Gemeenteraad Vlijmen vergadert 5 september J. van Tilborg vierde 40-jarig jubileum bij douane en accijnzen KAATSHEUVEL Haarmode uit Parijs VRIJDAG GEHULDIGD Drunen 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 4 SEPTEMBER 1967 3 Het Nederlandsche Roode Kruis herdacht 100-jarig bestaan Personeel Loopbaan Juwelenroof in Den Bosch Sprang-Capelle Vrijh.-Capelle Vlijmen A. de Graaff Co's automobielbedrijven 40 jaar in Waalwijk Fusie in havens en Rijnvaart Openbare vergadering van de ge meenteraad, welke zal worden ge houden op dinsdag 5 september '67 des namiddags 8 uur in het ge meentehuis. Agenda: 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 13 juli 1967. 2. Ingekomen stukken en mede delingen. 3. Voorstel tot aankoop van een perceeltje grond te Haarsteeg van de Corporatie de Ingelanden van Hedikhuizen. 4. Voorstel tot aankoop van grond van de heer M. v. Bladel, Nieuw kuijksestraat 61 alhier, ten behoe ve van de realisering van het be stemmingsplan „uitbreidingsplan in onderdelen voor de kom Nieuw- kuijk. 5. Voorstel tot aankoop van een perceel grond te Haarsteeg van de Staat der Nederlanden. 6. Voorstel tot aankoop van een drietal percelen bouwgrond van de Stichting Beheer Landbouwgronden te Utrecht. 7. Voorstel tot aankoop van een zestal percelen bouwgrond van de heer H. Mimpen, Wolput 93 alhier. 8. Voorstel tot aankoop van een aantal percelen grond van de heer M. A. v. Wagenberg, Pastoor van Akenstraat 30, alhier. 9. Voorstel tot aankoop van een perceel grond van de dames A. E. M. en E. M. v. Dommelen, Nieuw- kuijksestraat 53 alhier, ten behoe ve van de realisering van het be stemmingsplan „Uitbreidingsplan in onderdelen voor de kom Nieuw- kuijk". 10. Voorstel tot aankoop van het pand Wolput 19 met bijbehorende grond van de heer A. van Halder, Pastoriestraat 18 alhier. 11. Voorstel tot aankoop van een perceel bouwland van mevrouw de weduwe W. van Dinther-Laracker, Picardie 4 te Gennep, ten behoeve van de realisering van het plan Vijfhoeven. 12. Voorstel tot aankoop van het pand Nieuwkuijksestraat 57 met bij behorend erf van de Stichting Be heer Landbouwgronden te Utrecht. 13. Voorstel tot verkoop van het pand Nieuwkuijksestraat 57 met achterliggende grond aan de heer J. F. v. Buul, Burgem. v. Houtplein 25 alhier. (Advertentie) Ligne C&line herfst-winter 1967-1968 Het Syndicat de la Haute Coiffure Frangaise is er ditmaal van uitge gaan om de haarmode aan te pas sen aan de mode van de Haute Cou ture. De nieuwe haarmodelijn is door zijn geraffineerde coupe en gedurfde stijl het ideaal voor de vrouwelijke élégapce. Soepel, kort, practisch, met naar voren springende bouclés (veer tjes) geeft het een luchtige omlijs ting van het gezicht. De lijn kan al of niet met ponny gedragen wor den, naar gelang de vorm van het gezicht. De nekpartij is aflopend kort, in verband met de opstaande kragen van mantels en bontjassen voor het nieuwe seizoen. Een mini Perma nent Wave of modeling is soms gewenst ter ondersteuning van de houdbaarheid. Het coiffure is ech ter gebaseerd op de juiste uitvoe ring van de coupe. De modehaar kleuren zijn warm van tint en door schijnend zoals herfsttinten