De Echo van het Zuiden Cees Zoontje sprintte in de „Ronde van het Lido" naar de zege SPORT RKC door 3-0 overwinning op De Spechten alleen aan de leiding in eerste klas Dubieus doelpunt bezorgde Sparta de winst tegen DESK: 2-1 WSC en Waspik delen beide de punten 1-1 Eerste overwinning van RWB tegen Reusel Sport: 4-0 kwam niet verder dan gelijkspel tegen Ter Leede: 1-1 Hoge snelheid Sprint MAANDAG 18 SEPTEMBER 1967 88e JAARGANG No. 75 Organisatie was perfekt RKC telt dit jaar geducht mee in de eerste klas. De Waalwijkers zijn tot nu toe ongeslagen gebleven en bezet ten trots de eerste plaats. Zondag werd een fraaie overwinning op De Spechten behaald. Dat belooft wat met de derby van a.s. zondag tegen Uitslag Axel—Uno Animo 2-2 Hockey 1I 1 1i. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Cees Zoontjes, de als favoriet gestarte renner in de tweede Ronde van het Lido, heeft zijn supporters niet teleurge steld. De rappe Tilburger toonde zich ook zondagmiddag weer de snelste. In een massasprint ging Zoontjes als eerste over de meet, de 100 kilometer afleggend in 2 uur, 23 min. en 23 seconden. Een bijzonder snelle tijd op een „glad" parcours gereden. De Ronde van het Lido is een groot succes geworden. Zeker 3500 wielerliefhebbers waren langs het fraaie parcours te vinden. Ook de renners waren bijzonder enthousiast over deze wielerronde. Vol lof was men over het fraaie parcours en de organisatie, die ook deze keer weer af was. Het heeft er alle schijn van dat de Ronde van het Lido zich een belangrijke plaats weet te veroveren in de reeks van wielerkoer sen. Het zal niemand verwonderen als binnen enkele jaren deze ronde is uitgegroeid tot een wielerspektakel van de eerste orde. Het organiserende comité kan te- Treden zijn. Initiatiefnemer M. van Iïooff, bijgestaan door de heren G. Verhoeven, P. Lagowitz, F. de Bont Q, van Son en H. Lammers. was 'n meer dan tevreden man, zondag middag. Met deze Ronde van het Lido is weer eens aangetoond dat X' r {v o,*f«',vv Cm* - - N.rjv.- v Q O De Ronde van het Lido is voor her haling vatbaar. Dat is zondag weer eens duidelijk bewezen. Er was een overweldigende belangstelling. De wielersport is ook in De Langstraat nog steeds 'in'. Dat bewijst ook elk jaar Olympia's Tour, wanneer de fi nish van een der etappes in Waalwijk wordt gehouden. Het initiatief van het Waalwijkse comité om elk jaar in september een wielerronde voor ama teurs te houden is prijzenswaardig. Het is te hopen dat er nog veel koer sen, wellicht ook nog eens voor profs, volgen. - o - De grote man in de Ronde van het Lido was Cees Zoontjes. De 23-jari ge Tilburger heeft een voortreffelijk seizoen. Hij boekte een reeks van op zienbare successen. Als ,,Ovis"-ren ner won hij Olympia's Tour en de Ronde van Brabant. Twee klassiekers die ook internationaal hoog staan aangeschreven. Daarbij nam hij de bloemen nog mee naar huis in de Ronde van Maarheeze, de Ronde van Balen-Nete en de Ronde van Kleef. In de Ronde van Frans Vlaanderen werd hij tweede, terwijl de Tilburger in de Ronde van Tsjecho-Slowakije een elfde plaats voor zich liet af drukken. Een indrukwekkende reeks van successen. - o - Zoontjes was bijzonder enthousiast over de Waalwijkse ronde, die hij een grote toekomst voorspelde. De orga nisatie noemde hij perfect. Ook het parcours werd door hem geroemd. Er zijn slechts twee opvallende bochten in, die overigens bij droog weer ook weinig gevaar opleveren. Ook de overige renners gingen tevreden weg uit Waalwijk. Dat is een groot com pliment voor de organisatoren. - o - Woensdagavond is Nederland in de ban van het Europacup-voetbal. Dan treedt