waaLwij kse en UnqstRAAtse couRAnt Boerenleenbank neemt op 2 oktober twee bijkantoren officieel in gebruik Woningstichting ter bevordering van doorstroming opgericht J. v. d. Houdt donderdag onder scheiden met ere-medaille Woningstichting Loon op Zand IN BAARDWIJKSESTRAAT EN AAN BLOEMENOORDPLEIN voor een waardevol geschenk IN LOON OP ZAND Voorlichting 40 JAAR BIJ „DE AMSTEL" Nieuwe najaarsmode VERWIEL'S LEDERWARENHUIS Dienstverlening Kantoren 10.100 spaarders Opening Industriële Club „Waalwijk" teleurgesteld over afwijzing verzoekschrift leerfabrikanten Rini Wagtmans prof-renner Indeling Modernisering Logeerruimte gevraagd voor Pax Christi-tocht in Waalwijk Kontaktblad Berna- dette-parochie Telefoonkabel in Waalwijk beschadigd VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1967 88e JAARGANG No. 78 vAn Opgericht 1878 B a-eaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 (Van onze verslaggever) WAALWIJK - De Boerenleenbank gaat op maandag 2 oktober twee nieuwe bijkantoren in gebruik nemen. Burgemeester Teijssen opent dcm het geheel verbouwde pand Baardwijksestraat 22 en een nieuw kantoor in de winkelgalerij aan het Bloemenoordplein. De Boerenleenbank heeft dan in Waalwijk de beschikking over drie volledige kantoren, waarin alle bankzaken kunnen worden afgehan deld. Ook het hoofdkantoor op de Markt zal door nieuwbouw wor den vervangen. Hierover is een intensief contact met het gemeente bestuur. STATIONSSTRAAT 88 WAALWIJK In de gemeente Loon op Zand is onlangs een stichting in het leven geroepen die tot doelstelling heeft de verbetering van de volkshuis vesting. Dit kan geschieden door doorstroming van huurders van woningen naar meer gepaste bewoning in de middengroep der be volking. In de stichting hebben leden zitting uit alle lagen der be volking. Het zijn de heren: burgemeester L. v. Erp, Huijbregts, A. Dekkers, A. Pooters, A. Megens, L. Beerens en J. van Gennip, met als twee toegevoegde adviseurs namens de gemeente de heren G. Op den Kamp en L. Coopmans. Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Het bestuur van de Boerenleen bank Waalwijk heeft gemeend tot meerdere vestigingen in Waalwijk te moeten overgaan om zo de cliënt een persoonlijke behandeling te kunnen geven. Het publiek heeft nu ook in de eigen wijk een kan toor, zodat gesteld kan worden dat er sprake is van „naar de mensen toegaan". Ook voor de schoolgaan de jeugd is het van groot belang dat de bank dicht in de buurt van de school is gevestigd, temeer daar het schoolsparen de laatste jaren een belangrijke plaats heeft ingenomen. De Boerenleenbank is van origine een spaarbank. In de loop van de jaren is zij echter uitgegroeid tot een instelling waar men alle bank zaken kan afwikkelen. Het uitbeta len van salarissen via banken is de laatste maanden sterk in de belang stelling komen te staan. Ten aan zien van deze dienstverlening ver wacht de Waal wijfcse Boerenleen bank nog een sterke groei van het kas- en bankgiroverkeer. Met deze twee nieuwevestigingen hoopt het bestuur en de direktie dat men, on danks de verdere intensivering van de dienstverlening, de persoonlijke behandeling kan blijven handha ven. Onder de 22.000 inwoners van Waalwijk heeft de Boerenleenbank 10.100 spaarders. Een aantal dat bij de oprichting in 1910, 26 bedroeg. Bij de ingebruikneming van 't kan toor aan de Markt in 1959 waren er 700 spaarders. In 1965 waren het er 8000 en nu dus ruim 10.000. Een enorme groei in nog geen 10 jaar. Aan spaartegoeden was per 1 sep tember van dit jaar 15 miljoen gul den ingelegd. Hiervan is 9.600.000,- uitgezet. De totale omzet van dit jaar bedroeg per 1 september 125 miljoen gulden. Dit jaar werden er reeds 69 nieuwe woningen gefinan- cieerd. De officiële opening van de twee bijkantoren is woensdag 11 okto ber. Om 4 uur worden in Hofiel Ver- wiel de genodigden ontvangen, waarna burgemeester J. Teijssen de opening verricht. Namens de Coop. Centrale Boerenleenbank zal bij de opening direkteur drs. F. Bakx aan