Helmond en RKC delen in een spannende strijd de punten: 0-0 WAALWIJK Tweede nederlaag voor NE0 tegen fel strijdend AZVV: 0-1 Vlijmense Boys op alle fronten de meerdere over Boxtel: 3-1 Uitstekend jubileumconcert Looft den Heer' te Spr.-Gapelle mm VER WIEL Eigen werk Slagroomborstplaat Ovenverse Speculaas ledeiwarenshow DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 OKTOBER 1967 Grafische Bond huldigt vrijdag twee jubilarissen Giraal betalen nu ook in Waalwijk-Zuid In Waalwijk een afd. Oudervereniging „Veer het zorgen kind" VRIJDAG ZATERDAG LUXE BAKKERIJ GEVONDEN EN VERLOREN j Volleybal vandaag, morgen en overmorgen onze in Hotel Verwiel Receptie MyleSiging Be uitvoering Raad Loon op Zand vergadert donderdag In een zeer behoorlijke wedstrijd heeft RKC tegen Helmond gelijk gespeeld. Gezien de krachtsverhou ding in het veld was het 'n juiste uitslag, want geen van beide ploe gen verdiende de overwinning ten volle. De strijd speelde zich voor de rust voornamelijk af op het midden veld en slechts enkele keren kon den de wederzijdse voorhoedes ge vaarlijk worden, maar vooral die van Helmond troffen het slecht, om dat doelman v. d. Anker, die voor het eerst na z'n hersenschudding weer speelde, in een geweldige vorm stak en enkele malen zeer fraai redde. Na de rust kwamen er van weerszijden meer gevaarlijke acties voor de doelen en de wedstrijd werd toen dan ook het aankijken ten volle waard. Dat gelijke spel doet RKC in de goede middenmoot blijven en met de wedstrijd van volgende week tegen Sparta voor de boeg, biedt dit toch behoorlijke perspectieven. jln de beginfase ging het goed te gen elkaar op en zoals reeds ge zegd, speelde de strijd zich voorna melijk af op het middenveld, waar bij beide ploegen tot acceptabel voetbal kwamen. De eerste goede kans kwam na ruim een kwartier spelen voor de linksbuiten van Hel mond, die echter naast schoot. Een direct hierop mooi uitgevoerde com binatie van Helmond-zijde strandde op de goed in vorm zijnde achter hoede van RKC. Een schqt van r.- binnen Klink werd door v. d. Anker goed gestopt. De eerste werkelijk reële kans aan RKC-zijde kreeg J. Kuys, maar keeper Kooien was net iets eerder bij de bal. Een corner voor Helmond leverde niets op. Hierna kreeg Suoss een mooie kans, maar zijn schot ging, net voor hem langs de verkeerde kant van de paal. Een voorzet van De Vaan werd gevaarlijk toen de bal wat af boog en rakelings over de kruising van paal en lat over het doel ver dween. Helmond werd in de laatste fase van de eerste helft ook nog ge vaarlijk, maar eng imponerend was het ook al niet. Na de rüst voorlopig hetzelfde spelbeeld, dat echter voor beide partijen niet tot productie leidde. Van den Anker moest tweemaal achtereen redding brengen en hij deed dit vakbekwaam. Een laag in- geschote|i bal van Lintermans red de hij op een fantastische wijze. Na ongeveer 25 minuten spelen werd Bakkers vervangen wegens een blessure door L. Bool, die zich de resterende tijd goed van zijn taak kweet. Nadat v. d. Anker nog een keer redding had gebracht, dachten we Suoss te zien gaan scoren, maar het liep op niets uit, daar de arbi ter een overtreding had geconsta teerd. Na nogmaals redden van v. d. Anker, mocht RKC een corner ne men, die echter op niets uitliep. De laatste goede kans die RKC kreeg kwam van De Werd, maar z'n schot ging net voor het doel langs. Een, gezien de verhoudingen, juiste uit-, slag van deze wedstrijd. De afdeling Waalwijk van de Ned. Kath. Grafische Bond houdt ter gelegenheid van een tweetal gouden jubilarissen