landskampioen Ajax in het strijdperk met Real Madrid, de Cup winnaar van verleden jaar. De Am sterdammers wacht ongetwijfeld een zware strijd. Bijgestaan door 65.000 bezoekers moet er toch wel een klei ne overwinning uit te slepen zijn. In de ere-divisie heeft Feijenoord 'n grote overwinning geboekt op For- tuna '54. De Rotterdammers doen dit jaar, naast Ajax een serieuze naar de titel. - o - DESK. Waalwijk rijp is voor een wieier- evenement, en dat men het ook kan organiseren. Dankzij de bereidwil ligheid van tal van Waalwijkse be drijven was men er in geslaagd de renners een aantrekkelijke prijzen- pot voor te zetten. Ook was het zo mogelijk om geen entree te heffen. Vooral dit laatste is er niet vreemd aan geweest dat ruim 350C' perso nen het fraaie parcours rond het Boefsven en het Lido omzoomden. Een compliment mag wel gemaakt worden aan de Waalwijkse politie die op een voortreffelijke manier de enorme verkeersstroom wist te verwerken. Mocht het parkeren wel eens moeilijkheden opleveren, een chaos ontstond nergens en dat is een pluim op de hoed van de Waal wijkse agenten. Alleen eindigde de finish in een grote valpartij, waar bij het echter bij materiaalschade en enkele schaafwonden bleef. Ook een jeugdige toeschouwer liep lichte verwondingen op toen een van de renners kort voor de meet met het publiek in aanraking kwam. Cees Zoontjes heeft zich ook in de Ronde van het Lido weer de ren ner met „verstand" getoond. Heel de koers draaide hij de ronden in een hoog tempo, doch ontsnappings pogingen liet hij voor wat ze waren. Dat had de Tilburger goed gezien, want de kopgroepjes die zich had den gevormd werden de laatste ronden ingelopen. Toen rook Zoon tjes zijn kans die hij, net als in Olympia's Tour, op het goede mo ment heeft benut. De 90 amateurs bleven tot half course goed bij elkaar. Daar was het uitstekende geasfaltqgrde par cours niet vreemd aan. Zo was er na 2 uur koersen precies 85 kilometer afgelegd, wat neerkomt op een ge middelde van 42,5 km per uur. Voor amateurs een topsnelheid. Als een compacte groep draaide het peloton ronde voor ronde. Prijsrijders als Piet Deenen, Cees Zoontjes, Gerrit Zantingh en de Engelsman Green werd geen ontsnappingskans gege ven. Wel werd er om de talrijke premies gespurt. Met nog 30 kilometer voor de boeg sprongen er zeven renners v/eg. Het waren Van den Donk, Van Driel. Van der Vlam, M. Wigchert, Piet Deenen, Theo Hannegraaf en A. Cardol. Het kopgroepje wist 'n voorsprong van 16 seconden op het peloton te behalen. Met de laatste 10 kilometer in zicht vonden Bart Salaro en Piet Maurik het welle tjes. Dit tweetal dat steeds aan de kop 'van de achtervolgers was te vinden, ging er aan trekken. werden de laatste kilometers afge legd. Er werd door de renners ge vochten om de beste plaatsen. Met de laatste bocht in zicht kwam top- renner Cees Zoontjes opzetten. Hij bleek tenslotte over de langste adem te beschikken want in een machtige spurt ging hij als eerste over de meet. Martin van Hoogstra ten en Bart Salaro achter zich la tend. De laatste honderd meters gaven de renners alles. Toen een van de renners met het publiek in aanra king kwam ontstond er een valpar tij waarbij 10 coureurs betrokken waren. Ook achter de finish ont stond nog een valpartij toen enkele renners wat al te onstuimig door reden. Het bleef bij materiële schade en enkele schaafwonden. Wel regende het. na het bekend worden van de officieuse uitslag, protesten bij de jury. Blijkbaar hadden de heren enkele renners over het hoofd gezien want de of ficiële uitslag week nog al af van de officieuse. Na de huldiging van kampioen Cees Zoontjes (zie ook Sport Sterren Spreken) werd de renners een koffietafel aangeboden. Het wielerbal, 's avonds, trok een voile zaal. Het waren The Conti nentals met het zangeresje Antoi nette Verweijst die het publiek uit stekend vermaakten. Amateurs: 1. Cees Zoontjes, 100 km in 2 uur, 23 minuten en 23 seconden 2. M. van Hoogstraten, 3. Bart So- laro, 4. A. van Uden, 5. M. Nichols, Vlijmen, 6. G. Zantingh. 