waaLwijkse en UnqstRAAtse couRAnt 45.- Uitgaan in het weekend Udo Dampo BOUWMAN Bronchi letten A.C.v.d. Voort's Musis Sacrum Apollo Gemeenschapshuis Romantica Berg en Dal El Mas Gouden harp voor H. G. Schmidt en Harry Bannink Minirok doet gevoel van eenzaamheid verdwijnen Alleen VRIJDAG en ZATERDAG TERLENKA DAMES JACK met behaag lijke bontvoering, ook in de capuchon. Het jack is volledig reversible, dus aan 2 kanten te dragen. Maten 38-48 VROOM DREESMANN Eervolle vermeldin gen voor Nederland se filmers Antonioni-protest tegen verbod van „Blow Up" in Italië Beat in BB schuilkelder Liesbeth List naar Rio de Janeiro Soos Belphegor draait zaterdag in Old French Style Spaanderplaat Triple cross ©p het pad der zonde Geheimagent District 6 Don Camillo in Moskou De Zigeunerbaron De laatste rit naar Santa Cruz APOLLO - THEATER KAATSHEUVEL THUISBLIJVEN??? NederSand naar W.K. voetbal BIJ VERKOUDHEDEN Disfrictswedstrijden zaterdag-teams Storm richtte veel schade aan 34- VRIJDAG 20 OKTOBER 1967 De 88e JAARGANG No. 84 Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent van het Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) 0.3C p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) 1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) 3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 B reaus Grotestraai 205. Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Prof. Dr. Sarmt Stuiveling heeft op de achtste reünie der lichte mu ziek in Amsterdam Gouden Harpen uitgereikt aan Annie M. G. Schmidt, Harry Bannink en Joop de Leur. De Gouden Harp is de hoogste on derscheiding vap de conamus, het comité voor Nederlandse amuse mentsmuziek. Annie M. G. Schmidt, schrijfster van onder meer „Heerlijk duurt het langst" en „Ja zuster, nee zuster", kreeg de onderscheiding voor „haar grote oeuvre en het prachtige ge bruik van dat zij in haar teksten maakt van onze Nederlandse taal". Harry Bannink heeft onder meer de muziek geschreven bij „Heerlijk duurt het langst" en „Ja zuster, nee zuster". Pianist-componist Joop de Leur behoort tot de oude garde. Hij is al 67 jaar, Hij begeleidde des tijds grote vedetten van de Neder landse kleinkunst als Louisette, Fientje de La Mar, Willy Derby, Kees Pruis, Lou Bandy en Louis Davids en heeft bekende liedjes als „We gaan van dit jaar niet naar Zwitserland", ,,'n Dansliedje deint", „Ben je in Rotterdam geboren" en „Ik ben zo verliefd" geschreven. De minirok schept een band tus sen mannen en vrouwen en helpt het gevóél van eenzaamheid be strijden. Dit althans is de mening van een Amerikaanse organisatie die zich het „Fashion Coördinators Institute" noemt. De instelling zegt dat een man niet kan nalaten te kijken als een aardig meisje in minirok passeert. Opkijkend ziet hij dat andere man nen ook kijken en „hij voelt een warme menselijke band met hen, omdat allen tot op zekere hoogte betzelfde denken". De vrouwen vergaat het hetzelfde, onverschillig of zij met goedkeurende of afkeu- rende blik naar hun medeschepel kijken. „Dan als de mannen en vrouwen zich van elkaar bewust worden, vindt er een spontane „overwinning" in de strijd tegen de eenzaamheid plaats, die zoveel mensen drukt. De grote prijs van de zestiende Internationale Filmwoche, die van 9 tot 14 oktober in Mannheim is gehouden, is gegaan naar de Ame rikaanse film „David Holzman's Diary" van James Mcbride. De jury stond onder leiding van Josef von Stemberg. Eervolle ver meldingen kregen o.a. „Herman Slobbe, Blind kind", een film van Johan van der Keuken voor de VPRO en „Tag der offenen Tür", 'n film van Pim de la Barra en Wim Verstappen die voor de Westduitse T.V. gemaakt werd. De filmweek werd besloten met een vertoning hors concours van John Fernhout's „Sky over Holland". „Ik denk er niet over ook maar ooit coupures aan te brengen in m'n Werk", zo verklaarde regisseur Mi chelangelo Antonioni nadat hij ver nomen had dat zijn film „BIow-Up" bekroond met de Grote Prijs van het Festival van Chaiuies, wegens „obsceniteit" op last van de Officier van Justitie in Ancona in beslag was genomen. „Dit besluit verbaast me te meer, daar de commissie voor de film keuring toestemming heeft gege ven voor vertoning van de film in Italië en het blad van het vaticaan, l'Osservatore Romano, een gunstige kritiek heeft geschreven", aldus An tonioni, In Utrecht zal de BB-schuilkelder in de Brug die over de Kromme Rijn zal worden aangelegd, worden gebruikt als repetitieruimte voor beatbandjes. Dit vergt een extra in vestering van 23.000, De Utrechtse raad gaf zijn fiat aan dit plan, dat door het politiek Jongerencontact Utrecht bij wij ze van verzoek aan B. en W. was gelanceerd. De heer T. Harteveld, wethouder van Openbare Werken, deelde de raad desgevraagd mee, dat ook bij volgende aan te leggen schuilkelders zal worden bekeken of zij door de jeugd kunnen worden gebruikt. Liesbeth List is van Schiphol naar Rio de Janeiro vertrokken, waar zij volgende week zal deelnemen aan het Internationale Festival van het Lied, dat voor de tweede keer in Brazilië wordt gehouden. Zij werd door de Braziliaanse regering uitgenodigd om Nederland te ver tegenwoordigen, hetgeen zij zal doen met het lied „Speel niet met mij" van componist Frans Mijts en tekst schrijver Cees Nooteboom, die haar beiden vergezelden naar Rio de Ja neiro. Bij haar vertrek op de luchtha ven Schiphol vertelde zij geen al te hoge verwachtingen te koesteren, aangezien zij sterke concurrentie heeft te vrezen, o.a, van Catharina Valente (Duitsland), Nana Moskou- ri (Griekenland), Tom Jones (En geland), Udo Jurgens (Oostenrijk). In totaal 32 zangers en zangeressen zullen om de hoogste eer strijden onder het toeziend oog van niemand minder dan jury-voorzitter Frank Sinatra en o.a. Jacques Brei. Liesbeth List, die begin novem ber in ons land wordt terug ver wacht, werd op de luchthaven uit geleide gedaan door o.a. de Brazi liaanse consul en vice-consul in Am sterdam, de heren Paulo Renato Rocha Santos en Carlos Esteves do Couto. Hoestdrank in tabletvorm.95ct In een geheel nieuwe omgeving gaat soos „Club du disque Belphe gor" van de Stichting Jeugdbelan- gen van Loon op Zand haar tweede seizoen beginnen op zaterdag 21 ok tober. Nu heeft ZÜ haar intrek ge nomen in de achterzaal van café- bar Belga, aan de Hoge Steenweg 101. De leiding van de soos heeft getracht dit jaar eens iets bijzon ders te gaan brengen. De zaal is in een geheel nieuwe stijl gebracht n.l. in „Old French Style". Zeer exclusief is het verhoogde dansgedeelte, dat er romantisch uit ziet. De disco-bar is ondergebracht in een grote oude schouw, welke als haard het middelpunt van de sociëteit genoemd mag worden. In het bestuur is een verandering ge weest, zodat het nu bestaat uit Fr.' van Dongen, voorzitter en artistie ke leiding in samenwerking met Wim op den Kamp, de administra tie is in handen van Jan van Op stal, het financiële deel beheert Wim de Kort en de disc-jockey is Hans van »de Nieuwenhuizen. De public relation is in handen van de dames Gerdin en Ine van Loos- drecht. Zaterdag 21 oktober gaan de poorten open om half acht voor dikte prijs p. plaat 8 mm. 183 x 350 ƒ31.40 10 mm. 183 x 350 37.50 13 mm. 183 x 350 ƒ39.40 16 mm. 183 x 350 ƒ45.45 18 mm. 183 x 350 ƒ51. Levering franco huis. HOUT-, BOARD- EN TRIPLEXHANDEL N.V. Grotestraat 389, Waalwijk Telefoon 3246 Kreitenmolenstraat 105 Udenhout Telefoon 596 de jongeren boven de 16 jaar. De opening heeft een bijzonder tintje. De avond zal vol verrassingen zijn. Er werken o.a. andere aan mee The Go-Go's uit Tilburg. Nog meer plannen heeft het bestuur van BeL phégor, doch deze blijven nog even onder de geheimzinnige mantel van Belphégor zelf. In elk geval ver wacht de soos van Loon op Zand veel bezoek zaterdag. Moge het 'n goede start zijn De inbreker-spion, de held van Triple Cross is antiquair in Rome. Zijn naam