waaLwij kse en LAnqstRAAtse couRAnt Uitgaan in het weekend BOUWMAN ^.ise/. u. WWmww Kaatsheuvel beeft nu ook zijn soos: -El-Mas- in zaal van Dun Musis Sacrum Apollo Lido Romantica Berg en Dal t V- li te it. VAN MIL de Muziek [Show! Africa Addio Hef loksysteem De Oklahoma Kid Les Amants The party is over De man van SstanboeS Geheim agent voor De wraak van Barbaren Kadercursus in Abdij van EViariënkroon BANKETBAKKERIJ EIGEN FABRIKAAT Ft Sus Bernharti moet rusten Icho Geen leden Sjouke Dijkstra opnieuw in Holiday on Bee Programma Shirley Temple probeert het in de politiek Soos Mikpunt in Drunen heeft be staansrecht bewezen Aandelen van de BeatBes op beurs gezakt Programma agrarische dagen in Drunen VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1967 88e JAARGANG No. 70 De tcho vAr> het Zuióen Uitgever iVaalwijksehe Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2ct.lnc.k.) ƒ0,SO p.mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,S0 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) S,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 78 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 B reaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Het werelddeel Afrika, het Afrika van vandaag is met een geweldige krachtsinspanning bezig met de her bouw, de bouw van een nieuw Afri ka. Voormalige koloniën worden zelfstandige staten. Iedereen wil 'n streep zetten door het verleden. Daarbij eist men hun deel van de rijkdommen, de voordelen van de techniek. En in hun haastige opmars ontmoeten zij ernstige problemen. Het Afrika zoals iedereen het ken de, is niet meer. Het geheimzinnige zwarte continent vol avonturen, verborgen rijkdommen, mysteries en primitiviteit is niet meer. In deze periode van veranderingen hebben de filmers Jacopetti en Prosperi een film gemaakt, gewijd aan de wereld die verdwijnt. ..Afri ca Addio" blijkt een schokkend sa luut te zijn voor een continent dat niet meer bestaat. Donderdag, vrijdag en zondag. In de vakantietij d is er aan het strand een groep jongeren die er alleen maar op uit zijn een meisje aan de haak te slaan, waarmee ze een gezellige tijd kunnen doorbren gen en geld van los kunnen krijgen. De groep kiest bij voorkeur natuur lijk rijke meisjes uit die vrijwel al tijd voor een vakantieliefde te vin den zijn. Meestentijds denken zij er zelfs bij dat de liefde na de vakan tie voortgezet wordt. Dan komen zij helaas bedrogen uit en zien zich vernederd met een lege portemon- naie. De leider van het groepje is Tinker die aan zijn devies „geen ernstige verhoudingen" streng de hand houdt totdat hij een meisje tegenkomt waarop hij werkelijk verliefd wordt en waarvoor hij al les over heeft en op wil geven. He laasvoor Tinker rekent zij dan maar voor alle meisejs die bedro gen zijn met hem af. Zaterdag, maandag en dinsdag. Wanneer een vruchtbaar gebied wordt opengesteld voor kolonisatie, begint een grote trek naar dit ge- voorheen TAUSCH Grotestraat 231 Waalwijk Telefoon 04160-3866 Hebt U een bril nodig? Niet erg. I Een Bouwman bril vormt een harmonie met uw gelaat. Wij bieden u een ruime collectie de grootste service en eengratis advies IEDERS WHJEENBOUWMANBKtt graphic design by cees.embrechta bied. Het zijn niet alleen mensen die met hard werken een bestaan op willen bouwen, die de grote reis ondernemen, maar eveneens diverse ongure elementen die op gemakke lijke wijze geld willen verdienen en macht willen hebben in 'n nieuw te