De Echo van het Zuiden Zondag 4 juni organiseert soos L'Ecurie jubileum auto-rally Stichting Katholiek Gezinszorg in Waalwijk bestaat twintig jaar Tilburger voor voor Bredase 26ste keer rechtbank u i r PIPO bij ascot VOOR DUIZEND GULDEN AAN PRIJZEN F. SMOLDERS NEEMT AFSCHEID ALS VOORZITTER m mm1 Drunen Bestuur WÊÊÊÊm Show! In samenwerking niet de A.C. De Hunenrijders Nu ook Pipo's PETRA bij dSCOt Historie Attracties ■«Wil Finale discjockey- wedstrijd KLUKKLUK BIJ dSGOt Zaterdag herdenking Opleiding .'ill OOK IAPI0 Bil ÜSCOt Bejaarclenzsrg IRC S- B asGi DIKKE DEUR BIJ OSCOt Sprang-Capelle Bedrijf vasi water- spert- en camping- artikelen in Waalwijk VRIJDAG 26 MEI 1967 88e JAARGANG No. 42 (Van onze verslaggever) WAALWIJK - De Stichting Katholieke Gezinszorg in Waalwijk bestaat deze maand 20 jaar. Twee decennia lang heeft er deze stichting voor gezorgd dat in gezinnen, waar de moeder niet in staat is op de juiste wijze voor het gezin te zorgen, een gezinsver zorgster aanwezig was die de taak van de zieke moeder overnam. De laatste jaren wordt ook hulp geboden aan bejaarden. Deze' be jaardenverzorging, een nieuw onderdeel in de stichting, houdt mees tal hulpverlening voor een halve of één hele dag per week in. Voor de 115 medewerkers en het stichtingsbestuur is het zaterdag feest. Dan draagt Deken P. Maessen in de kapel van Mariënkroon in Nieuwkuijk een plechtige H. Mis op, waarna een feestelijke koffie tafel volgt. Woensdag 31 mei zal tijdens de jaarvergadering dit vierde lustrum nog eens herdacht worden. Tijdens deze bijeenkomst zal ook de heer F. Smolders zijn functie als voorzitter neeileggen. Hij heeft dan 20 jaar de leiding van deze stichting gehad. Zijn opvolger wordt dr A. Bos, thans vice-voorzitter. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - „Vijf jaar soos TEcurie"Eert mijlpaal waarop we bijzonder trots zijn. Een 5-jarig bestaan van een vereniging mag dan geen bijzondere gebeurtenis zijn, een onafgebroken bestaan van 5 jaar voor een jongerensoos is een niet zo alledaags verschijnsel. Dat bewijzen immers de vele malen geconstateerde opheffingen van sozen in onze streek"zo vertelden ons de bestuursleden van de Waalwijkse jongerensoos. Vandaar ook dat het jubileum op grootse wijze is en nog wordt gevierd. Een van de onderdelen van deze feestviering is de jubileum-autorallye op zondag 4 juni. Deze rit, met 's avonds een grandioos slotbal en prijsuitreiking, is wel het hoogtepunt van de jubileumviering. De organisatie van deze auto-ma- tor-scooter rallye ligt in handen van de AC De Hunenrijders uit Dru- nen. Door de ervaren „Rit-uitzet- ters", de heren A. van Delft en, C. van der Aa, is een rallye uitgezet die er wezen mag. De Waalwijkse middenstand en soos l'Ecurie heb ben voor een schat van prijzen ge zorgd. Ook is door het soosbestuur een krant uitgegeven, waarin men alles over de rallye en over het soosleven kan lezen. De rit wordt verreden op zondag 4 juni. Er wordt vanaf 13.31 uur gestart op het Raadhuisplein in Waalwijk. In de benedenzaal van café „De Gecroonde Leersse" in de Grotestraat is een startbureau in gericht. De finish is ook op het Raadhuisplein. Ook de uitreiking van dé prijzen - met bekendmaking van de volledige uitslag heeft plaats in „De Gecroonde Leersse", om ongeveer 20.39 uur. Daarbij zal gebruik gemaakt worden van de benedenzaal en de soos-balconzaal. In beide zalen, die een grdot geheel vormen, is gelegenheid to; dansen. De bekendmaking van de uitslag en de prijsuitreiking zal geschie den door l'Ecurie-voorzitter en disc- jockey Jan van Lier, hierbij geas sisteerd door discjockey Jan van Veen van Radio Veronica. De avond wordt opgeluisterd door het de laatste tijd zeer bekend ge worden Waalwijkse orkest Nigeria Prong Prong