in een najaarszon. Een echte modecreatie uit Parijs. Voor cooktailcoiffures worden haar stukjes of gedeeltelijke postiches in 't haar verwerkt. JT- De leden van s het Syndicat de la Haute Coif fure Frangaise et Coiffure SYNDICAT DB LA HAUTE COIFFURE ERANQAISE ET COIFFURE CRÉATION V Création zijn s herkenbaar aan nevenstaand embleem. Zij zijn het eerst bekend met de nieu we Franse haarmode. Ten gerieve van onze lezeressen, doen wij u hieronder het adres toekomen van het lid van het Syndicat de la Hau te Coiffure Frangaise et Coiffure Création in uw woonplaats. Waalwijk COR VAN DE WIEL Membre Syndicat de la Haute Coif fure Frangaise et Coiffure Création Grotestraat 174 - tel. 2623 14. Voorstel tot verkoop van bos grond aan de gemeente Helvoirt ten behoeve van de aanleg van een weg vanaf de Margriet naar het Drongelens Kanaal. 15. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de zuidzij de van de Wolput, aan de Weledel- geleerde 'heer R. J. Reijnen, arts, Parallelweg 67 alhier, voor de bouw van een woonhuis met praktijk ruimte. 16. Voorstel tot ruiling van grond met de Stichting Beheer Landbouw gronden te Utrecht. 17. Voorstel tot het verlenen van het recht van opstal aan de heer H. J. Roelofs, wonende te Drunen, Grotestraat 69, voor een aan de Tuinbouwweg te vestigen tuin bouwbedrijf. 18. Voorstel tot beëindiging van pacht tegen betaling door de ge meente van een éénmalige vergoe ding. 19. Voorstel tot het garanderen van de tijdige betaling van rente en aflossing van een door de heer A. J. Brok, Mommersteeg 22 alhier bij de Coöperatieve Levensverzeke ring Mij U.A. Concordia' te Utrecht onder verband van eerste hypotheek aan te gane geldlening. 20. Voorstel tot 't garanderen van de tijdige betaling van rente en af lossing van een door de heer B. W. G. M. van Heuven, Sumatrastraat 6 te 's-Hertogenbosch bij de Coöpe ratieve Levensverzekering Mij U.A. „Concordia" te Utrecht onder ver band van eerste hypotheek aan te gane geldlening. Het Nederlandsche Roode Kruis heeft vrijdagmiddag in het R.A.I.- congrescentrum in Amsterdam het 100-jarig bestaan van de vereniging herdacht. De bijeenkomst werd bij gewoond door koningin Juliana, prinses Beatrix, prinses Margriet en haar echtgenoot, mr P. van Vollen- hoven. De jubilerende vereniging kreeg als geschenk van de regering 12.000 uniformen, die genoeg zijn voor het hele vrijwilligerskorps van het Roode Kruis. Minister Roolvink (Volksgezond heid) bood het geschenk aan. „Elke associatie met een militair uniform is vermeden", aldus de minister. De nieuwe uniformen zijn grijs van kleur. De heer Roolvink sprak waarde ring en dank uit aan het adres van de vele „naamlozen", die steeds weer bloed afstaan om het werk van het Nederlandsche Roode Kruis mogelijk te maken. Het aantal leden van de organisatie in Nederland heeft dit jaar het miljoen over schreden. De minister zag hierin 'n bevestiging van het vertrouwen van het Nederlandse volk in het Roode Kruis. Namens de regering bood hij de organisatie zijn gelukwensen aan. De taak van het Roode Kruis om schreef de minister als het terzijde staan van de lijdende mens, zonder aanziens des