wAAlwijkse en LangstRaatse coupanrt v. m KAATSHEUVEL P. Dekkers leidt in strijd om Het Herf'-trofee in Elshout Zomerkampen en bivakken van de Andreas Zijimans Groep waren zonnig en succesvol Netlerl. begrotingspolitiek wordt niet enthousiast beoordeeld Uit do Langstraat i. VAN MIL De radicale K.V.P.-ers BIJ DE EUROPESE GEMEENSCHAPPEN !:VerkS®©sheid Capelle Slijmen Drunen BANKETBAKKERIJ EIGEN FABRIKAAT wedvlucht doktersdienst 93 34 5.83 38 7.26 121 6.46 I¥laa£ regelen Dynamisch Voer de jeugd vakantievreugd in Drusien VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1967 88e JAARGANG No. 66 De tcho vad het Uitgever Waaiwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit ülad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Abonnement p. week (0,28+ 2ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" GOUDEN BRUILOFT Woensdag jl. vierde het echtpaar M. de Jong-Diependaal zijn gouden huwelijksfeest. Het heeft het gouden paar niet aan belang stelling ontbroken. Op de receptie zagen we o.m. burgemeester van Prooijen die zijn gelukwensen namens het gemeentebestuur overbracht, 's Avonds bracht de muziek vereniging Kunst na Arbeid het gouden paar een serenade, waarbij de voorzitter, de heer Kerst, het echtpaar namens de muziekvereniging van harte geluk wenste met dit gouden huwelijksfeest. Het echt paar mocht vele cadeaux in ontvangst ne men. BEGIN VAN BRAND Woensdagmiddag ontstond een begin van brand in de werkplaats van de fa. Stein aan de Nieuwevaart alhier. De brandweer, die zeer spoedig ter plaatse was, kon het- vuur spoedig blussen en veel erger voorko men. Zou het optreden van de brandweer niet zo doeltreffend zijn geweest was de mogelijkheid niet uitgesloten, dat een aan tal gasflessen zou zijn ontploft, waardoor veel schade zou zijn aangebracht ook aan de belendende panden. Omtrent de oorzaak van de brand tast men nog in het duister. De schade kon nog niet worden overzien. De Rijkspolitie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. ONGEVAL Woensdagavond vond een ongeval plaats aan het Bruggetje. De heer L. T. reed vanuit Vrijhoeve in de richting het „Brug getje". Waarschijnlijk door geen acht te slaan op het verkeer werd hij, toen hij de Loonsestraat wilde inrijden, gegrepen door een auto en tegen de grond gesmakt. Dok ter Winterwerp, die spoedig ter plaatse was, constateerde een beenbreuk en andere kneuzingen en achtte overbrenging naar t ziekenhuis te Den Bosch noodzakelijk. De rijkspolitie stelt een onderzoek in naar het ongeval. WEDVLUCHT De postduivenvereniging „De Luchtvaart", gevestigd in café „De Witte Brug", hield jl. zondag in samenwerking met de post duivenvereniging uit Waspik en Raams- donk een wedvluoht vanuit Noyon, afstand 272 km. Ingekorfd waren 249 duiven. De uitslag was als volgt: G. Kemmeren 1 19; G. Treffers 2; W. de Rooij 3 11; LI. Boons 4 47; C. Blok 5 6 23 27; C. Fitters 7 29 50; J. Jongeneelen 8 10 44; L. ten Berge 9; H. Ripzaad 12 32; B. v. Pelt 13; H. v. Campen, sr. 14 36; P. Pluijm 15 30 49; Gebr. van Eijl 16; K. Broeders 17; Nerings 18; J. Kieboom 20; B. v. Campen 21; Th. v. d. Broek 22; H. de Jong 24; W. Verhagen 25 33; J. Schip peren, sr. 26; F. v. Hoof 28 38; A. vim Beek 31; N. v. Kuijk 34; A. Kieboom 35; B. Pols 37 40; H. Verduijn 39; Dr. de Jong 41; A. Faro 42; M. Bax 43 46; A. Berende 45. Zondag a.s. wordt een wedvlucht gehou den vanuit Orleans, afstand 474 km en van uit Duffel, afstand 75 km. VISCLUB DE HUT Zondag 20 aug. zal de hengelvereniging „De Hut" haar jaarlijks Koningsvissen hou den in de wateren van het Bissche