Kaatsheuvelse jeugdbiljarten namen tweede biljart ingebruik Waspik goed op dreef tegen Hieronymus: 3-2 RWB moet overwinning aan Brabantia laten Stedelijk Sociaal Caritatief Centrum Waalwijk laat structuuronderzoek instellen Vlijmense Boys en ESV delen in spannende strijd de punten P. Langermans vierde vanmorgen zilveren Burg. Van Erp opende Soos Belphégor in Loon op Zand M, H. F. G, Akkermans WERK AFSTEMMEN OP HUIDIGE SITUATIE 25 JAAR BIJ BLOK VAN HEYST 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 OKTOBER 1967 7 Henk Scholte gaf demonstratie Burg. L. van Erp geen theorieles Nieuwkuyk gelijk tegen Groen Wit: 2—2 Huisvesting Swift heeft Robinson-Nijmegen overgenomen Waspik Atak verslaat sterk Quos Ego (Van onze biljartmedewerker) Het is een opvoedende taak ge weest van de' leiders van de J.B.K. om de jonge liefhebbers van de bil- jartsport, die Kaatsheuvel met tien tallen kent, spoorwijs en wegwijs in deze sport te maken. Het district Kaatsheuvel van de KNBB heeft dat begrepen en vrijdagavond de bewijzen geleverd, dat er op dit terrein onder goede leiding iets bereikt kan wor den. De jongelui, allen gekleed in de officiële biljartsportkleding, die el kaar met mijnheer" weten aan te spreken, die vóór de wedstrijd elkaar de hand drukken, keurig de honneurs tegen over elkander waarnemen, heb ben voor het geïnteresseerde publiek van ouders en genodigden laten zien, dat goede leiding ook resultaten op levert. De heer Dekkers, die de hoofdlei ding gehad heeft, sprak in zijn ope ningswoord woorden van dank aan de NKB voor de beschikbaarstelling van de grote zaal en het gebruik hij de training van het biljart van de bond van ouden van dagen. Woorden van dank aan burgemeester Van Erp en 't gemeentebestuur voor de toestem-' ming van de toto, aan de Rijkspolitie voor de organisatie van de toto, aan de ouders die hun jongens aan de lei ding van deze training hebben toever trouwd en nu present waren om van de resultaten getuigen te zijn, aan de heren Henk Scholte en Van Crom- voirt om zich deze avond beschikbaar te stellen bij de officiële, ingebruik neming van het 2e biljart als resul taat van de toto, en speciaal aan de heer Kamp, de nestor van het Kaats heuvelse biljartleven, die in Kaats heuvel beschouwd mag worden als de man, die deze sport een plaats gege ven heeft, die zij nu bereikt heeft. Hierna stelde burgemeester Van Erp met een officiële opstoot het nieuwe jeugdbiljart in gebruik. De jongeheer P. v. Wanrooij, voor zitter der jeugdclub bracht in een keu rig woordje eveneens dank aan de burgemeester voor de toegestane toto en aan de leiders van de verschillende avonden, waarvoor hij een bloemen hulde bracht aan de echtgenoten, die zoveel avonden hun mannen hebben moeten missen. De heer Jan v. d. Kaa noemde het zich een eer ook namens het district Kaatsheuvel van de KNBB woorden van dank te brengen aan het gemeen tebestuur en allen, die hebben bijge dragen om tot het resultaat te komen dat hier bereikt is. Als voorproefje werd een partijtje gespeeld door Jan de Nijs en W. v. Wanrooij op voor beeldige wijze met alle voorgeschre ven formaliteiten gearbitreerd door 'Franske' waarvoor een applaus van de gehele zaal geboden werd. De vrije libre partij van 400 car. werd, nadat Berry van Cromvoirt de opstoot miste vanzelfsprekend een overwinning voor Henk Scholte, die in een beurt en hoog tempo de 400 in recordtijd scoorde. Er was speciale belangstelling voor de finale-partij, die hierna volgde van het gehouden jeugdclub kampioen schap, tussen de jongheren Kees Groenendaal, die 20 en Adr. v. d. Linden wist het eerst zijn aantal car. te maken met een gemmiddelde van bijna 1.5. Daarna kreeg burgemeester Van Erp het woord, die verklaarde, dat