Equipage en het zan geresje Joosje Zeegers. Ieder equipe heeft voor deze feestelijke bijeen komst gratis toegang. De rit heeft een lengte van ca. 50 km en moet worden gereden met een gemid delde snelheid van 24 km per uur. De juiste lengte en de ideale rij tijd wordt vóór vertrek meegedeeld. Men kan inschrijfformulieren in zenden aan soos l'Ecurie, p.a. Baardwijksestraat 12 in Waalwijk of op 4 juni inleveren aan het start- bureau. De rit wordt verreden vol gens de reglementen van de KNAC of KNVM. In totaal heeft men bijna 60 prij- zen voor de rijders beschikbaar ge steld. De eerste prijs is een draag bare radio t.w.v. 168,en zilve ren beker; 2e prijs zilveren kande laar t.w.v. 72,en zilveren be ker; 3e prijs elektrisch scheerappa- raat t.w.v. 46,en zilveren beker; 4e prijs draagbare radio t.w.v. 45,5e prijs veldbed t.w.v. 30,- Verder nog 25 waardevolle prijzen voor de 6e tot en met 30e plaats. Voorts ontvangen de no. 40, 50, 60 alsmede de no. 130 en 150 geklas seerde equipes een prijs. De bier brouwerij De Amstel heeft voor de als laatste geklasseerde een grote „Poedel-beker" beschikbaar gesteld. De best geklasseerde equipe uit Drunen. ontvangt een beker beschik baar gesteld door de AC De Hunen rijders. Soos l'Ecurie stelt voor de eerste l'Ecurie-ploeg ook een beker beschikbaar. In juni 1962 staken zes jongelui de hoofden bijeen om tot de oprich ting van een soos in Waalwijk te komen. Deze initiatiefnemers waren Fr. van den Hoven uit Kaatsheuvel, Fr. Eibers, H. van Helvoirt, Jan van Lier, T. van Iersel en J. van Bladel, -Pen uit Waalwijk. Met uitzonde- rhig van de twee laatsten maken He oprichters nog deel uit van het bestuur. In oktober van dat jaar werd onder de naam „Cocktail-soos" in 't Gemeenschapshuis van Baard wijk gestart. In decelnber werd om organisatorische redenen verhuisd naar zaal Thalia, welke zaal werd ingericht in de sfeer van een paar- destal, waaraan de naam l'Ecurie werd aangepast. Toen zaal Thalia moest sluiten werd verhuisd naar „De Gecroonde Leersse". waar tot op heden de „stal", na diverse ver bouwingen nog is ingericht. De soos telt bijna 500 leden die uit geheel de streek komen. In de discotheek kan men ruim 450 gram mofoonplaten vinden die op een onlangs vernieuwde discobar met nieuwe geluidsinstallatie worden gedraaid, door de l'Ecurie-disc- jockey's Jan van Lier en Frans van den Hoven. Discjockey Jan van Lier behaalde vorig jaar een twee de prijs op een discjockey wedstrijd in soos Bastille in Vught en een 12e prijs in Extase in Rotterdam. In het 5-jarig bestaan van de soos heeft men tal van artiesten naar Waalwijk gehaald. We denken aan The Dutch Swing College Band, Een beeld uit soos l'Ecurie, die is gevestigd in de bovenzaal van „De Gecroonde Leersse". Op de achtergrond de disco-bar- Herman Stok, Joost de Draayer, Don Mercedes, Johnny Lion (ere lid), Gonny Baars en Jan van Veen. In dit lustrum-jaar heeft men ver der een groot aantal attracties ge had. Behalve de rallye wordt er ook nog een lustrumbal gehouden, terwijl "binnenkort weer gestart wordt met het matinee-dansante. Dat het bestuur van soos l'Ecurie aan vijf jaren nog heel wattjaar tjes wil toevoegen blijkt wel uit deze aktiviteiten. Voor de jeugd uit oe Langstraat is het te hopen dat de soos nog een lang leven bescho ren mag zijn. In het kader van het 5-jarig be staan van soos l'Ecurie is vorige week de finale van de discjockey- wedstrijd gehouden. De jury wees als winnaar aan Theo Gooien uit Tilburg, die zich eigenaar van de l'Ecurie-jubileumbeker mag noemen. 