De Echo van het Zuiden Zangvereniging „Looft den Heer" uit Sprang-Capelle viert zilveren jubileum ■IHIH amandelstaaf PROGNOSES van de clubs Opnieuw rapport over in gebied Donge en aanpassingswerken het Oude Maasje Waalwijk Kaatsheuvel ft ft ft ft ft f. ft ft ft ft ftftftftftftftftftftftftftftftftftft van MiERLO IS WILSON li VAN MIL w.s.c. JUBILEUM-CONCERT IN ZIDEWINDE KAMER VAN KOOPHANDEL WAALWIJK Successen Prins Jul I opnieuw heerser in „Kaaischijtersrijk" Sm Feestelijke her denking Drunen Elshout Loon op Zand ':ii ii'ïi jlpl Eigen karakter BANKETBAKKERIJ p« Waalwijk R.K.C. D.E.S.K. Bestelling pakket- post Commissie Drank- Horeca - wet Winkelsluiting actieve BEZORGER Sprang-Capelle Volleybal R.W.B. Baardwijk Vlijmense Boys Nieuwkuljk VRIJDAG 20 OKTOBER 1967 68e Jaargang No. 84 Om een vereniging in de tegen woordige tijd gezond en in leven te houden valt niet mee. Daarom mag een zilveren bestaansjubileum van een zangvereniging niet ongemerkt voor bij gaan. Deze maand bestaat de Chr. Gemengde Zangvereniging Looft den Heer te Sprang 25 jaar. Opgericht in oktober 1942, toen de bezetter eis te dat men zich bij de cultuurkamer zou aansluiten, waaraan men niet wenste te voldoen, werd de vereni ging „kerkkoor" genoemd. Als diri- gente fungeerde de eerste jaren me vrouw Verhoeven uit Waalwijk. Na een kleine vijf jaren werd de dirigeer stok door de heer P. Christ van haar overgenomen, die dus thans reeds meer dan 20 jaar óp voorbeeldige wijze als zodanig optreedt en de ver eniging op een hoge sport van de vo cale ladder wist te brengen. In de jaren van haar bestaan nam „Looft den Heer" vele malen met succes deel aan verschillende zang concoursen, tot zelfs in de eerste- en ere-afdelingen toe. De laatste jaren kon „Looft den Heer" door amstan- dieheden niet aan een concours deel nemen, maar het ligt zeker in de be doeling van de vereniging hiertoe weer spoedig over te gaan. Met de dirigent, de heer P. Christ, stelt het actieve bestuur, bestaande uit de he ren M. Kruijf, voorzitter, mevrouw Van den Hoven-de Roon, secretares se; C. van Donge, penningmeester, M. Spierings en P. van Vugt, alles in het werk om de vereniging tot hogere prestaties te brengen. Burgemeester M. van Prooijen is beschermheer van „Looft den Heer" en ds W. R. Bar- kema ere-voorzitter. „Looft den Heer" liet zich de laatste jaren eveneens niet onbetuigd door bejaarden en zieken van haar zang te laten genieten, waartoe men optrad in het bejaardencentrum „Achter de Hoven" en in het Protestants zieken huis te Den Bosch, terwijl ook mede werking werd verleend in speciale kerkdiensten op Kerst- en Paasdagen. Een zestal dames en heren zijn vanaf de oprichting der vereniging reeds werkend lid en hen wacht natuurlijk in het kader van het zilveren jubile um een speciale huldiging. Dit be treft de dames mevr. Van Drunen - Varossieau, mevr. Van den Hoven-De Op de gehouden vergadering van de „Raad der Wijzen", gevormd uit leden van de Carnavalsvereniging „De Kaaischijters", is besloten om ook dit jaar (1968) Prins Jul I we derom tot heerser van het „Kaal- schijtersrijk" te benoemen. Dit houdt in, dat Prins Jul I gedurende de carnavalsdagen van 1968 weder om de scepter over het „Kaaischij- tersrijk" zal zwaaien en drie dagen lang zijn grote gaven als Prins zal kunnen uitvoeren. Dat Prins Jul I