waalwijkse en LanqstRaatse couR^nt H. van Mil tot voorzitter gekozen Burg. Van Prooijen gaf toelichting over verkoop woningwetwoningen Open uw hart voor het gehandicapte kind'" Uit do Langstraat WAALW1JKSE MIDDENSTAND HIELD ALGEMENE LEDENVERGADERING RAAD WERKTE ZICH SNEL DOOR AGENDA HEEN men «9 Loon op Zand H.N.C. Sprang-Capelle Capelle MAANDAG 30 OKTOBER 1967 88e JAARGANG No. 87 De tcho van het Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit olad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) f3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tanef Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Onder leiding van de vicè-voorzitter, de heer H. van Mil, hield de Waalwijkse Middenstandsvereniging donderdag j.l. in de bovenzaal van hotel „De Twee Kolommen" een algemene ledenvergadering, die grote belangstelling trok. Nadat de vice-voorzitter een welkomstwoord had gesproken, ging hij in zijn openingswoord nader in op de taak van het toekomstige bestuur, mede doordat behalve een nieuwe voor zitter moest worden gekozen in verband met het bedanken van de heer A. Meijs en nog steeds niet in deze vacature was voorzien, als mede ook omdat de heren D. v. Oss en A. Snels niet meer voor een bestuursfunctie in aanmerking wensten te komen. De adm. secretaris, de heer II. Verhoeven ,gaf hierna een uitvoe rig overzicht van de activiteiten in net afgelopen verenigingsjaar. De penningmeester, de heer D. v. Oss, vermeldde in zijn jaaroverzicht een nadelig saldo van 41,23, waar door het saldo der vereniging ƒ2331,90 bedroeg. Beide functiona rissen werd dank gebracht voor hun keurig verzorgde verslagen, terwijl de vice-voorzitter dank bracht, spe ciaal aan de heer D. v. Oss voor z'n grote verdiensten, niet alleen plaat selijk, doch ook op diocesaan en landelijk terrein. Met applaus werd het voorstel van de voorzitter be groet, om de heer v. Oss tot erelid van de Middenstandsvereniging te benoemen. Déze, op zijn beurt, liet zich vol waardering uit over de prettige wijze, waarop hij 30 jaar lang met de bestuursleden heeft mogen samenwerken. Als afgevaardigde van de Kamer van Koophandel voor behartiging van de Middenstandsbelangen, werd hierna Drs B. T. de Haan aan de leden voorgesteld. Bij de Midden standsvereniging zal Drs de Haan als adviseur optreden. Deze vond 't prettig zich in zijn nieuwe functie dienstbaar te kunnen maken voor de middenstanders. Hij voelde zich hierbij ten nauwste betrokken. Vervolgens kwam het onderwerp „tentoonstelling" ter sprake. Door 't gemeentebestuur was het idee geop perd bij gelegenheid van de opening van de sporthal een tentoonstelling te organiseren, doch dat idee is la ter toch weer op het tweede plan gekomen. Daar de sporthal intussen nagenoeg volledig is verhuurd, zal de Middenstandstentoonstelling geen doorgang kunnen vinden, alleen de vakantietijd blijft nog over. Doch 't bestuur was van mening dat voor een expositie deze tijd niet gunstig is, terwijl de najaarsvakantie te kort voor de St. Nicolaasdrukte valt. Bo vendien doen de jongste ervaringen op dit gebied o.m. in Etten-Leur en Oosterhout vermoeden, dat derge lijke tentoonstellingen niet meer van deze tijd zijn, zodat men er, volgens de heer Meijs die het onder wérp „tentoonstelling" had aange sneden, in Waalwijk definitief van wil afzien. Volgens hem is men ook in grotere steden al van deze tentoonstellingen teruggekomen. De heer Lardinois deelde omtrent de verlichting mee, dat het drie jarig contract