wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt Jachthoornkorps „Cornu heeft financiële steun Copiae nodig ■4 12e taptoe »Exbando« zaterdag 2 september in Oosterhout De Stadsschouwburg - •*9 in het seizoen 1967-1968 COMITÉ REEDS GEVORMD OPENING MET ZUIDELIJKE PREMIÈRE MUSICAL „ANATEVKA" IViuzikale prestaties Comité Zr. Leytens uit Besoijen viert gouden klooster- feest binnenschilderwerk P. Assen van Brabant krijgt 26,1 miljoen Twee kindereu gestikt Ernstig ongeluk Toneel Premières Cabaret Bakkersvrouw joeg rovers winkel uit De toestand in de HVP Tijdschriften lijden advertentie-verlies door T.V. VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1967 88e JAARGANG No. 70 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waaiwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit ölad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,38 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ8,58 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" „Cornu Copiae" in nieuwe uniform Eén der populairste muziekkorp sen van Waalwijk is ongetwijfeld het Jachthoornkorps „Cornu Copiae". Van een drumband van de KA J groei de dit korps uit tot het thans prach tig geüniformeerde Jachthoornkorps, waarop de gemeenschap van Waal wijk bij elke voorkomende gelegen heid een beroep kan doen 'en dat al tijd bereid is medewerking te verle nen bij festiviteiten e.d. Vandaar de grote populariteit die het korps ge niet. „Cornu Copiae" heeft echter niet alleen in Waalwijk een uitste kende naam, doch ook verder in bin- new en buitenland, waar het diver se malen met succes optrad. Ook de muzikale prestaties van Cornu Copiae gingen steeds cresen- do. Hiervan getuigen het behalen van de le prijs op het wereldmuziekcon cours te Kerkrade, le prijs met lof der jury en promotie naar de superi eure afdeling in Hintham (de hoogste afdeling voor deze korpsen) en dan verder hun succesvol optreden o.a. in Parijs en Arras in Frankrijk, waar 't korps werd uitgenodigd voor opluis tering van grote optochten, evenals in Brussel, Visé en Namen in België, waar Cornu Copiae steeds een graag geziene gast was. Voorts willen we gaarne vermel den hun behaalde successen in Cuyk, Capelle, waar Cornu Copiae met de hoogste lauweren werd bekroond. Kortom het Jachthoornkorps heeft de naam van Waalwijk op muzikaal ge bied in binnen- en buitenland grote bekendheid gegeven. Tot op heden heeft Cornu Copiae het gepresteerd om bijna geheel als „zelfmade" korps prachtige nieuwe uniformen en een geheel nieuw instrumentarium aan te schaffen, want naast de subsidie van de gemeente waren er zo goed als geen andere bronnen van inkomsten. De benodigde gelden moesten dus hoofdzakelijk worden bijeengebracht door de leden zelf o.a. door middel van oud-papier akties en hun ver diensten voor hun optreden elders. Thans echter is de kas van het korps leeg en het is daarom dat het bestuur gemeend heeft een beroep te mogen en moeten doen op de Waalwijkse ge meenschap. In het voorlopig comité hebben zitting de heren J. van Heeswijk, wet houder van Waalwijk, C. van Mos selveld en A. Pullens jr. Dit comité zal voorbereidingen treffen om Cor nu Copiae eind september of begin oktober op waardige wijze te huldigen voor haar grote prestaties, gedurende de laatste jaren. Het comité is van mening dat deze ^prestaties gerust ge honoreerd mogen worden door een flinke financiële steun van de zijde van de Waalwijkse gemeenschap. Het ligt in de bedoeling 'n grote loterij op touw te zetten en een drie daags festijn te houden, waarbij Cor nu Copiae iedere avond een show zal verzorgen. Er zal worden getracht 'n bekend marjonettenkorps naar Waal wijk te krijgen, waarmee men reeds enkele malen in het buitenland op trad. Kortom, het comité is voorne mens de zaken flink aan te pakken, niet alleen om Cornu Copiae een spontane huldiging te bereiden, doch Voor al Uw EN BEHANGWERK T I» Boekelaerstr. 