in de afdeling op vrijdag 3 november a.s. in café „De Molenvliet" bij de heer Ad v. Cromvoirt, Laageinde, om 20.00 uur een feestvergadering. De gouden ju bilarissen, t.w. de heren J. v. Enge len en Chr. Litzroth, zullen tijdens deze vergadering worden gehuldigd door de heer Flierman, lid van het hoofdbestuur, en daarna door de afdeling. Na de huldiging volgt een gezel lig samenzijn, waarbij ook een ver loting zal worden gehouden. Saterdag j.I. kwam NEO in een gewijzigde opstelling in het veld. Piet Paulides was wegens ziekte niet ongesteld en voor het eerst in dit seizoen deed Ad Vos weer mee. Toch heeft Sprang geen overwin ning kunnen behalen, hoewel deze nederlaag niet de juiste verhouding weergeeft. De eerste helft was NEO duidelijk in de meerderheid en in de tweede helft was het AZVV die het eerst scoorde en daardoor te vens de overwinning veilig stelde. NEO had in de eerste helft de wind mee en daardoor drong de Sprangse ploeg steeds ver door op de vijandelijke helft, waarbij de NEO-backs niet werkeloos toekeken Maar de afwerking (liet veel te wensen over. Nadat in de 23e mi nuut de Axe'lse aanval keeper Vos veel werk bezorgt bij een hard schot, dat tot korner wordt ver werkt. komt de NEO-aanval met betere schoten. Voor de rust weet Wim de Rooij enkele goede schoten op 't doel te lossen, maar de AZVV- keeper weet zijn doel op fraaie wij ze schoon te hóuden. Het NEO- overwicht in deze eerste helft wordt niet 'in doelpunten uitgedrukt. De tweede helft gaat in het begin goed tegen elkaar op. NEO blijft goed aanvallen, maar geen goals. AZVV komt in deze spelperiode tot betere combinaties en keeper Vos moet met enkele fraaie acties zijn doel schoonhouden. In de 30e' minuut echter weet een voorhoedespeler van AZVV uit een voorzet van rechts te scoren: 01. NEO komt nu sterk opzetten en laat ondanks de regen de toeschouwers van 't mooi ste gedeelte van dé wedstrijd ge nieten. Een kwartier vèor het ein de lost Paul Paulides een keihard schot dat alleen nog door de lat gekeerd kon worden. Direct hierna wordt bij een gevaarlijke NEO-actie de bal op het laatste moment uit het doel gewerkt. De grootste te leurstelling komt pas vijf minuten voor tijd. Een doelpunt van P. Pau lides wordt door de scheidsrechter wegens vermeend buitenspel afge keurd. De wedstrijd loopt nu op een eind en zo heeft AZVV de over winning behaald op een sterk vech tend NEO. GESLAAGD Op 23-jarige leeftijd slaagde aan de Universiteit te Nijmegen voor het Doctoraal examen Medicijnen le gedeelte onze plaatsgenoot de heer J. W. Dekkers, Noordstraat 228, met eervolle vermelding voor alle vakken. In januari 19G8 hoopt hij het tweede gedeelte te mogen af leggen. VERKIEZING OUDERVERENI GING ST. PETRUSSCHOOL De vorige week gehouden verkie zingen van de Oudervereniging St. Petrusschool hebben het volgende resultaat gehad. In het Oudercomité werden gekozen de dames M. Lan- gemeijer en H. van Nuenen, de he ren G. Roorda, C. v. d. Leur, F. Ver- cauteren, F. Zegers en A. v. d. Meij- denberg. HERV. GEMEENTE BESOYEN Dinsdag 31 oktober zal in de Herv. Kerk te Besoyen om 7.30 uur een bijzondere dienst gehouden worden, die in het teken staat van de kerk hervorming, die 450 jaar geleden tot stand kwam. Tevens wordt mee gedeeld, dat de Dankstond voor ge was en arbeid niet op 22 november zal zijn, zoals eerst is afgekondigd, maar deze is nu vastgesteld op woensdag 8 november 's avonds om 7.3q uur. Zondag speelde Vlijmense Boys een thuiswedstrijd tegen Boxtel. Het was een spannende wedstrijd met goed voetbal. Er kwamen