veld. Vooraf nummers afhalen in café H. Boom- v. d. Wiel. JEUGDHENGELCONCOURS GROOT VLIJMEN Op zondag 27 aug. zal het groot Jeugd- Hengelconcours van Groot Vlijmen plaats vinden. De -eerste wedstrijd zal worden ge houden in de wateren van de Hengelvereni ging „De Hut". Het gaat weer om de mooie beker. Verder is er voor leke deel nemer een prijs. Opgeven bij de volgende adressen: Voor Vliedberg en Nieuwkuijk: Willem van Overdijk, Meester Driessenstraat 33. Voor Vlijmen bij: 'De Kuijper op het Plein. Haarsteeg: Sjef v. d. Wiel, Mommensteeg 53. De wedstrijd begint om half 3. Vertrek om half 2 bij café H. Boom-v. d. Wiel. WEDVLUCHT „DE REISDUIF" Zondag wedvlucht van „De Reisduif" vanuit Clermont, Frankrijk; afstand 324 km. Inkorven vrijdagavond in café H. Boom-v. d. Wiel. WEDVLUCHT „DE ZWALUW" Zaterdag wedvlucht van de Zwaluw van uit Orleans, Frankrijk; afstand 484 km. Dit is de grote derbyvlucht, georganiseerd door „Tilburg Vooruit". De duiven worden zaterdagmorgen gelost. Ingekorfd woens dagavond. Zondag wedvlucht van „De Zwaluw" van uit Geldenaken, België; afstand 110 km. Inkorven zaterdagmorgen van half tien tot half twaalf in café Ant. Klerks. VERGADERING „DE ZWALUW" De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield een algemene vergadering. Na een welkomstwoord van de voorzitter, volgden de notulen van de vorige vergadering. Ver der mededelingen over de jeugdfoto; be kendmaking extra prijzen op de wedvlucht Geldenaken op 20 aug. voor senioren en junioren en stemming om enkele nieuwe leden die met meerderheid van stemmen werden aangenomen. De kampioen Vitesse en Midfond werden bekendgemaakt, evenals de duif die de meeste punten heeft behaald en de serie twee of 4 aangewezen vluchten. LANGSTRAATSE SCHUTTERSBOND Op de banen van Willem Teil, gevestigd in café H. Boom-v. d. Wiel, werd de 4e wedstrijd gehouden van de Langstraatse Sohuttersbond. De uitslag was als volgt: Korps A: 1. De Vrolijke Schutters, Rosma len, 172 punten; 2. De Spruit wordt een Boom, Oisterwijk, 169 pnt.; 3. V.O.O., Haarsteeg, 166 pnt.; 4. Rozenjacht, Vlij men, 165 pnt. Na 4 wedstrijden: 1. Rozenjacht, 656 pnt.; 2. De Vrolijke Schutters, 647; 3. De Spruit wordt een Boom 631; 4. V.O.O., 626. Korps B: 1. Willem Teil, Vlijmen, 170; 2. De Vrolijke Schutters, 168; 3. Rozenjacht, Vlijmen, 164; 4. De Vrolijke Schutters 3, 147; 5. V.O.O., 144; 6. De Spruit wordt een Boom, 137 punten. Na 4 wedstrijden: 1. Willem Teil, 648; 2. De Vrolijke Schutters 609; 3. De Spruit woTdt een Boom 2, 596; 4. Rozenjacht, 582; 5. V.O.O., 555; 6. De Spruit wordt een Boom 3, 391; 7. De Vrolijke Schut ters 3, 147 punten. Koningskruis: 1. H. Verhagen, 168; 2. A. v. Beijnen 168; 3. L. Doleweerd, 166; 4. B. v. d. Meijden, 162; 5. W. Koks, 162 punten. Ere-kruis: 1. P. v. Engelen, 173; 2. M. Verhagen 168; 3.. J. v. Beijnen, 166; 4. Jan Jansen, 165; 5. J. Werts, 156 punten. Extra aanbieding A: V.O.O., 53 punten. Extra aanbieding B: Willem Teil, 53 pnt. Personeel A: 1. P. v. Engelen, 25 pnt.; 2. M. v. Beijnen, 24 pnt.; 3. H. Verhagen, 24 pnt.; 4. J. v. Beijnen, 24 punten. Personeel B: 1. G. Kivits, 24 pnt.; 2. B. v. d. Linden, 23 pnt.; 3. J. v. Heeten, 23 pnt.; 4. S. T. Verhagen, 23 pnt.; 5. J. Kivits, 23 punten. RONDE VAN DE VLIEDBERG Zondag 20 augustus zal op de Vliedberg de jaarlijkse wielerronde worden gehouden, dit jaar weer met een grote deelname. De dames, waaronder de kampioen van Neder land, Bella Hage, 2e kampioen J. Jonkers, verder A. v. d. Laar, Mevr. Janson, Irene Paul en vele anderen. Verder aspiranten en Nieuwelingen met als