60, Waalwijk Tel. 04160 - 3945 Bedrijfsleider Verweij Schildersbedrijf Leerdam, Gorinchem, Waalwijk ook om de Waalwijkers zoveel moge lijk financieel te laten steunen. Een korps dat deze huldiging en de finan ciële steun dient, 't Comité twijfeld er dan ook niet aan of de Waalwijkse gemeenschap zal hieraan graag alle medewerking verlenen. Het tweede bedrag van ca. 100 miljoen gulden, dat in de loop van dit jaar ter bestrijding van de werk loosheid door de regering ter be schikking is gesteld, zal overeenkom stig een advies van de Centrale Eco nomische Commissie, als volgt wor den verdeeld: Groningen 14,9 mil joen; Friesland 6,2; Drenthe 17,7; Overijssel 12,4; Gelderland 6,8; N. Brabant 26,1 en Limburg 19,5 mil joen gulden. In Venlo is dinsdagavond het an derhalf jaar oude dochtertje van de familie Rejhans in haar bedje gestikt. Het kind was met het hoofdje tus sen de spijlen van het bedje geraakt. Het elf maanden oude dochtertje July-Anne van het Engels-Noorse echtpaar Webb is dood in haar bedje aangetroffen. Vermoedelijk is 't kind in de dekentjes gestikt. Het echtpaar verbleef slechts enkele dagen bij ken nissen in Renswoude en was op door reis naar Oslo. De 66-jarige diaconessenzuster A. Bosch uit Arnhem is dinsdagmorgen om het leven gekomen; de bestuur ster van de personenwagen, waarin zij zat, raakte ernstig gewond en een wielrijdster werd licht gewond bij 'n gecompliceerd ongeluk op de rijks weg Den Bosch - Nijmegen in Ros malen. De bestuurder van een auto, waarin een Nederlands echtpaar zat dat terugkeerde van een vakantie in Oostenrijk, reed de wielrijdster aan. Hij stapte uit om haar hulp te verle nen. De wagen met de zuster botste vervolgens op de stilstaande auto. Onder de evenementen in Ooster hout neemt de traditionele taptoe Exbando een zeer bijzondere plaats in. Dit evenement vormt op zater dag 2 september a.s. wederom een feest van klank, kleur en licht. De 12e taptoe Exbando laat de bezoe kers kennis maken met een keur van korpsen. De taptoe is een mu ziek- en exercitieshow, die zich af speelt op het intieme Marktplein aan de voet van de oude St. Jan toren. Dit mooie plein zal omgeven zijn met tribunes, waarop de talrij ke bezoekers een zitplaats kunnen vinden. De taptoe is naast een luis terspel zeker ook een kijkspel. Krachtige lichtbundels zullen de kleurrijke uniformen van de muzi kanten tot een feest voor het oog maken. De taptoe wordt op gang gebracht, in vaart gehouden en stilgezet vol gens een minutieus tijdschema. De aanvang en het slot van de show, resp. om 21.00 en 23.00 uur, zullen worden aangekondigd door de mach tige klokslagen van de St. Jantoren. Het afgelopen jaar trok de taptoe ca. 5000 bezoekers. Dit jaar staat het unieke programma er garant voor dat dit aantal zal worden over troffen. Als we het programma nader be zien, zal het meest spectaculaire zijn het optreden van de „Petits Chan teurs-Danseurs de Kenge" uit Ken- ge, een stadje in de provincie Ban- dundu van Kongo-Kinshasa. Deze groep van 60 jonge dansers brengt op authentieke wijze een dansshow, ontleend aan het traditioneel patri monium der verschillende stammen. Deze vermaarde groep is op toer- nee door Europa. Na optreden in Italië, Zwitserland, Duitsland en België, staat Nederland op hun pro gramma. Als hoogtepunt van het toernee zal deze folkloregroep Kon go vertegenwoordigen op de we- Vrijdag 15 september begint in de Tilburgse Stadsschouwburg het nieuwe (achtste) speelseizoen. In totaal zijn in dit seizoen reeds 225 voorstellingen gekontrakteerd, terwijl aangenomen mag worden, dat in de loop van het seizoen daaraan nog uitbreiding zal worden ge geven tot ca. 250 voorstellingen. Het speelplan omvat toneel, mu ziek, ballet, variété en opera- en operettevoorstellingen waarbij alle Nederlandse gezelschappen in Tilburg acte-de-presence zullen geven. Het nieuwe seizoen wordt driemaal onderbroken door een langdu rige seriebespeling. Begonnen wordt met 20 opvoeringen in septem ber van de musical „Anatevka". Eind oktober komt Wim Sonneveld met Ina van Faassen voor zeven opvoeringen naar Tilburg. Verder zal in de maand maart 1968 een 14-tal opvoeringen worden gegeven van René Sleeswijk's Ned. Revue „Proficiat". WAALWIJK - Zondag 10 sep tember viert de Waalwijkse missie zuster Antoinette Leijtens haar gou den kloosterfeest in Tomohon op Ce lebes. Zr Leijtens (68) is afkomstig uit Besoyën. Na in 1927 ingetreden te zijn bij