waalwijkse en LanqstRAAtse couraiu I Uitgaan in het weekend Lido toekomst de Amstel VERIS organiseert nationale campagne voor produktbeheersing in schoenindustrie ■;3S DIANA-Kaatsheuvel brengt deze winter Old Fashioned Style a Mas» Sacrum Apollo Romantica Berg en Dal Gemeenschapshuis VOOR TIENER EN TWEN Dossier 306 IEDEREEN IN HET BEDRIJF IS BETROKKEN BIJ HET KWALITEITSGEBEUREN Jrs m In combinatie met leren tas Kwaliteit Vredes-week in alle kerken iedereen Bijeenkomst 10 jaar Veris Nevada Smith De man met de wassen beelden Regering wil mes zetten in ambte- narenprivileges Furie der Apachen man van gsfanbcel Alledaags fascisme Piste 93 doden bij overstromingen in India Als U jong genoeg bent om een vak met toekomst te leren en oud genoeg om te weten wat U wilt, dan bent U misschien de enthousiaste jongeman die volgende maand de handen uit de mouwen steekt van onze vrije bedrijfs -kleding; dan gaat U 1,2,3, naar een zekere toekomstEn... U verdient méér dan alleen Uw loon (winstuitkering, spaarpremie, en stu diekostenvergoeding.) Komt U persoonlijk even praten met mijnheer Puister? Belt U dan nu voor een afspraak? 04160-2341. n.v. koninklijke chroomlederfabriek v/hl.s.gompen VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1967 88e JAAKUAIMU JNo. 72 De tcho vaii het Zuiöen Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Schoentjes en tas in Old Fashioned Style voor 'n uitzonderlijk lage prijs Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit olad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 (Van onze verslaggever) KAATSHEUVEL - De hippe tie ners en twens dragen deze winter schoenen in lichtelijk ouderwetse stijl, de Old Fashioned Style, daarmee aan sluitend bij het gehele modebeeld. De stijl is te herkennen aan de ronde platte neus, de flap die hoog tegen de wreef ligt en de vierkante lage hak. De schoentjes gaan opvallen door de speciale bewerking van het leer, antique finished. Deze bewer king geeft het leer een soort hout nerfeffect. Heel chique, erg apart en mooi. Dit alles wordt gebracht door Diana Schoenfabriek N.V. uit Kaats heuvel. Diana International legt zich de laatste jaren speciaal toe op de pro- duktie van tienerschoenen. De heer A. van Gils, direkteur, vertelde ons dat zijn bedrijf doelbewust deze tie nerrichting heeft gekozen. „Wat voor de tieners en ook wel de twens, ge- braoht wordt slaat aan. De schoentjes die Diana nu op de markt brengt, de zgn. trotteurs, behoren tot de aktueel- ste schoenen van Europa. Het zijn lederen schoenen in de betaalbare prijsklasse. Elke schoen is voorzien van een label met de aan duiding „Leder", waarvoor de Kon. Lederfabriek Oisterwijk in staat. Bij de tieners en twens is de combinatie- look „in". Diana heeft ook daar aan gedacht. Voor een prijs die onder de f. 50, - ligt komen trotteurs samen met een leren tas op de markt. Deze collectie is zowel in Nederland als in Duitsland enthousiast ontvangen. Verkoopproeven in zes winkels in ons land hebben uitgewezen dat de Old Fashioned Style, ook in combinatie met tas, er bij de jeugd in gaat. De schoenen zijn uitgevoerd in ver schillende tinten bruin. De „dirty co lour" die bij de old fashioned style hoort. Het label „Leder"dat op echt Voor het eerst in de Nederlandse kerkgeschiedenis zullen vrijwel al le kerken in ons land zich inzetten voor een gezamelijke actie. Van 8 tot 15 oktober zal in Nederland een Inter-kerkelijke Vredesweek worden gehouden, die als allesoverheersen de thema draagt: „Geen spreiding van kernwapens, wèl spreiding van welvaart". Deze week zal 't start schot betekenen van een nieuwe oriëntatie van de kerken in Neder land met als gezamelijke taak het vinden van een nieuwe weg naar de vrede.. Aan de Inter-kerkelijke vredesweek werken mee: de rooms- katholieke kerk, de oud-katholieke kerk, de Nederlands hervormde kerk, de gereformeerde kerken