Aftrekbare verhuiskosten nog ingewikkeld probleem Mode-ontwerpers weifelen tussen korte en lange rok UW MENING stikkers en stikster Abonneert U op dit blad ervaren SPUTMEESTER flinke slagersbediende Slechts specialist weet de weg in „rijstebrijberg PARIJS BRENGT GEEN UITKOMST AEG wasmachine Daf de luxe huishoudelijke hulp gemeubileerde kamer werkster nette hulp Antoon Tielen Interne koleraconvector Schoenatelier A. M. v. Veldhoven 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 14 AUGUSTUS 1967 iv, m\ M' Drunen Gevraagd met spoed: Gevraagd Th. Pulles HALKNECHT tevens plaatsvervangend chauffeur Verhuiskosten zijn in beginsel geen kosten die ter verwerving van het inkomen of in het kader van een bedrijfsuitoefening worden ge maakt. Zij zijn in beginsel dus niet aftrekbaar voor de inkomsten belasting, doch maken deel uit van de kosten van het wonen (van het voorzien in een persoonlijke behoefte) en dus van de uitgaven die, in de gedachtengang van de wetgever, behoren tot de besteding van het inkomen nadat daarover belasting is betaald. Niettemin erkend de Hoge Raad in zijn rechtspraak enkele gevallen waarin de verhuiskosten aftrekbaar zijn. Dat zijn de gevallen waarin iemand binnen het kader van zijn dienstbetrekking wordt verplaatst en dus moet verhuizen, en ook wanneer iemand een dienstbetrekking be ëindigt om bij een andere werkgever een soortverwante nieuwe dienstbetrekking aan te gaan. In de derde plaats is er nog het geval, dat iemand bij de beëindiging van zijn dienstbetrekking moet ver huizen om een dienstwoning vrij te maken. Dan vloeien de uitgaven direct voort uit een verplichting die deel uitmaakt van de dienstver houding. In het tweede geval, het geval dat een soortverwante nieu we dienstbetrekking werd aanvaard ziet de Hoge Raad kennelijk een soort voortzetting van een eenmaal bestaande bron, al is dat dan bij een nieuwe werkgever. Overigens is de Hoge Raad nogal streng; buiten het gebied der dienstbetrekkingen, dus b.v. bij de verplaat sing van een bedrijf, zijn de verhuiskosten nimmer als aftrekbaar geaccepteerd. 'it-- WANNEER WEL? De minister heeft er in een reso lutie nog een schepje opgedaan, door in het algemeen te bepalen dat de ver huiskosten, die moeten worden ge maakt bij het aanvaarden van een nieuwe dienstbetrekking, aftrekbaar zijn, en wel onafhankelijk van de vraag of men voordien reeds in dienstbetrekking was. In combinatie met de rechtspraak van de Hoge Raad betekent dat dus b.v. dat een arts die zijn zelfstandig beroep op geeft om in dienstbetrekking te gaan, de daaruit voortvloeiende verhuiskos ten mag aftrekken, doch dat geen af trek mogelijk is in het omgekeerde ge.val, dat hij een dienstbetrekking opgeeft om zelfstandig een beroep aan te vangen. Het loopt niet geheel rönd, doch de Hoge Raad heeft bij niet-loontrekkenden de verhuiskosten nog niet anders willen zien dan als persoonlijke, niet-aftrekbare, uitga ven. WELKE KOSTEN Niet alleen de kosten voor het over brengen van de verhuisboedel en het reisgeld van de gezinsleden behoren tot de verhuiskosten, ook de uitgaven voor ophanging van gordijnen en lam pen, pasklaar maken van vloerbedek king en gordijnen uit de oude woning én, in beperkte mate, zgn. opknap- kosteri kunnen daartoe gerekend wor den. De kosten voor het opknappen van een woning zijn natuurlijk zeer rekbaar. Daartoe behoren niet de i' ',i -Asi 'k. 1 ff T- i~'r4 kosten die gelijk zijn te stellen aan 't normaal periodiek onderhoud, maar meer kleinere kosten die direct uit 't betrekken van een andere woning voortvloeien. Vanzelfsprekend lopen deze kostensoorten in elkaar over; en de grens zal dan ook ergens naar re delijkheid moeten worden getrokken. Uitgaven waartegenover waarde- vertegenwoordigende zaken zijn ver kregen, kunnen niet tot de aftrekba re kosten worden gerekend. Dit zijn b.v. wastafels, lampen, meubilair, overgenomen