wAatwijkse en lanqstRAAtse cour An t Sprookjespark De Efteling is in november en december in Keuls warenhuis te vinden De resultaten van Kennedy-ronde zijn voor leerindustrie niet slecht uitgevallen APPELS Perzische tapijten en lopers t ONDANKS VOORTREFFELIJK SEIZOEN 30.000 BEZOEKERS MINDER DAN VORIG JAAR Mr J.W. TAMINIAU, SECRETARIS BEDRIJFSCHAP VOOR LEDERINDUSTRIE Mini-Efteling in Keulen Slecht-weer accomodatie Philips levert weer aan V. D. Schip vergaan Tentoonstel I ïng-set Dagtrips Efteling-film Mr P. wordt Blaisse coördinator J. Middelhuis als voorzitter herkozen Voorzitter Weinig belangstelling Machinefabriek in Hilversum failliet Operatie Paus wordt uitgesteld Ruim twee miljoen uitgekeerd voor schade windhoos Uitbreiding van Verolme opgehouden gedurende het transport De MAANDAG 25 SEPTEMBER 1967 88e JAARGANG No. 77 vad het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2ct. inc.k.) ƒ0,80 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k. ƒ1,80 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) 3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 B'vreaus: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" (Van onze verslaggever KAATSHEUVEL - Op zondag 1 oktober gaan de poorten van het sprookjes- en natuurpark ,,De Efteling" in Kaatsheuvel dicht. Dit betekent niet dat de vele attracties weer voor een half jaartje voor het publiek gesloten blijven. ,,De Efteling" draait namelijk ook deze winter door. Niet in Kaatsheuvel maar in Keulen. Een groot warenhuis in Keulen zal in november en december in ,,Ef teling-stijl" zijn ingericht 'en op een aantal etages de vele sprookjes in mini-vorm zijn terug te vinden. Met deze grootscheepse reklame-stunt - zowel voor het warenhuis als De Efteling - hoopt de direktie van het sprookjespark het komende seizoen weer duizenden Duitsers naar Kaatsheuvel te trekken. Ook het nu bijna afgelopen seizoen hebben heel wat van onze oosterburen een bezoek aan De Efteling gebracht. In de periode na 16 augustus kivam 60% van het aantal bezoekers per auto uit het buitenland. Men is uitermate tevreden over dit seizoen. Dankzij het goede weer en de vakantiespreiding was er dit jaar geen sprake van drie maar zes weken hoogseizoen. Dat is een zeldzaamheid in de Efteling-historie. Als zondag avond 1 oktober de poorten gesloten worden zullen ruim 30.000 bezoekers minder het park bezocht hebben dan verleden jaar, bij de opening van het sprookje De Indische Waterlelies, het geval is geweest. De heer Diender, direkteur, hoopt dat de vakantiespreiding een blijven de zaak is, anders zou de winst, die men dit jaar heeft behaald, wel eens teniet kunnen gaan. De vakantiesprei ding heeft dan ook de hoogste aan dacht. De fraaie zomer die donderdag weer voor negen maanden is opgebor gen zou doen verwachten, dat de overdekte attracties een slecht seizoen achter de rug hebben. Niets is echter minder waar want het caroussel, het overdekte sprookje en het kindercir cus waren bijzonder in trek. De cir custent was dagelijks tot in de nok gevuld, terwijl men ook voor het ca roussel en het waterorgel in de rij stond. Hieruit blijkt overduidelijk de be hoefte naar nog meer attracties en naar slecht weer-accomodatie. De Ef- teling-direktie zal er dan ook steeds naar streven het park uit te breiden. Of er het komende seizoen weer at tracties bijkomen is nog het geheim van het bestuur van het park. Wel zijn er plannen die gericht zijn op een bevordering van de interne spreiding en voor zover in het vermogen ligt, ook extern. Het verkeersprobleem zal men trachten op te lossen door de Over de interpretatie van de Phi lips verkoopvoorwaarden hebben de directies van Vroom Dreesman en Philips Nederland N.V. overeen stemming bereikt, zodat de leverin gen van Philips Nederland aan V. D. zullen worden hervat. Van prijsvergelijkende reclame terzake van Philips-artikelen zal Vroom Dreesman zich onthouden. Wat de artikelen betreft waarvoor geen verticale prijsbinding