wAAlwijkse en LanqstRAAtse couRarrt „De AmsteB" toont leersoorten voor Biet voorjaars-zomerschoeisel 1968 mi Brand in Brussel eist zeker 300 slachtoffers Burgem. Stieger opende dinsdag gebouw Boerenleenbank in Elshout top :orm meubelen £tJt 8. 8. 8. 8. 8 8. 8.8.8.8«.88.8.8.8.8.8.8.8.»i.8.8. Voor de zesde maal zomervakbeurs voor koffers en lederwaren VAN MIL WIM HORNMANN ADVISEERT WAALWIJKS BEDRIJF Aardbeienmandjes Man doodt dochter tje en verwondt echtgenote en zoon EXTRA BEVEILIGING AANGEBRACHT uitsluitend verkrijgbaar bij HOENDERVANGERS Tocht naar Chatham valt in het water Gevangene steekt Canadezen neer BANKETBAKKERIJ Aangestoken Levendig leer De toekomst Beveiliging Kroon op werk van Complete Woning- Inrichting Schade Vrij zijn in een POLO-PULL HERENMODE 100 miljoen voor bestrijding van werkloosheid Kwatta - Breda VRIJDAG 26 MEI 1967 88e JAARGANG No. 42 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" op de voet In de magazijnen van de N.V. Koninklijke Chroomlederfabriek 'De Amstel' in Waalwijk wordt deze we ken weer een expositie gehouden van de produkten die in het voorjaars- en zomer schoeisel van het volgend jaar verwerkt zullen worden. Tevens is er aan tassen plaats ingeruimd, temeer daar de combinatie tas, schoenen en zelfs ceintuur aan belang wint. De collectie van de Amstel is afgestemd enerzijds op de adviezen van Modeu- rop en 't Nederlandse Modecentrum, anderzijds op de adviezen van de heer W. Hornmann uit Waalwijk, de bekende ontwerper van de modieuze schoen. In Modeurop werken samen een groot aantal Europese landen, waar onder Nederland, vertegenwoordigd door het Modecentrum. Aan de hand van de ervaring van vele specialisten komt zo eenmaal per half jaar een kleurenreeks tot stand, die nog ruim te laat voor persoonlijke interpreta tie. De heer Wim Hornmann, puttend uit zijn rijke ervaring, adviseert het Waalwijkse bedrijf op het gebied van leersoorten en afwerkingen en brengt leersoort, kleur, snit en model teza men tot steun van De Amstel en naar de directie hoopt ook van hun afne mers. Een beeld van de tentoonstelling bij De Amstel. Tussen de nieuwste leer soorten treft men ook schoentjes aan, ontworpen door de Waalwijker Wim Hormann De tweede tocht naar Chatam, die door 450 Nederlanders onder nomen zou worden, valt in het wa ter. Deze tocht, georganiseerd om samen met de Britten het derde eeuwfeest van Michiel Adriaansz de Fuyters gedurfde wapenfeit te vie ren, zou van 18 tot 18 juni worden gehouden. De eigenlijke tweede invasie als vreedzame afspiegeling van de in Britse ogen „Dutch Raid" ofwel „Daring Invasion", waarvoor veel belangstelling aan Nederlandse kant bestaat, is echter nu al in het wa ter gevallen, omdat de „Wilhelmi- na" slechts 20o slaapplaatsen heeft en voor de overige 250 deelnemers geen behoorlijke accomodatie op de wal gevonden is. Aanvankelijk was daartoe het Sheerness Holiday-kamp bestemd. Maar toen de secretaris van het Genootschap Nederland - Engeland daar kwartier kwam maken, sloeg hem de schrik in de benen bij de idee, dat hij daar de veelal waut oudere deelnemers van zijn inva sieleger zou moeten onderbrengen. Andere logeergelegenheden in het Medwaygebied liggen te ver weg en de hotels zijn te klein om de deelnemers van behoorlijk onderdak te voorzien. En zo zal de „River Medway Dutch Week" het dus zonder 450 bewon deraars van Michiel met de blauwe geruite kiel moeten stellen. Uit woede omdat zijn Nijmeegse verloofde hem ontrouw was gewor den, heeft een 35-jarige in de straf gevangenis in Hoorn gedetineerde koopman uit Venlo in een Nijmeegs café drie Canadese militairen neer gestoken. De koopman had in het af gelopen weekeinde van