persoons, dus zonder te letten op ras, huidskleur en geloof. De honderdste verjaardag van 't Roode Kruis is aanleiding geweest om een aantal onderscheidingen uit te reiken. Naar aanleiding van zijn 40-jarig ambtsjubileum in 's Rijksdienst, werd de heer J. A. van Tilborg, hoofdassistent - dienstgeleider van de post douane- en accijnzen te Waalwijk, vrijdag in café-restaurant „De Molenvliet"bij de heer Ad. v. Cromvoirt, gehuldigd. Dit ge schiedde in tegenwoordigheid van zijn echtgenote en kinderen en van vele collega's ambtenaren, uit Waalwijk e.o. Nadat de heer Hetterscheid van het kantoor Waalwijk een kort welkomswoord had gesproken namens het voor deze gelegenheid gevormd comité, trad als eerste spreker naar voren mr W. Zuidema. Inspecteur en hoofd van de Inspectie Invoerrechten en Accijnzen te Den Bosch. Deze liet de ambtelijke loopbaan van de jubilaris de revue passeren 'en schetste hem als een voortreffelijk ambtenaar en een humaan mens. Mr Zuidema feliciteerde hem met zijn 40-jarig jubileum en bood hem namens het ministerie van financiën de gebruikelijke enveloppe met inhoud aan. De tweede spreker was de heer P. Nijholt, ontvanger der belastin gen te Waalwijk, die wees op de belangrijke taak van de jubilaris, die deze op zo'n voortreffelijke wij ze vervult. Namens de „lief en leed- kas" bood hij de heer van Tilborg een fraaie prisma-kijker aan. Namens de post-douane te 's Her togenbosch, feliciteerde de heer A. v. d. Broek, hoofd verificateur te 's Hertogenbosch. Ook deze spreker was vol lof over het werk van de jubilaris en bood als stoffelijk be wijs van waardering spiritualiën met een aantal glazen aan. De laat ste spreker was de heer Th. Hoek, die namens de post-douane en ac cijnzen te Waalwijk het woord voerde. Deze spreker beperkte zich tot de jaren dat de jubilaris als dienstgeleider op de post Waalwijk werkzaam js. „Door uw kennis van zaken en uw persoonlijke instelling' aldus de heer Hoek, „is het gelukt een post te vormen, waarop menige andere plaats jaloers kan zijn, ze ker voor wat betreft de persoonlij ke samenwerking. Het is een verdienste van een dienstgeleider om volgens ambte lijke voorschriften te werken, maar tevens een soepelheid ten opzichte van zijn ondergeschikten te be trachten, waar dit nodig is, en waarbij de dienst gebaat is en goed functioneerd. M.i. bent p hierin goed geslaagd. Gaarne wil ik u na mens de post Waalwijk inclusief de heer Geenen van harte gelukwensen met dit feest, wat toch ook een beetje ons feest is. Ook u, mevrouw van Tilborg en kinderen, van harte gefeliciteerd en u, mevrouw van Tilborg, wil ik nog gaarne dank zeggen voor de joviale omgang en ontvangst, als wij van wege de dienst met u te maken krij gen. U, jubilaris, wil ik namens de post Waalwijk hierbij een blijven de herinnering aanbieden in de vorm van een stalen houtschaaf, welke u, volgens verkregen inlich tingen, bij uw thuiswerk goed van pas zal komen". Mede namens zijn echtgenote dankte de heer van Tilborg voor de waarderende woorden tot hem gesproken en voor de waardevolle geschenken. Hierbij kregen allen de gelegenheid de jubilaris en zijn ge zin persoonlijk geluk te