44 meisjes en jongens uit de Langstraat ontvingen woensdag V.A.S.-diploma KAATSHEUVEL Smidje Verholen en de veedieven van Texas VEEL BELANGSTELLING VOOR BIJEENKOMST IN LIDO 19 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 7 JULI 1967 19 Speciale prijs Toekomst Geslaagden Serie ongevallen in Kaatsheuvel Schoolsportdag in Kaatsheuvel was groot succes Loon op Zand BRtJNEN Jac. IVIerkx secre taris Federatie Mu ziekgezelschappen Anton van Duinkerk in Muidersloi geëerd Ziekentriduum in Waalwijk op 1, 2 en 3 augustus Krijgt U gasten? j „WEDELOVADO" 6-Jarig kind na bezoek aan Efteling verongelukt Bij de uitreiking van de VAS-diploma's woensdagavond in Lidote Waalwijk, kon de heer J. de Kort, voorzitter van de Bond van Waalwijkse Schoenfabrikanten een groot aantal ouders en genodigden welkom heten. Aanwezig waren o.a. burgemeester J. Teyssen; Ir Roelof Heyermans, directeur van de Middelbare Vakschool te Waalwijk; de heer F. JM. Mannaerts, voorzitter van de Federatie van Ned. Schoenfabrikanten; Drs. Smits, secretaris van de K. v. K. voor Noordelijk Noord-Brabant; de heer M. M. L. Fleischeuer, directeur van de VAS en m.a. De heer de kort verheugde zich erover, dat burgemeester Teyssen zich spontaan bereid had verklaard de getuigschriften aan de geslaagden uit te reiken, een bewijs dat Waalwijks eerste burger grote belangstelling heeft voor de industrie. Een speciaal woord van welkom richtte de heer de Kort tevens tot de heer F. Mannaerts, algemeen voorzitter van de Ned Fed. van Schoenfabrikan ten en tot de heer Fleischeuer dir. van de VAS. De heer de Kort roemde de goe de samenwerking tussen de school, de leerlingen en de bedrijven, waardoor een goede opleiding ge garandeerd wordt. „Toen ik de uitnodiging kreeg aan de geslaagden van deze oplei ding de diploma's uit te ireiken heb ik gaarne aan dit verzoek ge volg gegeven", aldus burgemees ter Teijssen. „mede omdat ik grote waarde hecht aan een theoretische opleiding, gepaard gaande met een praktische opleiding". De burge meester bracht dank aan de do centen, doch ook aan de bedrijven, die het mogelijk hebben gemaakt, deze opleiding te volgen, waarvan de schoen- en de lederwarenindus- trie beiden het nut inzien. Beide industrieën nemen in onze streek een grote plaats in, in het econo misch leven en gaan met hun tijd mee om een waardevol produkt op de markt te brengen. Door deze opleiding worden velen tot goede vakbekwame werkers (sters) ge maakt,. djije flater goede plaatsen kunnen innemen en goede functies zullen kunnen vervullen in deze industrieën. De burgemeester wen ste niet alleen de geslaagden, doch ook de ouders van de geslaagden geluk met het behalen van dit waardevol diploma. Namens de be drijven feliciteerde de heer J. de Kort de geslaagden, doch drukte hen op het hart in de toekomst hard te werken, alleen dan zullen jullie de door U gewenste functie kunnen bereiken. Het verheugde de heer de Kort dan ook dat hij namens de bedrij ven vier speciale prijzen kon uit reiken aan de kandidaten met het hoogst behaalde aantal punten. De ze candidaten waren: Meisjes: 1 J. M. de Kloe (cijfer 8.49) 2 B, M. Schafer (cijfer 7.59) beiden werkzaam bij de firma A. en J, de Koft. Zij ontvingen 'als spéciale prijs een prachtige tas. Jongens: 1 J .Meter van de firma J. Brok te Waalwijk (cijfer 8.41); 2 H. J. M. van Loon van de firma Martino te Kaatsheuvel (cijfer 8.40) Hun speciale prijs was een fraaie actetas. In de cursus Lederwaren bereik te Alegonda Lammers uit Waalwijk het hoogste aantal punten met het cijfer 7.7. Deze leerlinge is werk zaam bij de firma castelijn en Bee- rens