wAAlwijkse en UnqstRAAtse courattc Uitgaan in het weekend u. BOTH Musis Sacrum Romantica Apollo PIPO bij ascot (gemeenschapshuis Berg en Dal The Chums tellen in de Nederlandse beatwereld mee VAN MIL Beaigroep in „nette" kledij Bezetting M@©ist© iireiü Jerry, recht hoy je roer Onderwereld Pigalle Le gendarme de Saint Tropez Blakke Vesius in het oerwoud Liefdesparen Veel liefs uit Moskou Nu ook Pipo's PETRA bij (ISGOt R.K.C. dit weekeinde junioren en PUPILLENTOURNOOI VAN R.K.C. DIKKE DEUR BIJ Examens KLUKKLUK BIJ dSGOt BANKETBAKKERIJ FRUIT w 1 00 gram 60 cent 250 gram 1 35 eert Vijf miljoen bomen verrot Kunsfmesihandel in Veghei dicht Show/ Y.W.-optreden Nieuwe L.P. beschermt tegen zonnebrandi Nieuws van soos St. Den Is Finse schoenfabriek Palmroth in Waalwijk uuK lAPiii Bil USCOt Gemengd huwelijk Actie breid Israël uitge- CIRCUS-PIPOWAGEN BIJ dSCOt Synthetisch eten voor Iran WAALWIJK STATIONSSTRAAT 34 TEL. 04160-4087 VRIJDAG 23 JUNI 196: 88e JAARGANG No. 50 De tcho VAD het Zuióen Uitgever WaalwijkSehe Stoomdrukkerij An toon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 ^Abonnement tn. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,30 mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. iContractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" Jerry Lewis als It. John Steckler is zijn torpedojager kwijt. Hij voer de het laatst het bevel over deze boot maar dat is Jerry allang ver geten. Hij is net getrouwd en het ongeluk wil dat hij direkt naar Washington geroepen wordt. Daar wordt hij uren achtereen onder vraagd omdat men wil weten wat Jerry mei de boot heeft uitgespookt Deze weet echter alleen maar te vertellen dat zijn schip was vast gelopen op een rif waarna Jerry op een nabij gelegen eilandje pools hoogte ging nemen. Als hij na veel avonturen naar de boot wil terug keren blijkt deze te zijn verdwe nen. N'u krijgt Jerry de opdracht de boot op te sporen en al moet hij iedereen op aarde ondervragen vinden moet hij hem. Zondag 3 uur. Dellile, officier van de Gerechte lijke Politie, zou graag Pinelli, bij genaamd „mooie Jo" op heterdaad betrappen. Maar deze is een han dige jongen, die nooit meer dan 24 uur op het politiebureau door heeft gebracht. Toch is hij een onderwe reldfiguur, die belangen heeft in verdachte bars en hotels in Parijs en die handelt in verdovende mid delen. Hij heeft ook drie vrouwen die voor hem werken en hij is bezig een meisje dat op de luchthaven werkt ook in dienst te krijgen. Vrijdag 11 uur. Cruchot, een ijverige politieman die niets liever doet dan bekeurin gen uitdelen, wordt overgeplaatst naar Saint Tropez waar hij bij zijn meerdere al snel een goede indruk maakt omdat hij door een slim op gezet plan een groep nudisten wist te bekeuren. Ook bij de nieuwe vrienden en vriéndinnen van zijn dochter is hij in goede smaak ge vallen. Zij denken dat hij een mil jonair is die een groot jacht in de haven heeft liggen. Men weet ech ter niet dat het jacht van een gang ster is die pas een schilderij van Rembrandt gestolen heeft. Cruchot werkt zich aardig in de moeilijk heden waar hij, als zijn meerderen iets gaan vermoeden, snel uit zal moeten geraken. Donderdag, vrijdag en zondag. Met zijn neef Peter en enige in dianen, vertrekt Prof. van Vries voor een expeditie in het stroom gebied van de amazone. Hij wil de stroom, een van zijn diepste ge heimen, ontfutselen n.l. de cultus plaatsen vinden van de legenda rische Amazonen waarvan Span jaard Orellana in 1541 melding maakte. Hetzelfde doel, maar met weinig wetenschappelijke