,St. Antoniushof' wordt begin november officieel geopend top orm meubelen Rampenfonds vergoedt schade aan niet verzekerde roerende goederen van^ierto DERDE BEJAARDENCENTRUM IN WAALWIJK OPEN OOG uitsluitend verkrijgbaar bij Bestuur IN DOOR WINDHOOS GETROFFEN GEMEENTEN y Twee doden bij autobotsing Hootdr«<iac.e„«Sen"""1 WA<\I\Vl]kS6 611 lAnQStR A<VtS€ COURAflt WAALWIJK - De laatste tase van het bouwprojekt St. Antoniushof is aangebroken. Dit derde bejaarden centrum in Waalwijk op de hoek van de Blijde In- comstenlaan en de Burg. Smeelelaan hoopt men be gin november in gebruik te nemen. Dan zullen 85 bejaarden in dit moderne centrum een onderdak vin den. In ruim anderhalf jaar zijn de plannen verwe zenlijkt. Plannen die reeds in 1958 gemaakt zijn, doch door allerlei omstandigheden niet eerder in uitvoe ring gebracht kon worden. Als direktrice is per 1 juli benoemd mej. G. J. Broeren. Zij zal samen met een medisch adviseur en enkele leden van het Stichtings bestuur zitting nemen in een „opname-commissie" die gaat bekijken welke bejaarden in aanmerking komen voor een plaats in St. Antoniushof. Honderdzestig bejaarden hebben zich in de loop der jaren aangemeld. Dit is dus 't dubbele van de capaciteit van het gebouw. 160 Aanmeldingen van Bejaarden St. Clemenshof van Complete Woning inrichting Personeel Inbrekers stalen ruim twee ton Comfortabel Enorme fusie Zwanenberg- Organon en Zout-Ket jen Prins Bernhard hoopt op steun van bevolking Giro Akties CH U-rapport verschenen Camping of Cruise teve t%lerenkledinc) W A A L W IJ K HOENDERVANGERS HERENMODE VRIJDAG 7 JULI 1967 88e JAARGANG No. 54 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,30 Gironummer 1069687 (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Dit blad verschijnt 2x per week Advertentieprijs: 14 cent per mm. Losse nummers 20 cent Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 BureausGrotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres„ECHO" (Van onze verslaggever) De opnamecommissie zal zo ob jectief mogelijk te werk gaan, ver telde ons de heer A. Pelt, voorzitter van het stichtingsbestuur. Iedereen die op de lijst staat ontvangt een schrijven van de direktrice. Aan de hand van het opname-for mulier en de medische verklaring zal worden vastgesteld welke be jaarden in aanmerking komen. Dat hierbij heel veel factoren een rol spelen valt te begrijpen. De heer Pelt was verheugd, dat men voor was op het bouwschema. Oorspronkelijk was als streefdatum voorjaar 1968 aangehouden. St. An toniushof wordt naast Samarja en St. Clemenshof het derde bejaar dencentrum in Waalwijk. St. Cle menshof, dat een opnamecapaciteit heeft voor 30 bejaarden, blijft be staan. Oorspronkelijk was het de bedoeling om dit centrum, dat on der hetzelfde bestuur als St. Anto niushof valt. tezijnertijd niet meer te gebruiken. Daar is men echter vanaf gestapt. TILBURG PIUSPLEIN 26-33 tel. 33080 Busdiensten lijn 2 en 6 stoppen voor de deur. Volop parkeergelegenheid officieel TOP-FORM adviseur Inmiddels is ook een commissie geformeerd, die gaat bekijken of een uitbreiding van hielt gebouw rendabel is. De bedoeling was een aantal be jaar den woningen te bou wen. Deze woningen zijn ook ge projecteerd bij Samarja. Als het nieuwe gebouw in Waalwijk-zuid open gaat is er in Waalwijk voor bijna 200 bejaarden een plaats in een bejaardencentrum. Het stichtingsbestuur, bestaande uit A. L. Pelt, voorzitter; M. J. Steemers, secretaris; A. J. de