van beide zijden vele scoringskansen, waarvan Vlijmen er de meeste van benutte. De Boys misten nog en kele spelers wegen blessures, maar de invallers deden goed hun best. Boxtel pakte in het begin flink aan en de linksbuiten kreeg en mooie kano, 'maar schoot naaqt. Boxtel, bleef aandringen; een goede voor zet kwam bij de midvoor die goed inschoot. De doelman was gepas seerd, maar invaller De Vaan redde op de doellijn. De Boys zagen het gevaar in en met moeite werden enkele aanvallen opgezet. Vlijmen bleef aanvallen en in de 15e minuut zagen we een goede pass van Ver schuren naar K. van Overdijk die geen fout maakte en onhoudbaar inschoot: 10. Boxtel ging vanaf de aftrap, ip de aanval, maar doel man Vos was op zijn post en redde fraai, N'a enkele goede aanvallen van Boxtel, die op niets uitliepen, kwam een snelle uitval van Vlij men. Oremans en Verschuren com bineerden goed, waarna Oremans goed over gaf aan K. van Overdijk, die beheerst inschoot: 20 na 25 minuten. Vlijmense Boys hield het spel even in handen, maar Boxtel kwam weer opzetten. De midvoor kreeg een kans, maar de Boys-doel- Deze week zijn in Waalwijk-zuid, meer speciaal aangeduid in 't stads gedeelte van Waalwijk gelegen ten zuiden van de spoorlijn, circulaires bezorgd waarin de verbruikers ken baar is gemaakt dat met ingang van de kpmende maand geen kwitanties meer aan huis worden geïnd, maar dat de betaling voortaan moet ge schieden op het postkantoor, terwijl daarnaast ook de mogelijkheid blijft bestaan zelf te gireren of een mach tiging te verstrekken tot automati sche afschrijving. Waalwijk-zuid heeft op de invoe ring van het nieuwe systeem even moeten wachten, omdat er geen hulp-postkantoor was gevestigd. Sinds kort kan men hiervoor terecht in de Pastoor Kuypersstraat nr. 20 - winkelgalerij. De mogelijkheid om ook op het hoofdpostkantoor of andere hulp postkantoren te betalen, blijft uiter aard bestaan. man brengt redding. Even later gaf de rechtsbuiten van Boxtel een hoge voorzet die de linksbuiten op ving en in de. uiterste hoek schoot: 21. De Boys kwamen voor rust niet meer tot doelpunten evenmin ais Boxtel. Na de rust golfde het spel op en neer. Aan beide zijden kwamen ve le kansen. Eerst zien we een mooi schot van Verschuren, maar de doelman van Boxtel tikte de bal juist over. De Boys kwamen weer terug. Linksbuiten Van de Burg kreeg een goede pass aangespeeld en schoot beheerst langs de doel man: 31. Boxtel probeerde hierna alles op alles te zetten, maar de Boys-verdediging en in laatste in stantie doelman Vos gaf geen kans meer en de Boys behaalden 2 kost bare punten en blijven hierdoor in de kopgroep. Na een periode waarin de ouder vereniging „Voor het Zorgenkind" weinig van zich heeft laten horen, werd er onlangs door enkele men sen het initiatief genomen om voor Waalwijk en omstreken een eigen afdeling op te richten. De mogelijk heden om activiteiten te ontplooien, worden hierdoor vergroot. Het is nog niet zo lang geleden dat de enorme problemen, die de gehandicapte kinderen met zich meebrengen, nauwelijks werden on derkend. Gelukkig is hierin de laat ste jaren veel veranderd, vooral door het werk en de invloed van de verschillende ouderverenigingen. De betekenis van de oudervereni gingen groeit nog steeds. Zij kun nen een enorme steun betekenen voor de ouders door het verschaf fen van informatie, bevordering van de onderlinge kontakten, het nemen van initiatieven enz. Men kan daar om verheugd zijn over deze nieuwe aktiviteiten. De eerste bijeenkomst van de nieuwe afdeling wordt ge houden