stoffering e.d. Wel kan men stellen, dat men door de verhui zing oude stoffering e.d. heeft ver loren welke anders nog bruikbaar zou zijn geweest. Ook dit is dan een af trekbaar verlies, daar het voortvloeit uit een verhuizing ter verwerving van het inkomen. Gemakshalve wordt dit verlies wel eens gesteld op een per centage van de uitgaven voor nieuwe stoffering e.d., doch dat zou ten on rechte de indruk kunnen vestigen, dat nieuwgekochte goederen, ook maar ten dele, aftrekbaar zijn. VERKOOP Verkoopkosten van de verlaten wo ning en aankoopkosten van een nieu we woning zijn niet aftrekbaar. Zij komen in mindering op de opbrengst resp. behoren tot de verkrijgingsprijs van de panden. Zij liggen niet in de exploitatiesfeer der woningen doch in de vermogenssfeer en staan daarom, evenals winsten en verliezen bij aan- of verkoop, buiten het inkomen. Worden aankoopkosten van een wo- •*->, s» i WAALWIJK Nog steeds lopen de dames rond in korte rokken en willen er niet aan denken, dat haar een lange-rokkenmode boven het hoofd hangt. Niet alleen dat de lan gere rok nu nog als iets lijzigs voor komt, maar ook omdat men met rchrik denkt aan het klassieke pak je dat dit seizoen werd gekocht en aan die snoezige jurk waar men 'n beetje aan verknocht is geraakt. Verlengen? Dat is in de meeste ge vallen niet mogelijk. Maar misschien gaan we straks serieus goochelen met bandjes en randjes Laten we cns van tevoren niet te veel zorgen maken. Hoewel verscheidene ont werpers de rok alweer op en zelfs over de knie lieten vallen, vindt deze tendens bij de grote couturiers in Parijs nog geen voortzetting. Al leen bij Ricci, maar bijvoorbeeld bij Dior is alles doodgewoon, zonder veel nieuwe ideeën, al zijn de kle- rën ook nu natuurlijk weer mooi. Conclusie: bij ons blijft de rok nog kort, kort en sjiek. Maar hoe sjiek hij ook is, bij het zitten geeft hij wel problemen. We moeten heel erg goed opletten hoé we zitten en verder wat we onder de korte rok dragen. Het is het beste om een panty te dragen, zo'n broekje met kousen aanéén, dat speciaal voor de korte mode gemaakt is. Deze fijngeweven kousenbroekjes zijn er in de gewone kousenkleur, en ook in vele modetinten. De fantasie in de huidige mode lijn, tot opzettelijke eenvoud gesu blimeerd, geeft elke vrouw gelegen heid haar eigen idëeën uit te leven. Bij de éne japon wordt de aandacht gevestigd op de luxe van het mate riaal door weinig accessoires te ge bruiken, bij de andere jurk neemt de sier juist weer een erg belang rijke plaats in. Hoe simpeler de jurk, hoe belangrijker de accessoi res worden. In nauwe samenhang met de lijnen van de japon is er ook de kleur. De veelheid van mode kleuren laat ruimte, we zouden haast zeggen speelruimte, genoeg om die tinten te kiezen, die het ty pe, de huid en de ogen van de draagster het beste doen uitkomen. Veel korte jurkjes worden zonder ceintuur gedragen. Maar de tegen woordige mode staat wel een cein tuur toe. Waar en hoe we die dra gen? Dat kan heel verschillend zijn, want het hangt in grote mate van ons figuur af. Vrouwen en meisjes met een smalle taille en zeker geen brede heupen, kunnen een ceintuur heel goed op heuphoogte dragen. Lusjes op de zijnaad van de rok vastgemaakt, houden de ceintuur op zijn plaats. Wie een korte taille heeft en bo vendien vrij brede heupen, draagt geen brede ceintuur, maar liever een smal strikceintuurtje, net even onder de taille. Iemand met een korte taille, maar met normale heu pen, draagt misschien het beste 'n in model gesneden ceintuur, vlak onder de taillelijn. Wie slank is en alle gewenste maten heeft, kan de ceintuur gewoon in de taille dra gen. Hebt u èn brede heupen èn 'n brede taille, dan kunt u beter he lemaal geen ceintuur dragen. Jon ge vrouwen met slanke figuurtjes en een kleine bovenwijdte kunnen een ceintuur dragen waar ze wil len, in de taille, onder de taille en ook