stichten stadje. McCord, de leider van een bende, slaagt aardig in z'n opzet, maar wanneer Oklahoma Kid verschijnt gaat er heel wat veran deren. Bij deze stevige knaap zijn intriges nu eenmaal uit den boze. Zondag 3 uur. Het verhaal van „de geliefden" speelt zich af in Parijs en op het platteland. Jeanne is haar sleur- huwelijk beu en zoekt vertier in Parijs, waar zij een man ontmoet waar voor zij eén diepe genegen heid opvat. Zij gaat steeds vaker naar Parijs en tenslotte is 't voor haar man duidelijk dat zij niet naar Parijs gaat voor onschuldige polo partijtjes of inkopen. Hij probeert Jeanne tot een bekentenis te dwin gen door de vriend op bezoek te vragen. Hij vermoed dat deze huis vriend iets meer voor zijn vrouw is gaan betekenen. Vrijdag ll uur. Mejl'fia, dochter van een rijke Amerikaan,wordt haar geregelde leventje beu en gaat op zoek naar avontuur in Londen. Daarin slaagt zij volkomen want ze wordt meteen opgenomen in een groepje beatniks. En Melina ziet dat de jongelui maar een doel hebben; vertier zoeken. Dat haar ouders zich niet zomaar bij haar besluit neerleggen blijkt wel uit het feit dat de verloofde van Melina naar Londen wordt ge stuurd om haar op te zoeken. Op zijn speurtochten vat hij echter ge negenheid en liefde op voor een ander meisje zodat vader zich ge noodzaakt ziet zichzelf in 't vreem de jongerenwereldje te storten. Wanneer Melina wordt gevonden kan zij echter niets meer besluiten, geen spijt hebben van haar ver trek, want Melina heeft haar vrij willige avontuur met haar leven moeten bekopen. Zaterdag, dinsdag en woensdag. i De FBI staat voor een pijnlijk feit. Na één miljoen dollar losgeld te hebben betaald voor een gekid napte Amerikaanse geleerde blijkt dat de kidnappers de professor niet terug willen laten keren. Het ging zo gemakkelijk met het losgeld dat zij in overmoed de professor voor hun eigen doelen willen laten wer ken. De FBI komt via enkele tips in Istanboel terecht. En dan breekt de hel los. Gangsters, intrigerende Chinezen, afpersers en zwendelaars komen in aktie. De politie staat machteloos toe te kijken bij vuur gevechten enz. De Man van Istan boel zorgt weer voor vele verassin gen. Vrijdag en zaterdag. Een Russische geleerde heef in Amerika asiel gekregen en verricht daar zeer geheim onderzoekings werk. Wanneer zijn assistent wordt vermoord is er voor dé geheime dienst HARM een aanleiding de beste man erop uit te sturen voor onderzoek. Adam Chance gaat hier mee heel wat gevaarlijke avontu ren tegemoet. De professor vertelt hem dat hij een tegenstof aan het zoeken is voor een dodelijke zwam die de Russen willen gebruiken te gen Amerika. Zij kunnen er niet alleen mensen mee doden, maar ook in een gevecht een hele oogst ver nietigen. Donderdag, vrijdag en zondag. Deze keer is het een vrouw die een hoofdrol speelt in de gevechten die de Romeinen met de Barbaren moeten leveren. Galla de zuster van de keizer vond zelf een list 't kamp van de Barbaren binnen te komen, zodat zij voor zichzelf de heldhaftigste rol uitkiest. Dat zij later gevangen wordt genomen is een beetje haar schuld, omdat ze Rome onverdedigd achterliet. En al zit ze dan bij de Barbaren gevan gen toch weet ze nog een en ander te regelen voor haar eigen veilig heid en de veiligheid van haar broer's rijk. Zondag 3 uur. Zaterdagavond treedt het Duke City Sextet op met zang van Bob Smit. The Ceders komen zondag middag aan de beurt, terwijl zon dagavond The All Stars met