00 MEDEWERKER voor de chef a n n i i L J. Oversberg Jac. Bergmans Holland N.V. Vanaf heden zijn alle lessen weer normaal hervat KAAS? KAAS? KAAS? I administratieve kracht r DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 AUGUSTUS 1967 ouderwets bureau winkelmeisje het teken van de Hypotheken P. H. JANSEN Bureau Jan Tuerlings een net dienstmeisje MULDERS Rijwielhandel ABONNEERT U OP DIT BLAD Gymnastiekvereniging O.W.S. VEILING Woon- en Winkelhuis TE KOOP te Waalwijk: TE KOOP te Sprang-Capelle: TE KOOP te Drunen: C. H. van de Zande Gemeente Sprang-Capelle HUUB VAN DEN HOUT Sleutelhanger gratis Christelijke Streekhuishoudschool Sprang-Capelle De Middelbare Vakschool Leder- en Schoenindustrie een accurate Waarom een witte Waarom nü Waarom nü aantrekkelijk Na een gesprek met de Volkswagendealer wéét u waarom! Hartelijk welkom als klant bij Automobielbedrijf W. B. J. v. Mossel Secretaresse gevraagd TE KOOP GEVRAAGD met veel bergruimte. Hertog Janpark 10 Waalwijk Telefoon 04160 - 3340 GEVRAAGD zo spoedig mogelijk een net in levensmiddelenzaak. Victoriestraat 41, Waalwijk ERKENDE HORLOGER-JUWELIER Kwaliteit en service vindt U bij: JUWELIER - HORLOGER Past. Kuijpersstraat 24 Waalwijk - tel. 04160 - 2292 De enigste horlogezaak in Waalwijk-zuid. Wij geven ook zilverzegels Elzenweg 25, WAALWIJK (tel. 04160 - 3551) op nieuwbouw 80 a 90% van de stichtingskosten. Ook op bestaande pan den 90%. Lage rente, aantrek kelijke condities, geen bemiddelingskosten. Dr. Ariënsstraat 5 TILBURG - telef. 20036 Voor advertenties en abon nementen blijft ons adres te Kaatsheuvel: Dr. v. Beurdenstr. 8, tel. 2002 Kaatsheuvel Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opge nomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonné's aan ons bureau. vraagt voor haar afdeling Stikkerij een naaste Zijn taak zal o.m. bestaan uit: werkvoorbereiding en werkverdeling bewerkingscontröle en eindcontrole reparatie kleine machinestoringen algemene assistentie van de chef Wij zoeken een inventieve persoon met een goed tech nisch inzicht en ervaring in stikkerij-werkzaamheden. Voor sollicitaties of inlichtingen kunt U zich wenden tot de personeelchef van ons bedrijf. ;Na 18.00 uur: Mr. Ruys de Beerenbrouckstraat 2 Waalwijk (tel. 4393) Wegens huwelijk van de tegenwoordige, wordt zo spoedig mogelijk gevraagd: in gezin van drie personen. Goed loon en prettige werkkring. Leeftijd 18 jaar. Brieven onder nr. 6167 aan 'het bureau van dit blad. Crispijnstraat 69 71 Waalwijk Telef. 3214 B. J. P. Langenhorst, als waarnemer van het vac.- kantoor van notaris J. Waverijn te Capelle (N.-Br.) is voornemens bij inzet op woensdag 23 augustus en bij toeslag op woensdag 30 augustus 1967, telkens des avonds 7 uur in het café-rest. van de heer C. Montens, 't Vaartje 2 te Waspik, PUBLIEK TE VERKOPEN het woonhuis met voormalige winkel en bakkerij, grote berging, garage, verder aanbehoren, erf, tuin en boomgaard te Waspik aan 't Vaartje 122, kad. gem. Waspik sectie D nrs. 1810, 1469 en 978, samen groot 18.83 aren. Vrij te aanvaarden mits toestemming overheids instanties bij betaling kooppenningen vóór of ui terlijk op 10 oktober 1967. Bezichtiging op woensdag 23 en woensdag 30 aug. a.s. van 's namiddags twee tot zes uur. Nadere inlichtingen bij gen. wnd. notaris (04168-316) Vrijstaand