is Eddie Chapman. Op 15-jarige leeftijd roofde hij voor het eerst een juwelierszaak leeg. Later werd hij bij nog een poging op he terdaad betrapt. Hij zat nog in de gevangenis toen de oorlog uitbrak en hij deed bij de Duitsers voor komen alsof hij voor hen wilde werken. Bij zijn eerste opdracht ging hij echter rechtstreeks naar de Britse Geheime Dienst waar hij te recht kwam bij officier Terrence Young, de man die later scenario schrijver zou worden, daarna regis seur en die tenslotte het levensver haal van Chapman in de film Triple Cross zou regisseren. Het ontbreekt in deze film beslist niet aan span ning en intriges. Het is nu eens 'n spionagefilm die berust op veel waarheden en echt beleefde avontu ren. Donderdag tot en met dinsdag Deze film tracht zich tot twee generaties te richten, de oudere en de jongere. De ouderen krijgen 'n beeld te zien dat hen onwezenlijk voorkomt, de jongeren 'n beeld dat hen enerzijds bekend is door de be langstelling van persmedia eraan gegeven. De film laat zien dat een deel van de jeugd een zekere leegte in hun bestaan wil vullen met feesten en wat dies meer zij. Op lossingen voor de diverse proble men worden echter weer niet ge geven. Vrijdag 11 uur. Op het vliegveld van Kaapstad arriveert de Amerikaanse privé-de- tective Steven Martin (Lex Barker) die door een koper-miljonair ont boden is om de moord op diens but ler Ben op te lossen. Zijn eerste autorit in Afrika eindigt al bijna met een katastrofaal ongeluk. Dat is voor Steve een teken dat er waar schijnlijk een bende aan het werk is geweest. En het blijkt dat de bende nog niet stilzit, want tijdens Steve's verblijf in Kaapstad vallen er heel wat doden vooraleer de vele raadsels opgelost kunnen worden. Zondag 3 uur. Don Camillo alias Fernandel be geeft zich ditmaal vol enthousiasme naar Rusland als „geheim agent" in dienst van de H. Kerk. Maar vooraleer Don Camillo met zijn grootste vriend en vijand Peppone de avontuurlijke tocht kan onder nemen is er al een oorlog geweest tussen de dorpspastoor en de dorpe lingen. Er moest een stemming plaatsvinden om enkele gegadigden voor de delegatie te kiezen. Don Camillo weet door een buitenech telijke dwaling van de burgemees ter op het laatste nippertje ook bij de uitverkorenen te komen. Een maal in Rusland echter staat de delegatie doodsangsten uit dat de Russen de ware indentiteit van „kameraad Tarocci" zullen ontdek ken. Don Camillo weet onvermoei baar en onverstoorbaar juist dat gene te doen wat in Rusland ten strengste verboden is. En noodge dwongen moet vijand Peppone mee werken aan de escapades van de dorpspastoor. Donderdag, vrijdag en zondag. Tempo, avontuur en levenslust in de allernieuwste verfilming van de Johan Strauss-operette „De zigeu nerbaron" welke al diverse malen voor de televisie is opgevoerd. Het verhaal zal vrijwel iedereen wel be kend zijn. Op de jaarmarkt in Va- rasien is het bijzonder druk. De rijke fokker Zsupan denkt zich al les te kunnen veroorloven en rijdt in pure haast het wagentje om van zigeunerin Saffi, zodat alle potten breken die zij had willen verkopen. Plotseling duikt echter de „zigeu nerbaron" op die Zsupan dwingt de schade dubbel en dwars te be talen. En daarmee beginnen de avonturen en liefdesproblemen van de zigeunerbaron. De regisseur is er in geslaagd de operette op zo danige wijze een filmvorm te ge ven dat de muziek en de zang nau welijks een vertragende werking kregen op de loop van het verhaal. Operette-liefhebbers zullen met ple zier naar deze film kunnen kijken en luisteren. Zaterdag, dinsdag en woensdag Na tien jaar gevangenisstraf voor Tel. 2100 Donderdag en vrijdag 8.15 uur zondag 6.45 en 9 uur 14 jaar een bankroof, herkrijgt Pedro zijn vrijheid en maakt zich gereed om de indertijd haastig verstopte buit te gaan halen. De sheriff, die Pedro indertijd arresteerde en verhoorde, is er in lo jaar tijd niet in geslaagd de buit te vinden en