In plan Vennen-Oost in Drunen komen torenflats van 12 verdiepingen A top f form meubelen Smidje Verholen en de veedieven van Texas c Abonneert U op dit blad GROND VERKOCHT AAN VEILINGVERENIGING VOOR NIEUWBOUW Nieuwe wegen Net Midden-Oosten 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 9 JUNI 1967 6 Bouwrijp maken Vennen-Oost farondverkoop Diversen van Complete Woning inrichting Secretaresse gevraagd In de openbare raadsvergadering, welke vrijdag werd gehouden, nam de raad enkele belangrijke beslissingen ten aanzien van uitbreiding en aanleg van wegen. Zo werd goedgekeurd het eerste krediet dat no dig is voor de aanleg van straten en wegen in het zuidelijk deel van uitbreidingsplan Vennen-Oost, een krediet voor verlichting en uitbrei ding van de voormalige Badhuisstraat en een krediet voor de aanleg van een verbindingsweg van de Distelberg Helvoirt en Giersbergen Drunen. Tevens deelde de voorzitter mede, dat de dienst gemeente werken momenteel plannen ontwerpt voor een belangrijke verbetering van de steeds drukker wordende Duinweg. In de Grotestraat werden door de gemeente nog enkele panden aangekocht in verband met over plaatsing van de land- en tuinbouwbedrijven naar de ruilverkave- lingsgebieden. Aan de orde kwam ook de jaarrekening van het kam- peercentrum, waaruit bleek dat 1966 voor de Klinkaert een gunstig jaar is geweest. In verband met de voorgenomen bouw van 116 woningwetwoningen is het noodzakelijk dat zo spoedig mo gelijk wordt begonnen met het bouw- rijpmaken van een gedeelte van het bestemmingsplan 'Vennen Oost'. Door de dienst gemeentewerken is 'n plan opgemaakt tot het bouwrijpma- ken van een gedeelte gelegen tussen Het Sempke en de Heidijk, ter groot te van ca. 12 ha. Er zal ongeveer 3 km weg worden aangelegd. In dit ge deelte kunnen worden gebouwd 182 woningen in aaneengesloten bebou wing, 63 woningen als enkele of dub bele blokken, 224 flatwoningen, 5 winkels, 9 bungalows, 73 garage boxen, terwijl er bovendien nog plaats is voor een lagere school en een kleu terschool. Het bouwrijp te maken gedeelte zal verbinding krijgen met de Toren straat door de aanleg van 2 wegen, een ter hoogte van Het Sempke en een andere ±150 meter ten noorden van de Heidijk. De gemiddelde grondprijs in Vennen Oost zal blij kens een totale calculatie komen op f. 26,85 per vierkante meter. Door de heer Horsten, directeur gemeente werken, werd aan de hand van een kaart een uiteenzetting gegeven van het zuidelijke deel van het uitbrei dingsplan, alsmede de bouwtypes welke in dat plan zijn gedacht. Zo zijn in het meest zuidelijke deel ook flats gepland van 12 verdiepingen hoog. De bovenste bewoners zullen vanuit deze flats een uitzicht hebben over de Drunense Duinen. De heer Van Drunen wees erop dat in hét plan ruimte genoeg moest blij ven voor speelplaatsen voor de kin deren. De voorzitter zei dat hierme de rekening was gehouden, maar dat men ook de gemiddelde grondprijs in de gaten moest houden. De heer v. d. Wiel vroeg of de aanbesteding van het werk onderhands of openbaar zou geschieden. De voorzitter wilde hier over in een besloten vergadering ver der praten. De heer Snoeren vroeg of bij de bouw van woningwetwoningen niet centrale verwarming kon worden aangelegd. De voorzitter deelde mede dat hierover door de dienst gemeen tewerken een uitvoerige studie wordt gemaakt. Centrale verwarming per wijk blijkt echter nog wel nadelen te hebben. De heer v. Helvoirt was het eens met de voorzitter, dat bij aanleg van dit plan rekening moest worden gehouden met de gemiddelde prijs en dat kinderspeelplaatsen daaraan aan gepast moesten zijn. Spreker was echter wei bang dat in eerste aanleg het voor de bewoners van deze nieu we wijk wel een handicap was, dat men ver van school en kerk verwij derd was. Dit zal, aldus de voorzitter, na enkele jaren wel worden opgelost gezien de planningen van schooi- en kerkenbouw, in antwoord op de des betreffende vraag, van de heer v. d. Wiel, wees de voorzitter er op dat de prijzen van de bouwgrond verschil lend zouden zijn al naar gelang de' aard en de ligging van de grond. De heer Nass pleitte voor aanleg van zandspeeibakken voor de kinderen. Aan de veilingvereniging 'De Lang straat' werd voor de prijs van f. 5,10 per m2 grond verkocht ten noorden van de Oultremontweg en ten zuiden van de Dekkersweg. Het betrof hier om 6,5 ha., waarvan 3,5 ha. direct zal worden aangekocht en 3 ha. in erfpacht zal worden gegeven. Met de bouw van de veiling zal op korte ter mijn kunnen worden begonnen. Van de heer F. Pullens, Grotestr. 