woonhuis met garage en tuin aan de Jan de Rooystraat: 55.000,k.k. Woonhuis aan de Mr. Ruys de Beerenbrouck straat: 29.500,— k.k. Bovenwoning met tuin aan de Grotestraat: 30.000,— k.k. Woonhuis met tuin aan de v. Berckenrodelaan: 32.000— k.k. Dubbel winkel/woonhuis met garage en erf aan de Grotestraat (centrum): 125.000,k.k. Herenhuis met werkplaats en garage aan het Westeinde: 85.000,— k.k. Woonhuis, voorzien van centrale verwarming, met berging en tuin aan de Mr. Roëllstraat: 41.500,— k.k. Herenhuis met zeer grote tuin aan de Grotestraat (centrum)150.000,k.k. Dubbel woonhuis met bedrijfsruimte aan de Grotestraat (centrum): ƒ195.000,k.k. Kantoren met magazijnen, garage etc. aan de Grotestraat (centrum): ƒ175.000,k.k. Nieuwbouw woonhuizen met garage (twee onder een kap) in het Plan Groenewoud: 40.800,v.o.n. Nieuwbouw-woonhuizen met garages en centrale verwarming (twee onder een kap) Plan Meerdijk: 59.900,v.o.n. Nieuwbouw-woonhuizen met centrale verwarming Plan Laageinde: 37.445,k.k. „MESA"-bungalow met garage 70.900,v.o.n. Woonhuis met berging aan de Nieuwstraat: 17.500,— k.k. 16. Woonhuis met garage aan de Burg. Smitsstraat: 36.000,— k.k. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 17. Woonhuis met tuin aan de Petuniastraat: 28.000,— k.k. MAKELAARSKANTOOR o.g. Lid N.B.M., Thorbeckelaan 20, Waalwijk Tel. 04160 - 3059 AANBESTEDING Burgemeester en Wethouders van Sprang-Capelle maken bekend, dat op woensdag 23 augustus 1967 des voormiddags te 11.00 uur ten gemeentehuize van Sprang-Capelle in het openbaar zal worden aanbesteed het slopen van een boerderij met woon huis, Nieuwevaart 18. Bestek en inschrijvingsbiljet zijn vanaf heden ter gemeentesecretarie van Sprang-Capelle gratis ver krijgbaar. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De burgemeester, M. van Prooijen De secretaris, A. Zonneveld. Voor 't betere èn 't beste stuk KAAS (van jong tot oud; voor jong en oud) geen beter adres dan het beste adres: Elke WOENSDAG op de markt in WAALWIJK Ook nu nog bij elk pond kaas een Heistraat 241 telefoon 04168 - 268 Met de navolgende cursussen starten wij binnenkort: NAAICURSUS op maandag, en woensdag avond van 7 tot 9.30 uur. Kosten 24,voor het hele jaar, materialen niet inbegrepen. KOOKCURSUS - fijne keuken; kosten 4,80 voor 8 weken; materialen niet inbegrepen. Bij voldoende deelname: KOOKCURSUS (fijne keuken) voor heren op dinsdagavond van 7 tot 9.30 uur. Kosten f 7,20 voor 12 weken; materialen niet inbegrepen. Opgave telefonisch of schriftelijk aan de directrice Mej. Thijsse, Heistraat 33, tel. 04167 - 3193 en na 23 augustus dagelijks aan de school. voor de Mr. van Coathstraat 55, Waalwijk vraagt voor spoedige indiensttreding: in het bezit van het Mulo- en Type-diplo ma. Kennis van boekhouden en enige ja ren kantoorervaring is gewenst. Eigenhandig geschreven sollicitaties te richten aan de direkteur. Persoonlijk bezoek alleen na oproep. ruil nü uw auto in tegen een witte Volkswagen Off. Volkswagen-Dealer Grotestraat 358, WAALWIJK Telefoon 04160 - 3678 FEUILLETON door: Han van Hulzen 43. „Juffrouw De Hoog, ik vind dat u een beetje te ver gaat", zei hij ge belgd. Sandra zweeg, Misnoegd stelde ze vast dat hij 'haar aanmerkingen niet meer verdroeg, hetgeen betekende dat het contact tussen hen difinitief was verbroken. Nee, het