Belangstelling voor bejaardencentrum St. Antoniushof is groot KNMTP afdeling Waalwijk hield tuinkeuring 1967 van der Wiel SCHOENFABRIEK ANITA FINISHMEESTER in de maand... op zli fijnst! DE KEURSLAGER UW VOORKEURSLAGER J. H. VESTERS N V. - WAALWIJK diëetiste Nieuwkuijk Stoffering een huis Ford Taunus 12 M 1960 zoeken werk DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 OKTOBER 1967 2 Vrouwenbeweging NKV - afd. Waalwijk luistert naar Opheffing staking Bata Staking Ford beëindigd Schuldigen in moordproces Missisippi Vlijmen Nu kunt U vaststellen, dat ons motto „Bij ons hebt U niet al Uw spaargeld nodig" op waarheid berust 1 De verbouwing is reeds begonnen. Binnen 14 dagen moet het pand ontruimd zijn. Voor U nu slechts korte tijd de gelegenheid ditmaal eens tegen ONGELOFELIJK lage prijzen te kopen. Wij bieden U aan: Bankstellen, modern zowel als klassiek, Slaapkamers, Eethoeken (moderne en Oudhollandse), Broodkasten, Bergmeubels. Keukentafels en-stoelen kortom te veel om op te noemen. Alles van vooraanstaande meubelfabrieken. Prijzen noemen heeft nu géén nut. U moet zich nu persoonlijk overtuigen, dat onze prijzen werkelijk ongelofelijk zijn. Denk er dus om: Stationsstraat 84. Stationsstraat 84 Waalwijk .(in Telefoon 3396 Aanmelding Bezoek geldig van 24 tot 28 oktober met keurslager garantie #*- Schouderkarbonade 500 gram 2,78 Magere speklappen 500 gram 1.88 Magere speklappen (zonder zwoerd) 500 gram 2.18 WOENSDAG Vers mager Kwaliteits gehakt 500 gram 1,98 Vleeswaren v/d keurslager Pekelvlees 100 gram 68 Gekookte lever 100 gram 75 Stationsstraat 83a, Waalwijk Tel. 2884 voor de avonduren of evt. voor de weekends. Bureau Jan Tuerlings vraagt op korte termijn een Wij zijn bereid een hoog salaris te betalen aan de juiste man. Gaarne treden wij in contact met diegene, die gewend is leiding te geven in een groot productiebedrijf, en bekend is met moderne bedrijfsvoering en moderne productiemethoden. Sollicitaties gaarne aan: Afdeling Personeelszaken, 1ste Zeine 132 Waalwijk, tel. 04160-4331 9 De vrouwenbeweging van het NKV afdeling Waalwijk hield woensdag 18 oktober een algemene ledenvergade ring die werd gehouden in de zaal van de Teresiaschool. De dames wer den welkom geheten door de voorzit ster, die daarna het woord gaf aan mej. P. Schaminee dieëtiste van het Wit-Gele Kruis in Noord Brabant die een inleiding zou geven over: Goed eten en slank blijven. Zij legde achtereenvolgens uit: de oorzaken van het dik worden en de wijzen waarop men moet proberen magerder te worden, altijd op advies van de huisarts of specialist. Vervol gens toonde ze aan dat één ons pin da's hetzelfde is aan calorieën dan 101/2 sneden brood, en zo gaf ze nog meer voorbeelden. Wil men afslanken dan moet men er werkelijk wat voor over hebben, en een wil om door te zetten. Men kan altijd met het advies van de dokter bij het Wit-Gele Kruis terecht waar een dieëtiste maandelijk se spreekuur houdt om de dames hier in te begeleiden en te controleren of ze het goed doen. Na de koffie wer den er nog enkele practische vragen gesteld. Aalmoezenier Van Berkel bracht in de pauze de opmerking naar voren dat er stemmen opgegaan waren om een kaartavond te houden. Alle leden die daaraan mee willen doen worden vriendelijk verzocht voor 7 november een briefje in de bus te doen bij een van de bestuursleden met vermelding: van naam, eventuele geschikte zaal en de avond die het beste daarvoor zal zijn. De voorzitster bracht nog even de voorlichtings avond van 30 oktober in herinnering