7. Th. Ouds hoorn, 8. G. Maurik, Den Dungen, 9. C. Wigchert, 10. N. Koelemij. Nieuwelingen: 1. J. Groeneveld, 60 km in 1 uur, 23 minuten en 50 se conden." 2. J. van de Beek, 3. P. N'ees- kens, 4. R. van Doorn, 5. E. Diepe- veen. 6. C. Vermaire, 7. A. de Bruyn 8. Th. Zoontjes, 9. C. van Deute- kom, 10. L. van Wely. Aspiranten: 1. K. van Bragt, 30 km in 42 minuten en 3 seconden. 2. H. van Dongen, 3. P. Romeyn, 4. H. Gij sen, 5. F. van Lokven. Na vorige week, dank zij een ho ger tempo, de winst in Helmond te hebben gegrepen, heeft DESK in haar eerste thuiswedstrijd opnieuw aan de lijve kunnen ondervinden dat het met Sparta '25 kwaad ker sen eten is en geheel overeenkom stig het spelbeeld van deze middag de winst aan haar tegenstander moeten laten. Het was jammer voor de mannen uit Beek en Donk dat dit via een zeer aanvechtbaar doel punt moest gebeuren, want alleen al door hun totale inzet, kwam de overwinning volkomen verdiend bij de gasten terecht. In tegenstelling hiermee maakte het spel van DESK ditmaal een lauwe indruk en de Kaatsheuvelse ploeg was geen scha duw van een week tevoren. Toen waren zij het immers die hun te genstander, vooral middels 'n hoog tempo, hun wil oplegden. Nu waren zij het zelf die door dit wapen, aan gevuld met een enorme dosis vecht lust van het wilskrachtige Sparta, aan banden werden gelegd en ten slotte geklopt werden. De gasten spaarden zich op geen enkele wij ze. Iedere schier onbereikbare bal probeerden zij nog te achterhalen, wierpen zich voor elke tegenstan der en bovendien hadden zij daar bij het geluk dat menige pass van een DESK-speler op een toevallig uitgestoken been strandde. Nee, op het gebied van werklust konden de Dessers deze middag bij hun tegen standers in de leer gaan. Sparta deed haar naam eer aan en op deze wijze spelend, zal nog menige te genstander tegen hen in het zand bijten. Het was vooral door hun agres siviteit dait die gasten een aanvan kelijk onzekere DESK-defensie aan troffen, waardoor zij' tevens 't mid denveld konden bezetten en steeds weer (gevaarlijk konden aandringen. De samenwerking tussen doelman en defensie klopte voorlopig nog niet bij de gastheren. Tegen z'n ge woonte in kwam Tausch enkele ma len ver uit z'n doel, waarbij hij zich eenmaal op een hoge bal verkeek, maar het had allemaal geen kwalij ke gevolgen, zodat de nul op het scorebord bleef. De eerste pogingen waren overigens voor de thuisclub, die al spoedig in een hoekschop re sulteerden, waaruit Frank v. Riiel echter naast schoot. Nadat een te genbezoek van de gasten eveneens zonder resultaat was gebleven, los te Henk Lugters aan de andere kant een onverwacht ver schot, waaruit doelman v. d. Elzen ten koste van een corner redde. Geleidelijk aan begon de DESK-defensie er beter in te komen en trok middels v. We- Met succes, want de achterstand op het kopgroepje werd steeds klei ner. Drie ronden voor het einde was het help veld weer bij elkaar. In een hoog tempo en onder grote spanning In een meer spannende dan fraaie wedstrijd hebben Waspik en WSC de punten gedeeld, de meest aan vaardbare uitslag. Bij ideaal voetbalweer trapte de blauw-witte middenvoor af. Waspik begon er direct maar aan en zat fel op de oranje-zwarte