in Nederland, de evangelisch lutherse kerk, de doopgezinde broederschap er> de remonstrantse broederschap in Nederland. bovenleer duidt geldt als een garan tiebewijs voor de koopster dat zij ook „kwaliteit" koopt. Deze exclusieve schoenen doen een exclusieve prijs verwachten. Diana houdt de prijzen echter al jaren tussen de f. 20, - en de f. 25, - betaalbaar voor de jonge beurs van tiener en twen. De schoentjes zijn bovendien bij zonder leuk verpakt in 'witte dozen, versiert met rode, roze, gele, paarse en zwarte ballen, waar tussendoor Voor Veris was dit geen onbekend terrein. Reeds in 1962 werd een Kwaliteitsdag gehouden in de Efte- ling te Kaatsheuvel, welke zeer druk werd bezocht. Dé Veris Werkgroep „Kwaliteitszorg" bracht in 1964 een rapport over dit onderwerp uit, dat eveneens met belangstelling werd ont vangen en bediscussieerd. Nu is het, in zijn algemeenheid, bijzonder moeilijk om het begrip „kwaliteit" te definiëren. Datgene, wat de ontwerper voor ogen staat, kan in de productie niet haalbaar blij ken en de consument heeft er weer andere opvattingen over dan de pro ducent. Bovendien zijn er in schoei sel goedkope, midden- en topkwali teiten. Wat de Veris campagne inzake Productbeheersing nastreeft, is in feite niet anders dan het zo dicht mo gelijk benaderen van het ontwerp. Werkt men doelbewust voor de goed kope prijsklasse, dan moeten constant alle factoren bewaakt worden, die 't werken in die prijsklasse mogelijk maken. Vroeger werd gedacht, dat deze bewerking de taak was van één speciale functionaris, doch gaande weg is men tot het inzicht gekomen, dat in feite iedereen in het bedrijf betrokken is bij het kwaliteitsgebeu ren. Het doel - en daarmede samen hangende de opzet - van de cam pagne Productbeheersing is dan ook, niet te volstaan met instructie alleen, doch ook in de bedrijven te komen om de met Productbeheersing samen hangende onderwerpen te bespreken met diegenen, die daarop invloed kunnen uitoefenen. plaatjes van lichtvoetige meisjes. Een beeldschoon geheel vormen hier bij de rundlederen tassen in Old Fashioned Style voor, zoals we al schreven een prijs beneden de f. 50,-. De Diana tienermodellen zijn een groot succes in binnen- en buitenland. Dit jaar werd een nieuwe produktie- lijn in werking gezet, waardoor een produktiestijging van 25!% werd be reikt. Een duidelijk bewijs van de grote vraag naar Diana-schoenen. Op 15 augustus hebben alle Neder landse schoenfabrieken van Veris een schrijven ontvangen, waarin nadere bijzonderheden over deze nationale campagne worden uiteengezet en waarbij de directies van deze bedrij ven worden uitgenodigd tot het bij wonen van een avondbijeenkomst op maandag 25 september in „De IJzeren Man" te Vught. Omdat ook de bedrijfsleiding zeer nauw betrok ken is bij de Productbeheersing, zal voor de bedrijfsleiders van geïnteres seerde bedrijven op maandag 2 okto ber een soortgelijke bijeenkomst wor den georganiseerd, opdat ook zij kun nen kennisnemen van de mogelijkhe den die thans aanwezig zijn. In de 10 jaren van haar bestaan is dit de eerste maal, dat Veris een ac tiviteit ontplooid, welke niet beperkt blijft tot de ledenkring. Zoals bekend mag worden verondersteld, bekostigt de vereniging haar activiteiten ge heel uit vrijwillige bijdragen van de ledenkring en is het niet onredelijk, dat de vereniging in het algemeen alleen werkt voor de bedrijven, die de fondsen bijeen brengen. Anderzijds staat het lidmaatschap voor alle schoenfabrieken in Nederland en België open, alsmede voor toeleve ranciers van de schoenindustrie. Mo menteel zijn 87 bedrijven lid van Ve ris. Hoewel bij de verzending van de uitnodigingen zal worden gewerkt met adressenmateriaal, dat zoveel mogelijk up to date is, kan het voor komen, dat tengevolge van adreswij- Het gebeurt niet vaak dat een figuur uit een film het onderwerp wordt van een geheel