waal wij kse en LanqstRaatse couRarrt Uitgaan in het weekend (J!< Lido «RAIFFEISENBANK ampe j jCc ampe Musis Sacrum Apollo Romantica ierg en Hal Oud-gijzelaars onthulden beeldje in seminarie te Haaren s Bloemenoord m waar men véél meer doet dan sparen spaarbank en alle bankzaken VIJFENTWINTIG JAAR GELEDEN Show/ De tijger smijt met dynamiet Een spion ging door de hel De Christine Keeler story Hercules in de macht van 't kwade sterf Schiet of Strangers in the night De Lamour Tokio bij nacht De kwestie Kongo De Raiffeisenbank doet alle bankzaken, ook reisdeviezen. Gemakkelijk voor u I I I I I I I 1 I I I I B I 1 I I I „Bal Boetiek" met o.a. The Kinks In Tilburg naar: Concertgebouw I I I Volgend jaar bouw vakken vakantie van 15-26 juli Love-in en Flower-power in Rotterdam Engelse jeugd boos over verbod piratenzenders Jeugdfestival Velp deze week 25 doden bij mijn ramp in Spanje Brand bij Mombers M.V. door brandweer snel bedwongen Rijksbelastingen Jan Brooymans ontsnapt aan dood Uw wagen door- smeren en olie verversen. Kom nu en U wordt meteen geholpen. ji Auto- en bromfietsbenzine. j! Geopend van d 7.00-23.00 uur J, 's zaterdags en 's zondags van 8.30-23.00 uur. De Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit Dlad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1967 88e JAARGANG No. 66 vAn het Abonnement p. week (0,28+ 2ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres„ECHO" „De Tijger" alias Louis Rapière wordt door de Franse Geheime dienst naar Pointe a Pitre gestuurd om er een schat te bewaken. De schat bestaat uit tinerts met ura- niumgehalte. Iedereen denkt echter dat het goud is. Ook Guyaanse revolutionairen denken dit die hier in een mooie kans denken te zien het goud voor wapens in Brazilië te ruilen en dan de Franse regering cmver te werpen om er een eigen onafhankelijke republiek te vesti gen. Ze hebben echter buiten de „Tijger" gerekend. Zaterdag, maandag en dinsdag 18 j. De Russen kunnen met behulp van elektronische apparatuur tele visie opnamen maken van de Euro pese Nato+ases. Jeff Larson krijgt van de Amerikaanse geheime dienst de taak deze kwestie binnen de kortst mogelijke tijd op te lossen. Hij ontdekt dat op' diverse bases Russische camera's geplaatst zijn. Hij ontdekt tevens dat aan die ca mera's bommen bevestigd zijn, zo dat de ontdekker kans krijgt met de camera de lucht in te gaan. Met deze ontdekking is Jeff echter niet aan het eind van zijn onderzoek gekomen. Er blijken nog meer ver dachte dingen te zijn, zoals een Russisch schip buiten de terrotori- ale wateren van Spanje. En ook daar wil Jeff wel eens een kijkje gaan nemen. Wat hem evenwel duur komt te staan. Donderdag, vrijdag en zondag 14 j. Vrijwel iedereen zal dit grote Engelse schandaal van enkele jaren terug wel bekend zijn. Christine Keeler die de grote bal van de ont hullingen aan het rollen bracht, waarin minister Profumo een duis tere rol speelde, welke rol hem te vens ten val bracht. Want met de ze twee figuren en dr. Ward werd een heel call-girl" netwerk opge rold. En door Profumo, indertijd minister, ontstond zelfs door dit schandaal een regerings-crisis. Want hoewel in Italië ook wel eens een dergelijk schandaal, waarbij pro fessoren en doktoren enz. bij be trokken waren, de buitenwereld ter ore kwam, in Engeland had dit niet voor mogen komen. Vrijdag 18 jaar. Hercules, de man die altijd hel dendaden ten goede van zijn volk verricht krijgt in deze film een kwade naam. Zonder dat hij het bewust is verandert een heks, die doorgaat voor prinses hem regel matig in een monster dat grote ra vage en paniek sticht als hij ergens verschijnt. Zijn broer en zijn ver loofde zijn tenslotte de mensen die dit geval van hekserij op gaan los sen. Zondag 3 uur. Ring Hassard is van zijn prille