Driehonderd vissertjes aan Drongelens kanaal GAS. „EKKERS 525 jeugdige Waalwijkers fietsten naar slot Loevestein Actetassen Schooltassen Mappen Nieuwe camping tussen Plantloon en Roestelberg IIW MENING verwarming VAKANTIEVREUGD VOOR WAALWIJKS JEUGD Verwiel's Lederwarenhuis START OP VRIJDAG 18 APRIL 1968 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1967 7 Kaatsheuvel Waalwijk Waspik Tel.2205 Tel.2235 Tel.383 KOTnEIshout houdt weer tournooi om „Hert"-trofee Waspik ALLEEN UW SPECIAALZAAK BIEDT ZO'N SORTERING Loon op Zand OP zaterdag 5 augustus was het de grote dag voor de Waalwijkse jeugdige hengelsportliefhebbers(sters). Er was namelijk door de drie gezamenlijke hengelsportverenigingen, alsmede door de Stichting Jeugdbelangen en de plaatselijke hengelsportzaken, een grandioos hengelconcours georganiseerd ten behoeve van de jeugd van Waal wijk en de jeugdleden van de plaatselijke hengelsportverenigingen. Dat dit concours in de smaak viel is zonder meer duidelijk wat moge blijken uit de enorme opkomst door de jeugd, er waren niet minder dan 300 deelnemers(sters). Toen om ongeveer twee uur vanaf het Gemeenschapshuis te Baardwijk, naar café Klerks aan de Valken- voortweg, alwaar de loting zou plaatsvinden, werd vertrokken was het een lange, lange stoet van fietsen met al dan niet aangetuigde hengels en kinderen die vol ongeduld en met spanning het avontuur tegemoet gingen. Toen de loting had plaatsgevon den, en iedere deelnemer (sters) voorzien was van een grote zak snoep (prima verzorgd door het le- vensmiddelenbedrijf J. v. d. Ven) aan de waterkant zat, was 't wach ten alleen nog maar op het sein dat het concours een aanvang kon nemen. Toen om ongeveer half drie het sein dan werd gegeven, werden er al spoedig de eerste visjes ver schalkt, veel te vlug naar de zin van ieder was het uur dan ook weer voorbij en toog men wederom naar café Klerks ('t Snoekske) alwaar de prijsuitreiking zou plaats vinden. En waar de jeugd vol scanning en ongeduld stond te popelen om de uitslag te horen. Gelukkig konden de kinderen zich uitstekend verma ken in de prachtige speeltuin, die bij café Klerks hoort. Toenom ongeveer ,5 uur de uit slag bekend kon worden gemaakt bleek pas dat de jeugd van Waal wijk kan vigsen. En hoe, niet min der dan 48 kinderen hadden een of meer visjes weten te verschalken, wateen prestatie genoemd kan worden, temeer als men bedenkt dat er kinderen bij waren van 7 jaar. In totaal werden niet minder dan 105 stuks vis gevangen, waar van twee exemplaren van 37 cm, voorwaar een prestatie van de eer ste orde. Aangezien er door de fir ma's Bakkers. Meulemans en van der Ven. niet alleen in de kosten was bijgedragen, maar ook nog elk een extra prijs beschikbaar hadden gesteld, welke uitgereikt zal wor den op de ferote slotavond bij De Nijs op vrijdag 11 augustus en wel voor de grootste vis, voor het mees te aantal stuks en voor het groot ste aantal centimeters. Voor de grootste vis kwamen in aanmerking A. van de Mierde en B. de Gouw, voor het grootste aan tal centimeters kwamen in aanmer king T. Schellekens en R. de Gouw, voor het gróótste aantal stuks kwam in aanmerking A. Kleyne, met 7 stuks. Aangezien er voor de groot ste vis en het grootste aantal cm. aan gevangen vis telkens 2 deel nemers in aanmerking komen is besloten om deze prijzen te delen, zodat op de slotavond 5 deelnemers nog eens extra gehuldigd zullen worden. De uitslag was als volgt: 1 T. 