wAAlwijkse en UnqstRaatse couRant Uitgaan in het weekend Iltli lif ÏI1 til TOM WASPIK Musis Sacrum Apollo Lido Romantica Berg en Pal El Mas g. 8. 8. 8. 8. Vanille-progrestaait 8.8.8.8.8.8.8.8.8.8.8.88.8.8.8.8.8. I Sit</c Langstraat VAN MIL Spionnen doden in stilte JU VERWACHT Mieuwkuifk Geheime opdracht in Saigon Liefde op sfaatsbevel Venus der piraten Een dollar met een gaatje In Marokko loert de dood Striptease Laurel en Hardy in: door het dolle heen Arbeidsconflict bij Bata dreigt Schoenindustrie wil kwaliteit opvoeren BANKETBAKKERIJ HERFSTCREATIE Vlijmen Sprang-Capelle Capelle Drunen Zaterdag achtste „Klinkaert-rit" van 2 CV-club Televizier stopt Na dodelijk ongeval doorgereden Helmond wordt uitgebreid VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1967 88e JAARGANG No. 78 De tcho van het Zuióen Uitgever Waaiwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit Dlad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) 3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Op het moment dat hij zijn su perieuren over een aanslag wil in lichten wordt een agent van de Amerikaanse Inlichtingendienst ver moord. Direkt wordt een vervan ger naar Saigon, de plaats van han deling, gestuurd. Deze man, Mark Andrews genaamd, zal optreden als biologisch professor en onderweg in het vliegtuig krijgt hij van een lieftallige Frangaise hierover de no dige inlichtingen. Daar zij echter slechts tot Hong-Kong mee kan rei zen vindt hij in Saigon contact in de persoon van een snoezig Viet namees meisje. Door haar inlich tingen weet hij zijn tegenstanders op het spoor te komen en de aan slag die zij hadden beraamd nog juist te verijdelen. Zaterdag, maandag en dinsdag Op het kasteel Serneberg zijn twee groepen mannen en meisjes van het zuivere Germaanse ras bij eengekomen. Leden van beide groe pen hebben zich hiervoor opgegeven in een optimitische idealisme voor het „Duizendjarige Rijk". Doel van de bijeenkomst is de veredeling van het Germaanse ras, welk na een eeuw de gehele wereld zal moeten overheersen. Door de persoonlijke liefde die bij twee van de geselek- teerden ontstaat en welke niet wordt meegeteld, krijgt de film 'n zeer dramatische wending, terwijl ook het happy-end deze keer er niet aan te pas komt. Vrijdag 11 uur Mike Drumm wordt door de Brit se geheime dienst naar Beiroet ge stuurd om daar eens poolshoogte te gaan nemen, omtrent de dood van een mooie jonge dame en om haar vader, een geneeskundig pro fessor. in bescherming te nemen. Ondanks zijn bemoeienissen worden zowel de professor als een lid van zijn staf vermoord en hierna krijgt Mike de opdracht om een andere dokter te beschermen die ook ge vaar loopt het leven te laten, om dat hij evenals de vermoorde pro fessor met experimenten bezig is die een bepaalde gangsterbende niet zint en die daarom deze mensen uit de weg wil ruimen. Mike faalt deze keer niet en weet na veel vuur- en andere gevechten als over winnaar uit de strijd te voorschijn te komen, daarbij de schone on schuldige medewerkster van de gangsters uit de onderwereld ha lend. Donderdag, vrijdag en zondag Het matinee van zondagmiddag heeft een spannende piratenfilm op haar programma. Deze keer is de leider van de zeerovers eens niet een grote ruwe zeebonk, maar een bijzonder mooie jongedame, die wanneer het op vechten aankomt echter niet voor een persoon van eerstgenoemde omschrijving opzij hoeft te gaan. Dit extra cachet sa men met de normale piratenfilm- ingrediënten zorgen voor een bij zonder spannende rolprent. Zondag 3* uur (advertentie) APOLLO-THEATER KAATSHEUVEL Vlak na het einde van de Ameri kaanse burgeroorlog probeerden de overlevenden van deze oorlóg