De Echo van het Zuiden WAALWIJK Herboren SSC velt Arnemuiden met duidelijke cijfers: 5-2 J. v. Engelen en Chr, Litzroth ontvingen zilveren bondsspeld SSC-ACHTERHOEDE GROOTS 50 JAAR LID VAN NED. KATH. GRAFISCHE BOND Unnaer Kantorei gaf met Liedertafel uitstekend concert J Sociëteit ,,De Gezel ligheid" vierde ÜO-Jarig bestaan feestelijk Albert Heijn N=V* kan supermarkt bouwen in Irenestraat Volleybal Burgem. Teijssen vol Sof over soss „L'Ecurie" Loonopzand Songfestival voor üabouters en Gidsen uit de Langstraat Loosi op Zand 88e JAARGANG No. 89 MAANDAG 6 NOVEMBER 1967 AMRO-BANK Door de Amsterdam-Rotterdam Bank N.V. zal in Waalwijk weder om een kantoor worden gevestigd in een paviljoen bij het te bouwen winkelcentrum Baardwijk. Volgens de directie ligt het in de lijn der ontwikkeling dat nog één of twee zgn. ,geldwinkels' in Waal wijk zullen worden gevestigd. POSTZEGELVERENIGING „DE LANGSTRAAT e.o." De vereniging van postzegelver zamelaars „De Langstraat e.o." at tendeert de niet aangesloten verza melaars op de maandelijkse bijeen komst op donderdag 9 november om 8 uur 's avonds en de ruilmiddag op zaterdag 11 november om 2 uur in café Passier, .St. Antoniusstraat. VANDAAG GOUDEN BRUILOFT IN ST. ANTONIUSPAROCHIE Vandaag viert het echtpaar Van Tuyl-Kipping uit de Eerste Zeine zijn gouden bruiloft. Vanmorgen was er een plechtige eucharistie viering in de St. Antoniuskerk. Op het orgel speelde een van de klein kinderen van het gouden paar. De receptie na de middag in café Van den Heuvel aan de Olympiaweg werd druk bezocht. Veel buurtbe woners kwamen hun gelukwensen aanbieden. ATLETIEK-FILM In het kader van de ledenwer- vingsaktie van de K.N.A.U., zal op woensdag 8 november 1967 een at- letiekfilm worden vertoond. Deze film, die is aangeboden door de af deling Zuid K.N.A.U. en waarbij enkele officials van de K.N.A.U. aanwezig zullen zijn, is gratis toe gankelijk voor iedereen. De vertoning vindt plaats in het clubhuis J. Passier, St. Antonius straat 5, Waalwijk. Aanvang 8 uur. SCHAKEN In de tweede ronde om het per soonlijk schaakkampioenschap van Waalwijk en omstreken, werd de partij B. Reiber (wit)J. Hol (zw.) gespeeld. Uitslag 10. Dezelfde witspeler slaagde er bo vendien in zijn afgebroken partij uit de ontmoeting „Langstraat" II- „Oisterwijk" I in winst om te zet ten, waarmee hij voor zijn team 'n waardevol gelijk spel (55) be vocht. De reis van M. de Wit naar Breda voor het uitspelen van zijn afgebro ken partij uit de wedstrijd „Lang straat" I„Breda" I leverde slechts een half punt op. Hierdoor werd ook van deze ontmoeting de defini tieve uitslag 55. UITSLAG JEUGDTOTO W.S.C. St. Nicolaas krijgt invloed op de inzet van de Jeugdfoto van WSC; dit blijkt al wel uit de uitslag van deze week, groot ƒ713,80 zegge: zeven honderd en dertien, tachtig honderdste gulden Het aantal prijswinnaars is daar om ook minimaal deze week. De eerste prijs, groot f 107,07, is door de heer A. Veltman, Averuitstr. 