Diploma-uitreiking Avond- nijverheidsschool Waalwijk e.o, Raad Loon op Zand bestemmingsplan Kom hield Loon Zomerfestival in belooft heel Drunen wat Burgem. v. Prooijen sprak over gemeentelijke vraagstukken herziening op Zand" aan Ons Genoegen en Poedelvrees uit Kaatsheuvel winnen gewestelijke titel NA LANGDURIGE EN SOMS FELLE DISCUSSIE OP PLANTAANPLEIN TIJDENS VERGADERING A.R.-KIESVERENIGING BILJARTSUCCES DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 5 JUNI 1967 Geslaagde Wij hebben vakantie Ad. v. Overbeek AGENDA Raad Drunen vergadert vrijdag 99 Bouw U.L.O. Drunen gegund Iedere week Pleidooi Drie maanden verdagen Huisvesting Ons Genoegen Poedelvrees De Efteling Huldiging Tefado-rally in Dongen In de aula van de LTS te Waalwijk had donderdagavond de uitreiking plaats van diploma's, behaald door leerlingen van de avond-nijver heidsschool. De heer H. van Berkum, waarnemend-directeur stelde in zijn openingswoord vast dat het schoolverzuim het afgelopen jaar gro ter was dan voorgaande jaren, ondanks de minder strenge winter. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. de Kort drukte zich in zijn toespraak tot de geslaagde jongelui milder uit. Hij had n.l. veel bewondering voor de jongens die na hun normale dagtaak - als andere hun brommer namen, tv-keken of op andere wijze hun vrije tijd be steedden - hun schooltas weer opnamen om zich op de avondschool verder te bekwamen en daarmee bouwden aan hun maatschappelijk bestaan. De heer de Kort wees de geslaag den op de diverse mogelijkheden die er zijn om na het behalen van het diploma nog verder te leren. Hij felicitearde hen met het be haalde succes en sprak de hoop uit dat zij het in hun leven nog ver zullen brengen. De diploma's, die hierna door de heer de Kort wer den uitgereikt, waren gebaseerd op examens naar landelijke normen. Gediplomeerde leerlingen zijn: GETUIGSCHRIFT „A" (3-jarige cursus). Metaalbewerken Bergen van, Antonius; Buren van, Josephus; Roestenburg, Wim allen uit Kaatsheuvel. Boer, Pieter uit Raamsdonk; Dekkers, Gerrit; May ers, Cornells uit Sprang-Capelle; Gouw, de, Adrianus, Drunen; Leur v.d., Theo; Veer v. d., P. uit Waal wijk; Schotanus, Berend Jan, uit Vrijhoeve-Capelle; Albers, Pancras Thomas, Heusden. Niet gediplo meerd: geen. Schoenmaken: Damen, Josephus, Vught; Nieuweh- huyzen, Wilhelmus, Loon op Zand. Niet gediplomeerd: geen. Timmeren: Baardwijk van, Adrie, Kaatsheuvel; Broumels, Josephus, Waalwijk; Gu- lik van, Bertus, Kaatsheuvel; Kra- neveld, Mari, Waalwijk; Nieuw koop, Gijsbertus, Heesbeen; Pieter- se, Willem, Dongen; Wezel van, An- dréas, Drunen. Niet gediplomeerd: twee. Metselen: Klijn, Josephus, Kaatsheuvel; Loon van, Lambertus, Waalwijk; Spie- rings, Jan Hendrik, Sprang-Capelle. Niet gediplomeerd: geen. GETUIGSCHRIFT „B" (2-jarige curses). Metaalbewerken Bestors, Christ. C.; Caro, Armand; Dongen van, Constant; Groeneveld, Cornells; Hammen v. d., Marinus; Vervoort, Antonius allen uit Waal wijk; Halters, Adrianus, Waspik; Hoeke, Eduard, Heusden; Molen graaf, Bastiaan, Sprang-Capelle; Pruyssers, Albert, Kaatsheuvel. Niet gediplomeerd: geen. Electro techniek Boom, Martinus; Hurkmans, Gerar- dus; Kuysten, Antonius; Leytens, Harry; Meydenberg v.d., Cornelis; Rijswijk van, Johannes allen uit Waalwijk; Huysman, Johannus; Pols, Albert; Raamsten, Arie allen uit Spr.