boven de taille, vlak onder de buste. Wij zouden vrouwen met een lange taille en smalle heupen wil len aanraden om een heel brede of een zeer smalle ceintuur op tail lehoogte te dragen. ning door de werkgever geheel of ge deeltelijk vergoed, dan behoort zo'n vergoeding tot het belastbaar loon. Moet men in de nieuwe woonplaats een hogere huur verwonen dan men in de oude betaalde, dan is dat meer dere niet aftrekbaar. Er staat in de eerste plaats het (mogelijk niet eens grotere) woongenot tegenover-en het verband met het verwerven van inko men is dan ook te indirect geworden. HOE AFTREKBAAR Voor loonbelasting en inkomsten belasting geldt, anders dan vóór '65, dat de verhuiskosten mede onder de zgn. 5%-aftrek vallen die reeds in het tarief is verwerkt voor de loon belasting. Voor de loonbelasting heeft het dus alleen zin aan de be lastinginspecteur een beschikking voor verhoogde aftrek te vragen als de totale kosten ter verwerving van het inkomen de 5% (doch maximaal f. 600, - te boven gaan. Voor de inkomstenbelasting moet de aftrek met de aftrek van de overige ver wervingskosten op het aangiftebiljet plaatsvinden, óók al is voor de loon belasting misschien al aftrek gekre gen. Die aftrek zou bij de verreke ning van de (lagere) loonbelasting anders weer automatisch worden op geheven. De moraal is datmen er (als loontrekkende tenminste) wijs gan doet bij alle rompslomp van een verhuizing uitvoerige aantekening er van te houden wat er, ook aan kleine, uitgaven wórdt gedaan. Juist de vele kleinere uitgaafjes kan men zich later niet meer herinneren. Bewaar de bonnetjes! Voordelige verhuizing! VAKANTIEGANGERS ANNULEERDEN REIS NAAR EGYPTE AMSTERDAM - Sinds het uit breken van de strijd tussen Israël en de Arabische landen twee maanden geleden hebben honderden Neder landse vakantiegangersdie voor dit zomerseizoen een reis hadden ge boekt naar Egypte, hun voorgenomen trip geannuleerd. Velen voelen er niets voor om een land te bezoeken, dat nog niet zo lang geleden een kort, doch hevig gevecht heeft geleverd met zijn buurstaat en waar de span ningen nog niet geheel zijn verdwe nen. Het idee, dat de gemoederen thans wat zijn bedaard en de situa tie minder explosief wordt, heeft ve le late vekantiegangers, die pas in 't naseizoen (oktober en november) vertrekken, er echter van weerhouden hun vakantie af te zeggen. Deze tendens werd het sterktst waargenomen door de reisorganisatie F.I.T. in Eindhoven, het enige bu reau in Nederland dat gedurende het gehele jaar regelmatig reizen naar Egypte organiseert en verreweg het grootste aandeel heeft in het toeris tische vervoer naar Egypte. In twee en een half jaar heeft deze organisa tie reeds 10.000 toeristen per vlieg tuig naar dit land gebracht. Dit sei zoen heeft 50 procent van de vakan tiegangers zijn reis naar Egypte ge annuleerd. In plaats daarvan zijn de meesten naar Griekenland of Portu gal gegaan. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten zijn alle va- kantievluchten op Egypte stopgezet. Zaterdag a.s. zal voor het eerst weer een bescheiden groepje mensen - 9 in totaal het 'avontuur' in Egypte beginnen. In normale omstandigheden zou dit aantal het tienvoudige zijn geweest. Volgens directeur van dit reisbureau, de heer A. P. F. van Gen- nip, die na de uitbarsting enkele ma len Egypte heeft bezocht, is er voor de toeristen geen enkele aanleiding om het land te schuwen. Het leven gaat er normaal door en de Neder landers zijn ondanks hun sympa thieën voor Israël welkom in Egypte. KINDEREN STALEN 13.000 - CASTRICUM - Twee Amsterdam se jongetjes stalen woensdag uit een tijdens de middagpauze afgesloten dagwinkel op het kampeerterrein in Bakkum 'n bedrag van f. 13.000, - Met een valse sleutel hadden zij zich tot de winkel toegang verschaft. De 12-jarige A.L.M. wist dat zijn moe der, de beheerster van de winkel, steeds tussen de middag