interesse wordt nagejaagd door een bende avonturiers die de volgens Orellana vele schatten die het land verbergt willen vinden. Zaterdag, maandag en dinsdag. In een vrouwenkliniek te Stock holm wachten drie vrouwen op de komst van hun baby. Hun houding ten opzichte van deze nieuwe erva ring is totaal verschillend. Agda, een kamenierster, die de vrouw en model is van een schilder maakt zich kennelijk geen zorgen omtrent de komst van haar kind. Adéle, de vrouw van een hereboer is daar entegen diep ongelukkig. Angela, een jong en vurig meisje van een arocratische familie, ziet dapper de komst van haar onwettig kind tegemoet. Deze drie vrouwen heb ben allen geleefd in dezelfde be- JUWELIER grensde en dikwijls verdorven, om geving. We zien in flash back de absurde praal en excessen van de Zweedse Upperten. Vrijdag en zaterdag. In veel liefs uit Moskou, in de se rie James Bond-avonturen, na het befaamde Dr. No., portretteert Sean Connery opnieuw de beroemde ge heim agent 007, James Bond. Dit maal smokkelt hij een nieuw ge heim wapen tezamen met een bij zonder aantrekkelijk jong meisje uit de Sovjet Unie naar het Westen, waarbij hij een aantal zeer onaan trekkelijke kerels naar de andere wereld zendt. Meer dan een maand brachten de spelers en het 72 man sterke unit door in het historische Istanboel. Het resultaat is, dat de toeschou wer voor de eerste maal in Tech nicolor kennis maakt met deze fameuze stad op de grens van twee werejlden, waarin de Aya Sofia, meer dan 1400 jaar geleden door de Romeinse keizer J+stianus ge bouwd, een middelpunt vormt en tevens de 1000 jaar oude onder grondse waterwegen, die indertijd dienden om deze wereldstad van drinkwater te voorzien. De rest v an het verhaal speelt zich dan af in een zigeunerkamp, aan boord van de Oriënt-Express, op de Adri- atische Zee en tenslotte in Venetië. Donderdag tot en met zondag. Dit weekend treden in het Ge meenschapshuis de enkele jaren ge leden furore makende Playing Rockers op. Na een lange afwezig heid zu.llen zij imet denderende rock en roll de oi^de suksessen met vaart en verve weer laten horen. De bezetting van de Playing Roc kers is als volgt: Lead Guitar, Cees de Leur; Rythm Guitar en Zang, Jan van Helvoirt, Bas Guitar en Zang, Ad van Mierlo; Drums: Jan van Loon. In dë pauze komt Cees Schoelitsz (gitaarleraar) „aan al wat gitaar speelt" zijn virtuositeit bewijzen. Dezie gitarist en componist a 11a Chet Atkins, speelt met een ver bazingwekkende kunde zowel Jazz, Rythm and Blues, Country and Western, alsmede Beat en de Klas sieken. Op zaterdag 24 en zondag 25 juni wordt op het RKC-veld het jaar lijkse tournooi gehouden. Dit jaar het tournooi uitgebreid', zodat nu naast de A-junioren en de pupillen ook de B- en C-elftallen erbij be trokken zijn. Zaterdag wordt het tournooi ge opend met de wedstrijden voor de pupillen. De deelnemende clubs zijn hier: Best Vooruit, Waspik, RKJVV Blauw Geel, Zwaluw VFC, MULO en RKC. Tevens wordt op die dag hej tournooi voor de C-junioren af gewerkt en daar zijn de deelnemers Best Vooruit. Baardwijk, Zwaluw VFC, WSC, RWB, Veese Boys en RKC. Od zondag wordt dan het tour nooi voortgezet met wedstrijden voor de B-junioren. De ploegen die bier in het veld' komen zijn de vol gende: Best Vooruit, Waspik, RWB, Schijndel, WSC, Baardwijk en RKC Tegelijkertijd vindt het tournooi plaats om de Pastoor Ras-wissel beker voor A-junioren. Aan dit tournooi doen verschillende kam pioenen mee, t.w.: MULO en Rood- Wit, de kampioenen bij de zond'ag- jeugd en RKTVV. kampioen van de