Spoedig voorsteiien tegengaan verdere te verwachten tot snippervetkaveling Stassar heeft: de bril die (bij) u past. Stassar Brabants zaterdagvoetbal Raad Loon op Zand korte agenda vlot werkte af Rond de Raad van Drunen KAATSHEUVEL Waarschuwing BOUW SPORTHAL EN OPRICHTING LEESZAAL IN DRUNEN IN STUDIE Badhuisstraat wordt Lipsstraaat Verlies voor Wilson foïj tussentijdse verkiezingen m Opticiën Wit Zwart DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 6 NOVEMBER 1967 3 Diversen Lipsstraat H.N.C. Sprang-Capelle Waspik Capelle De raad van de gemeente Drunen, vrijdag in vergadering bijeen, be handelde naast de agenda ook enkele punten, welke zijdelings met deze agenda te maken hadden. Bij de ingekomen stukken was n.l. een schrijven van de raadsleden Nass en De Kruiff, waarin deze vragen stelden over de oprichting van een sporthal en de stichting van een openbare leeszaal. Deze punten waren ook reeds bij de behandeling van de begroting naar voren gekomen. Het bleek dat B. en W. in die tijd niet hebben stilgezeten, want de voorzitter zegde toe dat in een volgende vergadering over de plannen om te komen tot de bouw van een sporthal, aan de raad voorstellen zullen worden gedaan. Voor wat betreft de oprichting van een openbare leeszaal, merkte de voorzitter op, dat ook hierover reeds besprekingen zijn geweest. Er is een stichting opgericht met als voorzit ter de heer J. A. v. Dijk en secre taris R. M. Wijlen. Door B. en W. is reeds in principe medewerking toegezegd bij de oprichting van deze leeszaal. Aan de raad zullen in het volgende begrotingsjaar waarschijn lijk voorstellen worden gedaan om deze stichting financieel te steunen. Bij de aankoop van grond nabij Giersbergen van de heren J. van Heivoort en P. Brekelmans, kwam ook de regeling tot tegengaan van de snipperverkaveling ter sprake. Nabij Giersbergen kon de gemeente van bovengenoemde heren grond kopen. Het betreft hier pl.m. 13 ha., welke men kon kopen voor de prijs van 1,60 per m2. De raad verleen de hieraan zijn goedkeuring. De heer Snoeren vroeg in dit ver band waarvoor de gemeente deze grond wilde gebruiken. Uit de me dedelingen die de voorzitter daarop gaf, bleek, dat een gedeelte bestemd was voor de aanleg van de weg Dit- telberg Giersbergen, terwijl tevens een groot gedeelte was voorbestemd voor de aanleg van terrein, waar men permanent een plaats kon hu ren voor het plaatsen van een cara van. Vorig jaar werd door de raad de voorstellen van B. en W. verwor pen, om te komen tot een regeling om verdere snipperverkaveling te gen te gaan. Dit omdat de gemeente in deze zaak geen alternatieven had. B. en W. hoopten volgend jaar opnieuw een regeling aan de raad voor te stellen, waarin deze snip perverkaveling wordt tegengegaan. Door het gemeentebestuur zullen aan de Landschapconsulent reeds voorstellen worden gevraagd, hoe men een dergelijk terrein moet in richten. Tevens wees de voorzitter er op dat de regeling geen verande ring wil brengen in de toestand zo als deze thans is, maar alleen ver dere versnippering wil tegengaan. Door de gemeente werd op voor stel van B. en W. het winkelwoon huis aangekocht van J. A. v. Gessel te Elshout; prijs 12.000,Het pand zal te zijner tijd worden ge sloopt. In de verschillende uitbreidings plannen werden aan particulieren weer een viertal bouwpercelen ver kocht voor de daarvoor geldende prijzen. Voor een vijftal premie bouwers werd weer rente en aflos sing gegarandeerd. Voor de aankoop van een archief kast werd een krediet verleend van 1450,Voor aanleg van gaslei dingen in Vennen-Oost werd een krediet verstrekt van 100.500, Voor de U.L.O.