-Capelle; Rekkers, Mathijs,. Waspik; Verhoeven, Norbertus uit Drunen. Niet gediplomeerd: geen. Schilderen: Beerens, Cornelis, De Moer; Bou- man, Francinus, Wijk Aalburg; Dooren van, Gerardus, Loon op Zand"; Gulik v., Lambertus, Kaats heuvel; Heeswijk van, Hendricus, Drunen; Pullen, Petrus, Nieuw- kuyk. Niet gediplomeerd: een. Timmeren: Brabers, Hendricus, De Moer; Brug gen v.d., Petrus;Krabben v.d., Hu- bertus; Melis, Marinus allen uit Drunen; Bijnen van, Godefridus; Bijnen van, Vincentius; Klijn, W.; Leytens, Wim; Snoeren, Adrianus; Tillaart v.d., Antonius allen uit Waalwijk; Kamerman, Henk, Heus den; Klerks, Nico, Eshout; Kroot, Peter; Kuyk van, Wilhelmus allen uit Kaatsheuvel; Mayers, Johannes, Sprang-Capelle; Mommersteeg, Ma- chiel, Nieuwkuyk; Velden v.d., Hen- drikus, Loon op Zand. Niet gediplomeerd: vier. Metselen: Heyst van, Willem, Sprang-Capelle; Hooymayer, Wilhelmus, Raams donk; Lee v.d., Cornelis, Vlijmen; Moonen, Jacobus, Elshout; Verhoe ven, Adrianus, Kaatsheuvel. Niet gediplomeerd: vier. van 11 tot en met 21 juni. HERENKAPSALON Prof. Nolenslaan 16 Waalwijk De raad van de gemeente Drunen komt vrijdag a.s. in openbare ver gadering bijeen. De agenda luidt: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van B. en W. tot on bewoonbaarverklaring van pand Kleinestraat 43. 4. Voorstel tot het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst met de Stichting Woningbouw Dru nen. 5. Voorstel tot aankoop van het pand Grotestraat 69. 6. Voorstel tot verkoop van bouw terrein aan H. van Loon. 7. Voorstel tot verkoop van grond aan de Coöp. Veilingvereniging „De Langstraat" voor de bouw van een nieuw veilingcomplex. 8. Voorstel tot verdaging van de beslissing over de vaststelling van het bestemminsplan industrieterrein Kasteeldreef-Groenewoud. 9. Vaststelling jaarstukken 1966 van het Kampeercentrum „De Klin- kaert". 10. Voorstel tot het voteren van een krediet voor: a. het bouwrijpmaken van een ge deelte van het bestemmingsplan „Vennen Oost" (le fase). b. aanleg van straatverlichting voor de om te leggen Badhuisstraat (Lipsstraat). c. aanschaffing en plaatsing van straatnaamborden en wegwijzers. d. aanleg van een weg ten noorden van Giersbergen, vanaf Distel- berg (gein. Helvoirt) tot aan Giersbergen. Voor de aanneemsom van 899.700 is aan de firma H. Pennings en Zn. uit Rosmalen de bouw gegund van de U.L.O.-school te Drunen. De fa. Pennings was de laagste van de vijf inschrijvers, te weten de fa. Bouw- huyzen uit 's-Bosch met 975.000, P. G. Nijssens uit Rosmalen met 948.800, Jos Heerkens uit Tilburg met 938.000 en Th. Verhagen uit 's-Bosch met 931.000. De nieuwe school, welke is ont worpen door architect Verhagen uit Drunen, omvat 12 klassen, een gym nastieklokaal en aula en zal ge bouwd worden aan de Kastanjelaan te Drunen. In september ^1968 zal deze nieuwe school in gebruik kun nen worden genomen en zal aan 't ruimteprobleem, waarmee deze school bijna sinds haar oprichting kampt, een einde zijn gekomen. Deze U.L.O.-school in Drunen werd vier jaar geleden opgericht en nam in deze vier jaren een zeer grote vlucht. De gebouwen waarin de U.L.O.