hij de biljartsport nooit zo hoog ge waardeerd had, dan hij deze avond deed. De vrije-tijd besteding, zo als hij die deze avond heeft mogen constateren, in een gelegenheid voor jongelui, waarbij drankgebruik uitge sloten is, waarin men elkaar tegemoet treedt in beschaafde vormen en de omgang onder elkaar getuigt van een peil van beschaving draagt zijn hoog ste waardering weg. Gaarne verklaart hij zich bereid om hieraan zijn steun en die van het gemeentebestuur te verlenen en zegt deze steun van harte toe. Hij prijst het initiatief hier ge nomen en wenst de J.B.K. verder veel succes. In de partij, die nu volgde in ka der 38-1 tussen de beide genodigde A.S. dinsdag 24 oktober VAMOR-RIJSCHOOL Besoijensestraat 6, Waalwijk Tel. 3547 Opel en V.W. hoofdspelers van de KNVB werd ook nu weer een Scholte-zege. Na vier beurten strandde de heer Van Crom voirt op 46 en maakte de heer Schol te resoluut met 280 de partij van 300 car. tot een einde. Scholte toonde zich ook nu weer de kampioen, die hij ook dit jaar weer geworden is. Als slot volgde woorden van de voorzitter van de commissie die de oprichting van de J.B.K. organiseer de, de heer A. A. Snoeren. Begrijpe lijk volgden weer woorden van dank aan de burgemeester voor zijn komst, aan de heer J. v. d. Kaa als voorzit ter van het district, aan de heer W Kamp voor zijn waarderende hoogst- kundige arbitrage in de partijen tus sen de heren Scholte en Van Crom voirt, aan de pers en allen, die tot slagen van deze avond hadden mee gewerkt. Dat de demonstratie van de heer Scholte in Fantasie-Klassiek aan dit slotwoord voorafgaande een gran- disoos succes was behoeft geen be toog. Waspik en het Tilburgse Hierony mus wedijverden zondag op Elzenha- ge behalve om de winstpunten tevens om de schoonheidsprijsBeide elftal len slaagden in hun pogingen om werkelijk goed voetbal te spelen. Een goede wedstrijdinzet, gecombineerd met een juiste spelopvatting deden de ontmoeting als kijkspel volledig sla gen. Het werd een pittige wedstrijd waar vaart in zat. En omdat het spel van Waspik iets rijker was aan fantasie kon de thuis club ook met recht de overwinning opeisen. Het score-verloop bracht spanning en liet tot het laatst alle mogelijkheden open. Al na 10 minu ten kon doelman Rekkers door goed timen een doelpunt voorkomen door de bal van de schoen van een aan valler af te plukken. Vijf minuten later moest een achterspeler van Hieronymus op de doellijn redding brengen. In de 25e minuut bereikte Kees de Graauw met een pass Paul Smits die op zijn beurt met een fikse kopstoot Willy Vervoort lanceerde. Met een goed gerichte kopbal naar de benedenhoek versloeg deze de doel man van de bezoekers, 1-0. Even later had Rekkers het keepersgeluk aan zijn kant toen hij misgreep in een poging de bal te spelen. Een nalatig heid in de verdediging van Waspik luidde in de 34e minuut de gelijk maker in. Direct erop weer een ge vaarlijke aanval van Hieronymus, maar toen stond Rekkers op zijn post. Na een solo van Vervoort, gevolgd door 'n een-twee combinatie met Paul In een door beide partijen goed gespeelde wedstrijd, is het RWB nog steeds niet gelukt in een uit wedstrijd een puntje te bemachti gen. Jammer, want één puntje had RWB toch wel verdiend. Voor de rust wat dan ook de juiste vérhou- redelijke kans gehad om te doel punten, maar de 00 stand met de rust wat dan ook de juiste verhou ding. Brabantia schoot wel meer dan RWB, maar veel ballen gingen ver naast of hoog over. Na de rust kwam er meer pit in de wedstrijd en na 5 minuten kreeg RWB een vrije trap te nemen hal verwege het terrein. De hoog in 't doelgebied geplaatste bal werd door H. Bruurmijn ingekopt; 01. Twee minuten later echter liet de zo voor treffelijk spelende