grote favorieten de Vlijmense renners N. Henskens, B. Alosery, Th. Boelen, M. Oos terwaal en N. Beijnen, allen uit Vlijmen en verder: H. van Zandbeek, B. v. Roij, L. v. Wily en R. v. Doorn, allen leden van wie- Ierclub de Zwaluw. Bij de amateurs komen aa,n de start de grote favorieten van Nederland L. Duin dam, J. v. Katwijk, B. Solaro, H. van Vught, G. v. d. Winden, P. v. Doorn, G. Maurix, G. Léhart, P. Derks, R. de Haas, H. v. d. Laar en dan de Vlijmense favo rieten P. Deenen, W. Nicols, A. v. d. Aa, J. v. d. Pol en nog vele anderen. De start is als volgt: adspiranten 12.30 uur; Nieu welingen 13 uur; Dames 14 uur en Ama teurs 15.30 uur. De wedstrijd is ten bate van Stichting Jeugdbelangen te Vlijmen. ZONDAGSDIENST Vanaf zaterdagmorgen 11 uur tot maan dagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoed gevallen, dienst: dokter v. d. Wouw. ZOMERFESTIVAL Zaterdagavond a.s. wordt op het Plataan plein het Zomerfestival 1967 voortgezet met het optreden van de operettevereniging „Reverence" o.l.v. Fr. v. d. Hoven. „Reve rence" zal nummers ten gehore brengen uit „Der Vogelhandler" en „Bonjour Bri gitte". Verder staan nog op het programma voor 29 augustus een concert door de fan fare uit Elshout o.l.v. J. v. Loon. Op 1 sep tember is er op verzoek weer een optre den van „Con Amore" uit Tilburg en op 10 september wordt het Zomerfestival be sloten met een lampion-optocht voor jong en oud met openluohtbal na. Lampions kunnen worden bekomen bij de Winkeliers op het Plataanplein. WACHTMEESTER ROMBOUTS NAM AFSCHEID Op het politiebureau nam wachtmeester eerste klasse Rombouts afscheid van de Groteitraat 234, Tel. 231 2 Waalwijk Bonbons De CC Kaatsheuvel en Kaats,- heuvel-west hielden een wedvlucht vanuit Noyon met 658 duiven. Eer ste duif 10.18,31. laatste duif 11.54,14 De uitslag was als volgt: C. van Ree 1 24; B. Hoevenaar 2 2.0 28 32; J. Hoevenaar 2 18; H. Snoeren 4 21; A. Ververs 5 8; L. van der Velden 6; A. Couwenberg 7 12 14; H. Hendriks 9; Jac. van Boxtel 10 35 46 63; K. Groenendaal 11 60; P. van der Sanden 13; R. van Box tel 15; G. Savelkous 16 36; D. Snoe ren 17; A. Laros 19 30; J. Duquesnoy 22; P. Hendriks 23 53; J. van der Velden 25; J. Verboven 26; A. Net ten 27 68; B. Masseurs 31; J. Snoe ren 33 66; G. van der Linden 35 58 J. Muizelaar 37 61; C. Moreval 38 T. van Boxtel 39; A. van Kuijk 40 H. van Son 41; Th. Netten 42; L Lammers 43 70; L. Snoeren 44; N van Kuijk 45. 47. 51, 62; L. van Box tel 48; A. Snoeren 49; K. van Box tel 50; M. Voogd 52; M. de Benis 54; J. van Wanrooij 55; P. van der Velden 56; A. Mertens 57; T. van Wezel 59; J. van Woensel 64; M. Snoeren 65; M. van Corstanje 67; M. Brokx 69. Komend weekeinde zal ,de prak tijk van de doktoren P. Wijtenburg te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waargeno men door dokter R. Raaymaakers, Hoofdstraat 68a, Kaatsheuvel, tel. 04167-2050. Zaterdag na twaalf uur en zondag zal de praktijk van dok ter H. Winkelman te Sprang wor den waargenomen door collega K. van Tuijn, Vossenbergselaan 21, Kaatsheuvel, tel. 04167-2006. Ver loskundige M. van Vlerken, Ruben straat 8, Kaatsheuvel, tel. 04167- 3666, heeft a.s. zaterdag en zondag dienst. Rijkspolitie, groep Drunen. Wachtmeester Rombouts die 14 jaar in Drunen was ge stationeerd werd bij dit afscheid hartelijk toegesproken door burgemeester Stieger, welke de heer Rombouts bijzonder hartelijk dankte voor de wijze waarop hij in Drunen heeft gediend. Het woord werd ook nog gevoerd door adjudant Bruis. Wachtmees ter Rombouts, die benoemd is tot postcom- mandant van de Rijkspolitie