-school nu gevestigd is, zullen dan vrij komen voor de steeds verder uitgroeiende lagere St. Paulus-school. LIPS WERKT SAMEN MET SPAANS BEDRIJF Naar gemeld wordt, is opgericht een Spaans-Nederlandse maatschap pij, genaamd Navalips, een fifty- fifty deelneming van de firma Lips (soEeepsschroeven) in Drunen en de Sociedad Espanola de Construc tion Naval. Navalips is sinds enige tijd in een nieuwe fabriek in 't vrij- havengebiad van Cadiz (Zuid-Span- je) bezig met de fabricage van gro te en kleine scheepsschroeven, die in hoofdzaak bestemd zijn voor de Spaanse markt. Het ligt in de be doeling om in deze fabriek, die on langs officieel is geopend, te zijner tijd ook de fabricage van verstel bare scheepsschoeven ter hand te nemen. Aan de voorbereiding daar van wordt thans gewerkt. Het be drijf heeft een bezetting van circa 40 man personeel. Na een vrij langdurige en soms felle discussie heeft de raad der gemeente Loon op Zand donderdagavond een beslissing inzake de tweede herziening van het bestemmingsplan „Kom Loon op Zand aangehouden. Een drietal bezwaarschriftenafkomstig van de heren P. Verboven en C- Overmars uit Loon op Zand en dr. S. von der Fuhr uit Tilburg, waren aan deze beslissing niet vreemd, want reeds in de voorlaatste vergadering had een aanvrage van dr. Von der Fuhr om een bouwvergunning de tongen danig in beweging ge bracht. En thans richtte het bezwaarschrift van de Tilburgse dokter zich tegen het plan, daar hierin geen mogelijkheid voor de bouw van een villa geschapen is. B. en W. maakten de raad er nu op attent, dat zowel Gedeputeerde Staten als de Kroon van oordeel zijn dat de ontwikkeling van verspreide vïllabouw in het landelijk gebied voorkomen moet worden en dat dus aan de bezwaren van de heren Von der Fuhr en Overmars niet tegemoet kon worden ge komen. Deze zomer gaat Drunen een Zo merfestival beleven, dat maar liefst duurt tot en met september. De ini tiatiefnemers daartoe zijn de negen winkeliers van het Plataanplein, die reeds enkele maanden bezig zijn om dit festival, welke zich deze zomer op het Plataanplein afspeelt, rond te krijgen. Het is speciaal de heer W. Rzemieniecki die zich voor deze organisatie heeft ingespannen en van wie het idee tot dit Zomerfesi- val kwam. Het geheel is een experiment dat men, gezien de aanvragen voor deel- Onder leiding van haar voorzit ter, de heer Jac. Vos, kwam de A.R. Kiesvereniging „Nederland en Oranje" donderdagavond in „Zide- winde" in jaarvergadering hijeen. De voorzitter herinnerde in zijn welkomstwoord aan de verkiezingen die voor de A.R. een zeer gunstig resultaat opleverden. De secretaris herdacht in zijn jaarverslag wijlen de heer J. Waverijn, die de vereni ging door de dood .werd ontnomen. De heer Waverijn was vele jaren A.R.-vertegenwoordiger in de ge meenteraad en acht jaar wethouder. Hij heeft veel voor de gemeente mogen doen en zijn verlies betekent een verlies voor onze gemeente. Het leedntal bleef stationair; in de plaats van ds. Bos, die naar el ders vertrok, kon ds. G. Wursten als lid der vereniging worden inge schreven. Uit het finantieel verslag van de penningmeester, de heer W. M. Mandemakers, bleek dat de vereni ging op een gezonde finantiële basis rust. Beide functionarissen werden voor hun werk dank gezegd. Tot commissie voor het nazien der be scheiden van de penningmeester, werden benoemd de heren M. van Beek en W. H. Spuijbroek. De af tredende bestuursleden, de heren Jac. Vos, voorzitter, J. E. J. Don- en J. de Rooij werden herkozen. Besloten werd in het najaar een spreker uit te nodigen. Burgemeester v. Prooijen hield 'n interessante causerie over: „Actuele gemeentelijke vraagstukken", waar in hij breedvoerig inging op de