wAAlwijkse en LanqstRAAtse couraiu Uitgaan in het weekend BOUWMAN ZDogaertó Musis Sacrum Apollo Lido Romantica Gemeenschapshuis Club El Mas Laat Uw bril ik los nog steeds evenveel at maar toch gaat het me 1100,- minder kosten... van tijd tot tijd eens bijstellen HET KOST U NIETS PREMIE SPAARPLAN Wie is bang voor Virginia Woolf? Kara Ben Nemsi, de held van de woeste Balkan iederswbleenbouwmanbrh West-end jungle Bittere rijst Duel der kampioenen Hercules tegen de kapitalisten Achter gesloten gordijnen Kaatsheuvel Basis voor persoonlijk bezit Gewestelijke Raad Stadsgewest vergadert vrijdag Film van Bert Haan stra bekroond tijdens nationaal filmfestijn Chris de La Mar overleden James Tyler bij dansgroep Pauline de Groot Musical „I do I do" door Rotterdams Toneel Bouk Martens begint een Brabantse revue Brillenspecialist Optica Houdt Bogaerts voor ogen VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1967 88e JAARGANG No. 76 De tcho van het Zui6en Uitgever Waaiwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit olad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) 0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) 3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertertieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Elizabeth Taylor en Richard Bur ton, veel besproken filmacteurs in een veel besproken film. Vijf os cars waren het resultaat van enkele jaren hard werken. Voor Liz Taylor betekende het eens te meer dat 't was van haar akteertalent dat men vaak twijfelachtig vond omdat zij als showvrouw te boek stond. Voor deze gelegenheid moest zij zichzelf tientallen ponden aandikken omdat de rol dat eiste. Ook Richard Bur ton heeft met de rol van echtge noot aan reputatie gewonnen. Liz Taydor en Richard Burton spelen de rollen van Martha en George, een zichzelf en elkaar ver nietigend echtpaar. Zij wonen op de campus van een universiteit. Martha is een ongeremde en ordi naire vrouw, die haar kwetsbaar heid verbergt achter luidruchtig ge schreeuw, terwijl George het type is van de docent met scherpe tong en kritische geest. Zij geven zich zelf over aan lugubere spelletjes. Laat op een avond komen zij thuis van een feestje. Zij hebben een jong paartje geïnviteerd een borrel te komen drinken. Het wordt een nacht vol duivelse „spelletjes" zo- komen machteloos maken. Alle il- komen malhteloos maken. Alle il lusies worden stukgemaakt. Dit al les leidt tot een macabere, ondraag lijke spanning die tenslotte opge lost wordt bij het ochtendgloren. De onbarmachtigheid in deze film doet niets vergeten. Elke scene is belangrijk, de film is in een woord meesterlijk. Donderdag tot en met dinsdag. Kara Ben Nemsi, de onvermoei bare reiziger, gaat weer een gevaar lijk avontuur tegemoet. Zijn doel is: de meedogenloze misdadiger, die on der de bijnaam ,,de Gele", angst en schrik in het land brengt, te grijpen. Het spoor van deze vreemde man wordt gekenmerkt door mishande ling, moord en brand. Tot zijn laat- voorheen TAUSCH Grotestraat 231 Waalwijk Teiefoon 04160-3836 Hebt U een bril nodig? Niet erg t Een Bouwman bril vormt een harmonie met uw gelaat. Wij bieden u een ruime collectie de grootste service en een gratis advies graphic design by cees.embrechte ste slachtoffers behoort een vriend van Kara Ben Nemsi, waardoor de ze een extra duw krijgt de man op te sporen. Zijn weg leidt hem door onbegaanbaar berggebied en naar mensen die bang en wantrouwend zijn. Zondag 3 uur. Londen werd tot 1959 geplaagd door een steeds toenemend aantal meisjes van lichte zeden. Tenslotte maakten 10.000 vrouwen de straten vrijwel ontoegankelijk. Eind 1959 kwam er een wet die er radicaal 'n einde aanmaakte. Daarmee was 't probleem nog lang niet opgelost. De vrouwen vonden emplooi in fat soenlijk lijkende huizen. Aldus ver dween het euvel van de straat, maar het probleem was er des te groter om geworden. Een probleem, aange voerd