41 in Waalwijk, geraden met f 713,84. De tweede prijs, groot 71,38, is in Kaatsheuvel bij de heer Fijne man terecht gekomen, die er 20 ct. vandaan zat. De derde prijs, groot ƒ35,69, is geraden door mevrouw Duivekam, Hoekeinde 22 in Waalwijk, met ƒ714,31. Komende week het oranje formu lier. De prijswinnaars kunnen hun prij zen na woensdag 8 november a.s. afhalen bij: G. van de Ven, Anto niusstraat 89, Waalwijk. De Sociëteit „De Gezelligheid" uit Waalwijk heeft vrijdagavond met een feestelijk samenzijn het 110- jarig bestaan gevierd. Ruim 40 leden met hun echtge noten waren in de sociëteitszaal van De Twee Kolommen aanwezig toen voorzitter N. v. Loon in het kort de geschiedenis van de sociëteit schet ste. De heer v. Loon wees op de be tekenis van de sociëteit in de hui dige samenleving, vooral ook voor niet-Waalwijkers, die op deze wijze nader met de plaats en haar bewo ners in contact komen. Na een goed verzorgd „koud buf fet", volgde een gezellig samenzijn. De Drunense pianist Frans van den Hoven, zorgde voor de muziek. AGENDA Woensdag 8 uur repetitie dames koor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie mannen koor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. Op woensdag 1 november j.l. heeft Albert Heijn N.V. in Waalwijk de vergunning ontvangen voor de bouw van een nieuwe Supermarkt in Waalwijk. Het bouwwerk zal op zo kort mogelijke termijn worden aan besteed en komt te staan aan de Irenestraat naast de Musa-garage. De heer J. Legerstee, directeur van Albert Heijn N.V., afdeling nieuwe projecten, kon ondanks het feit dat de bouwvergunning werd afgegeven, nog weinig vertellen. Er wordt gewerkt met een uniform systeem voor de supermarkten van Albert Heijn. Op vele plaatsen in Nederland kunt u dit type tegen komen. In wezen een vrij eenvoudig systeem. Ieder complex wordt n.l. samengesteld uit een aantal units. Naar' b.v. de bouwplaats kunnen deze in een bepaalde vorm worden samengevoegd. Voor de nieuwbouw in Waalwijk is er dus nog geen de finitieve vorm. De onderkomens voor supermarkten, die elders zijn gebouwd, zijn over het algemeen vrij eenvoudig van vorm, grote vierkante of langwerpige gebouwen met platte daken. Over het alge meen is de bouwtijd er van zeer kort. Het opzetten van het geprefa briceerde geraamte vergt n.l. niet zoveel tijd. De ruimte aan de Irenestraat laat 'n grootse opzet van de nieuwbouw toe. Voor een iets minder centrale ligging krijgt men direct bij de deur weer een fraaie parkeerplaats te rug. Het pand aan de Markt lag n.l. bijzonder gunstig en had een over vloed van parkeerterrein. Het parkeerterrein aan de Irene straat is zonder twijfel in het voor deel van de bedrijfsvoering. Zaterdag 28 oktober j.l. heeft in de Gemeentelijke Sporthal te Tilburg de wedstrijd plaats gehad: Avanti 2- Theresia 3. Deze zeer spannende en goed gespeelde match werd door Avanti 2 met gering verschil verlo ren in 3 sets. Uitslag: 15-12, 10-15 en 13-15. Avanti 1 speelde dinsdag 21 okto ber voor een talrijk en enthousiast publiek achtereenvolgens haar 3e en 4e wedstrijd in deze competitie. De eerste wedstrijd werd gespeeld tegen Sarto 4. Door sportief en goed team werk werd deze wedstrijd door Avan ti 1 gewonnen met de setstanden 15-6, 10-15 - 15-11. Na een kleine pauze werd er aan de 2e wedstrijd begonnen en wel te gen het sterke Favorita 1. Ook in de ze match handhaafden de Avanti- da mes hun goede spel. Er werd over en weer goed verdedigd en aangevallen. Doch ondanks dit alles moest Avanti in de 3e en beslissende set het hoofd buigen voor het nog ongeslagen Fa- vorita 1. De setstanden waren: 15-12, 13-15 en 9-15. Niet minder dan 150 ouders van leden en oud-leden van soos ,,l'Ecu rie" bezochten zaterdagavond de „paardestal" op de balkonzaal van de Gecroonde Leersse" waar een lus trumavond werd gehouden, waar ook burgemeester J. Teijssen blijk van be langstelling gaf en het festijn opende door aan een bel te trekken. Aan deze lustrumavond was nog een rally voorafgegaan, waarvan de rit was uitgezet, door spicialisten op dit gebied nl. door de Hunenrijders uit Drunen. Voor de beste prestaties van deze rit werden punten toege kend. De uitslag was als volgt: 1. Wijnants; 2. Schellekens; 3. Jan Meys. De prijzen bestonden uit pla- tenbonnen en flessen wijn. 