op 17 november a.s. om 8 uur in het overblijflokaal van de Herman Broerenschool, Taxandria- weg 5 te Waalwijk. Op deze verga dering zal de landelijke voorzitter, de heer v. Gooi, het een en ander over de vereniging vertellen; men kan er zijn vragen, suggesties en plannen kwijt, er zal aandacht wor den geschonken aan de vorming van een bestuur enz. Het spreekt vanzelf dat iedereen die belangstelling heeft, welkom is op deze bijeenkomst. .Smaak het genoegen, van 't goede te genieten 1 50 gr. voor f 1.1 0 per pak 95 cent Grotestraat 309 Waalwijk Tel. 2617 Het j.I. zaterdagavond in Zidewindegegeven jubileumconcert ter viering van het 25-jarig bestaan van de Chr. Gemengde Zangvereniging Looft den Heer" te Sprang-Capelle, is in alle opzichten uitstekend geslaagd, üe be langstelling was overweldigend. De grote zaal was tot in de uiterste hoeken bezet en meer dan 500 personen hebben intens genoten van wat hier én door de zangkoren én door het muziekkorps werd geboden. UITSLAG JEUGTOTO W.S.C. De toto gaat weer in stijgende lijn. Deze week is er een inzet van 804,10 - zegge: acht honderd en vier en tien honderste gulden. Met een eerste prijs van f 120,62, welke precies door zes personen is gera den. De heren P. van Engelen, Bea- trixstraat 38, A. Rijken, Thorbecke- laan 52, A. van Alphen, Westeinde 31, J. de Kort, Burg. van Groten huisstraat 7, L. Slaats, Boekelaer- straat 28 uit Waalwijk en K. de Bont, Julianalaan 35 uit Raams- donksveer, komen ieder in het be zit van f 20,10. De tweede prijs, groot 80,41, wordt door de heren P. A. van En gelen, Heistekbachstr. 3 uit Sprang- Capelle en A. Timmermans, Schot sestraat 11 uit Waalwijk, die er één cent vandaan zaten, samen gedeeld. De derde prijs, groot f 40,21, is met 804,14 geraden door J. Tref fers, le Zeine 56, Waalwijk. Komende week weer het groene formulier. De prijswinnaars kun nen hun prijs na a.s. woensdag 1 november afhalen bij G. van de Ven, Antoniusstraat 89, Waalwijk. PROPAGANDA-AVOND EERSTE WAALWIJKSE KANARIE VERENIGING Op dinsdag 31 oktober organiseert de Eerste Waalwijkse Kanariever eniging :s avonds om 20.00 uur in de zaal van De Gecroonde Leersse een propaganda-avond. Er zullen een tweetal films wor den vertoond o.a. een kleurenfilm opgenomen in de Brabantse bossen en een kleurenfilm opgenomen in Kenya met daarbij Nederlandse vo lières. Na de pauze zal de heer Hof- stra een lezing houden over vogel voeding en vogelziekten, waarna er gelegenheid zal zijn tot het stellen van vragen. Deze propaganda-avond is voor iedere vogelliefhebber, ook degenen die geen lid zijn van de Kanarievereniging, toegankelijk. De toegang is gratis. Gevonden: herenhorloge, etui met potloden, regencape, twee honden, kinderhandschóen, dames hand schoen,, 'tas, brandkastsleutel, hei- renportemonnaie. Verloren: armband, vulpen, vier portemonnaies, hond, gouden hals ketting, handschoenen, herenhor loge, gouden medaillon. JAARVERGADERING Op vrijdag 1 december a.s. houdt het district Waalwijk van de KNBB in het clublokaal van de BV BSV 's avonds om 20.09 uur de jaarver- j gadering. BSV is gevestigd bij de heer Ad van Cromvoirt, café-res taurant „De Molenvliet", Laagein de 30. De agenda vermeldt: jaarversla gen van penningmeester en secre taris en verslag van de kascommis- sie. Verder zal het bestuur voor stellen de bestuursindeling te wij zigen als volgt: voorzitter, vice- voorzitter, secr. wedstrijdleider, penningmeester en 2e wedstrijdlei- der. Ditmaal zijn periodiek aftre- j dend: voorzitter, penningmeester en j 2e wedstrijdleider. De