veste, doch toen WSC even aan dit tempo ge wend was, werd ook het blauw witte strafschopgebied nogal eens bezocht, waarbij enkele mooie kan sen gingen verloren door te traag reageren van de WSC-aanvallers. De blauw-witten waren agressiever en, met verre trappen gooiden zij 't spel open, maar ook dit oogstte geen resultaat, daar de WSC-defensie ook nu weer bekwaam bleek voor haar taak met „goalie" De Mare aan het hoofd. Het doelpunt dat dan ook voor Waspik ontstond in de 18e minuut, kon niet op hun re kening warden geschreven, want nadat de WSC-doelman, volgens de overigens goed leidende scheids rechter, een pas te veel had ge maakt met de bal, kreeg Waspik 'n vrije trap te nemen op enkele me ters van de WSC-doellijn; nadat deze was gekeerd, kwam de bal bij de blauw-witte rechtsbinnen, die van kortbij inschoot; 10. Na dit doelpunt werd WSC ook iets feller en na enkele kansen om zeep te hebben gebracht, scoorde T. v. d. Steen, doch de arbiter meende bui tenspel te hebben geconstateerd, dus ging dit feest niet door. Hierop twee prachtige safs van De Mare door een hard schot schitterend te stoppen en tweemaal de bal van de schoen van een blauw-witte belager af te halen. Met 10 brak rust aan. Na rust een dergelijk spelbeeld, maar met iets minder goed voetbal. Nadat De Mare wederom de bal van de schoen haalde van de bl.- witrte rechtsbuiten, kwam WSC over links in de aanval en 't was jeugd speler Leijtens die een hoge boog- bal inzond en daarmee de Waspik doelman op z'n verkeerde voet zet te en die moest toezien dat de bal over z'n hoofd in het net verdween; 11 Hierna kreeg de wedstrijd een iets rommelig karakter, doch het bleef ibij enkele blessures. Nadat beide voorhoeden nog enkele mooie kansen om zeep brachten, bleef de stand ongewijzigd en zowel WSC als Waspik mogen tevreden zijn met deze uitslag. Wederom speelde de WSC-verde- diging een goede wedstrijd, doch de vermanende vinger moet worden opgestoken tegen de aanvallers, die slechts 3 doelpunten scoorden in 3 wedstrijden, terwijl de verdediging slechts twee gelukstreffers moest toestaan, dat WSC op even zoveel verliespunten komt te staan. Afin, we weten nu waaraan geschaafd moet worden, en ook dat wordt op gelost. gooi Door de overwinning op De Spech ten, heeft RKC alleen de kop ge nomen, gevolgd door Sparta '25 met één punt achterstand op Middel burg, dat een wedstrijd minder ge speeld heeft. De uitslag doet ver moeden dat RKC het betrekkelijk gemakkelijk gehad zou heben, maar dat is niet zo, want De Spechten boden grote tegenstand en meerde re malen heeft de RKC-goalie dan ook reddend moeten optreden. Het is voor RKC een ongekende weelde om op deze hoogte te staan en nie mand zal dit vermoed hebben. Maar a.s. zondag volgt de eerste grote krachtproef tegen DESK, maar daarover van de week meer. De beginfase van de wedstrijd was voor De Spechten, die doelman v. d. Anker al meteen fel belaag den, maar deze bewees meteen al zijn klasse en redde voortreffelijk. De eerste aanval van RKC-zijde leverde niets op door offside van Duquesnoy. De Spechten zetten we derom een goede aanval op, maar het schot ging over het doel. Ver hoeven en Bruurmijn probeerden 't met een schot en een kopbal, zon der succes echter. De achterhoede van RKC, in puike vorm, wist de aanvallen goed te weerstaan, maar ze had toch eenmaal het (geluk aan haar zijde, toen Klumpfcens de paal raakte. De wedstrijd was snel en verplaatste zich steeds van het ene naar het andere doelgebied. Na on geveer een half uur kwam Klump,- kens vrij voor v. d. Anker, maar hij schoot hopeloos naast. In de 41e minuut deed RKC het beter en een goede