over aardappelen in Lido, en besloot de vergadering. Met 261 tegen 83 stemmen heb ben de stakende arbeiders van Bata in Best vrijdagavond tijdens een in allerijl bijeengeroepen vergadering besloten de werkstaking, die vorige week woensdag begon, op te heffen. Het compromis tussen de Bata-di- rectie en de drie vakbonden Sint Willibrordus, de Algemene en de Christelijke Bedrijfsgroepen Centra le, was het resultaat van de bemid deling van minister Roolvink (So ciale Zaken). Op grond van bepaal de compromisvoorstellen hebben de vakbonden de stakende leden vrij dagavond aangeraden met ingang van heden (maandag) weer aan het werk te gaan. Het besluit van de stakers om het werk te hervatten, haalde maar juist de vereiste meer derheid. De Bata gaat de bedrijfstak-CAO's naar letter en geest betalen. Bata verplicht zich bovendien een aan vullende loonbetaling te doen als bij toepassing van de bedrijfs-CAO's blijkt, dat het inkomen van een werknemer lager wordt dan dit zou zijn bij voorzetting van de Bata- CAO. Deze garantie geldt tot en met 31 december 1967. De lonen zullen worden verhoogd met vier percent vanaf april 1967 en nog eens 1,5 percent vanaf 1 juli. De directie van de Ford-fabrieken en de vakbond van arbeiders in de auto-industrie hebben overeenstem ming bereikt om de staking van de 160 duizend vakbondsleden bij Ford te beëindigen. De staking heeft zes weken geduurd. De „keizerlijke tovenaar" van de Ku Klux Klan, Sam Bowers, een hulpsherrif en vijf andere verdach ten zijn door een geheel uit blan ken bestaande jury schuldig ver klaard aan samenzwering bij 't ver moorden van drie strijders voor ge lijke burgerrechten in de Ameri kaanse stad Meridian, Missisippi. Acht van de achttien verdachten werden onschuldig geacht en over drie anderen kon de jury niet tot een uitspraak komen. BILJARTUITSLAGEN GR. VLIJMEN De uitslag van de 2e ronde van de bil jartcompetitie Groot Vlijmen is als volgt: Klasse A: De Muntel - DVS, 9 - 3; Onze- noort-BVV, 10-2; Avanti - DSS, 8-4; 't Centrum - ONA, 8-4; De Missers- DPL, 10-2. Klasse B De Muntel 3 - 't Centrum 2, 8-2; Centrum 3 - De Knoeiers 2, 3-7; DVS 2-Avanti 2, 4 - 6; DPL 2-De Mis sers 2, 6-4. NA VLUCHTEN „DE ZWALUW" De uitslag van de Zwaluw van de na- vluchten zijn als volgt: Duifkampioen: 1. M. de Laat; 2. M. Li- bregts; 3. P. Vervenne. Hokkampioen: 1. M. de Laat; 2. P. Wijk- mans; 3. J. de Vaan. De wisselbekers gingen naar de volgende personen: gemeente Vlijmen voor serie 2, 4 vluchten: K. Kivit. Wisselbeiker Orleans Jonge Duiven Arn. Dekkers. Dr. Verhoeven-beker voor de duif die de meeste punten behaalde: K. Kivit, die win naar werd. Wisselbeker Den Dungen voor de jonge duif met meeste punten: M. de Laat. VIERDAAGSE VAN DE P.V. „DE REISDUIF" Zondag 22 oktober hield de postduiven vereniging De Reisduif haar eerste tentoon stelling van de 4-daagse in café H. Boom- v. d. Wiel. Elk lid kwam met 2 jonge dui- vinnen, waarvan de uitslag was als volgt: 1. C. IJpelaar; 2. H. Boom; 3. R. Berkel- mans; 4 en 10. J. Kuijs VB; 5 en 6. H. Berkelmans; 7. J. Wilhart; 8. C. Berkel- mans; 9. j. Elschot; 11. P. Vermeulen; 12. J. Boom. Stand van de 2 inzendingen: 1. H. Berkelmans; 2. J. Kuijs en R. Ber kelmans; 4. J. Wilhart; 5. C. Berkelmans; 6. H. Boom, J. v. d. Heuvel, P. Vermeulen en J. Elschot; 10. Nic van Dal. MISSIETENTOONSTELLING In het patronaatsgebouw alhier werd za terdag en zondag een missietentoonstelling gehouden. Er was voor de bezichtiging van de vervaardigde paramenten grote belang stelling. Ook