Mun- nick, penningmeester; mevr. Ver hoeven, lid en pastoor M. Lam, bisschoppelijk adviseur, is tevreden over de bouw St. Antoniushof, dat twee verdiepingen telt is gebouwd door de Fa. Couwenbergh en Klein geld bouwbedrijf N.V. te Waalwijk. De technische inrichting wordt verzorgd door het adviesbureau Ir. Kloots N.V. te Nijmegen. Archi tecten zijn de heren K. Mekel, J. van Huiten en Ir. M. Schiks. Momenteel is men druk doende met de afwerking van het gebouw. De stucadoor-werkzaamheden zijn bijna klaar, terwijl ook de schil ders volop bezig zijn. De centrale verwarming, een gecombineerde gas-olie-installatie. is bijna ge plaatst. De keukeninstallaties zijn besteld; in september hoopt men deze te plaatsen. Spoed is gezet achter de telefooninstallatie, een onmisbaar iets voor een bejaarden centrum. St. Antoniushof krijgt een per soneelsbezetting van ongeveer 18 personen. Tezijnertijd wil men ook aandacht gaan besteden aan de op leiding van leerling-bejaardenver zorgsters en -helpsters. Dit laatste houdt tevens verband met de even tuele uitbreiding van het bejaarden centrum. De stichtingskosten wa ren oorspronkelijk geraamd op 1,7 miljoen gulden, in welk bedrag ook een gedeelte van de grondkosten is begrepen. Aangezien alles duur der is geworden met name de instal- latiekosten, zal dit bedrag wel over schreden worden. De twee intyrekers. di,e ivorilge week bij de melkfabriek Gelria in Apeldoorn bijna een ton wisten te bemachtigen en die vier en twin tig uur later achter slot en gren del zaten, blijken in totaal in twee en een half jaar bij inbraken in diverse plaatsen in het land een buit te hebben gemaakt van 243.600 gulden. Zij hadden het in het bijzonder gemunt op fabrieken, o.a. in Dordrecht, Udenhout, Arn hem, Heerlen, Oirschot, Uden en Tilburg. Bejaardengebouw ,,St Antoniushof" Voor de bejaarden zijn er 66 één en 9 twee-persoonskamers, verdeeld over twee verdiepingen. Op de be gane grond vindt men twee recre atiezalen, een keuken, eet- en re creatiezaal voor het personeel, een rouwkamer, kapel en een kamer voor de geestelijk verzorger. Iede re verdieping heeft verder een re creatiezaal. Op de eerste verdieping zijn ook de kamers voor het per soneel, De direktrice, mej. Broeren, hoopt vakbekwaam personeel aan te kunnen trekken. De meeste be jaardencentra in Nederland kam pen echter met een tekort aan per soneel, zodat het ook in Waalwijk niet mee zal vallen om voldoende en goed geschoold personeel iin dienst te kunnen nemen. De be jaarden die graag knutselen behoe ven zich ook in St. Antoniushof niet te vervelen. Er komt n.l. een knutselruimte waar iedereen te recht kan. In de recreatiezalen zal voor iedere bewoner wel iets te vinden zijn. wat voor een geschik te ontspanning nodig is. Als men door het bijna voltooide St. Antoniushof dat aan de rand van een fraai bosrijke omgeving is gelegen wandelt, valt het met een op hoe comfortabel het cen trum is ingericht. De bejaarde heeft nu eenmaal recht op een leven in een modern en comfortabel ge bouw en zijn voorzien van toilet en bouwd en is voorzien van toilet en wasgelegenheid. Op iedere verdie ping komt een keukentje waar men zelf iets klaar kan maken. De toe komstige bewoners van dit nieuwe Waalwijkse bejaardencentrum zul len er geriefelijk en plezierig kun nen wonen. OP HOOP VAN ZEGEN Hieronder volgt een verslag van een onze gespreksgroepen, waarin de vraag aan de orde was, of de industrie een doorstoot betekent naar een betere wereld. Men formuleert