in Waalwijk zeer populair en sympathiek is, blijkt wel uit de vele aanvragen die nu reeds bij het bestuur binnenkomen om de Prins met zijn igevolg een bezoek te laten brengen tijdens de 11/11 bals gedurende de carnavals dagen. De raad van elf wordt weer ge vormd door leden van de „Kaai- sohijtersvereniging", die er ook dit jaar weer iets aparts van zullen maken. Dat hun dit is toevertrouwd, hebben zij in 't verleden reeds dui delijk bewezen. Door omstandighe den heeft het 'bestuur van de „Kaai- schijtersvereniging" een kleine wij ziging ondergaan en bestaat mo menteel uit: voorzitter: M. v. Dalen, Merwedelaan 36, Waalwijk; secre taris: A. v. Zeist, Jan v. Rybroek straat 1, Waalwijk; penningmees ter: J. v. Gelder, v. Wielenstij-nstr. 40, Waalwijk; adviseur: J. Richters, Laageinde 195 B, Waalwijk; commis saris: J. v. Wezel, v. Heeswijkstr. 40 Kaatsheuvel. Volgende week zaterdag 28 okto ber gaat de afdeling Kaatsheuvel »St. Willibrordus" haar diamanten bestaansfeest vieren. Over deze bloeiende afdeling met 700 leden komen wij a.s. maandag in een uit voerig artikel terug. [•"li-:i ■jzjm Het muziekkorps van Het Leger des Heils uit Dordrecht treedt op tijdens het jubileumconcert van de Chr. Gemengde Zangver. „Looft den Heer" te Sprang Roon, mevr. Mandemakers-Zwart en de heren gebr. L., B. en M. Spierings. De vereniging gaat haar zilveren jubileum op grootse wijze vieren. Op zaterdag 28 oktober zal het bestuur van half 5 tot half 6 in het cultureel centrum Zidewinderecipiëren, waarna de leden en genodigden een koffietafel zal worden aangeboden. Om kwart voor 8 zal dan in de grote zaal van „Zidewinde" 'n groot jubileum-concert plaats vinden, waar aan naast de jubilerende vereniging zal worden deelgenomen door de Chr. gemengde koren uit Vlijmen, Vught en St. Michiels-Gestel en door het muziekkorps van het Leger des Heiig uit Dordrecht, onder leiding van kapelmeester G. A. van der Heij den. Het programma dat hier wordt gebracht belooft iets bijzonders in te ZONDAGSDIENST Vanaf zaterdagmorgen 11 uur tot maan dagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoed gevallen, dienst: dokter Overgaag. MOEDERDAG K.V.O DRUNEN - ELSHOUT De afdeling Drunen - Elshout van de K.V.O. vierde wederom de jaarlijkse moe derdag. Nadat de leden in de kapel van Jacobshof een H. Mis hadden bijgewoond, werd in café Elshout een vergadering ge houden. Bij de bestuursverkiezing werd mevrouw Bink-v. Huiten gekozen in de plaats van mevrouw Muskens, die wegens verhuizing haar functie moest neerleggen. Als afscheidsgeschenk werd als blijk van waardering het scheidende bestuurslid een fraai tinnen bord aangeboden. BILJARTVERENIGING KOT ELSHOUT ORGANISEERT JAARLIJKS RIKCONCOURS De biljartvereniging „Krijt op Tijd" te Elshout, gaat wederom een groot rikcon- cours organiseren in het clublokaal dezer vereniging, café Van Oorschot", Heusdense- weg 16 te Elshout op de zaterdagen: 21 en 28 oktober, 25 november, 16 december en 20 januari telkens om 20.00 uur. Evenals voorgaande jaren heeft de organiserende vereniging ook dit jaar weer zeer mooie prijzen beschikbaar gesteld, w.o. een da- mesprijs. De hoofdprijs over 5 avonden be staat uit een „Huishoudmixer" met diverse hulpstukken, ter waarde van f. 75, - Ten opzichte van de hoofdprijs heeft het be stuur gemeend dit jaar een andere