door de filmmakers dat ech ter met rust wordt gelaten, wan neer de vraag aan de orde komt; Waarom Men heeft een zekere „ontwikkeling" willen aantonen en tevens wilde men het als een „waar schuwing" zien. Vrijdag 11.30 uur. De verschillende figuren in deze film heeft men zo getrouw moge lijk naar het leven getekend. De hoofdrolspeelsters in deze film zijn de rijstpluksters in de Po-vlakte. Veertig dagen per jaar haasten zich alle mogelijke verschillende meis jes en vrouwen naar de rijstvelden om de rijst te oogsten. Bij de stroom zijn deze maal twee meisjes die eigenlijk in wezen niet veel ver schillen van de anderen, maar open lijk elkaar willen vernietigen, om dat zij eikaars rivalen zijn. Het ene meisje is een divegge, de andere wordt het mede door het feit dat zij dat noodzakelijk vindt voor het verkrijgen van de man die op dat moment nog geheel in de ban van het ene meisje verkeert. Zaterdag, dinsdag en woensdag. De geschiedenis van de geslach ten Orazi en Curiazi is zo oud als Rome zelf. Beiden stonden zij in hoog aanzien bij de burgerbevol king. Hun strijdluctigheid was daar mede debet aan, maar toch zou het zover komen dat beide families el kaar als kemphanen in de veren vliegen door hun eerzucht. Zondag 3 uur. Na een felle strijd waarin de va der van Hercules wordt gedood en hij dientengevolge tot leider van de Daciërs wordt, wordt Hercules gevangen genomen door de Romei nen en voor de keizer geleid die hem als persoonlijk zwaardvechter wil hebben. Doordat hij de dochter van de keizer redt en later verliefd op haar wordt valt hij nog meer in de gunst van de heerser. Dit alles is echter niet naar de zin van het hoofd van de keizerlijke garde die zelf een oogje op de dochter heeft laten vallen. Door hem wordt een komplot beraamd dat geheel schijnt te lukken maar Hercules blijkt toch niet gemakkelijk te verslaan. Donderdag, vrijdag en zondag. Films van laag niveau en veel sex en commercie schijnen altijd 'n wereldsucces te zijn wanneer we folders te zien krijgen. In werke lijkheid blijkt niet één bioscoop van dergelijke films te kunnen le ven. Zij hebben nog nooit een top bereikt zij het dan in het eigen lage genre, maar dat heeft voor de bui tenwereld slechts weinig betekenis. „Achter gesloten gordijnen" is een film waarin het leven wordt ge kenmerkt van de meisjes die bij vrouwenhandelaren in de netten zijn gevallen. Van de ellende die zij ongewild meemaken en hun po gingen uit deze obscene wereld te ontsnappen. In deze film gelukt 't inderdaad een meisje met behulp van haar zus en de politie de be nen te nemen naar een wereld waar het anders en „beter" is. Vrijdag en zaterdag. de nationale bekendheid heeft die hem en ongetwijfeld ook Bob Smit toekomt. Zondagmiddag een optre den van de Ceders en zondagavond The Melody Stars die regelmatig in het Lido te beluisteren zijn. Deze week een optreden van Les Copains met John Desmares, omdat zij vorige week door een vergissing niet konden komen. Desalniettemin zullen velen blij zijn dat zij zater dag het bal verzorgen. Zaterdagavond zijn de Sherridans in het Gemeenschapshuis waar zij ongetwijfeld weer succes zullen hebben met hun uitgebreide repor- toire. Zondagavond is er Bzzzzz uit Tilburg dat niet meer weg te den ken is bij de fans die in Waalwijk talrijk te vinden zijn. Club El Mas heeft bewezen goed georganiseerd te zijn. Elke week is er een enorme drukte in zaal Van Dun te Kaatsheuvel waar dan ook steeds een ander en goed orkest of band speelt. Deze week hebben zij ,.Why" gecontracteerd dat hoewel hier enigzins onbekend toch bij na dere informaties over talenten be schikken het ver te kunnen schop pen. Trouwens elders in Brabant worden zij regelmatig terugge vraagd in dezelfde gelegenheden, omdat de jongeren daarom vragen en dat wil voor een band al heel wat zeggen. Wanneer u en uw vrouw nu deelnemen aan het Premie Spaarplan en elk jaar 500,- aflossen