te Waalwijk. Zij ontving uit handen van haar direkteur de heer Beerens een speciale prijs (ƒ25,-). ..Terwijl dit diploma een eind streep betekent van de periode van opleiding, is dat tevens het start punt van je verdere leven, waarbij jullie alleen één ding goed voor ogen moet houden, n.L, dat je ook later nooit uitgeleerd bent en steeds bereid moet blijven om van anderen en door eigen ervaringen verder te leren en lessen te trek ken uit de praktijk", zo sprak de heer F. Mannaerts, voorzitter van de Federatie van Ned. Schoenfabri kanten.. ,,In de periode, die je nu achter de rug hebt, werd door jul lie ouders voor jullie gezorgd, en bekostigden overheid en bedrijfs leven je opleiding. Van nu af aan zullen jullie moeten leren op eigen benen te staan, totdat je daarin volledig zelfstandig zult worden Het is zó, dat je nu in staat wordt geacht om mee te kunnen werken met de ouderen in het vak, en dat je zoveel basis en kennis hebt ver gaard, dat je in staat bent je eigen beginpartij in het bedrijfsleven mee te blazen. Maar let er vooral op dat je steeds bereid moet blijven mee te groeien met de verder ontwik keling, die niet alleen jullie maar iedereen op deze wereld moet mee maken". „Voor onze bedrijftak houdt de ze ontwikkeling in, dat wij steeds in meerdere mate te maken krij gen.met de concurrentie van indus trieën uit andere landen van Euro pa. Men zou dit kunnen vergelij ken met een internationale compe titie, waarin van alle spelers die de eindstreep willen halen, een vol ledige inzet zal worden geëist. Het aantrekkelijke daarvan is, dat de mode daarbij een zodanige rol speelt dat steeds opnieuw naar variaties in vorm, kleur en materiaal zal wor den gestreefd. U gaat daarbij be paald geen |saaii leven tegemoet, want steeds opnieuw zal van elk Uwer worden gevraagd, zich te wijden aan het produceren van nieuwe variaties". De heer Mannaerts vroeg zich af wat voor toekomst de geslaagden tegemoet gingen. „Voorzichtig voor uitkijkend zie ik een veranderd Europa, waarbinnen de grenzen steeds meer vervagen en waardoor begrippen als „de binnenlandse markt" een nieuwe betekenis krij gen. Die markt betreft steeds meer mensen binnen de grenzen van ons werelddeel. Onze industrie zal zich daarop instellen, hetzij door ver groting van de produktie, dan wel door specialisatie.. In beide geval len zullen wij behoefte hebben aan medewerkers en medewerksters, die tegen hun taak opgewassen zijn en die bereid zijn, zich persoonlijk in te zetten om mede te bouwen aap een nieuwe toekomst. Zolang deze bereidheid betoond wordt, zie ik deze toekomst voor ons allen met vertrouwen tegemoet", zo be sloot de voorzitter van de Federa tie zijn toespraak. De namen van de geslaagde meis jeskandidaten zijn: P. H. A. M. Ropibouts, G. A. J. v. d. Meyden, L. J. M. Smits, A. M. C. C. v. Don gen (Jac. Bergmans Holland N.V.), M. H. Damen, Th. M. Henskens, P. C. Wolfs, G. C. van Strien (N.V. Ned. Schoenindustrie Bloch Stib- be). P. H v. d. Pluim, J. M. Fijne man (Gebr. Jacobs), S. de Haan, J. M. de Kloe, G. J. L. Dalmayer. B. M. Schafer, J. A. van Ooster hout (A. J. de Kort), C. J. van Boxtel, J. H. Valk, A. A. M. Groe- nendaal, A. M. W. Schapendonk, H. M. E. Snoeren, H. C. van Seters (Martino), M. Biemans (Upper Ten) M. J. J. de Nijs, M. M. H. W. Laros (M, J. Vesters), J. M. M. Snoeren, A. W. Lammers (Castelijn en Bee rens). A. M. Verwijmeren, A. J. Langermans (Het Zuiden). De geslaagde jongenskandidaten zijn: M. J. J. Leemput (Aero), G. N'eyssen (Jac. Bergmans Holland N.V.) J. H. Lammers, W. A. A. v. Riel, L. Pol (N.V. Ned. Schoenunie Bloch