-school werd een krediet verstrekt van 2386,voor leermiddelen en 8828,voor de inrichting van een natuur practi cumlokaal. Op voorstel van B. en W. werd ook goedgekeurd een ver ordening, regelende de mogelijkheid tot beroep bij weigering van een dansvergunning, alsmede de veror dening tot heffing van het vergun ningsrecht. Bij de laatste werd de minimumheffing voorgesteld. B. en W. rekenden hierbij op een op brengst van 1950,De heer Snoe ren vond dit bedrag erg hoog, want hij had berekend dat men in Dru nenElshout pl.m. 300000 liter ster ke drank zou moeten verbruiken, wat hij erg hoog vond. Op voorstel van B. en W. werd de nieuwe straat, welke thans wordt aangelegd vanaf de Remiese tot Lips N.V., Lipsstraat genoemd. Bij de viering van het feit dat Lips NV 25 jaar in Drunen was gevestigd, werd dit reeds aan de directie mee gedeeld. De heer Nass vond 't beter deze straat Max Lipsstraat te noe men, naar de oprichter en stimula tor van dit bedrijf in Drunen. De raad vond het echter beter 't voor stel van B. en W. aan te houden, gezien ook het feit dat dit eertijds aan de N.V. was toegezegd. Op grond hiervan werd ook afge wezen het schrijven van Heusdens Belang om deze straat Oude Heus- densebaan te noemen. Bij een vol gende gelegenheid zou hiermee ze ker nog wel rekening kunnen wor den gehouden. Vrijdag is de eerste uitslag be kend gemaakt van de drie tussen tijdse verkiezingen, waarin de so cialisten hun lagerhuiszetels moes ten verdedigen, die vrijgekomen waren wegens sterfgevallen. Het was Leicester, waar de conservatie ven met grote meerderheid wonnen. Verwacht wordt dat ook in de andere plaatsen, Gorton bij Man chester, waar de kleinzoon van sir Winston Churchil conservatief kan didaat is, en het Schotse Hamilton in conservatieve handen zullen val len. Dit zou betekenen, dat de Brit se regeringspartij nog steeds terrein verliest. Een maand geleden raakte premier Wilsons partij ook twee zetels kwijt bij tussentijdse verkie zingen. Komt u eens naar onze grootse kollektie moderne brilmonturen kijken. Wij tonen u, gaarne het nieuwste, ook op het gebied van ontspiegelde brillenglazen, contactlenzen enz. Leverancier van alle ziekenfondsen STATIONSSTRAAT 88 WAALWIJK SSc 2 handhaafde zich in de eer ste klas van de afdeling Brabant aan de kop van de ranglijst door de moeilijke uitwedstrijd tegen BWR met i0 te winnen. Beatrix uit Den Bosch blijft met één puntje minder de geelzwarten od de hie len zitten. Overigens had Beatrix heel wat te stellen met het goed partij gevende WHS uit Sint Anna- land (21). VVN deed prima werk. De ploeg uit Klundert slaagde er in het sterke The Gunners op eigen veld in bedwang te houden (11). DEB bleek te zwak voor Tholense Boys (1—4 en Sprang 2 kwam thuis tegen ONI niet verder dan 22 (ruststand: 21). Rust Roest 2 blijft het in de 2e klas B uitstekend doen. De Eind- hovenaren konden met niet min der dan 130 baas blijven over het nog zonder punten zijnde Good De Zand Na drie minuten al stond HNC met 10 achter door een doelpunt van de produktieve linksbuiten Wim van Wijnen. HNC zette er alles op om naast de roodbroeken te komen. F. Mandemakers kreeg een straf schop te nemen, maar keeper Van Wijnen keerde de bal. Wijk ont snapte opnieuw aan een doelpunt toen H. Pruijssers tegen de lat school':. In /de tweede helft nam Wijk het initiatief. Door v. Wijnen (2) en Van der Velden kwamen de witroden op 04. F. Mandema kers slaagde er in de eer te red den: 14. Dezelfde speler zag vlak voor het einde andermaal 'nstraf schop van hem gekeerd. Veerse BoysHNC 2 34 SSC 4HN'C 3 6—0 Luck 3. Wit-Zwart 2 met drie invallers moest in