te Aarle-Rix- tel, dankte voor de hartelijke woorden tot hem gesproken en zei dat hij steeds met zeer veel genoegen zou terugdenken aan de tijd dat hij in Drunen werkzaam is ge weest. JEUGD VAKANTIE-VREUGD IN DRUNEN GESTART Onder vrij ongunstige weersomstandighe den is deze week in Drunen de week Jeugd Vakantie Vreugd gestart. Dinsdag was er in de Zonnebloemlaan een straattekenwedstrijd en in de namiddag was er een rolschaatsen- en stepwedstrijd. Deze laatste werd echter gedrukt door de regen. Woensdag was er de zwemwedstrijd en in de namiddag een filmvoorstelling. Het eerste weekend van de strijd om „Het Hert"-trofee is weer ver streken. Gedurende drie dagen is ge bleken dat de onderlinge krachtsver houding niet ver uiteenloopt. Uit de standenlijst, na de vierde ronde, blijkt dat er bijzonder sterk wordt gespeeld. De heren C. v. d. Sande en A. van Veldhoven hebben het gepresenteerd om hun partij in slechts 21 beurten te beëindigen, terwijl de heer Vughts een serie van niet minder dan 121 car. scoorde. De stand na de vierde ronde is als volgt: 1. P. Dekker 800 137 34 5.83 8 2. H. Soeterboek 777 107 3. Th. Vugts 750 121 PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's middags 12 uur tot 's nachts 12 uur wenden tot de pastorie van de parochie St. Jan, Hoofdstraat 34. Kaatsheuvel, tel. 04167-2515. AGENDA Apollotheater: donderdag 20.15 uur, vrijdag 20.15 uur, zondag 18.45 en 21.00 uur: „Strangers in the N'ight". 14 jaar. Zaterdag 18.45 en 21 uur, dinsdag 20.15 uur en woensdag 20.15 uur: „De L'amour". 18 jaar. Vrijdag 23 en zaterdag 23.45 uur: „Tokyo bij nacht". 18 jaar. Zondag 15.00 uur „Schiet of sterf". Alle leeftijden. ZATERDAG a.s. RWB—DESK Zaterdag a.s. zet DESK het oefen programma voort met een ontmoe ting tegen RWB te Waalwijk. Af gelopen winter won DESK in Kaats heuvel de ontmoeting tegen RWB met 42, maar in Waalwijk zal het zo vlot niet gaan. We hopen in elk geval op een snelle en sportieve oefenwedstrijd, welke zowel voor de Waalwijkers, wier competitie reeds zondag over een week van start gaat, als voor de Dessers, die eerst op 16 september met de eerste wedstrijd beginnen, van veel nut kan zijn. In welke formatie DESK zal aantreden is nog niet bekend, maar we rekenen op een interes sante ontmoeting. Dit jaar mogen de zomerkampen en -bivakken van de Andreas Zijl mans Groep, in tegenstelling met vorig jaar, terecht zonnig worden genoemd. Alle kampen en bivak ken vonden dit jaar plaats in de week van 8 tot 15 juli, welke week aan een stuk zonig zomerweer gaf. De twee welpengroepen bivakeer den resp. in Mook en in Mill. Beide hordes beschikten over een goede blokhut gelegen in een mooie om geving, terwijl het goede weer er toe bijdroeg, dat het programma dubbel goed' slaagde. De kabouters bivakkeerden in een blokhut te Wychen. welke de meisjes een goed geoutilleerd verblijf bood tijdens hun bivakkamp. Pipo de clown en zijn medewerkers hebben dit kamp in een groot spel prachtig ver maakt. Met recht mag dit kamp 'n groot succes genoemd worden. De landverkenners hadden hun ten ten opgeslagen in Duitsland te Din- gen-Lankern nabij Bochold. De mooie omgeving, het nabij gelegen zwemwater en het goede weer maakte ook dit kamp tot een suc ces. Jammer, dat op een avond de vlaggen aan de kamppoort door een nozembende vernield zijn. Vooral de nationale driekleur en de groeps- vlag waren zwaar gehavend. He laas gaf dit de groep een schade ■van 200,Voor zoiets dergelijks is de groep niet verzekerd, want dit had niemand voorzien. Deson danks mag de staf en troep over hun kamp erg