Raad Dmnen gaf goedkeuring aan bestemmingsplan Vennen-Oost en Groenewoud WASPIK C. van zilveren der Velden jubileum bij vierde Timtur hertenkamp verplaatst Uit do Langstraat Heropening „Doe het zelf zaak" A.C. v. d. Voort N.V. in Waalwijk Andreas Zijlmans groep uit Waalwijk hield weekend op Rendier hoeve DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 18 SEPTEMBER 1967 Bestemmingsplan Vennen-Oost Bestemmingsplan Groenewoud Verplaatsing herten kamp Diversen Conflict dreigt Bata Verdachte bekent moord Sigaretten-dieven gepakt Geschenken Sprang-Capeile Vlijmen Burgemeester alleen gelaten in raadzaal De gemeenteraad van Drunen had donderdagavond een agenda af te werken, waarin zij enkele belangrijke beslissingen moest nemen, n.l. de goedkeuring van het bestemmingsplan Vennen-Oost en de goedkeu ring van het bestemmingsplan Groenewoud. Bij deze bestemmings plannen waren tevens de bezwaarschriften van hen, die bij deze uit breidingen betrokken waren. Tevens moesten besluiten worden ge nomen over de grondprijs op grond van de kostenberekening, welke ter vergadering werden bestudeerd. Reeds tijdens de behandeling van de ingekomen stukken kwam tot ui ting de activiteit, welke er heerst in Drunen op het gebied van uit breidingsplannen en woningbouw. Het woningbouwcointingent voor 1967 en 1968 is voor Drunen be- paald op 116. In het najaar zal te- samen met Loon op Ziand en Herrs- den hiermee een begin worden ge maakt. Als nieuwtje worden deze woningen voorzien van centrale verwarming, met iedere woning een eigen stookinstallatie. Tevens zal 'n centraal antennesysteem worden in gevoerd. De huurprijs is bepaald op 27,30 per week, inclusief centrale verwarming en genoemde antenne. Tevens bracht de voorzitter bij de ingekomen stuuken nog ter spra ke de bouw van 132 premiewonin gen in uitbreidingsplan West 2, die gebouwd zullen worden door de Stichting Woningbouw Drunen; de huurprijs van deze woningen zal komen rond 165,per maand. De heer Snoeren had in 'n schrij ven nogmaals sterk de aandacht ge vraagd voor de bouw van bejaar- denwoningen, waaraan volgens hem in het verleden niet genoeg aan dacht was besteed (sinds 1964 pas negen), terwijl dit jaar helemaal geen bejaardenwoningen werden geplaatst. De heer Snoeren vroeg de raad B. en W. om een duidelijk standpunt te vragen. De voorzitter wees er op dat in het huidige plan bejaardenwonin gen niet direct realiseerbaar waren, maar dat op iets langere termijn hiermee wel rekening isgehouden. Het plan bestaat om aan de Oranje straat in 1968/'69 weer een aantal bejaardenwoningen te bouwen, ter wijl ook in Zuid op langere termijn bejaardenwoningen zijn gepland. Wethouder v. Gorcum toonde met cijfers aan, dat woningwetwonin gen, gezien de aanvrage van 400 woningzoekenden, primair was. De raad steunde de heer Snoeren niet en stelde vertrouwen in het be leid van B. en W. Tegen het bestemmingsplan Ven nen-Oost waren 13 bezwaarschrif ten ingediend. Hoewel de voorzitter nog eens zeer nadrukkelijk stelde dat deze bezwaarschriften geenszins onderschat moeten worden, stelde hij voor, ze in eerste instantie on gegrond te verklaren. Het uitbrei dingsplan Vennen-Oost, dat in 1960 voor het eerst ter tafel kwam, is van een dusdanige importantie, dat wijzigingen in groot verband niet mogelijk zijn. Bij de bezwaren kan alleen maar rekening worden ge houden met de onderhandelingen, die zullen moeten plaats vinden bij het verwerven van de gronden en dan wel in die zin, dat de betrok kene een redelijke schadeloosstel ling krijgt. De voorzitter was er zich van bewust dat in somimige ge- vallen, waarbij de betrokkenen in j de uitoefening van hun bedrijf wor- den belemmerd, er zeer precies en correct zal moeten worden gewerkt. De heren