Gemeente garant voor bouw 24 woningen in plan Sprang-Zuid Groene kruis Sprang-Capelle hield jaarvergadering Raad Vlijmen vol lof over sluitende begroting CHEZ NOUS Raad Waalwijk vergadert donderdag 1 juni Fa. Louis Aarts vierde inge bruikneming nieuwe fabriek Daan Holst won in Waalwijk etappe van Olympia's Tour AGENDA IN HALF UUR AFGEWERKT 99 99 AANDACHT VOOR BEJAARDENZORG 4569 IN STROMENDE REGEN 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 29 MEI 1967 3 Discussie over verhuur sporthal Tarieven School iü Sprang Subsidies Interessante lezing Twee meisjes gedood RKC-er in het teken van de promotie Nieuwsbladen ver loren door T.V.- reclame 12% van landelijke adverten ties Huldiging van jubilarrissen Jan Jansen sprak met Wout Wagtmans Avondshow Hulp aan Twente De gemeenteraad van Sprang-Capelle, die vrijdagavond in openbare vergadering bijeen kwam, had geen half uur nodig om de agenda af te werken. Het belangrijkste agenda-punt was wel de garantiestelling van een geldlening, groot 650.000.aan te gaan door de Woning- bouwstichting „Sprang-Capelle" voor de bouw van een complex van 24 premiewoningen in het bestemmingsplan Sprang-zuid, waarvoor de grond- en bouwkosten zijn geraamd op 720.000.De Woning- bouwstichting dient 10% van dit bedrag uit eigen middelen te finan cieren. De geldlening is gesloten bij H. P. Verbist n.v. te Amsterdam, tegen de koers van 99 3/8%, tegen een rente van 614% en heeft een looptijd van 50 jaar. Nu het aan onze gemeente voor 1967 toegewezen contingent van 17 woningwetwoningen zeker niet voldoende kan worden geacht om een doelmatige bestrijding van de nog steeds grote woningnood mogelijk te maken, menen B. en W. dat het initiatief van de Woningstichting zeker medewerking verdient en stelden B. en W. voor, de garantie te verleenen, waartoe zonder hoofdelijke stemming werd besloten. De huur van deze woningen zal het eerste jaar pl.m. 27.per week be dragen, maar zal jaarlijks 4% hoger worden. De voorzitter merkte op, dat de bouw van belang is voor de doorstroming, daar nu veel woning wetwoningen bezet zijn door menssen die daarin niet thuis horen. Daarenboven bestaat ook de mogelijkheid dat deze woningen door de huurders worden gekocht. Alleen het punt betreffende de verhuur van de gemeentelijke sport hal ontlokte nog enige discussie. De heer De Vries was dolblij met de sporthal, maar betreurde het dat deze op zaterdag en zondag niet open zou zijn. Vooral op zondag meende hij dat verschillende tour- nooien zouden worden gehouden, maar de voorzitter wees er op dat de hal op zaterdag wel gebruikt zal worden en wat de zondag betrof, was dit nu niet actueel, want bij de verenigingen die zich hebben aan gemeld om er gebruik van te ma ken, bestaat er geen behoefte voor de zondag, waarom hij een verhit debat over de al- of niet openstel ling op zondag niet nodig acht, te meer waar volgens de verordening eventuele openstelling op zondag aan de raad wordt voorbehouden. De heer De Raat maakte bezwaar tegen het bepaalde de huur vooraf per kwartaal te voldoen, daar de hal dan wel eens een kwartaal on benut zou kunnen blijven, maar de voorzitter was van mening dat het met het oog op de kassen der ver enigingen beter was per kwartaal te doen betalen, wat ook met de ver enigingen vooraf is besproken. Dit is alleen om excessen te voorkomen opgenomen, want de voorzitter was van mening dat de verenigingen