regeling te moeten toepassen, zodat iedere deelne mer kans heeft op de hoofdprijs. Iedere deelnemer ontvangt elke avond dat hij of zij aan de rikavonden deelneemt een deel nemersbon met naam, adres en datum. Hij of zij, die op de laatste avond, zater dag 20 januari, vier bonnen inlevert, ont vangt hiervoor in de plaats een lot, dat recht geeft op gratis meeloten voor de hoofdprijs. Iedere deelnemer heeft dus, ongeacht de resultaten op de rikavonden kans op de hoofdprijs. Er staan de kaartliefhebbers en kele prettige kaartavonden te wachten in Elshout. PONYCLUB R.O.S. Door een zestal ruiters van de ponyclub R.O.S. te Loon op Zand werd deelgenomen aan een cross-country te Boxtel. Deze werd georganiseerd door de groep bereden politie te Boxtel. De totaaldeelname was 112 rui ters. De Loonopzandse ruiters kwamen hier als volgt uit de bus: In de zware klasseAd. van Rooij met Ariön de derde prijs. In de lichte klasse: Peter Oomen met Olga de vierde prijs. Cor Hommen met Erik ook de vierde prijs. Alles bijeen nog niet zo'n gekke klassifi- katie voor de jonge ruiters; de uitslag was dan ook zeer bevredigend. DOKTERSDIENST Het weekend zaterdag 21 en zondag 22 oktober zal de doktersdienst, alhier, worden waargenomen door dokter A. de Vries, Van Rijckevorselstraat 6, Loon op Zand, telefoon 04166-250. houden. Nadat voor de pauze meer geestelijke liederen en gewijde muziek zal worden gebracht, bevat het pro gramma na de pauze meer vrolijke liederen, die tevens zullen worden uitgebeeld met levende beelden op 't podium. Zo zullen bij een jagerslied ook jagers en een hert op bet podium worden uitgebeeld en een spinnelied laat ook het spinnewiel zien, enz. Al met al belooft het dus een interessan te avond te worden die zeker veel be langstelling zal trekken. H! -niilH Sterke stof; brillante kleu ren; dessins met eigen karakterU vindt ze in 'n Wiison Glenny kostuum. Gesneden uit de veerkrachtigste kamgarens van de Cheviot Hills. Cor rect en comfortabel onder alle omstandigheden. suits that suit your personality van tot 275.- HbwmL, 325.- Grotestraat 234, Tel. 231 2 Waalwijk Smaak het genoegen, van t goede te genieten. ROOMBOTER exclusief bij herenkledingspecialisten GROTESTRAAT 192 Het eerste elftal heeft a.s. zondag een vrije dag. De blessures van verschillende spelers kunnen dan beter zijn en we hopen RKC dan in Helmond weer volledig te zien aan treden. Het tweede elftal gaat naar Brabantia. RKC bezet met de Valk en TOP de eerste plaats. Brabantia is een middenmooter en gezien de winningsmood waarin RKC momen teel verkeert, zien we een gunstig resultaat tegemoet. Verder wordt gespeeld: RKC 3Veerse Boys 4 Waspik 3—RKC 4 WSC 5—RKC 5 RWB 5—RKC 6 Zondag a.s. gaan de Dessers naar Valkenswaard op bezoek bij De Valk en dat wordt een lastige op gaaf, omdat de gastheren met De Spechten en Concordia SVD de laatste plaats bezetten. We herin neren ons nog de wedstrijd van dit voorjaar in Valkenswaard toen de Dessers ondanks een groot veld- overwicht toch de winst aan De Valk laten. Het wordt dus a.s. zon dag dubbel oppassen. De Dessers zullen het zondag beslist op snel open spel moeten aan laten komen, evenals tegen TOP. De DESK-aan- vallers zullen nu moeten tonen tot het maken van doelpunten in staat te zijn, want zondag j.l. lieten zij weer eens verstek gaan. Daarnaast