met de gemeente is verlopen. De gemeente heeft boven dien dit jaar in verband met de werkzaamheden voor het aardgas niet voldoende personeel beschik baar om de attributen voor de ver lichting aan te brengen. Tijdens een onderhoud met wethouder Van den Hoven, was tevens gebleken dat ook de gemeentefinanciën 'n woord je meespreken. Volgens de heer Lar dinois zou het, met de jaarlijkse opbrengst van ca. 9000,door ei gen leden en verdere geïnteresseer den, mogelijk haalbaar zijn. Wat de gemeente betreft, deze zou de stroom en de verlichting op het Raadhuisplein wel voor eigen reke ning willen nemen en tevens de Middenstandsvereniging de gondel wagen ter beschikking willen stel len. Met het aantrekken van eigen personeel zal de feestverlichting in Waalwijk-centrum nu toch kunnen worden aangebracht. Verder wordt onderzocht om via luidsprekers in de verlichte straten, toepasselijke platen te draaien. Wat de St. Nicolaas-intocht en een rondgang door een deel van de gemeente betreft, waarover de heer J. Zeegers het een en ander vertel de, werd besloten een en ander voortaan op een zaterdag, in plaats van op een zondag te organiseren. De kosten worden beraamd op ca. 1000,—. Hierna kwam de oprichting van een winkelierssectie aan de orde. Hierover is in het verleden reeds meermalen van gedachten gewis seld. Drs de Haan stelde voor, hier voor een commissie te vormen, die onder supervisie van de Midden standsvereniging, de oprichting van een winkeliersvereniging zal voor bereiden. Deze commissie werd ge vormd uit Drs de Haan en de heren Braun en J. Meijs. Het ligt in de be doeling groepen te vormen met ge lijkgerichte belangen, o.m. wat het voeren van acties betreft, de win kelsluitingsregeling, de nieuwe re geling van de omzetbelasting, de in spraak in het City-plan etc. Wat dit laatste punt betreft, stelde de heer Meijs, dat deze inspraak tot nu toe niets is geweest. Hij nieende, dat men met een kluitje in het riet was gestuurd. Een speciale vergadering zal nog worden belegd voor toelichting van de nieuwe regeling voor de heffing van omzetbelasting. Door de heer D. v. Oss werd de leden vervolgens gewezen op de op handen zijnde jongerencursus. Op deze cursus zullen tal van onder werpen worden behandeld, die voor elk middenstandsbedrijf van belang zijn. Door de voorzitter werd hierna dank gebracht aan de Kamer van Koophandel voor het geven van de Teleac-cursus, terwijl daarna mede werking aan „Santos" werd gepro pageerd. Vervolgens kwam de verkiezing m Onder het motto ,,Open Uw hart voor het gehandicapte kind" zal ook dit jaar weer de Nationale Collecte worden gehouden. De opbrengst komt ten goede aan onze geestelijk mis deelde medemens, d.w.z. aan een ca tegorie uit onze samenleving die ruim 250.000 Nederlanders omvat. De collecteweek is bepaald van 30 okto ber tot 4 november. Veelal in stilte wordt in Nederland de zwakzinnigen zorg beoefend, zo als veelal het leed ook in stilte wordt gedragen c.q. opgelost. Hoe moeilijk is het voor de ouders om te trachten hun kind, dat geestelijk gehandicapt is, niet alleen als een opgave te zien, maar ook als een gave. Het is immers de taak van de ouders om hun kind tot maximale ontplooiing te brengen, opdat het later een plaatsje, hoe be scheiden dat ook moge zijn, in de maatschappij kan innemen en hierin een aangepaste taak kan krijgen. Veel goed werk wordt verricht door de onderwijzers verbonden aan scho len voor buitengewoon onderwijs, de pioniers van de zwakzinnigenzorg. Het