204, werd woning, bedrijfsgebouwen en de bijbehorende grond gekocht. De heer Pullens zal zijn bedrijf gaan ver plaatsen en de gemeente heeft deze grond, welke ligt in het oostelijk deel van het uitbreidingsplan Oost, straks nodig; de raad keurde deze aankoop goed. Tevens werd het pand, Grote straat 69 van de heer H. J. Roelofs aangekocht. Ook dit bedrijf zal moe ten worden verplaatst en de gemeente kan de grond straks gebruiken in uit breidingsplan 'Vennen-West'. Woning en grond van H. v. Loon, Sempke 18, nodig voor uitbreidings plan Vennen Oost, werd aangekocht, terwijl aan Van Loon aan de Linde straat bouwgrond werd verkocht. De woning Kleinstraat 3 werd als onbe woonbare woning verklaard. De heer Fortuin weer erop dat het ook nood zakelijk was om de bijbehorende schuur af te breken. Voor straatverlichting van de voor malige Badhuisstraat, thans Lipsstr., werd 'n krediet gegeven van 57.000 gulden. De heer Horsten gaf een kor te uiteenzetting van de diverse voor zieningen welke de gemeente voor deze straks zo belangrijke weg wil geven. De Lipsstraat zal niet alleen een rechtstreekse toegangsweg zijn voor het fabriekscomplex Lips maar na het gereedkomen van de Lang- straatweg, tevens de hoofdverbinding worden Drunen - Den Bosch. De heer Horsten zag deze weg straks de functie overnemen van de huidige Bosscheweg. Naast de 7 me ter brede weg, welke vanaf de Remi se naar Lips zal worden aangelegd, zal de gemeente nog aanleggen: een rijwielpad van 3,50 m. breed en een wandelpad van 2 m breed. Dit is no dig omdat deze weg enkele malen per dag een gorte stroom van Lips-perso- neel zal moeten gaan verwerken. Door de Heide-Maatschappij is 'n plan ontworpen voor de aanleg van een weg, lopende vanaf Distelberg in Helvoirt tot aan Giersbergen. De weg welke een lengte zal hebben van 6,1 km. en een breedte van 4 meter, is van belang voor de ont sluiting van het gehele gebied be zuiden het Afwateringskanaal voor de agrarische bedrijven en voor de recreatie. Op het gebied van Helvoirt zal 5.481 m. worden aangelegd en in de gemeente Drunen 668 meter. Langs de weg in Helvoirt zullen boven dien 2 picknickplaatsen worden ge maakt. De gemeente Drunen stelde voor de aanleg van deze weg 19.000,— beschikbaar. Door diverse raads leden werd het uitmonden van deze weg op de Duinweg als zeer gevaar lijk gekenschetst; tevens zou door de aanleg van deze weg de Duinweg nog drukker worden. De voorzitter was het hiermee eens en deze zaak was ook reeds uitvoerig bekeken. Door de dienst Gemeentewerken wordt momenteel een plan ontwor pen tot een radicale verbetering van de Duinweg en B. en W. hoopt binnenkort aan de raad dit plan te kunnen voorleggen. Tevens zal in Giersbergen, dat vooral in de zo mermaanden een stroom van bezoe kers te verwerken krijgt, de nodige parkeerruimte moeten worden ge schapen. Voor straatnaamborden en weg wijzers stelde de raad nog een kre diet beschikbaar van 5.500. Door de raad werd ook goedge keurd 't jaar- en finantieel verslag van het Kampeercentrum „De Klin kaert". Zoals uit de rekening bleek, is 1966 een gunstig jaar geweest voor het kampeercentrum. Dit re sultaat is een gevolg van de belang rijk hogere opbrengsten in 1966, nl. een stijging van 36.000,Ook de kosten waren in 1966 hoger, doch dit waren normale stijgingen, die zich in de komende jaren wel zul len voortzetten, zoals personeels kosten, onderhoudskosten en ver hoogde rente en afschrijvingskosten. Hiertegenover staat echter een jaar lijkse