wAALwijkse en UnqstRAAtse couRAnt EEiSISIig Aktie voor zilveren priesterfeest van Pater Fioribert Veldhuis Gemeente-ontvanger G. v. d. Hoven 40 jaar in dienst gemeente Loon op Zand WAALWIJK Sportparade 1967 in Drunen is groot succes geworden Modehuis CUNEN een beschaafde jongedame afwezig S©©©«©©©©©©©©©©©©©©©©©©©©© -4 MAANDAG 14 AUGUSTUS 1967 88e JAARGANG No. 65 De rcho van het Zuióen Abonnement p. week (0,28+ 2ct.inc.k.) /0,3ü (bij incasso p. postkwit. 75 et. extra) Dit blad verschijnt 2x per week Advertentieprijs: 14 centi per mm. Losse nummers 20 cent Contractadvertenties: speciaal tarief Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Opgericht 1878 B .reausGrotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" aan. De heer N. Steffen, directeur van het gemeentebedrijf, was even eens vol lof en dankbaarheid gestemd voor de uitstekende verstandhouding met de jubilaris en onderstreepte dit namens deze dienst eveneens met 'n geschenk. DANK In zijn dankwoord merkte de jubi laris op dat 40 jaar ambtenaar zijn geen verdienste inhield. De wijze waarop hij z'n werk had gedaan zou volgens hem niet mogelijk zijn ge weest zonder de medewerking van ge meentebestuur, secretaris en het ove rige personeel en daarvoor was hij zeer erkentelijk. De functie van ge meente-ontvanger lag hem na aan 't hart en hij vond het bepaald jammer dat deze in de toekomst gaat verdwij nen. Hij hoopte in de resterende ja ren op 'n even prettige samenwerking. Velen maakten hierop van de gele genheid gebruik de jubilaris, zijn echtgenote en kinderen te feliciteren. Voor onze Damesconfectie-afdeling zoeken wij als verkoopster die op een prettige wijze onze cliëntèle vakkundig kan adviseren. GEVONDEN EN VERLOREN Verloren: diverse verzekeringsbe wijzen van bromfietsen, diverse zwemkaarten, pakje met inh., brui ne parapluie, zwart poesje, zilveren gasaansteker, scheerapparaat. Gevonden: Parker balpen, stuk ko kosmat, plastic parapluie. Pater Fioribert Veldhuis, links op deze foto, U allen wel bekend van de parochie-retraite of missie, viert 31 augustus a.s. zijn zilveren kloos- terfeest. Zou het niet geweldig zijn wanneer hij op die dag als blijk van waar dering en dank voor zijn bewezen diensten, van de Waalwijkse pa rochianen een cadeau zou ontvangen? Het idee is geopperd om hem b.v. een nieuwe fiets te geven. Daar de tijd zeer kort is, kunt U Uw bijdrage storten in een gesloten enveloppe in de zaak van Jos van de Ven, t.a.v. de heer A. Braun, Grotestraat 178 in Waalwijk, of bij „De Echo van het Zuiden", Grote straat 205 in Waalwijk. Sollicitaties schriftelijk of tel. 04160 - 2809 (b.g.g. 3229) Stationsstraat 2-4, Waalwijk ZILVEREN KLOOSTERJUBILEUM ZUSTER ROSALIA Zondag 20 augustus a.s. zal in het Theresiaklooster aan de Grotestraat te Waalwijk het zilveren klooster jubileum worden gevierd van de Eerw. Zuster Rosalia, momenteel werkzaam als kleuterleidster aan de Theresiaschool te Waalwijk. Zuster Rosalia deed haar intrede op 20 augustus 1942 in het klooster te Heeswij k en was achtereenvolgens werkzaam te Amsterdam, Breuke- len en Den Bosch. In 't klooster in Den Bosch volgde zij een cursus als kleuterleidster en is als zodanig in Waalwijk werkzaam, thans 8 jaar. In deze functie wist zij zich zeer bemind te maken. Reeds voor de vakantie is haar zilveren feest door de kleuters gevierd. Samen met het bestuur boden deze haar een prach tige bromfiets aan. Zondag a.s. 20 augustus zal de jubilerende zuster in het klooster te Waalwijk recipi- ren van 15.00 tot 16.00 uur. Het zal haar zeker niet aan belangstelling ontbreken. HAVENWERKEN ENZ. Alweer gaat in onze gemeente iets verdwijnen, waar onze inwo ners