'Schellekens met 43 cm, 2 R. de Gouw eveneens 43 cm, 3 A. van Mierde 37 cm, 4 J. van Balkom 36 cm, 5 J. van der Ven 35 cm, 6 J. Streef 29 cm. 7 H. Groenendaal 23 cm, 8 A. Kleyne 21 cm, 9 A. van der Kolk 18 cm en 10 H. van der Ven 18 cm. In totaal waren er niet minder dan 110 prijzen en aangezien er meer prijzen waren dan visvangers, moest er een loting plaatsvinden, zodat tenslotte alle prijzen uitge reikt konden worden. Al met al kan de jeugd en allen die dit jeugdcon- cours mogelijk hebben gemaakt, terugzien op een jzeer (geslaagde dag, een woord van dank is dan ook zeker op zijn plaats aan alle hengelsportverenigingen en alle hengelsportzaken, alsmede de stich ting jeugdbelangen, die gezamelijk de handen ineen hebben geslagen, om voor de jeugd iets te doen en ELSHOUT Voor de derde maal wordt er in het komende en vol gende weekeinde het tournooi om de „Het Hert"-wissel trofee gehou den. Acht topbiljarters uit de eer ste klasse «uilen aan ,dlt festijn deelnemen. De organisatie berust als steeds bij de biljartvereniging „Krijt Op Tijd" in Elshout. Vrijdagavond start de strijd in café Van Oorschot aan de Heus- denseweg. Op deze en de volgende, avonden - zaterdag 12, zondag 13, vrijdag 18, zaterdag 19, en zondag 20 augustus - zullen steeds zeven wedstrijden worden gespeeld. Na elke ronde wordt de ranglijst opge maakt. Op de laatste avond wordt dan de strijd gespeeld, die meteen de winnaar van dit tournooi zal aanwijzen. De acht deelnemers komen dit maal van de verenigingen ,De Unie' in Den Bosch, De Efteling en Euphonia in Kaatsheuvel, Ons Ge noegen in Waalwijk, NAC en OBK in Vlijmen, DES in Haarsteeg en HMS uit Sprang-Capelle. De eerste maal werd de trofee gewonnen door Cor van de Sande uit Waalwijk en vorig jaar door Coby Netten uit Kaatsheuvel. Deze laatste kan zijn beker niet verdedigen omdat hij promoveerde naar de hoofdklasse. KOT heeft uit haar midden een speciaal comité benoemd voor de organisatie van dit biljartfeest. Het ,zijn de heren H. Klijn, C. van Veld hoven, J. v. d. Wiel en A. de Roos. Voor de derde maal gaat de strijd nu beginnen. KNBB-hoofdbestuurs- lid Donders zal aan het slot de prijs uitreiken. De finalepartij wordt be geleid door internationale scheids rechter André Hamers uit Waal wijk. Voor de andere deelnemers heeft men (echter iook een prijs beschikbaar. WAALWIJK De op maandag 7 augustus j.I. gehouden fietstocht door het Land van Maas en Waal met een bezoek aan kasteel Loeve stein, het eigenlijke doel, is een groot succes geworden, waarvan de voorzitter van Vakantievreugd, de heer J. A. de Waal, hoopt dat deze tocht zal uitgroeien tot een jaar lijkse topper van de allure van 'n jêugdavondvierdaagse. Zoals we in het kort reeds in ons blad van maan dag j.I. vermeldden, vertrokken 525 jongens en meisjes maandag morgen vanaf het (Raadhuisplein. Jammer was het alleen dat de or ganisatie niet voldoende volwassen begeleiders had kunnen vinden. Zo doende moesten negen leiders de groepen van ca. 50 jongens en meisjes voorfietsen. Gelukkig hadden vele Mulo-scho lieren zich beschikbaar gesteld om voor hekkesluiter te fungeren, 'zo dat afles een uitstekend verloop had en de organisator, de heer v. d. Velden en zijn naaste medewer kers de heren Louter en de Bont alle eer hebben van hun werk. Natuurlijk moest de heer Kivits die de bezemwagen reed, nu en dan in actie komen. In totaal 18 keer voor een kapotte fiets, terwijl de afdeling EHBO ook nu en dan een verstuikt enkel of een geschaafde knie te behandelen kreeg, doch dit alles ging even vlot. zodat de tocht van in totaal 51 kilometer gerust een succes genoemd mag worden. Via Baardwijk ging het over de ruilverkavelingsweg naÈtr Heusden en via het Land van Heusden en Altena naar het eigenlijke doel: 't slot Loevestein, dat van onder tot boven werd bezichtigd. Uit de Va derlandse geschiedenis