de gevange nisdirectie toestemming gekregen om in Hoorn buiten de gevangenis zijn vrouw te ontmoeten. Z omerfris Grotestraat 234, Tel. 231 2 Waalwijk gevuld met slagroom en aardbeien 'n heerlijke combinatie De brand in het Brusselse waren huis l'lnnovation is een nationale ramp geworden. Hoewel het juiste dodental nog niet bekend is wordt aangenomen dat dit tegen de 300 zal lopen. Tot nu toe zijn een 70- tal doden geborgen. Het is echter zeker dat in de smeulende resten van het verwoeste warenhuis nog veel verkoolde stoffelijke overschot ten liggen. Honderdachttien personeelsleden en 163 bezoekers zijn als vermist opgegeven. In dit aantal zal nog wel enige wijziging komen. Het is goed mogelijk dat het cijfer van het aantal vermisten nog stijgt omdat wellicht alleenstaanden en toeris ten die het warenhuis bezochten nog niet opgegeven zijn. In het zie kenhuis zijn 64 gewonden opgeno men. Geen van hen verkeert in le vensgevaar. Door het parket in Brussel wordt een onderzoek inge steld naar de oorzaak. Er bestaat een vermoeden dat de brand is aangestoken. De laatste weken had het warenhuis verschei dene telefonische bedreigingen ont- Het streven van „De Amstel" blijft erop gericht levendig leer te maken, dat door zijn typische hoedanigheden spreekt tot de verbeelding van het publiek. „Naar onze mening zal Ve lours ook voor het komende voorjaar nog van belang zijn, alhoewel mis schien niet zo overweldigend als mo menteel. Ook lak zal vermoedelijk in belang iets afnemen en daarvoor in de plaats zal in wat toenemende mate levendig, glanzend en zacht leer ge vraagd worden. Gezien de scherpe concurrentie strijd en de invoer van schoenen en leer moet ons aller vernuft en ver beeldingskracht aangewend worden om in eigen land het gewenste pro duct te fabriceren. De Nederlandse schoenfabrikanten moeten hiertoe volledig in staat worden geacht en 't is de taak van de Nederlandse Leder industrie, waaronder wijzelf, om hen daarbij te helpen. Gelukkig blijkt dat de schoenverkoop weinig of niet ge leden heeft en indien wij allen teza men de juiste producten brengen, kunnen wij de toekomst met vertrou wen tegemoet zien", zo vertelde ons de heer Gompen, direkteur van De Amstel. De tentoonstelling kan ook nu weer bezocht worden door de per soneelsleden en hun familie. De di- rektie van De Amstel wil op deze wijze hun werknemers het eindpro- dukt tonen. Naar moet worden aangenomen in 'n vlaag van verstandsverbijstering heeft maandagmorgen vroeg de 44-jarige chemisch-ingenieur G. J. S. te Heem stede zijn 4-jarig dochtertje Joan met een heitel om het leven gebracht en zijn echtgenote T. S. V. en 20-jarige zoon Peter, student in de medicijnen, ernstig verwond. De man sloeg daar na de hand aan zichzelf. Een tweede zoon, de 16-jarige lyceïst Rob, vludhtte in pyama de straat op, naar buren, die de politie alarmeerden. Mevrouw S. verkeerde in levensgevaar. Aangenomen wordt dat de oudste zoon van de hem toe gebrachte verwondingen kan herstel len. De gewonden zijn opgenomen in het St. Elisabeths Gasthuis te Haar lem, In de Jaarbeursgebouwen aan het Vredenburg wordt voor de zesde maal de Zomervakbeurs voor Koffers en Lederwaren gehouden en wel van maandag 5 tot en met vrijdag 9 juni a.s. Voor de eerste maal worden ge lijktijdig met deze vakbeurs inkoop- dagen voor kunstnijverheid en luxe artikelen gehouden op de gaanderij en parterre van de Beatrixhal. De Zomervakbeurs voor Koffers en Lederwaren telt bijna 110 deelne mers, welke op een netto expositie oppervlakte van 2100 m2 hun nieuw ste collecties voor het najaar én de winter zullen tonen. Het aanbod dat op deze vakbeurs wordt gebracht om vat o. m. damestassen van