van de diverse attracties en verlotingen werd een druk gebruik ge maakt. De officiële opening werd verricht door Mgr Bluyssen, bisschop van Den Bosch. VOORDRACHT-AVONDEN In de abdij „Mariënkroon" alhier, zal op 5 november a.s. door drs J. F. Posthuma, de grote man van de Middenstandsbank, een voordrachtavond worden gehouden. Hij zal dan spreken over „Onderneming en in stanties". Op 19 november a.s. spreekt dr J. P. J. van der Wild, secretaris van de raad voor het Midden- en Kleinbedrijf, over „Onderneming en organisatie". TOTALE UITVERKOOP WEGENS VERBOUWING Meubelbeurs Anton Timmermans Nu het bejaardencentrum St. Antoniushof gereed is om de bewoners te ont vangen, beschikt Waalwijk naast de bejaardencentra St. Clemenshof en Sa- mar je wederom over een uitstekend bejaardentehuis. Het nieuwe bejaarden centrum St. Antoniushof is gelegen aan de Burg. Smeelelaan-hoek Blijde In- comstenlaan. De verzorging van de pensiongasten is bij St. Antoniushof in handen van mej. Zr. G. K. Broere, directrice. St. Antoniushof bevat 76 ka mers, verdeeld over begane grond en twee etages. Vier trappenhuizen en een moderne liftinstallatie staan de bewoners ten dienste. Opgenomen kunnen worden: mannen en vrouwen, alsmede echtparen, die de leeftijd van 65 jaar hebben be reikt en die een zodanige lichamelijke en geestelijke gezondheid genieten, dat zij niet reeds bij de opname, be halve de normale verzorging, extra hulp nodig hebben van verplegend personeel. Het bestuur is bevoegd om afwijking van de gestelde leeftijds grens tóe te staan. Het bestuur bepaalt dat een door ben aan te wijzen arts een medische keuring zal verrichten. De kosten van deze keuring, ten bedrage van 15,-, zijn voor rekenin gvan de gegadigden en moeten vóór de keuring voldaan worden bij de directrice. Het bestuur belist over de toelating. Ieder, die in St. Antoniushof wenst te worden opgenomen, dient daartoe bij het bestuur een schriftelijke aan vrage in. Op verzoek van het bestuur dienen te worden overlegd: a een verklaring, betreffende medi sche keuring, waaruit blijkt, dat de gegadigde(n) lichamelijk en geeste lijk geschikt is (zijn) voor plaatsing in het tehuis, b een verklaring dat men niet lijden de is aan TBC, afgegeven door een consultatiebureau. Deze verklaring mag niet ouder zijn dan een half jaar. Indien het bestuur tot toelating be sluit, wordt daarvan een schriftelijke overeenkomst opgemaakt. Eerst wan neer deze overeenkomst door beide partijen is ondertekend, staat toewij zing en de daarvoor te betalen per- soonsprijs vast. Bij het verhuren der kamers wordt zoveel mogelijk reke ning gehouden met eventuele voor keur van de aanvrager. Indien er voor een bepaalde kamer meerdere gega digden zijn, beslist het bestuur. Op verzoeken naar verplaatsing naar 'n andere kamer kan als regel niet wor den ingegaan. Voor definitieve in schrijving als gegadigde is 50,- per kamer verschuldigd. De kamers van St. Antoniushof wor den als volgt ter beschikking gesteld vloerbedekking, ledikant met matras en kussen, alsmede 2 naamplaatjes, hoofdverlichting, overgordijnrails en glasgordijnen. Hiervoor wordt bij ves tiging een bedrag van 300,- voor 'n eenpersoonskamer en 400,- voor 'n tweepersoonskamer in rekening ge bracht. Eventuele door het bestuur goedgekeurde wijzigingen in de in richting komen ten laste van de ka merbewoners. Voor het overige moe ten de bewoners zelf zorgen. Aanbe volen wordt in de kamers niet meer meubilair te plaatsen, dan voor nor maal dagelijks gebruik noodzakelijk is. De