wensen. Even later kwam het voltallige personeel van het ontvangkantoor te Waalwijk de jubilaris feliciteren, gevolgd door tal van mensen uit 't zaken- en bedrijfsleven, waarmee de jubilaris uit hoofde van zijn functie nogal eens te maken heeft. Er waren een schat van bloemen en geschenken. Ook pastoor Oomens van de Ber- nadetteparochie kwam gelukwen sen aanbieden. Het 40-jarig ambts jubileum van de heer van Tilborg zal hem en zijn familie nog lang heugen en heeft het bewijs gele verd, hoezeer de jubilaris als amb tenaar en als mens in bgede kring wordt gewaardeerd. De heer van Tilborg, Kaatsheu- velnaar van geboorte, begon zijn ambtelijke loopbaan op 1 septem ber 1927 te Sittard. Per 1 mei 1930 werd hij naar Nieuwstad verplaatst. Zijn volgende standplaatsen waren: Epen, Noorbeek en Eijsden. Per 1 december 1935 werd hij benoemd tot dienstgeleider te Diergaarde, ge meente Echt. Op 16 april 1940 werd hij verplaatst naar Smeermaas, al waar hij de functie van grensont- vanger-dienstgéleider kreeg. Al daar werd hij belast met de inkla ring van schepen. Het grootste ge deelte van zijn diensttijd heeft hij in Smeermaas doorgebracht, totdat op 1 juni 1964 Waalwijk een eigen douanepost kreeg. De heer van Tilborg wilde, na zijn Limburgse periode |van 37 jaren weer graag naar zijn geboortestreek terug en werd per 1 juni 1964 be noemd tot dienstgeleider van de postdouane en accijnzen te Waal wijk. Donderdagmorgen omstreeks zes uur is ingebroken in de juwelierszaak van de heer J. Klaassen aan de Kerk straat in Den Bosch. Er werd voor f. 80.000, - aan juwielen gestolen. De etalageruit is met een hard voor werp stukgeslagen en enkele tableaus met gouden ringen en edelstenen zijn meegenomen. De inbraak werd ont dekt door een krantenbezorger die de politie waarschuwde. Buurtbewoners hebben rond genoem de tijd glasgerinkel gehoord en een auto horen wegrijden. De alarminstal latie van de juwelierszaak was defect. De heer Klaassen had echter de lui ken voor zijn etalages niet gesloten opdat de politie aan wie hij had ver zocht een oogje in het zeil te houden, beter zou kunnen zien of er eventueel onraad was. HERENKAPSALON HEROPEND Vandaag heeft de heer Frans Huijs- mans, Gasthuisstraat 57, zijn geheel gemoderniseerde herenkapsalon an nex winkel heropend, nadat het pand door Kaatsheuvelse ondernemers een grondige revisie heeft ondergaan en tot een nieuwe riante zaak is omge toverd. M. Fijneman nam de verbou wing voor zijn rekening, H. P. Dek- kers-v. d. Vliet de loodgieters werk zaamheden, schildersbedrijf v. Hou- tum voorzag alles van stemmige pas teltinten en Muskens woninginrich ting zorgde voor de vloerbedekking. De firma Broeking uit Eindhoven voorzag het interieur tenslotte van 'n fraaie nieuwe inventaris. De heer Huijsmans, die inmiddels ruim 12 jaar een groot gedeelte van de Kaatsheuvelse berenhoofden ver zorgt, en zijn succes hoofdzakelijk baseert op vakmanschap en service, kan terecht trots zijn ou zijn nieuwe zaak, waar de klant zich nu kan la ten knippen en scheren, zittend in de zgn. tandarts-stoelen, en 'n ruime keuze kan maken uit een grote col lectie toilet-artikelen en parfume rieën. Dat