v. Helvoirt en Brok kwamen dit nog I 'eens zeer nadruk kelijk bepleiten, waarbij de heer Brok aanstipte, dat reeds tijdig naar oplossingen moest worden gezocht. Inmiddels heeft het gemeentebe stuur niet stil gezeten, want uit een kaart bleek, dat de gehele zuidhoek voor 99% eigendom is van de ge meente. De raad stelde zich bij het vast stellen van het bestemmingsplan Vennen-Oost achter het voorstel van B. en W. In het plan kunnen de vol gende gebouwen worden geplaatst: 385 woningwetwoningen in stro kenbouw; 385 premiewoningen in strokenbouw; 22 beter gesitueerde premiewoningen in strokenbouw; 277 premiewoningen en vrije sector- woningen, te bouwen als enkele woning of als blokjes van twee; 25 bejaardenwoningen; 48 als bijzon dere woonvorm te bouwen als flat; 42 als bijzondere woonvorm te bou wen als zeer grote woning; 8 patio woningen; 224 flatwoningen in 8 en 12 bouwlagen; 18 bungalows; 16 winkels; 2 servicestations; 316 ga rages. Blijft dan nog beschikbaar 36000 m2 voor schone industrie en 47000' m2 voor openbare gebouwen. Het gehele plan heeft een oppervlakte van 60 ha. en de voorbereidings- kosten zijn geraamd op 10 miljoen gulden. Vermoedelijk zal het plan Vennen-Oost over 10 jaar zijn vol gebouwd; hierover zijn moeilijk preciese prognoses te stellen. Voor openbaar groen is in dit plan 20% en voor wegen en straten 21% be schikbaar. De gemiddelde grond prijs komt uit op 26,85 per m2. Het bestemmingsplan Groenewoud met 10 bezwaarschriften, werd eveneens goedgekeurd. Het betreft hier 80 ha. industrieterrein voor Lips N.V. en nevenbedrijven, alles liggende ten oosten van de Badhuis straat (straks Lipsstraat) en ten zuiden van de spoorlijn. De gron den zullen door de firma Lips zelf worden aangekocht en de gemeen te gpl alleen dan optreden als zich bij de verwerving van de gronden moeilijkheden zouden voordoen. Evenals bij het plan Vennen-Oost, bepleitte de raad een goede rege ling met de betrokkenen en ver klaarde de bezwaarschriften, hoe redelijk en voor de hand liggend de ze ook waren, als ongegrond te zien in het licht van het algemeen be lang. In verband met de bouw van een nieuw bejaardencentrum, zal het hertenkamp, dat enkele jaren ge leden daar werd gesticht, verplaatst moeten worden. Door B. en W. werd voorgesteld dit te verplaatsen naar de speelweide in Braken-Oost, waar op de nieuwe kerk straks geplaatst moet worden, maar dat mogelijk nog wel tien jaar kan duren. Kos ten 10.000 gulden. De heer Snoeren was tegen de overplaatsing naar dit terrein en wenste dat het hertenpark eindelijk een definitieve plaats kreeg toege wezen. Hij was niet tegen een her tenkamp, maar wel tegen het luk raak verplaatsen met telkens zeer hoge kosten. De heer Nass vond het een fout dat met de opstelling van de uit breidingsplannen er geen rekening mee was gehouden dat een park, in dit geval een hertenpark, moest worden aangelegd. De heer De Kruiff vond de speel weide in Oost geen geschikte plaats, gezien het feit dat deze intensief werd gebruikt en gaf als suggestie een park bij de roeivijver. Gezien het feit dat de herten toch ergens moeten blijven en dat de raad ook geen goede plaats plaats kon aanwijzen (er kwamen ook suggesties voor Giersbergen en Els- hout), werd besloten de herten te doen verhuizen naar Braken-Oost. Daarbij zij 'aangetekend, dat ook B. en W. blijkbaar met ideze oplossing, ondanks dat zij dit voorstelden, niet erg gelukkig waren. Subsidie werd toegekend aan het Wit-Gele Kruis ƒ1813,—. De Kleu terschool kreeg 5000,voor aan schaf van kasten en speelmateriaal, waarbij mevr. Bosman opmerkte, dat dit reeds was gekocht. Dit was, aldus de voorzitter, niet de zorg van heit gemeentebestuur en blijkbaar had het schoolbestuur veel vertrouwen m de