achterhoede van RWB een steekje vallen bij een in- gooibal voor Brabantia. Voordat ie mand reageerde, was de bal ver in gegooid en stond een Brabantia- speler vrij voor doel en aarzelde geen minuut; 11. Brabantia voer de het tempo hoger op, maar de RWB-ers gaven voorlopig niet thuis. Tien minuten later kwam Braban tia op 21 door de bal geheid met het vuistje neer te drukken en mee te nemen, waaruit werd gedoelpunt. RWB kwam echter terug, maar moest weldra H. Bruurmijn missen wegens een lichte blessure, waar mee de hoop voor de supporters op een gelijk spel verloren ging. Heel even laaide de hoop op een beter resultaat nog op, door twee mooie kansen die resp. door v. d. Pol (in valler voor Bruurmijn) en Maijers werden gemist. Blijf vol houden, jongens, en met een klein beetje meer geluk in de volgende wedstrijden is er beslist een betere rang op de standenlijst mogelijk. Nieuwkuyk dat het in deze wed strijd zonder midvoor v. d. Water moest stellen, werd voor de rust volledig overspeeld door Groen-Wit dat reeds in de 8e minuut aan een 01 voorsprong kwam door Ga- briëls. Ook na dit doelpunt waren de Bredanaars overwegend in de meerderheid, wat in de 20e minuut leidde tot 02, wederom door Ga briels. Na dit doelpunten Jcwam Nieuwkuyk iets meer in haar ge wone spel, maar voor rust kwam er toch geen wijziging meer in de stand. Na de thee kwam een her boren Nieuwkuyk tussen de lijnen en reeds in de 5e minuut bracht F. Krol de achterstand tot 21 te rug. Met kunst en vliegwerk wer den nu meerdere doelpunten voor komen, maar toch was het F. Krol die in de 20e minuut de partijen weer naast elkaar bracht. Wat de jongens uit Nieuwkuyk hierna nog probeerden het lukte niet meer en gezien het spelbeeld over de ge hele wedstrijd is de eindstand voor beide ploegen aanvaardbaar. Smits ging de bal vlak voor rast juist naast. Acht minuten na de hervatting speelde Vervoort een bal goed vrij, loste een daverend schot dat de doel man niet geheel onder controle kon krijgen, waarop Paul Smits beheerst inlepelde, 2 - 1De vreugde om de voorsprong duurde slechts 4 minuten. Uit een goede aanval kwamen de be zoekers weer naast Waspik, 2-2. Nadat de bezoekers weer enkele ge vaarlijke acties hadden ondernomen scheerde een fraaie kopbal van Piet Smits de lat. Een derde doelpunt hing in de lucht. Vervoort stopte de bal af voor Piet Smits, een goede voorzet juist op maat, bereikte Paul Smits en met een juweel van een doelpunt was de overwinning binnen. Bijzonder jammer was het dat 10 minuten voor tijd Paul Smits met een gebróken en kel het veld moest verlaten. Juist nu het aanvalskwartet op volle toeren draaide wordt de formatie voor een aantal weken verbroken. De Israëlische torpedobootjager Eilath is zaterdagavond ten noor den van Port Said tot zinken ge bracht door raketten van Egypti sche oorlogsschepen. 35 op varenden van de Eilath zijn omge komen en 48 werden gewond. De snelle maatschappelijke ontwikkelingen en de veranderingen in het leef patroon, die ook Waalwijk niet onberoerd laten, hebben bij het bestuur van het Kath. Maatschappelijk Centrum Waalwijk de vraag doen rijzen of het centrumwerk wel in voldoende mate is afgestemd op de eisen die in de hui dige situatie aan de maatschappelijke hulpverlening moeten worden gesteld. Bij de beantwoording van deze vraag kwam bij 't bestuur unaniem naar vo ren dat hiertoe eerst een volledig ken nisname van de tegenwoordige werk situatie noodzakelijk is met onder kenning van de knelpunten en man co's die ongetwijfeld hieraan zullen kleven; eerst dan kan worden aange geven welke mogelijkheden inzake op zet en organisatie binnen het centrum aanwezig zijn, of geschapen dienen te worden om een doelmatige maat schappelijke hulpverlening