ging niet meer tussen hen - zoals het zich liet aan zien zou het ook nooit iets meer wor den. Hoewel ze er na aan toe was om te huilen, was haar gelaat een on doorgrondelijk masker. Halmar vroeg zich af of hij haar beledigd had dan wel of ze het langs haar koude kleren liet afglijden. Hij vond het een noch het ander aange naam, maar hij wist niet wat hij moest doen om te verhinderen dat het tus sen hen mis ging. „Waar waren we ook weer geble ven?" vroeg hij, het stuk weer opne mend dat hij haar aan het dicteren was. Nadat ze hem de laatste zin had voorgelezen, ging hij verder. Maar hij was er met zijn gedachten niet bij, telkens dwaalde hij af naar de kwes tie met Keiter, of liever met Dok stein. Had hij er verkeerd aan ge daan door de klacht van Dokstein af te wijzen? Het liet hem niet met rust en toen plotseling, midden in zijn dic taat hield hij op. Hij schakelde de interfoon in en probeerde een verbin ding tot stand te brengen met Graaf land. Toen deze vijf minuten later voor hem stond, oompleet met uilebril en kostuum naar de laatste mode, vroeg hij: „Wat is dat, Graafland, met Kei ter?" „Ik heb de man ontslagen wegens verregaande brutaliteit, meneer Hal- mar". „Waarin bestond die brutaliteit dan?" „Kelner stond zo'n beetje rond te hangen voor het magazijnloket. Ik vroeg hem of hij niets te doen had en toen gaf hij mij een grote mond". „Zo. Zou je willen herhalen wat hij zei?" „Keiter zei letterlijk: als ik je ver tel dat ik hier op vijf uur sta te wach ten, dan geloof je me toch niet". Sandra onderdrukte een lach en keek naar Halmar, die het grappige van Kelters sarcastisohe commentaar blijkbaar niet wist te waarderen, want zijn gelaat bleef onbewogen. „Is dat alles?" vroeg Halmar. „Alles, meneer Halmar?" Het ge zicht van Graafland drukte ontstelte nis uit. „Vindt u het geen onbe schaamdheid die wij niet kunnen to lereren?" „Hm - je had hem een berisping kunnen geven, maar beslist geen ont slag. Ik vrees dat je het op de een of andere manier weer in orde zult moeten maken. Je zou bijvoorbeeld tegen Dokstein - die het er tussen haakjes ook helemaal niet mee eens is - kunnen zeggen dat je het ontslag ongedaan zult maken als Keiter zijn excuses maakt voor zijn onhebbelijke uitlating". „Maar, meneer Halmar, dat kunt u toch niet menen - u plaatst mij daarmee in een onmogelijke situatie". „Daar heb je jezelf in gebracht, Graafland", zei Halmar op een toon, die te kennen gaf dat hij het onder houd als beëindigd beschouwde. „U heeft weer uw zin", zei hij tot Sandra nadat Graafland diep bele digd en inwendig ziedend van woede de deur achter zich dicht had getrok ken. Sandra glimlachte. Hij had een concessie aan haar gedaan en dat duidde erop dat hun eertijds prettige verstandhouding toch nog niet redde loos verloren was. Ze dacht aan Lies de Waal, wier positie op kantoor on mogelijk begon te worden en over wie ze allang met Halmar zou hebben ge sproken, als zijn zonderlinge houding haar niet had weerhouden. Op dit ogenblik dacht ze het te kunnen wa gen. „Meneer Halmar, ik zou nog graag iets te berde willen brengen", begon ze. „Het gaat om juffrouw De Waal - het wordt een beetje moeilijk om in haar omstandigheden haar werk te blijven doen. Kunt u haar niet „Ik begrijp waar u naar toe wilt", viel hij haar in de rede. „U wilt van de