3tassat De volleybalsport gaat in Nederland goede toekomst tegemoet een meubelen (X ampe Jcampe klokken </o Langstr 1007o MEER BEOEFENAREN IN 10 JAAR J. TAUSCH uitsluitend verkrijgbaar bij 't Mooiste bruin 15 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 14 JULI 1967 l'ffj'i- 15 Vlijmen Nieuwkuijk is wegens vakantie gesloten Drunen zondagdienst De gegijzelde KLM- ers in Guinee Capelle Israël negeert Uno-besluit Koninklijk bezoek op Vlieland en Terschelling België koopt voor 247 miljoen gulden tanks in Duitsland Variété-programma in Schouwburg met Tilburgse kermis Snel bruin zonder verbranden Hoofdstad-operette in Tilburg Jongeren volleyballen graag 38% vrouwen Onvoldoende accomodaties Scholen van Complete Woning inrichting huidje altijd gaaf zonnebrand IHKLËuÏÏJ&arfv^ Tilburg ABONNEERT U OP DIT BLAD RAAD VERGADERT De raad van Vlijmen komt donderdag avond (heden) in openbare vergadering bij een. De agenda luidt: Vaststellen notulen. Ingekomen stukken. Vaststellen nieuwe bouwverordening. Voorstel tot delegatie aan B en 'W van 'het beoordelen en beslissen of vanwege de ge meente een rechtsvordering, beperkt tot kantongerechtsprocedures, zal worden inge voerd. Voorstel tot aankoop van grond van de heer J. v. Bladel, Onsenoortsestraat 11, alhier ten behoeve van de realisering van het be stemmingsplan „Uitbreidinsplan in onder delen Vliedberg II". Voorstel tot aankoop van een strookje grond van de heer J. de Vaan en echtgenote, Me- liestraat 54, alhier. Voorstel tot verkoop van grond aan de Provincie Noord-Brabant. Voorstel tot verkoop van een complex bouw percelen aan de oostzijde van de St. Barba- rastraat aan Bouwbedrijf J. v. Bokhoven en Zonen, De Akker 1, alhier of diens recht verkrijgende ten behoeve van de bouw van 8 woningen. Voorstel tot verkoop van een woningwetwo ning, plaatselijk gemerkt Achterstraat 32 aan de inwoner de heer A. Wijkmans. Voorstel tot intrekking van het besluit Va» de Raad van 21 december 1965 tot verkoop van een bungalowterrein te Nieuwkuijk aan de heer J. P. Heidens te Ottersum. Voorstel tot het garanderen van de tijdige betaling van rente en aflossing van een door de'heer P.A.M. Verstraeten, van Diepen- brockstraat 3 te 's-Hertogenbosch, onder verband van eerste hypotheek aan te gane geldlening. Voorstel tot het garanderen van de tijdige betaling van rente en aflossing van een door de heer W.J. Peters, Albert Verweijstraat 8 te VHertogeribosch, onder verband van eerste hypotheek aan te gane geldlening. Voorstel tot het garanderen van de tijdige betaling v%n rente en aflossing van een door de heer J. de Roode, Nassaulaan 12, alhier onder verband van eerste hypotheek aan te gane geldlening. Voorstel tot benoeming van een ambtenaar van de burgelijke stand. Voorstel tot aanvulling van de verordening wegaanlegbelasting. Voorstel betreffende salarisvoorzieningen gemeentepersoneel. Voorstel tot de bouw van een noodlokaal ten behoeve van het R.-K. g.l.o. op de Vlied berg. Voorstel tot besohikbaarstellen van een ore- diet ten behoeve van de uitbreiding van de ULO-school. Voorstel inzake vergoeding vakonderwijs ULO-school. Voorstel tot medewerking ingevolge artikel 72 der L.O.