wAALwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt Willem van Oranje College krijgt de beschikking over (raai sportcomplex ierlo H. Verhoeven prolongeert koningstitel bij E.M.M. DampObevrijdt tö :orm meubelen Bronchileffen Rond de raad van Drunen van OPEN OOG SCHOOL MOEI U17GEBREID WORDEN MET LESLOKALEN EN TWEEDE GYMNASTIEKZAAL uitsluitend verkrijgbaar bij Sportvelden Uitbreiding ..JmBur. ■^cxciuóieoe ^J-lercnklediiicj WAALWIJK Finale van Compktc Woning- inridhtinf H. Snoeren wint voorwedstrijden 2e klas driebanden Agrarische dagen in Drunen waren groot succes Robert Schuman- prijs voor dr S. ü/lansholt Ex-ministers en ex-kamerleden kosten 3 miljoen VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1967 88e JAARGANG No. 76 van Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Ant.oon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28 2 ct. inc.k..) ƒ0,30 p. mnd. (1,2010 ct. inc.k.) 1.30 p. kwrt. 13,40+ 10 ct. inc.k.) 3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 B .reaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres ..ECHO" (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Het Willem van Oranje College in Waalwijk krijgt begin volgend jaar de beschikking over een prachtig sportcomplex. Op het terrein aan de Van Assendelftstraat, aansluitend aan de school is de Ned. Heidemij. enkele sportvelden aan het aanleggen. Er komt een half verhard speelterrein, een tegelveld, springbak en een veld voor kogelstoten. Na 12 jaar krijgt het Willem van Oranje College dan eindelijk de beschikking over eigen sportterreinen. Bij deze uitbreiding zal het overigens niet blijven, want men heeft nu reeds dringend behoefte aan acht leslokalen meer. Er zijn dan ook plannen om de school uit te breiden met 14 lokalen waaronder een tweede gymnastiezaal. Deze plannen zijn echter nog in een begin stadium 'en het zal dan ook nog wel even duren voordat de vereiste vergunningen verkregen zijn. spelmateriaal. Nog dit jaar hoopt de Heide Mij. met het projekt, dat 120.000,vergt, gereed te komen. Toen in 1954 met de bouw van de school werd begonnen was al van de gedachten uitgegaan, dat de naast de school gelegen terreinen mettertijd wel eens de bestemming van sportveld konden krijgen. De noodwoningen in de Korte Driessen stonden realisering van deze plan nen in de weg. In 1964 slaagde het schoolbestuur er in ook deze gron den te kopen, zodat het hele com plex gelegen aan de Floris V-laan en de Van Assendelftstraat eigen dom werd. In samenwerking met de Neder landse Sport Federatie en de Ned. Heide Mij. werden de plannen uit gewerkt. Bij deze besprekingen kwam het plan naar voren om in plaats van het gebruikelijke gras veld een half verhard, zgn. gravel, veld aan te legenen. In februari '64 kende het ministerie ook een sub sidie toe, zodat de plannen defini tief uitgewerkt konden worden. Het is, volgens de heer C. van den Hoven, secretaris - penningmeester van het Willem van Oranje College, een prachtig plan. Het halfverharde hoofdveld, 92 bij 42 m, is o.m. geschikt voor voet bal. korfbal, hockey en honkbal. Het tegeelplateau (40 bij 20 m) kan gebruikt worden voor volleybal en basketball. De springbak en een grasgazon voor kogelstoten comple teren het geheel. Het complex wordt afgezet met een grasstrook en lich te beplanting. Aan de achterzijde vormt een hekwerk van netgaas de afsluiting. Aan de voorzijde komt een sierhek, dat uit eigen midde len betaald moet worden. Het schoolbestuur meende dat het beter was om deze hoek, in 'n rian te wijk, een beter aanzicht te ge ven, Hiermee ook tegemoed komend aan de wensen van het gemeente bestuur. Met de grondwerkzaamhe den is de Heide Mij. reeds aan de gang. Er wordt een zandbed van 20 cm aangebracht. Voor het hoofd veld wordt 10 cm sintels ingewalst waarover een toplaag „aroda" van 5 cm komt. Om het sportcomplex op te hogen moet er 500 kub. meter zand aangevoerd worden. Ook komt er een bergingsruimte voor Het Willem van Oranje College kampt ook met ruimte-gebrek. Voor de 435 leerlingen heeft men slechts de beschikking over 13 leslokalen en 5 vaklokalen. Dit betekent, zo vertelde ons Drs. T. Schouten, di- rekteur, dat men zes zgn. „wandel klassen" heeft