waalwijkse en UnqstRAAtse couRarrt Zondagmiddag voor tweede „Ronde van het Lido" maal Driedaags staatsbezoek Hertog Jan-Hertogin Charlotte I Uitgaan in het weekend Musis Sacrum HEROPENING Apollo Lido Romantica Gemeenschapshuis Berg en Dal 300 COUREURS NAAR WAALWIJK The Terror Susanne <Ju wel ierszaak in Amsterdam leeggeroofd Geen entree Bloemschikavond KNMTP - Waalwijk dinsdag 19 sept. Wielerbal Vijf onderwerpen aan de orde op bisschoppensynode DOE-HET-ZELF-ZAAK A. C. v. d. VOORT's Invasie op Ambush Bay Mademoiselle De zwaardvechter van Castille Beau Geste En de vrouw schiep de liefde De Gauile in Polen 40 jaar ambulante handel firma Huub van den Hout De Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit nlad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent VRIJDAG 15 SEPTEMBER 1967 88e JAARGANG No. 74 VAD het Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,28+ 2ct.inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) 3,50 p. kwrt. p. post 4,— bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal ta-ief Telegram-adres „ECHO" Ruim 300 coureurs, afkomstig uit het hele land, zullen zondag a.s. aan de start verschijnen als voor de tweede maal in de Ronde van het Lido zal worden gehouden. Onder deze coureurs bevinden zich 93 adspiranten die voor een tocht van 30 km om 13.00 uur van start zullen gaan. De bekendste hiervan zijn de Bossenaar F. van Lokven, H. Prinsen uit Hank, F. van Katwijk uit Oploo, H. van Groezen uit Made, A. van Beek uit Waalwijk en vele anderen die elkaar de eerste plaatsen zullen betwisten. Bij de 96 nieuwelingen die om 14.00 uur voor een rit van 50 km van start gaan, treffen we ook enkele be kende namen aan o.a. van H. van Zandbeek uit Vught, B. Alosery en N. Henskens uit Vlijmen, A. v. Delft uit Drunen e.a. die eveneens gebrand zijn op het bezetten van de eerste plaatsen. Tenslotte vertrekken om 15.30 uur niet minder dan 88 amateurs voor een rit van 100 km. Hier onder bevinden zich o.a. de winnaar van de Olympiatour en de ronde van Bra bant Cees Zoontjes uit Tilburg, Bart Solaro uit Den Bosch, die dit jaar reeds 7 overwinningen boekte, C. Zanting uit Aalsmeer, winnaar van het vorig jaar van de Lido-ronde. Verder C. van Hemert, Th. Hane- graaf, M. Pennings en P. Deelen, die reeds tal van overwinningen op hun naam schreven. Verder is bij de Ama teurs ook de Engelsman R. Green van de partij, die in ons land reeds enkele malen met succes aan wed strijden deelnam. Uit de directe om geving vertrekken bij de amateurs J. van Hoek uit Kaatsheuvel en J. Ver- Kooijen uit Waalwijk, die voor eigen publiek alles in het werk zullen stel len om een ereplaats in te nemen. De organisatie van deze tweede ronde van het Lido is wederom in de vertrouwde handen van een comité, waarvan de eigenaar - exploitant van het „Lido de heer M. v. Hooff het voorzitterschap op zich heeft geno men en dat verder bestaat uit de he ren A. Verhoeven (secretaris) en P. -< Inbrekers, die dinsdagnacht aan de achterzijde een juwelierszaak aan de Reguliersbreestraat te Amsterdam binnendrongen, hebben voor enige tonnen aan sieraden ontvreemd. De juwelier Meyerson, die dinsdag ochtend in een bijna leeggeroofde zaak kwam, vertelde: „Alleen wat minder waardevolle voorwerpen lie ten de inbrekers achter. De schade kan ik zelfs bij benadering niet schat ten, en inventarisatie duurt dagen. Vast staat dat de waarde van de ge stolen sieraden enige tonnen be draagt". Het was de eerste maal dat bij deze juwelier werd ingebroken. Lagewitz, O. van Zon, H. Lamers en C. de Bont jr., leden. Dit comité kreeg de medewerking van enkele grote bedrijven, die als sponsors wil den fungeren, zodat al spoedig de benodigde financiën op tafel kwamen en men een groot aantal premie's binnen kreeg. Daar geen toegangsprijzen worden geheven, hoopt het comité, mede door de financiële steun