Greyhound een filantropische in stelling makenmaar goed, juf frouw De Waal kan voor bepaalde tijd met verlof gaan, met behoud van salaris. U moet er evenwel rekening mee houden dat ik me met dit soort dwaasheden niet meer inlaat". „Ik zal er rekening mee houden, meneer Halmar. Intussen wil ik niet nalaten u recht hartelijk te danken voor deze uitzon dering". Hij keek haar aan als om er achter te komen of ze de gek met hem stak. Maar haar gelaat had een ernstige trek en haar ogen weerspiegelden 'n oprechtheid, die regelrecht uit het hart kwam. Het was waar, ondank baar was ze nooit geweest. Als hij haar reacties in aanmerking nam, dan hadden zijn vlagen van grootmoedig heid steeds weer de moeite beloond. Haar oprechtheid had bij de eerste kennismaking al indruk op hem ge maakt en daarna had ze hem nog vele malen geïmponeerd door haar verzet tegen gepleegd onrecht, door haar verdediging van de zwakke - de zwak ke partij had ze altijd in 'bescherming genomen. Een moedige vrouw, die het verdien de in de gelegenheid te worden ge steld goed te doen. Marcel Halmar steunde het hoofd in de handen en hij vroeg zich af of hij niet een beetje overdreef. Onte genzeggelijk was hij bevooroordeeld ten opzichte van haar - van een an der in haar plaats zou hij waarschijn lijk niet die hoge dunk hebben, de zucht tot hulpbetoon zou hij inter preteren als bazigheid of aanstellerij. Overhoop met zichzelf liet hij zijn blik weer op haar rusten. Deze jonge vrouw, ze vermurwde hem - ze liet hem dingen doen, waartoe hij uit zichzelf niet zou koinen. Zij had een machtige invloed op 'hem en natuur lijk wist ze dat. Desondanks had ze er nooit misbruik van gemaakt. Plot seling bemerkte hij dat ze verlegen werd onder zijn blik, dat ze met haar ogen begon te knipperen. „Ach, deze vrouw", dacht hij ver tederd. Sandra keek naar hem op en glim lachte. „O, hij", dacht ze. Het leek of alles weer goed zou worden tussen hen... Op een regenachtige dag in novem ber bracht Lies de Waal haar kind ter wereld. „Een welgeschapen doch ter", zei de verloskundige, en de kraamverzorgster, die dagelijks kwam om de jonge moeder en de pasgebo rene te verzorgen, beaamde het. Ja, zij overdreef het nog door te beweren dat ze van haar leven nog niet zo'n flinke baby had gezien. En als twee druppels water leek ze op de moeder. Iedereen lachte om deze zuster, die een grappenmaakster bleek te zijn en zo gezellig kon doorslaan, dat men zich kostelijk om haar amuseerde. Niemand zag de gelijkenis van het kind met de moeder, maar de ver pleegster had het ontdekt en zie, na enige maanden kon elkeen er zich van overtuigen hoezeer deze, zuster gelijk had gehad. Moeder De Waal, nu grootmoeder geworden, bracht kiekjes te voorzijn van Lies toen die nog een baby was en je zou erop durven zweren dat die foto's van de kleine Marion waren gemaakt. Lies had het kind de naam Marion gegeven uit dankbaarheid je gens Marion Wentink, die haar op zo voortreffelijke wijze over de moei lijkheden had heen geholpen, die nooit met een opgeheven verwijtende vinger had gestaan, die alleen maar begrip had getoond voor de situatie - die nooit zeurde over de fouten in het verleden maar die Lies steeds wees op het voorrecht de moeder te zijn van een gezond kindje. (wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 4