niet opzettelijk in gebreke zullen blijven. Op een vraag of de verordening door B. en W. tot stand is gekomen, antwoordde de voorzitter bevesti gend, maar in overleg met de ver enigingen die er nu al gebruik van gaan maken, dit betreft zowel het rooster van gebruik als de tarieven. De voorzitter verwachtte ook dat er nog verenigingen zullen worden op gericht, nu de accomodatie aanwe zig is. Op een vraag van de heer Kuijsten of eventueel ook vereni gingen buiten de gemeente van de sporthal gebruik kunnen maken, zei de voorzitter dat dit zeker mogelijk is wanneer het niet geheel bezet zou zijn. Wat de tarieven voor vereni gingen buiten de gemeente betreft, zouden B. en W. dit nog eens moe ten bezien en met een voorstel aan de raad komen, want anders zou den de personeelskosten, licht en verwarming, wel eens hoger kun-» nen zijn als wat volgens dit tarief zou worden ontvangen. De overige stukken waren vrij wel alleen hamerstukken. De heren Dekkers en Heij waren afwezig. Notulen en ingekomen stukken werden goedgekeurd en voor ken nisgeving aangenomen. Het voorstel tot wijziging van de Rangen- en Be zoldigingsverordening werd goedge keurd en medewerking werd ver leend aan het bestuur der Vereni ging voor scholen met de Bijbel voor gewoon lager onderwijs te Kaats heuvel ten behoeve van 'n school gebouw te Vrijhoeve. Op 'n vraag van de heer De Raat of het oude schoolgebouw dan zal worden afge broken, zei de vooratter daar wei nig van te weten, want een deel van deze school is nog met eigen geld gesticht, voordat de onderwijs wet 1920 in werking trad. De raad besloot tot toetreding als lid van de Kon. Ned. Brandweer vereniging, nadat de voorzitter nog had gewezen op het grote belang dezer vereniging en had medege deeld dat ook de Ver. voor Ned. Gemeenten nog in een brief gead viseerd had tot aansluiting. Aan de Woningbouwstichting Sprang-Capelle werden grond- en bouwvoorschotten verleend voorde bouw van vier B-woningwetwonin gen. Een geldlening, groot 63.000.- met de n.v. Bank van Ned. Gemeen ten werd aangegaan tegen 614%, om een vroeger gesloten lening ver vroegd te kunnen aflossen. Tot slot werden enkele begrotingswijzigin gen goedgekeurd, waarna sluiting. De belangstelling voor de jaar vergadering van de Vereniging Het Groene Kruis te Sprang-Capelle was gering. Slechts een 25-tal per sonen waren in het Wijkgebouw aanwezig toen de wnd. voorzitter, dr. H. Winkelman de vergadering met een wöord van welkom open de. Na de notulen bracht de pen ningmeester, de heer H. Michael, 't financieel verslag uit, waaruit bleek dat het boekjaar sloot met een na delig slot van 1837,72. De inkom sten bedroegen 50733,80 en de uit gaven 52571,52. De controlecom missie, bestaande uit mevr. De Rooij en de heer v. d. Heijden, bracht bij monde van eerstgenoemde verslag uit en zei bij de penningmeester 'n tot in (je puntjes verzorgde admini stratie te hebben aangetroffen en verklaarde dat de administratie van de vereniging bij de heer Michael in bekwame en vertrouwde handen was, zodat décharge kon worden verleend. Als controle-commissie voor 1967 werden benoemd mevr. Timmermans-Rijken en dhr. Ster renburg. De begroting voor 1967 werd vastgesteld op een bedrag aan inkomsten en uitgaven, groot 51.600 gulden met een bedrag aan onvoor. zien van 1100. De secretaris, dhr. Van Drongelen, wees er in zijn jaarverslag op dat de bejaardenzorg de toenemende zorg van het bestuur vraagt, dat zich dient te beraden of de aanstelling van een derde wijkverpleegster, dan wel de aanstelling van bejaar denverzorgsters aanbeveling ver dient. Hij wees in dit verband op mogelijke wijziging van 't Groene Kruiswerk in de toekomst en was dankbaar dat het werk van de ver eniging „door allen, voor allen" doorgang mocht vinden. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature, ontstaan door 't over- 1 lijden van de voorzitter wijlen dhr. VLIJMEN Er heerste woensdag avond tevredenheid in de raadzaal van Vlijmen toen de begroting werd behandeld. Terecht want na jaren van zorgen was de begroting voor het dienstjaar 1967 sluitend met zelfs een batig saldo van 44.635,42. De raadsleden spraken vanachter hun kopje koffie met worstebrood (traditie bij de begrotingsbehande ling) dan ook vol lof. Dat de begroting sluitend ge maakt kon worden is te danken aan een zuiniger beleid en aan een gro tere rijksbijdrage voor de riole- ringsaanleg. Burgemeester Schweit zer wees er op dat men niet te vroeg moet juichen. Er moeten nog veel werken in de gemeente wor den uitgevoerd, zoals het bejaar denhuis. De heer De Vaan en mevrouw Martens vroegen de aandacht voor het spraakonderwijs. Zij wilden af van de bijdrage van draagkrachtige ouders, de zgn. retributie. De bur gemeester zei dat door GS op deze vergoeding was aangedrongen. „Wij zijn er zelf ook niet erg gelukkig mee". De heer De Vaan oordeelde het ook juister op de spraaklessen niet tijdens de schooluren, doch daarbuiten te geven. De heer Snoe ren, onderwijzer, merkte op dat dit na een vermoeiende schooldag niet veel op zou leveren. De burgemees ter viel hem daarin bij. De raads leden Van der Heijden, Mommer- steeg en De Vaan zagen de riole ring in de St. Jorisstraat graag ver beterd. De heer De Vaan zag ook graag de openingstijden van het zwembad' verlengd. De burgemees ter zegde toe al het mogelijke te doen. De gemeente Vlijmen geeft ook ditmaal weer een groot bedrag uit aan subsidies. In de gemeente en streek komen hiervan terecht: Wit Gele Kruis en Groene Kruis 6.120,90; Groene Kruis Den Bosch 50; Medisch Bureau Alcoholbe- strijding Den Bosch 75; Mater Amabilischolen in Den Bosch, Waal wijk, Vught, Boxtel 2650; Levens scholen in Drunen 3600 en Den Bosch 1200; Mater Amabilischool Drunen f 500; Koninginnedag enz. 2500; nationale feestdag 300; Co mité kindercarnaval Vlijmen f 200; jaardencarnaval Vlijmen 100: Vlij- kindercarnaval Vliedberg 50; be mens Mannenkoor 300; Vlijmens Dameskoor 150; Vlijmens Gemengd Koor 150; „Levensvreugd" f 150; Kinderkoor 75; OBK 150; Semper Animato f 150; Chr Gemengd Koor 150; Tienerkoor Vliedberg 75; Concordia 2000; De Eendracht 2000; St Cecilia 3000; Jeugddrum band Nieuwkuyk 500; Jeugdorkest Concordia f 400; Jeugddrumband Concordia f 250; Vlijmense Boys 200; v.v. Haarsteeg 200; v.v. Nieuwkuyk 200; Rijver. Juliana Haarsteeg f 25; Rijver. St. Norber- tus Vlijmen 25; ponyclub Haar steeg 350; Toneelverenigingen 1200; Heemkunde kring „Onse- noort" 750; gilde St. Ambrosius 100; St. Joris 100. Schoenmuseum Waalwijk f 100; Tuintjesactie f 300; Culturele Kring 750; Bejaarden- soos Vlijmen 250 en Nieuwkuyk 2500. Maison Dameskapsalon GROTESTRAAT 326 WAALWIJK Thans telelonisch aangesloten onder nummer Parfumerie Boutique C. MARKS J. Waverijn, gekozen burgemeester M. v. Prooijen en in de vacature, ontstaan door het vertrek van mej. P. J. Rijken, mevr. Rempt-Heij, ter wijl de aftredende bestuursleden, de heren H. Michael en C. Rempt wer den herkozen. Allen namen hun be noeming aan. Bij de rondvraag kwamen enkele interne verenigingszaken ter spra ke, als het inschrijfgeld en te beta len boete bij hulp van de vereniging aan hen die als lid bedankten. De suggestie werd gedaan bedoelde personen naast de boete van 40.