's Avonds hield burgemeester Teijs sen een toespraak, waarin hij zijn grote waardering uitsprak voor het werk van de vier bestuursleden van Soos l'Ecurie": Jan van Lier, Henk van Helvoirt, Frans Eibers, jr. en Frans v. d. Hoven. Voor het initia tief cm voor ontspanning van de jeugd een zo uitermate gezellige en goed ingerichte omgeving te schep pen had burgemeester Teijssen niets dan lof. Hij wees speciaal de ouders op het belang van een zo vertrouwen wekkende soos, om tenslotte het be stuur te feliciteren met het lustrum. Acht leden van de soos gaven tussen de plaatjes door, demonstraties van de nieuwe dansen, w.o. Boo-Goo-Loo en de Sauldans. Voor de komende carnaval was voor de bezoekers de hit van de avond favoriet no. één; „La Bostella". Het lustrum van soos „l'Ecurie" is al met al een groot suc ces geworden. en Wiegmans hadden de handen vol bij de beoordeling van het eerste verplichte nummer, waarvoor men Catootje had gekozen. Er werd dan ook niet alleen geluisterd naar het zingen, ook de presentatie sprak 'n danig woordje mee. Na dit verplich te nummer kon men nog niet spre ken van een eventuele winnaar. Bij de gidsen stonden de Rafaelgroep uit Kaatsheuvel en de St. Jacintha- groep uit Drunen met 69 punten aan de top en bij de kabouters de Rosjegroep uit Besoijen en de Ra faelgroep uit Kaatsheuvel met 70 punten. Na de pauze werd de spannende strijd voortgezet met het vrije num mer. De jury kreeg het iets gemak kelijker, wat later ook bleek uit de waardering. De spanning bereikte evenwel haar hoogtepunt toen Pa ter v. d. Broek, aalmoezenier van de A.Z.G., de prijzen ging uitreiken en tegelijkertijd de winnaars bekend maakte. De Rafaelgidsen wisten met geruime voorsprong te winnen van de naaste tegenstanders uit Drunen, terwijl ook de Rosjekabouters zich konden verheugen op een fikse voorsprong, waardoor zij met de wisselbeker konden gaan strijken. De „verliezers" werden bedacht met een herinneringsvaantje. Mej. v. Lier bracht daarop de ju ry nog dank voor hun bereidwillige medewerking aan deze genoeglijke middag verleend en overhandigde ook hen een herinneringsvaantje. Kabouters tot. pnt. 1. Rosjegroep Besoijen 141 (wisselbeker) 2. Rafaelgroep, Kaatsheuvel 135 3. A.Z.G. afdeling Waalwijk 131 4. St. Jacinthagroep en Genoveva van Brabantgroep, Antoniusparochie, beiden 129 Gidsen tot. pnt. 1. Rafaelgroep Kaatsheuvel 149 (wisselbeker) 2. St. Jacinthagroep, Drunen 143 Zeven gidsen en kaboutergroepen uit het district Langstraat, kwamen zaterdagmiddag in het Gemeen schapshuis bij elkaar om voor de eerste maal een poging te wagen de wisseltrofee van het 1ste song festival in de wacht te slepen. Dis- trictscommissaresse mej. A. v. Lier, heette alle deelnemers en de jury welkom. De jury, bestaande uit mevr. Ver- wiel, mevr. v. d. Linden, de heer Verheijen en de Paters v. d. Broek SCHUTTERS VAN ST. HUBERTUS De schutters van het gilde St. Hubertus hebben zondag hun jaarlijkse kampioens- verschieting gehouden met het geweer. Na een spannende strijd op de bomen aan de Finantie was de uitslag als volgt: A. Bink, le kampioen opgelegd; A. v. d. Broek, 2e kampioen opgelegd; A. v. d. Broek, le kampioen vrije hand; Bruur- mijn, 2e kampioen vrije hand. Verder waren de prijzen opgelegd: 1. Rien Hoesen; 2. Ad. v. d. Broek; 3. J. Bruurmijn; 4. G. v. d. Broek; 5. W. v. d. Broek; 6. E. v. Noije; 7. E. v. Noije; 8. A. Bink; 9. J. Aarts; 10. C. Ebbing. Vrije hand: 1. W. v. 