WAALWIJK JmTaissch C. Pulles woensdag kon. onderscheiden X vu os» m Jeugdbelangen hield feestelijk appél Sterk, slank en gezond! BERINGS' Roggemik A. C. van de Voort N.V. m APPELS n v Toewijding Honderden 23 23 Feestdag voor bejaarden was groot succes Jeugdcarnaval in Be Lindeboom 11 nov. SICSL- boormachines met hulpstukken; ¥®©rliciitingsav©Bi«i BCNMTP - Waalwijk was groot succes I EEN GOUDEN HING met haar lievelingssteen 40 jaar bij A. en J. de Kort KMTV houdt con- taktavond in muziekschool BINNENSCHILDERWERK EN BEHANGWERK P. van Assen Onderscheiding Appels de vriend van uw-goederen-onderweg HgLfc WAALWIJK iPIÉ TEL. 04160-4031* prachtige cadeaux Sprang-Capelle Capelle Financiële steun Drunen Gouden bruiloft echtpaar van Wezel- Haarbosch Reeds 33 jaar Sinterklaas zaterdag 18 nov. in Waalwijk De afd. Waalwijk van de R.K. Bond van Bejaarden en Gepensio neerden hield dinsdag 7 november haar jaarlijkse feestdag. De dag werd ingezet met een H. Mis in de Bernadettekerk, opgedra gen door de adviseur van de afde ling Pastoor Vos van de St. Cle- mensparochie, die tevens een korte predikatie hield. Zo goed als alle le den woonden deze H. Mis bij. Na de H. Mis kwamen allen bijeen in de feestzaal van deze dag (café 't Vosje) waar een welvoorziene kof fietafel gereed stond die alle eer werd aangedaan, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef, 's Avonds om 20.00 uur kwam men wederom in de zaal van 't Vosje bij een voor het bijwonen van een feestavond. Het bestuur had voor de leden voor de nodige consumptie bonnen en een rokertje gezorgd, terwijl de damesleden werden ge trakteerd op gebak. De stemming zat er al direct in, mede dank zij het optreden van het Amusements orkest The Flying Stars en het ko mische duo Hermans en Jansen. De deelnemers uit Besoyen en de An- toniusparochie werden 's avonds per bus gehaald en na afloop weer naar huis gebracht. Al met al is deze feestdag voor de oudjes wederom uitstekend geslaagd. Door het comité Kinderkarnaval zal voor de jeugd van 12-16 jaar 'n speciaal kinderbal worden gehou den op zaterdagmiddag a.s. van 2 tot 5 uur in de zaal „De Linde boom" /in de St. Antoniusstraat. Als speciale attractie zullen dan de jeugdige deelnemers kennis kun nen maken met de nieuwe jeugd prins van Waalwijk, welke bij die gelegenheid uit de afgevaardigden van de diverse Waalwijkse jongens scholen gekozen zal worden. Broe der Romualdus zal nog een waar dige hulde geboden worden van wege zijn fêtêring welke afgelopen zomer plaatsvond, in verband met het vele werk dat hij steeds belan geloos heeft verricht voor de jeug dige karnavalsvierders in Waalwijk. Binnen zeer korte tijd zal het orga niserend comité een bijeenkomst beleggen met de andere Waalwijkse karnavalsclubs om het program voor de a.s. karnaval uiteen te zetten. Het comité zal gaarne van alle be staande karnavalsclubs en eventu eel nieuwe karnavalsclubs de ad ressen ontvangen van de secretari aten, welke dan worden ingewacht op het adres Thorbeckelaan 23 in Waalwijk. Alle grote en kleine schoenlappers en schoenlapsters wordt een prettige 11/11 viering toegewenst, 's Avonds wordt het 11/llbal gehouden voor de volwas senen. Hout-, Board- en Triplexhandel Grotestraat 389, Waalwijk tel. 3246 Kreitenmolenstraat 105 Udenhout tel. 596 Heerlijk na het scheren AFTER SHAVE LOTION /JstOkfl, rOR MEM" Zuiverend en ontsmettend, sti mulerend en verfrissend is de heerlijke AFTER SHAVE LO TION - ARDEN FOR MEN. Hoe U zich ook scheert, elek trisch of