voor de toekomst te waarborgen. Het verheugt het bestuur dat de we tenschappelijke staf van 't Diocesaan Maatschappelijk Centrum te 's-Herto- genbosch, onder leiding van haar di- rekteur Drs. A. J. C. Stadhouders, be reid is gevonden een dergelijk „struc tuuronderzoek" ten behoeve van het Stedelijk Sociaal Caritatief Centrum uit te voeren. Als onderdeel van dit onderzoek zullen door deze staf een aantal gesprekken worden gevoerd met personen die op enigerlei wijze in relatie staan met het maatschap pelijk werk in Waalwijk, of die van uit hun positie daarover een mening hebben kunnen vormen. Inmiddels is ook het jaarverslag van het Kath. Maatschappelijk Cen trum Waalwijk (tot voor kort Stede lijk Sociaal Caritatief Centrum) ver schenen. Het centrum is het overkoe pelend orgaan van de parochiële cen tra in de parochies St. Antonius, St. Bernadette, St. Clemens, St. Jan en O. L. V. Onbevl. Ontvangen. Deze parochiële centra zijn door hun voor zitter in het bestuur van het Kath. Maatschappelijk Centrum Waalwijk vertegenwoordigd. Het bureau Waalwijk, alsmede dat van de parochie St. Jan is gevestigd in het pand Grotestraat 238. Dit pand is door de gemeente Waalwijk, tot het tijdstip van afbraak i.v.m. de realisering van het City-plan oost, welwillend ter beschikking gesteld. Zonder voorkennis van ons bestuur werd in maart 1966 in de spreekka mer van het centrum een sub-bureau ondergebracht van de Sociaal Peda gogische Dienst Oosterhout-Waalwijk Hoewel de ruimte voor de staf hier door wel tot een minimum werd te ruggebracht wordt de samenwerking met de vertegenwoordigers van dit Vlijmense Boys vond veel tegen stand tegen ESV en had moeite om een gelijkspel te behalen. ESV kreeg de beste kansen. Beide partijen gin gen moeilijk van start. ESV was de eerste die gevaarlijk voor goal kwam maar de linksbuiten schoot naast. De Boys kwamen er wat beter in, maar voor het doel ontbrak de juis te afwerking. ESV kwam weer goed opeztten en het was de midvoor die van de rechtsbuiten een goede kans aangeboden kreeg en onhoudbaar inschoot: 10. De vele Boys-supporters moedigde hierna hun club flink aan, want 't vlotte nog niet best bij de Boys. De twee invallers deden wel hun best, maar men miste toch de geblesseer de spelers.. Toch kwamen er een paar goede uitvallen van de Boys en de stugge verdediging van ESV moest ingrijpen. ESV nam het spel weer over en de Boys-achterspeler Van Son moet ingrijpen en doet dit goed. Hij geeft een goede pass naar rechtsbuiten Oremans. Deze rent Hedenmorgen had op het privé- kantoor door de directie en later in de fabriek door ondernemingsraad en personeel van de firma Blok van Heyst te Waalwijk, de huldiging plaats van de heer P. Langermans, naar aanleiding van zijn zilveren dienstjubileum bij dit' bedrijf. De jubilaris was vergezeld van zijn zoon met zijn echtgenote en klein zoon. „Uw functie," aldus de directeur de heer H. J. Blok, „laat zich moei lijk omschrijven. We zouden kun nen zeggen, het verlenen van Blok van Heyst en daarmee samenhan gende diensten in de ruimste zin des woords." Voor zijn 25-jarige dienstverlening Swift Schoenenfabrieken N.V. te Nijmegen heeft de overname bekend gemaakt van de Robinson Schoen fabriek N.V. te Nijmegen. Beide bedrijven blijven bestaan en zullen hun eigen merk handhaven. De directie van Robinson is afge treden en heeft haar zetels beschik baar gesteld aan Swift. Door de samenvoeging van de 700 perso neelsleden van Swift en 400 werk nemers van Robinson is een nieuwe combinatie ontstaan die in deze branche tot de grootste in het land behoort. als chauffeur-machinist, rijk aan be levenissen van uiteenlopende aard, mocht de heer Langermans de grote dank van de directeur in ontvangst nemen. Deze