nieuwe pro- duktie. „Nevada Smith", zoals deze door de schrijver Harold Robbins in zijn bestseller-roman „The car petbaggers" ten tonele wordt ge voerd is hiervan echter een typisch voorbeeld. Het was scenarioschrij ver John Michael Hayes, die een geheel nieuw verhaal rond de Ne vada Smith-figuur opbouwde. Ne vada Smith is een jongeman die er getuige van is geweest hoe zijn ouders door drie mannen werden gemarteld, alvorens zij werden ge dood. Hij vergeet de drie moorde- naarsge|zichten nite|t en gaat hen achterna, alleen met zijn paard, 'n geweer en enkele dollars Donderdag tot en met dinsdag. „De man met de wassen beelden" is een zeer spannende thriller. De bewuste man is door een brand misvormd. Zijn gezicht is verminkt en zijn handen waarmee hij zijn wassen beelden voor het museum maakte. Ook geestelijk is hij hier door volkomen ontredderd. Hij ter roriseert de stad. Iedereen waant hem immers dood. Hij vermoort mensen overgiet ze met was om op deze manier toch zijn museum bij te kunnen houden. De jacht wordt dan op hem ingezet door de politie en een meisje dat hem alleen wil ontmaskeren. De thriller bereikt dan zijn hoogtepunt wanneer hij ook het meisje in zijn macht heeft. Vrijdag 11 uur. zigingen e.d. bepaalde bedrijven niet worden benaderd. In dat geval is een telefoontje aan het secretariaat, ge vestigd aan dfe Willem Il-straat 47-49 te Tilburg, tel. 04250 - 22000, toe stel 318, voldoende om alsnog een uitnodiging toegezonden te krijgen. Naar uit de kring van de ambte- narenorganisaties wordt vernomen wordt momenteel in de centrale com missie van het georganiseerd overleg in ambtenarenzaken tussen regering en ambtenarenorganisaties overleg gepleegd over een regeringsvoorstel het mes te zetten in de kindertoelage, de reiskostenregeling en de spaarre geling voor ambtenaren. De regering meent hiertoe te moe ten overgaan op grond van de krap pe overheidsmiddelen, met name nu een nieuwe sterke stijging van de au tonome kosten aan ambtenarensalaris sen kan worden verwacht. De rege ring wilde kindertoeslag voor ambte naren voor het eerste en tweede kind gelijk brengen met de kinderbijslag in het bedrijfsleven. Nu nog genieten de ambtenaren een kindertoelage die voor de eerste twee kinderen aan merkelijk hoger is, nl. 4 pCt. van het maandsalaris met een maximum van 58.72. Voor volgende kinderen krijgt de ambtenaar boven de normale kin derbijslag een toeslag van 1 pCt. van het maandsalaris. Tijdens de onder handelingen is de regering voorts met de suggestie gekomen ook de reis kosten in te perken. Een volgend be zuinigingsvoorstel krijgen van spaar regeling. Ambtenaren krijgen van 15 tot 25 pCt premie daarop. Niet be kend is, wat de overheid hier aan in perkingen wil opleggen - wellicht een maatregel waarbij honger-gesali- eerden buiten deze spaarregeling ko men te vallen. Een postkoets die onderweg is naar Loburt in Arizona, wordt over vallen door een indianenstam. Toch lukt het de koetsier na een dolle rit een fort te bereiken en de pas sagiers in veiligheid te brengen. De camera volgt dan de inzittenden die met allen even brandschoon zijn en zo hun eigen plannetje hebben ge maakt op hun reis. Dat deze reis voor hen allemaal niet even goed afloopt is ten dele te wijten aan hen zelf en ten dele aan de india nen die verwoed hun aanvallen op het fort voorzetten. Zondag 3 uur. Met Horst Buchholz in de hoofd rol blijkt deze spannende aktiefilm veel publiek te trekken. In het Apollotheater daarom dez week ge prolongeerd. Vrijdag en zaterdag 18 jaar. Met allerlei gegevens, zoals foto's, filmmateriaal enz. heeft men deze dokumentatie-film kunnen maken. Mikhail Romm heeft getracht een redelijk antwoord te vinden op de vraag hoe het fascisme zijn oor sprong vond. Een kleine honderd gruwelijke foto's uit concentratie kampen worden getoond. Alle el lendes uit de dodenkampen komen