'd. Broek; 2. G. v, d. Broek; 3. A. v. d. Broek; 4. A. Bink; 5. E. v. d. Vélden en 6. Rien Hoesen. HANDBOOGSCHUTTERIJ ST. AMBROSIUS Dezer dagen is de definitieve vorm van „de handboog van St. Ambrosius van Loon op Zand" uit de bus gekomen. In het be stuur hebben zitting de heren A. v. d. Aa, als voorzitter; A. Dankers, secretaris en Mart. Broeders als penningmeester. Naast hen hebben zitting als adviserend bestuur de heren Jos Vermeer, koning van het gil de, J. Toorians, als secretaris en deken en Jos Dankers, als staande deken van het gilde. Eerstdaags zullen de eerste bespre kingen omtrent het schieten en reglemente ring worden gehouden. Zaterdagmiddag1 bracht het uit 45 personen bestaand gemengt koor de Unnaer Philipp Nicolai Kantorei een kort bezoek aan Waalwijk. Het Duitse koor is gevormd uit scholie ren en studenten, waarvan het jongste lid 14 en het oudste lid 30 jaar is. In samenwerking met de Liedertafel Oefening en Vermaak gaf het koor uit Unna in de Ned. Herv. Kerk aan de Haven een con cert waarvoor wel een grotere be langstelling had kunnen bestaan. Wei werd het concert o.m. bijge woond door 't college van B. en W. Het nog jeugdige koor uit Unna (nabij Düsseldorf) opende onder leiding van dirigent Karl Helmut Herrmann met twee liederen, ge componeerd door Philipp Nicolai uit Unna, die beschaafd, stemmig en muzikaal werden uitgevoerd. In de hierna volgende psalm 100, een compositie van Heinrich Schulz voor twee koren werd 'n prachtige samenzang bereikt. Zonder dat naar effecten werd gestreefd werd dit werk glashelder en zuiver van toon gezongen, waarbij vooral de sopra nen opvielen. Een genot was het dit koor te beluisteren. Hierna voer de 't gemengd koor van Oefening en Vermaak uit Hallelujah uit de Messias van Handel, het Ave Verum van Mozart op en 't bekende koor werk Nederland en Oranje. Hierbij voerde Louis Sars de directie en deed dit op zeer bekwame wijze. Na het concert werden beide diri genten door burgemeester Teijssen aan elkaar voorgesteld. Het con- j eert werd afgewisseld met orgel klanken. Na afloop van het con cert werden de Duitse gasten door het Waalwijkse gemeentebestuur op het stadhuis ontvangen. Waalwijk onderhoud, zoals bekend, sinds kort een jumelage met de Duitse stad Unna. De gasten, die momenteel een rondreis door ons land maken, wer- diem op het stadhuis verwelkomd door burgemeester Teijssen, die in dit bezoek een eerste stap zag om 'ussen beide steden een muzikale band aan te knopen. Hierna gaf burgemeester Teijssen een overzicht van het culturele le- ven in Waalwijk, in welk verband hij noemde het bestaan van het Waalwijkse Symphonie-orkest, de muziekschool, twee harmonieën, een Jachthoorncorps, twee zang- en drie toneelverenigingen, de Jeugddrum band, twee Gilden, het Schoenen museum, Bibliotheken en in de toe komst een Cultureel Centrum. Pas toor Dr. Guntlach beantwoordde op sympathieke wijze het welkoms woord van burgemeester Teijssen. Nadat men nog enige tijd gezellig was samen geweest, vertrokken de Duitse gasten naar Heerlen. WAALWIJK Vrijdagavond hul digde de afdeling Waalwijk van