raad. Grond werd verkocht aan de Stichting Woningbouw Drunen voor de bouw van 132 premiewoningen in Braken-West 2, prijs 5200, per perceel. Grond werd gekocht van A. Smits, Giersbergen; het be trof hier grond nabij de Klinkaert' prijs per m2. Grond werd eveneens gekocht van H. Brok; prijs 0,85 per m2. Deze grond was gelagen nabij de nieuwe vuilnis stortplaats. Voor een 8-tal woningen werd rente en aflossing gegarandeerd bij het stichten van een eigen woning; zes van de acht personen waren niet afkomstig uit Drunen, maar elders, en stichten hier een eigen woning. Op vragen van de heer Snoeren betreffende de 'gasplaatjes, zei de voorzitter dat deze spoedig vervan gen zullen worden. Vrijdag j.l. hield de raad een ex cursie naar Arnhem, waar de uit breidingsplannen zouden worden bezichtigd, het provinciehuis en het openluchtmuseum. Bij de Bata-schoenfabriek in Best dreigt een loonconflict. Bata past sinds enige tijd de eigen bedrijfs- CAO's niet meer toe. Het bedrijf is per 1 april overgegaan op de CAO's die gelden voor de bedrijfstakken, waarin het bedrijf werkt, als schoe nen, leer, rubber en textiel. De vak bonden weigeren dit te accepteren, omdat deze overschakeling in feite neerkomt op vermindering van de ar beidsvoorwaarden. Het bedrijf heeft duizend werknemers. De 29-jarige Ekels, de tweede verdachte in de roofmoord op de we duwe Gijsbers uit Berghem, heeft vrijdagavond in Antwerpen een vol ledige bekentenis afgelegd. E. heeft toegegeven ook de initiatiefnemer tot de overval te zijn geweest. De verklaring werd afgelegd tegen over de Belgische politie in aanwezig heid van vertegenwoordigers van de rijkspolitie. De andere verdachte A. K., had al eerder een bekentenis af gelegd. DUIVENSPORT P.V. „Waspik", uitslag Arlon: P. V. d. Mosselaar 1; P. de Graauw 2 9 10; Th. Smits 5; Gebr. Selders 6 8; H. Treffers 7. Vilvoorde, oude duiven: W. Donks Ij 2 5; J. Timmers 3 4 6. Vilvoorde jonge duiven: G. Kuyten 1; W. Donks 2 7 26; Ge'br. Selders 3 9 18; H. Treffers 4 5 13 14 23 28; F. v. d. Mosse laar 6 10 27; P. v. d. Mosselaar 8 16; P. de Graauw 11 15 17 19 20 22 24 25; Th. Smits 12; F. v. Onzenoort 21. De Reisduif, uitslag Duffel: H. Smits 1 4 5 7; B. Verduyn 2 13 14; H. Nerings 3 6 9 10 11; M. J.- van Dongen 8; F. v. Hoof 12; A. Broekmans 15. VOLLEYBAL Atak heeft haar eerste wedstrijd in de nieuwe competitie met 3 - 1 verloren. De tegenstander DOS uit 's Hertogenbosch liet Atak niet meer dan een set-overwinning toe, 16-14. De andere 3 sets werden evenzo veel fikse nederlagen voor Atak: 15 - 4, 15 - 5 en 15 - 6. BART REKKERS MAAKTE 10.000 KM VOL Zondag liep de Waspikse lange-afstand- loper een voor hem historische mars. Deze fervente wandelaar maakte met een mars vanuit Veghel nl. precies de 10.000 km. vol. Het komende weekeinde begint Bart Rek kers aan een monsterrace van liefst 160 km. Dan loopt hij nl. mee in de trip van Nij megen naar Rotterdam. EERSTE PRIJS VOOR DRUMBAND De drumband van de Waspikse harmo nie Volksvlijt en Volksvermaak behaalde zondag op een concours te Raamsdonk een eerste prijs. Het 16 leden tellende korps kwam uit in de eerste afdeling. Voor de uitgevoerde werken, resp. de marsen Ac- centué en Henri Dunant nr. 1 kende de ju ry 248 V2 punt toe, Tuim voldoende voor 'n eerste prijs. In de rapporten kreeg instruc teur Wim van Hooren een compliment voor goede tempo en uitvoering. AUTOMOBIELCLUB IN OPRICHTING De Waspikse autobezitters zullen binnen enkele dagen Wordeivbenaderd om zich aan te sluiten bij een op te richten automobiel club. Al enige tijd zijn er besprekingen gaande ter voorbereiding van een realise ring der plannen in deze. Mocht er in Was pik inderdaad belangstelling voor een der gelijke vereniging bestaan dan zal men zich mettertijd