-wet 1920 ten behoeve van de aanschaffing van meubilair voor het Prot. Ohr. lager onderwijs. Voorstel betreffende machtigingsbesluit tot het aangaan van kasgeldleningen van 1 au gustus 1967 tot 1 januari 1968. Voorstel tot beschikbaar stellen van een crediet voor het treffen van voorzieningen, ten behoeve van het onderhoud openbare lagere school. Voorstel tot beschikbaar stellen van een cre diet voor de aanleg van een speelterrein te Haarsteeg. Voorstel tot het aanvaarden van een finan ciële bijdrage in de kosten van de bouw van een sportzaal. VFoorstel tot beschikbaarstelling van een aanvullend crediet ten behoeve van de bouw van de sportzaal. Voorstel tot wijziging van de gemeentebe groting 1966 en 1967. VOLLEYBALCLUB EVER READY WINT TOURNOOI IN OSS De Volleybalclub Ever Ready nam deel aan het groot volleybal tournooi in Oss. Ever Ready kwam uit in de hoogste klas A De beslissende wedstrijd ging tegen VJC uit Vught. Ever Ready won met 2-0 en was winnaar in de 'klas A. De Vlijmense dames najmen ook deel en wel in de klasse B da mes. Zij werden verrassend 3e. WEDVLUCHT DE REISDUIF Zondag wedvlucht van De Riesduif van uit Herenthals, België, afstarid 65 km, los 9 uur, eerste duif 9-43-18, laatste prijs duif Uitslag als volgt: J Boom 1 11 18 36 38; C Bus 2 29; P Diepstraten 3 14 58 60; A v Heivoort 4 17 32; R BeTkelmans 5 13 31; W v Raven- steijn 6 9 27; C IJpelaar 7 61; J v d Heu- vel 8 44 54 55 57; Th v Overdijk 10 33 43 H Boom 12 26 35 40 41 48; M Valkenburg 15 24 46 59; H Berkelmans 16 39 42 47; jvd Sanden 19 21 28; H v d Ven 20 30 56; P Vermeulen 22 23 25 53; C Berkel mans 34 52; L de Laat 37; G v d Wiel 45 49; W v d Heuvel 50; J Wilhart 51. De postduiven vereniging De Riesduif hield een wedvlucht vanuit Orleans, Frank rijk, afstand 484 km, de uitólag was als volgt: P Diepstraten 1 4 6 8 10; J Wilhart 2; Th v Overdijk 3 11; J Koks*5; B v Esdonk 7 9 12; J Kivits 13 14; R Berkel- mans 15 Kuijs (VB) 16. Zondag wedvlucht van De Riesduif met jonge duiven vanuit Duffel, België, inkorven zaterdagmiddag in café H Boom- v d Wiel. WEDVLUCHT DE REISDUIF ZWALUW Oude duiven: Zondag 16 juli wedvlucht van de postduiven vereniging De Zwaluw vanuit Pont St. Max, Frankrijk. Dit is de laatste midfond vlucht. Verschillende duiven hebben nog niet gerust. Wie zal zondag de grote kampioen worden? Inkorven vrijdag avond. WEDVLUCHT DE ZWALUW Jonge duiven: Zondag 16 juli wedvlucht De Zwaluw vanuit Chatelet, afstand 152 km inkorven zaterdagmorgen van half tien tot half twaalf in café A. Klerks. De postduiven vereniging De Zwaluw hield een wedvlucht vanuit Ruffec, Frank rijk, afstand 727 km, los 6 uur, eerste duif 18-45-15, laatste prijs duif 19-30. Uit slag als volgt: M Nicols 1 4; B Herman 2; R v Esdonk 3. JEUGD VAKANTIEWERK De eerste dag was er al een grote deel namen voor het poppenconsultatiöbureau Uit Nieuwkuijk was de deelname 107 en uit Vlijmen 160 poppenmoeders. Op de Vliedberg en op het terrein achter het ge- bouw van de Vijfhoeven, bekampte de kin deren zich met koekhappen, zaklopen, bal- Ion blazen en blokjes rapen. Voor het beha- len van het sportdiploma was de deelname tegengevallen, en de opgave was niet moei lijk, maar de meeste waren niet voldoende getraind. De meeste struikelde met het wer pen van de bal, die 20 meter ver moest ko men, verder zestig meter hardlopen, hoog- spingen, verspringen, baldoelwerpen en evenwichtsibalk. Van