Frank Scott op het podium staan. Op het bal van zaterdagavond zijn het Les Copains die met John Desmares de avond zullen verzor gen. Aan de Roestelberg is het zondag middag dansen op muziek van The Blue Birds uit Kaatsheuvel. Prinses Beatrix en prins Claus hebben 't voornemen op zaterdag 16 september aanstaande de offi ciële opening bij te wonen van de Jeroen Bosch-tentoonstelling te Den Bosch. Op verzoek van oud-kadercursis ten organiseert de Katholieke Mid denstandsbond in het bisdom Den Bosch in de maanden september, oktober en november van dit jaar in het convict van Abdij Mariën- kroon te Nieuwkuyk (gemeente Vlijmen) een zestal voordrachten cnder de titel „De onderneming in het middeh'- en kleinbedrijf". Het programma ziet eruit als volgt: 17 september 1967: Onderv/erp: „Internationale liquiditeiten". Spre ker: Drs. G. J. M. Vlak, Tilburg. I oktober 1967: Onderwerp: „De detailhandel". Spreker: Dr. A. C. R. Dreesman, Amsterdam. 8 oktober 1967: Onderwerp: „Loon-, prijs- en mededelingsbeleid" Spreker: Drs. M. W. J. M. Peijnen- burg, Den Haag. 32 cktober 1367: Onderwerp: ..Regionaal industrialisatiebeleid en middenstand". Spreker: Drs. L. J. M. van Son, Den Haag. 5 november 1967: Onderwerp: „Onderneming en financiën". Spre ker: Drs. J. F. Posthuma, Den Haag. 19 november 1967: Onderwerp: „Onderneming en organisatie". Spreker: Dr. J. P. J. van der Wilde, Voorschoten. Grotestraat 234, Tel. 231 2 Waalwijk Bonbons Prins Bernhard lijdt sinds enkele weken aan een zenuwontsteking in de rug, zo deelt de Rijksvoorlichtings dienst mee. Hij moet op medisch ad vies voorlopig zoveel mogelijk rust nemen. De prins is zaterdag uit Porto Er- cole in Nederland teruggekeerd. Aanvankelijk zou hij gelijk terugko men met de koningin, die dinsdag is gearriveerd. De laatste veertien dagen was er voor hem geen sprake meer van vakantiegenoegen. Hij heeft in de Italiaanse villa geruime tijd het bed moeten houden met felle rugpij nen. De prins heeft al jaren last van zijn rug. Dat is het gevolg van het auto-ongeluk waarbij hij in november 1937 ernstig werd gewond. KAATSHEUVEL Het soosseizoen staat weer voor de deur. Naast Waalwijk kent nu ook Kaatsheuvel zijn soos. Zondagavond gaat in zaal Van Dun namelijk soos „El-Mas" (liet gezelligste) open. Initiatiefne mer is de jeugdige Tilburger Ton van Dun die zijn 4-jarige ervaring, opgedaan bij soos Las Vegas in de Wolstad, nu in Kaatsheuvel gaat benutten. Er is ruim 4 maanden gewerkt om zaal Van Dun in een nieuw, ori gineel jasje te steken. De wanden zijn betimmerd met originele boom schors, terwijl als plafond een de cor-doek van de Tilburgse Stads schouwburg fungeert. De disco-bar, waar Jan van Dijk en Noortje Ver- bunt de allernieuwste schijven zul len draaien, is op een karrewiel ge bouwd. Ton van Dun stelt zijn „El-Mas" voor elke tiener en twen open. Er rworden geen lidmaatschapskaarten of danspasjes uitgegeven. Iedereen •u welkom op de zondaagse soos- avonden. Als het eenmaal loopt zijn er ook plannen om op door-de- weekse avonden te gaan draaien. De organisatoren zijn vol goede moed dat het Kaatsheuvelse experi ment een succes wordt. De Nederlandse schaats-ster Sjoukje Dijkstra zal in het najaar opnieuw in Nederland optreden in de Ameri kaanse ijsshonv „Holiday on Ice", die van dinsdag 7 tot en met zondag 19 november in het nieuwe RAl-gebouw in Amsterdam wordt vertoond en aan sluitend van maandag 20 tot en met woensdag 29 november in de Ener giehal in