in verbinding stellen met de RAC. Dan zullen er ook regelmatig auto- rally'6 worden georganiseerd. Zaak is dat er binnen een week voldoende belangstel lenden zich melden bij een van de initia tiefnemers t.w. C. de Hond, Kerkstraat 28; D. v. Dongen, Kerkstraat 10; J. Verschu ren, Kerkstraat 36; J. Damen, Arn. Ver- schurenstraat 24; Garage J. van Hooren, Schoolstraat 7; H. Kuyten, Schoolstraat 6 en V. van Gorp, Benedenkerkstraat 77. Is er inderdaad de interesse welke men ver wacht dan zullen de belangstellenden op korte termijn voor een oriënterende bespre king worden uitgenodigd. De organisatie voor Afrikaanse landen heeft de blanke huurlingen in Kongo vrijgeleide aangeboden naar een Euro pees land, onder visie van het Rode Kruis. I 1 In 't weekend zijn 16 dodelijke onge lukken voorgekomen, waarvan een te Rijen, waar de zesjarige Wim v. Loon door een trein werd overreden. Minister Klompé heeft in tegenwoordig heid van prinses Beatrix en prins Claus de Jeroen Bosch-tentoonstelling in Den Bosch geopend. Zeven jaren na de vestiging in Waalwijk, heeft de zaak van de N.V. Hout-, Board- en Triplexhan- del A. C. v. d. Voort aan de Grote straat 389, een ware metamorfose ondergaan. Het oude pand is geheel herschapen in een gezellige doe-het- zelf-zaak, waar iedereen die met de hamer kan omgaan, zijn gading kan vinden. Het vroegere herenhuis is nu een grote verkoopruimte geworden, waaraan de aannemersfirma Brekel mans en Zn uit Udenhout een be langrijk aandeel heeft geleverd voor het metselwerk. Fa. Klijn en firma de Graaf alhier, namen de eleotri- citeit en het sanitair voor hun re kening, terwijl de vloerbedekking is verzorgd door firma Brekelmans te Berkel. De winkel heeft een indeling voor etalage, uitstalling van hout, klein ijzerwaren en doe-het-zelfprodukten in standaarden en wandrekken, kan toorruimte en opslag van materia len van totaal 100 vierkante' meter. Achter de winkel is magazijn en werkplaats met een oppervlakte van 40 vierkante meter. De voorgevel is opgetrokken met glazuurstenen en de pui is één gro te etalageruimte met de deur in 't midden, vervaardigd van Afzelia- hout. Doordat de vloer van de zaak iets hoger ligt dan het trottoir, is een etalage overbodig geworden en is de hele ruimte geheel overzich telijk'voor de passerenden. Bij deze heropening is door het personeel van de firma een zwarte natuursteentegel met inscriptie aan geboden als felicitatie. Zaken-rela ties en genodigden hebben de vrij dagmiddag benut om de heer en mevrouw v. d. Voort hartelijk te komen gelukwensen met deze fraaie uitbreiding en heropening. Van ge meentewege is ook een felicitatie binnengekomen. De bloemen en ge schenken zijn getuigen van de goe de sfeer die in deze N.V. en ver daarbuiten heerst. Voor de doe-het-zelver zien we in de zaak een pracht sortering bouw pakketten als hang-, leg- en keu kenkasten, bureaus, bergmeubels, boekenkasten, tafels, stoelen enz. De houtcollectie is zeer uitgebreid; vam vuren- tot edelhoutsoorten, meubel- en lambriseringsplaten. Toegevoegd is nu een sortering klein ijzerwaren en meubelfournituren. Vrijdagavond is men er in ge slaagd - bijna de gehele partij siga retten, die enige weken geleden in Zundert werd gestolen, terug te vinden. De partij werd aangetrof fen in een garage bij een bungalow in Rijsbergen. Ook konden vier per sonen worden aangehouden, die zeer nauw bij de zaak betrokken zijn. Kortom, alles wat „Na Vijven" no dig is, heeft v. d. Voort. Het pand zelf, dat nu een nieuw uiterlijk heeft gekregen, past prach tig aan de omgeving van dit deel van Waalwijk, tussen het oude deel en het nieuwe plan Laageinde. Op het driegemeentepunt Tilburg, Moergestel en Berkel-Enschot, ligt „Rendierhoeve", waar de 150 leden van