2e werd Hans van Helfteren even eens uit Tilburg die de door het Brabants Dagblad beschikbaar ge stelde beker in ontvangst mocht ne men. De door De Echo van het Zui den geschonken beker ging naar nummer drie Jan Jaap van Hoeckel uit Vught. Vierde werd Bert Boer die een fles wijn kreeg aangeboden. De door Radio Veronica geschon ken draagbare radio ging naar de discjockey van l'Ecurie, Jan van Lier, die zich een voortreffelijk gastheer had getoond. Het soosbe stuur bood de juryleden: Jan van Veen, Radio Veronica; Sjoerd Haye, Pop Shop uit Tilburg; Harry Put ter, redakteur Brabants Dagblad en Peter Gons, redakteur van De Echo van het Zuiden, die twee avonden de deelnemers had beoor deeld een attentie aan. Toen men 20 jaar geleden met de stichting Katholieke Gezinszorg in Waalwijk van start ging had men de beschikking over 17 meisjes. Dit aan tal is thans, inclusief de los-vaste me dewerksters, gegroeid tot 115. Reeds toen verleende deze stichting ook hulp in diverse andere gemeenten in de Langstraat. De lasten voor deze Waalwijkse stichting, om ook in an dere gemeenten te helpen, werden te zwaar zodat vorig jaar besloten werd een regionale stichting in het leven te roepen. Al de plaatselijke stichtingen zijn sinds november 1966 verenigd in de Regionale Stichting Katholieke Ge zinszorg Langstraat en omstreken. Hierbij zijn aangesloten de p laatse- lijke verenigingen uit Waalwijk, Dru nen, Vlijmen, Heusden, Helvoirt, Haaren, Sprang-Capelle, Kaatsheu vel, Loon op Zand, Waspik, Raams- donksveer, Geertruidenherg, Made, Hank en Dussen. Het bestuur van de plaatselijke afdeling Waalwijk vormt tevens het dagelijks bestuur van de stichting. Er zijn in Nederland drie regionale stichtingen, waarvan de Waalwijkse de grootste is. In 1966 is in 689 gezinnen hulp geboden. Het betreft hier hulp in gezinnen waar de moeder in het ziekenhuis is opgeno men, overspannen is, bij overlijden of cp medische of sociale indicatie. In totaal is 12.267 dagen hulp geboden door 111 meisjes en 4 maatschappe lijke werksters. De meisjes, die de zware doch bijzonder dankbare taak van gezinsverzorgster of gezinshulp op zich nemen, komen allemaal uit deze streek. Zij worden via een rouleringssys- teem in de gezinnen geplaatst. Hoe- Maandagmorgen stond de 42-jarige Tilburger H. K. voor de 36e keer voor de Bredase rechtbank terecht. Ditmaal wegens een inbraak, die hij op zes maart j.l. in Goirle had ge pleegd. Hij haalde nl. uit het pand Tilburgseweg 174 voor een waarde van f. 4 000, - aan kleren en sier raden weg. „Ik kan er mij niets van herinneren", zei K., „ik was stom dronken". Het was een lang en ver ward verhaal dat K. deed. Dit is wel begrijpelijk, als men weet, dat hij van zijn 42 jaren er 11 in de gevangenis heeft doorgebracht en driemaal ter beschikking van de regering is ge steld. waaronder hij in verschillende inrichtingen werd behandeld. Vele malen werd K. in een zieken huis opgenomen omdat hij moest wor den geopereerd. Hij had n.l. de ge woonte om metalen voorwerpen, zo als lepenls, vorken, stukken van spi raalmatrassen, kortom alles wat hij aan ijzer of ander metaal te pakken kon krijgen doodgemoedereerd en met grote routine in te slikken, zo dat hij terecht als de meest beruchte „slikker" in ons land hekend staat. Hij deed dat als het ware uit gewoon te, uit protest of als iets hem niet zinde. Vijfendertig maal heeft hij zoiets geslikt en even zoveel keren is hij ge opereerd. De laatste keer was hij te zwak voor een operatie, zodat hij met twee stukken metaal in zijn lichaam op vrije voeten kwam. Dit ging na tuurlijk pijn doen en daarom ging hij drinken én was stomdronken, toen hij de misdaad in Goirle pleegde. De Officier van Justitie zei dan ook te recht. „Aan deze man is niets meer te doen". Hij vroeg voor hem een fikse gevangenisstraf van een jaar. K. is nog voorwaardelijk ter beschik king gesteld en blijft derhalve na het uitzitten van zijn straf een zorgen kind van de Justitie. De president liet