moeten vormen. Er is dringend behoefte aan uitbreiding. Gedacht wordt aan 11 leslokalen en 3 vaklokalen, waaronder een twee de gymnastiekzaal. Er zijn momen teel 54 lesuren lichamelijke opyoe- ding, terwijl er in de huidige zaal slechts 40 per week gegeven kun nen worden Uitbreiding is dus een noodzaak. Na in 1949 als Christelijke HBS in enkele hulplokalen aan de Stations straat te zijn begonnen, is het Wil lem van Oranje College uitgegroeid tot een onderwijsinstituut van for maat; dat voor de Langstraat van grote betekenis is. De terreinen naast het Willem van Oranje College, waarop door de Heide Mij. een sportcomplex wordt aangelegd. X Zondag werd in de doelen van E.M.M. de jaarlijkse koningstitel ver schoten. Om 2 uur bonden 22 schut ters de strijd aan voor deze fel be geerde titel. Het bijzonder fraaie weer kon toch niet de schutters tot zeer uitzonderlijke prestaties leiden. Allereerst werden 20 pijlen ver schoten waarbij de hoogste zes de strijd verder konden voortzettten. Dit waren H. Verhoeven 168 pnt.; W. Huizin- ga 147 pnt.; A. Gloudemans 141 pnt.; P. Orban 140 pnt.; B. Pullens 140 pnt.; W. Klijn 132 punten. Een zeer goede prestatie leverde het asp. lid A. Gloudemans jr., die buiten mededinging 141 punten schoot. De 6 overgebleven schutters bonden hier na de strijd aan voor een plaats in het drietal waarbij men dan al zeker was van de titel koning, onderkoning of prins. De uitslag van deze 12 pijlen was: H. Verhoeven 98 pnt.; W. Klijn 95 pnt.; B. Pullens 93 punten. In de finale liet H. Verhoeven er geen twijfel over bestaan dat hij weer graag met de koningstitel zou willen gaan strijken en mede door een trage start van W. Klijn en het niet tot voldoende hoogte bereiken van B. Pullens lukte het H. Verhoeven in derdaad om weer koning te worden van E.M.M. Door zijn eindsprint wist W. Klijn het tot onderkoning te bren gen. B. Pullens werd eervol derde. Een fraaie beloning voor zijn inten sief trainen. Zondagavond kwam men met de dames bijeen om de koning te kronen. De beschermheer, de heer Smits, noemde het verheugend dat een zo groot aantal leden bij de ver schieting en bij deze huldiging aan wezig was en dat de strijd in zo'n prettige sfeer verlopen was. Hij wenste de koning veel geluk alsmede onderkoning en prins en wenste de vereniging onder deze schutterslei- ding veel succes. Het actiecomité had er voor gezorgd dat de verdere avond bijzonder prettig verliep. neus, keel,borst van vastzittend alfl m TILBURG In het afgelopen weekeinde zijn in 't clublokaal van de biljartvereniging Van den Brandt, bij de heer Henny de Ruyter te Waalwijk voorwedstrij den gespeeld om het kampioenschap van Nederland 2e klasse driebanden. Aan deze wedstrijden werd deelge nomen door biljarters uit het district Tilburg van de KNBB, uit het dis trict Waalwijk en uit het district Kaatsheuvel. Het publiek, dat vrij grote belangstelling toonde heeft kunnen genieten van sportieve span nende wedstrijden. De organisatie was bij de biljartver. Van den Brandt in uitstekende handen, terwijl het mate riaal van de heer H. de Ruyter niets te wensen overliet. Grenzen van ge middelde in deze klasse is 0,350 tot 0,475. De uitslag was als volgt: I. H. Snoeren, Kaatsheuvel 0,474 10 2. C. v. Rooij, Tilburg 0,444 8 3. J. v. Vught, Tilburg 0,395 6 4. A. Slaats, Waalwijk 0,420 4 5. C. de Nijs, Waalwijk 0,404 4 6. H. Heuveling, Waalwijk 0,320 4 De heer H. Snoeren uit Kaatsheu vel was tot de laatste partij zo goed als zeker van promotie, doch daar hij voor de laatste carambol nog 6 beur ten nodig had bleef hij iets onder het benodigde gemiddelde van 0,475. De heer H. Heuveling behaalde slechts een gemiddelde van 0,320 en degra deert. PIUSPLEL* 28-38 teL Busdiensten iQn 3 «n •toppen voor de deur. Volop parkeergelegenheid effleleel TOP-FORM advftew Zaterdag en zondag werden in Drunen de agrarische dagen gehou den voor Oostelijk Langstraat. Be gunstigd door het mooie najaars weer werden deze dagen een groot succes. Zaterdagmorgen en -middag werden voor het grootste gedeelte in beslag genomen door vak- en sportwedstrijden. Zo werden er wedstrijden gehouden in spitten, ploegen, varkens beoordelen, alsme de rundvee beoordelen. Op het pro