Rotterdam. In de nieuwe show wordt de Olym pische kampioenen, die nog steeds 't middelpunt vormt, omringt door oude sportvrienden, zoals de Tsjechische wereldkampioenen Eva Romanova en Pavel Roman, die vóór het eerst naar Nederland komen, en het populaire kampioenspaar Margret Goebl en Franz Ningel. Er is een attractief programma opgesteld. Zondagavond speelt de groep „Set-back" uit Den Bosch. Een orkest dat onlangs nog in het nieuws kwam door het gezamenlij ke optreden met de Outsiders. Ver der treedt de protestzanger Terry èn de bekende parodist Appie Brommert op. Voor zondag wordt op een volle zaal gerekend, te meer daar in de voorverkoop al een klei ne 100 kaarten zijn verkocht. Zondag 10 september heeft Ton van Dun maar liefst twee orkesten gecontracteerd: Q 65 en Bzzzzz. Tus sen de klanken van deze orkesten worden ritme en bliies-platen ge draaid, terwijl op verzoek ook hit- werk op de draaitafel komt. In „Ël- Mar" worden de komende maanden nog Tee-set, de Outsiders en de Golden Earrings verwacht. Men is dus heel wat van plan in Kaatsheu vel. Shirley Temple, die als kind in de jaren dertig beroemd was door haar talrijke filmrollen, heeft dinsdag be kendgemaakt dat zij zich als Republi kein kandidaat zal stellen voor een zetel in het Congres, die in juni va- kant is geworden door het overlijden van Arthur Younger. De thans 39-jarige Shirley is ge trouwd met de zakenman Charles Black, met wie zij in 1950 huwde na te zijn gescheiden van haar eerste echtgenoot, John Agar. Zij treedt nog wel eens op voor de televisie. Dat haar bewonderaarsters haar nog niet vergeten waren bleek in 1965 bij een bezoek aan Londen, toen zij zoveel belangstelling kreeg dat zij de be zienswaardigheden van de stad niet kon bezoeken. Als zij er in slaagt een congreszetel te veroveren, zal zij de derde voormalige filmster zijn, die als republikein in Californië voor een hoge functie wordt gekozen. Twee jaar geleden kwam de oud-acteur George Murphy in de senaat. In no vember j.l. werd Ronald Reagan gou verneur van Californië. Zaterdagavond om 7.30 uur n.m. houdt Soos „Mikpunf" in de Hoge Braken een jaarlijkse algemene Le denvergadering met als hoofdpunt 't verkiezen van een nieuw bestuur. Soos „Mikpunt" is het eerste jaar van haar bestaan goed doorgekomen. Zij heeft bewezen bestaansmogelijk heden te bezitten. Aan het nieuwe bestuur is het nu de taak om in de voetsporen te tre den van het oude bestuur (enkele be stuursleden van 't oudé bestuur stel len zich nl. niet meer herkiesbaar) en de vereniging dusdanig te leiden dat deze nog bloeiender zal kunnen wor den. Bij hèt ingaan van het nieuwe seizoen wil het huidige bestuur nog even een woord van dank richten tot de oudere medewerkers die in de af gelopen periode zich volkomen be langeloos voor deze vereniging heb ben gegeven. Met het bestuur van de Drunense jeugdraad heeft het soos- bestuur kortgeleden een bijeenkomst belegd. Bij dit samenzijn is tot uiting gekomen dat genoemde jeugdraad deze soos een sympathiek hart toe draagt en steeds vol belangstelling haar activiteiten heeft gevolgd. De jeugdraad heeft verder deze jon ge vereniging de toezegging gedaan om in het komende seizoen de hel pende hand te willen toesteken met raad en voor jaren mogelijk ook met daad, immers de eerste jaren van een verenigingsleven zijn altijd de moei lijkste. Deze sympathieke geste van deze oudere Drunense vereniging wordt door deze soos ten gunste ge apprecieerd en ze