aanpassing van de tarieven. De totale investeringen bedragen tot en met 1966: a. van de vaste bezittingen 744.998,32 b. van de inventaris 171.677,05 De voorzitter verwachtte dat de cijfers voor 1967 ook gunstig zouden zijn, gezien de ontwikkeling in de eerste vijf maanden van dit jaar. Het voorstel tot het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst met de Stichting Woningbouw Dru nen werd goedgekeurd, alsmede het voorstel tot verdaging van de be slissing over de vaststelling van 't bestemmingsplan industrieterrein „Kasiteeldreef-Groenewoud". De vijandelijkheden tussen Jorda nië 'en Iraël zijn uitgestorven. Alleen Syrië en Koeweit handhaven hun on verzettelijkheid. ,,De oorlog begint pas", zo heeft radio Damascus mee gedeeld. ,,Wij denken er gewoon niet aan de gevechten met Israël te sta ken", aldus radio Koeweit. De plotselinge bereidheid van Nas ser om de strijd op te geven is geko men op het ogenblik, dat juist een sterke krijgsmacht uit Algerië is ko men opdagen. Kleine Algerijnse een heden zouden al hebben deelgenomen aan de 'laatste' gevechten op de oe ver van het Suezkanaal in de buurt van Ismalia. Over een luchtbrug tus sen Algiers en Cairo werden andere eenheden aangevoerd van een Alge rijnse strijdmacht, die naar het heet - tot 40.000 man zou worden opgeveerd. Over zee brachten sche pen andere eenheden eenheden en grote voorraden zwaar en licht krijgs- materiaal aan, waarbij 40 tanks van Russische makelij. Er zouden 80 Mig-straaljagers naar Egypte komen. De eerste toestellen namen al deel nan luchtgevechten boven Sinaï, maar alles tevergeefs. ONTREDDERD In Amman heeft een ontredderde koning Hoessein de omvang van de militaire ramp, die zijn land heeft ge troffen, bekendgemaakt. Zijn ver schijnen in het openbaar maakte te vens een einde aan het gerucht, dat hij gevlucht zou zijn. Elke eenheid van onze strijdkrach ten heeft verschrikkelijke aanvallen uit de lucht moeten doorstaan, dag en nacht aan één stuk. De verliezen zijn zwaar geweest en er zijn vele doden gevallen. De landstrijdkrachten van onze tegenstanders hebben onze troe pen daarentegen slechts geringe scha de kunnen toebrengen. Onze solda ten hebben zich gedragen als man nen, die eervol leven of heldhaftig stierven", zei hij. De koning heeft voor zijn gehavende land de financi ële en economische hulp ingeroepen van de andere Arabische landen. Ko ning Feisal van Saoedi-Arabië en het rijke olieland Koeweit stuurden hem onmiddellijk geldde een van 50 mil joen gulden, de ander 30 miljoen. In Tel Aviv werd de toestand zó beschreven: in het zuidelijk deel van de Sinaï-woestijn zijn alle vijandelijk heden gestaakt; de Egyptenaren heb ben hier volledig het veld geruimd. Israëlische troepen hebben het gehele Jordaanse deel van Palestina bezet en staan nu aan de Jordaan, van het Meer van Galilia tot aan de Dode Zee. Voorts hebben zij geheel Jeru zalem bezet, met de klaagmuur; een groot bezit voor de Israëliërs. Nadat Nasser vorige week bekend maakte dat hij als staatshoofd af zou treden zijn enorme demonstraties los gebroken Een jonge vrouw was zo ontredderd door deze bekendmaking dat zij zich met benzine overgoot en zich in brand stak. Enkele uren later maakte Nasser bekend dat hij zijn be sluit om af te treden niet door zou zetten. TILBURG PIUSPLEIN 26-38 tel. 83080 Busdiensten lijn 2 en 6 •toppen voor de deur. Volop parkeergelegenheid officieel TOP-FORM adviseur COPYRIGHT STUDIO AVAN 54. Platvink-Jantje en Franse Sjarl bleven dus maar volharden in de misdaad en koesterden nu alweer boze plannen om een bank te gaan beroven. Maar dat alles nog eens héél anders zou lopen, tja dat be seften ze niet. Allicht niet, zijn we geneigd te zeggen, want het woord je nadenken kwam op het repertoire van de heren niet voor. Ze deden bet ene stomme ding na het andere en daar zullen we het nu eens even over hebben. Hun entrée op de ranch van Stinky Andy was tóch al niet zo daverend geweest, maar de vol gende dag maakten ze het nog veel erger. Ze melden zich bij Andy