gramma stonden ook paarden-be- oordelingswedstrijd en een trekker- behendigheidswedstrijd. Voor de dames was er een handwerkwed- strijd, tekenwedstrijd, handenar beid en bloemschikken. Het mid dagprogramma van zaterdag was voornamelijk sportwedstrijden. Voor heren hardlopen, touwtrekken en paardbehendigheidswedstrij d. Voor de dames handbal. Zaterdagavond werd er een balavond gegeven, waarop ook de prijzen bekend wer den gemaakt. Zondag was er tot slot nog een groot ruiterfeest, wat bij- zondier veel belangstelling kreeg. Kortom de agrarische dagen voor Oostelijk Langstraat werden ook dit jaar weer een groot succes. GEVULDE HEREN De balonnendcms is een leuk spelletje voor een feestavond. Het spelletje wordt ook wel eens met mensen gespeeld. Met een heel fijn priemetje iemand op een gevoelige plek prikken en hem zo uit zijn roes halen. Iemand, die op een heel hoog paard zit, laten af stijgen; iemand, die op een vorstelijke troon zit, naar beneden slin geren. Een beetje vuil en gemeen is het spelletje wel, maar beslist ontnuchterend. De gevulde heer wordt zomaar ineens een eenvoudige burger. Hij raakt in paniek, verliest zijn gezicht en stort in elkaar. Beslist een zware plof, die hard aankomt! Weer met twee benen op de grond, is hij maar een heel mieserig en armzalig mannetje. En het was allemaal maar loos alarmHet lijkt er op, dat er in onze maatschappij heel wat van dat soort gevulde heertjes rond lopen. Mensen, die zich een airtje hebben aangemeten, dat niet echt van hen is. Als een pauw paraderen ze rónd. Ze hebben hun status opgeblazen. En iedereen kijkt omhoog naar het heertje op zijn hoge stelten. En als een knipmes buigt zich elk hoofd. En een heel sim pele opmerking kan soms net genoeg zijn om ze te laten ploffen. Of kleine baasjes, die nu eindelijk de kans schoon zien om die ander op de nek te zitten. Je moet dan wel je tanden laten zien en met je ellebogen werken. Maar de prijs is ook navenant. Totdat het ballonnetje wordt doorgepriktÖf mensen, die progressief wil len zijn, maar in hun hart vreselijk ouderwets. Would-be-kereltjes provoceren omdat het zo hip is, maareigenlijk niet weten waarom en waarvoor. Of die grote schare, die drijft op de golfslag van: wat zullen de mensen zeggen? Totdat blijkt, dat het maar spel was, en de zeepbel uiteen spat. Mgr Bekkers heeft eens gezegd: „Karak terkoppen worden gekapt, geëtst, d.w.z. een hard proces van pro beren, hoofdstoten, vallen en opstaan, gebrekkigheid erkennen, veel goede wil, veel moed en durf en eerlijkheid om telkens weer het leven aan te pakken, zoals Christus dat wil". L. VAN BERKEL, bedrijfsaalmoezenier De Robert Schuman-prijs voor '68 is toegekend aan dr S. L. Mansholt, vice-president van de EEG-commis- sie. Het prijzencuratorium heeft in de heer Mansholt de man willen eren, die in de laatste jaren daadwerkelijk er toe heeft bijgedragen dat een ge meenschappelijke markt binnen de EEG tot stand kon komen. Aan de prijs is een geldbedrag van 25.000, - gulden verbonden. De heer Mansholt is van plan het geld te bestemmen voor restauratie en instandhouding van het geboortehuis van Robert Schuman. Hoestdrank in tabletvorm.95ct Aan de ex-ministers en ex-Kamer leden wordt per jaar bijna 3 miljoen gulden aan pensioenen 'en wachtgel den betaald. Dit blijkt uit het ant woord van staatssecretaris Van Veen (Binnenlandse Zaken) op vragen van 't Tweede Kamerlid Leffertstra (BP). - 122 oud-Kamerleden ontvangen pensioen tot een totaalbedrag van 677.546,- per jaar; - 52 oud-Kamerleden ontvangen wachtgeld tot 'n totaalbedrijg van 721.332,- per jaar; - 54 oud-ministers ontvangen pen sioen tot een totaalbedrag van 595.915,- per jaar. - Twintig oud-ministers ontvangen wachtgeld tot 'n totaalbedrag van 998.705, - per jaar. Het uitbreidingsplan Vennen-Oost dat donderdagavond j.l. in de raads vergadering werd behandeld getuigt van een grote visie van het ge meentebestuur van Drunen ten aan zien van de uitbreidingen welke Drunen in de komende jaren zal gaan maken. Zo groot is deze visie zelfs, dat de bezwaren, welke uiter aard van diverse zijden tegen dit plan komen, ondergeschikt zijn aan de aard en de opzet van dit plan. Evenals in het verleden schonk de raad