actie van Kuys, die de bal doorzond naar Duquesnoy, zette deze laatste met een fraaie kopbal om in 10 voor RKC. Na nog een redding van v. d. Anker, brak de rust aan. De eerste minuten na de rust wa ren weer voor De Spechten en de achterhoede kreeg heel wat werk te verzetten, maar dan stond er nog de in de eerste helft aan zijn hand geblesseerde v. d. Anker, die zijn doel schoon hield. Klumpkens ver scheen voor de derde maal voor hem, en voor de derde keer faalde hij volkomen. RKC kwam weer wat los en de eerste tekenen van een hogere score begonnen zich al af te tekenen toen H. Bruurmijn in het zijnet schoot. In de 23e minuut werd het dan toch 20 voor RKC toen Kuys een combinatie van Bruurmijn-Duquesnoy doeltreffend met een hard schot afrondde. Hier na probeerde Bruurmijn het nog 'n keer, maar nu was De Spechten- doelman op zijn post. De Spechten, die toch wel goed voetbal lieten zien, bleven aanvallen, maar mis ten een afwerker. In de 40e minuut begon Kuys aan een solo, gaf de bal op tijd af aan Duquesnoy en deze gaf met een hard schot de keeper voor de derde maal het nakijken; 03. De laatste 5 minuten werden rustig uitgespeeld en bij het eind signaal van scheidsrechter Lemaire hadden de RKC-ers weer 2 kostba re punten behaald, punten niet al leen direct behaald op het voetbal terrein, maar ook indirect door de nauwgezette opkomst tijdens de trainingen en de volledige inzet, die hierbij (getoond wordt. En dit is toch een essentieel iets om 's zondags tot succes te komen. Verdere uitslagen: RKC 2—-UNA 2 4—3 Raamsdonk 2RKC 3 34 Dussense Boys 3RKC 4 22 Be Ready 3—RKC 5 3—3 Nieuwkuijk 4RKC 6 41 NAC-jeugdRKC-jeugd 13 zei en Verwijst mee ten aanval. Er zaït echter geen lijn in de aanval len, het duurde bovendien allemaal wat te lang en dat was voor de zeer agressieve Sparta-defenisie altijd net voldoende om hun tegenstanders de voet dwars te zetten. Aan de ande re kant moesten Muskens en v. d. Schans al hun capaciteiten aanspre ken om het forse duo v. d. Laar en v. Schijndel de doortocht te belet ten. In de 30e minuut volgde plot seling een snelle uitval van DESK via het centrum, Kees Soeterboek was z'n belagers net voorbij, toen hij op het moment dat hij wilde in schieten tegen de vlakte werd ge werkt. Scheidsrechter De Bruin wees onverbiddelijk naar de witte stip en tegen de strafschop van H. Lugters was doelman v. d. Elzen volkomen kansloos; 10. Na rust had DESKaanvankelijk 't initiatief, waarbij o.a. Lugters een maal Soeterboek goed lanceerde, maar deze werd door de agressieve defensie der gasten te zwaar op de huid gezeten. Een goede uitval van Kreté had evenmin het gewenste resultaat. De uitvallen van de gas ten waren door het hoge tempo en door hun verrassend element in fei te veel gevaarlijker en Tausch kreeg in deze periode ruimschoots gelegenheid zijn waarlijk niet ge ringe capaciteiten te demonstreren. In de 55e minuut ontstond echter een doelworsteling, die DESK fataal zou worden, nadat Tausch eerst fantastisch gered had. Linkshalf Vogels wist hem tenslotte te pas seren; 11. DESK antwoordde o.a. met een corner, waaruit Soeterboek inkopte, maar v. d. Elzen was pa- Dit keer is het Uno Animo beter gelukt dan vorige zondag. Al heb ben ze niet de hele winst binnen kunnen halen, toch zijn ze met een gelijk spel nu best tevreden. De beide ploegen gaven elkaar ook nu niet veel toe. Na de 15e mi nuut nam Axel de leiding met een laag ischot; 10. Na een half uur wist Uno de gelijkmaker te scoren door Tony v. d. Made, die H. v. cL Meijiden verving; 11. Nog juist voor de rust liet Gerrit v. Lier Uno juichen en ging men met een 21 voorsprong aan de