de 143 deelnemers slaagde er maar 53. Vlijmen kwam het bes te voor de dag. ZWEMBAD TE VLIJMEN Het zwembad te Vlijmen bezorgt de po litie handen vol werk. Doordat kinderen hun eigen fiets niet herkennen. Door de gro te drukte nemen verschillende kinderen wanneer zij hun eigen fiets niet kunnen vin den een verkeerde fiets mee, in laatste in stantie wordt de politie ingeschakeld en met moeite komt het een en ander wel terecht. Een beroep op de ouders wordt ingeroepen, wanneer hun kind met een verkeerde fiets thuis komt dit spoedig te melden. AANRIJDING MET DODELIJKE AFLOOP Woensdagavond toen de heer G. uit Vlij men, met zijn solex nog even naar zijn werk moest te Drunen, kwam hij ter hoogte van de Vierspïongweg Haarsteeg-Drunen in bot sing met een auto. De heer G overleed ter plaatsen. Hij is gehuwd en vader van 4 kinderen. VERPLAATSING KERMIS De kermis in Nieuwkkuijk die steeds heeft plaats gehad op zondag na de 20e augustus, is dit jaar een maand vervroegd en zal dus op zondag na de 20e juli worden gehouden. WESTDUITSE GASTEN Bij de katholieke plattelandsjongeren van Nieuwkuijk is voor enkele dagen een gezel schap Westduitse plattelands jongeren te gast. Zij zullen bij de inwoners van Nieuw kuijk worden ondergebracht. JEUGDVAKANTIEWERK Het jeugd vakantiewerk alhier is van start gegaan. Er waren hiervoor 3000 in schrijvingen. De jeugd zal drie weken lang worden beziggehouden. Juwelier, Horloger, Opticiën STASSAR van 17 tot en met 29 juli Stationsstraat 88 Waalwijk Vanaf zaterdagmorgen 11 uur tot maandagmorgen 8 uur uitsluitend voor spoedgevallen dienst dr. Over- gaag. WINKELDIEVEGGE GEPAKT Vorige week wist de rijkspolitie te Drunen, hiervoor getipt, in Dru nen een viertal winkeldievegge aan te houden die uiterst geraffineerd te werk gingen met het plegen van win keldiefstallen. Het viertal afkomstig uit 's-Hertogenbosch had voor ruim 200 gulden aan goederen in de tas zitten. ZOMERFESTIVAL IN DRUNEN Het afgelopen weekend was het zomer festival in Drunen weer een gebeurtenis welke volop in het teken van de belangstelling stond. De be langstelling voor de Beat-muziek was vrijdag zeer groot. Zondag oostte Con Amore uit Tilburg zeer veel suc ces. Dit succes was zo groot dat Con Amore begin augustus nog eens naar Drunen zal komen optreden. Zaterdag en zondag is er een klei ne rustpauze in dit zomerfestival i.v.m. de vakanties. Op het program ma voor augustus en september staan nog muziek uitvoeringen, sport de monstraties, volksdansen en tot slot een groot openlucht bal. Het aantal bezoekers gaat reeds boven de 5000. Inmiddels is dit zomerfestival weer uitgebreid met een foto-wedstrijd. Het initiatief voor deze foto-wed strijd werd genomen door de fotoclub Drunen, de uitvoering ligt in handen van de organisatoren van het zomer festival. De foto's in Drunen ge maakt zullen door een deskundige ju ry worden beoordeeld. Er zijn drie prijzen beschikbaar voor de beste drie inzendingen. De inzendingen kun nen geschieden bij de winkeliers op het Plataanplein. POLITIE BELLEN De rijkspolitie te Drunen is voor taan te bereiken onder een nummer nl. 200. Het groepsbureau te Drunen beschikt over drie lijnen welke met het nummer 200 automatisch over gaat. Bellen van andere politiefunctionaris sen heeft geen zin. Ook deze zijn op