zullen de DESK-verdedigers op hun tellen moeten passen en zeker geen enkel risico mogen nemen. Fouten zoals zondag j.l. behoeven en mo gen beslist niet gemaakt te worden (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Waar blijft de wettelijke regeling van de afsluiting van het Oude Maasje? Het bedrijfsleven wil wel eens weten hoe de zaken staan. Deze opmerking maakte de heer Ruytenberg, lid van de Kamer van Koop handel en F abrieken voor Noordelijk N oord-Brabant aan het einde van de woensdagmiddag gehouden openbare vergadering van de Kamer. Door de provincie is hierover nog altijd geen beslissing genomen. Drs W. Smits, secretaris van de Kamer, was het met hem eens dat de situatie om opheldering vraagt. Hij vond het de hoogste tijd dat een de finitieve beslissing valt. Wel kon hij de Kamer meedelen dat Provinciale Waterstaat bezig is met een rapport over deze zaak. Drs Smits zegde toe opnieuw een rapport over de aanpas singswerken in het gebied van de Donge en het Oude Maasje samen te stellen. Dit rapport zal dan nogmaals aan de provinciale autoriteiten ter hand worden gesteld. De gemeente Dordrecht is van plan de autobusdienst op Werkendam en de veerdienst op de Kop van het Land op te heffen. De beslissing hierover valt in de eerstvolgende raadsverga dering van deze gemeente. De heer Wijnbelt wees er op dat dan de meest geïndustrialiseerde gemeente geïso leerd komt te zitten. Ook uit recrea tief oogpunt moest volgens de heer Wijnbelt deze busdienst en veerver- binding gehandhaafd blijven. Dui zend personen maken dagelijks ge bruik van de veerdienst. Toch kost deze dienst de gemeente Dordrecht jaarlijks f. 275.000,-. Een ernstige verliespost waarvoor de gemeente Dordrecht terecht niet meer alleen wil opdraaien. Voorzitter Jud. Timmer mans stelde voor dat het bestuur van de Kamer de zaak ten spoedigste zal onderzoeken om dan een standpunt te bepalen. Dat ook hier de tijd dringt was iedereen duidelijk. De overige agendapunten leverden weinig stof tot discussie. Van de di recteur van het PTT-kantoor Waal wijk was een brief binnengekomen, naar aanleiding van de in de laatste vergadering van de Kamer geuite be zwaren tegen de bestelling van pak- ketpost. De heer J. de Kort was van mening dat pakketpost die donder dagavond werd afgegeven voor het weekeinde bezorgd kon zijn. Daar over waren de meeste Kamer-leden 't wel eens. Er zal opnieuw contact met de direkteur opgenomen worden om te informeren wat de meest geschik te tijd is voor het bedrijfsleven om de post aan te bieden, zodat bestelling voer het weekeinde dan misschien verzekerd is. In de Commissie Dongemond werd benoemd de heer Broeders uit Made. In de laatste vergadering van de Ka mer was besloten dat nogmaals zou worden onderzocht hoe de verhou ding van de verschillende werkne mersorganisaties in het gebied van de Kamer liggen. Een onderzoek heeft uitgewezen dat de verhouding tussen het NKV, CNV en NVV zodanig is dat deze de volgende verdeling ople vert, t.w. 4 leden voor het NKV, 1 lid voor het CNV en 1 lid voor het NVV. Aan de voorlopige keuze heeft de SER inmiddels zijn goedkeuring gehecht. Als op 1 november de nieuwe drank- en horecawet in werking treedt krijgen de Kamers van Koophandel in Nederland in het kader van deze wet een adviserende taak. Ten einde deze taak goed