thee. Na rust ging de wedstrijd op de zelfde voet voort. Beiden waren aan elkaar gewaagd. In de laatste vijf minuten kwam er een afstandschot van Axel, dat de stand op 22 bracht. raat. Bij een nieuwe corner kreeg Lugters de bal niet goed op z'n hoofd, die daarop overging. Onge veer een kwartier voor het einde ontstond opnieuw een benauwd mo ment voor het DESK-doel, waaruit Tausch boven z'n hoofd reikend, de bal te pakken kreeg. De toestormen de rechtshalf Kuypers sprong hem echter op het lijf en de bal uit z'n handen in het doel. Hoewel DESK heftig protesteerde, kende de arbi ter tot verbazing van vriend en vij and dit doelpunt toe. Wel stelde DESK in de resterende minuten heftige pogingen in het werk om 't getij te doen keren, maar het was duidelijk aangeslagen en miste de overtuiging om hierin te slagen. Sparta intussen putte moed uit haar succes en bleef gevaarlijk. Kort voor het einde werd aange kondigd, moest Lugters zich nog la ten vervangen, maar toen was het leed reeds geleden. De overwinning die RWB giste ren behaalde op Reusel Sport, kan volkomen verdiend genoemd wor den en is geenszins geflatteerd. Of het weer meespelen van Huub Bruurmijn, na zijn zware blessure in een oefenwedstrijd opgelopen, de ploeg inspireerde, durven wij niet te zeggen, maar wel liep het in de voorhoede stukken beter dan in de voorgaande wedstrijden. De nul die de achterhoede wist te handhaven, werd bereikt door goed verdedigend spel. De paar kansen die Reusel kreeg, werden door de falende voor hoede om zeep gebracht. RWB was vóór rust veel in de aanval en het was te zien dat dit succes zou hebben. In de 15e min. schoot Damen prachtig op doel, maar de goed kepende Reusel-doel- man wist de bal weg te stompen. Mayers pikte de bal op, en uit zijn voorzet op maat kon Han Bruur mijn inkoppen; 10. De volgende periode zat RWB veel op het Reusel-doel. We zagen verschillende goede acties van Han Bruurmijn stranden op de keeper of juist naast gaan. In deze periode had Reusel diverse malen het geluk aan haar zijde. Na een half uur bracht een mooie combinatie tussen Han Bruurmijn en Mayers de bal bij Huub Bruurmijn, die liet zien dat hij het schieten nog niet was verleerd; 20. Vijf minuten voor rust pikte Huub de bal op en met een mooie solo schoot hij weer hard in; 30. Een mooie voorsprong na deze eerste helft, volkomen ver diend door goed voetbal en hard werken van de gehele ploeg. Begrijpelijk dat RWB na de rust een wat lager tempo speelde en om dat Reusel dit tempo met deze ach terstand niet opvoerde, kon RWB rustig verder spelen. Toch waren de gevaarlijkste aanvallen voor de thuis'club en vooral in het eerste kwartier mocht Reusel vooral haar keeper danken voor de wijze waar op hij zijn doel voor verdere door boring wist te vrijwaren. De laatste 20 minuten liet Huub Bruurmijn zich vervangen, omdat hij last van zijn been kreeg. Tien minuten voor tijd stuitte de bal na een schot van v. d. Gouw af van de keeper. Han Bruurmijn kwam in het bezit van de bal en het was 4^—0. Zoals reeds gezegd, een dik ver diende overwinning in een van bei de zijden zeer sportieve wedstrijd, gefloten door een zeer bekwaam scheidsrechter. Een gehavend SSC moest j.l. za terdag tegen Ter Leede met een 1-1 gelijk spel genoegen nemen. Bij SSC ontbraken wegens blessures op het appèl Hans Lagrauw, P. Faro en H. v. Peer. Voorts moest linksbuiten Kuijsten zich in de tweede helft la ten vervangen. SSC moest zodoen de het elftal op tal van punten wij zigen en het bleek deze middag dat de vervangers Maton, Dekkers en Kuijsten nog niet de volledige kracht konden opbrengen om 90 minuten lang voetbal