op kantoor, en die zei: „Zo, zo, jullie zijn dus al voor je nieuwe werk kring gekleed, zie ik. Fijn zo. Dan begin je vanmiddag met je werk in de smidse en vanmorgen kun je nog eens zo'n beetje rondwandelen over de ranch om de weg te leren kennen. Oefen ook maar wat in re- volverschieten, want dat zul je soms nodig hebben". „Dat denk ik ook", grijnsde Jantje, die aan de bankoverval dacht. „Kom op, Sjarl. We gaan die blaffers effe probere. As de veedieve dan komme, dan kenne we ze van ketoen geve". Even later stonden de twee nieuw bakken cowboys op een met hekken omgeven stuk grond achter het hoofdgebouw en Jantje speurde nieuwsgierig rond. „Op zo'n kinder achtig schijfje schiet ik niet", zei hij. „Da's goed voor beginners. Nee, jongen, ik paf daar die kraai effe van de schoorsteen af. Raak!" Een enorm vreugdegehuil van de geme ne Platvink-Jantje kondigde aan, dat het onschuldige, zwarte geve derde vriendje blijkbaar voortref felijk was geraakt en in de schoor steen was gestort. Maar het diertje was helemaal niet geraakt. Het was alleen erg .geschrokken van 'het schot en uit angst de schoorsteen ingefladderd. En daar kwam het toen al krassend terecht in een pot kippesoep met rijst, die juist door de negerkok Sambo op het vuur was gezet. FEUILLETON door: Han van Hulzen 24. Een oude vent, het zou wat, an deren deden het ook, als ze maar de kans kregen. Zou zij die ple ziertjes aan zich voorbij laten gaan, zich doodkniëzen bij de oudeluitjes, die geen begrip meer konden op brengen voor de nieuwe tijd, vast hielden aan verouderde begrippen en de verlangens van jonge mensen niet kenden of domweg negeerden? Nee, dan prefereerde ze Boxel, de man die over een heleboel ervaring beschikte en beter wist hoe hij met een meisjes moest omgaan dan die jonge knullen. Boxei zette er vaart achter te lang had hij zich door Sandra zonder genade laten behandelen. Hij had gedacht in haar de vrouw te hebben gevonden met wie hij kon trouwen, van wie hij echt zou kunnen houden. Ze wilde hem niet, goed, zij was de enige niet, aan iede re vinger tien, die graag met hem uitgingen. Lies de Waal was niet kwaad een beetje dom, maar wat had hij aan een ontwikkeld meisje, als hij wilde minnekozen? Na voorafgaande uitjes had hij voor vrijdagavond weer een afspraakje gemaakt en nu kwam Halmar er tussen met zijn vergadering. Daar aan kon hij zich ndet onttrekken, maar hij zou ervoor zorgen dat het niet hopeloos lang' werd gerekt. Hoe eer het was afgelopen, hoe lie ver het hem was. Het was aan te nemen dat de meesten er zo over dachten, toch had je van die ke rels, die zo'n vergadering een unie ke gelegenheid vinden om zich eens te laten gelden, die over de oribe- nulligste kwestie tot in liet onein dige konden blijven doorzagen. Die zanikers zou hij het nog even op het hart drukken, zo l.angs zijn neus weg dat ze zo weinig mo gelijk vragen moesten stellen. Liefst geen enkele vraag, want als een maal het spelletje begonnen was is er geen. keren meer aan. Op dat punt moest je heel voorzichtig zijn: vooral met de fabriekseihefs wist je nooit precies waar je aan toe was. Gemakkelijk kwamen ze niet los, een soort verlegenh eid weer hield hen, maar waren, ze daar overheen, danZwamne :uzen. Lieve hemel, wat verwa .chtte Hal- mar eigenlijk van die bij eenkomst? Dat ze hem precies zouc len vertel len waaraan het haperde en'dat hij zonder meer een oplossi ng uit zijn mouw zou schudden Ir. Boxel overwoog dit alles op zijn kantoor, nadat hij de medede ling van Halmar had gelezen. Rechts van hem zat zijn typiste; ze had het druk en ze lette niet op hem. Sedert ze een avondje met hem uit was geweest schonk ze geen aan dacht meer aan hem. Hij mocht nu de typekamer afwerken Boxel richtte zich op, keek naar zijn typiste en begon toen heen en weer te lopen, langs de wand, die voor de bovenhelft uit glas bestond en waarachter zich de typekamer bevond. Hij drentelde zo lang op en neer tot hij de aandacht van Lies had getrokken. Toen deze van haar machine opkeek en hem zag, glim