en die van 't Land van Heus- den en Altena jaren hebben tegen aangekeken en geregeld druk ge bruik van hebben gemaakt. Wij bedoelen de ophaalbrug over het Oude Maasje dat enerzijds toe gang geeft naar de stoompont over de Bergse Maas en anderzijds naar de weg naar Doeveren, Heesbeen enz. Deze hefbrug, die hier vanaf 't graven van de Bergse Maas, zo'n ruim 60 jaar geleden haar diensten heeft gedaan, heeft nu door de ha venwerken onzer gemeente, directe verbinding van de haven door een sluis met de Bergse Maas, haar functie heeft verloren, zal vermoe delijk overgeplaatst worden naar Heeswij k, waar ze haar plaats zal vinden over de Zuid-Willemsvaart. Wij moedigen onze lezers dan ook aan een uitstapje te maken naar de havenwerken, de weg-om- leggingen daar ter plaatse enz., wat vooral degenen die de oude toestan den gekend hebben, verbaasd zal doen staan. ONGEVAL DAT GOED AFLIEP Zaterdagavond om kwart voor elf raakte automobilist J. B. uit Lek- kerkerk de macht over het stuur kwijt. Hij moest op de Zomerdijk- weg uitwijken voor een tegenligger maar kwam in de berm terecht, waardoor hij de macht over 't stuur kwijtraakte. Alvorens met een in gedeukte wagen in een weiland te recht te zijn gekomen, sprong de wagen eerst nog even over 'n sloot. B. kwam er zonder verwondingen af. RUITENTIKKER Sedert ongeveer twee weken heeft een bromfietser zich de ge woonte eigen gemaakt om 's avonds en 's nachts bij inwoners van Waal wijk ruiten in te gooien en daarna weg te rijden. De politie onderzoekt dit nogal ongewoon geval. JEUGDTOTO AC WAALWIJK '66 De inzet was 197,80. Ie prijs A. Roovers, Gilze; B. de Louw, Waalwijk; B. de Rooij, Was pik; IJpelaar, Waalwijk. Zij ontvan gen ieder f 7,42. 2e prijs Ch. de Jong, Waalwijk. Hij ontvangt f 19,78. 3e prijs A. Broumels, Waalwijk. Hij ontvangt 9,89. 2e WIELERRONDE VAN 'T LIDO Zondag 17 september organiseert het comité „Ronde van 't Lido" baar 2e wielerronde, aangemoedigd door het succes van hun eerste wed strijd. Met een grote premieregen voor de renners is er thans weer grote belangstelling voor deze wie lerronde onder de renners, welke hun inschrijving kunnen richten aan het comité „Ronde van 't Lido", Aug. Sniedersstraat 13, Waalwijk. INBRAAK In de afgelopen nacht heeft een inbreker bij Leerotan N.V. zich de toegang tot de kantoren verschaft door een deur te forceren. Evenwel blijkt er niets vermist te worden. FOTO-EXPOSITIE DE TERP De leden van de Fotoclub De Terp, onder de energieke leiding van de heer R. van Huiten, hebben de afgelopen maanden stug gewerkt aan de voorbereiding van een grote expositie van hun werk. Op zater dag 19 en zondag 20 augustus, tel kens van 15.00 - 21.00 uur wordt 't werk getoond in de zaal van De Terp, Irenestraat 3, Waalwijk. De opening zal geschieden door de ■voorzitter van de Waalwijkse Stich ting Jeugdbelangen, de heer J. de Waal. De expositie is gratis toe gankelijk. Voor elke fotoliefhebber ongetwijfeld interessant om kennis te gaan maken met het werk en de activiteiten van deze club, die in tussen aansluiting kreeg bij de Ned'. Bond van Amateurfotografen Ver enigingen. ZAL JEUGDTOTO JUKRATA SLAGEN Na de eerste week kunnen wij stellen dat de opbrengst niet tegen is gevallen, maar wanneer de an dere vier weken hetzelfde resultaat geven, het beoogde doel niet wordt bereikt en het tekort aan zaalhuur voor de sporthal niet wordt gedekt. We hebben echter nog vier weken en hopen dat wanneer men bij U aanklopt U spontaan zult reageren om het gestelde doel alsnog te be reiken De opbrengst van 12 augus tus was 370,40. Dit bedrag is pre cies geraden door:Hr. van Baard wijk, Baardwijksestraat 111. Waal wijk; Hr. Kuys, Burg. Smeelelaan 29, Waalwijk; Hr. de Haan, v. Berc- kenrodelaan 102, Waalwijk. Zij ont vangen elk 18,52. 