Tilburg in 'n spannende duel met 32 de eer aan JPS laten. De scheidsrechter zag zich genoodzaakt de wedstrijd bijna een half uur te onderbreken doordat keeper Coolen van JPS 't ongeluk had zijn been te breken. JPS en PTT 2 staan nu beide op de tweede plaats. PTT 2 won met 61 in Oosterhout van SVV 2. De Oos- terhoutse derby TSCWVO leverde een 41 zege op voor WVO. ONI 2 was op eigen terrein niet in staat Sprang 3 hét scoren te beletten. De tricolores wonnen met 40. ONI 2 blijft door deze nederlaag in de staartgroep. UITSLAGEN le klas Sprang 2ON'I 22 Kogelvang.The Gunners 2 afg. DEBTholense Boys 14 The GunnersVVN 11 BWR—SSC 2 0—1 BeatrixWHS 21 2e klas B TSC—WVO 1—4 SVV 2—PTT 2 1—6 JPS—Wit-Zwart 2 3—2 Rust Roest 2Good Luck 3 130 ONI 2—Sprang 3 0—4 3e klas E SCOBeatrix 3 70 JPS 2—Sprang 4 8—0 PTT (T)Good Luck 4 04 Veerse BoysHNC 2 34 3e klas F Wit-Zwart 4Sprang 5 62 SSC 4—HNC 3 6—0 Dussense BoysSCO 2 afg. raad der gemeente Loon op kwam donderdagavond in openbare vergadering bijeen voor de behandeling van een korte en weinig gesprekstof biedende agen da. Hoewel de besprekingen nog ge ruime tijd werden onderbroken toen de raad in besloten zitting van ge dachten ging wisselen over 't voor stel tot wijziging van de salarisver- ordening 1961, was met de hele af faire nauwelijks een half uur ge moeid. De wijziging van de salarisveror- dening had namelijk betrekking op het salaris van de directeur van de dienst voor Openbare Werken en het instellen van de formele rang van adjunct-directeur bij deze dienst. De heer J. Huijbregts wilde hierover nog gaarne wat nader ge ïnformeerd worden en aangezien hierbij vermoedelijk personen ter sprake zouden komen, verzocht hij dit punt in besloten zitting te be handelen. Burgemeester en wethouders heb ben in deze vergadering de ge meentebegroting voor 1968 met de daarbij behorende bedrijfsbegrotin- gen aangeboden. Besloten werd dat in de commissie voor het onderzoek van deze begrotingen in d e toe komst één oud-lid zitting zal heb ben en voor het overige uit nieuwe leden zal bestaan. Tot leden werden benoemd de heren L. Hornman (oud-lid), M. Zeebregts, J. Moonen, Wilhelmina nam na een half uur de leiding door een fraaie treffer van Jac. de Bruin: 10. Wit-Zwart gehavend door invallers deed niet voor de Aalburgers onder. Lang bleef het 10, maar ongeveer een kwartier voor het einde slaag de Wit-Zwart er door J. Ie Sage in op 11 te komen. Het was een goede en spannende wedstrijd. JPS—Wit-Zwart 2 3—2 Wit-Zwart 4Sprang 5 62 Uit de schriftelijke vragen, ge steld door de heer Nass en de heer De Kruiff bleek, dat Drunen 'n zeer actief gemeentebestuur heeft. De vragen die handelden over de bouw van een sporthal en de stichting van een openbare leeszaal en bi bliotheek, bleken bij het gemeente bestuur reeds enige tijd te leven en men was zelfs zover, dat hiervoor al vergevorderde plannen bestaan. Gemeentebestuur en deskundigen zijn reeds verschillende sporthallen gaan bezichtigen en men heeft zijn gedachten reeds laten gaan over de plaats. De voorzitter had nog juist op de vrijdagmiddag voor de aan vang van de vergadering over deze sporthal met deskundigen een uit gebreide gedachtenwisseling gehad. Nog dit jaar, en dat moet dus de volgende vergadering zijn, zullen aan de raadsleden uitgebreide voor stellen worden gedaan over de bouw van de sporthal, voor wat betreft plaats, type en financiering. Met de leeszaal was men nog niet zover. Maar hier gaat het tevens ook om een particulier initiatief, waarbij de gemeente aleen maar kan helpen. Die hulp en medewer king zal dan voornamelijk bestaan uit het mede financieren. De