gespecialiseerd maatschappelijk werk in deze sector kon eerst goed op gang komen, toen het ministerie van een voorzitter aan de orde, welke vacature sinds het bedanken van de heer A. Meijs nog steeds niet is voorzien. Het bestuur noemde dit een ongewenste situatie en wilde hieraan een einde maken. De enige kandidaat, de heer H. v. Mil, werd met nagenoeg algemene stemmen tot voorzitter gekozen. Hij wilde deze functie wel aanvaarden, doch onder voorwaarde dat over een jaar naar een jongere opvolger zal worden uitgezien. Hierna werd de heer J. Meijs als bestuurslid herkozen en de heren J. Israël, directeur van de Midden- standsbank te Waalwijk, en A. van Oss Jr. in het bestuur gekozen. Besloten werd verder een oproep tot de dames van de leden te rich ten om een eigen club te gaan vor men. Met nadruk werd er vervolgens op gewezen, dat degenen die voor het saneringsfonds bij bedrijfsbe ëindiging in aanmerking willen ko men, zich dienen te melden vóór 21 december a.s. Tenslotte verzocht de heer Ver hoeven, namens de Bakkersvereni ging, een gesprek op gang te bren gen om op zaterdagmidag 5 uur een algemene winkelsluiting in Waal wijk vast te stellen. Voor deze sug gestie voelden zowel het bestuur als de aanwezige leden niet veel. Vol gens hen is het onderwerp van win kelsluiting thans op landelijk niveau aan de orde. Om ongeveer middernacht sloot de voorzitter deze vruchtbare ver gadering onder dankzegging. KRUISBOOGSPORT VOOR ZORGENKIND Op de banen van „Rozenjacht", geves tigd in café P. Engelen, werd het derde concours gehouden voor het Zorgenkind. De uitslag was van de drie wedstrijden als volgt: Klasse A: 1. Rozenjacht, 518 pnt.; 2. De Vrolijke Schutters, 514 pnt.; 3. Willem Teil 493 pnt.; 4. Vriendschap onder Ons, 489 punten. Klasse B: 1. Rozenjacht 2, 493 pnt.; 2. De Vrolijke Schutters, 485 pnt.; 3. Vriend schap onder Ons, 467 pnt. Koningskruis1. A. v. Beynen, 132 pnt.; 2. H. Verflagen, 128 pnt.; 3. B. v. d. Meij- den, 126 pnt.; 4. W. Koks, 119 pnt. Ere-kruis: 1. P. v. Engelen, 135 pnt.; 2. T. v. Beijnen 133 pnt,; 3. Sj. Verhagen, 131 pnt.; 4. Kivits 130 pnt.; 5. J. van Hoof, 127 pnt. Personeel A: 1. B. v. d. Meijden, 25 pnt.; 2. M. v. Beijnen, 25 pnt.; 3. A. v. Beijnen, 25 pnt.; 4. G. Kivits, 25 pnt. Personeel B: 1. J. Kivits, 25 pnt.; 2. M. v. d. Heuvel, 24 pnt.; 3. J. v. Engelen, 24 pnt.; 4. A. Verhagen, 23 pnt.; 5. Arn. van Heijst, 23 pnt. BILJARTEN Uitslagen 2e ronde van de biljartvereni gingen Groot Vlijmen: Klasse A De Muntel - Avanti, 6 - 6; DPL - Onsenoort, 4-8; ONA-DVS, 7-5; DSS - De Knoeiers, 7 - 5. Klasse B: De Missers 2 - 't Centrum 3, 4 - 6; Avanti 2 - De Muntel 2, 4-6; On senoort 2 - DPL 2, 4 - 6; DVS 2 - De Mun tel 3, 3-7; 't Centrum 2 - De Knoeiers 3, 3-7; De Knoeiers 2 - DSS 2, 2-8. GYMNASTIEKZAAL UITGEBREID De gymnastiekzaal van de St. Aloysius- school te Vlijmen heeft onlangs een ver bouwing ondergaan. De zaal thans is aan gepast aan de eisen van deze tijd. Vooral de kleedlokalen en wasgelegenheid kregen een uitbreiding en wel een douche-gelegen heid, terwijl de bergruimte voor de toe stellen in de zaal belangrijk werden ver groot. Nu de zaal voor de verenigingen weer ter beschikking is gekomen, zal als eerste de gymnastiek- en sportvereniging Vlijmen hiervan profiteren. De gymnastiek lessen zijn vandaag hervat. Door de grote toeloop van leden zullen er voortaan op donderdagavond lessen aan kinderen gege ven worden, terwijl de badmintonafdeling van GVS ook naar donderdagavond