- ook de niet-betaalde contributie te laten betalen. Geïnformeerd werd naar de mogelijkheid om chronische zieken met de Henri Dunant te la ten uitgaan, waarop dr. Winkelman zei dat men hiervoor bij 't Roode Kruis dient te zijn, maar hij kon zeggen dat de doktoren daarvoor voor hun patiënten formulieren kunnen invullen en meerdere van zijn patiënten reeds met de Henri Dinant een tocht meemaakten. Dr. Van de Zande uit Breda hield na de pauze een zeer interessante lezing over dit onderwerp, waarin hij er breedvoerig op wees dat de medische wetenschap bereikt heeft dat van kindersterfte vrijwel niet meer gesproken kan worden en dat de leeftijdsgrens veel hoger gewor den is, dat men bevrijd is van de angst voor epidemieën, dat aderver kalking in diepgaande studie is en hartoperaties met succes worden worden uitgevoerd en men hoopt dat het kankerprobleem eens tot oplossing gebracht zal kunnen wor den, dat erfelijk belaste zieken kunstmatig in leven worden gehou den, maar dat dit alles ons voor zo veel problemen stelt in verband met de toename van de gemiddelde leef tijd, dat men zich moet afvragen: Wat gaan wij doen? en spr. moet daarop het antwoord schuldig blij ven, want wat gaat het werk van de kruisverenigingen kosten, want volgens spr. zijn we reeds in een toestand gekomen dat we financieel ten gronde gaan aan de sociale wet geving, die straks de helft van het inkomen zal opeisen. De voorzitter dankte aan het slot de spreker namens de aanwezigen voor zijn betoog, waarna de verga dering werd gesloten. Twee 13-jarige meisjes, Johanna Kuijpers en Annie van Oerle uit Den Hout (gemeente Oosterhout), zijn vrijdag tengevolge van een verkeers ongeluk om het leven gekomen. Beide meisjes reden over de Haas- dijk op de fiets naar de huishoud school in Made. Zij werden in een S-bocht gegrepen door een vracht auto met aanhanger, bestuurd door de heer H. V. uit Ulvenhout. Hij moest uitwijken toen hij een jongen op de fiets ging inhalen. Bij deze ma noeuvre reed hij frontaal in op de twee hem tegemoetkomende school meisjes. De vrachtwagen met aanhan ger kwam in een greppel tot stilstand. De beide meisjes zaten met hun fiet sen onder de auto bekneld. Na een half uur slaagde men erin de meis jes te bevrijden. Johanna Kuijpers bleek te zijn overleden. Haar vrien dinnetje Annie van Oerle werd zeer zwaar gewond overgebracht naar het St. Ignatiusziekenhuis in Breda, waar zij vrijdagmiddag is overleden. De raad van de gemeente Waal wijk komt op donderdag 1 juni om half 8 ten stadhuize voor een open bare vergadering! bijeen. De agenda luidt: 1. Vaststelling van de notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet van 1.170,— voor het plaatsen van een gedank- teken op de plaats van de vroegere synagoge aan de Grotestraat alhier. 4. Voorste ltot medewerking en beschikbaarstelling van een krediet van 1.035,voor het aanbrengen van een duikelrek en een klimboog voor de r.k. b.l.o.-school aan de Taxandriaweg 5 alhier. 