bestaat, is V. D. uiteraard vrij haar prijzen zelfstandig vast te stellen, evenals de overige Philips-afnemers. Dit wordt van Philipszijde mede gedeeld. Het 12.000 ton metende Duitse schip Fietesehulze met 42 opvaren den, is gezonken aan de noordkust van Spanje, ongeveer 140 km. van Kaap Finisterre. Het Amerikaanse vrachtschip Jasmina kon 18 over levenden, die op vlotten dreven, redden. De Franse marine heeft 'n amfibie-vliegtuig ingezet om over levenden op te sporen. Het schip was op weg van Rotterdam naar Japan. Volgens de overlevenden zonk het schip snel. uit parkeerterreinen op De Efteling te breiden. Voor het eerst in het 16-jarig be staan gaat De Efteling nu ook enkele maanden in het winterseizoen door draaien. Dat gebeurt in een groot Keuls warenhuis. In Keulen is een felle concurrentiestrijd tussen de gro te warenhuizen. Ieder concern pro beert door dure reclamecampagnes en het brengen van opvallende attracties het publiek binnen te krijgen. Het warenhuis „Karstadt" wordt van 27 oktober tot en met 27 december om getoverd in Efteling-park. Alles wordt aangepast tot zelfs de menu's toe. Om dit alles te verwezelijken zijn technici van Karstadtal maanden in de weer. De Efteling beschikt over een ten- toonstellings-set die op een van de etages van het warenhuis wordt ge ïnstalleerd. Het is ook in de toekomst de bedoeling om op exposities en bij bepaalde evenementen, zowel in bin nen- als buitenland, deze mini-Efte- lingtuin op te bouwen. In Nederland is een proef genomen op de Femina, terwijl ook in België werd geëxpo seerd. Hier was De Efteling onder meer present op de Jaarbeurs in Brussel en in enkele warenhuizen. Ook Nederlandse warenhuizen vra gen geregeld de Efteling-set. Het sprookjespark staat dus ook op deze wijze volop in de belangstelling. „Karstadt" wordt helemaal omge toverd. Op alle afdelingen is iets van De Efteling te vinden. Zo komt de „lange nek" zelfs tweemaal zo groot voor het warenhuis te staan en heeft dus een brede kijk over Keulen. Kos ten noch moeite zijn door dit waren huis gespaard om alles zo getrouw mogelijk te kunnen nabootsen. Men verwacht dan ook veel van deze Efte- ling-maanden. Het spreekt voor zich dat heel wat Duitsers de komende zo- mër alles wel eens op ware grootte willen zien. De heer Diender rekent voor vol gend jaar dan ook op een groot aan tal gasten uit West-Duitsland. Ver schillende reisbureaus hebben in hun reisroute De Efteling opgenomen. Verwacht wordt ook dat veel Duitsers op weg naar onze kust een dagje voor Kaatsheuvel uittrekken. Het af gelopen seizoen hebben veel bewo ners uit het Ruhrgebied een dagtrip naar De Efteling gemaakt. Dit aantal zal zeker de komende jaren nog toe nemen. De belangstelling uit Duitsland is vooral toegenomen sinds 't populaire programma ,,Hier und Heute", een film over De Efteling, uitzond. Vijf regionale televisiestations zonden de ze film uit. Veertig direkteur en 'en leidinggevende functionarissen van de ADAK, de grootste Duitse auto mobielclub die meer leden telt dan de ANWB en de KNAK samen, waren afgelopen zaterdag te gast in De Ef teling. Dit bezoek viel samen met de 5-daagse rondrit die het gezelschap door Noord-Brabant maakt, op uit nodiging van de provinciale VVV. Het sprookjespark begint ook in 't buitenland steeds meer naam te krij- Het vorig jaar gereedgekomen sprookje „De Indische Waterlelies1 gen. In België en Luxemburg en nu ook in Duitsland wordt veel reclame gemaakt, terwijl toeristische journa listen regelmatig te gast in De Efte ling zijn. In Nederland heeft De Ef teling een goede naam. Toch vergeet men ook in eigen land geen reclame te maken. De 1 miljoen 275.000 be zoekers, die dit seizoen de poorten passeerden, hebben aangetoond dat 't Kaatsheuvelse sprookjes- en natuur park tot een van de meest bezochte recreatie-evenementen van Nederland behoort. De Tweede Kamer zal geen aparte discussie aan de werkgele genheid wijden. De afgevaardigde van D'66, de heer Nypels, had de