is bekend dat Hugo de Groot in een kist uit liet slot is gevlucht, zodat de be zichtiging daardoor nog interres- santer werd. Zeer voldaan keerden de ruim 5C'0 kinderen weer in Waal wijk terug. De heer van der Velden verwacht het volgend jaar tenminste 700 kin deren voor deelname. Doch voor de begeleiding van de tocht zegt hij, hopen we dan wat meer medewer king van de volwassenen te krijgen. Wé gaan het het volgend jaar zoeken in de richting van Oister- wijk. hun te leren dat er in de vrije na tuur nog rust en ruimte te over is om de natuur eens van nabij te be kijken, en te bewonderen, want wat is er mooier dan onze natuur. Het verdient dan ook zeker aanbeve ling om op de ingeslagen weg voort te gaan en indien mogelijk elk jaar een dergelijk festijn voor de jeugd te organiseren, het is weliswaar 'n vermoeiend, maar dankbaar werk, en aan de jeugd welgedaan. Onderstaande deelnemers (sters) hebben hun prijs nog niet afge haald, zij kunnen dit alsnog doen en wel op het secretariaat van de h.s.V. VUsseherslust zijnde bij de heer A. E. Kemmeren, Bremstraat 23', Waalwijk. B. Maas, J. Brands, M. Laarakker, B, Demmers, J. Bak ker, J. Ligtvoet, P. van Helvoirt, T. Bakkers, H. van den Broek, J. Sperber, H. Behagen, P. Klerx, J. van Esch, B. Smelt, S. Brok, W. de Haan, P. van Oudheusden, P. Glas bergen, E. Roeien, C. van de Leur, A. van der Aa, H. van Gils, W. Klerx, J. Kipping, R. Hamers, J. Mombers, A. van der Schans, J. Stuurop, B. van Vught, J. Fijne man, B. van Kloerden, C. van Lies hout, C. van der Ven, J. Verhoe.ven, L. de Man, A. van der Steen en J. VeSters. MEDISCHE DIENST Zaterdag 12 en zondag 13 augustus wordt de dokterspraktijk in Waspik en Ca- pelle waargenomen door dokter R. F. Wijf fels, tel. 250. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk, Waspik, zondag 13 aug. 9.30 en 14.30 uur: Ds Rebel uit Was pik. KEVELAER Zaterdag 12 en zondag 13 augustus trekt weer de bedevaart naar Kevelaer. De bus- kosten bedragen f. 7,25. Men wende zicb tot broeder-meester M. v. d. Born in de Benedenkerkstraat. ATLETIEK Tijdens de Zuid-Nederlandse kampioen schappen te Venlo werd Henk van Turn hout op de 40Om 4e in een,tijd van 52.1. De winnaar liet een tijd van 50.2 afdruk ken. Het persoonlijke record van Van Turnhout op deze afstand is 49.9. Op 15 augustus komt Van Turnhout met de Zuid- Nederlandse ploeg'ln Leuven aan de start waar gestreden wordt tegen formaties uit Engeland, Frankrijk en België. ELFTALCOMMISSIE Tijdens een ledenvergadering van de voetbalclub Waspik werd de keuzecommis sie in haar geheel herkozen, t.w. de heren A. Kerst, A. Kools, C. Donks, H. de Wit en B. Kuyten. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif", uitslag St. Denis 'H. Boons 1 2; M. Bax 3 4 10 15; A. Kuy ten 5 7; A. Faro 6; Th. v. d. Broek 8; G. Kemmere 9; H. Smits 11; B. Verduyn 12; Joh. Smits 13; B. Kuyten 14. P.V. „Waspik", uitslag St. Quentin: Th. Gijsman 1 3 15 20 25; J. Timmers 2 3 4 10; Jac. Oerlemans 5; T. v. d. Mosselaar en Zn. 6 11 16; P. de Grauw 7 9 14 24; Voor het nieuwe studiejaar enorme verscheidenheid in elke prijsklasse. GROTES1RAAT 264. WAALWIJK H. Treffers 8 26; J. Pagie 12 17; W. Donks 18; P. v. d. Mosselaar 19; F. van Onzenoort 21 23 28; G. Kuyten 27. DE KLEINE HOEFJES Onder leiding van mej. Charlotte Brokx namen 16 ruitertjes van de Waspikse pon- nyclub „De 'Kleine Hoefjes"deel aan een concours te Raamsdorik. Enkele successen van deze jonge vereniging: achttallen 4e prijs; viertallen 2e prijs; klavertje-drie 2e, 4e en 7e prijs; aangespannen 2e en 4e prijs. Bij het springen werd Ria Akkermans 2e. De jongste deelnemer Gerard v. d. Broek legde