de heer Huijsmans met zijn tijd meegaat moge blijken uit 't feit, dat hij de vertegenwoordiging heeft voor Pelatti-haartoepets, het geen ook 'n succes blijkt te zijn. Zijn nieuwe zaak mag een aanwinst op dit terrein voor Kaatsheuvel worden ge noemd. VÉGÉ LEVENSMIDDELEN- BEDRIJF HEROPEND De firma Ploegmakers in de Gast huisstraat heeft afgelopen week haar nieuw ingerichte Végé-levensmidde- lenbedrijf heropend, nadat de zoon G. Ploegmakers die van zijn ouders had overgenomen. Deze heeft zijn be drijf tot Végé Supermarket laten in richten en dit tevens uitgebreid met een speciale afdeling groenten en fruit alsmede een voor vers vlees. In het naastgelegen pand werd eveneens een ingreep gedaan door dit te mo derniseren en werd o.a. de drogisterij geheel op nieuw opgezet. Ook hier kan van een aanwinst gesproken wor den. DE OMSCHAKELING OP AARDGAS Onder de gasverbruikers in deze gemeenten zijn er die al tweemaal te maken hebben gehad met mensen, die namens het gasbedrijf werkzaamhe- P.v.d.A. Afd. SPRANG-CAPELLE In verband met het ontslag als lid van de raad der gemeente Sprang-Capelle van de heer P. A. de Raat, zal dinsdagavond om 8 uur in de zaal van de heer P. Pruijs- sers aan de Nieuwevaart een ledenvergade ring worden gehouden, om de heer de 'Raat, die vele jaren de P.v.d.A. in de raad verte genwoordigde te huldigen. Ondermeer zal hier het woord worden gevoerd door de heer Van Lienden. TRAININGSCONFERENT1E JEUGDWERK Vrijdagavond en zaterdag, 8 en 9 sep tember, zal in het Hervormd Jeugdcentrum te Sprang een trainingsconferentie gehou den worden in verband met het jeugdwerk ia het komende seizoen, voor leiders en leidsters van het jeugdwerk. Ds. P. J. Bos, vroege predikant alhier, thans te Ameide, zal vrijdagavond een inleiding houden over: „Evangelisatie", dat zaterdag verder zal worden besproken en uitgewerkt. „LOOFT DEN HEER" BESTAAT 25 JAAR De Chr. Gemengde Zangvereniging 'Looft den Heer', directeur de heer P. Christ te Tilburg, bestaat in oktober a.s. 25 jaar. Het plan bestaat dit jubileum met een con cert met muziek en zang in „Zidewinde" te vieren. Tevens zal een grote verloting wor den gehouden waartoe bereids aan B. en W. vergunning is aangevraagd. NEO-RIKAVOND Op veler verzoek van eigen laden, heeft het bestuur van het trainingsfonds der voet balvereniging NEO besloten, om a.s. vrij dag 8 september de eerste rik-avond van dit seizoen te houden in de kantine op het sportpark. De organisatoren rekenen zo doende op een flinke belangstelling en heb ben gezorgd, dat er weer enige mooie prij zen te verdienen zijn, zodat het weer een gezellige NEO-rikavond belooft te worden. Aanvang half 9. WEDVLUCHT „NOOIT GEDACHT" De postduivenvereniging 'Nooit Gedacht' hield een wedvlucht vanuit Vilvoorde; af stand 93 km. Gelost om 12.10 uur. Eerste duif 1.14.03 uur. De uitslag is als volgt: A. Treffers 1 61; A. Snaphaan 2 5 8 25 38; P. Blom 3 33 37 72; J. IJpelaar 4 27; J. Spuilbroek 6 26; M. Romer W. 7 24 28; Jos Rozenbrand 9 31 42; W. Nieuwenhui- zen 10 13 16 68; H. Brok 11; G. Genen 12 20; D. Smits 14; M. Mesch 15 36 53; G. Molengraaf 17; A. J. Ophorst 18 44 64 73;- J. v. Zeist 19 62 