van de plaatselijke middenstand, er „uit" te kunnen springen. Het parcours is ditmaal weer hetzelfde als vorig jaar, gelegen rond het Lido. Een afgeslo ten parcours met een lengte van 1450 meter; geheel geasfalteerd en voor een groot gedeelte windvrij, zodat er voor de renners de gelegenheid be- De afdeling Waalwijk en Omstre ken van de Kon. Ned. Mij. van Tuin en Plantkunde start na een prachtige zonnige zomer weer met een gezellige chrysanten bloemschikavond op dins dag 19 september a.s. om 20.00 uur in de aula van de St. Michaël-ULO, Hadewijchstraat, tegenover de win kelgalerij in de St. Antoniusparochie Op deze avond krijgt ieder lid van de vereniging een bos chrysanten oasisblok. Zelf moeten de leden zor gen voor een oasis-schaaltje en een scherp mes. De kosten voor deze bloemschikavond bedragen f. 1,50 p.p. Oasis-schaaltjes zijn eventueel ook in de zaal verkrijgbaar. Introdu- cees zijn ook zeer welkom. Op veler verzoek heeft het bestuur gemeend ook een mooie interessante excursie te organiseren, n.l. op zaterdag 23 september. De afdeling gaat dan het Cantonspark te Baarn bezoeken met zijn prachtige botanische tuin en zijn tropische kassen. Deze rondwande ling zal onder deskundige leiding ge schieden. Daarna wordt gezamenlijk de lunch gebruikt. Na de lunch be zoek aan de dahlia-showtuin van de Gebr. Bruidegom, eveneens te Baarn. Omstreeks 5 uur hoopt men weer huiswaarts te keren. Degene, die aan deze excursie wensen deel te nemen, moeten om 9 uur aan het vertrek punt bij garage Mulders-Sars aanwe zig zijn. staat snelle tijden te laten afdrukken. Start en finish zijn voor het Lido. Met medewerking van de gemeente wordt over een lengte van 200 meter een stalen afrastering geplaatst om bij aankomst ongelukken te voorko men. Voorts zullen op alle hoeken strobalen worden gelegd. De EHBO, afdeling Waalwijk, heeft zich wederom bereid verklaard, waar nodig, diensten te verlenen. Na af loop van de ronde zal de deelnemers in Lido een koffietafel worden aan geboden tijdens welke de prijzen en premie's worden uitgereikt. Hierna begint het feestelijk ge deelte van deze dag, nl. het grote wielerbal voor zowel de coureurs als voor de toeschouwers. Dit bal waar van de muziek wordt verzorgd door een bekend orkest begint om 20.00 uur en zal het wielerevenement be sluiten - een evenement dat evenals vorig jaar een groot succes beloofd te worden. In totaal zullen er 197 deelnemers zijn van de bisschopsynode, die op 29 september wordt geopend, zo is dinsdag in Rome bekendgemaakt. Er komen vijf onderwerpen aan de orde, die men hoopt binnen een maand te hebben afgehandeld. De bisschoppen is echter niet bij voorbaat de gelegenheid ontnomen om andere onderwerpen dan de vijf agendapunten ter sprake te brengen indien de vergadering het er over eens kan worden dat de kwestie aan de orde dient te komen. Voor de sy node zijn geen waarnemers van an dere christelijke kerken en gemeen schappen uitgenodigd, noch toehoor ders, zoals bij het concilie het geval was. De vijf onderwerpen die aan de orde komen zijn respectievelijk: - Bestudering van de rapporten der diverse bisschoppenconferenties over de gevaren die het geloof bedreigen, (rapporteur kardinaal Browne); - Hervorming van 't kerkelijke recht (rapporteur kardinaal Browne) - De vorming van priesters (rappor teur kardinaal Garonne); - Het gemengde huwelijk (rappor teur kardinaal Marella); - Liturgiehervorming (rapporteur kardinaal Lercaro). De eerste dag van het driedaags staatsbezoek van groothertog Jan en groothertogin Josephine Charlotte v. Luxemburg aan Nederland is dins- avond besloten met een galadiner in de Krijgsraadzaal van het paleis op de Dam in Amsterdam, waar de Luxemburgse gasten, koningin Julia na 'en prins Bernhard deze dagen lo geren. H.M. en de Groothertog hielden hartelijke toespraken, 's Morgens was onder saluutschoten het hertoge lijk paar aan het Centraal Station aangekomen waar ze door H.M. de Koningin en de prins werden ontvan gen. Het grote publiek was zeer en thousiast, vooral voor prinses Beatrix en Prins Claus. In rijtuigen reed men naar het Paleis en later werden kran sen gelegd voor 't Nationaal Monu ment. 