Stibbe). J. Meter (firma J. Brok), G. W. Treffers (firma van Drongelen), J. B. Damen (Ivo van Haren), A. J. J. M. v. Sluisveld (Ja- conella), A. P. M. van Vugt (W. Klerx Zn.), H. J. M. van Loon (Martino), G. J. L. v. Riel (firma van Riel-IJpelaar), A. M. C. M. Voogd (Schoenmakers), F. A. P. Velthuizen (Neerlandia). P. c. M. Snoeren (Upper Ten), M. J. J. C. Didden (M. J. Vesters). BEVORDERD Geslaagd voor het overgangsexa men 3e naar 4e klas gymnasium, Dr. Mollercollege, mej. O. van Erp. EERSTE H. MIS A.s. zondag 9 juli zal pater Henk Dingemans uit Kaatsheuvel, Mgr. Völkerstraat 134, die zondag jl. in het missiehuis St. Antonius priester werd gewijd in de kerk van zijn ge boorteparochie St. Jozef zijn eerste H. Mis opdragen. De plechtige eu- charistie-viering zal om tien uur be ginnen. Van twee uur tot half vier zal de jonge neomist en zijn familie in de levensschool gelegenheid geven tot gelukwensen. DOKTERSD1ENST Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waargenomen door dokter R. Raaymakers, Hoofdstraat 68a, Kaatsheuvel, tel. 04167-2050. Zaterdag na twaalf uur en zondag zal de praktijk van dokter IC. van Tuijn te Kaatsheuvel worden waarge nomen door collega H. Winkelman, Kerkstraat 99, Sprang, tel. 04167- 2350. Verloskundige M. van Vlerken Rubensstraat 8, Kaatsheuvel, telefoon 3666, heeft a.s. zaterdag en zondag dienst. PASTORIEDIENST Voor de geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's-middags twaalf uur tot des nachts twaalf uur wenden tot de pastorie van de paro chie St. Jan, Hoofdstraat 34, tel. 2515. AGENDA Apollotheater: donderdag, vrijdag, zaterdag 20.15 uur, zondag 17.00 u. en 20.15 uur, dinsdag en woensdag 20.15 uur: „The West Side Story", 14 jaar. Zondag 15.00 uur: „Vlie gende duivels", alle leeftijden. Vrij dag en zaterdag 23.45 uur: „Alle vrouwen van de wereld", Geestelijk volwassen. UITREIKING GETUIGSCHRIFT LEVENSSCHOOL Met de beste wensen voor de toe komst van hun leiders zijn aan de vol gende jongens van de levensschool te Kaatsheuvel het getuigschrift uitge reikt: Jac. Damen, Harry Damen, Pe ter Hamers, Tonnie van Mook, Ant. Laros, Twan Lemmers, Jan Meyer, Henk Pistorius, Henk van Riel, Jan van Wanrooij, Tini van Dun, Kees van Dijk, Jan Hoevenaars, Bertie Ki- vits, Ad v.d. Linden, Jannie de Man, Henk Netten, Tini Netten, Henk Oomen, Wim Roestenberg, Walter Zijlmans, Frans Bruurmijn allen uit Kaatsheuvel, Willy Ligtvoet en Theo v.d. Ven uit Loon op Zand. Voor het moeilijk te behalen sportdiploma slaagden; Bertie Kivits, diploma A; Jan Hoevenaar en Henk Netten, di ploma B. WEDVLUCHTEN Uitslag wedvlucht der Kaatsheu zei- se postduivenvereniging vanuit Duf fel: F. Damen 1-16; A. Grootswa- gers 2; P. Ligtvoet 3; C. v. Wanrooij 4; A. Montee 5; B. v. Heesch 6-14; J. Damen7; W. Pijnenburg 8; L. v.d. Ven 9; A. de Bie 10; J. Wellens 11; A. v. Es 12; H. Robben 13; J. v. Beers 15. Wedvluchten der C.C. Kaatsheuvel en ICaatsheuvel-west. Vanuit Ruffec: G. v.d. Linden 1-2-4- 10; N. v. ICuijk 3; IC. v. Boxtel 6; M. v. Ccrstanje 7; R. v. Boxtel 8; H. Klis 9. Vanuit Clermont: C. v. Ree 1 18; A. Couwenberg 2-6-19-20; L. v. Boxtel 3-17; R. v. Boxtel 4; J. Hoe venaar 5-7; A. Mertens 8-16; M. Snoeren 9; G. Witteveen 10-21; J. v. Woensel 11; J. v. d. Velden 12-13; G. Savelkouls 14; J. Hamers 15-22. De plaatselijke politie kreeg dins dag 'n serie verkeersongevallen te ver werken. Het begon al 's-morgens om zeven uur op de hoek Jan de Rooy- straat-Schotsestraat, waar door onop lettendheid van een der bestuurders twee personenwagens met elkaar in botsing kwamen en de onvermijdelijke materiële schade ontstond. Een half uur later moest 'n auto bestuurder op de hoek Mgr. Völker- straat-Leo XlIIstraat naar links uit wijken voor een foutief manoeuvre rende fietser en bromrietser, waar door hij frontaal in botsing kwam met een tegenligger. Beide wagens wer den zwaar beschadigd. 