hierdoor tot uitdrukking. Het leven, zoals het in die tijd in Duitsland was, is eveneens op de filmband gebracht, om bij de jonge Duitser te kunnen ontdekken hoe hij ertoe kwam Hitier te volgen. Toch lijkt het alsof de maker op het sentiment van de kijker heeft willen toespe len. Teveel onontvluchtbare feiten, vastgelegd op foto en film worden getoond. Teveel van wat al ooit vertoond is. Donderdag, vrijdag en zondag. „Dossier 306" is een avontuurlij ke film en behandelt het werk van de Russische politie. Een typisch Russische film ook, gecompliceerd waar met grote hardnekkigheid in gebeten wordt. Het begint allemaal met een ongeluk. Een oude vrouw wordt overreden. Een politieagent is een toevallige getuige. Hij zal echter nooit een getuigenis kunnen doen want ook hij wordt overreden. Aan d'e recherche die taak deze zaak tot op de bodem uit te zoeken. Zaterdag, dinsdag en woensdag. Een leuk circusverhaal waarin 'n jong ingenieur en een koordanseres je de hoofdrollen spelen. De ingeni eur zou graag in het circus werken, maar zijn ouders zijn er op tegen. Hij m'oet dezelfde degelijke weg Abonnement p. week (0,28-)- 2 ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) 1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) 3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" gaan als zijn vader. Toch lukt het hem als stalknecht bij een circus te komen waar hij een danseresje ontmoet waar hij al snel verliefd op raakt. Nu moet hij vooral zijn ouders bewijzen wat hij waard is. Zondag 3 uur. Zaterdagavond speelt het Duke City Sextet met Bob Smit die met zijn nogal sentimentele liedjes een reu ze succes heeft. Zondagmiddag heb ben de Rowdies het podium tot hun beschikking en zondagavond The All Stars met Frank Scott. The Sound Specials zijn zaterdag avond in Romantica waar zij hun uitgebreide reportoir ten gehore zullen brengen. Ook a.s. zondagmiddag van 2-6 uur weer dansen aan de Roeselberg. En nog steeds zijn het de bekende Blue Birds uit Kaatsheuvel die de mid dag muzikaal verzorgen. V-ZTT'3B3ÜH Zaterdagavond wordt in het Ge meenschapshuis het dansseizoen in geluid. De veelbelovende Ferraries zullen er dan weer zijn die met hun aangevulde reportoire er beslist 'n fijne avond van zullen maken. De Ferraries hebben enige weken gele den een plaatje uitgebracht. Al eer der stonden zij op een langspeel plaat met verschillende opkomende bands. Zij zijn op de goede weg en hun plaatje wordt regelmatig door radio Veronica gedraaid. Ook Hilversum 3 heeft een interview met de vier jongens, waarvan drie uit Heusden en een uit Waalwijk, gehad. Binnenkort komt er ook nog een televisie-optreden in één van de nieuwe tienerprogramma's. De A- kant van het plaatje heeft de titel „Walk like a man" en de B-kant: „If you need me". Zondagavond nieuwe geluiden van een nog onbekende maar daarom nieit minder goed] band n.l. The Thrillers die, hoewel ze nog niet zoveel ervaring hebben al hard aan de weg timmeren. Aanhoudende zware regenval heeft in Noord- en Midden-India geleid tot ernstige overstromingen, waar bij tot nu toe 93 mensen het leven hebben verloren. Er zijn reeds meer dan een miljoen daklozen. Gevreesd wordt, dat het aantal doden nog zal stijgen. PUTSTRAAT 14A WAALWIJK TEL 04160-2341 Het begint langzamerhand over-duidelijk te worden, dat er een harde strijd ontbrand is tussen de schoenindustrieën in de Euro- markt om een zo groot mogelijk aandeel in die markt. Het is nog te vroeg om de uitslag te voorspellen, doch de Vereniging voor Research en Informatie in de Schoenindustrie, kortweg VERIS ge noemd, besloot reeds vorig jaar, niet te wachten tot de klappen zou den vallen, doch pogingen te ondernemen om de gehele Nederlandse schoenindustrie te betrekken bij een nationale campagne voor pro ductbeheersing. A. VAN GILS, direkteur

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 9