jeugd af door zijn vader Jeff opge voed in de bergen, waar Jeff een zeer geheime schuilplaats bouwde, nadat hij in Siera Vista beschul digd was van een moord die hij echter nooit heeft gepleegd. Hun enige vriend is Lonesome, ee'n zwer vende goudzoeker. Doordat een jong meisje in de bergen ver dwaald, Jeff zwaar gewond raakt en de enige ware moordenaar zich eindelijk bloot geeft aan Jeff, komt er toch een ommekeer in het tries te en eenzame bestaan van een ver oordeelde en zijn zoon. Zondag 3 uur. Een pittig spionage verhaal, erg grappige situaties en uiteraard veel spanning, William Beddoes wordt door een groepje bankiers naar Lis sabon gestuurd om de mogelijkhe den van hydro-elektrische projec ten te bestuderen. De Britse am bassade neemt zijn opdracht niet ernstig en denkt dat Beddoes een spion is die een partij diamanten op moet sporen. Beddoes weet ech ter niets van diamanten af en rolt van de ene verbazing in de andere. Er zijn nog meer mensen die den ken dat hij een spion is en daar door gaan met en rondom Beddoes de vreemdste dingen gebeuren. Donderdag, vrijdag en zondag. Deze film bestaat uit een aantal amoureuze situaties, die zich af spelen in onze tijd en die behan deld zijn in de geest, waarin Stendhal dit deed. Hierbij is men uitgegaan van zijn uitingen die hij over de liefde heeft gedaan in zijn romans, zijn brieven en in 't werk dat hij aan dit thema wijdde en dat de naam l'amour draagt. Alle per sonen hebben in de film 'n bijzon derheid gemeen, 's morgens begin nen zij allemaal de jacht op het geluk. Vrijdag en zaterdag. „Tokyo bij nacht" is een film, waarbij de kamera zomaar wat men sen is gevolgd in nachtclubs, op de straten enz. Bijna alle nationalitei ten vindt men in Tokyo vertegen woordigd. En wat er al niet kan gebeuren in een stad als deze Vrijdag en zaterdag. The All Stars met Frank Scott treden zaterdag op. Zondagmiddag The Goblins, die steeds meer fo- rure maken. Zondagavond de Wa- vo's uit Kaatsheuvel. Op het bal van zaterdagavond zullen Les Copains weer eens aan treden met John Desmares achter de microfoon. Zondagmiddag van 2 tot 6 uur dansen in Berg en Dal. The Blue Birds uit Kaatsheuvel zullen de mu ziek voor hun rekening nemen. De „Volksbeweging van de Revo lutie", gesticht door generaal Moboe- toe, heeft dinsdag een grote betoging gehouden in Kinsjasa om te protes teren tegen de bezetting van Boeka- voe door blanke huurlingen. Een grote menigte ging daarbij over tot het beschadigen van auto's, het inwerpen van ruiten en het gooien van stenen naar buitenlanders. De Belgische ambassade werd geplun derd, documenten werden uit de ra men naar buiten geworpen en ver brand. De politie deed niets om de gewelddaden te verhinderen. De or ganisatoren van de betoging hadden tevoren gewaarschuwd dat er geen geweld mocht worden gepleegd tegen buitenlanders of buitenlandse gebou wen. Het personeel van de Belgische ambassade had het gebouw tijdig kunnen verlaten. IN H01UND snurra huis ST. MICHIELSGESTEL - De oud-gijzelaars van St. Michielsgestel en Haaren hebben in het Groot-Se minarie te Haaren 'n beeldje onthuld als blijvende herinnering aan hun ver blijf in deze gebouwen in de oorlogs jaren. Het beeldje, gemaakt door de beeldhoudster Frieda Heil uit Arn hem, stelt een lezende gijzelaar voor met daarachter een gewapende wacht- kan U héél wat tijd (en ergernis) besparen. WIJ DOEN HET plisseren, repareren, ajouren, borduren, inkor ten, stoppen, vermaken enz. enz. WIJ MAKEN HET stofknopen, ceintuurs, gespen en nog véél ander atelier-werk. Heuvelstraat 14 Volgend jaar zullen de werknemers van de bouwnijverheid van 15 tot en met 26 juli met vakantie gaan. Deze vakantieregeling is algemeen, dat wil zeggen, dat er geen splitsing zal zijn tussen de gebieden boven en onder de