IC. lang en breed aan hef woord, waarna hij de straf bepaalde: acht maanden gevangenis straf met aftrek. Men zal hem nu weer goed moeten bewaken anders komt hij voor de 36e keer op de ope ratietafel terecht. „Ik ga in beroep" was zijn laatste woord. ZONDAGSDIENST Vanaf zaterdagmorgen 11 uur tot maan-, dagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoed gevallen, dienst: dokter Overgaag. HEROPENING Zaterdagmiddag a.s. zal burgemeester Stieger in Elshout het café „De Gekroonde Hoed" heropenen. Vele jaren werd deze zaak beheerd door mej. C. Klerks, maar enige tijd geleden Werd deze zaak overge nomen door de heer P. Pulles. Deze heeft het café geheel verhoud, waarvan dan za terdagmiddag de opening zal geschieden. KONINGSCHIETEN Bij het jaarlijkse koningsohieten werd bij het St. Hubertus-gilde te Drunen F. Lin- nenbank de nieuwe koning. Dit koning sohieten ging gepaard met de jaarlijkse normale feestelijkheden: Gdlde-mis, koffie tafel en feestavond. Bij de tamboerwedstrij den werd winnaar J. Kleian. ZOMER FESTIVAL Vanaf 12 juni zal in Drunen een Zomer festival worden gehouden. De organisatoren wel men over een groot aantal krach ten beschikt is het niet altijd mogelijk hulp te verlenen. Het is tenslotte ook geen dienstverleningsapparaat maar een instelling die in noodgevallen hulp biedt. De gezinsverzorgsters krijgen een interne opleiding van een half jaar in Tilburg. Ook tijdens de ze opleiding ontvangen zij een sala ris. Dit is mogelijk geworden door de bijdrage d<e het rijk voor deze oplei ding geeft. Ook het werk van de stichting wordt door rijk en gemeente gefinancierd. De dagverzorgingsprijs voor de patiënten was vorig jaar op f. 9,50 Der dag gesteld. Hiervoor kan men zich verzekeren. De meisjes die met succes de op leiding voor gezinsverzorgster ge volgd hebben worden in de gezinnen geplaatst waarvan de moeder in het ziekenhuis is opgenomen of waar op sociale indicatie hulp geboden moet worden. De gezinshelpsters, die geen cursus gevolgd hebben, worden in de overige gezinnen geplaatst. Dat de meisjes het werk graag doen blijkt wel uit het feit dat er weinig of geen verloop is. Alleen het huwelijk doet de meisjes besluiten hun baan op te geven. De teamgeest in het korps van gezins-verzorgsters en -helpsters is bijzonder goed. Van de zijde van het stichtingsbestuur wordt ook van alles gedaan om het de meisjes naar de zin te maken. Aan de culturele vorming wordt veel aandacht besteed. Er wor den geregeld bezinnings- en studie dagen gehouden waarbij onderwer pen, die in de wereld en Kerk leven en die ook vaak verband met 't werk houden, worden besproken. Een apart onderdeel is wel de hulp een bejaarden en chronisch zieken. De stichting heeft speciaal voor dit werk mevrouw Van Gemert als maat schappelijk werkster aangesteld. De bejaarden hebben vaak voldoende aan een halve dag hulp in de week. Hier voor heeft mevr. Van Gemert gehuw de dames aangetrokken die dit werk in Waalwijk, Drunen en Vlijmen ver richten. Hierdoor kunnen de gezins verzorgsters voor andere werkzaam heden worden vrijgemaakt. In Dru nen is men zelfs al zo ver dat hier een apart bestuur is dat zich belast heeft met de bejaardenverzorging. In deze gemeente wordt al het werk praktisch door gehuwde dames ver richt. Jammer genoeg is men in Waal- wijk nog niet zo ver. Mevrouw Van Gemert vindt het „open bejaardenwerk" uitermate be langrijk. „Er zitten in bejaardenhui zen veel mensen die er niet in thuis horen. Door de mensen in eigen om geving te laten leven en ze, waar no dig, te helpen blijven ze vitaler. Men kan dan 'n zelfstandig leven leiden", zo vertelde -e ms. Overigens ligt de gemiddehde leefth'd in de bejaarden huizen rond de 80 jaar. Als op 31 mei de jaarvergadering gehouden wordt