2e prijs Hr. Brokken, Burg. v. d. llëij denstraat 32, Drunen. Hij ont vangt 37,04. 3e prijs Hr. Schapendonk, Baard- wijksetraat 62, Waalwijk. Hij ont vangt 18,52. KYNOLOGIE In een van onze vorige edities hebben wij successen vermeld van de leden van de Waalwijkse Kyn. Ver. Waalwijk e.o., behaald op bui tenlandse tentoonstellingen. Jam mer genoeg hebben wij hierbij het resultaat van White Sanchlo van Erikshof, eig. Mevr. Bruurmijn- Verhoeven te Vlijmen, over het hoofd gezien. Deze poedel behaalde in Menen (België) de kwalificatie .1 uitmuntend en werd tevens kam pioen. Zeer zeker een feit om als nog te vermelden. N. IVi. v. Huiten Dierenarts X Waalwijk 16 augustus tot en met 31 augustus 1967 x Collega Zijknans uit Sprang neemt waar. X WAALWIJKSE ZWEMVERENI GING EN REDDINGSBRIGADE Gisteren 13 augustus werd in het Gemeentelijk Zwembad 't Hoefsven het jaarlijkse WZV-waterpolotour- nooi georganiseerd. De weersom standigheden waren niet zo erg ge schikt om voor een grote publieke belangstelling te zorgen. Mede dank zij het enthousiasme van de deel nemers hadden de wedstrijden een prettig en sportief verloop. Een be ter doelgemiddelde bezorgde Nep tunes '58 uit Schijndel een eerste plaats bij de heren. Het Rotterdam- re LAC .reeds twee jaar achtereen winnaar van dit tournooi, moest zich tevreden stellen met een 2e plaats. De organiserende vereniging WZV behaalde een keurige 3e plaats met hetzelfde aantal punten als de overwinnaar, maar een slechter doelgemiddelde. Bij de heren-poule B werd BRB 2 uit Den Bosch eerste en bij de da mes eisten de vertegenwoordigsters van Den Bosch eveneens de eer voor zich op. De gedetailleerde uit slagen waren: Poule A Heren: 1 Neptunes '58; 2 LAC; 3 WZV; 4 BRB; 5 Zegen werp. Poule B Heren: 1 BRB; 2 Neptunes; 3WZV: 4 Zegenwerp. Poule Dames: 1 BRB; 2 Zegenwerp; 3 WZV. In dit weekeinde zijn in ons land op de weg (hoofdzakelijk bij auto- ongevallen) 18 doden en 351 ge wonden te betreuren. Ln Heeswijk (provincie Utrecht) is een alleenwonende boer Reijer door messteken om het leven ge bracht. In Italië zijn negen toeristen bij een auto-ongeval omgekomen. GROTE SCHEEPSOPDRACHT De Rotterdamse scheepswerf van het Verolmeconcem gaat voor Esso International in New York twee mammoettankers bouwen. De tank schepen, die identiek zullen wor den, hebben een capaciteit van 240.000 ton. Het worden de grootste tankschepen die ooit in Neder land gebouwd zijn. Met de opdracht is een bedrag vgn 140 miljoen gemoeid. Esso International heeft in totaal vijf van deze schepen besteld. Twee daarvan worden door Cornelis Ve- rolme gebouwd, de drie andere zul len door de grote Duitse werf A.G. Weser in Bremen gebouwd worden. Weser, Verolme en de Engelse werf Cammel Laird, hebben zich sinds kort verplicht tot een vergaande sa menwerking op technisch gebied, terwijl de drie deelnemers ook heb ben besloten tot vergaande integra tie bij het verwerven en uitwisse len van orders. Zaterdagmiddag werd in de pano ramazaal van het restaurant in ,,De Efteling" de heer C. W. M. van den Hoven, gemeente-ontvanger van Loon op Zand, gehuldigd in verband met het feit dat hij 40 jaar in overheids dienst van deze gemeente werkzaam is. Op 29 juli 1927 werd hij door 't gemeentebestuur van Loon op Zand als volontair ter secretarie toegelaten, waarna per 1 november 1928 zijn aanstelling als ambtenaar volgde. Met ingang van 1 september 1933 be noemde de raad hem tevens tot ge meente-ontvanger van Loon op Zand. Hoewel de jubilaris afkerig is van ieder openbaar huldebetoon en kans had gezien z'n 