was hem uitermate erkentelijk voor al hetgene, dat de jubilaris in zakelijk en privé ver band voor de firma deed en nog doet. Als blijk van waardering bood hij de jubilaris een gouden horloge met inscriptie aan, benevens een geschenk onder couvert en sprak de hoop uit dat hij nog vele jaren als „Piet" het bedrijf en velen daar omheen in gezondheid zal mogen blijven dienen. Hierna werd hij in de fabriek ge huldigd door de ondernemingsraad en het personeel, bij monde van de heer S. Ramsteyn. „In uw functie," aldus spreker, „hebt u met alle af delingen te maken en het verheugd mij dat ik persoonlijk vele jaren met u mocht samenwerken; wat de motor en de verwarming betreft en waarbij dikwijls grote moeilijkhe den moesten worden overwonnen. Hij schetste de jubilaris als een man met een bijzonder goed karakter, die altijd voor iedereen klaar staat, en waarmee het prettig is samen te werken. Hij stelde hem ten voor beeld aan het hele personeel. Hij bood hem een tweetal fraaie stoelen aan met twee prachtige kus sens. Evenals in het privékantoor sprak ook hier de zoon van de jubilaris een dankwoord voor de hulde, voor de prachtige cadeaus, maar vooral voor de prettige samenwerking in al die jaren. Tot slot had ook op de tassenfa- briek een huldiging plaats waar de heer Langermans eveneens geluk wensen en geschenken in ontvangst mocht nemen. met de bal op het ESV-doel af en passeert de doelman met een goed schot: 11. Dit gaf de Boys weer moed en ze kwamen iets meer op zetten, maar doelpunten bleven uit en de rust kwam met een gelijke stand. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Om beurten waren beide ploegen in de aanval. ESV kreeg het eer ste een kans om een voorsprong te nemen maar de Boys-doelman stond op zijn plaats en redde fraai. De Boys pakten ook wel flink aan en probeerden met man en macht de ESV-verdediging te omspelen, maar deze kon de matige aanvallen door staan. Een goed schot van Ekels had beter lot verdiend, maar aan de andere kant kreeg de linksbuiten een prachtige kans om zijn club aan de leiding te helpen, maar zijn schot ging naast. De Boys bleven stand houden en het bleef gelijk: 1-1, waar beide ploegen tevreden mee kunnen zijn. De Boys verloren een kostbaar puntje, maar blijven nog in de kopgroep waar 't er naar uit ziet, dat de koploper het nog moei lijk zal krijgen, met veel verlies- punten. bureau, dat thans tot een beter resul taat kan komen, op prijs gesteld. Gelukkig werd door het Kerkbestuur van St. Jan een verbetering van de huisvesting in het vooruitzicht ge steld in het klooster van de Eerw. Zusters J.M.J. die dit zullen verla ten wanneer het nieuwe ziekenhuis in gebruik wordt genomen. Een uitge werkt plan voor deze nieuwe huisves ting werd opgesteld. De cliëntenregistratie en rapportage werden ondanks de onderbezetting van de staf nauwkeurig bijgehouden. Het is noodzakelijk dat de maatschap pelijk werksters van de registratie en het typewerk worden ontlast. Over wogen wordt om - indien financieel mogelijk - hiervoor in 1966 een ad ministratieve kracht aan te trekken. In het jaarverslag werd door cliënten bemiddeling gevraagd bij een grote verscheidenheid van noden, zoals: adoptie, budgettering, delinquent ge drag, geestelijk mindervaliditeit, ge zinsverzorging, informatie betreffen de sociale voorzieningen, huwelijks problematiek, lichamelijke invaliditeit materiële nood, opvoedingsmoeilijk heden, opname van bejaarden in te huizen, voogdijvoorziening, sociaal contact, schuldsanering, woningnood. In de Taxandriahal te Waalwijk, waar Atak haar thuiswedstrijden speelt, rekenden de Waspikse vol- leyers af met Quos Ego uit Drunen. Het werd een boeiende wedstrijd, bijgewoond door enthousiaste sup porters. In