te kunnen vervullen werd 'n Commissie Drank- en Horecawet ingesteld. In deze commissie hebben zitting de heren Van Iersel, Waspik; Leijsten, Breda; Trossel, Waalwijk; Diender, Kaatsheuvel en Thijssen uit Heusden. De begroting van inkom sten en uitgaven voor 1968 werd goedgekeurd. De Commissie Middenstandszaken van de Waalwijkse Kamer van Koop handel heeft een studie gemaakt van het rapport van de Commissie Win kelsluiting van de Vereniging van de Kamers van Koophandel. Uit dit ad vies, dat woensdag werd aanvaard, bleek dat men het ongewenst acht de winkelsluiting van 6 uur om half 7 te brengen. De halvedagsluting wil men handhaven zoals deze is vastge steld teneinde in de toekomst enige uniformiteit te bereiken. Ook zal de koopavond, naar de mening van de commissie, op vrijdag moeten worden gehandhaafd. De gedwongen vakan tieregeling werd van de hand gewe zen. Met deze zienswijze, die door de heer Meijs werd toegelicht, kon de Kamer zich verenigen. Voor de bezorging van ons blad op Rechtvaart en omgeving Kaatsheuvel, vragen wij een Aanmelden: Bureau Jan Tuerlings Dr. v. Beurdenstraat 8 Kaatsheuvel DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de dok tersdienst worden waargenomen door dok ter H. Wnkelman, tel. 04167-2350. KERKDIENSTEN Zondag 22 oktober 1967. Ned. Herv. Kerk Sprang: 9.30 en 4.30 uur: ds G. Wursten. Geref. Kerk Sprang, 9.30 en 4.30 uur: ds H. W. Bakker van Zwijndrecht, (Grote Lint). Geref. Kerk, Capelle, 9.30 en 3 uur: kan didaat De Vries van Amsterdam. Geref. Gemeente Julianalaan, 9.30 en 2 u.: leesdienst. WINTER-WANDELSERIE Zaterdagmiddag a.s. wordt de eerste wan deltocht gehouden van de winterserie-wan- deltochten die door de wandelsportvereni ging „Er op Uit" deze winter worden ge organiseerd. Aan deze wandeltochten kan iedereen vanaf 8 jaar deelnemen. De af standen bedragen 10 en 20 kilometer. Start vanaf 1 uur 's middags vanaf café W. Kuis, Raadhuisstraat. WAALWIJK In de studentensporthal van Til burg hebben Avanti 1 en 2 dinsdag 17 oktober j.l. hun tweede kompeti tiewedstrijd gespeeld. Avanti 1 ver loor van Theresia 2 met de setstan den 4-15, 12-15. Avanti 2Dionysi- us 2 eindigde in de stand 14-16 en 12-15. De jeugd van Avanti heeft zaterdagmiddag 14 oktober de wed strijd gespeeld tegen Paulus 2, de ze match werd gewonnen door de tegenpartij met 15-7, 15-12. Al met al dus een onfortuinlijke week voor Avanti. Er komen nog meer wed strijden en met een beetje meer energie en vechtlust kunnen er nog veel gewonnen worden. om daarmee de overwinning aan de tegenstander gewoon cadeau te I doen. Het is overigens toch frap pant, dat DESK uit veel beter voor de dag weet te komen dan op eigen veld. Zondag kunnen zij deze ge woonte voorlopig voortzetten. Suc ces, Dessers. DESK 2 gaat op bezoek bij NO AD .3 welke wedstrijd om twaalf uur aan vangt. En op hetzelfde tijdstip wordt in Breda voor de Jeugd- hoofdklasse begonnen met de ont moeting Baronie-DESK Zondag a.s. speelt RWB de derde achtereenvolgende uitwedstrijd te gen een Eindhovense club en wel Brabantia. Weer een onbekende te genstander voor RWB, die momen teel de derde plaats bezet. Dit wordt dus weer een moeilijke opgave voor RWB, maar niettemin is een succes niet uitgesloten, mits er met veel élan en energie wordt gespeejld. Van dit laatste zijn we echter over