's-Middags om drie uur werd in de Van Heeswijkstraat bij de provinciale weg een personenwagen van achter aangereden door een andere auto, hetgeen eveneens de nodige blikscha de opleverde. 's-Avonds om acht uur verleende de 17-jarige bromfietser H.D. uit Kaatsheuvel in de Berndijksestraat geen voorrang aan een uit de Anjer straat komende personenauto. Met zware verwondingen aan zijn hoofd werd hij per ambulance naar het zie kenhuis in Waalwijk getransporteerd. Tenslotte werd woensdagmiddag het uitstapje van de fam. W. uit Horn naar de Efteling abrupt afge broken, toen op het gevaarlijke kruis punt Akkerstraat-Hilsestraat geen voorrang werd verleend aan een an dere auto. Mevr. W. liep naast de verwondingen een hersenschudding cp en moest per ambulance naar haar tijdelijke woonplaats Roosendaal wor den overgebracht. De sportdag voor de scholen, wel ke dit jaar onder bijzonder gunstige weersomstandigheden in de rond het Efteling-zwembad werd gehouden, heeft voor de meisjes van de Maria- school een groot succes opgeleverd. Niet alleen werd de wisselbokaal voor de derde maal in successie gewonnen, waardoor deze nu definitief in bezit is gekomen, doch ook waren de le, 2e en 3e plaats bij het hoogspringen voor deze meisjes, evenals de eerste drie plaatsen bij het zwemmen en hardlopen. Bij de jongens ging de wisselbeker voor dit jaar naar de St. Jansschool, die ondanks hun eigen sportdag acte de presence gaf. De tweede plaats in het algemeen klassement was bij de meisjes voor de St. Gerlachusschool, Loon op Zand, en bij de jongens voor de Emiliusschool, Loon op Zand. Uitslagen: 60 meter hardlopen meis jes: 1 Maria Schapendonk; 2 Janny Verschuren; 3 Anneke Schoenmakers 60 meter hardlopen jongens: 1 Henk Broos St. Jansschool; 2 Gerard Smits St. Jansschool; 3 Antoon v.d. Velden Emiliusschool. Hoogspringen meisjes 1 Maria Schapendonk; 2 Maria Kuysters; 3 Jeanne van Nunen. Hoogspringen jongens: 1 Marius v.d. Ven, Emiliusschool; 2 Harry Scha pendonk, Mariaschool; 3 Siem Voer- mans, St. Jansschool. 50 meter hin- demiszwemmen meisjes: 1 Franca Timmers; 2 Marion den Teuling; 3 Mieke Schrauwers. 50 meter hinder- niszwemmen jongens: 1 Janbert Koo ien, St. Jansschool; 2 Paul Salet, Ma riaschool; 3 Hans Baeten, Emilius school. De arbeids reserve van de man nen, is in de maand juni gedaald van 63.842 tot 60.656. Van hen waren er 2504 werkzaam op aanvullende werken, waardoor het aantal werkloze mannen komt op 58.152 in juni tegen 61.112 in mei van dit jaar. Het aantal openstaande aanvragen voor mannen liep in juni op van bijna 46.000 tot bijna 52.000. Het aantal werkloze vrouwen steeg in de vorige maand met bijna 400 tot 6518. BRUTALE INBRAAK Dinsdagavond om plni. 9.45 uur n.m. heeft zich een brutale inbreker enige voor werpen uit de etalage van De Bazar, Dhr. de Jong-Kuijipers, aan de Kerkstraat, weten toe te eigenen. Toen de heer en mevr. de Jong zich te gen kwart voor tien 's-avonds naar huis be gaven bemerkten zij een man met een stof zuiger onder de arm in de straat. Bij goed opmerken hebben de heer en mevr. de Jong even na thuiskomst direct hun etalagekast nagekeken en kwamen tot de ontstellende ontdekking dat daaruit een stofzuiger „Hol land Electro-Splendy", zonder hulpstukken en een electrisch Philips strijkijzer was ge stolen. De man die zij even te voren gezien hadden