's Middags bracht men een be zoek aan 't gemeentehuis en 't Rijks- Museum. De gemeente bood een oud zilver brandewijn-kan aan. Vandaag gaat de Hertogin naar de bloemen veiling te Aalsmeer en de Hertog gaat naar Fokker. Zij zullen in gezelschap van prin ses Beatrix en prins Claus om 10 uur aankomen op het vliegveld Woens- L.S. Wh hebben, het genoegen, melde te delen, dat wij onze geheel ver nieuwde en uitgebreide op vrijdag 15 september a.s. zullen heropenen; voor zakenrelaties van 3 tot 5 uur, en op zaterdag 16 september voor de verkoop om 8.30 u. voormiddag. (Wij zijn de gehele dag geopend). Wij hopen door deze uitbreiding aan de gestelde eisen te mogen vol doen en zullen U daarom graag in onze vernieuwde zaak begroeten. Aanbevelend, Hout-, Board- en Triplexhandel N.V. Grotestraat 389 tel. 3246 Waalwijk Oktober 1944. Een negental Ame rikaanse mariniers landt op 'het door de Japanners bezette eiland in c"e Philippijnen, Siarag. De aan voerder is kapitein Davis. De eni ge zwakke plek in het negental is Grenier, die zonder enige gevechts ervaring bij de patrouille terecht is gekomen. Hij is gewapend met 'n radio. Het groepje is nauwelijks ge land of het stuit op de eerste Ja panners. Hinderlaag na hinderlaag moeten zij voorbij om tenslotte van een spionne te horen dat de Ja panners volledig op de hoogte zijn van de invasie binnen achtenveertig uur. Kapitein Davis ziet dan als enige kans de vloot van de onder gang te redden de mijnenvel den die in zee zijn aangelegd en die met radiosignalen tot; .ontploffing zullen worden gebracht te vernieti gen. Grenier, zonder enige ervaring gaat dan de grootste daad van zijn leven verrichten. Deze spannende oorlogsfilm behandelt zeer realis tisch de moed die de soldaten vaak broodnodig hebben. Donderdag, vrijdag en zondag. Jean Genet die men nog pas ge leden kon bewonderen of verach ten om zijn toneelstuk „De Mei den" op de TV, heeft met „Made moiselle" weer een kontrovert stuk aan zijn reportoire toegevoegd. Jean Moreau als Mademoissele. welke rol zij bewonderenswaardig goed heeft gespeeld Zij speelt de eerza me introverte schooljuffrouw. Ge durende enkele weken in de zomer vindt er een invasie plaats in het dorp van een aantal gastarbeiders. In deze tijd is het dat een vloed- rcff van 'rampen over het dorp komt. Tientallen boerderijen bran den af. Er breekt paniek uit. Men zoekt een zondebok en juffrouw Mademoiselle helpt ijverig mee. Maar niemand ziet de gloed in haar ogen wanneer zij een sigaret dooft in een boeket witte appelbloesem. N'iemand ziet ook hoe zij een leer ling, die een jongensachtige liefde voor haar heeft in een hok op sluit. J uff rouw Mademoisselle leeft mee, niemand weet immers dat zij zondebok Manou liefheeft. De bevolking wil Manou lynchen, maar Mademoiselle is nog niet klaar. Zij vindt Manou en brengt de nacht met hem door. De volgende mor gen js zij bevredigd en vertelt de bevolking van een aanranding, de ze druppel doet de emmer over lopen en men doodt Manou. Het dorp doet haar de volgende dag plechtig uitgeleide. Het dorp ligt weer in een gezapige rust. Zaterdag en maandag. zo weinig aandacht krijgt dat zij hot in nozembendes gaat zoeken. Op een dag moet zij met een vriend vluchten nadat de politie een inval heeft gedaan in een huis waarin zij regelmatig feesten organiseren. Hun auto komt echter in botsing met een tegenligger en Susanne wordt zwaar gewond. Wanneer Su sanne uit het ziekenhuis wordt ont slagen is zij geheel veranderd. Zij is een hard en cynisch meisje ge worden