5. Voorstel tot hët aangaan van een overeenkomst met de N.V. Ne derlandse Gasunie inzake de leve ring en afname van gas. 6. Voorstel tot wijziging van de tarievenverordening gas in verband met de invoering van aardgas. 7. Nota inzake het gemeentelijk grondbedrijf. 8. Voorste ltot aankoop van grond gelegen ten noorden van de Vijver laan, van H. L. van Heesbeen. 9. Voorstel to taankoop v-an de Dezer dagen is wederom versche nen „de RKC-er" het officieel or gaan van de Waalwijkse RK Sport vereniging RKC. Daar deze vereni ging sinds kort wederom gepromo veerd is naar de 1ste klasse, heeft de redaktie gemeend dit meinum mer geheel in kampioenssfeer te moeten laten verschijnen, opdat eenieder een goede indruk kan krij gen van de prestaties van de ver eniging en van de festiviteiten, wel ke hierop zijn gevolgd. Slechts één uitzondering hebben zij gemeend op deze regel te moe ien maken, omdat zij gaarne de ere-voorzitter van RKC, de heer C. Dekkers, in het zonnetje wilden zetten in verband met de hem on langs toegekende Koninklijke on derscheiding. Het zeer verzorgde boekje bevat o.a. bijdragen van de burgemeester van Waalwijk, de Edelachtbare heer J. L. P. M. Teijs- sen, van de ere-voorzitter de heer C Dekkers, van de voorzitter de zitter de heer J. J. M. v. Heeswijk, heer G. Kelder, van de vice-voor- van de trainer de heer P. Hendriks, van de Geestelijk Adviseur C. Ver melis, kapelaan parochie H. Berna- dette en van de redaktie e.m.a., waarvan één van de jeugdleden C. Sleenhof een relaas gaf hoe hij het kampioenschap vond. Ook 't kam pioenslied 1967 kreeg een plaatsje in het boekje, dat door de gehele RKC-familie met vreugde en en thousiasme zal zijn ontvangen, te meer, omdat RKC weer in de 1ste klasse is beland en een prestatie heeft geleverd, die alle respect en bewondering afdwingt. panden Mr. v. Coothstraat 23 en 25 van mevrouw J. M. A. v. Helvoirt- Akkermans. 10 Voorstel tot verkoop van grond gelegen ten oosten van de haven en tot verlening van een geldlening onder hypothecair verband aan Ap pels Haven- en Veembedrijf N.V. 11. Voorstel tot verkoop van grond gelegen ten oosten van de haven, aan Appels In- en Uitklaring N.V. 12. Voorstel tot wijziging van de algemene verkoopbedingen bouw terreinen. 13. Voorstel tot verkoop van bouwterrein, gelegen aan de Eiken laan, aan Bouw- en Explodtatiemij. Hoefven N.V., ten behoeve van de bouw van 13 woningen. 14. Voorstel tot verkoop van bouwterrein, gelegen op de hoek van de Pastoor Kuypersstraat en de Dr. Ringersstraat, aan C. J. Dammers. 15. Voorstel tot verkoop va nde woning Mr. Luybenstraat 1 alhier, aan A. M. van Schaijk. 16. Voorstel tot verkoop van bouwterrein, gelegen ten zuiden van de Prof. Kamerlingh Onnesweg, aan de Stichting Streekdierentehuis Waalwijk en Omstreken of recht verkrijgenden. 17. Voorstel tot vaststelling ver ordening rechtspositie gemeentelijk personeel voor spraakonderwijs. 18. Voorstel tot vaststelling ver ordening rechtspositie gemeentelijke leerkrachten lichamelijke oefening. 