leder, plas tic en fantasiematerialen, koffers, akUntassen, reis-, weekend- en bood schappentassen en -manden van leder en andere materialen, kleinlederwa- ren, paraplu's, boodschappenwagens, parasols, reisnecessaires, relatiege schenken en een uitgebreid assorti ment voor teenagers. De produkten die worden getoond zijn vrijwel ge heel van de Nederlandse industrie, aangevuld met inzendingen uit het buitenland o.m. uit België, Duitsland, Frankrijk, Groot Brittannië, Ierland, USA en Zwitserland. De openings tijden zijn: dagelijks van 9.30 - 18.- uur. Op woensdag 7 juni is de beurs ook 's avonds geopend van 19.00 - 22.00 uur. Vrijdag 9 juni sluit de beurs om 16.00 uur. De Zomervakbeurs voor Koffers en Lederwaren is uitsluitend toeganke lijk voor branchegenoten. Met een simpele sleutelomdraai opende burgemeester mr H. Stieger van Drunen dinsdagmiddag het nieuwe gebouw van de Boerenleen bank in Elshout, waarna pastoor Oderkerk het gebouw met gebed inzegende. De heer C. J. van Drunen, voorzitter van het bestuur van de Boerenleenbank zei bijzonder ingenomen te zijn met het gebouw 'en vooral met de beveiliging. In het kort schetste hij de voorgeschie denis. De familie Muskens, aldus de voor zitter heeft vier jaar lang een bijkan toor van de Drunense Boerenleen bank onderdak verleend. Nadat het bestuur in die tijd had uitgezien naar een terrein voor nieuwbouw, vond men tenslotte een uitstekende cen trale plaats. Moeilijkheden met de rooilijn hielp het gemeentebestuur soepel oplossen, zodat de firma Van de Ar aan de uitvoering kon begin nen van het ontwerp van de Drunen se architect Verhagen. Het bestuur besloot tevens uit te zien naar een solide beveiliging, ver ontrust door de vele bankovervallen in 1966. Men koos een Duits ont werp behorende tot de modernste van de laatste tijd, dat in Brabant alleen nog maar in Erp en Roosendaal wordt toegepast. Het bestuur wilde geen enkel risico lopen, vooral met 't oog op de éénmansbezetting (kassier is de heer C. H. Brok). Voor de be veiliging werd extra geld uitgetrok ken. Wat de beveiliging betreft: er is slagvrij glas aan de buitenkant aan gebracht, bij het loket kogelvrij glas tot aan het plafond. Het doorgeef luik is van een bijzondere constructie, verder is de toegangsdeur tot het kan toor van staalplaten voorzien en er is een spionnetje aangebracht. Het kas siersbureau in het kantoor is voor zien van allerlei ingebouwde beveili gingen, terwijl de kluis is beschermd met drie slotencombinatie's. Burge meester Stieger noemde de opening van een eigen bank in Elshout een mijlpaal voor de gemeenschap van deze gemeente. Uit eigen ervaring zei hij te weten, welke stimulerende functie een hank in een gemeente heeft, niet alleen voor de land- en tuinbouw, maar met name ook voor de woningbouw. Volgens de burge meester gaf het ontwerp van archi tect Verhagen relief en cachet aan dit echte Brabantse Kerkdorp. Pastoor Oderkerk zei, dat hij graag aan de nieuwe ontwikkelingen in Els hout zijn zegen wilde geven. Het had hem plezier gedaan, dat het bestuur van de Boerenleenbank het inzege nen niet verouderd vond. Hij wenste de Boerenleenbank alle goeds toe en besloot zijn toespraak met een oud spreekwoord dat zegt: „Als het de Boerenleenbank goed gaat, gaat het de kerk ook goed". De districtsdirecteur van de Boe renleenbank, drs A. J. Bierings noemde het gebouw de kroon op het werk van het bestuur en de medewer kers, want volgens hem is de nieuw bouw niet meer dan een bekroning van de plannen en de financiële on dergrond ervoor in een bepaald dorp. Hij meende dat ondanks de uitgroei tot een concern de Boerenleenbank nog steeds streeft naar de gemeen schapsgedachte