op uw hypotheek, dan krijgt u vanaf 1972 ieder jaar honderd gulden van het Rijk! Belastingvrij! Dit geld kunt u dan weer gebruiken voor de aflossing. (Nou ja, of u moet uw collectie grammofoonplaten eens behoorlijk willen aanvullenGeïnteresseerd? Vraag dan morgen eens nadere inlichtingen. Alle Hypotheekbanken, Bouwfondsen, Banken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Levensverzekerings maatschappijen en Spaarbanken zullen u graag helpen. WAALWIJK - Vrijdagavond ko men de leden van de Gewestelijke Raad van het Stadsgewest Waalwijk bijeen voor een openbare vergadering. Op de agenda staat een voorstel tot het verlenen van een opdracht aan de Vereniging van Nederlandse Ge meenten tot het verrichten van een sociaal-economisch onderzoek ter voorbereiding van het intergemeente lijk structuurplan. Het dagelijks bestuur is van me ning dat op basis van de reeds be schikbare gegevens en aan de hand van nog te verzamelen gegevens een samenvattende en afgeronde studie dient te worden gemaakt van de ver schillende facetten van het stadsge west. Deze studie zal de uitgangspun ten dienen op te leveren voor het in tergemeentelijk structuurplan. Ten behoeve van een goede ruimtelijke ordening in het gebied van het stads gewest is het nodig, dat een inzicht wordt verkregen in de bestaande toe stand en in de mogelijke en wense lijke ontwikkeling van het stadsge west. De agenda bevat verder voorstel len tot vaststelling van een reglement van orde voor de vergaderingen; tot vaststelling van een instructie voor de secretaris; tot vaststelling van de voorschriften terzake van het gelde lijk beheer en de boekhouding; tot vaststelling van een instructie voor de penningmeester. Verder wordt voor gesteld een rekeningcourant-overeen komst aan te gaan met de gemeente Waalwijk en de begroting 1968 vast te stellen. Zaterdagavond dansen met jhet Duke City Sextet en Bob Smit en daarbij een gastoptreden van de zanger Remie Ramaker die nog niet In de Singer Concertzaal in Laren heeft de prijsuitreiking van het Na tionaal Filmfestijn plaats gevonden. De Gouden Eekhoorn voor de hes- te speelfilm werd toegekend aan School voor delinquenten" van Jirj Hanibal (Tsjechoslowakije). De Gouden Eekhoorn voor de beste te kenfilm ging naar „De rhinocaros- sen" van de in Duitsland werkzame Poolse cineast Jan Lenica. Een hoogepunt van de prijsuit reiking vormde de toekenning van de Grand Prix 1967 van het Inter nationaal Oecumenisch Filmcen trum aan de Nederlandse regisseur Bert Haanstra. De heer Haanstra was zelf in de Singer Concertzaal aanwezig om de onderscheiding in ontvangst te nemen uit handen van Mr. Arthur Lomas, vice-president van het Internationaal Oecumenisch Filmcentrum. Het rapport van de internationale jury zegt o.a., dat 't werk van Bert Haanstra door zijn overwegend documentair karakter sterk gebonden is aan het land schap, de bevolking en de tradities van Nederland, maar dat het dank zij de humor, het begrip en de wijs heid, waarvan deze cineast zijn me de-burgers ziet. de nationale gren zen overschrijdt en een universele betekenis verkrijgt. In Amsterdam is in de leeftijd van 8o jaar overleden de oud-revue- artiest Chris de la Mar. Hij werd zondagavond op het Haarlemmer plein in de hoofdstad aangereden door een gemeentebus en gewond naar het ziekenhuis overgebracht. Chris de la Mar, die al heel jong op de planken stond, speelde bij al le bekende revuegezelschappen, o.a. hij Henri ter Hal. Hij kreeg destijds vooral bekendheid door de eenac- ter „Trein 8.26", waarin hij alle rollen speelde. Chris de la Mar werd 14 oktober 1886 in Amsterdam geboren. Zijn ouders, Charles en Riek Kleij, had den reeds een zoontje Napoleon Christiaan, die later onder de naam „Nap de la Mar" grote bekend heid zou krijgen. Reeds op 8-jarige leeftijd speelde Chris de la Mar kinderrollen bij het gezelschap van zijn vader in Tivoli in de Nes. Ook trad