een bestaan te vinden. Zo ook de ge broeders Phil en Gayy, waarvan eerstgenoemde het onbekende te gemoet gaat en Gary terugkeert naar zijn vrouw. Later ziet ook hij in dat hij in hun woonplaats de kost niet zal kunnen verdienen en hij trekt weg om ander werk te zoeken waarna zijn vrouw hem zal volgen. Onderweg ontmoet hij een groot grondbezitter die gechanteerd wordt door een bandiet. Hij neemt het voorstel van deze landeigenaar aan om deze bandiet uit de weg te rui men, waarna hij oog in oog komt te staan met zijn broer Phil, die de bandiet blijkt te zijn. Gary wordt genoodzaakt hem te doden maar ontdekt tegelijkertijd dat niet Phil maar zijn opdrachtgever schurkach tige praktijken beoefent. Het recht neemt ook nu zijn loop en na veel avonturen komt Gary als winnaar tevoorschijn. Het spreekt voor zich dajt hiervooir zowel Revolver a!s vuist druk gebruikte wapens zijn. Donderdag, vrijdag en zondag. (advertentie) APOLLO-THEATER KAATSHEUVEL Bruce Reynolds, direkteur van 'n grote Olie-maatschappij ontvangt 't bericht dat zijn vriend en medewer ker in Marokko is gedood. Hij brengt deze moord in verband met het feit dat deze vriend juist een belangrijke oliebron heeft ontdekt en gaat zelf op onderzoek uit, waar bij hij vergezeld wordt door zijn verloofde Carol. Doordat zij zich met de zaak bemoeit komt hij op een spoor en weet na veelvuldig gebruik van zijn revolver een en ander recht te zetten. Zaterdag, dinsdag en woensdag. Ariane, een balletdanseres, wordt door geldnood gedwongen haar in trek in een nachtclub te nemen en daar op te treden als strip-tease danseres. Al vanaf de eerste avond heeft zij enorm succes, zodat de steenrijke playboy Jean op haar uitkomt en haar zodanig het hof maakt, dat zij zich geheel aan hem hecht. Wanneer zij dan bemerkt dat ook de man van haar hart haar en kel voor financiële doeleinden aan 't lijntje houdt, keert zij 't hele nacht leven de rug toe om zich geheel 'aan haar grote liefde: de danskunst te wijden. Vrijdag en zaterdag. Zondagmiddag 3 uur Stan Laurel en Oliver Hary in dolle avonturen zoals bokswedstrijden met ijzeren handschoenen, waarbij de Dunne bokskampioen wordt. Daarna gaan zij bierbrouwen, waardoor zij in aanmerking komen met de wet en de gevangenis indraaien waar zij met de meest gevaarlijke gangsters ruzie krijgen, maar toch met hun geluk er weer op de meest gekke manier uitdraaien. Zondag 3 uur Tijdens het weekend biedt dan cing Lido U een gevarieerd dans- programma waarbij drie verschil lende orkesten hun medewerking verlenen. Zaterdagavond speelt er het Duke City Sextet met zang van Bob Smit. O.i. is ieder verder be toog hier overbodig. Zondagmiddag is er weer gelegenheid tot dansen op muziek van The Electric Bro thers, die zo langzamerhand vaste muziekverzorgers bij het Lido be ginnen te worden, hetgeen gezien Bij het Bata-concern in Best dreigt een groot arbeidsconflict. Vrijdag beslissen de meer dan duizend werknemers of het tot een kracht meting met de directie moet komen. Deze op haar beurt dreigt een deel van de produktie naar de Bata-fa- briek in Frankrijk over te brengen indien zij niet tot overeentemming komt met de vertegenwoordigers der werknemersbonden. de kwaliteit van hun programma niet te verwonderen is en zondag avond zijn The AU Stars weer pre sent om hun dansmuziek te produ ceren, terwijl uiteraard ook Frank Scott aanwezig zal zijn om het ge heel vokaal op te luisteren. Entree is zowel op zaterdag als zondag vrij. Bar-Dancing Romantica heeft voor zaterdagavond het bekende orkest The Sound Specials gekontrakteerd voor hun wekelijkse dansavond. Dat de zaal aan de Olympiaweg weer vol zal lopen is wel te verwachten, daar