bij de stoelendans beslag op de 4e plaats. Lof van de jury kregen „De Kleine Hoef jes" voor dicipline - aantuigen - verzor ging van uniformen en paarden. De trekking van de grote loterij van deze ponnyclub had het volgende resultaat: le prijs nr. 5284 2'e 4701; 3e 417; 4e 17; 5e 1400; 6e 453; 7e 2704; Se 2751; 9e 2088; 10e 3970. GOOD LUCK VERPLETTERDE WASPIK De zaterdagclub Good Luc'k uit Raams- dpnksveer heeft het le team van Waspik 'n .lesje gegeven dat nog wel even na zal Wer ken. Met goede combinaties baanden de tegenstanders van Waspik zich een weg naar het doel van Rekkers die liefst vijf maal moest capituleren, tweemaal voor -schoten van Dré de Ruyter, tweemaal ook voor Piet Verbunt en eenmaal voor Lee Broeders. Bij de rust was de stand al 0-4. Waspik kwam niet tot gelijkwaardig tegen spel. De doelman van 'Good Luck kreeg be halve bij een schot van Kees Smits, waar bij eerstgenoemde voor enkele tellen neer ging, weinig moeilijk werk. Tegen het inde verzuimde Jan Akkerman middels een strafschop de eer te redden. Waspik 2 won tevoren de ontmoeting met Good Luck's reserves met 4 - 1 r-fp. •- -• MIDDENSTANDSCURSUS De afgelopen middenstandscursus die door de heer J. Heuer, alhier, is gegeven voor Loon op Zand en Udenhout is een groot succes geweest. 70 procent van de deelne mers zijn geslaagd. In september begint weer een éénjarige cursus. Zij, die over voldoende aanleg beschikken kunnen dit examen in één jaar behalen. Gegadigden kunnen zich nu reeds melden bij de direc teur van de cursus J. 'Heuer, Willibrordus- straat 34, alhier. Zij ontvangen eind augus tus alle gewenste inlichtingen. GOUDEN BRUILOFT Het echtpaar Jac. Hamers en Maria Ha- mers-Coomans, wonende in de Klooster straat 45, zal a.s. vrijdag (vandaag) haar gouden huwelijksfeest vieren. Een buurtco- mité heeft voor. de nodige entourage ge zorgd. Daar de bruidegom invalide is, is het de uitdrukkelijkste wens van het gou den paar, dat het feest speciaal huiselijk -gevierd wordt. Vrijdag zal om half twee een H. Mis worden opgedragen in de fa briek achter het woonhuis van het gouden paar, -./aar ook de receptie zal plaatsvinden tussen 3 en 4 uur. Het zal het sympathieke paar en familie op die dag niet aan 'belang stelling ontbreken. DOKTERSDIENST Het weekend zaterdag 12 en zondag 13 augustus zal de doktersdienst, alhier, wor den waargenomen door dokter P. Wijten- burg, Hoofdstraat 4 te Kaatsheuvel, telef. 04167-2550. ALBATROS BOUWT KUNST- MESTFABRIEK IN KENIA De Verenigde Kunstmestfabrieken Mekog-Albatros gaan samen met de Britse maatschappij Covenan Indus tries (gelieerd aan ICI) en de Deve lopment Finance Company of Kenya een kunstmestfabriek in Mombasa (Kenia) bouwen. De kosten hiervan belopen 50 miljoen gulden. De fa briek krijgt een capaciteit van 113- duizend ton kalkammonsalpeter en kan naar verwachting in 1970 met de produktie starten. EEF DOLMAN GESTRAFT Eef Dolman is zijn nationale titel afgenomen. De Rotterdamse profren ner, die in Beek kampioen op de weg werd, is door de Wielrenunie schul dig geacht aan het gebruik van do ping en zal ook de voorgeschreven boete van 750 gulden moeten betalen, Jo de Roo krijgt de titel niet. De za ken van Koopman, Jansen en De Bruin zijn nog in onderzoek. MOORDAANSLAG De 26-jarige monteur Carlos S., een Italiaanse gastarbeider, heeft dinsdagmiddag rond half twee in de receptiekamer van de jerseyfabriek J. van Tiel en Zn aan de Propellerstr. in Amsterdam-West (bij de Haagse- weg) zijn vroegere verloofde Truus Snabilie (20) en de 24-jarige recep tioniste Betty Wanders met een sti letto neergestoken. WAALWIJK - Tussen landgoed 'Plantloon en de