65; P. de Meter 21 43 59; D. v. d. Schans 22 49 51 71 74; A. v. Campen 23 67 75; A. Florijn 29 76; A. Spierings 30 35 69; J. de Meter 32; D. v. Oss 34 70; A. Nieuwenhuizen 39 41; A. Vos 40 48 55; L. Remmeren 45; M. Net ten 46 57; A. Heibloem 47 50 54; F. Fac tor 52 60; H. de Jong 56; A. v. Tiggelen 58; 'C. Verhagen 63; H. Spuibroek 66. Vrijdag inmanden voor Neufvilles tussen 6.30 - 8.30 uur. den komen verrichten, welke nodig zijn om straks alles tot in de puntjes in orde te hebben. Deze verbruikers hebben daarbij kennis gemaakt met diegenen, die de binnenleiding en kranen kwamen keuren en met de enquêteurs, die op komen nemen welke gastoestellen men in gebruik heeft. Het gasbedrijf vertrouwt dat iedereen tevreden is over de manier van werken van deze mensen en hun optreden tegenover de verbruikers als klant van het gasbedrijf. In de toe komst zullen nog meer andere mensen ingeschakeld worden, die allemaal de zelfde opdracht hebben, n.l. zich bij hun optreden steeds voor ogen te houden dat ze het gasbedrijf verte genwoordigen en de goede naam hiervan op dit gebied hoog te houden. Voor de eigenlijke omschakeling is het voorzieningsgebied van het gas bedrijf verdeeld in acht sektoren, die op de volgende data aan de beurt zijn: Sektor 1: Pannenhoef en omge ving 3 januari '68; sektor 2: Kaats heuvel Noord-West 9 jan. 1968; sek tor 3: Kaatsheuvel Noord-Oost 16 jan. 1968; sektor 4: Kaatsheuvel Zuid-Oost 23 jan. 1968; sektor 5: Kaatsheuvel midden (centrum) 30 ja nuari '68; sektor 6: Sprang-Capelle- West 6 februari '68; sektor 7: Spr.- Capelle-Oost 13 februari '68; sektor 8: Loon op Zand 20 februari '68. H.S.V. WON NEDERLAAGTOERNOOI De voetbalvereniging H.S.V. uit Vlijmen heeft het nederkagtoernooi van de „Romio Boys" gewonnen en kwam daardoor in het bezit van de mooie beker. H.S.V. speelde daarvoor een huldigingswedstrijd tegen „De Moerputten", die de 2e plaats behaalden. De heer Verdonk, voorzitter van de „Ro mio" Boys", reikte de prachtige beker uit en de voorzitter van H.S.V. sprak hierna een dankwoord en hoopte het volgend jaar dat het toernooi op dezelfde sportieve wij ze zal verlopen. Na afloop was er een ge zellig samenzijn. HARMONIE „CONCORDIA" HIELD RECEPTIE Zaterdagmiddag hield harmonie „Con cordia" een receptie dn cafés Het Centrum, Ant. Peijnenborg. Vooraf maakte de har monie een muzikale wandeling door Vlij men. Het bejaardentehuis werd bezocht waar tevens het oudste 'lid werd opgehaald, de heer Van de Udenhout. Na een pittige mars, waar de oudjes zeer mee waren ver eerd, ging men naar het clubhuis voor de receptie, waar veel belangstelling voor was. POSTDUIVENVERENIGING „DE ZWALUW" Doordat de duiven zaterdag van de grote Nationale vlucht Chateaurouxe niet op de aangegeven tijd werden gelost, was het zondag een grote spanning. De duiven wer den nl. om 8.30 uur gelost. Om 15 uur viel de eerste duif bij Jo v. d. Hout, even later de tweede bij H. v. Overdijk. Beide duiven zijn zeer vroeg. POSTDUIVENVERENIGING „DE REISDUIF" Zondag grote derby-vlucht vanuit Cor- beil, georganiseerd door Tilburg Vooruit. Het was Jo v. d. Heuvel die de vroegste duif in Vlijmen draaide. Ook deze duif is