in het oplossen van deze kwes ties het gemeentebestuur het volle vertrouwen. Even groot is de visie bij het plan Groenenwoud, waar 80 ha industrie terrein is gepland voor de Fa. Lips en nevenbedrijven. Dat het niet al leen bij plannen blijft blijkt wel uit 'het feit dat in Vennen-Oost met het bouwrijp maken reeds in eer ste aanleg wordt begonnen en dat men in het najaar zal starten met de bouw van de eerste woningen. Heel het plan getuigt werkelijk van een ruime en grote visie en is dus danig van opzet dat hiermede de eerste grote stap wordt gezet naar i de verstedelijking van het dorp j Drunen. Bij de behandeling der stukken kwam natuurlijk ook weer om de hoek kijken de vraag of met alle facetten rekening was gehouden. Is er voldoende openbaar groen en speelruimte, is er voldoende ruimte voor openbare gebouwen en hoe zal de verkeerspositie worden? Is er ook voldoende verschil in bebou wing, kortom wordt dit een leef- waardige wijk, waarbij de fouten welke eventueel in andere wijken werden gemaakt, worden vermeden. Dit bleek bij nadere bestudering werkelijk te zijn, al moest de heer Snoeren nog eens vragen om de bejaarden woningen toch niet te ver geten. Dit punt was al eerder aan de or de geweest toen de heer Snoeren de raad vroeg het beleid voor de bouw van bejaardenwoningen in 't verleden af te keuren en een be ter en direct effect sorterend be leid te vragen. Negen woningen vanaf 1964 toen hij hier over be gonnen was, vond de heer Snoeren onvoldoende. De cijfers, n.l. 400 woningzoekenden, waarvan maar 25 bejaarden, wezen uit dat het be leid van B. en W. wel eerst gericht moet zijn op de grootste groep, ter wijl men de kleinste in dit geval de bejaarden, zeker niet zou verge ten, al kon hiervoor op korte ter mijn niet direct een oplossing voor worden gevonden. De heer Snoe ren moest zich daarbij neerleggen, want de andere leden gaven B. en W. hun vertrouwen bij de oplos sing van dit vraagstuk. Van veel minder visie getuigde het beleid van het gemeentebestuur t.a.v. de overplaatsing van het Her tenkamp. Uit het particulier initi atief werd enkele jaren geleden, nabij het bejaardencentrum een hertenkampje gemaakt. Nu de nieuwbouw van het bejaardencen trum een feit gaat worden moet dit kamp daar weg en men stelde nu voor dit over te brengen naar een speelweide in Braken Oost waar over tien jaar mogelijk een kerk moet komen. Weer een tijdelijke oplossing dus. De heer Snoeren vond dit onjuist en pleitte voor een definitieve oplossing, gezien ook de kosten welke het overplaatsen met zich mee bracht. De heer Nass sloeg de spijker op zijn kop met de op merking dat in het verleden de fout lag omdat men toen geen park ge pland had en de heer De Kruiff deed een oplossing aan de hand om het kamp over te brengen naar een definitieve plaats nabij de roeivij- ver. Voor dit alles hadden B. en W. geen oren en de raad vond dit ken nelijk van ondergeschikt belang. Men gaf maar toe, want al was het dan geen ideale oplossing, ook daar van was het gemeentebestuur wel doordrongen, men moest het toch maar doen. Alleen de heer Snoeren, en dat pleit voor hem, bleef bij zijn standpunt. Jammer genoeg konden de raadsleden en dit is in het ver leden al wel meer gebeurd, niet voldoende motieven naar voren brengen welke een herziening van de zaak bepleitte en dus gaat de overplaatsing door. Eindelijk heeft de talrijke jeugd van Braken Oost een speelweide die zij intensief en met vreugde bespeelt en snel moet zij weer plaats maken en de straat op om weer plaats te maken voor een Hertenkamp, dat helemaal geen Hertenkamp wordt, maar een op bergplaats voor deze dieren omdat men er elders zogenaamd geen plaats voor heeft. Waar nu de kinderen ongestoord spelen en waar straks de bouwpas toor nog eens zijn schapen bijeen zal krijgen, jagen wij nu wat her ten en bokken bijeen, omdat we er geen raad mee weten. Wij leggen prachtige sportparken aan, ma ken een roeivijver, hebben een kam- peercentrum dat internationaal be kend is en wij vinden dat wij een hertenkamp, dat wij toevallig kre gen. moeten handhaven. Oké, maar dan ook een hertenkamp daar waar het deze weidse naam mag dragen.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 5