waaLwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt Uitgaan in het weekend BOUWMAN In vier jaar werden er meer dan 15 milj. platen van de Beach Boys verkocht is Sacrum Apollo Tips voor een gezonde vakantie een leerling zetter en een leerling drukker Show! Boudewijn H. op vakantie X 117, vrouwen jacht in Beiroet Blond en brutaal Een weekend van liefde en hartstocht Olifantenjagers Hombre Modesty Blaise De ridder met de 100 gezichten De Bief de van een blondje Schreiner stopt per 1 oktober P. Assen Zes jaar geleden werden ze gefor meerd Aan hef strand Sandy Shaw op blote voeten Beach Boys populairder dan The Beatles 10-Jarige jongen uit Elshout in Vught verdronken van Scott Engel in klooster Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen VRIJDAG 21 JULI 1967 88e JAARGANG No. 58 De tcho van het Uitgever Waal wij ksehe Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) 0,30 p.mnd. (1,20+10 ct. inc.lc.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ8,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief „ECHO" Telegram-adres Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Opgericht 1878 Twee geleerden ontsnappen uit Rusland en nemen een microfilm mee, die geheimen bevat over de fabriikatie van waterstofbommen. Eén van hen wordt al spoedig in Parijs gedood door een agent van de Russische contraspionnage. Deze moord trekt de aandacht van de Amerikaanse CIA en een hunner beste agenten, Bart Flemming, wordt op onderzoek uitgestuurd. De Amerikaanse en Russische agenten voeren tijdens hun jacht op de mi crofilm een genadeloze oorlog en maken beide gebruik van de mo dernste hulpmiddelen op het ge bied van de internationale spionage. Donderdag en vrijdag 8.30 uur, zondag 6 en 8.30 uur. In Blond en brutaal (The Sedu cers) heeft regisseur Ferguson mis daad en sex op een handige manier met elkaar gemixed. Het gaat hier om een echtpaar, waarvan de man zich probeert te ontdoen van zijn vrouw, ten einde haar geld in de wacht te kunnen slepen en met zijn vriendinnetje te kunnen trouwen. Hij betrekt zijn vrouw in dronken toestand bij een geënsceneerde aan rijding met dodelijke afloop. Een vreemdeling is er echter getuige van geweest en dringt dn het huis houden binnen. Dit leidt tot gespan nen verhoudingen en onvoorziene complicaties. In een sensationeel slot krijgen de schuldigen hun ver diend loon. Zaterdag, maandag en dinsdag 8.30 uur. Drie getrouwde paren brengen een weekend door in een zomer huisje aan de Deense kust. Het be gint plezierig en haast idyllisch. Maar zo blijft het niet. Er komen verborgen gevoelens naar boven. Man en vrouw beseffen heimelijk dat zij toch niet zo exclusief aan voorheen TAUSCH Grotestraat 231 Waalwijk Telefoon 04160-3866 Hebt U een bril ivo dig? Niet erg I Een Bouwman bril vormt een harmonie met uw gelaat. Wij bieden u een ruime collectie de grootste service en een gratis advies 29w elkaar verbonden zijn als zij dach ten. Als de remmen los gaan, be gint een gevaarlijk spel van flirt, begeerte en plotselinge liefdesge voelens, waarbij de wetten die voor het weekeinde nog golden, onbere deneerd werden overtreden. Een maal geconfronteerd met de buiten wereld, willen zij maar liever ver geten dat ook zij zwakke mensen waren. Vrijdag nachtfilm 11 uur. Twee onverlaten, Collins en War ren, zijn op roof uit in de Afrikaan se jungle. Zij zijn vast van plan om een grote stapel ivoor te verzame len en trekken het olifantenreser vaat binnen. Daar doden zij Phil lips, hun gids, die zich heftig tegen hun plannen verzet. Zij ontmoeten Andy Barnes, die wantrouwen op vat tegen Warren als deze zich uit geeft voor Phillips. Bovendien heb ben de moordenaars er geen reke ning mee gehouden dat verschillen de inboorlingen Phillips kenden. Zondag 3 uur. John Russell, bekend als Hombre, een