dat haar beste vriend Olie uitlacht, omdat hij met haar wil trouwen. Op deze manier wordt de zaak nog veel gecompliceerder. Toch wil Olie haar helpen. Vrijdag 11 uur. Frankie Avalon speelt in deze film de rol van de minstreel die vele gebeurtenissen bezingt. De ge beurtenissen bestaan uit de strijd van de Spanjaarden tegen de Mo ren. Door intriges in het Spaanse Koningshuis ontstaan er nogal eens misverstanden. Dat dit hun zaak niet ten goede komt blijkt wanneer een van de jongsten in het Konings huis de boel wel eens zal gaan or denen. Zondag 3 uur. genomen wordt ontstaat er een ze kere liefde tussen dokter Francois en haar. Laurent, die inmiddels weer grote speelschulden heeft ge maakt probeert de stukken te lij men. Het lukt hem niet. Op een zekere dag leest Clo in de krant dat men Laurent heeft gearresteerd voor een inbraak bij een rijke da me. Ze lijkt nauwelijks geëmotio neerd, terwijl haar vriending Sonia nu plots met haar liefde voor Lau rent aan komt dragen. Zij bezoekt hem in de gevangenis en zegt op hem te zullen wachten. Zaterdag, dinsdag en woensdag. Deze 'film j.s vervaardigd door de Zweedse arts Kid Colfach en zijn vrouw. Het gaat over een 16- jarig meisje dat van haar ouders „Beau Geste" is een voor de twee de maal verfilmd verhaal over het Franse vreemdelingenlegioen. De film is pittig, boeiend en aktierijk. „Mijn taak is er voor te zorgen dat iullie als goede soldaten voor Frankrijk sterven. Tot op dat mo ment zijn jullie niets, een rijtje nullen". Dit zegt sergeant-majoor Dagineau. Extra hard tegen de pas aangekomen recruten, omdat hij 'n ongetekende brief heeft ontvangen, waarin hem van alles verweten wordt en hij bedreigd wordt met de dood. Dagineau wil een zondebok om enigszins gerustgesteld te wor den. De zondebok vindt hij in de persoon van Beau een van de wei nige jongens die niets te verbergen hebben als ze in het vreemdelingen legioen gaan. Beau heeft het voor zijn vrouw gedaan en is alleszins van plan te sterven voor Frankrijk, of voor Dagineau. Donderdag, vrijdag en zondag 18 j. Een meisje fietst op een landweg en komt te vallen. Op dat moment arriveert heel romantisch een jon geman in een sportwagen die haar meeneemt. De kennismaking neemt weinig tijd in beslag. Laurent is 'n vrijgezel en nogal losbollig en Clo is een weesje en heeft alleen uit zicht op een erfenis van haar groot moeder. Die komt ook en Laurent besluit met Clo te trouwen al was het alleen maar om zijn speelschul den te kunnen inlossen. Clo heeft hem echter door en verlaat hem. Wanneer zij in een ziekenhuis op- i Boris Karloff en zoals we van hem gewend zijn in een grijzelige rol. Hij speelt een geestelijk ge- stoorde baron die achtervolgd wordt door de geest van „zijn" vrouw. Im mers al speelt hij de baron, in we zen is hij de bediende die de baron heeft gedood en diens plaats heeft ingenomen. Het gaat zover dat hij zelf-gelooft dat hij baron is. Een officier uit het leger van Napoleon, die verdwaald is, ontdekt tenslotte de waarheid. Deze officier zal heel wat avontuurlijke tochten naar het kasteel ondernemen en heel vaak overvallen worden door een ade laar, een heks die in de grotten woont, en door haar knecht. Steeds echter wanneer hij de geest van de vrouw van de baron ontmoet be sluit hij door te zetten al kost het hem tenslotte heel wat illusies. Vrijdag en zaterdag. Zaterdagavond treedt het Duke City Sextet op met Bob Smit ach ter de microfoon. Zondagmiddag is er bij het Lido de wielerronde, zo dat er geen dansen zal zijn. Zondag avond wordt dan het traditionele wielerbal gehouden. The Continen tals met Antonetta Verweijst zul len de zondagavond muzikaal om lijsten. Les Copains met zanger John Des- mares, de tweede Adamo, zijn za terdagavond aanwezig om de avond met vrolijke Franse en Engelse songs op te luisteren. De tweede week van het dans- seizoen