stich ting die hiervoor reeds is opgericht, heeft bij Rijk en Provincie, alsmede gemeente, reeds de subsidies aan gevraagd en voor de gemeente zal dit vermoedelijk een subsidie moe ten worden van pl.m. 22.000, alsmede het garant stellen van ren te en aflossing. Zo bleek dus uit deze schriftelijke vragen dat er achter de schermen behoorlijk wordt gewerkt. Voor wat betreft de snipperver kaveling, die vorig jaar tweemaal in de raad kwam, blijkt ook een nieuwe regeling in de maak te zijn, welke de raadsleden volgend jaar vermoedelijk ter goedkeuring wordt voorgelegd. Deze regeling, welke op de eerste plaats een verdere snipperverkaveling in het duinen en heide-gebied wil tegengaan, zal, aan wat thans is geschied, geen ver andering brengen. Inmiddels is het gemeentebestuur blijkbaar druk bezig om de terreinen te creëren waarop caravans voor langere tijd hun standplaats kunnen vinden. Er is dan ook een goede verwachting dat de snipperverkaveling volgend jaar definitief, rekening houdende met alle betrokkenen, een halt kan worden toegeroepen. Dit laatste kan alleen maar tot voordeel strekken van iedereen die hiermee te maken heeft. Alle andere agendapunten waren over het algemeen voornamelijk hamerstukken, waarbij weinig viel op te merken. De gèvraagde kredie ten werden zonder op- of aanmer kingen verstrekt; grondaankoop en -verkoop gingen vlot onder de ha mer door. Alleen de Lipsstraat was aanleiding tot een nogal uitvoerige gedachtenwisseling, waarbij 't voor stel van de heer Nass om deze straat Max Lipsstraat te noemen, geen steun kreeg. Hiervoor golden de volgende motieven: a. men had reeds eerder toegezegd deze straat Lipsstraat te noemen; b. men was er niet van overtuigd dat de heer M. Lips zou toestaan aan deze straat zijn voornaam te verbinden en c. met Lips werd bedoeld de gehele firma met al zijn medewerkers. Het idee van Oude Heusdense- baan vond men wel aantrekkelijk, maar kan zeer zeker elders nog ge bruikt worden. VOGELVERENIGING „DE SIJS" GAAT EXPOSEREN De vogelvereniging „De Sijs" te Kaatsheuvel gaat wederom haar jaarlijkse tentoonstelling houden, waarvoor als data zijn bepaald vrij dag 10, zaterdag 11 en zondag 12 november en wel in de zaal van de Gildenbond. Was de show van deze vereniging het vorig jaar reeds een uitschieter, dit jaar zal zowel de kwantiteit als de kwaliteit weer hoger zijn. Wij kunnen gerust verklaren dat men nergens in de omgeving een tentoonstelling zal aantreffen met circa 600 vogels van een dergelijke kwaliteit. In de afdeling kanaries zullen vele klassieke kleuren ver tegenwoordigd zijn, o.a. blauw, bruin, groen, goud en zilvertinten, roodtinten enz. Hiernaast zijn ook de nieuwe kleuren te bewonderen in de Gildenbond, t.w. rood isabel, isabel pastel, ivoor en rose-ivoor. De afdeling parkieten is vertegen woordigd met o.a. pracht-rosella's, roodruggen, bourks, Engelse gras parkieten enz. Last but not least zijn er de tropen en bastaarden met zebra's, Japanse meeuwen, diverse soorten prachtige kwartels, putter- kanarie, sijs-kanarie, kneu-kanarie. Tenslotte is er nog een grote ver koopklasse aanwezig. Uit dit alles kan men wel con cluderen dat „De Sijs" niet alleen getracht heeft een tentoonstelling te organiseren, doch ook en vooral een show wil brengen, waarop ook de niet-vogelbezitter enkele genoeglij ke uren aan kan spenderen. COLLECTE NEDERLANDS ASTMA-FONDS Vrij ademen is voor de meeste mensen de gewoonste zaak van de wereld. Dat geldt echter niet voor iedereen. Zeker 800.000 Nederlan ders, die lijden aan astmatische ziek ten, moeten dikwijls vechten tegen ademnood. Zij kennen ernstige