wezig zijn. De kantoren zijn voor het publiek op donderdagavond 12 oktober tussen zeven en negen uur te bezichtigen. Vanaf 12 oktober tot en met 31 oktober zal een openings- spaaraktie worden gehouden. Nieu we spaarders ontvangen dan een spaarpremie van 2,50. Aan de be staande cliënten wordt in deze pe riode een attentie uitgereikt. De Industriële Club „Waalwijk" heeft, middels een aantal leden, kennis genomen van het schrijven van de Gemeenteraad van Waal wijk, als antwoord op het schrijven van de Waal wij kse lederindustrie op de onlangs door de Gemeente raad goedgekeurde verhoging van de rioolbelasting. „Zonder in te willen gaan op de technische motivering, willen wij bij U naar voren brengen, dat het ons teleurstelt dat het Gemeente bestuur zo weinig begrip heeft kun nen opbrengen voor de moeilijkhe den, waarin deze bedrijfstak mo menteel verkeert. Hoewel wij in 't verleden bij het eGmeentebestuur vaak hebben aangedrongen op het noodzakelijke contact met de in dustrie, moeten wij uit het feit. dat het Gemeentebestuur noch vooraf, noch achteraf tot een gesprek met de direkties van deze bedrijven is kunnen komen, zeer tot onze te leurstelling vaststellen, dat het Ge meentebestuur haar beleid en de industrie blijkbaar als twee ver schillende grootheden ziet, die niet op elkaar zijn (behoeven te wor den) afgestemd", zo schrijft de in dustriële club „Waalwijk". Amateur-wielrenner Rini Wagt mans (20 jaar) wordt volgend jaar prof. Hij tekende dinsdagavond een contract dat hem voor twee seizoenen aan de firma Willem II verplicht. De Stichting heeft als één der plan nen, de bouw van Middenstandswo ningen in het kerkdorp Loon op Zand. Voor Loon op Zand zullen er 20 woningen gebouwd worden en wel 5 im de Van Hornestraat en 15 in de te reconstrueren Tuinstraat. De laat ste straat zal geheel een ander aan zien krijgen inzake de aanzet van het saneringsplan van de Kom Loon op Zand, waarbij de kerk geheel vrij zal komen te liggen. Met de bouw kan direct worden begonnen, zodra er gegadigden zullen zijn. De bouw geschiedt met rijkspre mie van de Volkshuisvesting. Zoals we reeds vermeldden zijn het wonin gen voor de middengroep, welke een goedkopere woning bewonen en een duurdere en grotere willen gaan be wonen; hier is bedoeld de bewoning van de woning-wet-woningen. Deze woningen kunnen dan vrijgemaakt worden, waardoor er ruimte komt voor jonggehuwden, die een woning zoeken. Voor hen die het beter kun nen betalen zijn dus deze nieuwe wo ningen en voor hen is deze stichting in het leven geroepen. De huizen geven een nieuwe visie op het wonen, want deze zijn modern en degelijk. Parterre is er een hal met toilet en meterkastje. De Z-vormige kamer is bijzonder ruim en sfeervol. Zij geeft de gelegenheid om de meu bels in alle mogelijke opstelling te plaatsen. Achter het huis is een ro yale berging. De bovenverdieping be vat twee grote- en twee kleine slaap kamers, 'n badkamer met zitbad en een vlizotrap leidt naar de open be- plankte zoder, waar een dakraam voor licht zorgt. De woningen zijn voorzien van centrale verwarming (gasverwarming) en eventueel met centraal antennesysteem. De huurprijs zal f. 150, -af. 160, - per maand bedragen. Ter bevordering van de bouw van de woningen zal een voorlichting in het cultureel centrum, alhier, worden gehouden op maandag 2 oktober a.s. om 7.30 uur. Hier zal door een af vaardiging van het bestuur van de Stichting aan alle geïnteresseerden inlichtingen worden verschaft om trent de bouw en de voorwaarden, de huurprijs en kwestie van de doorstro ming naar een grotere of duurdere woning. Op meerdere plaatsen is de door stroming van huurders van goedkope re woningen naar duurdere een suc ces geworden. Hiermede bereikt men, dat ook weer huizen leeg komen die voor woningzoekenden vrij komen en dat de middengroep de duurdere wo ningen, die zij zal kunnen betalen, gaat betrekken. De bouw van deze huizen is weer een verfraaiing van 't dorp Loon op Zand, want aan de Van Hornestraat