de Andreas Zijlmansgroep het afgelopen weekeinde gastvrijheid vonden. De welpen en kabouters vertrokken zaterdag om 2 uur n.m. per auto naar het week-endverblijf, terwijl de verkenners, matrozen en loodsen per brommer of fiets de tocht aanvaarden. Voor de verkenners was dit niet zo maar een fietstocht naar het kamp terrein, doch een „Rendierrit". Ter wijl de oudere leden van de groep 's middags de Breugheleaanse ker mis opbouwden speelden de wel pen en kabouters een groot Pipo- spel en vierden zij met Mama Loe, Dikke Deur en Klukluk, Pipo's ver jaardag. Om 5 uur n.m. werd door ce groepsleiders het week-end ge opend, waarna de broodmaaltijd volgde in de ruime eetzaal. Om half acht begon de Breugheleaanse ker mis en vonden de jongens en meis jes volop plezier in de vele attrac ties. die hen werden geboden. De avond werd besloten met een kamp vuur, waar bij het licht van het vuur vele leuke voordrachtjes wer den opgevoerd en onder opluistering van de loodsenband gezje'llig sa men werd gezongen. De nacht werd door de welpen en kabouters door gebracht op de hoeve in slaapzalen, terwijl de rest van de groep kam peerde in een tiental tenten. De volgende dag werd de H. Mis ge vierd in een sfeervolle kloosterzaal van de Trappisten-abdij. Na het ontbijt speelden de gehele groep van klein tot groot het spel „Stad tegen Stad". Dit was een wedstrijd tussen 5 steden en hadden de ge meentebesturen en de burgers van de steden hun handen vol aan de opdrachten, die telkens centraal werden verstrekt. Na de warme maaltijd, die uit een flinke portie erwtensoep bestond, werden de ma terialen en persoonlijke bagages weer ingepakt en kon de groeps leider om 3 uur n.m. in grote te vredenheid dit Andreas Zijlmans groepsweek-end sluiten. „In uw functie als portier is U de onmisbare schakel tussen bedrijf en klant", aldus de directeur van Timtur N.V., de heer G. de Graaf, in zijn huldigingswoord tot de heer C. van der Velden, die donderdag j.l. het feit herdacht, waarop hij voor 25 jaren als zodanig bij ge noemde N.V. in dienst trad en sa men met zijn echtgenote in de voor deze gelegenheid versierde cantine werd ontvangen. Directeur G. de Graaf memoreerde de vele ver diensten van de jubilaris voor Tim tur, feliciteerde hem met zijn jubi leum en bood hem als stoffelijk be wijs van dank en waardering een armbandhorloge en de Timturpen- ning aan, terwijl zijn echtgenote in de hulde werd betrokken door de aanbieding van fraaie bloemen. Namens „Unischoen", waarvoor de heren De Goei en Van Dissel dorp bij de huldiging aanwezig wa ren, feliciteerde de heer De Goei. Ook deze spreker had veel waarde ring voor het werk van de jubilaris en bood hem naast hartelijke ge lukwensen een geschenk onder cou vert aan. Vele sprekers voerden hierna nog het woord o.a. de heer A Brok, die de gelukwensen van de staf van het bedrijf overbracht. De heer P. ten Brink, die namens de vertegenwoordigers van de N.V. het woord voerde, terwijl de heer J. van Mil dit deed namens de af deling Verkoop. Nadat een heildronk op de jubi laris was uitgebracht, hield de heer M. Kemmeren een toespraak na mens de bedrijfsopleiding. Uit al de gesproken woorden bleek de grote populariteit van de zilveren jubilaris en tevens de grote waar dering die men hem toedraagt. Vele waardevolle geschenken on derstreepten tevens de uitgespro- C. van der Velden ken gelukwensen. Na de toespraak van de heer M. Kemmeren kreeg het aanwezige personeel gelegen heid de jubilaris persoonlijk geluk te wensen. Bij de huldiging was ook mevrouw De Graaf, de echtge note van de directeur van Timtur N.V. aanwezig. Na het officiële ge deelte bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. Van vele zijden mocht de jubilaris tevens geluk wensen