zaterdagcompetitie. Verdere deel nemers in dit tournooi zijn: Best Vooruit, UDI, Schijndel, Internos en RKC. Zaterdags beginnen de tournooien om 13.45 uur en 's zon dags om 12.00 uur. De organiserende jeugdafdeling van RKC hoopt, dat het een ge slaagd tournooi zal worden, geken merkt door sportiviteit en begun stigd door goed weer en vele toe schouwers. Vrijdagavond wordt in samen werking met soos St. Denis weer een groot beatfestijn gehouden, waar Les Cruches ongetwijfeld weer met groot succes hun num mers zullen brengen. Voor-, na- en tussen het optreden van Les Cru ches zullen disc-jockey's Harry Hens en Joop Hoffmans plaatjes uit de discotheek draaien. Zater dagavond verzorgen The Sound Specials de avond. Zondagmiddag van 2 tot 6 uur is er weer dansen aan dë Roestel- berg waar The Blue Birds ui+Kaats- heuvtÜ hun fans weer trekken. Steeds als zij in Berg en Dal optre den zijn zij zeker van een grote be langstelling. Zaterdagavond en zondagavond zal het Duke City Sextet met Bob Smit op de Bühne verschijnen om hun platensuccessen te spelen en te zingen. Zondagmiddag zijn er dë Waalwijkse Rowdies die goed mee komen wat hun reportoire en mu zikaal-technische mogelijkheden be treft. TILBURG Aan de RK Avond school slaagden: eerste gedeelte: H. Hartman, Drunen; L. van der Heij den, Haarsteeg. Tweede gedeelte N'I B: H. van Son uit Nieuwkuyk; J. Kruyf, Drunen; A. Vugts, Kaats heuvel. Tweede gedeelte Hout: A. Verboven, Drunen; C. v. d. Ven, Vlijmen. Derde gedeelte akte NIV: W. van Loon, Sprang-Capelle. Akte NV: M. de Ronde, Waalwijk. DEN BOSCH Avondvakteken- school A: Autoherstellen: J. Peij- nenburg. Vlijmen. Metaalbewerken: H. van Liempds, Vlijmen. Timme ren: A. Verschuren, Vlijmen. Cur sus B: Autotechniek (monteur): J. Verhoeven, Waalwijk. Booglassen, beginners: L. Boelen, Vlijmen. Ga- walo-aspirant-gezel: M. van Enge len, Haarsteeg. Cursus C: Autotech niek (le monteur benzinemotoren): T. Beekmans, Haarsteeg; G. Damen, Waalwijk; J. Klerks, Drunen en A. v. d. Wiel, Vlijmen; Gawalo-gezel gasfitten: B. v. d. Berg, Vlijmen; M. van Grinsven, Vlijmen; H. Ver hoeven. Drunen; J. Werner, Dru nen; J. v. d. Wiel, Vlijmen. Tim- meren-gezel: A. van Spijk, Dru nen; J. van Spijk, Nieuwkuyk; A. v. d. Wiel, Vlijmen. Sterkstroom monteur VEV: A. Keetels, Drunen; A. Ketels, Haarsteeg; H. Maas, Dru nen; A. Treuren. Haarsteeg. Instal lateur VEV: J. de Bonth, Vlijmen; A. Jenniskens. Waalwijk; J. Kuys, Vlijmen. t. Zomerfris v. ctj a Grotestraat 234, Tel. 231 2 Waalwijk cO «fH <D tuO r— Door de langdurige hoogwaterstand op de Veluwe rond Otterloo en Koot wijk moeten hier straks minsten vijf miljoen bomen worden gerooid, om dat het water de wortels heeft doen verrotten. De regenval van de laatste jaren heeft de grondwaterstand hier tot grote hoogte doen stijgen. Op 1 juli worden de poorten van de chemische fabriek N.V. Coenen en Schoenmakers en van de kunst mesthandel v/h Coenen en Schoen makers N.V. te Veghei voorgoed ge sloten. Voor de 29 werknemers, in de leeftijd van 20 tot 64 jaar, betekent dit dat ze met ingang van die datum op straat komen te staan. WAALWIJK - Brabant begint al aardig mee te tellen in de wereld van de beat. Op landelijk niveau oogst Les Cruches al ruim een jaar succes. Daarbij is sedert enige tijd ook de band 'The Chums' uit Tilburg. Deze twee topbands, die regelmatig in Waalwijk spelen (Les Cruches vrijdag in Romantica), hebben een vaste plaats ver overd in de Nederlandse beatwereld. The Chums tellen door hun veelvuldige optreden ook op de platenmarkt mee. 