blanke, opgegroeid onder de Apachen, bevindt zich onder de pas sagiers van 'n postkoest in Arizona als deze door bandieten wordt over vallen. Russell schiet twee bandie ten neer en weet het geld, dat de LED ER S WILEENB OUWMANBRH. graphic design by cees.embrechts bandieten stalen, te veroveren. Met een vriend gaat hij er vandoor. De bandiet en weten hem te vinden en dwingen hem het geld te geven, anders wordt een vrouwelijke inge zetene van de postkoets gedood. Na veel overpeinzingen besluit Russell het meisje te redden. Het lukt, doch een kogel maakt een einde aan zijn leven. Donderdag en vrijdag 8.15 uur, zondag 6.45 en 9 uur. De mooie en opwindende Modes ty Blaise wordt door de Engelse re gering uitgenodigd een zending dia manten ter waarde van 150 miljoen dollar te beschermen. De film, die deels in Amsterdam speelt en waar aan Nederlandse acteurs deelne men, krijgt een spannend verloop als bandieten de lading proberen te veroveren. Modesty weet de lading, ondanks alles, bij de Arabische sheik te brengen, die haar als be loning een van de diamanten geeft. Zaterdag 6.45 en 9 uur, maandag, dinsdag en woensdag 8.15 uur. Tussen de geslachten Pallanza en Arce bestaat een oude vete. Dit is de reden, waarom de Hertog Am- brogio Pallanza de jeugdige ridder Massimo ,d'Arce heeft verboden het hertogdom te betreden. In het ge heim heeft Massimo echter contact met de kinderen van de hertog, de 16-jarige Ciro en de iets oudere Bianca, op wie Massimo, verliefd is. Massimo heeft nog een andere vij and: graaf Fosco Vallebruna, die Massimo niet vergeven kan dat hij door hem overwonnen is in een toernooi en daarmee in het bezit is gekomen van een gouden halsstuk. Er volgt een spannende strijd tus sen het tweetal, waarbij enkele do den vallen. Zondagmiddag 3 uur. De film speelt zich af in 'n klein stadje in de omgeving van Praag, waar de grootste, wereldberoemde, schoenfabriek van het land geves tigd is. In dit stadje leven en wer ken tweeduizend jonge meisjes en ongeveer tweehonderd voor het grootste deel getrouwde man nen. De meisjes, met hun gezonde nieuwsgierigheid naar de andere sekse, hebben nogal grote proble men. Ze willen méér weten over de liefde, méér over de omgang met andere mensen en vooral méér over het „werkelijke leven", waarin ze nog zo weinig ervaring hebben. Na een teleurstelling leert een van hen hoe het in het werkelijke leven toe gaat. Nachtfilm, vrijdag 11 uur en za terdag 11.45 uur. In een rustige vakantie-periode weet Lido toch nog de gasten har telijk te ontvangen en hun gezellige muziek te brengen. Zaterdag spelen daar The Blue Stars, zondagmiddag The Ceders en zondagavond The Enclave Combo. Toch dus een variërend programma als men er, in vakantiestemming, eens „uit" wil. Utrecht - Dr J. Huisman, hoofd van de afdeling besmettelijke ziekten, hygiëne en quarantaine van de G.G. en G.D. van Rotterdam, heeft in 'Ge zondheidszorg', het maandblad van 't Groene Kruis, enkele wenken gege ven ter voorkoming van ziekte in de vakantie. Zo raadt hij de toeristen aan, karig te zijn met sterk gekruide spijzen en dranken, om maag- en in gewandstoornissen te voorkomen. Verder verdient het aanbeveling, niet 'zo maar' water te drinken, maar het eerst te koken of de dorst te lessen met mineraalwater of zelfgezette thee. De consumptie van rauwe groenten en ongeschild of ongepeld fruit is evenmin raadzaam. Gun uzelf tijdens de vakantie een goede nachtrust, zegt Dr Huisman, en houdt, vooral in warme landen, een siesta na de middagmaaltijd. De toe- 1 rist moet er ook voor zorgen dat hij een spuitbus bij zich heeft om insec ten te bestrijden. Wees voorzichtig bij het kiezen van zwemwater, is een ander advies van Dr Huisman. Zee water is, behalve brak bij de uitmon ding van grote rivieren, bacteriolo gisch betrouwbaar, maar