aanvrage na het bellen van nummer 200 bereikbaar. De Nederlandse regering heeft haar zaakgelastigde in Monrovia, mr. Fietelaars, die tevens geaccre diteerd is in Guinee, argeraden om naar de Guinese hoofdstad Cona kry te gaan om te proberen con tact te krijgen met de regering daar en diplomatieke bijstand te verle nen aan de gegijzelde KLM-verte- genwoordigers. Een woordvoerder van het minis terie van buitenlandse zaken wilde dit afwijzende advies aan mr. Fie telaars niet toelichten, maar ïn Haagse kringen wordt gezegd dat de regering de zaakgelastigde wil beschermen tegen het risico van gijzeling. Bovendien is nu wel duidelijk dat een oplossing voor de problemen al leen mogelijk is door internationa le bemiddeling. Secretaris-generaal Oe Thant van de UNO heeft zijn assistent José Rolz-Bennett naar Conakry gestuurd om naast ver schillende Afrikaanse staatslieden, zoals president Tubman van Liberia het conflict tussen Guinee en Ivoor kust uit de weg te helpen ruimen. De doktersdienst in het weekend wordt waargenomen door dokter Wijffels, Benedenkerkstraat 50 te Waspik, tel. 04168 - 250. De Israëlische minister van bui tenlandse zaken, (Eban, heeft de secretaris-generaal van de UNO, Thant, dinsdag schriftelijk laten weten, dat Israël de door de Al gemene Vergadering aangenomen resolutie over Jerusalem niet kon aanvaarden. In deze resolutie werd Israël verzocht de annexatie van oud-Jerusalem ongedaan te maken. Koningin Juliana en Prins Bern- hard hebben een bezoek aan het kampeerterrein „De Stortemelk" op Vlieland gebracht. Het was „top dag" op de „Stortemelk", waar het grootste aantal bezoekers tot dusver geteld werd, t.w. 3000 kampeerders. Het koninklijk paar liet zich uit voerig informeren over dit bijna grootste kampeercentrum in ons land, waar de kampeerders letter lijk „met scheepsladingen vol" ar riveren. In Congo wordt de toestond steeds erger. De Katangezen en huurlingen worden verslagen en trekken zich moordend en plun derend terug. De Amerikaanse troepen in Vietnam zullen met 60 a 70.000 man worden versterkt. Israel heeft twee Egyptische torpedojagers tot zinken ge bracht. De Belgische regering heeft maan dag het besluit bekendgemaakt om 334 Westduitse Leopard-tanks te kopen ter vervanging van de nog in gebruik zijnde verouderde Pat- ton-tanks van Amerikaanse makelij. Premier Paul van den Boeynants heeft meegedeeld dat de tanks 11,6 miljoen franken (935.000 gulden) per stuk zullen kosten. De totale order beloopt bijna 247 miljoen gulden. West-Duitsland zou bijzonder gun stige betalingsvoorwaarden hebben toegestaan. Voor het totale bedrag van de aankoop zal West-Duitsland compenserende orders geven aan de Belgische industrie, voornamelijk die in Wallonië. De toegezegde compensatie ver tegenwoordigt 18 miljoen manuren in de metaalindustrie. 