'Chum' is een Amerikaanse volkse uitdrukking (slang) voor kameraad. Deze naam is niet toevallig gekozen, want The Chums zijn onder elkaar trouwe vrienden. Dat zij zo'n succes hebben is wel licht ook aan deze saamhorigheid niet vreemd en dit ook komt hun spel zeer ten goede; zij geven een wel haast perfect samenspel weg. The chums bestaan nu twee jaar en zij zijn als een volwassen groep op de markt gekomen. Het spel mist de kinderziekten, waaraan sommige andere groepen wel eens mank gaan, en zij staan dan ook hoog genoteerd op de hitparade. Hun ideaal is het brengen van voortreffelijke en verantwoorde beat. Om dit te kunnen bereiken hebben zij dan ook geen lange ha ren en spijkerbroeken nodig. En om het publiek te tonen, dat zij de slordige jacks en grove truien kun nen missen, hebben zij alle ruige ideeën hieromtrent over boord ge zet en verschijnen zij in een nette kledij. In hun lichtblauwe, ribsflu- welen, kostuum zien zij er dan ook keurig uit. Het succes van The Chums is eigenlijk begonnen vorig jaar sep tember op het beatfestival van de Intertone-Jaarbeurs voor muziek instrumenten in Utrecht. In 'n bij zonder sterk vertegenwoordigd veld brachten zij het tot de zes beste groepen. Verder schiftte de jury niet. Uit deze zes werden zij, met The Moody Blues, gekozen voor 'n cptred'en voor de televisie en bo vendien kregen zij de gelegenheid tot het maken van een auditie bij Phonogram. Men was daar zeer enthousiast over de opnamen en 1G- maart j.l. werd dan ook hun eerste single uitgebracht. Het werd wel iswaar geen hit (bij een eerste op name is dit praktisch onmogelijk), maar het werd toch wel zo'n tref fer, dat vaklied'en er van overtuigd zijn, dat die een plaatje is met 2 A-kanten, hetgeen wil zeggen, dat beide nummers voortreffelijk zijn. „She'll marry me" en „Y'ou're the sweetest girl" (Philips JF-333 686). Hierna verscheen nog een single en thans zijn zij bezig aan een LP, die waarschijnlijk over enkele we ken in de winkels te koop is. Om dat het tegenwoordig in de Neder landse beatwereld de gewoonte schijnt te zijn om het uitbrengen van een nieuwe plaat vergezeld te doen gaan van een of andere stunt, wilden The Chums hier niet voor onder doen en zo wilden zij per parachute vanuit een helicopter in de buurt van de Scheveningse pier in de zee springen, met zwemves ten drijvende blijven om dan opge pikt te worden door een paar mo torboten en dan droog en wel naar Radio Veronica gebracht te worden, om daar voor de pers hun plaatje te draaien. Maar deze stunt ging niet d'oor, omdat Phonogram dit te gevaarlijk vond. Tot slot voor ge- interesseerden nog de samenstel ling van de groep. Leider van het orkest is drum mer Jan van Ganzewinkel, die ove rigens ook meezingt. In het normale leven is hij free lance etaleur en decorateur. Van achter het drum stel weet hij een persoonlijke show weg te geven, niet alleen door het ti itgebreide instrumentarium, dat hij bespeelt, maar ook door de ver vaarlijke snor welke hem siert. Beirry Westenburger is als hij niet zingt hij is de lead singer van de groep kantoorbediende. Bovendien speelt hij zeer verdien stelijk piano en guitar. Ook com poneert hij wel eens een keer. Del- phie van der Meulen is de jongste van het stel en hij speelt slaggui- tar. Hoewel hij de jongste is, heeft hij reeds verscheidene composities op zijn naam staan. Sologuitarist en zanger Han Franken is dë enige getrouwde in de groep. Ruud van Rijthoven speelt basguitar en zingt ook bij tijd en wijle. Hij werkt op een film-laboratorium. Repeteren doen zij nog