Kamer verzocht om in de week van 17 Oktober in aansluiting op de al gemene beschouwingen een derge lijke discussie te houden. .Mr. P. Blaisse, voormalig Tweede Kamerlid voor de KVP, wordt co ordinator van de maatschappij waar in overheids- en bedrijfsleven nauw gaan samenwerken bij het stimule ren van particuliere investeringen in ontwikkelingslanden. Bestuurs voorzitter van de Maatschappij wordt Mr. J. Meijnen, gepensio neerd president-direkteur van de AKU. Tevens zullen een aantal rei zende waarnemers in dienst tre den. die verdeeld over de verschil lende continenten naar aantrekke lijke projecten moeten gaan zoeken. De belangstellende bedrijven in Nederland zullen dan van die pro jecten op de hoogte worden ge steld. Verder zal Mr. Blaisse deze firma's adviseren en begeleiden voor het aanboren van de juiste krediet- en garantiebronnen. (Van onze verslaggever) TILBURG - De resultaten van de Kennedy-ronde zijn voor de Neder landse leerindustrie niet slecht uitge vallen. Dit optimistische geluid liet mr W. Taminiau, secretaris van het Bedrijfschap voor de Lederindustrie donderdagmiddag tijdens de algemene vergadering van dit schap horen. De voorzitter, de heer A. Middelhuis, werd, na 2 jaar aan het roer gestaan te hebben van dit nog jonge bedrijf schap, met algemene stemmen voor de tijdsduur van 2 jaar herkozen. Mr Taminiau vond de resultaten voor de lederindustrie hoopgevend. Men wilde door de Kennedy-ronde bereiken dat alle invoertarieven met 50zouden worden verlaagd. De meeste landen hebben gunstig gerea geerd en een verlaging van 50% toe gestaan. Alleen Engeland en de Skan- dinavische landen hebben minder ge daan. De invoerrechten op runds- overleder werden van 10|% op 8|% gebracht. Ten aanzien van de invoerrechten op schoenen is discriminatie gebruikt, aldus de heer Taminiau. Het hef fingspercentage op rubber schoeisel werd niet verlaagd, dat op de lederen schoen ging echter wel met 50% omlaag. Dit is voor onze bedrijfstak dus wat minder gunstig", aldus de heer Taminiau. Na 2 jaar als voorzitter te hebben gefungeerd was de heer J. Middel huis aftredend. Als neutraal voorzit ter, hij heeft geen binding met bij het bedrijfschap betrokken partijen, heeft de heer Middelhuis een belangrijke bijdrage geleverd aan het bedrijf schap. Het dagelijks bestuur stelde dan ook voor de heer Middelhuis op nieuw voor een periode van twee jaar te benoemen. Met dit voorstel kon de vergadering zich verenigen, zodat de heer Middelhuis ook de komende 2 jaar weer aan het hoofd van dit schap staat. Als eerste vice-voorzitter werd be noemd de heer Geurts, met als plaats vervanger de heer Van den Eerden. Nieuwe gezichten in het bestuur zijn de heren Punt (Federatie Lederfabri kanten), Sauer (St. Willibrordus) en Wijdenaar (Chr. bedrijfsgroepen cen trale). Het dagelijks bestuur bestaat uit de heren Middelhuis, Geurts, Van den Eerden, Gompen, Wijdenaar, Verster en Uitdenbosch. De heer Middelhuis dankte voor 't in hem gestelde vertrouwen als voor zitter. Hij wees er op dat het bedrijf schap moeilijk op gang is gekomen, doch dat het nu steeds beter begint te werken. Hij betreurde het dat van de zijde van de leden zo weinig belang stelling voor de vergaderingen be staat. Donderdagmiddag was zelfs 't vereiste aantal leden niet aanwezig, zodat de vergadering feitelijk geen doorgang kon vinden. Toen men ein delijk op „oorlogssterkte" was, waren 45 minuten verlopen. De heer Mid delhuis zei dat er een schrijven naar de leden zou uitgaan met het verzoek de vergaderingen op tijd te willen be zoeken en bij verhindering de plaats vervanger te sturen. Ook de heer Geurts vond het een pijnlijke zaak dat sommige bestuursleden niet op komen dagen. Bij de verkiezing van de vice-voorzitter drong hij er vooral bij werkgeverszijde op aan iemand te benoemen die zijn verplichtingen ook na zou komen. Vrijdag j.L zijn de deuren van de machine- en aparatenfabriek Blan- kenhydro te Hilversum gesloten. Over de plotselingen