de Orde van de Zusters J.M.J. vertrok zij 5 jaar later naar Celebes, waar zij nu bijna 45 jaar in het onderwijs werkzaam is. Vijf jaar geleden ontving zr. Leijtens uit han den van Mgr W. Bekkers het missie- kruis. Zij was toen voor het eerst na 40 jaar op vakantie in haar geboorte plaats. Over 4 jaar hoopt zr Leijtens opnieuw voor enkele maanden naar haar familie in Waalwijk te komen. Kortere series worden verzorgd door de Hoofdstad Operette twee maal drie voorstellingen, de musical ,,De Stunt" vier voorstellingen en het Cabaret Pepijnvan Paul van Vliet met twee voorstellingen. Verder ligt het in de bedoeling van de Tilburgse Schouwburg-direktie om in het Stu dio-theaterkorte weekend-series te organiseren met toneelvoorstellingen te verzorgen door de Brabantse gezel schappen „Ensemble" en „Proloog". Zeer waarschijnlijk zal dit plan in de tweede helft van het seizoen gestalte krijgen. Het leeuwenaandeel van de ge plande 225 voorstellingen (ongeveer 100) komt uiteraard voor rekening van de Nederlandse toneelgezelschap pen. Het eigen Brabantse gezelschap komt 18 keer naar Tilburg, terwijl daarnaast de Nederlandse Comedie, het Nieuw Rotterdams Toneel, de toneelgroep „Theater", de toneel groep „Studio" en de toneelgroep „Proloog" in Tilburg het komende seizoen hun hele repertoire presente ren. Verder wordt ook overwogen ook een aantal voorstellingen van het Groot Limburgs Toneel te program meren. In Tilburg zullen ook te zien zijn de beide Nederlands-talige Bel gische gezelschappen t.w. het gezel schap van de Kon. Vlaamse Schouw burg uit Brussel en 't gezelschap van de Kon. Ned. Schouwburg uit Ant werpen. Deze laatste voorstellingen zullen plaatsvinden in het kader van het cultureel akkoord tussen België en Nederland. Regelmatig zullen in de Tilburgse Stadsschouwburg opera en operette uitvoeringen plaatsvinden, 't Opera gezelschap „Forum" komt o.a. met „De bruiloft van Figaro", de opera „Fidelio" en de operette „Die Blume von Hawaii". De Hoofdstad Operet te is weer present en wel met 6 op voeringen van „Wiener Blut". Daar naast is gekontrakteerd het Berliner Operette Theater, welk gezelschap op 16 december een opvoering zal ver zorgen van „Scbön ist die Welt" met in de hoofdrollen Sari Barabas, Dag man Thielen, Karl Haag, Ilse Kram- holtz. De begeleiding is toevertrouwd aan het Bodensee Symfonie Orkest uit Konstanz. Vast staat thans reeds dat in de loop van het seizoen een vijftal pre mières in de Tilburgse Stadsschouw burg zullen plaatsvinden. De eerste is een première voor het zuiden van het land van „Anatevka". Verder zal de toneelgroep „Ensemble" twee lan delijke premières uitbrengen in Til burg en de toneelgroep „Proloog" 'n première. Tenslotte zal op 1 maart 1968 t.g.v. het zeven-jarig bestaan van de Stadsschouwburg de landelij ke première plaatsvinden van het Düsseldorfer Cabaretgezelschap „Das Kommödchen". Evenals in voorgaande jaren kon- certeert Het Brabants Orkest tien maal in Tilburg en wel in twee abon nementenseries van elk 5 concerten. Bovendien zullen nog een aantal zo- merconcerten worden gegeven. Dit orkest zal verder nog te beluisteren zijn bij de begeleiding van koorwer ken door de Tilburgse amateurkoren. Na een afwezigheid van 2 jaar zal Het Concertgebouw-orkest wederom in Tilburg acte-de-presence geven. In totaal zijn voor het komende seizoen 14 balletvoorstellingen gepland, wel ke ondermeer verzorgd worden door de beide Nederlandse balletgroepen Het Nederlands Dans Theater en het Nationale Ballet. Alle uitvoeringen worden gegeven met begeleiding van orkest. Ook een aantal buitenlandse groepen zullen in Tilburg optreden. Om een goed overwicht te bewa ren in de programmering is er in de seizoenplanning gezorgd voor een aantal populaire voorstellingen. Zo zijn ondermeer voorstellingen gekon trakteerd te verzorgen door Max Tailleur, een chanson-avond te ver zorgen door Lia Dorana, zeven uit voeringen van de show van Wim Sonneveld, René Sleeswijk's Ned. Revue, Cabaret „Pepijn", cabaret „Lurelei", cabaret Tingel Tangel", Jaap van de Merwe, het cabaret Hop sa heisasa. Een deel van deZe voor stellingen zullen worden gegeven in het intieme 'Studio-theater', dat