voorzitter de j heer A. v. d. Made stelt zich niet meer herkiesbaar. Voor de functie van 2e wedstrijd» j leider stelt, het bestuur candidaat 1 de heer Th. Timmermans van BV Centraal die voorlopig deze func- tie reeds vervulde. Kandidaten voor de aftredende bestuursleden kun- nen worden ingediend tot 24 uur voor de vergadering bij de secreta ris, waarbij voldaan moet worden aan de eisen van het huishoudelij ke reglement. Verder zal een kas- commissie worden benoemd en de begroting 1967-1968 worden behan deld. Deze jaarvergadering is voor iedere vereniging verplicht. Van elke vereniging mag slechts één persoon het woord voeren n.l. degene die namens deze vereniging de presentielijst heeft getekend. Van de rondvraag mag eenieder ge bruik maken. RIKCONCOURS In het afgelopen weekeinde or ganiseerde de Hengelsportvereni ging De Vrolijke Vissers in de zaal van de heer J. Hoevenaar te Beso yen een groot rikconcours, waar voor grote belangstelling bestond, met uitzondering van de leden van de organiserende vereniging zelf, waarvan er velen verstek lieten gaan. Dit neemt echter niet weg, dat de organisatie niets te wensen overliet en er gedurende het con cours een gezellige sfeer heerste. Na afloop van de wedstrijd reikte de secretaris van de Hengelsport vereniging met een toepasselijk woord de prijzen uit, bestaande uit een geldprijs voor nummer één en fraaie huishoudelijke artikelen voor de overige prijswinnaars, waarvan de eerste IC' waren: 1. Mevr. Hoevenaars, Kaatsheuvel 163 pnt.; 2. H. de Louw 146 pnt.; 3. C. v. d. Ven 129 pnt.; 4. B. van Da len 127 pnt.; 5. Van Gelder 126 pnt,; 6. P. Klaassen 120 pnt.; 7. J. Adri- aanse 118 pnt.; 8. A. Schalken 118 pnt.; 9. J. Treffers 117 pnt; 10. H. Muller 117 pnt. AGENDA Woensdag 8 uur: repetitie dames- en herenkoor van Oefening en Ver maak. Zaterdag 12 uur: bijeenkomst da mes en heren van Oefening en Ver maak op het Raadhuisplein. Zondag 12 uur: repetitie mannen koor in „De Twee Kolommen". BROMFIETSER REED OVER HOND Zondagavond omstreeks 19.00 uur reed een zekere v. H. uit de Cris- pijnstraat in de Stationsstraat over een hond. Hij kwam hierbij te val len en verwondde zich zodanig aan zijn knie dat hij in het ziekenhuis moest worden behandeld. OWvOC is er zaterdag niet in ge slaagd zich te herstellen van de ne derlaag tegen Minenco. In een ma tige wedstrijd werd met 21 van Tornado 2 verloren. De set-standen waren 15-7, 6-15 en 16-18. Aan het concert werkten mee de jubilerende vereniging Looft den Heer" en de zangkoren uit Vlijmen, Vught en Waspik, allen onder leiding van dirigent P. Christ en het muziek korps van het Leger der Heils uit Dordrecht, onder leiding van kapel meester G. A. van der Heijden. Van half vijf tot half zes hield het bestuur van „Looft den Heer een receptie,die druk bezocht werd en waarbij velen de vereniging kwamen complimenteren. We zagen deputaties van zeer vele verenigingen uit de gemeente, zuster-zangverenigingen, vrouwen- en meisjesverenigingen, Oranjeverenigingen, het voltallige college van B. en W., de voorzitter van de Kring Brabant van de Kon. Bond van Chr. Zang- en Oratorium verenigingen, oud-leden, enz. Een groot aantal prachtige bloemstukken en cadeaus in couvert en andere vorm werden de jubilerende verSniging aangeboden. Na de receptie werd aan 'leden on genodigden een koffietafel aangebeden, waarbij door verschillen- de sprekers het woord gevoerd werd. De dames mevr. Braspenning, mevr. Van Drunen, mevr. Van den Hoven en mevr. Mandemakers en de heren de gebrs. B., M. en L. Spierings, die allen