het als volgt: De industrie brengt een feitelijke eenheid en 'n ervaarbare welvaart. De industrie brengt de mensen ruimtelijk bij elkaar en laat ons delen in de welvaartsgoederen. Maar om gelukkig te kunnen zijn hebben we méér nodig! In wezen zijn de mensen helemaal niet een en man keert er nog heel wat aan hun geluk. De mogelijkheden daartoe zijn er wel. Uiterlijk schijnt het allemaal te kloppen, maar de werkelijk heid doet meer denken aan een decor dan aan een hecht bouwwerk. Geluk en eenheid zijn menselijke factoren, die verder reiken dan financiële én technische overwegingen. Het gaat hier om kwesties die betrekking hebben op het wederzijds vertrouwen van hoog tot laag in de organisatie, op de interesse die iedereen kan opbrengen, op de wederzijdse erkenning van deelgenootschap in de onderneming met de financiële consequenties van dien. De menselijke verhouding speelt een belangrijke rol in het geheel. Steeds zal de mens zijn eigen sfeer meebrengen, een eigen klimaat waarin hij moet leven. De indu striële vooruitgang brengt beslist belangrijke voordelen voor de mensheidmaar deze vooruitgang kan ook verkeerd worden aange wend en dan wordt ze geen zegen voor het mensdom. Als belangrijke overweging bracht men naar voren, dat men niet in zijn eigen huisje moet blijven zitten, maar spontaan meeleven met zijn medemensen; dat een gezonde mentaliteit moet worden opgekweekt, waardoor ook de onderlinge verhouding tot zijn recht kan komen; dat de mens gaat begrijpen en beseffen, waarvoor hij werkt; en dat hij'daardoor meer werklust kan opbrengen, waardoor hij beter tot zijn ontplooiing komt. Dit alles vraagt begrip, inspanning en vertrouwen. Geen gemakke lijke opgave. Op hoop van zegen! De grootste industriële fusie in de geschiedenis van Nederland is tot stand gekomen door de samen smelting van de concerns Zwanen- berg-Organon en Zout-Ketjen. Daardoor is een voornamelijk che mische mammoet-onderneming „ge boren" met een jaaromzet van imeer dan anderhalf miljard gulden bij een personeelsbestand van circa 22.500 mensen. De fusie komt tot stand door ruil van aandelen, in die van de nieuwe moedermaatschappij Koninklijke Zout-Organon met als hoofdzetel Arnhem. Wanneer de verzekering deze niet dekt, zal het Rampenfonds de schade aan roerend goed (huisraad endergelijke) die is ontstaan door de windhoos op 25 juni jl. geheel vergoeden. Voor de niet gedekte schade aan onroerend goed heeft het Rampenfonds als norm vastgesteld, dat in alle gevallen 2000t gulden wordt verstrekt van de schade daarbcrven wordt 75 percent vergoed. Hierop kan een voor schot van 60 percent worden verstrekt. Later volgt dan het restant. Voor de schade, ontstaan door ge derfde inkomsten, kan een beroep op de Bijstandwet worden gedaan. In de getroffen gebieden Chaam, Buurmalsen (Tricht) Deil, Haaf- ten. Waardenburg, Kerkwijk en Baarle-Nassau (waar het dorpje Ulicoten werd getroffen) is men be gonnen met het verstrekken van enquêteformulieren, waarmee de niet-gedekte schade aan het Ram penfonds bekend kan worden ge maakt. Schade-experts van het mi nisterie van Volkshuisvesting zul len bij het opnemen van de schade assisteren. Op een maandag gehouden pers conferentie van het Rampenfonds in Den Haag, was Prins Bernhard voorzitter van het fonds, nogal opti mistisch over de steun, die de Ne derlandse bevolking aan het Ram penfonds zal geven om de storm- slachtoffers te kunnen helpen. Hij hoopte op 2 a 3 miljoen gulden. Het Rampenfonds