rivieren. De vakantieregeling voor de bouw nijverheid is tot stand gekomen in overleg tussen de landelijke organisa ties van werkgevers en werknemers. Zij sluit aan bij het advies, dat de Stichting van de arbeid onlangs heeft uitgebracht en waarmee de regering zich akkoord heeft verklaard. DEN HAAG Na het boekenbal en het platenbal zal er een „bal boetiek" in ons land komen, waar de boetiek of teenermode hoog tij viert. Organisatiebureau Paul Acket bericht, dat het eerste „bal boetiek" op zaterdagavond 9 sep tember in het Concertgebouw in Amsterdam begint en zal duren tot diep in de nacht. Rob Touber is aangetrokken als producer en regisseur van d'e te houden show, waaraan meegewerkt wordt door een reeks van sterren onder wie de Engelse zanger Do novan, Adéle Bloemendaal, Rikkert Zuidervdld m,et Elly 'N'ieman en Joop Pannekoek en Armand. In alle zalen van het Concertgebouw zal na de show het eigenlijke bal beginnen met als grote attractie d'e Engelse groep The Kinks, terwijl voorts meewerken The Dutch Swing College Band, The Outsiders, The Shoes, Q 65, Full House met Shir- ly, en een kwartet disc-jockey's. ROTTERDAM De provo-beat- kelder „De Leiperd" in Rotterdam, ondergebracht in een oud pakhuis onder de Maasbrug zal op 2 septem ber worden ingewijd met een 36 uur durend festijn. Het avondpro gramma zal in het teken staan van love-in en „flower power", er moet muziek gaan klinken voor iedereen: beat, klassiek en folksong. Volgens een der organisatoren, Thom Hol- terman is er een uitstekende ver houding met de gemeente die f 40.000,voor de inrichting be schikbaar stelde en met de poli tie. Enkele dagen geleden zat een geüniformeerd agent in het provo- beathuis piano te spelen aldus Ilolterman, die de „bewegers" en muziekmakers oproept op de ope ningsdag een armvol bloemen mee te brengen. LONDEN Met uitzondering van Radio Caroline zijn alle piraten zenders langs de Britse kust voor goed uit de ether gegaan bij het in werking treden van de nieuwe wet, d'ie elke vorm van medewerking strafbaar stelt. Een station bij Schotland eindigde met treurige doedelzakmuziek, een ander hield een minuut stilte. Meer dan dui zend jongelui met rouwbanden om veroorzaakten op het Liverpool- station in Londen een rel. Ze zorg den bij de aankomst van een aan tal disc-jockey's van jhet Radio London-schip voor een wilde be groeting, waarbij meisjes onder de voet werden gelopen, ook politie mannen tegen de grond gingen en een treinruit wérd verbrijzeld. ARNHEM De Commissaris van de Koningin in Gelderland, Hr. H. W. B. Bloemers, heeft in Arnhem het negende jeugdfestival Velp ge opend. Enkele honderden studeren de jongeren zullen de komende week tijdens idit festival kennis maken met de meest uiteenlopende vormen van kunst. Mr. Bloemers besteedde in zijn openingswoord aandacht aan de verhouding tussen overheid en kunst. Hij meende dat de getuigen de kunst geholpen moet worden om luider te kunnen klinken en dat de overheid daar heel veel aan kan doen. Erik Vos hield een inlei ding over het onderwerp „kunst als wapen". Hij stelde dat het di recte wapen minder effectief is en dat kunstenaar en publiek er izch van bewust moeten worden dat er in de kunst een diepere werkelijk heid verborgen ligt. Hij gaf als voorbeeld dat „prometheus" op het ogenblik in Griekenland verboden is, omdat het stuk een ruimte biedt, waarin men de waarheid kan vin den. Het belangrijkste van het Velp- se jeugdfestival vond Erik Vos dat de deelnemers hier in de gelegen heid zijn een dialoog te voeren. soldaat. In het brons is voorts de aan het Wilhelmus ontleende spreuk aan gebracht: „standvastig is gebleven, mijn hert in tegenspoed" Prof. B. Goudriaan, destijds de le kampleider in Haaren droeg 't beeld aan het bestuur van het seminarie over. Het