een zeer vroege duif voor de grote derlby- vlucht. WEDVLUCHT „DE ZWALUW" De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht vanuit Ohatölet, België; afstand 151 km. Los 13.40 uur. Eerste duif 16.01.01 uur; laatste prijsduif 16.25.58 u. De uitslag was als volgt: H. v. d. Wiel en Zn 1 25 33; J. Beekmans 2 45; Jos Kuijs 3 14 18 38; H. de Vaan 4 24 53; M. de Laat 5 13; M. v. Dal 6 21 29 60 66; P. Vervenne 7 36 42 48 49 59; J. v. d. Dungen 8; Hanny v. d. Dun- gen 9; Jo Merkx 10 39; Ara. Dekkers 11 16 55 56 67; P. Wijkmans 12 28 61; H. v. Beijnen 15 52; B. Herman 17; M. Li- bregts 19 32 46 58; G. A. v. d. Hout 20 41; Gerry v. d. Hout 22 40; Lamb. Parijs 23 30 50; Jan Dekkers 26 47; Jos v. d. Heuvel 27; J. v. Engelen 31 44; Fr. Li- breghts 34 43 63; Th. v. Beijnen 35; A. L. v. Heivoort 37 54 68 69; M. Herman 39; Jan Kuys VB 57; C. de Ronde 64; Fr. v. Bokhoven 65. Uitslag junioren vanuit Chatelët: a Hanny v. d. Dungen 14 5; Gerry v. d. Hout 2 3; Hans Parijs 6. VVV DRUNEN-ELSHOUT A.s. donderdag zal in de zaal van café P. Klerks, 's avonds om 8 uur. een algemene vergadering worden gehouden van de stichting VVV Drunen-Elshout. Deze stichting is enkele weken geleden opgericht. Het doel van deze vergadering is aan allen die belangstelling heb ben voor het werk van het VVV met het werk van deze vereniging bekend te maken. De directeur van het streek VVV Midden-Brabant zal deze avond een uiteenzetting ge ven van het werk van het VVV. JONGERENSOOS MIKPUNT Op zaterdag 2e september j.l. heeft de jongerensoos Mikpunt te Drunen haar jaarlijkse algemene ledenver gadering belegd. Hoofdpunt van de avond was de verkiezing van een nieuw bestuur. Daar drie leden van het oude bestuur zich niet herkies baar hebben gesteld, hebben de le den met algemene stemmen drie nieuwe bestuursleden gekozen t.w. Harry Willemse, André van de Laar en Jacques van Eyden. Aanmelding voor het lidmaatschap in het nieu- (van onze verslaggever) WAALWIJK - Deze maand is het 40 jaar geleden dat A. de Graaff Co's Automobielbedrijven N.V. zich in Waalwijk hebben gevestigd. Een jubileum dat echter alleen intern is gevierd. Voor het publiek heeft de heer A. de Graaff, directeur, iets anders in petto: een nog betere ser vice-verlening door het openen van een nieuw bedrijfspand in Meeu wen. De heer De Graaff begon reeds op 18-jarige leeftijd, in 1911, een eigen bedrijf in Meeuwen. Waren het toen hoofdzakelijk rijwielen die verkocht werden, geleidelijk aan werd overgeschakeld op de verkoop van landbouwmachines, motorrij wielen en auto's. De ondernemende heer De Graaff is ook de stichter van de autobusonderneminig ALAD, die ook nu nog geregelde busdien sten onderhoudt op Den Bosch en Gorcum. Bij het uitbreken van de tweede Wereldoorlog heeft de heer De Graaff deze busonderneming verkocht. Na oorspronkelijk Ford-dealer te zijn geweest, stapte de heer De Graaff in 1945 over naar General Motors, waarvan hij de verkoop ging behartigen van de Vauxhall- personenwagens en de Bedford vracht- en bestelwagens. Het ver koopterrein strekt zich over de ge hele Langstraat. In het bedrijf in Meeuwen, dat over enkele maanden hypermodern is