pro blemen, ook voor kleine gemeenten, in deze veranderde tijdsomstandig heden. Hij besprak de komende ruil verkaveling en de problemen die hieruit voortvloeien voor de ge meenten en de Tuinbouwstichting en wees op de noodzakelijkheid tot riolering van de gemeente te komen met zuiveringsinstallatie, wat ge raamd werd op zes miljoen gulden. Hij hoopte dat de eerste fase hier van binnen niet al te lange tijd met medewerking van het Rijk zou kunnen worden uitgevoerd en zei dat gedacht wordt gelijktijdig tot trottoir-aanleg te komen, waarvoor de gemeente dan van alle eigenaars stukjes grond nodig heeft, die vrij wel gratis dienen te worden afge staan. Naar aanleiding van gestelde vra gen ging de burgemeester dieper op de aangehaafde problemen in. De voorzitter dankte de burgemeester voor de duidelijke uiteenzetting, waardoor de vergadering een goed inzicht had gekregen in de proble men van het gemeentebestuur en dankte voor de opkomst, waarna de heer Spuijbroek voorging in dank gebed. name, ook groter had kunnen op zetten, maar de organisatoren ne men ergens een afwachtende hou ding aan. Men wil eerst eens zien hoe het publiek op dit Zomerfesti val reageert. Slaagt dit feest en is de belangstelling groot, dan zalmen het volgend jaar met een groter programma komen. Iedere week zal op het Plataan plein op zaterdag of zondag een evenement plaats vinden, welke in totaal niet langer duurt dan drie kwartier of 'n uur. Er zullen sport- demonstraties zijn, optreden van muziekgezelschappen, drumband, dansgroepen en er is ook een beat- avond. Zaterdagmiddag 3 uur zal bur gemeester Stieger de opening ver richten van dit Zomerfestival met het loslaten van 1000 duiven. Aan sluitend zal de harmonie Drunen een Taptoe verzorgen. De week week daarna zal de drumband van S.H.J. 's avonds om 7 uur een tap toe geven en op vrijdag 23 juni is het de fanfare uit Elshout die de zaak komt opluisteren. Op zondag 25 juni zijn er 's middags judo-de monstraties. Dat weekend zijn er zelfs twee evenementen. Deze judo demonstratie wordt ook opgeluisterd door de drumband van S.H.J.. Voor het verdere programma van het Zomerfestival in juli, augustus en september zullen nog meewer ken de operettevereniging Reveren ce, de harmonie St. Jan uit Waal wijk, de accordeonclub Crescendo, het meisjeskoor Romantica, de Ti- roler Kapel en de Boerenkapel, de muziekvereniging Con Amore uit Tilburg, de zangvereniging U.D.I. uit Elshout en de vollyebalclub Quos Ego. Natuurlijk zijn ale evenementen gratis toegankelijk. Tevens zal aan het Plein een passende versiering worden aangebracht, kortom, een programma dat er zijn mag en dat zeer zeker de belangstelling zal krij gen van vele Drunenaren. In Maastricht is een 44-jarige Kelner door kolendamp om 't le ven gekomen; zijn vrouw is ern stig ziek. Zondag zijn 3 kinderen bij t ba den om het leven gekomen. Hoewel de heer J. Huijbregts het plan als zodanig wel kon aanvaarden, vond hij het toch een wat vreemde bedoening, omdat wanneer nu de herziening werd vastgesteld er geen enkele mogelijkheid meer was om te gemoet te komen aan degenen, die bezwaren tegen deze wijziging had den ingediend. „Stellen we de tweede herziening van het bestemmingsplan Kom Loon op Zand vast, dan snijden we de aspirant-bouwer Von der Fuhr de pas af", aldus de heer Huijbregts, 'en dus vroeg hij om het voorstel aan te houden om eerst nog eens