deze band zich bijzonder ge liefd' heeft weten te maken. De en tree is vrij, hetgeen de drukte nog wel in de hand zal werken. Zondag 1 oktober a.s. zijn de Blue Birds te gast in dancing Berg en Dal aan de Roestelberg. Voor hen die regelmatig deze dansgelegen heid bezoeken zijn zij geen onbe kenden en voor degenen die dit or kest nog niet kennen zouden wij willen adviseren er eens een kijk je te gaan nemen, de muziek zal hun in elk geval niet tegenvallen. De Kaatsheuvelse dancing Van Dun mag zich dankzij de bemoeie nissen van Club El Mas de laatste tijd op een nog steeds toenemende drukte verheugen. Vele jongeren plegen déze gelegenheid, sinds het tijdstip dat er o.a.v. El Mas ver schillende bekende beatgroepen uit de omgeving optreden, te bezoeken. !Dit weekend treedt 'er |de beat- groep The Gonks uit Den Bosch op. Deze groep heeft zich in verschil lende Brabantse optredens al grote bekendheid verworven en het pleit voor El Mas dat men al zo .-spoedig deze groep heeft kunnen engageren. Door de vereniging voor research en informatie in de schoenindustrie, „Veris" genaamd, is maandagavond in hotel „De IJzeren Man" te Vught een produktiebeheersingscampagne voor de vaderlandse schoenindustrie op stapel gezet. Van de zijde van de schoenfabrikanten, al of niet bij de vereniging aangesloten, was er grote belangstelling, waaruit bleek dat het initiatief van grote waarde en beteke nis moet worde ngeacht. Vanwege de harde strijd die is ont brand in de wereld van de schoenin dustrie in de Euromarkt, om een zo groot mogelijk aandeel in die markt, zal de Nederlandse schoenindustrie moeten oppassen, om niet in de hoek waar de klappen vallen verzeild te raken. De heer H. van Sambeek, voorzitter van de Studiegroep pro duktie en bedrijfsleiding van Veris, die de campagne heeft voorbereid zette het doel van de produktiebe heersingscampagne uiteen. Dat doel is: De kwaliteit van de produkten die de Nederlandse schoenindustrie aan de markt brengt, op een zo hoog mo gelijk niveau te brengen. De eerste 20 bedrijven die zich voor de campagne aanmelden zullen kunnen profiteren van een subsidie van het ministerie van Economische Zaken. Dit scheelt 30 tot 35 procent in de kosten. Het is de bedoeling om bij onverwacht grote belangstelling 'n tweede produktiebeheersingscampag ne te organiseren. Voor de bedrijfs leiding van geïnteresseerde bedrijven zal op maandag 2 oktober een soort gelijke oriëntatiebijeenkomst worden gehouden. Voor de eerste campagne kan men zich tot 15 oktober aanmel den. ZIEKENVERPLEEGSTER De dames D. Boom en R. Rekkers uit Waspik slaagden aan het ziekenhuis te Raamsdoriksveer voor het examen zieken verpleegster, diploma A. WASPIKSE KOREN NAAR RAAMSDONK Vrijdag 29 september a.s. zullen het ge mengd koor Polymnia en het kerkkoor van de Barfholomeusparochie van Waspik hun medewerking geven aan een concert dat in de zaal van café Nieuwenhuizen in verband met het 40-jarig bestadn van de Raams- donkse harmonie wordt georganiseerd. Naast deze twee Waspikse koren zullen nog optreden het Mades Dameskoor van B. Lighthart en het Raamsdonks gemengd koor o.l.v. de heer Muskens. KERKDIENSTEN Ned. Her.v. Kerk Waspik, zondag 1 ok tober, 9.30 uur: de heer Leenman uit Woudrichhem. 