vanaf de oprichting werkend lid van „Looft den Heer" waren, werden namens de vereniging tijdens de uitvoering door burgemeester M. van Prooijen verdiend gehuldigd, waarbij hij zowel de vereniging als de oprichtsters en oprichters namens het gemeentebestuur de gelukwensen aanbood en aan elk der jubilaressen en jubilarissen met een toepasselijk persoonlijk woord een cadeau in de vorm van 'n Delfts-blauw aardewerk sohaaltje of asbak overhandigde. De ijverige en bekwame dirigent, de heer P. Christ, die reeds meer dan twintig laar de dirigeerstok over „Looft den Heer" heeft gezwaaid, werd voor al les wat hij gedurende die periode voor de thans jubilerende vereniging deed, in gevoelvolle woerden dank gebracht door de heer P. van Vugt, vice-voorzitter der vereniging, die hem namens het koor een reuze fruitmand en bloemen aanbood. Nadat de ere-voorzitter van „Looft den Heer", Ds Barkema, de uitvoe ring had geopend en een hartelijk welkomstwoord had gericht tot de medewerkende gezelschappen, tot het gemeentebestuur en de heer Nauta als vertegenwoordiger van de bond, werd een aanvang gemaakt' met de uitvoering van het welvoorziene pro gramma voor deze avond, waarbij de heer W. H. Dekkers, als conferen cier, de zangnummers aankondigde en met een meermalen humoristisch praatje begeleidde. Het jubilerende koor opende na samenzang, met het mooie „Soli Deo Gloria" van F. Pijl man, waarna door de gezamenlijke koren achtereenvolgens op keurige wijze werden uitgevoerd „Komt, looft den Heer" van Joh. Cruger, Motet van J. A. P. Schülz, „Levens vreugd" van F. A. Berling, „Lof zang" van de dirigent P. Christ en „U zij de Glorie" van G. F. Handel, welk laatste met begeleiding van het muziekkorps, machtig klonk. Als accompagnateur fungeerde de heer J. Baast uit Tilburg, die zich op de piano op uitstekende wijze van zijn taak kweet. Onder leiding van kapel meester G. A. van der Heijden wer den vervolgens door het muziekkorps van het Leger des Heils een viertal nummers uitgevoerd, die door briga dier v. d. Klap'horst werden aange kondigd en toegelicht en die vooraf een en ander omtrent het korps ver telde. Achtereenvolgens kregen we te horen: „Vanguard" mars van N. Bearcroft, „Herdersspsalm" een sui te naar aanleiding van Psalm 23 van G. Giffen, „We shall win", een duet voor trombone en piston begeleid met piano en Glorie-zangen van H. Kirk. Ontegenzeggelijk heeft het optre den van dit mooie korps en de en thousiaste wijze waarop zij in heel hun optreden evangeliseren, veel bij gedragen tot het welslagen van de iubileumuitvoering. Brigadier Klap- horst sprak de zaal ook toe en ge waagde van de prettige ontvangst, waarbij hij ook de beste wensen na mens het korps overbracht aan de ju bilerende veréniging voor de toe komst. Na de pauze werden door de zang koren meer vrolijke nummertjes ge bracht. „Looft den Heer" opende dit tweede deel van de avond met: „Daar was een wuf die spon", wat zeer cor rect werd uitgevoerd en waarbij de wuf op het podium aan het spinne wiel dcor een der damesleden aardig werd gespeeld in samenspel met haar minnaar, terwijl door de gezamenlijke koren verder nog ten gehore werden gebracht „Windekind" van Pierre Biersma, waarbij een lid van het Vlijmense koor op het podium het dansende Windekind uitbeelde, „De •twee jagers" van A. Blattmacher en „Jagerslied" van C. M. von Weber naar een bewerking van J. Nauta. De heren van der Schans en Spierings, die als jagers in vol ornaat op 't po dium een en ander uitbeelden en waarbij het wild (een hert) niet ont brak, tconden