wordt zaterdag ingezet met muziek van Sweet Nothing. Zon dagavond laat Six Pound van zich horen. Six Pound, waar nog niet veel „onrustbarends" van is .'ge hoord is, weet zich in het zo moei lijke muzikanten wereld je goed te weren. The Blue Birds zijn zoals ge woonlijk zondagmiddag weer aan de Roestelberg voor een gezellige dansmiddag. drecht. Per auto zal het gezelschap naar Wemeldinge vertrekken, waar het aan boord gaat van het konink lijk jacht „Piet Hein" voor een vaar tocht over de Zeeuwse wateren. Deze zal om één uur eindigen in Veerse Snel, daarna zal het koninklijk gezel schap doorrijden naar Middelburg. Om kwart voor twee zal in de Staten zaal een lunch worden gebruikt, die zal worden aangeboden door het pro vinciaal bestuur van Zeeland. Na de. lunch zal in een van de zalen van de Abdij een korte uiteenzetting worden gegeven over de Deltawerken. Ver volgens zal op het Abdijplein een de monstratie ringrijden plaatsvinden. Om vier uur vertrekt het gezelschap naar de nieuwe zeehaven Vlissingen- Oost. De koninklijke gasten zullen om half 5 per helikopter een vlucht over het Deltagebied en de Randstad maken. Om kwart voor 6 zal deze vlucht eindigen op Schiphol. Het staatsiebezoek zal vanavond (donderdag) worden besloten met een diner in het Amstel hotel. De Poolse partijleider Wladyslaw Gomoelka heeft de ideeën van Frank- rijks president Charles de Gaulle over een onafhankelijk Polen in een ver enigd Europa en de vreedzame be doelingen van West-Duitsland ver worpen. Beleefd, doch zeer beslist maakte Goemoelka in een rede voor het Poolse parlement, uitgezonden door de televisie, de Gaulle duidelijk dat het verbond van Polen met de Sovjet-Unie onverbrekelijk is. De Franse president, die even tevoren 15 minuten lang hetzelfde parlement had toegesproken, luisterde - koptele foon op voor de Franse vertaling onbewogen toe en applaudisseerde met drie kleine klapjes toen Gomoel ka was uitgesproken. De Duitse regering heeft maandag gereageerd op de uitspraken van de Gaulle in Polen. Regeringszegsman Conrad Ahlers zei, dat de bondsrege ring het „volledig oneens" is met de Franse president wat betreft het „Poolse karakter" van het gebied ten westen van de Oder-Neisse. Uit de geschiedenis blijkt, dat dit „Duits gebied is, waarvan de Duitse bewo ners op onrechtmatige wijze verdre ven zijn", aldus Ahlers. De Tiiburgse firma Huub van den Hout (markthandel in kaas, vleeswa ren en comestibles) viert zijn 40-jarig bestaan. Men kan het ook wat meer in het menselijke vlak trekken: me dio 1927 werd de toen 14-jarige Huub door zijn vader voor het eerst bij diens ambulante handel betrokken, zowel op de enige twee weekmarkten, die Tilburg toen (naast enkele maand- markten) rijk was als bij de huis-aan- huis-routes, die tweemaal per week werden gereden. Die 2 markten van toen zijn uitge groeid tot de 9 markten van onze tijd 6 in Tilburg, 1 in Goirle, Waalwijk en Baarle Nassau en om aan alle be hoeften aan opslagruimte te kunnen voldoen huist de firma Huub van den Hout sinds 1 mei van dit jaar in een groot, modern en riant pand (annex woonhuis) aan de Beneluxlaan, van waaruit de frisse, hygiënische mobie le verkoopwagens worden bevoor raad, waarmee men sedert enkele ja ren de verschillende markten pleegt te bezoeken. Natuurlijk zijn er tal van faktoren aan te wijzen, die heb ben bijgedragen tot de spectaculaire groei, die de firma Huub van den Hout heeft doorgemaakt, maar de voornaamste zijn ongetwijfeld: een goed humeur, kwaliteitsbewustzijn en eerste klas service. Wie tot de vaste klantenkring van Huub van den Hout behoort zal zulks maar al te graag be amen. De firma bestrijkt thans een groot en druk-beklant gebied en het heeft er alle schijn van, dat aan haar aktieve expansie-zucht nog geen ein de is gekomen.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 9