heeft het gironum mer 9575 opengesteld voor giften. Het fonds heeft momenteel maar ruim 3 miljoen gulden in kas. Een bedrag van 3 miljoen gulden moet gereserveerd blijven voor direkte hulp bij calamiteiten. Omdat de enquête, die antwoord moet geven op de vraag, welk deel van de stormschade van 6 miljoen niet gedekt is, pas is begonnen, kan nog niet gezegd worden hoeveel 't Rampenfonds nodig heeft. Met het bedrag van 2 a 3 miljoen denkt men echter een heel eind te ko men. Evenmin kan iets concreets worden gezegd over de financiële steun van de regering aan het Ram penfonds. In de eerste plaats is het de bedoeling dat het particulier initiatief in deze situatie helpt bij het vergoeden voor niet gedekte schade. Daarna kan de regering een bij drage geven aan het fonds, wan neer mocht blijken dat de bijdra gen op gironummers 9575 niet toe reikend zijn. Hierover zei Prins Bernhard, dat misschien de neiging bestaat te menen, dat de regering de schade vergoedt. Hij deed een beroep op de Nederlandse bevol king om de stormslachtoffers op dezelfde wijze te helpen als de slachtoffers van de overstromings rampen in 1953 in Zeeland en in I960 in Tuindorp-Oostzaan. Veel geld is er op het ogenblik nog niet binnengekomen, maar Prins Bernhard wees erop dat er verschillende kerkelijke acties aan de gang zijn en dat het gironum mer eigenlijk pas is opengesteld. Door de vice-voorzitter van het Rampenfonds, Prof. Dr. L. J. M. Beel, werd nog medegedeeld, dat het inrichten van de getroffenen, niet behoeft te wachten op het af sluiten van de actie. Zij worden zo spoedig mogelijk ingericht. Acute noodgevallen n.l. worden zo snel mogelijk geholpen. De CHU moet volledig open staan voor ontwikkelingen in de richting van nieuwe partijstrukturen. Met de KVP en de AR moet er een nauwer contact komen en er moet worden bezien of men tot een ge- zemenlijk verkiezingsprogram kan komen. Voor de CHU is de tijd voorbij om slechts de boot af te houden: zij zal met een positief gerichte instelling overleg moeten plegen. Dit zeggen drie CHU-ers in een rapport dat zij in opdracht van het dagelijks bestuur van de CHU heb ben opgesteld. Deze drie zijn mr. Y Scholten (oud-minister van jus titie) en de heren A. J. Kaland, lid van G.S. van Zeeland en Jac. Huijsen, voorzitter van de CH-jon- geren). Dit driemanschap had tot taak zich te bezinnen op de rich ting, waarin de CHU zich moet ont wikkelen en op de wijze van het zich manifesteren van de CHU over eenkomstig de opdracht ging men daarbij uit van de verkiezingsuit slag van 15 februari j.l. welke de CHU een verlies van 70.000 stem men en van een Kamerzetel ople verde. met de auto, vliegen of de trein, neem in elk geval va- kantiekleding mee. Polo-pull's astralon in twaalf kleuren, sportshirts, zonnige ruiten en strepen, maar ook rustige effen kleuren, badstof sweaters, zomerpantalons en jasjes, short's en badslips. Denk aan tricot voor 's avonds, een gebreid jasje, coll-pull of trui. Er is nog zoveel meer keus in vakantiekleding. 0 •v' i Fil.: M. v. d. Brand-Hens Grotestraat 155, Waalwijk Bij een frontale autobotsing in Gemert raakten maandagavond zes personen zwaar gewond. De heer J. Vesters (24) uit Boekei overleed in het ziekenhuis in Tilburg aan zijn verwondingen, terwijl in het zie- qenhuis te Helmond het 16-jarige meisje Diderich uit Wenen aan de gevolgen bezweek. Het meisje was sinds zaterdag op vakantie in Ne derland.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 1