is de bedoeling dat het een vaste plaats krijgt in het seminariege bouw, dat momenteel wordt verbouwd tot „sluisinstituut" voor zwakzinnige kinderen. Dit laatste zal echter aan de verbondenheid van de oud-gijze laars met dit gebouwencomplex niets afdoen, merkte de voorzitter van de Verenigde Oud-Gijzelaars, mr J. van der Dussen (oud-burgemeester van Dortdrecht), op. Van de reünie van de oud-gijze laars in Haaren was de jaarlijkse her denking met kranslegging bij de fusillade-plaats op het Landgoed 'De Rovert' in Goirle voorafgegaan. Het was 15 augustus precies 25 jaar ge leden, dat hier als represaille voor 'n bomaanslag op een militaire trein te Rotterdam vijf gijzelaars uit St. Mi chielsgestel door de Duitsers werden doodgeschoten. Zij waren mr Robert Bealde, Christoffel Bennekers en Willem Ruys uit Rotterdam, Otto Graaf van Limburg Stirum en Alex ander Baron Schimmelpennink van der Bije. Het herdenkingsteken dat in de Rovertse bossen door de oud-gijze laars is opgericht en telken jaren op 15 augustus punt van samenkomst is geldt ook de nagedachtenis van de gijzelaars Jan Haantjes, Koos van der Kerkhoff en Hein Vrind, die op 16 oktober 1942 in een bos bij Wouden berg werden gefusilleerd. Bij 'n mijngasontploffing zijn dins dagmorgen in de Santo Tomas-mijn bij Turón in Asturië naar schatting 25 mijnwerkers om het leven geko men. Reddingsploegen hebben tot dinsdagavond de lijken van 11 kom pels geborgen, maar gevreesd wordt dat er zich nog meer dan 10 mijn werkers in de ingestorte mijngangen bevinden. De ontploffing vond plaats kort nadat de eerste dagploeg, be staande uit 20 mannen, in de mijn was afgedaald. Men weet niet precies hoeveel mijnwerkers zich op dat ogen blik al in de mijn bevonden. WAALWIJK - Dinsdagmiddag werd Waalwijk opgeschrikt door het geloei van brandtveersirenes. De Vrij- willige Brandweer rukte toen met groot materieel (5 wagens) uit om naar het zich liet aanzien felle brand in de nieuwe bedrijfshal van Leder- fabriek Mombers N.V. in de Grote straat te bedwingen. Tijdens werkzaamheden aan een spuitmachine in de fabricage-afde- ling, waar met een slijpmachine een opening in een wand werd gemaakt, zijn vonken in de binnenkamer van de machine gekomen. Hierdoor ont stond een grote steekvlam die de brand veroorzaakte. Personeel van de fabriek trachtte nog met snelblussers het vuur meester te worden. Er ont stond echter een grote rookontwikke ling die verder blussen onmogelijk maakte. Hierdoor dreigde het vuur over te slaan op andere in de hal aanwezige machines. Dankzij 't kor date ingrijpen van de Waalwijkse Brandweer kon het vuur in 20 minu ten worden bedwongen. De brand weerlieden moesten hierbij gebruik maken van gasmaskers, daar de rook het onmogelijk maakte bij de vuur haard te komen. Commandant J. Kob ben had 20 brandweerlieden ingezet. De spuitmachine brandde geheel uit. De firma Monbers was tegen brand en bedrijfschade verzekerd. JUWELIER DEN HAAG - Blijkens een op gave van het Ministerie van Finan ciën brachten in het tweede kwartaal van 1967 de niet-kohierbelastingen in totaal f. 3.414 min. op. De op brengst over het eerste halfjaar be draagt f. 6.474 min., dit is 122 min. of bijna 2 procent minder dan de helft van de herzienen raming van de opbrengst over 1967. Jan Brooymans, de aanvoerder van de Tilburgse eerste divisie-club Wil lem II, is maandag tijdens zijn werk op een machinefabriek in Rijen aan de dood ontsnapt. Brooymans raakte beklemd in een machine maar door snel ingrijpen van een collega werd deze tijdig stilgezet. De Willem II- aanvoerder moest met een gebroken arm en inwendige kneuzingen in het St. Ignatiusziekenhuis in Breda wor den opgenomen. Quick Service en Garage Bloemenoord plein 26 - Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 5