4,5 miljoen manuren voor de machinebouw, 1,5 miljoen manuren voor de elektro nische industrie, 4,3 miljoen manu ren voor de textiel en glasindustrie en 3 miljoen manuren voor de mu nitie-industrie. In totaal zijn met de Westduitse orders in België 31,3 miljoen manuren gemoeid. Boven dien zullen Belgische ondernemin gen voorrang hebben op concurren ten bij inschrijving-en, als hun prij zen met meer dan drie procent bo ven die van hun concurrenten lig gen. De volleybalsport kan zich in Nederland in een groeiende populariteit verheugen. In 1954 telde de Nederlandse Volleybalbond ongeveer 14.000 aangeslotenen en thans is men de 30.000 reeds overschreden. Een stijging van meer dan honderd procent dus. In dezelfde tijd is het aantal vereni gingen met minstens 50 procent uitgebreid. Het relatief grootste aantal volleyballers vindt men in de provincies Groningen en Friesland, waar blijkens een enquête resp. 54 en 53 van de 10.000 bewoners deze sport beoefenen. En wanneer wij over meer overdekte sportruimten zouden be schikken, dan zou de beoefening van de volleybalsport vermoedelijk nog groter zijn dan thans het geval is. Zaanse- Sallander- Twentse- Friese- stoeltjes- en staart klokken JUWELIER Grotestr. 231a Tel. 2625 Waalwijk Evenals in de afgelopen jaren wordt er in de Stadsschouwburg 'n cabaret-programma gepresenteerd van internationale klasse. Steeds weer trokken de programma's over volle zalen en elk jaar weer moes ten er honderden mensen worden teleurgesteld. Herman Rinket, de geestelijke va der van dit cabaret-programma, heeft weer een daverend program ma met tal van internationale ar tiesten gezorgd. O.a, werken mee bet populaire zangduo. bekend van radio en TV Gert en Hermien Tim merman. Rita Corita. Deze levens lustige vrouw brengt een levens vreugde op het toneel met haar nieuwe en bekende schlagers. Voor de tieners Ria Valk met haar suc cessen o.a. „Honderd jaar en nog veel meer" en „Dan moet je mijn zuster zien". Het wereldbekende clownstrio The Rubati's. Het ver dere programma bevat nog een aantal topnumrners n,l. The Berlu- sons en Don William and Ass, acro batiek- en cascade-nummers van wereldklasse. Het gehele program ma wordt geïntroduceerd door neer- lands beste Conferencier Frans Vro- lijn. De muzikale omlijsting is in handen van Trio Tonny Bakkenes. Een programma dat vele bezoekers enige uren aangenaam bezig zal houden tijdens de kermis. Neem 'n goed zonne brandmiddel mee Wij adviseren gaarne wat voor u geschikt is Drogisterij Parfumerie Stationsstraat 63 Waalwijk De Hoofdstad Operette zal in voort zending van de voormalige Fritz Hirsch Operette zaterdag 29 en zon dag 30 juli a.s. twee voorstellingen geven van de operette „Zwei Her zen im Dreivierteltakt", Deze operette werd geschreven door Dr A. M. Willner en Rudolf Oesterreicher. De muziek is van Robert Stolz. Aan deze operette werken o.a. mee: Lizzi Schöffmann, Claire Clairy, Antonia Galli, Rudolf Vogler, Herman Valsner. Karl Frey en Franz Stanner. Tevens hebben zij een Weense gast geëngageerd nl. Fritz Silberbauer en ook zal er een groot koor zijn medewerking ver lenen. Het orkest staat onder lei ding van de lieer John Kapper. Choreografie: Jack Bow. De kos tuums zijn vervaardigd naar ont werp van mevr. Reiss-Kromes bij de firma Lambert Hofer te Wenen. Decorontwerp: Karei Bruckman. Dit alles staat onder leiding van Netty Hamel en Ruth Aurich. Volleybal is niet alleen een bijzon der attractieve wedstrijdsport, maar tevens een recreatieve sport. Als ge durende de winter de voetbalvelden onbespeelbaar zijn, dan kan er in de zaal wel volleybal gespeeld worden. Voor de voetballers kan dat een pret tige afwisseling zijn en tevens een uitstekende mogelijkheid om hun con ditie op peil te houden. Waarom trekt deze sport