in een informele bespreking o.m. met de stedebouwkundige het plan grondig te bekijken en een duidelijke toelich ting te verkrijgen. Verder had hij nog enkele opmerkingen over een gepro jecteerde uitvalsweg van het plan „Molenwijck"die juist over het per ceel van de heer P. Verboven loopt. Hij vroeg of deze weg niet iets ver derop aangelegd kon worden. Met betrekking tot dit laatste merk te burgemeester Van Erp op, dat de raad op november 1966 het bestem mingsplan „Molenwijck had vastge steld en dat de bezwaren, die de heer Huijbregts thans maakte, toen niet ter tafel kwamen. Verder stelde hij ^oprop dat B. en W. met hun voor stel niet beogen de bouwaanvrage van dr. Von der Fuhr te torpederen. Be trokkene kon altijd gebruik maken van zijn beroepsrecht, maar de voor zitter liet duidelijk doorschemeren, wanneer de raad zou besluiten dokter Von der Fuhr gelegenheid zou geven tot bouwen, hij dit besluit onherroe pelijk ter vernietiging aan de Kroon zou voordragen als zijnde in strijd met het algemeen belang. Hij hield een pleidooi voor het handhaven van het landschappelijk schoon ter plaat se en meende dat de wijziging in het algemeen belang aanvaard moest worden. De heer Huijbregts vond, dat het een persoonlijke zaak begon te worden, maar de voorzitter repli ceerde, dat de raad destijds het be stemmingsplan met al zijn conse quenties aanvaard had. Het college kon derhalve toch niet met een voor stel komen dat met een raadsbesluit in strijd is. De heer Huijbregts meen de als dr. Von der Fuhr tijdig ge ïnformeerd was, dat de zaak dan niet zo hoog was opgelopen, maar de voorzitter verwierp fel de suggestie dat het gemeentehuis qua informatie in gebreke zou zijn gebleven en hij bezwoer de raad toch zijn eigen be slissing te handhaven. Na nog wat heen en weer gepraat meende burgemeester Van Erp, mede om allerlei juridische kwesties te ver mijden, dat het misschien verstandig zou zijn de beslissing over het be stemmingsplan uiterlijk drie maanden te verdagen, zodat eerst de kwestie v. d. Fuhr kan worden afgehandeld. Op een vraag van de heer Huijbregts of de heer Verboven op een even grote medewerking kan rekenen, ant woordde de voorzitter bevestigend, waama de raad unaniem akkoord ging met het uitstel van de beslissing. De overige agendapunten vormden slechts hamerstukken. De panden Erasstraat 50 en 52 werden onbe woonbaar verklaard. Op een be zwaarschrift van de heer J. Leemans tegen een hem opgelegde aanslag electrificatiebaatbelasting werd gun stig beschikt. Vastgesteld werd een verordening op 'het vellen van hout opstanden, waarbij rekening zou wor den gehouden met een door de heer Hornman gemaakte bemerking. Be sloten werd tot het instellen van een ouderraad ten behoeve van de open bare scholen en tot het bestemmen tot openbare weg van gereedgekomen wegen gelegen in 't ruilverkavelings plan Bartelenakker te Loon op Zand en het onttrekken aan het openbaar verkeer van enkele daarin gelegen wegen. Bij de rondvraag bracht de heer Huijbregts nog eens de vaak erbar melijke huisvestingssituatie in het dorp Loon op Zand ter sprake en wees hij op het belang van de bouw van woningwetwoningen. Hij meende enkele percelen ontdekt te hebben waar deze gerealiseerd konden wor den o.a. op de hoek Grevenbrouck- straat - Rijckevorselstraat, terwijl ook langs de Tuinstraat ter plaatse van de onbewoonbaar verklaarde woningen kon