ondergang van deze fabriek zeggen de metaalbon den: Een affaire Van Heijst in het klein maar voor de 32 daarbij be trokken werknemers even tragisch. Ook hier is volgens de metaalbon den een bedrijf ten offer gevallen aan het wanbeleid van een direk teur. De werknemers staan vrijwel zbnder cent op straat. Vorige week heeft de directie van Blankenhydro 21 weekloners ontslagen. Deze zul len hun loon over de laatste week nog ontvangen, maar zonder ver goeding voor de ontslagtermijn. Vrijdag j.'l. is aan de overigen 11 maand'loners (kantoorpersoneel, te kenaars en voorlieden) hun betrek king onmiddellijk opgezegd. Voor de uitbetaling van de maandloners v/as er geen geld. De bank, Alg. Bank Nederland, heeft de krediet verlening stilgelegd. De rechtbank te Amsterdam zal beslissen over 't faillissement van deze onderneming die een welvoorziene orderporten feuille heeft. De toestand van de paus is niet van zodanige aard dat er onmid dellijk operatief moet worden in gegrepen. Dit is donderdagmiddag medegedeeld in een officieel com muniqué van de professoren Valdo- ni, Arduini en Fontana, die de paus behandelen. MET NEGER GETROUWD De enige dochter van de Ame rikaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Rusk, die 18-jarige Margaret, is in het huwelijk getre den met de 22-jarige neger Guy Smith. Het huwelijk werd in de ka pél van de Stanford-universiteit in Californië gesloten. Per 15 september j.L was op de giro 9575 van het Nationaal Ram penfonds een bedrag van 753.593,16 gulden gestort voor de getroffenen van de windhoos in Tricht en Chaam. Inmiddels heeft het Nationaal Ram penfonds 406 aanmeldingen van schade afgehandeld. Tot nu toe werd f. 2.341.196,88 uitgekeerd, waarvan f. 615.174,95 voor de vergoeding van schade aan huizen. Scheepsbouwer Cornelis Verolme gaat zijn werf in Rozenburg zo uit breiden, dat er in de toekomst 'super- mammoettankers' tot één miljoen ton kunnen worden gebouwd en gerepa reerd. Deze uitbreiding omvat de bouw van een gigantisch dok - met in de toekomst een tweede - en een hel ling voor nieuwbouw plus de bijbe horende outillage zoals een geweldige portaalkraan. Dit project - exclusief het tweede dok - gaat de scheeps bouwer 100-miljoen gulden kosten, die uit eigen financiering moeten ko men. Wel heeft Verolme een beroep gedaan Op de Nederlandse regering voor een garantie. „Maar het gaat om een garantie en het is geen lening", zegt hij. De gevraagde garantie be draagt 65 miljoen gulden. De werf van Verolme zal tot de grootste ter wereld gaan behoren, aangesloten bij een Duitse en Engelse Werf. FINALE VERKOOP In opdracht van zijn principaal zal Notaris H. J. G. M. PETERS, Dr. Mollerlaan 2, Waalwijk op VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1967 te 11.00 uur v.m. in het opslagpakhuis N.V. TRANSPORT EN EXPEDITIE Altenaweg 8, Waalwijk een veiling houden van een zeer belangrijke en kostbare zending zeldzame en waardevolle en andere Oosterse tapijten en lopers KWALITEITEN VOOR DE DUITSE LUXE MARKT VOOR VEILING, met het doel van liquidatie door middel van veiling en gehouden op last van hen die hier financieel bij betrokken zijn. INSPEKTIE DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1967 VANAF 11.30 UUR V.M. De balen worden dan geopend door inspektie en het onderzoek der versohepings- en transitodokumenten, de officieel geautoriseerde vertegenwoordigers, berich ten als volgt omtrent de oorsprong, maten en kwali teiten: PERZISCH Bakthiar (Chahar Shotur, Chahar Mahal, Hadjibad, Bibibaft, Shar Kurd), Afshar Lurs (Deh Sho- toraan, Saarabad, Buchakji), Kirman (Bahver), Arak (Sultanamir Tafrish, Kabutarang), Keshan (Arun, Nasi- rabad, Kurk) enz. KAUKAZISCH Derbend, Ushak, Kazak, Daghestan. AFGHANISTAN Atabai, Maimana, Kurki, Charikar en Balouchistan. Inlichtingen bij de Wettelijke Vertegenwoordiger in West-Duitsland, DR. JUR. ROLF HENZE Rechtsanwalt Kleverstrasse 80, Duesseldorf

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 1