is mogelijk met deze stofzuiger die hij brutaalweg aan de hand had aan de haal gegaan. De etalagekast aan de zijgevel was opengemaakt. Direct is men' de Kasteellaan ingegaan waar de verdachte persoon met de stofzuiger was heengegaan, om te kijken of deze nog in de buurt was, doch zonder resultaat. Deze kwestie is in handen van de politie gegeven, die de zaak in onderzoek heeft. DOKTERSDIENST De doktersdienst op het weekend zater dag 8 en zondag 9 juli zal hier worden waargenomen door dr. R. Raaijmakers, Hoofdstraat 68a, te Kaatsheuvel, telefoon 04167-2050. Tijdens een in het afgelopen weekeinde gehouden vergadering in „De Kentering" te Rosmalen is de heer Jac. Merkx uit Drunen be noemd tot secretaris van de Fede ratie van Muziekgezelschappen in het Bisdom Den Bosch. De heer Merkx is bijzonder ge lukkig met zijn benoeming, hoewel hij het anderzijds spijtig vindt zijn praktische muziekwerk op te moe ten geven, hetgeen de aanvaarding van deze functie inhoudt. De heer Merkx volgt als secretaris de on langs overleden H. van de Ven uit Goirle op. De keuze van het Be stuur viel op de heer Merkx, om dat hij al geruime tijd met de heer van de Ven had samengewerkt, der halve een deel van de werkzaamhe den reeds kende en door zijn orga niserende taak bij concoursen enz., ook op dit vlak op ervaring kan bogen. De heer Merkx zal nu o.a. het dirigentschap van de harmonie St. Jan in Waalwijk, van de jeugd- harmonie in Drunen en van Excel sior in Genderen op moeten geven. Tot half september hoopt de nieuwe federatie-secretaris als dirigent te kunnen blijven werken. Voor die tijd echter zullen de drie korpsen naar een andere dirigent moeten uitzien. In de statige Ridderzaal van het Muiderslot zaten dinsdagavond j.l. meer letterlievende gasten dan ooit in Hooft's glorierijke tijd, om er de huldiging bij te wonen van Anton van Duinkerken, die er uit de han den van minister dr. Marga Klom- pé de Staatsprijs voor Letterkunde ontving, genoemd naar de befaam de slotvoogd. Het was een waarlijk feestelijke plechtigheid. Dr. Klompé kweet zich van haar taak op bijzonder Charmante wijze: Van Duinkerken mocht zich de eerste door de Ne derlandse staat bekroonde kunste naar noemen, die zijn prijs kreeg, vergezeld van een kus van de mi nister. Nadat de huidige slotvoogd Ton Koot in een van bloemrijke Hooft- citaten vervulde toespraak de gas ten verwelkomd had, las de secre taris van de jury, de heer H. J. Mi chael, het rapport voor, dat voor deze bekroning aan de minister was uitgebracht. Het prees Van Duin kerken essay's om zijn briljant in tellect, brede kennis en helder oor deel. Voor de 17e maal wordt in Waal wijk op 1, 2 en 3 augustus het Zie kentriduum georganiseerd. In een prachtige samenwerking tussen de verpleegsters van het Wit-Gele Kruis, de Zusters van het Theresia- klooster en de Verkennersgroep Andreas Zijlmans heeft Waalwijk al diverse jaren de zieken van Waal wijk prachtige dagen bezorgd. Dit jaar worden de maaltijden nog verzorgd door de keukendienst van het St. Nicolaasziekenhuis en gebeuren de Kerkelijke plechtighe den nog in de kapel van het There- siaklooster. Hoe dit het volgend jaar zal moeten gaan als èn de Eerw. Zusters èn het Ziekenhuis in nieuwe gebouwen zijn onderge bracht weet nog niemand. In ieder geval heeft de Muziekschool voor dit jaar nog haar medewerking ver leend om twee van haar lokalen beschikbaar te stellen voor recreatie en rustkamer. Belangstellenden kunnen inlich tingen inwinnen bij J. A. de Waal, Julianastraat 7a te Waalwijk, tel. 2078. Bel: Slijterij-Wijnhandel G. Bergmans-de Louw Tel. 2776 Waalwijk