be- nauwdheidsaanvallen, die hen vaak voor lange tijd uitschakelen, die normale ontplooiing en werkzaam heden belemmeren, die hun levens geluk bedreigen. Het Nederlands Astma Fonds, waarin alle instellingen van astma- bestrijding samenwerken, heeft zich voor deze grote groep Nederlanders ingezet. Het kan de astmabestrijding echter alleen doeltreffend aanpak ken, wanneer ons gehele volk mee werkt. Daarom vragen wij op deze plaats gaarne uw aandacht voor de collecte van het Nederlands Astma Fonds, die op 16 november a.s. in deze gemeente, dus in Kaatsheuvel, Loon op Zand en De Moer, wordt gehouden. Door de giften in het collecte-zakje of op giro 411000 ten name van het Nederlahds Astma Fonds, Utrecht, te doen, kan men helpen aan directe hulp èn aan we tenschappelijk onderzoek, opdat deze volksziekte met aller steun wordt teruggedrongen. De collectanten, die de huis-aan- huis verspreide zakjes komen op halen, moeten deze op 16 november vanaf acht uur 's avonds tot circa tien uur inleveren in het Wit-Gele Kruisgebouw aan de Vossenbergse- laan te Kaatsheuvel. VOLKSUNIVERSITEIT Donderdag 9 november wacht de leden van de Volksuniversiteit een zeer interessante avond. Broeder Erich van de Volkssterrenwacht te Oudenbosch, bekend van het tele visie-programma „De jonge Onder zoeker", zal namelijk 'n lezing met film en dia's houden over een ac tueel onderwerp „De mens in het heelal". Ongetwijfeld zullen er over dit onderwerp bij de aanwezigen vra gen rijzen, die Broeder Erich na z'n inleiding gaarne zal beantwoorden. President Moboeto van Kongo heeft de hulp ingeroepen van de Veiligheidsraad, na een invasie van groepen gewapende mannen uit Portugees Angola in de provincie Katanga. Th. Veldkamp, Jac. Bossers en G. Eijkemans. De raad besloot verder een vaste geldlening en een kasgeldlening, elk tot een bedrag van 500.000,aan te gaan met de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten, alsmede tot aankoop van gronden van A. M. van den#Hoven te Loon op Zand en tot ruiling van enige perceelsgedeel ten grond met K. Vreijsen te Kaats heuvel, resp. tot realisering van het bestemmingsplan ,Molenwijck' en 't partiële bestemmingsplan „Kaats heuvel-zuid 1963 (Pannenhoef"). Tijdens de rondvraag informeerde de heer J. Bossers naar de verhar ding van de Hoge Zandschel en of dit op korte termijn zou kunnen ge beuren. Hij had hierover al meer malen vragen gesteld en hij meen de dat was toegezegd dat deze ver harding in G.S.W.-verband zou plaatsvinden. Burgemeester L. van Erp merkte op de eerste plaats op, dat nog diverse andere wegen in de gemeente op verbetering wachten, die even belangrijk zijn als de Hoge Zandschel en dat er momenteel een bestedingsbeperking is op het stuk van kapitaalswerken. Daarnaast wees hij er op, dat de Hoge Zand schel momenteel een ingewikkelde materie is, omdat deze weg voor komt op de lijst van voorzieningen in het kader van de ruilverkaveling Zuider-Afwateringskanaal Beneden- Donge, hetgeen in ieder geval een betere' en goedkopere mehode is. De heer Bossers merkte op, dat volgens berichten in de krant deze ruilver kaveling pas in 1971 op gang zou komen, waarop de voorzitter nog de aandacht vestigde of de loffelij ke houding van de gemeente Sprang-Capelle, die pogingen aan wendt om deze ruilverkaveling zo spoedig mogelijk tot stand te bren gen- De heer J. Beerens heeft zich meermalen geërgerd over het aan plakken door de jeugd (beatclubs) van affiches op openbare plaatsen in de gemeente, waarop burgemees ter v. Erp zeer spits antwoordde dat de volwassenen zo tegen de ver kiezingen moeten voorgaan door zelf het goede voorbeeld te