al vaak en als dan daar de nieuwe nummers uitgeprobeerd zijn, komen zij op 't podium. De Waalwijkse jongerensoos St. Denis is landelijk weer eens in het nieuws gekomen. In de KRO-radio- gids van deze week staat op pag. 3 een grote foto van het interieur van soos St. Denis. De foto is ge nomen tijdens het optreden van het orkest „Met en zonder", tijdens de opnamen van het radio-program ma „Everybody Happy" met Pink steren. Bij de foto staat verder een verhaal over dit tienerprogramma. Het soosbestuur heeft deze week nog een „laatste nieuws" aan de leden verstuurd. In deze nieuws brief wordt een overzicht gegeven van de aktiviteiten van het afgelo pen jaar. Verder worden er de „zomer-beatavonden" in Romantica aangekondigd. Vrijdag 23 juni en 30 juni spelen daar Les Cruches. Op kermisvrij dag presenteert soos St. Denis de CBS-show met tal van artiesten. Daarover volgende week in Between meer. Twee Finse schoenfabrieken - Partolan Kenkatehdas oy uit Pirk- kala en Hameen Kenkatehdas oy uit Tampere - hebben in Nederland 'n gezamenlijke dochteronderneming op gericht onder de naam 'Palmroth Holland N.V.'. De Finse fabrikanten houden zich uitsluitend bezig met de produktie van damesschoenen en dameslaarzen in het zeer luxe genre. Sinds 1 april is ook Palmroth, die in Waalwijk is gevestigd, met de fabricage daarvan begonnen. Doel van de oprichting is de afzet voor het gehele EEG-gebied te vergroten en aan de hogere invoer rechten voor schoenen vanuit Finland naar de EEG te ontkomen. Palmroth Holland exporteert echter ook naar nagenoeg alle landen buiten de EEG. Op dit moment heeft de Neder landse vestiging ca. 30 personeelsle den in dienst en wordt er volop ge produceerd. Inmiddels is reeds een ruime orderportefeuille opgebouwd. Het maatschappelijk kapitaal be draagt f300.000, - dat geheel is geplaatst en volgestort. In 't geplaat ste kapitaal participiëren beide Finse fabrikanten voor f. 180.000, - resp. f. 117.000,-. Voor de resterende f. 3.000, - wordt deelgenomen door drie Finse directeuren. Met algemene stemmen heeft de hervormde Synode besloten, richtlij nen aan kerkeraden en predikanten uit te zenden over hei gemengde hu welijk tussen hervormden en rooms- katholieken. De kerkeraden en predikanten wordt geadviseerd, medewerking aan geza menlijke huwelijkssluitingen te ver lenen in die gevallen, waarin van rooms-katholieke zijde van de pro testantse huwelijkspartner geen be loften worden geëist, die voor hem in geweten onaanvaardbaar zouden mop ten zijn en op een verloochening van de eigen christelijke belijdenis zouden moeten neerkomen. Het bestuur van de Stichting van de Arbeid heeft de doelstelling van de actie drie-uur-loon voor Israël verbreed. Gezien de ontwikkeling van het conflict in het Nabije Oosten heeft de Stichting van de Arbeid de actie uitgebreid tot de economische en sociale noden van Arabische vluchtelingen. Tot nu toe was de ac tie alleen gericht op economische en sociale steun voor Israël. In Iran wordt een groot voejdings- project met lysine, een synthetisch vervaardigd'e eiwitbouwstof van Staasmijnen/DSM voorbereid. Er zijn enige duizenden schoolkinderen bij betrokken. Waarschijnlijk wordt reeds in september van dit jaar met de uitvoering van het plan 'n begin gemaakt. De opzet is nog eens in de praktijk bevestigd: te krijgen dat lysine een aanzienlijke verrijking betekent in elk voedsel pakket. De proeven in Iran worden genomen mèt behulp van 'n hoofd zakelijk uit tarwe bestaand dieet.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 9