Roestelberg komt een nieuwe camping. De Kaatsheuvelse inwoner H. Bergmans en zijn echtgenote hopen deze op vrijdag 18 april van het volgend jaar te kunnen openen, dus in het Paasweekeinde. Dit derde kam peerterrein ligt maar weinig verwijderd van de campings ,,'t Hoek- ske" en „Duinlust"twee terreinen, die gedurende de topweken meer dan vol zijn en veelal iedere avond nieuwe kampeerders moe ten doorsturen. De heer Bergmans gokt met z'n terrein op de toe nemende behoefte aan ruimte voor kampeerders. In zijn mening wordt hij gesterkt door de voorspellingen van de ANWB en de Ned. Kampeerraad, die menen, dat de behoefte binnen een tiental jaren zal verdubbelen. VOORLOPIG PLAATS VOOR 350 MENSEN In eerste instantie moet het kam peerterrein 3,5 hectare groot worden. Een iets groter perceel grond heeft de heer Bergmans reeds in eigendom. Op dit terrein komen direct al een toiletgebouw, een speelterrein, ver harde wegen, water en licht. In de tweede fase zijn opgenomen uitbrei ding tot circa 7 ha en verdubbeling van het aantal gasten van 350 tot 700, de bouw van een kantine en kampwinkel, een tweede toiletgebouw en een woning voor de kampbeheer der. Aan de plannen gaven inmiddels Prov. Planologische Dienst, de Kam- peercommissie en de gemeente Loon op Zand hun goedkeuring. In 1964 hadden de heer en me vrouw Bergmans hun eerste gasten al willen ontvangen. Al die tijd is er er echter niets gekomen van uitvoe ring en plannen. Aan de vereiste goedkeuringen bleken zoveel moei lijkheden te kleven dat er veel meer tijd mee heen ging als waarop men gerekend had. Vorig jaar weigerde de gemeente Waalwijk de toegang tot het terrein te ontsluiten. Deze weige ring was gebaseerd op de plannen van de .ruilverkaveling voor dit ge bied. Zolang deze niet bekend zijn, is men niet bereid geld te investeren in de aanleg van een weg, die in de toekomst misschien weer moet ver dwijnen. Kaatsheuvels derde camping ligt in een bijzonder fraai terrein, dat ook wel bekend staat als Plantloon. Het wordt aan drie zijden ingesloten door bossen. De open westzijde zal met 'n nog aan te brengen beplanting ook worden dichtgemaakt. Het terrein zelf zal iri allemaal kleine terreintjes worden verdeeld. Dit wil men berei ken door de aanleg van groensingels. In de eerste fase zijn vijf grotere en een kleiner terrein opgenomen. Elk van de kampeerterreintjes krijgt een eigen wateraftakpunt. Het nieuwe kampeerterrein ligt nogal afgelegen. Men kan het slechts bereiken via de nog niet verharde Roestelbergweg. Dit komt pas aan de orde bij de uitvoering van de al eer der genoemde ruilverkaveling. Aan 't einde van de Roestelbergweg vindt men café-restaurant „Berg en Dal" van de heer Van Eeuwijk. Ongeveer 400 meter ten oosten hiervan ligt het terrein, dat moet worden ingericht als camping. De entree tot dit terrein is op dit ogenblik weinig gunstig. Zo spoedig mogelijk hoopt men hierin echter verandering te kunnen bren gen. Behalve het aanbrengen van de no dige beplanting staan de heer Berg mans nog meer problemen te wach ten. Zo zal hij water en electriciteit naar z'n camping moeten brengen. Beide zijn onmisbaar. 