worden verplaatst. RIKCONCOURS VOGELLUST Zaterdag werd de derde en laatste wed strijd gehouden van het Rik- en Barakcon cours. Uitslag rikconcours, 3 wedstrijden 1. Mevr. v. Schijndel, 404 pnt.; 2. Fons v. d. Lee, 400 pnt.; 3. A. v. d. Broek 389 pnt.; 4. R. Verschuuren 369 pnt. Dagprijzen, zaterdag: 1. Van Vught; 2.' F. v. d. Lee; 3. A. v. d. Broek. Barakconcours: 1. v. d. Wens, 106 pnt.; 2. A. Sehoonen, 96 pnt.; 3. H. Berkelmans 89 punten. Dagprijzen: 1. v. d. Wens; 2. A. Sehoo nen; 3. H. Berkelmans. TENTOONSTELLING 4-DAAGSE „DE REISDUIF" Zondag werd in café H. Boom-v. d. Wiel de 2e zondag van de vierdaagse tentoon stelling gehouden, waarvan de uitslag was als volgt: Prijzen per duif: 1. J. Boom; 2. H. Kooien; 3. J. Kuys VB; 4. P. v. Dal; 5. P. Vermeulen; 6. Nico van Dal; 7. H. Berkelmans; 8. J. Wilhart; 9. C. Berkelmans; 10. Falkenburg; 11. J. En- schot; 12. J. Kuys VB; 13. P. Vermeulen; 14. H. Berkelmans. Stand van de 2 zondagen: 1. H. Berkelmans en J. Kuys VB; 3. P. Vermeulen; 4. J. Wilhart; 5. C. Berkel mans; 6. H. Boom en R. Berkelmans; 8. P. v. Dal en J. Boom; 10. J. Enschot en Nico van Dal; 12. Jo v. d. Heuvel. INBRAKENSERIE In de nacht van vrijdag op zaterdag, 27 op 28 oktober hebben in het centrum van van Maatschappelijk Werk in 1967 dit werk ging subsidiëren. Ondanks een extra subsidie van het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezond heid, provinciale en gemeentelijke subsidie's, dient het particulier ini tiatief evenwel voor de noodzakelijke aanvullende middelen te zorgen. Deze nationale collecte wordt ge houden door de drie landelijke instel lingen voor sociale en pedagogische zorg t.w.: de Nederlandse Vereniging- voor Sociaal Pedagogische Zorg; de Vereniging van de H. Jozef van Cu pertino; de Protestant Christelijke Vereniging tot Bevordering van Soci ale en Pedagogische Zorg en de drie ouderverenigingen, resp.: „Helpt El kander"; „Voor het Zorgenkind" en „Philadelphia", Bezint U eens op uw eigen materiële voorspoed, uw gezinsgeluk, uw rijk dom gezonde kinderen te hebben, dan zijn wij ervan overtuigd dat u ter be vordering van het geluk van de gees telijk misdeelde medemens, de a.s. collecte zult steunen. Gironummer 1122222 t.n.v. Stichting Federatie Sociaal Pedagogische Zorg voor Zwakzinnige Landelijk Collectecomi té te Breda. Bij het punt „Mededelingen" deed de voorzitter, burgemeester M. van Prooijen, in de raadsvergadering van vrijdagavond enkele medede lingen omtrent de verkoop van wo ningwetwoningen aan huurders daarvan, daarbij gelijktijdig van antwoord dienende op schriftelijk ingekomen vragen van het lid, me vrouw Van Suijlekom-Blom. Naar aanleiding van circulaires van het ministerie, had de Woning stichting Sprang-Capelle aan de be woners van woningwetwoningen 'n circulaire gezonden omtrent de mo gelijkheid de door hen gehuurde woning in eigendom te verkrijgen. Bestond aanvankelijk de mogelijk heid de woningwetwoningen tegen boekwaarde te kopen, thans zijn daarvoor andere richtlijnen geko men en hoewel de Woningstichting niet enthousiast is om woningen te verkopen, had het bestuur gemeend de bewoners toch van de mogelijk heid daartoe in kennis te stellen. Er bestaat in geen enkel opzicht een verplichting tot verkoop en ook is het niet mogelijk voor alle wonin gen één standpunt te bepalen. Als er huurders zijn die van deze mo gelijkheid gebruik willen maken, moet een en ander voor elke wo ning afzonderlijk bekeken worden. Ook komen niet alle woningwetwo