geven. Met de heer L. Hornman was de burgemeester het volkomen eens dat de verlichting in de Gasthuis straat en de Van den Elzenstraat maar aan de zeer matige kant is. Hij zegde toe hieraan zo spoedig mo gelijk wat te laten doen, zodat de lantaarns een wat sterker licht zul len verspreiden. Ook de aanleg van een trottoir bij de kleuterschool in De Moer, waarop de heer Hornman attendeerde, zou aandacht krijgen. Na sluiting van deze openbare vergadering gaf de heer Ir. C. G. Geenen, stedebouwkundig adviseur van de gemeente Loon op Zand, aan de hand van kaarten en ma quette een toelichting op het sane ringsplan van de Markt en omge ving te Kaatsheuvel. Rond het in aanbouw zijnde gemeentehuis zal hier een geheel nieuw centrum ver rijzen, waarin vooral het winkel element een belangrijke rol zal spe len en het verkeer taboe zal zijn. VOLLEYBAL De Waspikse volleybalvereniging Atak toonde in het stadion De Vliert in Den Bosch weinig clementie met haar tegen stander, Rewa Robots. Atak had een ge makkelijke avond aan deze zwakke broe der van de overgangsklasse. Met setstanden die aan duidelijkheid niets te raden over laten, 15-3, 1.5 - 6 en 15 - 1 behaalde Atak een gemakkelijke 3-0 overwinning. De A-jeugd won in Tilburg van Favorita met 2 - 1. HOOGSP ANNINGSLIJN De N.V. Provinciale Noordbrabantse Electriciteits Maatschappij heeft het gemeentebestuur medegedeeld dat de hoogspanningslijn voor 380.000 volt, welke lijn onlangs onder meer in Sprang-Capelle op stalen masten is aangelegd, onder een spanning van 150.000 volt op 6 november in be drijf is genomen. In verband hiermede wordt door de N.V. PNEM dringend gewaarschuwd dat het naderen van de draden binnen een afstand van 5 meter, ook in geval deze bij storing op de grond liggen, levensgevaarlijk is. Zelfs het vasthouden van een vlieger touw, dat met de draden in aanraking komt, kan de dood ten gevolge heb ben. Dringend wordt derhalve ge waarschuwd tegen het klimmen in de masten, het naderen van de draden binnen een afstand van 5 meter met enig lichaamsdeel of met voorwerpen, zoals stokken, hooivorken, gieken van draglines enz., en het oplaten van vliegers in de omgeving van de dra den en dergelijke. GESLAAGD Aan de Technische Hogeschool te Eind hoven slaagde voor het propaedeutisch ex amen Scheikundig Technologie de heer Mach. Rijkers Hzn. te Sprang. MOOI RESULTAAT Door de leerlingen van de Chr. School te Sprang werden ten bate van het sana torium Sonnevanck te Harderwijk steun- zegels bij de burgerij verkocht tot een to taalbedrag van ruim f. 628, Een der leerlingen, die het grootste aantal zegels aan de man wist te brengen, J. van Seist, mocht als dank hiervoor een mooi polshor loge in ontvangst nemen. DANKUUR Woensdagavond a.s. om half acht wordt in beide kerken te Sprang een danküur voor gewas en arbeid gehouden. In de Ned. Herv. Kerk hoopt daarin voor te gaan ds Wursten en in de Geref. Kerk Ds Barke- ma. RAADSVERGADERING Donderdag 9 november zal de raad van de gemeente Waspik om half acht in open bare vergadering bijeen komen. Twee voor stellen hebben betrekking op het onderwijs. Vooreerst wordt de raad gevraagd om een krediet van f. 157,200, - beschikbaar te stellen om de meisjesschool met twee les lokalen uit te breiden, dit i.v.m. de samen voeging van de jongensschool en de meis jesschool in Waspik-beneden. De bestaande jongensschool is door de inspecteur van het onderwijs voor verder gebruik afgekeurd. De vergoeding per leerling voor het jaar '63 zal worden vastgesteld op f. 75, mits de raad hiermee instemt. Tussen Havendijk en Kerk- vaartsestraat zal de gemeente een stukje grond van 