ontvangen in de vorm van kaartjes, telegrammen en brieven, zodat het voor hem een onvergete lijke dag is geworden en tevens 'n bewijs hoezeer zijn functie en zijn persoon bij Timtur wordt gewaar deerd. BOTSING Heden - maandagmorgen - even voor 7 uur had op het Oosteind bij de Tilburgse- weg een botsing plaats tussen een bromfiet ser, D. uit Kaatsheuvel en een bus van de firma Kieivits uit Vlijmen. De bromfietser moet met te grote vaart de bocht vanaf de Tiliburgseweg naar het Oosteind 'hebben ge nomen, waardoor hij niet voldoende rechts van de weg 'bleef en recht op de vanaf het Oosteind komende bus inreed. De botsing was zo hevig dat D. tegen de voorrpit van de bus werd geworpen, waardoor deze ge- beel -werd versplinterd. Het slachtoffer werd bij de fam. S. binnengedragen, waar dokter Winkelman de eerste 'hulp verleende en overbrenging naar 'het ziekenhuis te Waal wijk noodzakelijk achtte, waarheen D. per ambulancewagen werd vervoerd. De rijks politie onderzoekt de schuldvraag. EXCURSIE GEMEENTERAAD De leden van de gemeenteraad van Sprang-'CapelIe maakten jl. donderdag per touringcar van de firma Mulders-Sars uit Waalwijk in gezelschap van hunne dames en gemeentesecretaris en gemeente-architect met hunne dames, onder leiding van bur- .'gemee6ter Van Prooijen, een excursie naar ij Sneek. Na om 6 uur te. zijn vertrokken werd in Rotisserie „Waterloo" te Leusden koffie gedrongen, waarna naar Kampen i. werd gereden en door de N.O.-polder en via Lemmer naar Sneek, waar het gezel schap om half 11 ten stadhuize werd ont vangen door het gemeentebestuur van Sneek. Burgemeester Rasterhof heette het gezelschap in de historische raadszaal har telijk welkom en vertelde een en ander om trent de historie van Sneek en hoe de stad momenteel reilt en zeilt. De raadsleden kregen hierdoor een indruk van de proble men en moeilijkheden waarvoor het ge meentebestuur van Sneek een oplossing heeft te zoeken, op het gebied van woning bouw, industrievestiging enz. Nadat burgemeester Van Prooijen dank woorden had gesproken voor de goede ont vangst en koffie met Sneeker koek was rondgediend, werd een rondrit door de nieuwe wijken van Sneek gemaakt en wer den de industriewijken en jachthavens be zocht, waarbij burgemeester Rasterhof een duidelijke explicatie gaf. In restaurant Piso werd de lunch gebruikt waarbij de burge meester van Sneek, zijn echtgenote en het gemeentebestuur mede aanzaten. Beide bur gemeesters voerden aan de disch het woord en burgemeester Rasterhof bood de dames persoonlijk een leuke herinnering aan in de vorm van een prachtige koektrommel met echte Friese Duimpjes, wat door de dames bijzonder op prijs werd gesteld. 's Middags maakt het gezelschap met de plezierboot „Toerist" een rondvaart over 't Sneeker Meer, wat niet weinig tot het sla gen van de reis heeft bijgedragen en waar van zeer werd genoten. Over de afsluitdijk werd vervolgens naar Alkmaar gereden, waar in restaurant „Koekenlbier" een uit stekend diner wachtte, dat alle eer weid aangedaan. Burgemeester v. Prooijen heet te hiérbij in het bijzonder welkom het-nieuw benoemde raadslid mevrouw Van Suijle- kom-Blom en sprak waarderende afscheids woorden tot de heer en mevrouw De Raat. De terugreis ging over Haarlem, Leiden, Rotterdam, waar Van Keekem nog werd aangedaan, om via Gorinchem naar Sprang- Capelle te rijden, waar het gezelschap, vol daan, na middernacht arriveerde. BOTSING Zondagmiddag om even voor 4 uur had aan de viersprong bij de Tilburgseweg een autobotsing plaats, welke gelukkig bij ma teriële schade beperkt bleef. De heer E. uit Capelle, die voor de oversteekplaats had gestoft, trok zijn wagen reeds op, toen uit de richting Waalwijk een auto kwam aan gereden. Hoewel de heer E. weer 6topte, kwam zijn auto toch reeds gedeeltelijk op de provinciale weg en klapte de uit Waal wijk komende auto tegen zijn wagen. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. AANRIJDING Zondagavond omstreeks 7 uur had aan de oversteekplaats bij de Jan de Rooijstraat een ernstig ongeval plaats, waarbij het slachtoffer in ernstige toestand naar het ziekenhuis te Waalwijk moest worden ver voerd. De wielrijder R. uit Waalwijk stak de provinciale weg over, toen een taxi uit de richting Tilburg naderde en hoewel de chauffeur krachtig remde kon hij een aan rijding niet meer voorkomen. Het slacht offer werd geschept en over de kap van de auto geslingerd en kwam met een smak op ■het wegdek terecht. Hevig bloedende uit zijn oren, werd door leden van de EHBO de eerste hulp verleend. Per ziekenauto werd hij naar Waalwijk vervoerd. De Waal- wijkse politie nam de remsporen van de taxi op en maakte proces-verbaal op. DAMMEN De Vlijmense damvereniging DYS is in de komende kompetitie ingedeeld in de 2e klaslse A van de KNDB. De tegenstanders zijn BD'V, Bergen op Zoom; HDR, Rosma len; DVS, Schijndel; DKVO, Tilburg; Box tel, Boxtel en DVS Vlijmen. DVS zal dit jaar de competitie-wedstrijden spelen in het nieuwe clublokaal, café 't Centrum te Vlij men. De eerste thuiswedstrijd is op zater dag 23 sept. om half drie in café 't Cen trum. RIKCONCOURS De Vlijmense damvereniging DVS orga niseert in café „De Witte" een rikconcours. Daar dit het eerste concours is in dit sei zoen worden vele liefhebbers verwacht. Za terdag 23 september za] de 2e wedstrijd worden gehouden. 30 september is de laaste wedstrijd om de prachtige prijzen. WEDVLUCHT „DE REISDUIF" De postduivenvereniging „De Reisduif" hield een wedvlucht vanuit Noyon, Frank rijk. Los 7.30 uur. Eerste duif 11.31.44 u.; laatste prijsduif 11.50.10 uur. De uitslag is als volgt: R. Berkelmans 16 8 13; W. v. Raven- steijn 2 5 14; H. Boom 3 10 11; W. v. d. Heuvel 4; C. IJpelaar 7 15; R. v. Baard wijk 9; 1. Boom 12. WEDVLUCHT „DE REISDUIF" De postduivenvereniging „De Reisduif" hield een wedvlucht vanuit Herentals; af stand 63 km. Los 10.15 uur. Eerste duif 11.06.19 uur; laatste prijsduif 11.09.59 uur. De uitslag is als volgt: H. Berkelmans 1 4 10 28; J. v. d. Heu vel 2 3 20 26; P. Diepstraten 5 17; J. Koks 6; W. v. d. Heuvel 7; P. v. Dal 8 21; A. v. Heivoort 9; R. Berkelmans 10 19; H. Wilhart 11; J. Bus 12; H. Boom 13; H. Kooien 14 15; G. v. d. Wiel 16 27; J. Boom 18 25; W. v. Ravensteijn 22; R. de Vaan 23; Th. y. Overdijk 24. WEDVLUCHT „DE ZWALUW" De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht vanuit Chatelet, België; afstand 151 km. Los 10.10 uur. Eerste duif 12.10.18 uur; laatste prijsduif 12.30.10 uur. De uitslag js als volgt: M. de Laat 1 4 6; Jan de Vaan 2 3; L. Parijs 5 9; Hannie v. d. Dungen 7; Jos Kuys 8 10; Jan Beekmans 11. Uitslag junioren van „De Zwaluw": Hanny v. d. Dungen 1. SCHOUWVOERING WATER SCHAP DE MAAS- EN DIEZE- POLDERS Vlijmen De jaarlijkse schouw- voering over de scheidings- of kavel- sloten en over de binnen- of per- c^elssloten in het gebied van het Waterschap De Maas- en Diezepol- ders zal dit jaar worden gehouden van 16 tot en met 27 oktober a.s. Dit houdt in dat de onderhouds plichtigen vóór de aanvang der schouw aan de op hen rustende ver plichting dienen te hebben voldaan. Burgemeester mr J. Faure van Geer- truidenberg is vrijdagavond alleen in de raadszaal achtergebleven, de stuk ken voorlezend en paraferend, nadat het ene raadslid na het andere de zaal had verlaten. De raad protesteerde hiermee tegen 't optreden van de burgemeester, die 'n voorstel van B. en W. aanvaard ver klaarde nog voordat de discussie er over was afgesloten.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 3