14.30 uur Ds Rebel uit Waspik. MEDISCHE DIENST Zaterdag 30 september en zondag 1 ok tober zal de medische dienst in Waspik worden waargenomen door dokter Gerlach uit Capelle, tel. 300. VOETBAL Waspik kan zondag weer op verhaal ko men door op eigen terrein het Tilburgse SET een warme ontvangst te bereiden. Nu Waspik in de laatste 2 wedstrijden 3 pun ten verspeelde, zou een overwinning zeer welkom zijn. White Boys gaat naar Breda om PCP te bekampen. ARRESTATIES IN VERBAND MET DIEFSTAL De Rijkspolitie van Waspik-Capelle heeft 2 arrestaties verricht in verband met dief stallen bij de firma Dupont de Nemours te Waspik. Een werknemer en een voorma lige werknemer van genoemde firma bleken op langere termijn materialen uit het be drijf te hebben ontvreemd. Omdat het meeste voor eigen gebruik werd verwerkt is het moeilijk te achterhalen hoe groot de omvang van de diefstal is. De politie heeft wel een hoeveelheid van de gestolen goe deren in beslag genomen. 'De daders zullen voor de officier van justitie te Den Bosch worden geleid. ZR. FLORENTINA OVERLEDEN In het zusterklooster te Diessen is op 91-jarige leeftijd overleden zuster Floren- tina Pols, geboortig uit Waspik. Op 2 ok tober 1965 vierde zuster Florentina haar 70-jarig kloosterfeest. 'Met haar bijna 72- jarig kloosterleven maakte zij het langst deel uit van de congregatie van de zusters van liefde. BART REKKERS IN 160 KM MARS Waspik's wandelaar Bart Rekkers heeft het afgelopen weekeinde aan zijn indruk wekkend totaal van 10.000 km 130 km toe gevoegd. Hij liep in de monster-race Nij megen - Rotterdam 130 van de totaal 160 km. Bijzonder jammer voor hem was dat hij door een onoplettende fietser werd uit geschakeld. Dertig kilometer na de start werd hij al aangereden maar toch beet hij Groteitraat 234, Tel. 231 2 Waalwijk speciale prijs 2.75 J zich nog door de 100 km heen. Toen werd de opgelopen kwetsure hem te machtig zo dat hij moest opgeven. DUIVENSPORT Kasvlucht De Reisduif op Vilvoorde: Selders 1; H. Smits 2 3; W. v. Gils 4; J. Timmers 5 7 15; Jongenelen 6; H. Ne- rings 8 10 12; N. Smits 9; A. de Wit 11; M. Bax 13; Th. v. Dongen 14. P.V. „Waspik", Neuwvilles, jonge dui ven: Th. Smits 1; H. Treffers 2 3 4 13 15 16 20; P. v. d. Mosselaar 5 11; F. v. d. Mosselaar 6 12; C. de Rooy 7 14; P. de Graauw 8 9 10 17 18 21; F. v. Onzenoort 12a; W. Donks 19 22. Oude duiven: J. Timmers 1 4 5 6; P. de Graauw 2 3; F. v. Onzenoort 7 8. Gebrs. Selders 9. ATAK MET 6 TEAMS IN DE COMPETITIE Het is'enorm zoals de Waspikse volley balvereniging Atak zich uitbreidt. Als a.s. zaterdag de nieuwe competitie begint zal deze sportvereniging 6 teams in de compe titie inzetten,, waarvan twee jeugdteams. Tot in de overgangsklasse is Atak vertegen- woordiga, van waaruit het nog maar één stap is naar het walhalla van de volleybal- sport, de ere-divisie. Niet dat de leden, hoe enthousiast ze ook zijn, op korte termijn deze bovenste trap denken te bereiken maar vast staat voor hun toch wel dat ze zich in de overgangsklasse dit jaar weer zeer duidelijk zullen handhaven. De gewel dige groei van de vereniging heeft 't nood zakelijk gemaakt dat er een nieuwe trainer werd aangetrokken. Het werd voor de heer Harry Urbaniak, die Atak tot grote hoogte heeft geleid, een te omvangrijke taak alle 1 teams te blijven trainen. Zijn nieuwe status is de supervisie over alles en allen wat j Atak is. De twee eerste teams worden nu getraind door Nico Smulders van het Til burgse Tornado (ere-divisie). Jan Kuysters en Harry van Iersel hebben de leiding van resp. het 3e en 4e team en van de jeugd teams, terwijl elk zestal nog door een coach wordt begeleid. Uit de vele aanbiedingen, welke de heer Smulders kreeg, koos hij voor Atak, wel een bewijs dat er toekomst in zit. Met name het eerste team werd sterfc verjongd. Het vertrek van Cor de Hond naar Tornado is zeer zeker een ver lies. Hij werd niet voor niets geselecteerd voor het Nederlandse A-team, maar het be stuur meende toch alle mogelijke mede werking te moeten verlenen om deze spe ler op de hoogste trap te brengen. Een be wijs voor de goede