jubileren er drie be stuursleden mee. De heren Smolders, Bos, Van Drunen en Van Gladbeek maken namelijk vanaf de oprichting deel uit van 't bestuur. Voor de heer Smolders betekent die vergadering ook 't einde van zijn voorzitterschap. Hij zal dan als voorzitter opgevolgd worden door Dr Bos, thans vice-voor- en initiatiefnemers daarvan zijn de zeven winkeliers van het Plataanplein, waar de festiviteiten zidh dan ook zullen afspelen. Dit festival bestaat uit het optreden van diverse zang- en muziekgezelschappen, drumbands, balletgroepen en sportclubs. Iedere zaterdag of zondag is er een evene ment. Dit festival duurt tot 20 september. F. Smolders zitter. Het bestuur van de jubileren de stichting bestaat uit mej. R. Adri- aansen, mej. H. Gedden en de heren F! Smolders, dr A. Bos, J. Bergmans, dokter P. Wijtenburg, M. v. Huiten, P. Kluijtmans, A. van der Heijden, Deken P. Maessen, mevr. M. Lange- meijer-Wehberg en dr H. Vervoeven. DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de dok- tersdienst worden waargenomen door dok ter H. Winkelman, Kerkstraat, Sprang, tel. 04167-2350. KERKDIENSTEN Zondag 28 mei 1967: Ned. Herv. Kerk Sprang, 9.30 en 2.30 uur: ds G. Wursten. Geref. Kerk Sprang. 9.30 en 4.30 uur: ds W. R. Barkema. NOODLANDING Dinsdagmiddag omstreeks 5 uur maakte aan de nieuw aangelegde straat in het uit breidingsplan Sprang-Zuid II een klein zweefvliegtuigje een geslaagde noodlanding. Na enige malen te hebben rondgecirkeld om een landingsterrein te zoeken wist de piloot het vliegtuigje perfect aan de grond te zetten. De piloot, die lid van de Sport- vliegclub te Delft was, kreeg geen enkel letsel en ook het vliegtuigje liep geen ave rij op. Het vliegtuigje werd nog dezelfde avond per auto naar Delft vervoerd. A.R. KIESVERENIGING „NEDERLAND EN ORANJE" Bovengenoemde vereniging komt a.s. don derdag 1 juni, 's avonds om 8 uur, in „Zi- dewinde" in jaarvergadering bijeen. Naast de gewone agenda-punten, als verslagen en bestuursverkiezing, bWat de agenda een causerie door burgemeester M. v. Prooijen, over: 'Actuele gemeentelijke vraagstukken'. Als watersportgebied begint Noor delijk Noord-Brabant naam te maken. De aanleg van jachthavens en plan nen hiervan o.a. in Waalwijk, Sprang-Capelle, Heusden, Made en Drimmelen, Den Bosch, 'enz. spreken voor zich. In de Langstraat hebben met name de watersporters het echter altijd zonder firma moeten stellen, waar zij materiaal voor hun boten konden krijgen. Hierin zal nu veran dering komen. De firma „Carva"die zich in Waalwijk heeft gevestigd, gaat in deze leemte voorzien. De heer Bos richtte aan de Eerste Zeine en Antoniusstraat voor zijn firma hiervoor een oude lederwaren- fabriek in, waarin hij zich niet speci aliseert in kampeerartikHen. rv-r 'n breder gebied bestrijkt. Hij vs knopt hier o.a. ook ankers, touwwerk, bui tenboordmotoren; en ander materiaal, dat men kan rekenen tot de techni sche uitrusting van motor- en zeil jachten, waterskisport enz. Men kan bij de firma 'Carva' ook terecht voor visboten, de kleinere zeilboten als jol len enz. Kortom voor alles, wat men voor de caravan op het gebied van technische uitrusting nodig heeft. Voor grotere vaartuigen en voor ca ravans geeft de firma gaarne 'n des kundig advies. Naast de firma „Carva", die zich voornamelijk op de detailhandel richt, is onder dé naam „Madero"">" ook een exportfirma naar Waalwijk geko men. De in te voeren artikplen heb ben voor een deel betrekking op wa tersport en caravanning. Daar de heer Bos ook een Noorse fabriek van plastics vertegenwoordigt en ook ar tikelen als plastic bloembakken, enz. op de markt brengt. In deze hoeda nigheid levert de heer Bos dan ook aan botenbouwers, caravans, enz.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 17