wie in zoet oppervlaktewater wil zwemmen doet er goed aan, eerst te informeren of het water wel voor dat doel geschikt is. Het is behalve aan 't strand, niet verstandig om in zwempak, zonder badhanddoek, op de grond te gaan liggen: vooral in de tropen en sub tropen kan men op die manier worm infecties oplopen. Dr Huisman advi seert voorts, enkele eenvoudige ge neesmiddelen mee te nemen op reis, bijvoorbeeld tegen hoofd- en kiespijn en een middeltje tegen insectenbeten. Mensen die lijden aan een bepaalde ziekte, zoals epilepsie, diabetes of aandoeningen van het hart of de bloedvaten, moeten ervoor zorgen dat zij in het Frans en/of Engels gesteld briefje bij zich hebben waarop de aard van de ziekte staat vermeld als mede de medicijnen die ze moeten ge bruiken. Bovendien kan men er het telefoonnummer van de behandelend arts in Nederland op zetten, zodat in geval van nood contact met hem kan worden opgenomen. De laatste tip van Dr Huisman is'maak u na het lezen van al deze wenken niet te ongerust over de kans om ziek te worden Duizenden en duizenden vakantiegan gers genieten gezond van hun bezoek aan andere landen. De enkeling die wel ziek terugkomt blijkt vaak een voudige hygiënische maatregelen te hebben nagelaten. De luchtvaartmaatschappij Schrei ner Aerocontractors zal op 1 oktober ophouden te bestaan. De eigenaresse, de scheepvaartonderneming Ph. van Ommeren, heeft de KLM niet kunnen interesseren in samenwerking met Schreiner en ziet nu geen andere weg dan liquidatie. De KLM en Martin Air hebben toegezegd zoveel mogelijk personeel en materieel van Schreiner te zullen overnemen. Voor al Uw BINNENSCHILDERWERK EN BEHANGWERK r l» 1» l» De Beach-Boys zijn ondanks hun roem, bij het pop-publiek zelf niet zo bekend. Er zijn er niet veel die hun namen kennen en iveini- gen herkennen hum gezichten. Voor de meesten bieden alleen hoedje en baard van Mike Love en het dunne blonde uit geborstelde haar van Al Jardine het weinige hoevast. De Beach Boys zijn afgelopen Pinksteren twee dagen in Amsterdam geweest. Zij hebben daar wat op terrasjes gezeten en als toeristen overal zo eens rondgekeken. Slechts door een paar jongens werden zij in Amsterdam herkend. Zes jaar geleden werden de Beach Boys geformeerd uit Brain Wilson, Dennis Wilson, Carl Wilson, hun neef Mike Love, plus nog een vriend Al Jardine. Later kwam Bruce John ston erbij. Hun eerste plaatje bracht hen 900 dollar op. Hun tegenwoor dige platen menigmaal het 1000-vou- dige. Eerst deden we het voor de grap, zegt de nu 20-jarige Carl Wilson. Toen noemden we ons 'The Pendle- tons'. Door de platenmaatschappij werd die naam veranderd in Beach- Boys. We vonden dit eerst een rot- naam. Nu niet meer. De Beach-Boys begonnen al snel de 'Beatles naar de kroon te steken en in de eerste 4 ja ren werden er totaal 15.000.000 pla ten van de Beach Boys verkocht. Zij doen het zonder manager. Maar vader Wilson, trekt achter de schermen aan de touwtjes en verzorgt tevens hun publiciteit. Om zich geheel aan song- writing arrangement en het bepalen van een nieuwe sound-line voor de Beach Boys te kunnen wijden, heeft de 23-jarige Brian Wilson de groep verlaten. In zijn plaats kwam Bruce Johnston, die vroeger opname-mana ger was en al zeer gefortuneerd. Zonder de leiding en aansporing van hun vader zouden de jongens nog steeds op het strand liggen niets te doen. Ze liggen graag aan het strand en als ze maar even tijd heb ben, maken zij van de gelegenheid gebruik. Bovendien is de 21-jarige Dennis dol op rijden in snelle sportwagens en houdt veel van jagen. Hij heeft een huis in Hollywood van ca. 1.000.000 dollar. Hij is tamelijk schuw en gaat niet graag op de foto. In Japan ver school hij zich b.v. achter zijn eigen camera en fotografeerde telkens de fans, die hem fotografeerden. Voor