236 m2 aankopen van de N.V. Scheepswerven Ruitenburg tegen f. 3. - per m2. Een gedeelte van de oudé Veer- weg zal aan het openbaar verkeer worden onttrokken. Voorts willen B. en W. enkele kanttekeningen plaatsen bij de ontwerplijst van beschermde monumenten in Waspik, zoals deze door de minister werd toegezon den. Tenslotte zal de gemeenterekening '65 ter onderzoek in handen van een commissie worden gesteld. MOOI RESULTAAT VAN EXCELSIOR De Chr. Gemengde Zangvereniging „Ex celsior" te Sprang nam j.l. zaterdag ook deel aan een concours en wel aan het Groot Internationaal Zang-, muziek- en solisten concours 1967, in het Theatergebouw „P. Schiltehuis" te Utrecht. Excelsior kwam on der leiding van haar dirigent de heer Jac. Groen uit Heusden deel in de afdeling Uit muntendheid en. voerde als verplicht num mer uit „Naar U, o heer" van F. Mohring en als vrij nummer Agnus Dei" van H. Altink. Dat de uitvoering wel zeer correct geschiedde, bewees de waardering die de jury, bestaande uit de heren Albert van der Pijl, Otto de Vaal en Gerard Boer, daar aan toekende, want Excelsior verzamelde in totaal niet minder dan 342 punten. Voor een eerste prijs waren 300 punten nodig, zodat zij wel een bijzonder goede beurt heeft gemaakt en alzo een dikke eerste prijs verdiende. Op de terugweg naar huis deed het ge zelschap de woonplaats van de directeur aan, waar de heer Groen door de voorzitter der vereniging de heer W. van Beek, har telijk werd toegesproken en dank gebracht werd voor zijn ijver waarmee hij Excelsior tot deze hoge sport op de muzikale ladder wist te brengen en hem een welverdiende bloemenhulde werd aangeboden. Ook „Ex celsior" wensen wij van harte geluk met dit mooie succes. Ook het kinderkoor van „Hallelujah" uit Capelle nam aan dit con cours deel. Onder leiding van de heer Faro voerde dit jeugdkoor op zeer verdienste lijke wijze een tweetal nummers uit, n.l. „Heerlijk Holland" van A. Siljaden en „Wij zijn jong" van Ramshorst en zulks met niet minder succes, want dit kinderkoor kreeg eveneens een goede eerste prijs toegewezen met niet minder dan 345 punten. Wel een felicitatie waard voor de heer Faro en zijn jeugdkoor. Dit concours werd uitgeschreven door „Viva la Musica" uit Utrecht JAARVERGADERING NEO Op maandag 13 november, 's avonds om acht uur, houdt de voetbalvereniging NEO haar jaarvergadering in het clubgebouw. Op de agenda staat onder andere een be stuursverkiezing. Aftredend zijn de heren J. van Dongen, L. Chabot, M. van Vuren en M. Bax. P.V. „NOOIT GEDACHT" Op 11 november wordt er van Pafke- stone uitbetaald van 20.30 tot 21.00 uur bij de heer C. v. Tilborgh, Juliana'aan 63. Voor het bezoeken van de afdelingstentoon stelling te Etten Leur kan men zich opge ven tot 11 november. VOLLEYBAL Afgelopen week was voor Explosie '67 een succesvolle week. Dinsdag j.l. werd met zeer grote cijfers van Pendragon 3 gewon nen. De setstanden waren 15 - 4 en 15 - 5. Zaterdag werd de wedstrijd Niegovoc 2 - Explosie '67 gespeeld. De eerste set was duidelijk voor Explosie '67: de stand was 3 - 15. In de tweede set kwam Niegovoc echter terug,, wat resulteerde in een 15-13 stand voor hen. De derde set was de span nendste 13 - 13. Na wat zenuwachtig spel aan beide kanten werd het 13 - 14, waarna de heer De Haan de set met een enorme smash in ons voordeel beslistte: 13 - 15. Een goed resultaat voor een beginnende vereniging. Het dameszestal van Explosie '67 was niet op dreef in haar eerste com petitiewedstrijd. Het verloor met 15 - 13 en 15-5 van Pendragon. Deze wedstrijd werd woensdag gespeeld.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 3