is men bijna uitgebouwd en zullen deze mooie huizen een aar dige aanvulling zijn bij de daar staan de villabouw. Ook de Tuinstraat, wel ke als eerste onderhanden wordt ge nomen zal men niet meer terugken- nen. Haar naam zal zij dan ook straks met ere dragen. Abonnement p. week (0,28+ 2ct. inc.k.) ƒ0,80 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,80 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) 8,50 p. kwrt. p. post 4.bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" Met ingang van dit jaar, wordt voortaan de traditionele voettocht naar Den Bosch in de herfst- in plaats van in de paasvakantie gehou den. Deze voettocht wordt georgani seerd in 't kader van de Pax Christi- beweging. De deelnemers zijn leerlin gen van de eindexamenklassen van middelbare scholen. Op donderdag 2 november komen ca. 250 trekkers in Waalwijk aan. In de parochiekerk van St. Jan wordt 's avonds een liturgische plech tigheid gehouden en daarna een ge meenschapsfeest in het Dr Mollercol- lege. In zover verschilt Waalwijk van de andere startplaatsen, dat hier de huisvesting van de trekkers steeds bij particulieren plaatsvindt. Dank zij de spontane medewerking en de grote gastvrijheid van de bevolking heeft het plaatselijk comité tot nu toe elk jaar voldoende logeeradressen kun nen vinden. De huisvestingsregeling is nagenoeg gelijk aan die van maart van dit jaar en evenals toen vraagt 't comité Is het U mogelijk om in de nacht van 2 op 3 november (van donderdag op vrijdag) logies te verschaffen aan een jongen of meisje, eventueel aan twee jongens of meisjes. Het gaat alleen om slaapgelegenheid, voor avondeten en ontbijt zorgt het comité zelf. Ver der kan men erop rekenen, dat iedere trekker dekens meebrengt, die zijn no dig omdat in kleine plaatsen soms in hooischuren e.d. moet worden over nacht. Het is de bedoeling dat alle deelnemers rond elf uur op hun lo geeradressen zijn. Als men op het verzoek van het comité ingaat moet dit vóór 7 oktober worden medege deeld aan een der volgende adressen Pater A. Bak p/a Dr Mollercollege, Burg. Moonenlaan 5, Waalwijk, of: S. M. Dekkers, Grotestr. 337, Waal wijk, tel. 3596. (advertentie) APOLLO-THEATER KAATSHEUVEL Hoewel de laatste tijd geruchten de ronde deden, als zou het kontakt blad van de St. Bernadetteparochie te Waalwijk niet meer verschijnen, is juist het tegendeel het geval. Het blad heeft weliswaar een kleine ge daanteverandering ondergaan, doch is hierdoor zeker aantrekkelijk ge worden. In de toekomst hoopt de redactie het blad regelmatig te kunnen laten verschijnen, doch daarvoor is copy nodig en niet alleen van de pastoor en kapelaan. Bij het verschijnen van het blad in nieuwe vorm, doet de re dactie dan ook een beroep, op alle lezers om maar te gaan schrijven. Het blad zal dan regelmatig uit kunnen komen en werkelijk een kontaktblad voor allen worden. Het nummer is op keurige en vakkundige wijze ver zorgd door drukkerij Tielen te Waal wijk. Dinsdagavond- en nacht is 't tele foonverkeer tussen Dussen en de overige plaatsen van Nederland en ook een gedeelte van Eethen met de buitenwereld volledig ver broken geweest. Op het industrie terrein te Waalwijk ontdekte men dinsdagavond een zware beschadi ging van de telefoonkabel, die in de loop van dinsdag bij omlegging van een weg geraakt moet zijn, hoewel die storing zich 's avonds pas manifesteerde. Zodra men de verbroken verbinding had ont dekt werd in Dussen een mobilo foonwagen geplaatst, zodat men via deze wagen voor dringende gesprek ken aansluiting met de buitenwe reld kon krijgen. Om 15.00 uur woensdagmiddag was het telefo nisch verkeer over en weer. weer mogelijk. Het bijkantoor in Baardwijk is ontworpen door architect ir. M. Sehiks. Aannemer H. v. Brunsehot voerde de verbouwing uit. Het pand heeft een frontbreedte van 7 meter, een wachthal van 8 m.2 en 'n werk ruimte van 14 m2. Het kantoor zuid, aan het Bloemenoordplein wordt onder arohitektuur van ir. M. Sehiks uitgevoerd door Aannemer Van