voor die gelegenheden wordt omgebouwd in een café chantant. Ook zullen het komende seizoen 'n groot aantal buitenlandse gezelschap pen in Tilburg optreden. Alhoewel de onderhandelingen daartoe met ver schillende impresario's nog lopen, is het reeds zeker dat in Tilburg te zien zijn het Negerballet Djoliba, de Compagnia d'Opera Italiana met „Madame Butterfly", het West-Deut- sches Tournee Theater met „Der Zer- rissene", Theatre Royal York met „The Birthday-party", de Dansgroep Brasiliana, het Berliner Operette Theater met „Scbön ist die Welt", de Israëlische pantomimespeler Samy Molcho, het Joegoslavisch Nationaal Ballet Ljubljana en het Cabaretgezel schap „Das Kommödchen". reldtentoonsrtelling in Montreal. Een tweede hoogtepunt van de avond wordt ongetwijfeld het op treden van de internationaal ver maarde drumband „De trommelae- ren van Roesendaele" uit Roosen daal. Dit korps wist tot tweemaal toe op het wereldihuziekconcours te Kerkrade de hoogste internationale onderscheiding in de marswedstrij den te behalen. „De Trommelaeren" zijn tot ver over onze landsgrenzen bekend en presenteerden enkele malen een unieke show voor de te levisie. Het programma biedt verder twee zeer bekende korpsen uit Rotterdam en wel het tamboers- en trompet- terskorps „Ahoy" en de drumfan fare „Excelsior". De show gaat verder en brengt de harmonie „Volt" uit Tilburg voor het voetlicht. Dit muziekkorps zal op eigen wijze een taptoe-parade voorschotelen. De rij van deelne mende korpsen wordt door 2 Oos- terhoutse drumbands gesloten. Het zijn de jeugddrumband „Sint Jan" en de drumband „Excelsior". Dit laatste korps leverde in 1966 op 't wereldmuziekconcours in Kerkrade de prestatie om internationaal als 3e en nationaal als 2e te eindigen in de marswedstrijden. Exbando is de beste niet-militaire taptoe van ons land, een stopwatch- show met beroepsallure, maar met behoud van de charme en de onge kunsteldheid van amateurs. Door een kordate sprong naar de man, die 95 gulden uit de winkelkas sa griste, joeg mevrouw W. Luyten- De Jager de overvaller en zijn hand langer op de vlucht. De twee mannen, tussen de 25 en de 30 jaar oud, waren haar banket bakkerszaak in het moderne winkel centrum van Capelle aan de IJssel binnengekomen en hadden in gebro ken Nederlands dat met Spaans of Italiaans doorspekt was, twee broden gevraagd. Toen mevrouw Luyten de broden wilde inpakken, kwam een van de mannen achter de toonbank om haar er op te wijzen, dat hij de broden gesneden wilde hebben. Hij betaalde met 'n biljet van 10 gulden. Toen de vrouw de kassa geopend had, griste de man plotseling drie briefjes van 25 en twee briefjes van 10 gul den uit de kassa. Mevrouw Luyten sprong daarop onmiddellijk de man te lijf. Zijn handlanger nam direct al de vlucht. Toen er bovendien nog een klant en het winkelmeisje door de winkeldeur naar binnen stapten, vluchtte ook de andere man, die de gestolen biljetten op de toonbank te rugwierp. Alle leden van de KVP-fractie stel len zich zonder uitzondering loyaal op achter het kabinet-De Jong. Dit is besloten in de fractievergadering, die dinsdag de hele dag heeft ge duurd in de Volkshogeschool „Ons Erf" in Groesbeek. Fractieleider drs Schmelzer zei dat er - ook bij de zeven collega-fractieleden, die het adres van de KVP-radicalen hebben ondertekend geen verschil van me ning bestond over de morele binding die alle KVP-fractieleden zonder uit zondering met het kabinet-De Jong hebben. Voor de regering ziet de toe komst er bepaald rooskleuriger uit na deze unanieme verklaring van de fractie der grootste regeringspartij. Meer nog dan bij de dagbladen is het afgelopen half jaar het aantal advertenties teruggelopen in de tijd schriftensector. Vooral familiebladen als Panorama, Revue en De Spiegel hebben hun inkomsten uit adverten ties de eerste zes maanden sterk zien dalen van de vergelijkende maanden van vorig jaar. Voor de damesbladen komt de daling gemiddeld neer op 11,6 percent, voor de familiebladen op gemiddeld 6 percent, zo blijkt uit een overzicht van Revue der Recla me. Ook de nieuwsbladen treft het zelfde lot.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 5