de saamhorigheid in de groep is Al Jardine het meest verantwoordelijk. Voor hij bij de Beach Boys kwam was Mike Love een danser. Hij is in de show op het toneel het beweeglijkst. Hoewel van nature een bas, leerde hij ook tenor zingen. Wanneer men hem opmerkzaam maakt op het onderlinge gezicht van de Beach Boys geeft hij als comijientaar 'We huren eten per soonlijkheid met een goed gezicht'. Sandy Shaw heeft haar faam voor een deel te danken aan het feit, dat zij altijd op blote voeten zingt. Ieder een denkt, dat het een truc is, maar het begon allemaal doordat zij bij haar eerste TV-optreden haar schoen in de drukte had verloren. Niemand had een paar om haar uit de brand te helpen, dus verscheen Sandy op blote voeten voor de camera. 'Dat merkt toch niemand'dacht zij. Vooral de laatste tijd is ze als een pijl naar de top geschoten. Overal prijkt ze aan de top van de hitpara des. Haar geweldige populariteit werd overigens nog eens bevestigd op het Europees Songfestival 1967. Zowel in de poll van de Record Mirror als de poll van Engelands grootste pop-weekblad, de New Mu sical Express zijn de Beatles versla gen door de Beach Boys in de klasse 'Vocal Groups World Section'. Echter bij de Engelse groepen staan de Beatles nog wél bovenaan, zoals ge woonlijk gevolgd door 'The Rolling Stones', die in de klasse Engelse R&B-groepen werden verslagen door de Spencer Davis Groep. De Spencer Davis Groep eindigde in de afdeling 'Groepen in opkomst' vóór de Troggs. Stevie Winwood werd gekozen tot de meest belovende zanger. In de klasse 'Vocal persona lities' (alleen Engels) werd John Len- non verslagen door Cliff Richard. El vis is volgens de NME-lezers nog steeds de 'Outspanding male singer' in de 'World Section' met Cliff op de tweede plaats. In het diepe basin van de Vughtse zweminrichting „De IJzeren Man" is dinsdagmiddag de 10-jarige Johan W. Strik uit Elshout (gemeente Dru- nen) verdronken. De ouders, die met nog vier andere kinderen in het bad waren, hadden het kind in de drukte j nog niet direct gemist en konden pas enkele uren na het ongeluk worden ingelicht. Er zijn nog tal van verdrinkingsgeval- len geweest. Boekelaerstr. 60, Waalwijk Tel. 04160 - 3945 Bedrijfsleider Verweij Schildersbedrijf Leerdam, Gorinchem, Waalwijk Berichten als zou Boudewijn LI., de tot 9 jaar gevangenisstraf veroordeel de aan de zgn. Baarnse Moordzaak, vorig jaar een week zeilvakantie heb ben genoten, worden door het minis terie van justitie niet tegengesproken. Dat was minder dan een jaar, na dat Boudewijn H. uit de gevangenis was ontslagen (29 maanden ver vroegd) en overgeplaatst naar de Van der Hoeven-kliniek. Vorige week werd bekend, dat hij in de gelegen heid werd gesteld colleges te volgen in Utrecht. Boudewijn H. blijkt nog meer vrijheid te genieten. Dat Bou dewijn H. volgende week zou deel nemen aan een zeilkamp in Zeeland wordt evenmin ontkend. Boudewijn H. zou, behalve dat hij. de college's volgt, ook bij herhaling permissie hebben, zonder geleide Utrecht in te gaan om studievrienden te bezoeken. Walker Brother Scott Engel heeft al maandenlang rond de verteld dat hij in een klooster zou gaan en nu heeft hij het nog gedaan ook, overi gens slechts voor tien dagen, zei Scott, voordat hij naar het eiland Wight vertrok. 'Mijn retraite heeft geen diep religieuze achtergrond. Ik wil alleen eens rustig nadenken en tot mezelf komen' Wilt ge Uw zoon een goede toekomst bezorgen Wilt ge voor hem een goed loon met goede C.A.O.? Wilt ge dat hij een mooi vak leert Laat hem dan ZETTER of DRUKKER worden Wenidt U voor nadere inlichtingen tot: Grotestraat 205, Waalwijk Minimum-eis: de lag;ere school geheel (7 jaar) door lopen hebben of minstens gelijkwaardig onderwijs. Er is plaats voor

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 13