de Ned. Kath. Grafische Bond twee gouden jubilarissen. Het waren de heren J. van Engelen en Chr. Litz roth die voor hun 50-jarig lidmaat schap in café De Molenvliet in de bloemetjes werden gezet. Bijna alle leden van de afdeling Waalwijk waren aanwezig toen de heer P. van Engelen (een zoon van de jubilaris) als voorzitter van de afdeling de feestavond opende. Hij noemde de huldiging van twee gou den jubilarissen een uniek gebeu ren. Dat was ook de heer H. Flier- man, bondspenningmeester, van me ning. N'amens 't hoofdbestuur dank ten hij de heren Van Engelen en Litzroth voor het werk dat zij in het belang van de bond hebben ge daan. De mannen van het eerste uur, zoals de heer Flierman de ju bilarissen noemde, weten wat er in de voor-oorlogse jaren voor werk is verzet, om tot deze organisatie te komen. De heer Flierman bood de beide jubilarissen een kist siga ren aan. Een verrassing was de zil veren bondsspeld die het Bondsbe- stuur aan de heren v. Engelen en Litzroth had toegekend. De heer Flierman ging vervolgens nader in op de betekenis van de Grafische Bond. Hij gaf uitvoerige toelichtingen op de diverse instel lingen waarbij de behartiging van de belangen van het persoonlijke lid voorop blijft staan. De jeugdi gen riep hij op tot scholing en vor ming door middel van cursussen op het A. C. de Bruin-Instituut, om zich zo verder te kunnen bekwa men. Namens de afdeling Waalwijk bood de heer J. van Engelen, pen ningmeester, de jubilarissen nog 'n presentje aan, terwijl hij de dames een fraai boeket bloemen schonk. De heer J. van Engelen werd nog gehuldigd door de heer C. de Ron de, voorzitter van de personeels vereniging van de Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Hij roemde de periode waarin de jubi laris een belangrijke bijdrage had geleverd in de totstandkoming van ,,De Echo van het Zuiden". Met genoegen denken we aan deze tijd terug. Je wist hoe je kleur in het leven kon brengen. Letterlijk en figuurlijk. De heer De Ronde bood een fraaie vishengel aan, wetend dat de heer Van Engelen in de zomermaanden nogal eens aan de Maaskant te vin den is. Door direktie en personeel van drukkerij A. Tielen zal de ju bilaris nog gehuldigd worden 'in verband met zijn 50-jarig jubileum bij dit bedrijf. De heer Litzroth dankte aan het slot van de bijeen komst, mede namens de heer Van Engelen. Spelersoverzicht uit de wedstrijd SSC - Arnemuidcn De gouden N.K.G.B.-jubilarissen. Links de heer Chr. Litzroth met echt genote; rechts de heer van Engelen en echtgenote De in het kamp van SSC met veel spanning tegemoet geziene wed strijd tegen Arnemuiden is voor de Vrijhoevenaren in een prachtige overwinning geëindigd. Als om drie uur scheidsrechter Van Gastel het sein tot de aftrap geeft is het met een SSC, dat ten aanval trekt doch Arnemuiden weet deze aanval te onderbreken. Ilun afwerking is ech ter niet juist en opnieuw komt SSC terug. In de 10e minuut volgt een goede voorzet van Van den Broek en uit een scrimmage voor het doel weet Smits zijn club de leiding te geven: 10. De SSC-ers worden nu danig aan gevuurd door hun supporters en men blijft een grote druk uitoefe nen op het doel van Van Belzen. In de 13e minuut denken we Kuijs- ten zien te doelpunten doch ook dit schot heeft geen succes. Hij schiet recht in de handen van Van Belzen. Doordat de SSC-ers het meest in de aanval zijn dringt de achterhoede soms iets te ver op naar voren en dit leidt in de 18e minuut tot