Dinsdagmiddag omstreeks vijf uur is de zesjarige Peter Jan Spaeny uit Utrecht, terugkerend van een bezoek aan de Efteling te Kaatsheuvel aan gereden en daarbij opslag gedood. De familie Spaeny, vader, moeder, en twee kinderen van 6 en 2 jaar stapten in de Van Heeswijkstraat abusievelijk in de bus naar Tilburg, terwijl zij de bus naar Den Bosch moesten hebben. Toen de chauffeur haar op de vergissing attent maakte, verliet het zesjarige jongentje als eer ste snel de bus om plotseling zonder op te letten de straat naar de overzij de over te steken. Daarbij werd hij ge grepen door een personen wagen, be stuurd door de heer A. de J. uit Kaatsheuvel, die het knaapje onmo gelijk meer kon ontwijken. De jongen overleed ter plaatse. De doktoren Raaymakers en Van Tuyn alsmede de politie waren snel ter plaatse, maar konden verder weinig hulp bieden. Het stoffelijk overschot werd naar het lijkenhuisje van „Huize Bethlehem" overgebracht. Van de 6 moties tegen Israël zijn er 4 in de V.N. verworpen. De ze betreffen Jeruzalem en de hulp aan vluchtelingen. Een groot succes dus voor Israël. De Paus wenst Jeruzalem ook inter nationaal en niet in handen van Israël of Jordanië. - Tijdens de bijeenkomst in kas teel Drakensteyn hebben prinses Beatrix en prins Claus woensdag een deel van het geld dat zij bij hun huwelijk als nationaal ge schenk hebben gekregen, uitge reikt. De vier landelijke geor ganiseerde verenigingen van ou ders van gehandicapte kinderen kregen elk zestigduizend gulden het Rode Kruis en de stichting Zilveren Jeugdcentra ontvingen een cheque van vijftigduizend gulden. «V... COPYRIGHT STUDIO AVAN 60. Platvink-Jantje en Franse Sjarl waren er dus uitnemend in ge slaagd om de eerste dag de beste al zo'n fijne indruk te maken op Andy Malone, dat die ze hoe eer der hoe liever zag verdwijnen. Hij liet ze daarom de mooie cowboy pakjes weer uittrekken en sloot ze op in een voormalige koeienstal, die was omgebouwd tot een kale, maar stevige gevangenis, waaruit geen ontsnappen meer mogelijk was. En nauwelijks zaten de twee schavuiten daar. of ze begonnen onderling een hevige ruzie te ma ken. „Jij bent een kroot suuferd saloe de paries!" schimpte Sjarl. „lek jou nog duidelijk 'ebben ke- zegd dat beest was stierbeest en keen koebeest! Maar jij tok paard jerijden, hè, met jouw kroote, eiken- wijze kop!" „Nou wordt-ie mooi", brieste Jantje. „Ik had dat lieve beessie bijna getemd en dus zou er niks gebeurd weeze, as jij hem niet een klap met zo'n prikkelcactus ge- geve had! Altijd en eeuwig ben jij de man, die mijn mooie zaakjes verziekt! Als dat zo doorgaat, dan ken je naar de pomp lope en gaat ik liever weer allen alleen werke!" En terwijl de twee schavuiten daar zo kibbelden, was er weer een trein gestopt bij het landelijke stationne tje van Cowtown en uit die trein stapte de onversaagde smidje Ver holen in hoogst eigen persoon. „Zie zo, daar zijn we dan", zei de smid en hij reikte zijn kaartje over aan de uitzichtloze controleur, die in Cowtown bijna niks te doen had. „Dat was een hele reis, hoor!" „Zeg dat wel, streenzjer", antwoordde de controleur met een prachtige kraak- stem. „Het is een hele reis van de stad naar hier. En als ik zo vrij mag zijn om het te vragen, waar moet je dan heen?" „Naar de ranch van Andy Malone", antwoordde de smid. „Is dat ver?" „Een stijve paar uurtjes lopen, streenzjer", zei de controleur. „Maar het is gemak kelijk te vinden. Altijd maar recht door je neus achterna". Op het plaatje zien we dan ook duidelijk hoe de smid dat deed, altijd maar rechtdoor

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 17