harmonie, waarin hij de overschrijving naar deze ere-divisieclub maakte, is wel de geplande afsCheidswed- strijd tussen Atak en Tornado. Het ontbreken van de vereiste zaalacco- modatie noopte Atak de uitwedstrijden in Tilburg te spelen. Nu heeft men daarvoor de beschikking gekregen over de Thxan- dria-hal in Waalwijk waar 's zaterdags van 8 tot 10 de thuiswedstrijden worden ge speeld. Zaterdag 30 sept. a.s. treedt Atak 1 hier aan tegen Ever Ready uit Vlijmdh. De jeugdteams spelen zaterdag in Til burg resp. tegen VCU en Odulphus, terwijl het 2e en 3e team uitkomen tegen resp. OWVOC en Willem II HBS. WEDVLUCHT „DE REISDUIF" De postduivenvereniging „De Reisduif" hield een wedvlucht vanuit Neufvilles; af stand 154 km. Los 7.30 uur. Eerste duif 9.14.29 uur; laatste prijsduif 9.30.50 uur. De uitslag is als volgt: H. Kooien 1 21; P. v. Dal 2 7 8 10 24; G. v. d. Wiel 3 12; Jo v. d. Heuvel 4 14 16 18 19 20 23 27; Gebr. v. d. Wiel 5; J. v. d. Sanden 6 13 2,2; P. Diepstraten 9; H. Wilhart 11; M. v. d. Heuvel 15; H. v. d. Ven 17 25 26. Zondag wedvlucht van de postduivenver eniging „De Reisduif" vanuit St. Quentin, Frankrijk; afstand 240 km. Inkorven vrij dagavond in café H. Boom-v. d. Wiel. INSTUIF 13 - 15-JARIGEN Als eerste data voor de instuif voor 13-15-jarigen zijn vastgesteld 4 en 18 ok tober en 1 en 15 november a.s. Het pró- gramma zal mede door deze jongeren be paald moeten worden. De instuif houdt zich graag voor suggesties aanbevolen. BEROEPSKEUZE Voor de ouders van jongens en meisjes van de 5e en 6e klas van de lagere school wordt een voorlichtingsavond gegeven over beroepskeuze. De avond wordt gegeven op dinsdag 10 oktober in hotel grinsen en be gint om 8 uur. Er zal gesproken worden door de heer Vleugelers, direkteur van het Beroepskeuzebureau te Den Bosch. Het be stuur verwacht grote opkomst. KERKDEURCOLLECTE De parochianen van Vlijmen hebben zich vbor de Miva-collecte, zondag, weer van de goede kant laten zien. De kerkdeurcollecte bracht f. 398,60 op. BILJARTWEDSTRIJDEN Uitslaigen van de Vlijmense biljartvereni gingen district Den Bosch Klasse C 1, poule A: Limburgia-NAO, 8-1; Poedelvrees - W. v. Vught, 3-6. Klasse C 1, poule B: OBK - Paternoster, 7-2. Klasse C 2, poule A: NAO 2 - Schotse Roos 1, 4-5. Klasse C 2, poule B: Kleine Hut - OBK, 5-4. Klasse C 3, poule A: OBK - Alt. Cadre, 5-4; Zwaantje - NAO, 5-4. Klasse C 3, poule B: Arendje - Poedelvrees 6-3. BOSSCHE BILJARTTITEL 5e KLASSE Op donderdag 18 september starten in 'Café-Bar „Rivièra" te Den Bosch 8 spelers om het Persoonlijk Kampioenschap vijfde klasse libre. De 8 deelnemers zijn: J. Bartels (De Unie); J. Stakenburg (Wa pen van Vught); F. Schuurmans (Tivoli); H. Verbrugge (Wapen van Vught); G. Ko len (DVS)H. van Kasteren (Luk Raak); W. Schols (Rijnpoort) en Arn. Dekkers (NAO), Vlijmen. GEKOZEN Tot bestuursleden van de biljartclub „Ons Genoegen" werden gekozen de heren C. Vesters, A. v. d. Geld en Kipping. JUBILEUM 'Op 1 oktober a.s. is het 60 jaar geleden dat er in Nieuwkuijk een telefoonkantoor werd gevestigd vanwege de gemeente. Het werd geplaatst in het woonhuis van A. Coppens. Enkele jaren nadien is het kan toor naar het rijk overgegaan. Na de dood van de heer Coppens is dit kantoor bij het postkantoor geplaatst. BOERENLEENBANK De bouw van de boerenleenbank in Haar steeg is gegund aan de aannemer J. van Oosterhout voor 'n bedrag van f. 186.178,-. Het is ontworpen door het architectenbu reau H. Michon en J. Ankone uit Groenlo. DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de dok- tersdienst worden waargenomen door dok ter K. van Tuijn te Kaatsheuvel, Vossen- bergselaan 21, tel. 04167-2006. KERKDIENSTEN Zondag 1 oktober 