tevreden zijn. De matrozen van de Wildevaartafdeling waren gelegen op het Brielse Meer. Met de Rodrigo Datriana, die hier voor weer als thuisschip was ge huurd en de AZG vloot er achter aan is men naar het Brielse Meer gevaren en hebben de jongens 8 dagen genoten van de zeilsport, die bij een dergelijk zomerweer de jon gens fijne dagen heeft bezorgd. De kampen zijn weer voorbij en een nieuw verkennersjaar staat weer voor de boeg. De groep gaat star ten met een groot evenement n.l. een groepsweek-end', dat gehouden zal worden op zaterdag 16 en zondag 17 september op Rend'ierhoeve. Tot slot van dit artikel is wel 'n woord van dank op zijn plaats aan de lei ders en leidsters van de groep, die met zoveel zorg en enthousiasme de kampen organiseerden en leid den. Elders in dit blad kan men een en ander lezen over een brief door radi cale KVP-ers gestuurd aan 't KVP- bestuur, mede ondertekend door Mr Cals en Bogaerts, die tvens lid zijn en gebleven van een commissie door de KVP ingesteld om te onder handelen met de CHU en AR. Nu willen de heren van de radicale actie en de KVP ook een actie beginnen in Brabant, en binnenkort zal een pro- paganda-circulaire ook in onze pro vincie worden verspreid om bijvals betuigingen te werven. Deze Brabantse circulaire is onder tekend door mej. A. Kessel, Drs Th. Westerterp, A. Verdijk en de hoofd redacteur van „De Stem", L. Leijen- dekker. Degenen die de oude KVP en de Christelijke partijen, zij het aangepast aan deze tijd, trouw willen blijven, zijn bij voorbaat gewaar schuwd dat men bij ondertekening, de weg der P.v.d.A., D '66, K.V.P. enz. opgaat en dat zal het gros der Bra banders toch wel niet zinnen. 4. A. v. Veldhoven 682 113 51 6.05 6 5. C. v. d. Sande 642 97 38 6.61 2 6. M. Vorstenbosch 694 123 52 5.64 2 7. M. v. Eijk 501 118 42 4.24 2 8. A. Voogd 627 133 38 4.71 0 Hoogste partijgemiddelde: C. v. d. Sande en A. v. Veldhoven met 9.52. Hoogste serieTh. Vugts met 121. Vrijdag a.s. worden de wedstrijden voortgezet met de vijfde ronde die als volgt luidt: 7 uur: Th. Vugts - Vorstenbosch; 8.15 uur: A. v. Veldhoven - A. Voogd; 9.45 uur: Soeterboek - v. Eijk; 11.- uur: Dekker - v. d. Sande. Bij de Europese Gemeenschappen wordt de begrotingspolitiek van Ne derland allesbehalve enthousiast be oordeeld. Een tekort van 2,4 miljard gulden, zoals volgens de jongste ra mingen thans op de plaatsbegroting wordt verwacht, is veel te hoog. Dit geldt zeker als bedacht wordt dat het groter wordende tekort te wijten is aan een nieuive overmatig grote stij ging van de uitgaven die direct of in direct leiden tot een verhoging van 't verbruik, zo wordt de minister van Financiën, prof. dr Witteveen onder ogen gebracht. Een extra gevaar is dat de finan ciering van een dergelijk groot tekort kan gebeuren op een wijze die scha delijk is voor de conjunctuur. Wan neer ook een nieuwe begroting zulke omvangrijke tekorten vertoont, kun nen in 1968 ernstige problemen ont staan. Dat zou dan juist in een jaar gebeuren waarin wordt verwacht dat de economische groei weer wat har der zal gaan. Tot dit niet malse oordeel komt de Europese commissie die de Neder landse economie onder de loep heeft genomen. Deze commissie vindt dat alle maatregelen moeten worden ge troffen om ervoor te zorgen dat de overheid het verbruik minder sterk prikkelt dan tot nu toe het geval is. Als dit lukt komt er meer ruimte voor maatregelen die de investeringen steunen en komen er meer middelen vrij voor een structuurpolitiek die een al te sterke stijging van de regio nale werkloosheid binnen de perken