te spelen. Smits was verhuisd naar de stop- perspilplaats en heeft op deze plaats bergen werk verzet. Maton kwam op de midvoorplaats te staan en Dekkers op de rechtsbuitenplaats. De voorhoede van SSC heeft deze middag veel kansen gemist. Ter Lee de heeft het SSC niet moeilijk kun nen maken. Slechts een enkele maal konden zij gevaarlijk doorbreken. Vóór de rust konden we eigenlijk maar één gevaarlijke aanval van Ter Leede noteren en het was Ver hagen die de bal nog net van de doellijn het veld in kon werken. Doelman Treffers toonde zich deze middag weer een doelman van klas se. Nadat scheidsrechter Langeler het aanvamgssein had gegeven, was het direct SSC dat tot de aanval over- ginig. En reeds in de 5e minuut kre gen de SSC-ers een fraaie kans om te doelpunten, doch het schot van Maton ging naast. SSC bleef steeds goede aanvallen ondernemen, die werden opgebouwd door Den Rooij- en en v. d. Schans, op het heilig dom van doelman v. Leeuwen, doch het ontbrak aan goede schutters. Dekkers, die iin de eerste helft zeer goed meeging, lanceerde in de 22e minuut een fraaie voorzet, doch 't schot van Maton ging over. SSC bleef beuken op de Ter Leede-veste en vaak moesten zij aan de nood rem trekken om erger te voorko men. In de 38e minuut konden de SSC-ers dan toch tot de verdiende 10 voorsprong komen. Via de mid denlinie kwam de bal bij Kuijsten terecht, deze snelde er mee naar voren en een goed meegekomen Maton kon de bal, via de binnen kant van de .staander, in het net wierken. Het was een alleszins ver diende voorsprong. Aangemoedigd door dit succes, bleven de SSC-ers moedig aanvallen, maar het lukte niet tot een grotere voorsprong te komen. Bijna hadden de Ter Leede naren in de 43e minuut de stand op gelijke hoogte kurinen brengen. Na de ruste zagen we een ware afspiegeling van de eerste speel- helft. Een steeds hevig aanvallend SSC, doch de kansen die men miste waren legio. Zowel v. d. Broek ails Maton kregen enkele geheide kan sen :om tot een doelpunt te komen, doch hun schoten waren te zacht of gingen over. Zo verging het ook Den Rooijen en v. d. Schans. In de 30e minuut noteerden we dan een aanval van Ter Leede. De bal kwam bij v. Biezen terecht, deze zette goed voor en in eerste instantie wist Treffers (de bal met een ferme stoot nog weg te werken, maar Brons van Ter Leede ving de bal op en kans loos passeerde hij toen doelman Treffers. Beide' partijen trachtten in de laatste 15 minuten nog tot suc ces te komen, maar hoewel SSC nog enkele goede kansen kreeg, 't lukte niet. Het einde kwam met een 11 gelijke stand en hiermee kreeg Ter Leede toch wel meer dan het had verdiend. Scheidsrechter Lngeler had een gemakkelijke taak en leid de de wedstrijd tot ieders tevreden heid. In een matige wedstrijd heeft de betere techniek van Waalwijk de overwinning gebracht bij de ploeg die hem het meest verdiende. De zeer aantrekkelijke eerste helft met een goed spelend Waalwijk bracht het publiek soms in vervoering. Door onfortuin kwam heren 1 niet verder dan een 10 voorsprong met de rust. Dit doelpunt was van P. Horvers. Direct na rust een storm loop op het doel van Oirschot wat resulteerde in twee goals. Een van R. Petit en een van E. Knepflé. Daarna daalde het tempo aanzien lijk en de wedstrijd werd romme lig. Oirschot kon 15 minuten voor tijd tegenscoren, maar verder kwa men ze niet. Met wat kunst en vliegwerk konden beide achterhoe des verdere doelpunten voorkomen. Andere uitslagen: heren Den Bosch 6Waalwijk 2 11 Waalwijk 3MEP 6 04 Were Di 5Waalwijk 4 03 Dames: BredaWaalwijk 61 Waalwijk 2Push 3 30

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 5