'Het nogal langgerekte terrein krijgt aan de oostzijde een verharde weg met par keerterreinen. Daarmee wil men voor komen, dat de auto's bij de tenten worden gestald. Juist door de aanleg van meerdere kleine terreintjes vormt dit stallen elders geen handicap om dat de afstand tussen auto's en tent niet groot is. Daarnaast zal het ter rein er door in betere conditie kunnen blijven. Een van mijn kennissen stopte mij een dezer dagen het volgende berichtje van een verslaggever van „De Stem' 'onder de neus en ik ben zo vrij dit hier in zijn geheel te laten volgen. LIPS BETON PAS NA 1970 NAAR WASPIK „Zolang de haven van Waspik niet aangepast en geschikt ge maakt is voor grotere schepen, kan er nog geen sprake zijn van een volledige overplaatsing van Lips beton n.v. Drunen naar het indus trieterrein van Waspik",. Aldus di recteur H. H. Henskens van Lips beton n.v., in Drunen gevestigd in de voormalige tramremise. „Natuur lijk kan de vestiging in Waspik ge leidelijk worden uitgebreid, maar een volledige overplaatsing wordt pas aantrekkelijk als schepen de grondstoffen zand en grint tot bij het bedrijf kunnen aanvoeren". Dat betekent dat Lips beton zich in de schare van wachtenden op de sluis bij Keizersveer en de aanpassings- werken aan de nieuwe waterstand na de afsluiting van het Haringvliet in 1970 schaart? „Ja wij zijn even eens als de heer Ruytenberg in Dag blad De Stem heeft gezegd (de krant van 13 juni belanghebbende bij: een aangepaste haven van Was pik". Dan is de scheepsbouwer Ruy tenberg niet langer de enige be- langhebber". Wij spraken daar samen over en vonden het heel prijzenswaardig dat elke gemeente (hier Waspik) alles doet om zijn industrie te be vorderen. Maar wij vroegen ons te vens af of het niet op de weg van een onzer gemeenteraadsleden ligt om hieromtrent in de eerstvolgende raadsvergadering een vraag te stel len aan- Burgemeester en Wethou ders n.l. of ze in deze wel diligent zijn geweest. De firma Lips moet tot 1970 blijk baar wachten tot ze een stuk van haar grote bedrijf naar Waspik kan overplaatsen, daar er nog heel wat moet gebeuren, eer de haven en sluis gereed zijn, terwijl op een af stand van ±6 km. van het hoofd gebouw in Drunen een nieuwe ha ven met dito sluis, toegankelijk voor veel groter schepen, met een pracht van industrieterreinen en loswallen enz., geheel gereed ligt om elke groot-industrie te ontvan gen n.l. in Waalwijk. Nogmaals wij misgunnen 'n an dere plaats absoluut geen industrie vestigingen, maar zouden gaarne en zeker velen met ons, weten of er voldoende aktiviteiten in deze wor den ontplooid. Wij weten het: de cost gaat voor de baat uit maar velen zouden zo graag van dit laatste wat zien, want met huizen afbreken en nieuwe straten en wegen aanleggen alleen komen we er niet. Dank voor de opname in de hoop dat een of meer raadsleden hierop nogmaals met klem willen aandringen of tenmin ste een simpele vraag stellen. Hoogachtend, Waalwijker JUWELIER JONGENS ROVEN GEWEREN Drie uit de Rekkense inrichtingen ontsnapte jongens zijn van plan ge weest een gewapende roofoverval te plegen. Ze hadden daarvoor 3 jacht geweren geroofd uit een jachthuis bij Haaksbergen. De wapens zijn gevon den, maar twee van de drie jongens zijn nog voortvluchtig. Ze zijn 17 en 18 jaar. De inbraak bij het jachthuis werd gepleegd tijdens een zgn. vrije wandeling. UIT KLINIEK ONTSNAPT De 20-jarige Jan Bunschoten, die 23 maart 1964 door het gerechtshof te Amsterdam werd veroordeeld voor de op z'n jongere nichtje gepleegde moord, is dinsdagavond rond kwart over 9 ontsnapt uit de Professor Pompekliniek te Nijmegen. Gelijk met de jonge, moordenaar vluchtte de evèii oude A. M. G. S., die echter na een klopjacht door de Nijmeegse politie kon worden aange houden. Aan alle politieposten in het land is verzocht naar de ontsnapte moordenaar uit te kijken. De voort vluchtige moordenaar heeft in 1963 zijn jongere nichtje in het bijzijn van een jonger broertje bij een sloot ge wurgd. De andere ontsnapte, maar spoedig weer gearresteerde S., staat bij de Amsterdamse politie bekend als een notoire kraker.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 7