de eerste set domineer de Atak heel duidelijk. Na een 55 stand sloeg Atak zich naar een re gelmatige 156 overwinning. In de tweede set rammelde het danig in de Atak-gelederen. Nu Quos Ego het accent meer op de aanval ging leggen bleek de ver dediging van Atak nogal kwetsbaar. Quos Ego liep gemakkelijk tot 06 uit. Even kwam Atak terug tot 58. Toen Drunen het initiatief weer over nam werd het spoedig 512 en tenslotte 815. Beheerste Atak de le en Quos Ego de 2e set, de derde set was weer geheel anders. Punten waren schaars. Vele hele lange volleys en twee vechtende teams die heel dicht bij elkaar bleven brachten de span ning pas goed voor. Enkele tussen standen: 3-3, 6-6, 11-7, 11-10, 11-12, 14-12 en tenslotte 1512. Ook de 4e set was enerverend. Atak aan vankelijk oppermachtig, 81, dreig de later in te storten toen Quos Ego via 96 met 12.11 heel dicht bij kwam. De eindsprint van Atak was echter scherp genoeg en met 1511 was de 31 overwinning een feit. Atak 2 won met 20 evenals de B- jeugd. Oe A-jeugd verloor met de zelfde cijfers. Zaterdag 4 november speelt Atak 1 weer in Waalwijk en wel tegen Odulphus uit Tilburg. Enige geheimzinnigheid hing er de laatste tijd over de Jeugdsoos Belphe- gor van de stichting Jeugdbelangen, want men was van plan te gaan ver huizen. Inderdaad is de Soos overge- plaats van zaal Van Gompel, naar Hogesteenweg 101, bij Bar „Belga", mevr. Van Delft. Zaterdag heeft bur gemeester L. van Erp de geheimzin nigheid van de geestBelphégor onthuld en wel met de officiële ope ning van haar nieuwe seizoen en te vens met de ingebruikneming van haar nieuw tehuis. Om half 8 waren de leden en ge nodigden aanwezig en werden toege sproken door de voorzitter van de Soos, Frans van Dongen. Hij gaf al spoedig het woord aan burgemeester Van Erp, die dit graag deed als hoofd van de gemeente, maar ook als voor zitter van de Kath. Jeugdraad Neder land. Hij zei o.m. dat er ruimte moet zijn voor de jeugd van nu. De over heid gunt dit graag, maar de ruimte ligt bij de jongeren zelf, die deze zo goed mogelijk moeten weten te benut ten op de wijze, zoals dat nu hier in de soos gebeurt, in ontspanning, dan sen, luisteren enjong zijn De ouderen begrijpen het moeilijk, maar het geven van zelfexpressie aan el kaar is een der taken die op de hui dige jeugd rusten. Daarom moet er begrip zijn van de ouderen voor de jongeren, maar ook omgekeerd. De autocratische gezagsverhouding van weleer is er niet meer, maar welwil lendheid, begrip en spanning moet daarvoor nu plaatsmaken om de jeugd zelf te laten werken. De burgemeester gaf de jongeren een vertrouwelijk woord mee dat bij de opvoeding van onze jonge mensen als een hart onder de riem gestoken was. Loon op Zand weet zich te verjongen, al is de plaats van oudere datum en dat is goed, want in de plaatselijke verenigingen zit spirit en dynamiek hetgeen blijkt uit de opzet van deze soos. De voorzitter van de Soos dankte burgemeester Van Erp hartelijk en verzocht het glas te heffen op deze officiële opening. Hierbij mocht hij burgemeester Van Erp het lint en de medaille met diploma overhandi gen als ere-lid van soos Belphégor. Ook de heer v. d. Elzen kreeg dit als vertegenwoordigend bestuurslid van de Stichting Jeugdbelangen. In de zaal hing merkbaar „de geest van Belphégor", want zij was stemmig in gericht. Het hart was de grote schouw waar de disc-jockey zijn plaatjes draait. Om de sfeer „proeven" open de de burgemeester met de eerste plaat van de Rolling Stones. Na en kele plaatjes nam het Beatorkest The Go-Go's uit Tilburg op het podium de muziek over, dat werkelijk de hele tent deed daveren van het geluid. Belphégor had een zeer goede start.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 7