ningen voor verkoop in aanmerking, o.a. geen duplex-woningen en semi- permanente woningen en die ge bouwd zijn voor alleenwonenden en bejaarden. Kopers moeten ook ge acht worden de financiële lasten te kunnen dragen, waarom men 't in komen moet opgeven. Zij moeten minstens 10% eigen kapitaal kun nen inbrengen, zodat eigenlijk al leen die woningen verkocht zullen worden die alle comfort bieden, zo dat de Woningstichting met de min der goede woningen zou blijven zit ten. De voorwaarden tot verkoop wer den eveneens door burgemeester v. Prooijen breedvoerig toegelicht. Wanneer een koper binnen drie jaar de door hem gekochte woning weer van de hand zou willen doen, moet de woning weer aan de Woning stichting worden overgedaan. Voor de geldlening voor een te kopen woning zou de gemeente zich garant kunnen stellen, waarbij de gemeen te het Rijk kan verzoeken voor de helft deel te nemen in daaruit voortvloeiend verlies. Is een even tuele koper ouder dan 55 jaar, dan zal 20% uit eigen middelen moeten kunnen worden gefinancierd. De prijs is volgens burgemeester Van Prooijen voor geen enkele woning in cijfers uit te drukken, want die wordt door 't departement bepaald in verband met de stichtingskosten en het bouwjaar en de toe te pas sen afschrijving is afhankelijk van het inkomen. Er bestaat ook een mogelijkheid tot het verkrijgen van een subsidie ineens of in 10-jarige bijdrage. Het laatste lijkt de burge meester verkieslijker, omdat de hu ren van alle woningen in de ko mende jaren ook omhoog zullen lo pen. De burgemeester drong er bij eventuele gegadigden op aan het formulier daartoe in te vullen, wat tot niets verplicht, en dan af te wachten voor welke prijs hun wo ning te koop is, dan kan men dus nog beslissen of men tot koop wil overgaan, ja of neen, waartoe men dan nog zes maanden bedenktijd heeft. Op de vragen van mevr. Van Suij- lekom antwoordde de voorzitter, dat geen huurverhoging mag plaats vin den wanneer men niet koopt, dat alleen 'n door eventuele huurders bewoonde woning gekocht kan wor den en ieder rekening moet houden met zijn inkomen. Mevr. Van Suij' lekom meende dat de verkoop een belemmering zou vormen voor de doorstroming en nu praktisch alleen mensen met een hoger inkomen in staat zouden zijn tot koop over te gaan, terwijl de woningen juist voor minder draagkrachtigen werden ge bouwd, waarop de voorzitter ant woordde, dat het doel der Woning stichting is, -zorg te dragen voor wo ningen voor economisch zwakkeren en dus niet voor verkoop, maar het bestuur achtte het niet juist om de mogelijkheid niet open te stellen. Spreker is ook bang dat de prijzen zullen tegenvallen, maar anderzijds verwerft men bij aankoop eigen be zit. Een andere zaak kwam hierbij ter sprake, n.l. de huurliberalisatie, waardoor in Sprang-Capelle de hu ren per 1 oktober vrij zijn gewor den-, wat voor onze gemeente funest is, want dat kan alleen als er vol doende woningen zijn en dat is in Sprang-Capelle niet het geval, zoals de gemeenteraad reeds uitsprak toen hierover indertijd door het de partement advies werd gevraagd en de burgemeester betreurde het dat door het ministerie aan die brief geen aandacht werd geschonken. De mensen behoeven zich echter, aldus de burgemeester, niet te angstig te maken, want men kan de kanton rechter verzoeken de huur vast te stellen en de ontruimingstermijn (van 2 maanden tot 2 jaar) te be palen. Een verzoek bij de kanton rechter moet in drievoud worden gedaan en de kosten bedragen 25.