zoveel mensen? Allereerst is daar het feit, dat praktisch iedereen deze sport kan beoefenen. Natuurlijk, als iemand in de hoofdklasse wil spelen, zal hij over een grote technische perfectie moeten beschikken. Maar in de lagere regionen stelt deze techniek niet zul ke hoge eisen. Daarbij komt dat vol leybal echt gezien mag worden als 'n gezellig spel. Er zijn niet zoveel men sen voor nodig, men speelt in een klein teamverband (6 man) wat de intimiteit tussen de teamspelers be vordert. Bovendien is het geen ruwe sport wat natuurlijk voor sommige mensen ook een belangrijke overwe ging is. Volleybalwedstrijden plegen door gaans aardig wat publiek te trekken. Bij interlands en andere belangrijke wedstrijden heerst er meestal een bij zonder spannende sfeer, bepaald ook onder de toeschouwers. De suppor ters zijn dan ook heel direct betrok ken bij het gebeuren in het speelveld. Dit speelveld is immers maar betrek kelijk klein. De toeschouwers zitten er als het ware met de neus bovenop. Zij kunnen de spelers precies op de vingers kijken, geen detail van het spel gaat voor hen verloren. Dat is heel wat anders als wanneer je in een reusachtig stadion de spelers vanuit de verte gadeslaat. Evenals zaalhandbal is het volley balspel daarom zo'n boeiend kijkspel, omdat er in een reusachtig hoog tem po wordt gespeeld. Het is bovendien een ideale teamsport. Lange dribbels of solo-acties zoals bij het voetballen zijn hier onmogelijk. Zelfs de beste volleybalspeler kan alleen maar schit teren, wanneer het teamwork hem daartoe in de gelegenheid stelt. Voor vrouwen blijkt deze sport ook veel attractieve kanten te hebben. Bijna 38% van de bij de Nederlandse Vol- leybond aangeslotenen is van het zwakke geslacht. Dertig procent van de leden van de bond valt in de leef tijdsgroep van 12 tot 17 jaar. Relatief het meest wordt deze sport beoefend in de provincies Groningen en Friesland, relatief het minst in Limburg en Zeeland. Helaas woekert deze sport met een tekort aan spelaccommodatie. Dat is ook de reden, dat sommige verenigin gen geen propaganda maken om nieu we leden te werven. Dat is bijzonder jammer, omdat met name het creatie ve element in deze sport zo groot is, dat men een uitbreiding van de be oefening er van alleen maar zou kun nen toejuichen. Volleybal wordt overigens niet al leen in verenigingsverband beoefend. Het kan ook een prachtige conditie training betekenen voor cracks, die een andere sport beoefenen. Ook op de (middelbare) scholen wordt tijdens de lichamelijke opvoeding veel aan volleybal gedaan wat bij de meeste leerlingen over het algemeen bijzon der in de smaak valt. Mede gelet op het feit, dat vooral de jeugd een bij zondere voorliefde voor volleybal aan de dag legt, kan men deze sport een goede toekomst voorspellen. TILBURG PIUSPLEIN 26-83 tel. 83080 Busdiensten lijn 2 en 6 stoppen voor de deur. Volop parkeergelegenheid officieel TOP-FORM adviseur POEDER- CREME- OLIE-ZEEP WAT MIJNHARDT MAAKT IS GOED HEEFT HET blouses, rokken, shawls, vesten, jumpers, pantalons, zakdoeken, kraagjes, nylons enz. enz. DOET HET plisseren, ajouren, stoppen, borduren, repareren, vermaken, inkorten enz. enz. Ook voor stofknopen, ceintuurs, igespen enz. in naar: Heuvelstraat 14

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 15