afwezig was. Met zijn vriendje, de 13-jarige E. v. d. W. stopte hij een deel van het geld in konijnenholen in de bossen rond het kampeerterrein. In Uw Echo van het Zuiden van vrijdag 11 augustus j.l. staat een verslag over het Gewest Waalwijk van het Gew. Arbeidsbureau dat voor mij aanleiding is tot het maken van een tweetal kritische opmerkingen. I Waarom staat boven het bewuste verslag een kop: W erk verkortingsvergunningen voor 15 tot 20 bedrijven in Schoen en Ledersector Is dit gebeurd op verzoek van 't Gewestelijk Arbeidsbureau? of Is het „in" om stemming te maken tegen de van ouds gevestigde indus trieën? Ik weet het niet! Maar ik weet wel dat het bewus te verslag geen enkele aanleiding biedt om een dergelijke kop te plaatsen. Uit het verslag blijkt n.l. dat het gemiddelde cijfer voor werkeloze mannen van het Gewest Waalwijk bedraagt 2%%, voor geheel Neder land 2,4% en voor Noord-Brabant 3,4%. Gewest Waalwijk met zijn over heersende oude traditionele schoen en lederindustrie kan landelijk dus toch mee. Bovendien zegt het verslag dat de vraag om arbeidskrachten voor de schoenindustrie in juli is gestegen tot 323. Natuurlijk is het jammer dat een aantal bedrijven werktijdverkorting heeft moeten aanvragen (een ver schijnsel dat in de meeste bedrijfs takken optreedt), doch eerst achter af zal blijken of van de verleende vergunning en in welke mate is gebruik gemaakt. Had daarom boven dit artikel niet beter kunnen staan: Niettegenstaande de moeilijkheden in de Schoen- en Lederidustrie, steeg de vraag naar personeel! Dit zou objectief zijn geweest en ook stimulerend voor de schoen- en lederindustrie, nog altijd de groot ste werkgelegenheid in het gewest Waalwijk van het G.A.B. II In hetzelfde artikel wordt ver meld, dat ca. 60 schoolverlaters, af komstig van L.T.S.-scholen, in het Gewest Waalwijk nog geen werk heeft kunnen vinden. Alleen al in de Echo van 11 augustus staan min stens 15 advertenties van bedrijven die jeugdig mannelijk personeel vragen. Dit zijn bedrijven in de schoen-, leder-, metaal, confectie- industrie, alsmede enkele garages. Nu is het zo, dat de jongens op de L.T.S. een practische opleiding in een bepaalde vak-inrichting hebben genoten; doch daarnaast hebben zij een theoretische industrievorming gehad, die hen in staat stelt mits de goede wil aanwezig is vrij snel in een ander vak te herscholen. In de meeste bedrijven is er die gelegenheid hetzij via eigen be drijfsopleidingen, hetzij via de be staande leerlingenstelsels, terwijl er unieke gelegenheid is middels de vele verschillende cursussen op de avondscholen van de L.T.S. en voor de schoen- en lederindustrie boven dien nog op de winteravondcursus sen op de Middelbare Vakschool. Jonge mensen met diploma L.T.S. in hun zak behoeven in Waalwijk en omgeving niet werkeloos te zijn, mits zij willen aanpakken. Er lig gen in de verschillende industrieën kansen te over, doch dan moeten ze niet star vasthouden aan een be paalde vak-richting. Met dank voor de verleende plaatsruimte J. A. F. de Kort Voorz. Ver. Waalwijkse Schoen fabrikanten. Voorzitter Bestuur L.T.S. voor Waalwijk e.o. Wij willen even aanhaken op het bovenstaande en onze verwondering er over uitspreken dat bijvoorbeeld 60 schoolverlaters nog geen werk hebben kunnen vinden. Zo is ons bekend, dat electriciens moeilijk wérk kunnen vinden, maar typisch js ook dat b.v. voor 'n mooi vak als Typograaf (letterzetter of drukker) die toch zeker van werk verzekerd zijn ook in de toekomst, zich geen enkel sollicitant heeft aangemeld. Red. Geachte Redaktie In uw nummer van j.l. donder dag las ik in deze rubriek een vraag van een „Waalwijker" aan de raadsleden over de kwestie van de industrieterreinen aan de haven. Als men nu toch aan het vragen stellen gaat, zou ik er graag een aan willen toevoegen, al is deze van geheel andere aard, n.l. hoe het staat met de nieuwe