- aan griffierechten. De burgemees ter wees hierbij nog op de mislei dende brochure van het departe ment, waarin o.m. staat dat de vrije huurbepaling er is: „omdat in uw gemeente geen' woningnood meer is". Daarmee kunnen we niet ak koord gaan, zegt burgemeester Van Prooijen. AGENDA-PUNTEN De notulen van de vorige verga dering werden goedgekeurd en de ngekomen stukken aangenomen voor kennisgeving. Bij het voorstel tot wijziging van de legesverordening gaf de voorzit ter nog epige toelichting. B. en W. meenden dit voorstel te moeten doen, omdat de abonnementen voor uittreksel uit de burgerlijke stand door nieuwsbladen enz. waren be ëindigd wegens de te hoge kosten en het betreurd werd dat de inge zetenen deze informatie niet meer via de pers werd geboden. De heer Genuit meende, dat de kosten nog te hoog zijn en betwij felde of de bladen nu wel een abon nement zouden nemen, waarop de voorzitter toezegde dat, wanneer blijkt dat zulks nog het geval is, men de zaak nogmaals zou bezien. Het voorstel tot vaststelling van een Verordening op de heffing en invordering van een belasting we gens het verstrekken van sterke drank, werd aangenomen, zodat deze belasting in plaats van te worden geheven naar de geschatte huur waarde van de lokalen, zal worden geheven naar de omgezette hoeveel heid. Besloten werd B. en W. te mach tigen tot het aangaan van kasgeld leningen in 1968 tot een bedrag van 1.000.000,Verder ging de raad akkoord met het voorstel tot aan koop van een stencilmachine en een elektronisch stencilreproductieappa- raat, alsmede met het voorstel tot aankoop van een nieuwe sneeuw ploeg. Met de wijzigingen van de gemeentebegroting ging de raad ak koord. HNC heeft zich in dit van de eer ste en laatste minuut uiterst spor tieve duel tegen plaatsgenoot Wit- Zwart goed geweerd. Maar het spel van Wit-Zwart, dat met invallers in het veld kwam voor Gerlach Van Helden en Albert van Beek, was technisch en tactisch beter. Dat bleek reeds voor de rust. HNC kwam toen met 20 achter të staan door doelpunten van Jan de Rooij en Hans van Beek. In de tweede helft kregen de HNC-ers de steun van de wind. Door Gerrit de Bie slaag den zij er in op 12 te komen. Een hevige regenbui was voor scheids rechter Van der Vijver uit Terheij- den aanleiding de strijd ie onder breken. In het laatste kwartier kwam Wit-Zwari goed combinerend terug. Het werd 13 dank zij een fraai schot van de knap spelende Gerrit Dorresteijn. Even later rond de Ad Rosenbrand een vloeiende combinatie af met een vierde tref fer: 14. Een alleszins verdiende zege voor Wit-Zwart. het dorp vier winkelpanden fiachtelijk be zoek ontvangen, dat niet zo erg op prijs werd gesteld. Door enige personen is inge broken door zich toegang te verschaffen door verbreking van ruiten en deuren. Met behulp van schroevedraaiers hebben zij de ze weten te forceren. De buit is aanzien lijk en bedraagt ca. duizend gulden. Tevens hebben zij gereedschappen en dergelijke meegenomen. Dat de daders zeer brutaal te werk zijn gegaan, bleek 's morgens toen alles werd ontdekt. De politie heeft de zaak in onderzoek; momenteel ontbreekt nog elk spoor. HERDENKING HERVORMING Ter herdenking van de 450-jarige her vorming zal a.s. dinsdagavond half acht in de Ned. Herv. Kerk te Sprang een her denkingsdienst gehouden worden, waarin beide plaatselijke predikanten zullen voor gaan. Ds Barkema zal spreken over: „De Reformatie een zegen" en Ds Wursten „De Reformatie een ergernis". VOLLEYBAL