25-jarig dienstverband stilzwijgend te laten passeren, had burgemeester L. van Erp van Loon op Zand er op aangedrongen, dat men bij dit veertig-jarig jubileum wel eens stil ging staan om de heer Van den Hoven 'n gerechtvaardigde hulde te bereiden. Na de typisch eigentijdse wijze van aanstelling als volontair aan de hand van de destijds opgemaakte notulen gememoreerd te hebben, waaruit bleek dat hieraan geen ver plichtingen van gemeentewege ver bonden waren - men had als zoda nig immers geen rechten maar alleen plichten - wees de heer Van Erp op de lofwaardige wijze waarop de ju bilaris tijdens de afgelopen 40 jaar zijn werk had gedaan en bracht hem daarvoor gaarne dank. Als tastbaar getuige van waardering offreerde de burgemeester naast het gebruikelijke geschenk onder couvert namens het gemeentebestuur een set Makkums porselein. „In het nieuwe gemeente huis hopen we over drie jaar afscheid van U te nemen", aldus besloot bur gemeester Van Erp zijn toespraak. Het eerste deel van de door de Sportraad georganiseerde Sportpa rade, werd zondagmiddag in het Sportpark te Drunen onder 'n grote belangstelling gehouden. Deze mid dag kwamen voornamelijk de bui tensporten aan bod, n.l. volleybal, atletiek, gymnastiek en voethal. Op 10 november komen de binnenspor ten aan de beurt, terwijl de zwem wedstrijden voor de Drunense zwemkampioenschappen vastgesteld zijn op 3 september. Deze sportmiddag was dan ook met wat shof omgeven, o.a. door 't gezamenlijk opkomen van alle deel nemende verenigingen met de Drumbands van S.H.J, en St. Jan. Deze drumband gaven tijdens de sportwedstrijden ook nog een show, die bijzonder in de smaak viel. Hoe wel het weer niet direct aangenaam was, bleef het toch deze middag droog en kregen de wedstrijden en daarmee de gehele sportparade een vlot verloop. De prijzen werden uitgereikt door burgemeester Stieger, die er in dit verband op wees, dat geble ken was dat de accomodatie van 't sportpark een dergelijke sportpara de toelaat en daarbij tevens de hoop uitsprak dat zich in de toe komst een dergelijke manifestatie zou herhalen. Hij wees er daarbij tevens op dat deze middag naast de sporten die in Drunen beoefend worden, ook de atletiek zich had aangediend. Burgemeester Stieger sprak de hoop uit dat dit aanleiding zou worden om in Drunen ook een atletiekvereniging op te richten. De uitslag van de sportparade Loopnummers dames: 1. S.H.J. met 64 pnt.; 2. Avanti met 52 pnt. Loopnummers heren: 1. K.P.J. met 82 pnt.; 2. Avanti met 74 pnt.; 3. S.H.J. met 62 pnt.; 4. Quos Ego met 48 pnt.; 5. Judo met 39 pnt.; 6. D.V.C. met 33 pnt. Foto boven: Burg. Van Erp feliciteert de heer C. v. d. Hoven. Foto onder: Ook gemeente-secretaris Van Nieuwstadt kwam om ge lukwensen aan bieden. PRAKTISCHE INSLAG Gemeentesecretaris M. van Nieuw stadt, die reeds 35 jaren met de ju bilaris heeft samengewerkt, schilder de deze als iemand met een prakti sche inslag, die 'n hekel heeft aan ambtelijke sleur, maar er desondanks voor zorgde dat zijn administratie steeds tot in de puntjes verzorgd was. Hij meende dat 'n felicitatie en dank woord hiervoor alleszins gerechtvaar digd was. Hij dankte de heer Van den Hoven voor de prettige samenwer king en bood hem namens het secre- tariepersoneel en de dienst van Open bare Werken 'n lederen reiskoffer De Volleybalwedstrijd Quos Ego- V.J.C. eindigde in 03. De Handbalwedstrijd Avanti O.S.C. met 66. De Voetbalwedstrijd RKDVC 1 Baardwijk 1 met 4—3. De Gymnastiekvereniging S.H.J. gaf deze middag nog een bijzonder goede gymnastiekdemonstratie. Een beeld van enkele onderdelen van de sportdag in Drunen f

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 5