de gelijkmaker. De Ridder van Arne muiden geeft een verre pass naar zijn voorwaartsen en de goede mee gekomen Poortvliet rent met de bal naar voren en geeft deze door naar R. van Belzen. Doelman Tref fers, die het gevaar ziet aankomen, tracht door zover mogelijk uit zijn doel te komen van Belzen het sco ren te beletten, doch dit gelukt hem niet. Met een keurig schot weet Arnemuidens rechtsbuiten de stand 0p ii te brengen. Dit onverwachte tegenpunt van Arnemuiden is het sein voor SSC om de zaken nog iets steviger aan te pakken. Bij een goede aanval van SSC wordt de bal door Van den Broek goed voor doel gebracht. De Ridder komt iets ongelukkig te vallen en valt met een hand op de bal. Iedereen denkt, dat SSC een strafschop krijgt toe gewezen, maar de goedleidende Van Gastel wuift de protesten weg. Toch zou spoedig weer succes ko- men aan de SSC-zijde. Een aanval, geleid door Smits, brengt de bal bij Den Rooijen en op zijn beurt geeft deze door naar Van den Broek die een prachtige voorzet geeft en nu heeft Kuijsten wel succes. Want met een goede kopbal brengt hij de stand op 21. SSC aangemoedigd door dit succes blijft nu gevaarlijk het doel van Van Belzen belagen, maar met inzet van alle krachten kan Arnemuiden nog stand houden. Aan de overzijde zien we De Rid der, die met Poortvliet, toch wel de gevaarlijkste man uit de voor hoede is, een enorm hard schot af vuren op het heiligdom van Tref fers Doch ook Treffers verkeert in prima vorm al moet hij de bal tot hoekschop verwerken. De genomen hoekschop wordt weggewerkt en meteen zijn de SSC-ers weer in de aanval. Via v. d. Schans krijgt Fa ro de bal en hij weet enkele Arne- muidenaren te passeren maar zijn schot gaat over. In de laatste mi nuut voor de rust zien we nog een goede aanval van SSC. maar zowel Van den Broek als Kuijsten weten hiervan niet te profiteren. De rust gaat in met een 21 voorsprong voor SSC. Na de hervatting, SSC heeft de krachtige wind nu mee, zien we di rect al een aanval van SSC en slechts met de grootste moeite weet doelman Van Belzen het schot van Van den Broek tot corner te ver werken. Uit de genomen hoekschop weet SSC geen voordeel te trekken, maar in de vijfde minuut is het toch weer raak. Via Den Rooijen komt de bal bij Smit* die hem direct doorgeeft naar Kuijsten. Deze pas seert enkele tegenstanders en geeft een op maat aangegeven voorzet, waaruit Faro de stand op 31 weet te brengen. SSC wordt nu duidelijk de meerdere van de Arnemuidena- ren. In enkele minuten moeten zij enkele hoekschoppen toestaan die echter achter het doel terecht ko men. Maar SSc gaat onversaagd door en uit een jgoede aanval, geileid door Faro, weet Den Rooijen met een goede kopstoot doelman Van Belzen op keurige wijze te ver schalken en het is 4-1 voor de Vrijhoevenaren. SSC gaat meteen door en nadat de bal bij Van der Schans terecht is gekomen passeert hii vier of vijf tegenstanders en met een harde schuiver brengt hij de stand op 51. Het pleit voor de Arnemuidenaren, dat zij ondanks deze grote achterstand toch moedig volhouden en we zien een mooie kopbal van R. van Belzen maar net over de lat gaan. SSC dringt nu ver naar voren en daarvan weet De Ridder handig gebruik te ma ken. Hij krijgt de bal uit een verre pass van zijn achterhoede en ste vent recht op het doel van Treffers af. Deze komt uit zijn doel en pro beert De Ridder het. schieten te be letten door hem bij zijn been te grijpen. Dit ontgaat scheidsrechter