19. Wijziging begroting. Op dinsdag, 23 mei j.l. is in Ho tel Noord-Brabant te Utrecht de al gemene ledenvergadering van de ver eniging „De Nederlandse Nieuws bladpers" gehouden. De voorzitter, de heer Banda, hield een jaarrede, waarin hij gewaagde van de verschil lende persconcentraties waarbij nieuwsbladen en dagbladen waren be trokken, met name in de provincie Gelderland. De aangekondigde tariefsverhoging van de P.T.T. en de verminderde ser vice van dat bedrijf noemde spreker fnuikend voor het nieuwsbladwezen. De heer Banda deelde mede, dat uit een onderzoek bij een aantal grote en middelgrote nieuwsbladen, verspreid liggend over het gehele land, alle met een goede bezetting aan landelijke advertenties, gebleken is, dat de groei van plaatselijke en regionale adver tenties over de eerste vier maanden van 1967 achter is gebleven bij die in de overeenkomstige periode van 1966 en dat er een sterke teruggang was in personeelsadvertenties, beide ongetwijfe'd als gevolg van de sterk gewijzigde conjunctuur, en dat de ab solute achteruitgang van landelijke advertenties - in december 1966 zich reeds aankondigt - als gevolg van de op 2 januari gestarte televisie reclame over deze eerste 4 maanden 1967 12% bedraagt. Omtrent de van com- praktische uitwerking van een pensatieregeling gaat de N.N.P. er van uit, dat dagbladen, nieuwsbladen en opiniebladen prioriteit moeten ge nieten en dat integrale vergoeding voorop staat, dus dat alle schade zal worden vergoed, maar dat, als daar toe geen mogelijkheid bestaat, de ab solute schade van elke claim zal wor den vergoed en pas daarna de relatie ve schade op basis van evenredigheid. De eertijds in de Grotestraat be kend zijnde houtenhakkenfabriek van de fa. Wed. A. Aarts en Zn. is in 1953 naar de le Zeine overgeplaatst. Zij heeft daar een regelmatige uit breiding ondergaan en is nu ruim tweemaal zo groot geworden. Woens dag heeft de directie met het perso neel en hun echtgenoten heel intiem de ingebruikneming gevierd. Het hoofddoel van de zaak is de vervaardiging van kunststoffen voor de schoenindustrie, zoals hakken e.d. De directeur, de heer Louis Aarts, heeft in een overzicht het wel en wee van het bedrijf opgesomd, waaraan graag het volgende memoreren. we Op 1 januari 1943 is het bedrijf op gericht onder de naam Wed. A. Aarts en Zn., als een afdeling van het aan- WAALWIJK Vrijdagavond was Waalwijk weer het centrum van de wielersport. Toen werd namelijk de bijzonder felle strijd om de ere plaatsen in de derde etappe van Olympia's Tour door Nederland op de wegen van Waalwijk uitgevoch ten. Onder grote belangstelling en in een stortregen streden op de we gen rond het Lido, Daan Holst en Fedor den Hertog. Dit tweetal lag ïeeds geruime tijd aan kop en had een kleine voorsprong op het eer ste peleton. Het is een felle strijd geworden, waarin Daan Holst tenslotte aan het langste eind trok. Holst bleek over de langste adem te beschikken, in de sprint klopte hij Fedor den Her tog. Toen de ruim 100 renners bin nen waren werd winnaar Daan Holst op het podium gehuldigd. In middels was het ook opgehouden met regenen. Holst kreeg bloemen aangeboden van Waalwij ks Belang. De ere-prijs, een beker geschonken door het ge meentebestuur van Waalwijk en bestemd voor de eerst aangekomen buitenlander ging naar de Belg Willy Janssens. De finish in Waal wijk werd nauwlettend gadegesla gen door ex-wereldkampioen Jan Janssen die met zijn vrouw Cora naar de schoenenstad was gekomen. Janssen vertelde ons dat, ook al heeft hij een (schaarse) vrije dag, een wielercours hem altijd lokt. Hij had er dan ook graag in zijn grote witte Mercedes een ritje naar Waal wijk voor over. Janssen sprak nog even met zijn toekomstige ploeglei der in de Tour de France Wout Wagtmans. Wagtmans maakt als leider van de Euromast-ploeg