weg naar Dru- nen. Die ligt al zo lang in het ver schiet, maar men hoort er niets van en we mogen toch wel beden ken hoeveel personen er in de An- toniusparochie wonen, die hun za ken elders hebben of elders wer ken, b.v. vertegenwoordigers enz. die met deze verbinding zeer zou den zijn gebaat. We horen niets van deze weg en daarom deze twee de vraag van Waalwijker n St. Antoniusparochie CONCERT De Harmonie Drunen met de Drumband gaf zondagmiddag op het kampeercentrum 'De Klinkaert' een concert en taptoe. Dit optreden werd door de gasten van het cen trum bijzonder op prijs gesteld, gezien de belangstelling voor dit gebeuren. WACHTMEESTER ROMBOUTS GAAT DRUNEN VERLATEN De wachtmeester eerste klasse Rombouts gaat Drunen, na een promotie welke hij de zer dagen maakte met zijn benoeming tot postcommandant der Rijkspolitie te Aarle- Rixtel. Wachtmeester Rombouts kwam in 1953 in Drunen bij de Rijkspolitie. Tijdens zijn verblijf in Drunen heeft hij zich bij zonder verdienstelijk gemaakt met zijn werk voor de politiehondenvereniging. ACTIVITEITEN Als er een plaats in de Langstraat is, waar druk gebouwd wordt, dan is het ze ker Drunen, dat op vale terreinen grote activiteiten ontplooit, niet 't minst op dat voor 't onderwijs, maar niet minder op dat van de bouwnijverheid. Voor dit doel is on langs de Woningbouwvereniging opgericht, die in plan West-2 aanvangt met de bouw van 132 premiewoningen, waarvan riole- ring en straten aangelegd worden door Vis sers' Wegenbouw, en de bouw van de wo ningen door de Fa. Pepping te Kaatsheu vel worden uitgevoerd. De firma Van Bok hoven uit Vlijmen bouwt er 12 woningen, terwijl ze er nog voor 10 optie krijgt en nog een andere firma de rest gaat comple- teren. Ook aan het grootse plan Vennen- Oost wordt druk gewerkt. Voeg daarbij 't nieuwe veilinggebouw en het bejaardenhuis, dan ziet men, dal men op werk- en bouw terrein niet stil zit, maar ook aan cultu reel- en vermaakterrein de nodige aandacht besteedt. TE KOOP met VERWARMING en WRINGER. Brieven onder nr. 6151 aan het bureau van dit blad. TE KOOP in goede staat zijnde Bouwjaar 1961 Grotestraat 81, Waalwijk Wij vragen een goede voor 1 of 2 dagen per week Mevr. Houwers Mr. Mackaystr. 9,'Waalwijk TE HUUR GEVRAAGD al of niet met of zonder keuken, in Waalwijk of directe om geving. Brieven onder nr. 6156 aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD in Waalwijk: voor de dinsdagmiddag van 1.30 tot 5.00 uur. Brieven onder nr. 6155 aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD in de huishouding, voor 2 a 3 halve dagen per week. v. d. Kasteelen Mr. v. d. Brugghenstraat 21 Waalwijk GEBOORTEKAARTJES VISITEKAARTJES HANDELSDRUKWERK Waalwijkse Stoomdrukkerij Grotestr. 205, Waalwijk AANGEBODEN kleur: grijs. Te bevragen A. Klijsen v. Vessemstraat 10 Waalwijk Roestenbergstraat 66 KAATSHEUVEL Met spoed gevraagd: Goede sociale voorzieningen. Koffiepauze. Dagelijks melden aan het 'atelier Roestenbergstraat 66, Kaatsheuvel of tel. 04167 - 3425 voor het splitten in chroom en kalk. goed loon goede sociale voorzieningen voor huisvesting wordt gezorgd Sollicitaties te richten aan: Chroomlederfabriek „Meppel" N.V. Paradijs weg 4 Meppel Tel. 05220 - 1245 Grotestraat 363, Waalwijk tel. 2896 GEMEENTE WAALWIJK Bij het Gemeentelijk Slachthuis kan worden geplaatst een op arbeidsovereenkomst A. Bij gebleken ge schiktheid bestaat de mogelijkheid tot aanstel ling in vaste dienst. Vereisten: goede gezondheid en sterke lichamelijke con ditie; properheid en goede omgangsvormen. Salaris bij 23-jarige leeftijd .f 653,55 per maand, maximum bij 26 jaar ƒ714,21. Vakantietoelage 6%. Premie AOW wordt niet ingehouden. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties te richten aan de directeur van het Gemeentelijk Slachthuis, St. An- toniusstraat no. 1 te Waalwijk, binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 2