Van Gastel niet en hij wijst dan ook onverbiddelijk naar de witte stip. Poortvliet weet uit deze straf schop de achterstand te verkleinen tot 52. Het einde komt dan met een zeer verdiende 52 zege voor de SSC-ers. Scheidsrechter v. Gas tel uit Breda heeft deze middag 'n zeer goede leiding te zien gegeven. De reserves van SSC wisten de lastige uitwedstrijd tegen BWR uit Roosendaal met 01 te winnen. SSC 4 zegevierde met 6—0 over HN'C 3 en SSC's A-jetigd bleef met 5o de baas over de jeugd van RKDVC uit Drunen. JEUGDHARMONIE SOPHIA BEHAALDE TWEEDE PRIJS Op het Federatief Muziekconcours van de Ned. Federatie dat gehouden werd door de Harmonie „l'Echo des Montagnes in de Stadsschouwburg te Tilburg, bij gelegenheid van haar 100-jarig bestaan heeft de Jeugd- harmonie van Sophia's Vereeniging de 2e prijs weten te behalen. Zij kwam uit in de tweede afdeling harmonie met het verplich te werk „Tête Campagnarde" waarvoor zij 46 V2 punt toegekend kreeg. Het vrije werk was „Partita Breve", een vijfdelig stuk waarvoor 47 punten kreeg. Totaal dus 93M> punt. De harmonie staat onder leiding van de jonge musicus de heer H. Muskens en heeft de jeugd van Sophia in vier jaren op een hoog niveau weten te brengen. De uitgevoerde werken zijn verre van eenvoudig geweest en op het technische deel van de beoordeling was zij zelfs heel goed; het waren alle hoge cijfers. Reeds 3 keer heeft zij een eerste prijs behaald, doch nu zij voor het eerst in deze afdeling moest deelnemen was de hoogste sport van de mu zikale ladder nog wat te hoog. Een volgende keer wel ST. NICOLAASACTIE VAN DE WINKELIERS Enige winkeliers ter plaatse hebben weer zoals andere jaren in de sinterklaastijd een actie van start doen gaan met zeer aantrek kelijke geschenken. Dit zal ongetwijfeld de inkoop van artikelen in het dorp bij de Loonse winkeliers zeer bevorderen. Voor 'n bedrag van f. 2,50 ontvangt de koper al een bon, dat eien prijsvraagformulier is. Dit kan •-/orden ingevuld en ingeleverd. Hierdoor dingt men mee naar zeer waardevolle prij zen. Op 5 december worden de prijzen be kend gemaakt. Veel prijzen zijn er nog wel ke op de vrijdagen 10, 17 en 24 november en op 1 december bekend gemaakt worden, nl. twee per genoemde datum, per deelne mende winkelier. De deelnemers zijn: de firma's M. Hoe sen, P. Horvers. A. Jansen, C. de Jong, Mart. de Jong, fa. Van Leest, Jos v. Loon, Riek Moonen, J. Mutsaers. E. v. d. Sanden en Ria van Son. De fa. Bruurs heeft een eigen initiatief, waaraan eveneens zeer aan trekkelijke prijzen zijn verbonden. Zegslieden van de Spaanse lucht vaartmaatschappij Iberia zijn te ruggekomen op een eerdere ver klaring dat de ontploffing van een bom mogelijk de oorzaak is ge weest van het verongelukken van het Caravelle-straalvliegtuig, dat zaterdagavond in Engeland neer stortte. Alle 37 inzittenden wer den gedood - In het dienste geheim zijn Russi sche militaire eenheden in Frank rijk begonnen aan gezamenlijke oefeningen met Franse troepen in het kader van een Russisch-Frans militair uitwisselingsprogramma, zo heeft het Britse zondagsblad Sunday Telegraph gemeld. Verder zouden de twee regeringen onder handelen over gemeenschappelijke stafbesprekingen en het uitwisse len van stafofficieren bij eikaars militaire hoofdkwartieren. Hoewel Frankrijk militair niet meer in de NATO is geïntegreerd is het nog steeds lid van de verdragsorgani satie.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 5