Olym pia's Tour mee. Hij doet zo alvast ervaring op, die hij straks als Tour leider best kan gebruiken. De renners, allen doorweekt van de regen, trokken meteen na aan komst naar het gemeentelijk sport park om te douchen. Daarna ging het richting Klinkaert in Drunen waar de coureurs de nacht door brachten. Zaterdagmorgen om 1 uur waren allen weer present bij het Lido voor de start voor de vierde etappe naar Geleen. Een rit die hen door Waalwijk, Drunen en Nieuw kuyk voerde. Vrijdagavond werd in een tent achter het Lido een show gegeven. Onder grote belangstelling traden hier op Johnny Kraaykamp, Ria Valk, Maurice Delmonte (acrobati sche slangemens) de zangeres Betty Best en organist Harry Hamilton. Gastvrouwe was Aty van Paane. Grote belangstelling was er voor het optreden van Johnny Kraay kamp, de man die de laatste tijd nogal eens in het nieuws is ge weest, omdat hij als ergens moest optreden niet verscheen. In Waal wijk hield Johnny zich echter aan zijn woord. Ook het wielerbal in het Lido, waar het Duke City Sex tet speelde, viel bij iedereen in de smaak. nemersbedrijf. Met oude schoenma chines, welke werden omgebouwd, werden toen hakken gefabriceerd. In januari 1953 werd het bedrijf ge splitst en kreeg het de naam „Fa. Louis Aarts Houtwarenfahriek", waarbij de hakkenafdeling zelfstan dig werd. In december van hetzelfde jaar werd de zaak overgeplaatst naar de le Zeine. De eenmanszaak werd in december 1962 omgezet in een N.V., met als directeur Louis Aarts. Thans heeft de heer v. d. Wiel ook de leiding naast de heer Aarts. Ver- meldingswaard is het jubileum, dat hier nog werd gevierd n.l. het feit dat de heer Theo Melis nu 25 jaar lang verbonden is aan deze zaak. Hij was de man die de langste tijd hier werkzaam was, maar ook was hij de man van de meeste uren. Bij zijn hul diging op 2 januari j.l. is reeds ge zegd, dat hij de man was op wie, op de gekste tijden, een beroep gedaan kon worden en die ook door dik en dun ging. Nu 121/2 iaar in dienst van deze firma zijn: C. Kramer, Frans Kuis, C. v. Geo], Jopie Mans, J. de Rooij, H. v. d. Schans, P. Colijn, J. Hamers. Cor Hamers en H. Verhoeven. Ten slotte dankte de Ijeer Louis Aarts, al len die hebben meegewerkt om de zaak groot te maken. Kortom het was een gezellige dag. Ook de dames van het personeel hebben meegenoten, want zij hebben in de middag de fa briek bezocht en gezien hoe en onder welke prachtige omstandigheden hun echtgenoten of verloofden hier kun nen werken. De regering zal de katoen-, rayon- en linnenindustrie voornamelijk geconcentreerd in Twente en de Gel derse Achterhoek - kredietgaranties geven tot 150 miljoen gulden. Het bedrag is bestemd voor investeringen om het produktieapparaat te moder niseren en te verbeteren. Daardoor wordt de concurrentiepositie van de Twentse textielnijverheid verstevigd. De regering wil op korte termijn be slissen of ook steun verleend kan worden aan speur- en ontwikkelings werk in de textiel. De invoer van tex- tielgoederen tegen afbraakprijzen (dimming) zal krachtiger worden ge weerd. Omdat er geen bassisrapport is over de moeilijkheden in de wollen- stoffenindustrie (Tilburg), is deze sector van de textielnijverheid ver stoken gebleven van de steunmaatre gelen die de regering vrijdag voor de katoen-, rayon- en linnenindustrie (k.r 1.-industrie) heeft aangekondigd.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 3