Dinsdagavond speelt Explosie '67, alhier, in de studentensporthal te Tilburg haar tweede wedstrijd tegen Pendragon 3. De aanvang van deze wedstrijd is half negen. Na de succesvolle start tegen Terra Nova wordt ook dinsdag op een overwinning ge hoopt. Men vertrekt om half acht vanaf het Bruggetje. De dames van Explosie '67 spe len woensdagavond in Tilburg de eerste wedstrijd en wel tegen de dames van Pen dragon. Deze wedstrijd begint om half 8. Vertrek vanaf het Bruggetje om half 7. PLATTELANDSVROUWEN AFDELING SPRANG-CAPELLE De afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen kwam deze week in vergadering bijeen in het cultu reel centrum „Zidewinde". De presidente, mevr. de Rooij, opende deze vergadering, waarin zij een kort welkomstwoord sprak tot de spreker van deze avond Dr Mein- sma. Voorts werd welkom geheten mej. v. d. Ploeg, van de huishoudelijke voorlichting van de Plattelandsvrouwen en Maatschappij van Landbouw, alsmede het ere-lid mej. P. J. Rijken. Mej. van der ploeg gaf een 5 minuten praatje. Zij sprak over diverse cur sussen die ze gaat geven o.a. cursus inzet voor de uitzet; loopt ons huis houden op rolletjes. Tot slot las zij een gedichtje voor van Annie M. G. Schmit. Vervolgens kreeg Dr. Meinsma het woord. Spr. gaf een uit eenzetting over de kankerbestrijding. Aan de hand van dia's gaf hij een zeer duidelijk beeld van deze ziekte. Vooral op longkan ker bij mannen vestigde hij de aandacht. Blijkens onderzoekingen komt longkanker van roken, aldus Dr Meinsma. Toch is kan ker te genezen mits men zodra men iets merkt direct naar de huisarts gaat. Op dit laatste legde dokter Meinsma de extra aan dacht. Tijdens de pauze reikt Dr Meisma 2 boekjes uit nl. „Kankerfeiten" en „Ro ken en Uw gezondheid". Na de pauze wer den Dr Meinsma diverse vragen gesteld die tot ieders tevredenheid werden beant woord. Het was een boeiend en leerzame avond voor de Plattelandsvrouwen. BRABANTS ZATERDAGVOETBAL In de eerste klas van de afdeling Brabant is zowel in de kop- als in de staartgroep weinig veranderd. SSC 2 bleef alleen aan de leiding door gelijk te spelen (1—1) tegen het sterke The Gunners uit Breda. Beatrix zegevierde met 3—0 over BWR. VVN had weinig moeite met DEB (50) en WHS slaagde er in ONI in 's Gravenmoer met dezelfde cijfers te bedwingen. Kogelvangers verloor in Tholen met 51 van Tholense Boys en zakte daardoor naar de zevende plaats op de rang lijst. The Gunners 2 moest met 12 de eer laten aan Sprang 2. In de tweede klas B behaalt Rust Roest 2 de ene overwinning na de andere. Nu weer zegevierden de oranjezwarten met 30 in Sprang over Sprang 3. Achter Rust Roest komt Wit-Zwart 2, dat in een ener verend duel met 43 de meerdere bleef van SVV 2 uit Oosterhout. PTT 2 zakte terug naar de derde plaats; de Bredanaars verloren in Oosterhout met 2—0 van TSC. Zo als te verwachten viel had het on deraan staande Good Luck 3 geen schijn van kans tegen JPS uit Til burg (17) Beatrix 2 behaalde 'n 30 zege op ONI 2 en werkte zich daardoor van de zevende naar de vijfde plaats. UITSLAGEN le klas ONI—WHS 0—5 The Gunners 2Sprang 2 1—2 Tholense BoysKogelvanger 5—1 VVN—DEB 5—0 SSC 2The Gunners 1—1 BeatrixBWR 3—0 2e klas B PTT 2—TSC 0—2 Wit-Zwart 2SVV 2 4—3 Good Luck 3JPS 1—7 Sprang 3Rust Roest 2 0—3 Beatrix 2ONI 2 3—0 3e klas E SCO—JPS 2 3—1 SSC 3—PTT (T) 6—2 Wit-Zwart 3Veerse Boys 1—9 3e klas E JPS 3—Wit-Zwart 4 0—0 HNC 4—SCO 2 uitg. HNc 3Dussense Boys 32

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 9