meegebrachte meubelen moeten in behoorlijke staat zijn, waaronder mede wordt verstaan, dat zij vrij zijn van mot, houtworm enz. Het bestuur kan meubelen en stoffering weigeren. Het staat de bewoners vrij op hun kamers bezoek te ontvangen. In ge vallen, ter beoordeling van het be stuur kan het bezoek van bepaalde personen worden geweerd. Het be zoek kan ook de maaltijden gebrui ken. Een en ander dient tijdig met de directrice te worden geregeld. Voor extra maaltijden is een vergoeding verschuldigd. De geestelijke verzorging berust bij de rector. Iedere bewoner kan natuur lijk zijn of haar geestelijke ontvan gen. In de kapel wordt dagelijks de Eucharistieviering gevierd. Nabij het bejaardencentrum bevindt zich de An- niuskerk. De afdeling Waalwijk en Omstre ken van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, heeft we derom voor 1967 de voortuinen ge keurd, wat betreft aanleg en onder houd. Het predicaat uitmuntend verwierf de tuin Burg. Smeelelaan 53 in Waalwijk. Volgens de jury vormden huis en tuin een prachtig geheel. Het predicaat zeer goed ver wierven in Waalwijk de tuinen: Ambrosiusweg 27, Akkerlaan 3, Burg. v. Heijstlaan 27, Westeinde 56 en 58, Vondelstraat 25, Klooster- weg 38, 51. 52, 54, Burg Verwielstr. 47, v. d. Hammenstraat 5, Groten huisstraat 12, Brokkenstraat 1, Fo- restierlaan 11, Floris V-laan 13, le Zeine 10, Burg. Wijnenstraat 24, Kerkstraat 72, v. Brederodelaan 8, Burg. Moonenlaan 13 en 19, Julia- nastraat 7a - 11. Drunen: Jul. v. Stolbergstraat 5, Burg. v.d. Heij denstraat 2, Hoge Schijf 35, Duinweg 10, Maylaan 12, Bosseweg 4 6, Henk Romeijnstraat 3. Sprang-Capelle: Bejaardenhuis Hendrik Chabot- straat, Heistraat 121, Pres. Kenne- dystraat 32, Wendelnesseweg 21. Predicaat goed verwierven te Waalwijk: Ambrosiusweg 37, Burg. v. Heijstlaan 23, Populierendreef 2, Molenstraat 10, v. Assendelftstr. 14, Vondelstraat 35 en 21, Jacob Cats- straat 14, Meerdijk 10, Burg. Dal- lenstraat 1 en 5, Kloosterweg 3, 10 30, 35 en 13, Burg. Smeelelaan 43, 59 en 110, Burg. Verwielstraat 37 en 45, Grotenhuisstraat 2, 4, 8, 10 en 14, Burg. Brockenstraat 3 en 5, Maylaan 2, B. Verlechstraat 1, Fo- restierlaan 2 - 3, le Zeine 104, Hu- go Verrieststraat 8, Mr. van Cooth- straat 41, Kerkstraat 74, Wilhelmi- nastraat 77 en 75, v. Brederodelaan 10, Burg. Moonenlaan 3, Juliana- straat 7 en 9. Drunen: Jul. v. Stolbergstraat 3, Burg. v. Dalsemstraat 6, Hoge Schijf 8, Gro testraat 161, Torenstraat 4, Eindstr. 16, Noulandseweg 5, Kapelstraat 55, Kerkstraat 49, Norbertijnenstr. 39, Bosseweg 41, 33 en 6a, Hoge weg 11, Brakenstraat 2-4, Henk Romeijn straat 6, Oranjestraat 61 - 63, Sta tionsstraat 42 - 43, Wilhelminastr. 45. Sprang-Capelle: Oosteinde 76, Oude Straat 50 en 56, Burg. Smitsstraat 1 en 3, Raad huisstraat 28, v. Wagenstraat 2, Ju- lianalaan 48 en 64, Heistraat 56, 84 en 112, Pres. Kennedystraat 30, Schrevelstraat 92 en 97, Raadhuis straat 108, Wendelnesseweg 11, 15 en 17. TE KOOP: in de Crispijnstraat, Waal wijk. Liefst koper Plan Laageinde of Bloemenoord. Brieven onder nr. 6237 aan het bureau van dit blad. TE KOOP Prof. Nolenslaan 14 Waalwijk TWEE JONGELUI, 18 jaar, Onverschillig wat. Brieven onder nr. 6239 aan het bureau van dit blad. Voor advertenties en abon nementen blijft ons adres te Kaatsheuvel: Dr v. Beurdenstr. 8, tel. 2002 Kaatsheuvel Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opge nomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonné's aan ons bureau.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 2