ingericht, worden behalve de GM-produkten ook bromfietsen ver kocht, terwijl verder alles op elek- triciteitsgebied aanwezig is. Het nieuwe pand wordt gebouwd door de firma Tankers uit Andel, onder architectuur van Hub Prins uit Kaatsheuvel. De huidige omwentelingen in scheepvaart en havens mondden don derdag te Rotterdam en Amsterdam uit in twee opzienbarende fusies: de eerste van de veem- en opslagcon cerns Blauwhoed en Pakhuismeeste- ren; de tweede van de Rijnvaart-re derijen Vulcaan en Nederlandse Rijn vaart Vereniging NRV. In totaal zijn bij deze fusies rechtstreeks 4400 a 4500 werknemers betrokken alsmede bedrijven en installaties ter waarde van ongeveer 400 miljoen gulden. we seizoen kan geschieden bij J. van Eyden, Brakenstraat 16 te Dru nen, of op de soos-avonden in de zaal. De eerstvolgende dansavond zal plaatsvinden op zaterdag 23 sep tember a.s. in de Hoge Braken, aan- van 7.30 uur n.m. DRUNENSE ZWEMKAMPIOEN SCHAPPEN Jan Rechters en Mieke KlerRs kampioen Zondag 3 september j.l. zijn in Drunen de jaarlijkse wedstrijden gehouden voor de zwemkampioen- sehappen van Drunen. De wedstrij den begonnen om 2 uur, terwijl om 4 uur nog een zwemdemonstratie werd gegeven. De uitslagen zijn als volgt: Rugslag dames 50 meter: 1 D. Els- hout 47,0; 2 M. Klerks 47,7; 3 L. Portier 49,0. Rugslag heren 50 me ter: 1 J. Rechters 43,6; 2 T. Staal 45,3; 3 J. van Roosmalen 46,5; 4 F. Vesters 50,0. Vrije slag meisjes 25 meter: 1 R. van Gorp 18,0; 2 G. van Loon 20,0; 3 T. v. d. Wiel 20,2. Vrije slag jongens 25 meter: 1 J. Cou- wenberg 17,5; 2 W. van Sambeek 19,4; 3 J. Buitenwerf 20.2. Vrije slag dames 50 meter: 1 F. Hensber- gen 41,4; 2 A. van Gorp 42,0; 3 M. Klerks 42,7; 4 L. Portier 43.0. Vrije slag heren 50 meter: 1 J. Rechters 34,6; 2 J. van Roosmalen 37,0; 3 T. Staal 40,7; 4 F. Vesters 46,2. School slag meisjes 25 meter: 1 I. Holubi- ak 21,9; 2 A. Klerks 21,9; 3 D. van Heeswijk 22,2 en A. Klijberg 22,2. Schoolslag jongens 25 meter: 1 J. Couwenberg 21.2; 2 W. van Sam beek 22,0; 3 J. Buitenwerf 24,6. Schoolslag dames 50 meter: 1 L. Portier 45,6; 2 A. van Gorp 45,6; 3 M. Klerks 46,6; 4 D. Elshout 46,9. Schoolslag heren 50 meter: 1 J. Rechters 41,7; 2 J. van Roosmalen 42,6; 3 T. Staal 44,7; 4 F. Vesters 45,0. Rugslag meisjes 25 meter: 1 A. Klerks 22,1; 2 R. van Gorp 22,2; 3 G. van Loon 24.2. Rugslag jongens 25 meter: 1 J. Couwenberg 20,2; 2 W. van Sambeek 23,6; 3 W. Hens- kens 26,2. Totaal afstand dames en heren: Heren: J. Rechter: schoolsl. vrije slag rugsl. totaal 41,7 34,6 43.6 1.59,9 J van Roosmalen: schoolsl. vrije slag rugsl. totaal 42.6 37,0 46,5 2.06,1 T. Staal: schoolsl. vrije slag rugsl. totaal 44.7 40,7 45,3 2.10,7 F. Vesters: schoolsl. vrije slag rugsl. totaal 45,0 46,2 50.0 2.21,2 Dames: M. Klerks: schoolsl. vrije slag rugsl. totaal 46,6 42,7 47,7 2.17,0 L. Portier: schoolsl. vrije slag rugsl. totaal 45,6 43,0 49,0 2.17,6 D. Elshout: schoolsl. vrije slag rugsl. totaal 46,9 47,0 47.0 2.20,9 A. van Gorp: schoolsl. vrije slag rugsl. totaal 45,6 42,0 53,9 2.21,5 Kampioenen van Drunen beiden voor de derde maal, Jan Rechters en Mieke Klerks.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 3