zijn de Raad daar ook zeer erkentelijk voor. De waarde van de Beatles-aandelen op de Londense effectenbeurs is dins dag scherp gedaald na het bekend worden van het overlijden van Ep stein, de zakelijke leider van de Brit se zanggroep. Zoals bekend is heb- I ZATERDAG 16 SEPTEMBER Wedstrijden heren: 9.00 uur: Spitwedstrijd Trekkersbehendigheids- wedstrijd Varkensbeoordelingswedstrijd 9.45 Fraiswedstrijd Rundveebeoordelingswedstrijd MRY 10.15 Wortelbossen 10.30 Rundveebeoordelingswedstrijd FH 11.00 Officiële opening 11.15 Paardbeoordelingswedstrijd Wedstrijden dames: 9.30 Handwerkwedstrijd 10.00 Tekenwedstrijd 10.30 Handenarbeid 11.15 Bloemenschikken MIDDAGPROGRAMMA 13.30 Paardbehendigheidswedstrijd Estafette-loop 100 meter 14.00 Hindernisloop 15.00 touwtrekken 15.15 1500 meter Hardlopen, heren 400 meter Hardlopen, dames 15.30 Handbal 19.00 Prijsuitreiking en bal-avond in de veilinghallen. Zondag 17 september: 11.00 Ruiterfeest 16.50 Trekking loterij. „QUOS EGO" De Drunense volleybalvereniging is zich aan bet voorbereiden op het nieuwe sei zoen. Over enkele weken start de kompe titie weer en dan zal het eerste team waar moeten gaan maken dat zij tot grote kam pioenskandidaten behoort. Het vorige sei zoen werd dit team tweede in de rang schikking, hetgeen de verwachting heeft ge wekt, dat zij dit jaaT kampioen zullen wor den. Vele lastige klippen zullen dan echter omzeild moeten worden. Voor het eerst in haar bestaan brengt Quos Ego een junio renteam in de strijd. Een tiental juniores staan klaar om een plaatsje in hèt team te veroveren, hetgeen een gezonde strijdlust in de hand zal werken. Drunen kampt echter nog steeds met een ■gebrek aan zalenruimte, waardoor alle kompetitiewedstrijden buiten Drunen ge speeld zullen moeten worden. Het eerste team heeft haar thuishaven verlegd van het stadion De Vliert in Den Bosch naar de nieuwe sporthal in Vlijmen. De andere teams zullen hun wedstrijden in de sport hal aan de Hekellaan in Den Bosdh moeten gaan spelen. Voor deze betrekkelijk kleine vereniging een enorme last aan reiskosten. Inkomsten aan entreegelden kent zij niet. Daaiom zullen de benodigde gelden uit an dere bronnen moeten worden geput. Het Quos Ego-bestuur is niets teveel om te trachten het kassasaldo te verhogen. Naast het gelegenheid geven om sport te beoefe nen, organiseert het Quos Ego-bestuur dit winterseizoen een achttal balavonden. De eerste balavond zal zijn óp 24 September a.s. in hotel Royal te Drunen. Tot andere bronnen behoort de Jeugd foto die in de maand september zal draaien. Vier weken lang zult U de kans krijgen om deze nog jonge sportvereniging met zijn vele jeugdige leden te steunen via deze Jeugdtoto. En niet alleen steunen, doch prachtige geldprijzen zullen er te verdienen zijn. Van de wekelijkse inzet zal 25% aan prijzen worden uitgekeerd. Voor de eerste prijs 50% van de prijzenpot, voor de 2e prijs 30% en voor de 3e prijs 20%. Waag een kans in de Jeugdtoto van Quos Ego en steun de Drunense sportjeugd, die Uw me dewerking niet kan missen! ben de Beatles een eigen onderne ming, die hun muziek uitgeeft. Aangezien Epstein geen testament gemaakt schijnt te hebben wordt druk gespeculeerd over de vraag wie hem zal opvolgen. Wellicht zal het zijn, die na de overledene de grootste aan deelhouder is. Een andere kansheb ber is de Australische impressario Stigwood, die eveneens belangen in de onderneming heeft.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 9