nog wel gebouwd worden. Ook vroeg hij of de raad of B. en W. niet bezwaren konden inbrengen tegen 't tracé van de rijksweg 62. die woon- en natuui;gedeelte van elkaar gaat scheiden en waarover hij nog eens graag van gedachten wou wisselen. Met betrekking tot dit laatste ant woordde burgemeester Van Erp, dat dit tracé een voldongen zaak is en ook moeilijk anders kon worden vastgesteld, al zagen B. en W. ook duidelijk de bezwaren ertegen. Over de woningsituatie in Loon op Zand merkte hij op, dat het woningcontin gent 1968 zelfs al is benut. Woning wetwoningen kunnen dus voorlopig niet gebouwd worden. Planologisch is het niet mogelijk langs de Tuin straat te bouwen en de door de heer Huijbregts bedoelde hoek is een over gangsgebied van eenvoudige naar luxe bebouwing. Wellicht dat er in 1968 mogelijkheid is voor het bou wen van een zevental middenstands woningen in de premiesector op een van de percelen. Voor uiterste geval len zal desnoods een tijdelijke oplos sing in Kaatsheuvel moeten worden gezocht, want men kan niet zeggen dat er in de gemeente niet gebouwd wordt. De heer Hornman wees op de mo gelijkheid dat het trottoir bij de kleu terschool in De Moer best kan wor den doorgetrokken omdat ter plaatse destijds wel een waterafvoer is ge legd. De voorzitter meende dat een en ander openbare werken mogelijk ontgaan was en zegde toe dat er aan gewerkt zcu worden. Dc heer Elshout vroeg de aandacht voor de lege krotten, die hij graag opgeruimd zou zien omdat zij het dorpsbeeld niet ten goede komen, maar de voorzitter merkte op dat de gemeente niet tot afbraak kan ver plichten. Tenslotte vroeg de heer van Nieinvstadt om verbetering van het trottoir aan de zuidelijke kant van do Hoofdstraat-West. Burgemeester Van Erp antwoordde hierop dat dit een bedrag van f. 12.000, - zal ver gen, ivaarvoor op de begroting van de dienst Openbare Werken momen teel geen ruimte is. Het gemeentebe stuur streeft er naar om deze verbe tering in 1968 te verwezenlijken. KAATSHEUVEL— Zondag 28 mei zijn de biljart Kampioenschappen gewest Brabant Zeeland voor teams verspeeld. Aan deze titelstrijd werd ook deelgenomen door vier teams uit Kaatsheuvel: De Efteling I en II Ons Genoegen I en Poedelvrees II. Het team van Ons Genoegen, in klasse C II, speelde in Hotel Het Kroontje in Den Bosch. Onder het wakond oog van veel suporters werd aangetreden tegen TOP uit Oss. P. Steenlager en M. Laros be haalden de volle winst. Frans en Louis Laros moesten de punten aan de TOP-spelers laten. Het extra matchpunt ging naar Ons Genoe gen zodat de uitslag 5-4 werd. In de tweede ronde tegen BVO uit Waal wijk verloor alleen Fr. Laros (7-2). Met 12 matchpunten eindigde het team op de eerste plaats, In de finale moest aangetreden worden tegen schuttershof uit Vught dat lo punten had. Het werd een span nende strijd. P. Steenlager verloor weliswaar maar de gebroeders La ros toonden hun sterkste zijde. Drie maal winst. Vooral Louis speelde sterk. In een gelijk opgaande strijd wist hij toch het eerste de 105 car. vol te maken. Wedstijdleider en bondsbestuurs- lid M. Vorstenbisch reikte de diplo ma's uit en wenste het Kaatsheu vels team succes in de nationale ti telstrijd in Haarlem. Poedelvrees moest aantreden in Hotel Hermans in Roosendaal. Hun eerste tegenstander was Ons Ge noegen uit Waalwijk. De heren J. van de Linde en J. in 't Groen ver loren, hun clubgenoten