met hun spel dat op deze wijze de zang neg aantrekkelij ker gemaakt kan worden. De zaal was dan ook buitengewoon enthousiast en gaf na elk nummer ook vcor de pauze - door daverend applaus on omwonden blijk van de ingenomen heid met het gebodene. Ook het muziekkorps van het Le ger des Heils liet zich na de pauze weer van zijn goede zijde zien en bracht achtereenvolgens „Op de ko ninklijke weg", mars van E. Leidzen, „Het licht der wereld", meditatie van G. Gcffin, „Op weg naar de heerlijk heid" een selectie van R. Aücn, „Ge tuigenisliederen" van E. Ball en „Hymne Tune Arrangement" een hyfrydel van F. J. Dockerill, welke muzieknummers met intense span ning door de zaal werden aangehoord en die blijk gaven dat de leden va^i het korps met volle overgave zich aan de muziek en zang wijden en die dan ook alle respect afdwingt. De heer Van Vugt zei in zijn dank woord tot het korps dan ook terecht dat hij geen woorden kon vinden om de dank aan het korps voor hun op treden uit te drukken. Hij dankte de medewerkende koren namens „Looft den Heer" voor de reeds jaren be staande prettige samenwerking en ook de heer Dekkers, wiens mede werking door de vereniging zeer op prijs gesteld werd. Met samenzang van Hallelujaheenwig dank en ere", begeleid met muziek, werd het op waardige wijze gevierde zilveren jubileum van „Looft den Heer" be sloten. Het was in één woord een schitterende avond, die niet alleen de jubilerende vereniging, maar ook al len die deze avond meemaakten, nog lang zal heugen. Donderdag a.s. komt de gemeen teraad om half acht in de vergader zaal van het gebouw Openbare Wer ken in een openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a. aan bieding van de gemeentebegroting 1968 met de daarbij behorende be- drijfsbegrotingen. Voor het onder zoek van die begrotingen zal een commissie uit de vergadering wor den benoemd. Voorgesteld wordt verder tot het aangaan van een vaste geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten, groot f 500.000,De hieruit te krijgen middelen zijn be stemd voor de consolidatie van vlot tende schuld. Deze vlottende schuld is ontstaan doordat de kapitaalsin komsten in het algemeen belangrijk minder snel worden ontvangen dan bij de financieringsopzet voor het lopende jaar werd verondersteld. Er is zelfs sprake van een duidelijk achterblijven van deze inkomsten in vergelijking met voorgaande ja ren. Daarnaast wordt voorgesteld tot het aangaan van een kasgeldlening met dezelfde bankinstelling. De vlottende schuld van de gemeente is in de afgelopen maanden sterk toe genomen. Per 1 oktober j.I. bedroeg deze schuld ruim 2.600.000,Re kening houdende met een inmiddels gecontracteerde geldlening, waar van 200.000,is bestemd voor de consolidatie van vlottende schuld, alsmede met de hierboven voorge stelde langlopende geldlening van 500.000,blijft de vlottende schuld aanzienlijk. Weliswaar wordt door eerstbedoelde lening de vlot tende schuld met ruim een miljoen gulden verminderd, maar dit is slechts van zeer tijdelijke aard. Een gevolg hiervan is, dat de gemeente belangrijke bedragen wegens reke ning-courant-rente moet betalen aan de beide bankinstellingen, waarmee rekening-courant-overeenkomsten zijn gesloten. Deze rente ligt in het algemeen hoger dan de rente voor kasgeldleningen en daarom ligt het voor de hand dat een gedeelte van de schuld in rekening-courant wordt omgezet in een kasgeldlening. Aan de hand van de momentele behoef - I ten, is deze lening vastgesteld op 500.000,—.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 7