tuigd. Scheidsrechter is de heer H. Kouters uit Oud Gastel. Het ver trek is bepaald op 12.45 uur en de aanvang van de wedstrijd half drie. Verder wordt gespeeld: RWB 2—Riel 2 RWB 4Baardwijk 5 RWB 5—RKC 6 N'a de fraaie zege van afgelopen zondag gaat Baardwijk a.s. zondag naar Gudok. Deze club is voor Baardwijk altijd een moeilijke te genstander geweest. Het is een oude tegenstander met een grote dosis vechtlust. De wedstrijden die reeds tussen beide teams gespeeld zijn, zijn altijd zeer spannend geweest. Gudok heeft op dit moment uit 7 gespeelde wedstrijden slechts 4 pun ten verzameld en dat zal hen ze ker tot het uiterste do eninspannen om te proberen de overwinning te behalen. De Baardwijkers zullen alleen kans op succes hebben als ze er in slagen de vorm van de laat ste weken wederom te tonen. Zon dag heeft men laten zien tot zeer snel en produktief aanvalsspel te kunnen komen. Dus Baardwijkers, laat a.,s. zondag zien dat je bij de koplopers behoort en wilt blijven. Werk van de eerste tot de laatste minuut. De wedstrijd is in han den van de heer J. L. van Kaat- hoven. Supporters die mee willen kunen zich opgeven bij de heer J. van Mierlo in het clubpaviljoen. Vertrek 13.15 uu. Verder wordt gespeeld: Baardwijk 2Gilze 2 Right 'Oh 3Baardwijk 3 Baardwijk 4Veerse Boys 5 RWB 4Baardwijk 5 Baardwijk 6WSC 6 Indien de WSC-ers met dezelfde strijdlust en capaciteiten hun te genstander van zondag a.s. bekam pen, geloven we niet dat SVG op winst zou mogen rekenen, doch we weten uit ervaring dat WSC juist tegen minder hooggeplaatste de punten verliezen door een bepaalde onderschatting. We geloven ook dat het Waalwijkse publiek zondag a.s., nu WSC de alleenspelende club in Waalwijk is, getuige zal zijn hoe de oranjezwarten ook deze gevaarlijke klip zullen trachten te omzeilen, om daarmee hun ongeslagen record te handhaven en daardoor vermoe delijk lijstaanvoerder te worden. Aan het eerste elftal de taak het Waalwijkse publiek te laten zien, dat ook deze afdeling interressant voetbal wordt gespeeld, dat het aan zien ten volle waard is. De leiding is in handen van de heer F. Hus- sow. Aanvang half drie. Verder wordt gespeeld: WSC 5—RKC 5 Baardwijk 6WSC 6 Zondag speelt Vlijmense Boys 'n uitwedstrijd tegen ESV uit Eindho ven. Voor de Boys een onbekende tegenstander die voor het eerste jaar in deze afdeling uitkomt. Het is in ieder geval een tegenstander die in déze competitie goed mee draait. Daarom is het zondag op passen en omdat de Boys vermoede- OJijp-r nog met invallers uit moet komen, zal er flink aangepakt moe ten worden, daar ESV ook haar best zal doen om de puntjes thuis te houden. Supporters, allen weer present, aanvang half drie. In Nieuwkuyk komt zondag a.s. mede-koploper Groen-Wit op be zoek. Dat dit voor Nieuwkuyk een moeilijke wedstrijd gaat worden is zeker, vooral nu men na de uitste kend gespeelde en gewonnen wed strijd van j.l. zondag bij Be Ready de leiding in de afdeling in handen hebben genomen. Iedereen wil n.l. graag de leider onttronen, temeer daar Groen Wit bij verlies voorlo pig de aansluiting bij de kopgroep verspeeld. De supporters hebben echter het grootste vertrouwen in het elftal van Nieuwkuyk, en met medewerking van hen. zullen de jongens uit Nieuwkuyk hen niet teleurstellen.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 17