H. Stubbe en C. Poorters zorgden voor de bei de punten. Het extra matchpunt ging naar Ons Genoegen zodat met 4-5 verloren werd. In de tweede ronde vlotte het beter. Tegen HGL uit Moerstraten werd met 8-1 ge wonnen. Op H. Stubbe na, die re mise speelde door in de nastoot met 4 car. de 48 vol te maken, behaalde iedereen de volle winst. Poedelvrees had 12 matchpunten, naar men dacht te weinig voor de finale. Het pakte anders uit. Steeds Vooruit uit Vught kwam slechts tot 10 punten zodat een finale tussen OHGL uit Kwadendamme (ook 12 punten) zeker was. J. van de Linde verloor met 4 car. verschil de eer ste partij. Clubgenoot H. Stubbe bracht de stand weer gelijk en toen Pootes met 1 car. verschil verloor was het in de laatste partij J. in t Groen die de zaak nog kon redden. Met succes, want na een zenuw slopende strijd bracht hij de stand op 16-16. Het extra matchpunt ging naar Poedelvrees zodat de Kaats- heuvelse ploeg het kampioenschap won. De heer Jongenele overhan digde hun het diploma. Voor de beide teams van De Ef teling is de zaak minder fortuinlijk gelopen. Efteling I kreeg in Bergen op Zoom de kous op de kop. Tegen BV De Ruyter uit Vlissingen kon niemand tot winst komen. Ook te gen Eureka uit Bergen op Zoom werd geen winst behaald. Een te leurstellend resultaat voor Efteling I dat voor het volgend seizoen ech ter weer alle hoop op een gunstiger resultaat heeft. De Efteling II ging hoopvol van start. Tegen OBL en tegen De Ca rambole werd het maximaal aantal punten jotaal 18) behaald. In de finalepartij tegen Nooit Gedacht uit Oss gingen de mannen uit Kaats heuvel met 2 punten voorsprong van start. Het ging niet van een leien dakje. J. van Dongen en J. Hendriks verloren de eerste twee partijen. Het woord was aan de ge broeders Kimmeren. Kees Kimme- ren verkeerde tot in de slotfase in gewonnen positie. Toen begon zijn tegenstander 'n felle eindspurt die hem nootlottig werd. Voor De Efte ling II dus geen kampioensdiploma maar een herinneringsvaantje. Het bestuur van het district Kaatsheuvel was nog zondag avond aanwezig bij de thuiskomst van de kampioensteams Poedelvrees en Ons Genoegen. De voorzitter de hr. J. van de Kaa sprak een felicitatie woord en wenste beide teams veel geluk in de nationale titelstrijd. Voor de beide Kaatsheuvelse bil jartteams een fraai resultaat. Op zondag 11 juni a.s. zal om 12.30 uur de grote Tefado-rally voor de vierde keer van start gaan. Dit internationaal sportgebeuren neemt in het programma van de Tefado- feesten in Dongen, thans officieel genoemd „De Jaarbeurs van 't Zui den", een belangrijke plaats in. Door het groot aantal deelnemers (vorig jaar 298 équipes) is het een van de grootste rally's van ons land en ook dit jaar op de K.N.M.V.- sportkalender geplaatst. Naast het sportieve karakter is de rit, touris- tisch gezien, zeer mooi en voert door de streken van Midden-Bra bant. Aan de prijzen tafel is door het bedrijfsleven veel aandacht besteed en men probeert om zoveel mogelijk deelnemers met een prijs naar huis te laten gaan. Bovendien ontvangt elke deelnemer gratis 2 toegangs bewijzen voor 't bezoeken van „De Jaarbeurs van het Zuiden". Inlichtingen en inschrijfformulie ren zijn verkrijgbaar bij H. Trom melen, Min. Goselinglaan 36, Don gen, tel. 01623 - 2256 en P. Jansen, Kerkstraat 43, Dongen, tel. 01623 - 2190.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 3