1967. Ned. Flerv. Kerk Spran, 9.30 en 2.30 uur: ds G. Wus- ten. Geref. Kerk Sprang, 9.30 en 4.30 uur: ds W. R. Barkema. METAALBEWERKERS De afdeling Sprang-Capelle van de Chris telijk Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en Elektrotechnische Industrie (C.M.B.) houdt hedenavond 'een vergadering in de zaal van de Chr. Volksbond, waarin als spreker zal optreden de heer H. van Deijk, districtsbestuurder, die zal spreken over de Sociale Voorzieningen o.a. de W.A.O. Ver der zal een verkiezing voor de districtsraad plaatsvinden. TAPTOE TE SPRANG Zaterdagavond a.s. om half 8 zal op 't voetbalterrein van NEO aan het Molenplein te Sprang een taptoe worden georganiseerd door de harmonie en drumband van „Ma rijke". Medewerking zal worden verleend door het fanfarekorps „Sirena", de Gym nastiekvereniging „Pro Patria", de organi serende vereniging, de Vendeliers en tam boers uit Elshout en de Harmonie uit Dru- nen. Wij vertrouwen dat vele ingezetenen blijk zullen geven van hun belangstelling, zodat dit voor de verenigingen een aan moediging zal zijn om de taptoe te herha len. GOUDEN BRUILOFT Het echtpaar A. Bogers-'Werther vierde afgelopen woensdag 27 september hun gou den huwelijksfeest. Dit feit werd in familie kring gevierd. (Van onze verslaggever) DRUNEN - Komende zaterdag wordt voor de achtste maal de 'Klin- kaert-rit' in Drunen verreden. De or ganisatoren, de 2 CV-club, hebben 'n eenvoudige puzzelrit uitgezet in de geest van: eerste weg rechts, na school links en over brug recht door. Terecht noemt men de rit dan ook wel: „spoortje zoeken per auto". De start en finish van deze rit zijn in het prachtige kampeercentrum „De Klinkaert" in Drnnen. Voor de deelnemers die uit het gehele land komen, een uniek oord om van rust en natuur te genieten. De route van de tocht is ongeveer 50 km, die ge reden moet worden met een gemiddel de snelheid van 24 km per uur. De eerste deelnemer, men start op de mi nuut, vertrekt om 12 uur. Er zijn een aantal fraaie prijzen beschikbaar, ter wijl onder alle deelnemers een mooie prijs wordt verloot. Elk lid van de 2 CV-club, die een 2 CV, Ami of de nieuwe Dyana rijdt kan aan deze Klinkaertrit deelnemen. Behalve dit, was er dinsdag meer nieuws op wielergebied. In Breda maakte Kees Pellenaars namelijk of ficieel bekend dat Televizier stopt. Ofschoon de stichting „nationaal sportfonds Televizier" nog niet bij eenkwam, kreeg Pellenaars toch op dracht de veertien renners in te lich ten over het feit dat ze naar een an dere baas moeten uitzien. De politie van Enschede heeft de 19-jarige W. in die stad in zijn wo ning gearresteerd, omdat deze een jongen van 15 jaar, Harm Jalving, die hij met zijn auto aangereden had, in de steek had gelaten. De jongen is overleden. De aanrijding deed zich voor zon dagavond omstreeks 9 uur in de Oldenzaalsestraat. Harm Jalving stond te liften. Hij werd van ach teren aangereden door de personen auto van W. Deze stapte uit, stelde zich van de toestand van de 15- jarige op de hoogte en deelde me de, dat hij politie en dokter zou gaan waarschuwen. W. is daarop in zijn auto weg gereden en waarschuwde niemand. Met grote vertraging werd de 15- jarige jongen eindelijk toch naar een ziekenhuis vervoerd. Hij over leed echter aan zijn verwondingen. Binnenkort moeten in de gemeente Helmond nieuwe raadsverkiezingen gehouden worden als gevolg van de gebiedsuitbreiding van Helmond, die de Eerste Kamer eveneens heeft goed gekeurd. De gemeente Stiphout wordt opgeheven en Aarle-Rixtel, Bakel en Milheeze, Deurne, Someren en Mier- lo verliezen een deel van hun grond gebied aan Helmond.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 21