houdt. De vermaningen van de commissie van de Europese Gemeenschappen volgen na een beschouwing waaruit blijkt dat het bruto nationaal produkt in 1967 maar 3 percent boven het peil van het voorgaande jaar zal lig gen, maar dat voor 1968 op een ster kere stijging van de bedrijvigheid mag worden gerekend. Gedacht wordt aan een vooruitgang van 3,5 percent. Dit sluit overigens een verdere geringe toeneming van de werkloosheid niet uit, maar - zo constateert de com missie - dit kalmeert de kosten- en prijsstijgingen. Bij de Europese Gemeenschappen gaat men ondanks alle kritiek op de Nederlandse overheidsuitgaven, wel akkoord met de grote lijnen van het regeringsprogramma. Voor een on middellijke en krachtige stimulering van de economie bestaat geen enkele aanleiding, zo stelt de commissie. De werkloosheid is immers vooral van structurele aard, wat duidelijk blijkt uit het feit dat er nog steeds gebie den en beroepen zijn met een grote schaarste aan arbeidskrachten, naast gebieden en beroepen waar nu de structurele werkloosheid aan de dag is getreden. Het spreekt vanzelf dat de con- junctuurpolitiek daar niet tegen ten strijde zou kunnen trekken zonder nieuwe inflatoire druk. De overheid moet dus voorzichtig te werk gaan wil zij een herstel naar het interne en externe economische evenwicht niet in de weg staan. Deze opmer king voert de commissie weer tot de opmerking dat de begrotingspolitiek van Nederland niet in overeenstem ming is met de richtlijnen die hier voor in Europees verband zijn opge steld. Het zijn eigenlijk alleen de voor uitzichten voor de uitvoer waarover de commissie zich bijzonder optimis tisch uitlaat. Hier wordt „een zeer dynamische ontwikkeling" voorsepld, met name voor de export huiten de Euromarkt. De invoer zal misschien tegen het eind van het jaar iets meer gaan stijgen als de voorraden moeten worden aangevuld, maar dat zal niet verhinderen dat de handelsbalans ver moedelijk op korte termijn een ver dere verbetering zal ondergaan. De binnenlandse bestedingen zul len in tegenstelling tot de exoprt maar in bescheiden mate stijgen, zo meent de commissie die allerlei sectoren, die bepalend zijn voor de economi sche bedrijvigheid, de revue laat pas seren. De investeringen staan duide lijk onder druk. De woningbouw ver toont een steeds aarzelender verloop, waaraan de financieringsproblemen niet vreemd zijn. De consumptieve uitgaven van de gezinnen zullen de komende maanden maar weinig toe nemen. Daar staat echter tegenover dat de overheidsuitgaven - tot on genoegen van de commissie van de Europese Gemeenschappen - zeker tot het einde van dit jaar zeer hoog blijven. Ondanks de minder gunstige weers omstandigheden is dinsdag het co mité „Voor de Jeugd' Vakantie vreugd" toch met de afwerking van het programma begonnen. In de voormiddag hadden straattekenwed- strijden in de ZonnebJoemlaan plaats. De uitslagen waren als volgt 6-, 7- en 8-jarige jongens 1 Lex Rui mers; 2 Peter Jacobs; 3 Jan van Loon. 6-, 7- en 8-jarige meisjes: 1 Wilma; 2 Carla Benschop; 3 Yvette Tincentie. 9- en 10-jarige jongens: 1 Guus Ruimers; 2 André de Vrie- ze; 3 M. v. d'. Wiel. 9- en 10-jarige meisjes: 1 Sylvia van Son; 2 Ella van Gelder; 3 Toosje van Mook. Jongens vanaf 11 jaar: 1 Paul Rui mers; 2 Pieter Kouwenberg; 3 Jos van Sambeek. Meisjes vanaf 11 jaar Alleen een eerste prijs voor Willie de Bodt. In de namiddag waren er step- en rolschaatswedstrijden, d'ie gedeeltelijk verregenden. Woensdag zijn er zwemwedstrijden en film voorstellingen geweest.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 13