ook Pedro's handlangers en zijn beste vriendin zijn er niet in geslaagd. Toch neemt hij ze mee om de buit te gaan ha len. Doch. de sheriff is Pedro niet' vergeten. Zondag 3 uur. Zaterdagavond in Baardwijk een optreden van The Outsiders, de be kende beatband die steeds opnieuw in de tienerbladen een vooraan staande plaats weet in te nemen en zelfs de dagbladen voor flinke pu bliciteit niet schroomt ondanks de kritiek die ook deze band te ver duren heeft gehad. The Outsiders zijn aan de top gekomen en houden hun plaats steviger vast dan ande re bands die het in de beatband-top te druk vinden worden. Zondagavond treden The Unchained op. Zaterdagavond het Duke City Sex tet met Bob Smit compleet op de Bühne met een uitgebreid repertoire aan liedjes die doorslaan naar de zijde der smartlappen en daarmee een ongekend groot succes hebben. Zondagmiddag treden The Elec tric Brothers op met een maximum aan ritme en geluid. The All Stars zijn zondagavond weer te gast met Frank Scott, die de taak van Ton Kalberg uitstekend heeft overgenomen. The Sound Specals zijn zaterdag avond in Romantica om de weke lijkse dansavond te verzorgen. Zij hebben bijna honderduizend platen' (4 verschillende schijven) verkocht en ook hun diverse radio-optredens zijn niet onopgemerkt gebleven. De Sound Specials hebben bij de Brabantse jeugd al een flinke naam gemaakt. Zondagmiddag van 2 tot 6 uur weer dansen aan de Roestelberg met The Blue Birds. Zondagavond in zaal P. van Dun in Kaatsheuvel ten behoeve van al die liefhebbers van veel, veel en nog meer beat: The Outsiders. Zijn ze zaterdag in Waalwijk ongetwij feld zullen zij ook in Kaatsheuvel midden in de belangstelling staan Het is wel zaak vroegtijdig toegangs bewijzen te halen, zodat teleurstel ling uitgesloten wordt. In het voor programma heeft Club El Mas Bzzz die met veel bravour hun mogelijk heden zullen benutten om bij de grote sterren van de avond een zo goed mogelijk figuur te slaan. Nederland heeft officieel inge schreven voor het wereldkampioen schap voetbal, dat in 1970 in Me xico wordt gehouden. De sluitings termijn voor deelneming aan het wereldkampioenschap is gesteld op eind november. In januari 1968 wordt het programma van de voor ronden bekendgemaakt, dat tussen 1 april 1968 en 31 december 1969 moet worden afgewerkt. In januari 1970 volgt dan de indeling voor de finale-poule, waarna het hoofdtour- nooi eind mei van dat zelfde jaar een aanvang zal nemen. In totaal hebben tot dusver 26 landen inge schreven. De FIFA verwacht dan ook, gezien de grote toeloop tot nu toe, 'n record aantal inschrijvingen. Zaterdag worden te Heerjansdam de jaarlijkse districtswedstrijden van het zaterdagvoetbal gespeeld. Het zuidelijk elftal zal eerst na de wedstrijd tegen Unitas worden sa mengesteld .Geselecteerd zijn: La- grauw, Smits, Den Rooijen, Faro, Treffers (allen SSC '55); Schroe- vers, Den Nooyer, v. d. Ketterij, Poortvliet (allen Arnemuiden; Paul en Piet Paulides, De Rooy (allen Sprang); Bruinooge (Rillandia); Philipse (AZVU); Dekker (Sleeu- wijk); en Groeneveld (Kozakken Boys). Aan liefst zeven personen heeft de storm, die dinsdag j.l. over Neder land raasde, het leven gekost. Door dat van hele flatgebouwen de da ken werden afgerukt werden tien tallen mensen dakloos. Door de storm raakten schepen in nood, terwijl door over de weg gevallen bomen en vernielde elec- triciteitsleidingen, het trein- en wegverkeer ernstig werd gestag neerd. Af en toe bereikte de storm snelheden van 130 km per uur. Al leen al in Amsterdam werden 1100 bomen vernield en zeker 15 auto's. voorheen TAUSCH Grotestraat 231 Waalwijk Telefoon 04160-3866 Hebt TJ een bril nodig'? Niet erg t Een Bouwman bril vormt een harmonie met uw gelaat. Wij bieden u een ruime collectie de grootste service en een gratis advies 29W 18' tEDEHSWJOLEENBOUWMANBRH. graphic design bycees.embrechts

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 13