lachte ze. Met zijn ogen en een nauw merkbare beweging van het hoofd gaf hij haar een teken. Lies lachte niet langer, ze kreeg 'n kleur en knikte dat ze het begrepen had. Toen begon ze weer ijverig te tik ken, gluurde onderwijl om zich heen naar de anderen, die zich hielden alsof ze niet hadden gezien. „Ik ben even in de fabriek", zei Boxel tot zijn typiste voor hij haas tig zijn kantoor verliet. Zich er mee vleiend dat hij het weer han dig had aangelegd, liep hij de lange gang af. In het stille gedeelte naar de toiletten bleef hij dralen. Lang behoefde hij niet te wachten. Zon der achterom te kijken en ondanks de geluiddempende vloerbedekking kondigde een ondefinieerbaar ge luid hem aan dat er iemand achter hem aan kwam. Inderdaad trippel de 'n ogenblik later Lies naast hem. „Het wordt morgenavond iets la ter", zei hij op fluisterende toon onder het gezamenlijk verder gaan. „We hebben om acht uur een ver gadering, maar als het een beetje meeloopt is het negen uur, laat ons zeggen kwart over negen afgelopen' Lies knikte; ze voelde zich lichte lijk vernederd omdat het zo stiekum moest gaan. Boxel keek haar nog even zijdelings aan en repte zich daarna voor haar uit. Terwijl hij de deur opende, die toegang gaf tot de fabriek, sloop Lies, een beet je schuldbewust, het toilet binnen. Terwijl Boxel zich zorgen maakte over zijn bedreigd uitstapje met Lies, had Graafland met personeels- moeilijkheden te kampen. Perso neelsaangelegenheden vormden zijn terrein, hij werd geacht elk ge schil voor beide partijen bevredi gend te kunnen oplossen. De prak tijk wees evenwel uit dat hij in plaats van recht te plegen, zich richtte naar de sterkste partij en dat was voor hem op de eerste plaats en naar zijn interpretatie van „wiens brood ik eet, diens woord ik spreek", de direkteur. Was deze evenwel niet in het geding, dan gaf hij de hoogste in positie gelijk, ten zij er een kwestie was gerezen tus sen een fabriekschef en een arbei der, want zij konden hem geen van beiden kwaad doen. Recht of niet, hij koos de zijde van het voordeel. Maar nu was hij geroepen om te arbitreren in een geschil tussen 2 arbeiders en een fabriekschef, waar bij hij zowel de kool als de geit moest sparen. Twee mannen in overall waren aan het bakkeleien geraakt omdat de een, die achter een loket stond waardoor hij ge reedschappen en materialen uit reikte, het op zijn zenuwen had ge kregen van de man aan de andere kan van het loket, die om hem spoe dig ter plaatse te doen zijn, vaak en lang aangehouden op het belle knopje had gedrukt. Hij had meer te doen en daar hij bovendien niet doof was, kon met één keer bellen worden volstaan. De man in kwestie dacht er even wel anders over. Hij kon niet heb ben dat hij telkens zo lang moest wachten, daardoor kreeg hij teveel achterstand met zijn werk. Als hij voor elk houtje dat hij nodig had een half uur moest wachten, kon hij beter naar huis gaan. Een vlot tere vent achter het loket en hij hoefde geen twee keer te bellen. Ze begonnen met elkaar over het weer te vertellen hoe ze over het geval en over de andere dachten, en toen ze er niet in slaagden van hun gelijk te overtuigen, nodigden ze elkaar uit tot een partijtje op de vuist. „Ik lust je!" riep de" man achter het loket. „Kom hier als je durft!" inviteerde de man die ervoor stond. „Ik sla je tot moes!" beloofde de eerste, zonder nochthans aanstalten te maken zijn loket te verlaten. Al heftiger en heftiger voeren ze tegen elkaar uit en toen de bekvechterij zo lang was doorgegaan tot het ook de aandacht van de anderen had getrok ken kon het uiteraard ook de fa briekschef Sulfer niet ontgaan. Deze zag een dreigende vuist uit het loket komen en nadat hij die vuist enige malen had zien uitschieten naar de man die hetzelfde manuaal verrichtte kwam hij naderbij. Hij wilde sussen, scheiden... maar omdat het hem een zcht lijntje niet gelukte begon hij al luider te sommeren dat ze uit elkaar moesten gaan. (Wordt vervolgat

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 6