hij op bij de reizende troep van Delmonte en bij de NTV. Gro te bekendheid kreeg hij door zijn optreden met Louis Bouwmeester jr. In revue en cabaret, onder meer in gebouw „Flora" en in het Paleis voor Volksvlijt beiden te Amster dam. Tweemaal ging hij met Bouw meester naar het voormalige Indië. Zijn 35-jarige toneeljubileum vier de Chris de la Mar met een rol in „De ambtelijke hazepoot" in het Amsterdamse Metropool-theater. In 1951 herdacht hij zijn 40-jarig ju bileum met een optreden in een cabaretprogramma in het Minerva- paviljoen te Amsterdam. Chris de la Mar die o.m. „Lancelo" in de Koopman van Venetië vertolkte, speelde veel rollen in toneelstukken van Herman Heijermans. De Amerikaanse danser en cho reograaf James Tyler uit New York is in Amsterdam aangekomen waar hij zal medewerken aan de dans groep van Pauline de Groot als cho reograaf, docent en danser. Ook elders in het land zal hij gastlessen geven. James Tyler heeft de afge lopen 3V2 jaar evenals Pauline de Groot als solist gewerkt bij Erick Haw+ins in New York. „We gaan ons op glad ijs begeven en we weten dat we een harde smak kunnen 'maken", aldus de actrice Annet Nieuwenhuyzen, die liet komende jaar met Eric Schnei der het middelpunt zal zijn van de musicalproduktie ,.J do i do", geba seerd op „Het hemelbed" van Jan tie Hartog. In ons land1 wordt „I do i do" ten tonele gebracht in coproduktie tus sen het Nieuw Rotterdams Toneel en de onafhankelijke Nederlandse producer Paul Kijzer. Deze noem de het een unieke gebeurtenis in het na-oorlogse Vaderlandse toneel dat een gesubsidieerd toneelgezel schap een coproduktie met een bui tenstaander gaat beginnen. Paul Kijzer heeft in New York de rechten voor Nederland verwor ven van de Amerikaanse musical, die thans de 39ste week ingaat. Het team dat deze musical schreef, Tom Jones en Harvey Schmidt, verwierf reeds bekendheid me de musical „The fantastics", waarvan de toe loop in New York die van „My fair Lady" reeds heeft overtroffen. Zij waren ook de acteurs van een an der succes van de Amerikaanse producer Vadir Harrick, n.l. „110 in the shade". Voor Nederland stond producer Paul Kijzer als ide aal paar Annet Nieuwenhuyzen en Eric Schneider voor ogen. Dankzij de samenwerking met het Nieuw Rotterdams Toneel kon dit verwer kelijkt worden. Bij de muzikale re petities bleek, aldus de heer Kijzer dat zowel Annet als Eric over uit stekende vocale kwaliteiten bleken te beschikken. Voor het eerst sinds jaren gaat volgende week maandagavond in „Huis Ten Deijl" te Raamsdonks- veer weer een onvervalst Brabantse Revue van start. Onder de naam „Onder Ons" wordt dit de eerste voorstelling van 'n serie van tien. 22 artiesten onder wie Rien van Nunen, Sjakie Schram, Yvonne de Nijs, de Sepherds, de Martini's en een balletgroepje o.l.v. Ans Stassar zullen aan deze show medewerking verlenen, die in de kleinere Bra bantse gemeenten gaat draaien, bij voorkeur op maandag- en donder dagavonden. Herman Stassar en de Bredase conferencier Bouk Martens zijn initiatiefnemers voor deze show. De laatste is tevens artistiek adviseur en maakt ook deel uit van de „troupe". Beiden zijn van mening dat zij in een behoefte kunnen voor zien, nu de grote gezelschappen de finitief hebben besloten, niet of nau welijks meer in de provincie op te treden. De show zal geheel op Bra bant georiënteerd zijn. Tien Bra bantse gemeenten staan voorlopig op het programma n.l. Raamsdonks- veer, Dongen, Rijen, Made, Roo sendaal, Etten, Oudenbosch, St. Wil- librord, Zundert en Oosterhout. Als deze serie achter de rug is. zal aan de hand van de opgedane ervaringen worden beslist of de show zal worden voortgezet. Het ligt bovendien in de bedoeling voor liefdadige doeleinden zes voorstel lingen te geven. Grotestraat 220, Waalwijk Telefoon 3560 Maandag de gehele dag geopend, dinsdag de gehele dag gesloten

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 9