en de serviceverle ning en de laatste ontwikkelingen in het betalingsverkeer met name het uitbetalen van salarissen via de bank, zijn alleen in die zin te verstaan. Hij gaf tenslotte nog enige cijfers over de uitgroei van de toevertrouw de gelden, van 2 miljoen in 1945 tot 15 miljoen in 1966 en de vertwee- voudittina van de uitlening in dezelf de periode van de bank Drunsn-EIs- hout. Aan de bank is het meest op vallende het dak, een betegeld op stapje, een bijzonder compromis tus sen een flat en een spits dak. Binnen niet al te lange tijd, zal ook de Dru nense Boerenleenbank vervangen worden door een nieuwbouw. Hier voor is reeds grond aangekocht. Tussen 16.30 en 18.00 uur recipi eerden de kassier en hulpkassier op de bank, die met vele bloemstukken was versierd. Om 19.30 uur was er voor alle genodigden in Drunen een wel voorzienen koffietafel. TILBURG PIUSPLEIN 26-88 tel. 83080 Busdiensten l(jn 2 en 6 stoppen voor de deur. Volop parkeergelegenheid officieel TOP-FORM adviseur vangen in verband met de „Ameri kaanse Week" die in l'lnnovation begon. In 't warenhuis waren anti- Amerikaanse pamfletten verspreid, terwijl er ook was gedemonstreerd tegen deze verkoopcampagne. Zoals bekend brak de brand maan dagmiddag rond het middaguur uit. In enkele minuten was het waren huis l'lnnovation in de Nieuwstraat een vlammenzee. Ook het grote wa renhuis Priba en een complex van aangrenzende huizen, magazijnen en werkplaatsen gingen in de vlam men op. Tussen de geblakerde ven sterloze gevels ligt meer dan 20.000 vierkante meter nog steeds smeu lend puin met wie weet hoeveel verkoolde lichamen daarin. Toen de brand uitbrak waren ze ker 1000 mensen in het 5 verdie pingen tellende gebouw. Het vuur greep razendsnel om zich heen. Toen de eerste reddingsploegen ver schenen, 10 minuten na de melding, stond het gebouw in lichterlaaie. Winkelpersoneel en klanten spron gen door de ramen naar buiten en sloegen te pletter op het plaveisel en op auto's, 's Avonds om half 8 was de brand ingesloten. De blus sing duurde tot dinsdag voort, ter wijl de puinhopen nu nog nat ge houden worden. De schade aan het gebouw en in ventaris bedraagt voor l'lnnovation alleen ongeveer 70 miljoen gulden. Daarbij komt nog een dagelijks om zetverlies dat geschat wordt op on geveer een kwartmiljoen. Het wa renhuis was voor 93 pet. verzekerd bij enkele tientallen verzekerings maatschappijen. Het risico van de resterende 7 pet. moest de onderne ming voor eigen rekening nemen. dat is ideaal, 't zit zo gemakkelijk en 't staat zo vlot. kom en kijk, onze kol- lektie is groter dan ooit astralom - diolen - wol - badstof. in 12 kleuren effen en met kontrast-biesjes. Fil.: M. v. d. Brand-Hens Grotestraat 155, Waalwijk J De regering zal deze zomer 100- miljoen extra uitttrekken voor de be strijding van de werkloosheid. Het geld is bestemd voor die provincies waar de grootste werkloosheid is. Premier De Jong kondigde dit dins dagavond in de Eerste Kamer aan tij dens het debat over de regeringsver klaring. De regering heeft dit jaar al 200 miljoen extra gegeven voor be strijding van de werkloosheid. Deze 100 miljoen is bestemd voor projec ten die de werkgelegenheid verbete ren. Deze week nog zal de Tweede Kamer hierover uitvoerig worden in gelicht, aldus premier De Jong. Het jaar 1967 wordt nog een moeilijke periode. Toch is er reden cm vertrouwen te blijven stellen in 'n betere toekomst. Deze troost geeft 't bestuur van het Kwatta-concern in 't verslag over 1966, welke periode werd afgesloten met een verlies van 258.000 gulden, nadat in 1965 nog een winst van 436.000 gulden was geboekt.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 9