Hul- ten-Krol. Dit pand, dat een front breedte heeft van 6 meter, krijgt 'n wachthal van 16,2 en een werk ruimte van 20 m2. Beide kantoren zijn iedere morgen van 9 uur tot 12.30 uur open en van vrijdags avonds van 7-9 uur. Het kantoor aan het Bloemenoordplein is ook 's middags nog van 2 tot 4 uur open. De Boerenleenbank Waalwijk werd 25 januari 1925 opgericht. De be heerders zijn: R. van Loon, voorzit ter van het Bestuur, M. Klerx, M. Pullens, J. van der Mee, president van de Raad van Toezicht, H. van Nooy en P. Klerkx. Kassier is de heer L. Keetels, die ook de leiding over 10 personeelsleden heeft. - Afgelopen maandag zijn in ons land 5 personen door kolendamp vergiftiging gestorven, vermoede lijk omdat ze met het plotselinge mooie weer de kachel hadden af gezet. - In Texas en Mexico zijn door een vloedgolf miljoenen mensen gedu peerd. De schade is enorm. In verband met zijn 40-jarig jubi leum bij de Kon. Chroomlederfabriek ,,De Amstel" v.h. L. S. Gompen te Waalwijk, werd de heer J. H. v. d. Houdt, werkzaam als meter op de afdeling Knippen van deze onderne ming in de vergaderzaal van het be drijf hedenmorgen hartelijk gehul digd door directie, staf 'en afdeling chefs van De Amstel. De jubilaris was vergezeld door zijn echtgenote en kinderen. De eerste spreker was een der di recteuren van het bedrijf de heer J. Gompen, die de werkzaamheden van de jubilaris de revue liet passeren, hem schetste als een man van grote plichtsbetrachting, die 40 jaar lang trouw was aan het bedrijf en hieraan zeer was gehecht. De heer Gompen dankte hem, voor al datgene wat de Luxe damestassen Sportieve jeugdtassen, o.a. van suède en hunting Parapluies Inkoop- en lunchtasjes in de actuele modekleuren Grotestraat 264, WAALWIJK Alleen Uw SPECIAALZAAK biedt zo'n sorter irug! Kijk NU al naar cadeau-lederwaren: wat 'n keus jubilaris in al die jaren voor de on derneming heeft betekend en voor de voorbeeldige wijze, waarop deze zijn taak heeft vervuld. Hij hoopte dat de jubilaris, zolang zijn gezondheid dit toelaat, zijn belanrijk werk zal kun nen blijven voortzetten. Na hem het diploma van Nijverheid en Handel met de daarbij behorende gouden me daille te hebben overhandigd, ont ving de heer v. d. Houdt eveneens 'n couvert met inhoud. Namens het gemeentebestuur, dat graag acte de presence bij de jubilea als deze, feliciteerde de loco-burge meester, J. van Hees wijk. De heer Van Heeswijk legde de nadruk op de trouw en de gehechtheid voor de ju bilaris aan het bedrijf en op de goe de verstandhouding die er heerst tus sen directie en medewerkers. Het verheugde de loco-burgemees ter dan ook zeer dat het H. M. de Koningin heeft behaagd de jubilaris te onderscheiden met de bronzen ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, waarmee hij hem, evenals met zijn 40-jarig jubileum van harte feliciteert. Namens de staf feliciteerde de pro- duktiechef van het bedrijf, de heer M. Wijma, terwijl de heer P. v. Vugt namens de ondernemingsraad geluk wensen en een geschenk onder cou vert aanbood. Een zoon van de jubi laris, dankte namens zijn vader alle sprekers voor hun waarderende woor den en de waardevolle geschenken en gaf de verzekering dat deze dag voor zijn vader een van de schoonste da gen is van zijn leven. Nadat verfrissingen waren aangebo den, kregen allen de gelegenheid de jubilaris en zijn familie persoonlijk te feliciteren. Ook de echtgenoten van de directeuren woonden de hul diging bij. Door de Woningstichting Loon op Zand zal op korte termijn in het kerkdorp Loon op Zand worden be gonnen met de bouw van 20 LUXE MIDDENSTANDSWONINGEN met CENTRALE VERWARMING. De woningen omvatten een grote Z-vormige woon kamer, 4 slaapkamers en een badkamer. Voor serieuze gegadigden bestaat de mogelijkheid hierover nader te worden geïnformeerd op maandag 2 oktober a.s. des avonds tussen half acht en negen uur in het Cultureel Centrum te Loon op Zand. Het Bestuur van de Woningstichting

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 17