niet, AFTER SHAVE LOTION - ARDEN FOR MEN heeft altyd een heilzame in vloed op de huid en. door de frisheid zelfs op Uw humeur. Nu in exclusieve St. Nicolaas-verpakking Dépositaire Parfumerie COB v. d. WIEL Waalwijk, tel. 04160-2623 quini en „Valse uit de 2e Suite pour deux pianos" van S. Rachma ninoff en „Jamaican Rumba for two pianos" van A. Benjamin. In Hotel Verwiel hield de afdeling Waalwijk en Omstreken van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde een avond voor leden en genodigden. Het eerste succes van de avond was wel, dat allen aart het vriendelijk verzoek van 't bestuur, om op tijd aanwezig te zijn, hadden voldaan. Nadat de voorzitter een welkomst woord had gesproken, hield de heer J. Voordauw uit Boscoop, een cau serie, opgeluisterd met kleurige lichtbeelden. In een kort woord vooraf besprak de heer Voordauw O O 0 1 Keuze uit: brillant, robijn, granaat, opaal, amethyst, turkoois, saffier, aquamarijn enz. Ook met parel of cameé. Prijzen vanaf 45.- Ringen met BRILLANT vanaf 105. Een charmante MEISJESRING reeds vanaf 25. JUWELIER HORLOGER Grotestraat 231 a, Waalwijk Telefoon 04160 - 2625 0 de voornaamste punten, waarop bij het planten van bollen in tuin of kamer vooral moet worden gelet. Iets nieuws was het „schoonmaken" van de bollen vóór de planting. Het optreden van schimmel en de zgn. „kwade grond" werden vervolgens onder de aandacht gebracht. Aan de hand van kleurige dia's besprak hij hierna de beste soorten bollen en die welke het meest geschikt zijn voor kamercultuur. Na de met grote aandacht gevolg de causerie, ging de voorzitter over tot verloting van een 30-tal doosjes met bollen, die door het bestuur be schikbaar waren gesteld. Velen gin gen na een dankwoord van de voor zitter met een pakje bollen naar huis en menig genodigde gaf zich op als lid van de vereniging, die zulke avonden kan organiseren. Unaniem werd besloten om in november weer in Hotel Verwiel bijeen te komen. Het was in alle opzichten een succesvolle avond. Door de Kon. Ned. Toonkunste naars Vereniging afdeling Oost- Brabant zal op vrijdag 10 november 's avonds om 8 uur in de Waalwijkse Muziekschool, WÜhelminastraat 4, een contactavond worden gehouden. Op deze avond zal een select pro gramma ten gehore worden ge bracht dat zal worden geopend door een samenspeelgroep o.l.v. de heer W. van den Heuvel. Deze groep zal uitvoeren: „Vogels in het bos" van Maite Breurkens (9 jaar) en .Spaan se dans' van Halter. Verder zullen Bert van Zoest (viool) en Noortje van Woerden (piano) voor het voet licht treden met Sonate in F van A. Vivaldi., waarna Joanneke van Esch (fluit), Joop van Gemert (pi ano) en Jan de Vetten (cello) So nate in G van G. F. Handel zullen vertolken. Dick Mooy (fluit) en Kees van Bavel (piano) zullen vervolgens „Sonate für Flöte und Klavier" van P. Hindesmith ten gehore brengen, terwijl Lyda Verhoeven-Van Gent (piano) en Kees van Bavel (piano) het concert zullen besluiten met Sonate for two piano's van B, Pas- Voor al Uw Boekelaerstr. 60, Waalwijk Tel. 04160 - 3945 Bedrijfsleider Verweij Schildersbedrijf Leerdam, Gorinchem, Waalwijk Burgemeester Teijssen speldt de heer Pulles de Koninklijke onderscheiding op (Van onze verslaggever WAALWIJK - Uit handen van burgemeester Teijssen ontving woens dagmorgen de heer C. Pulles (62) de ere-medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Dit ge beurde tijdens een bijeenkomst op het directiekantoor van Schoenfabriek A. en J. de Kort N.V. in Waalwijk. De heer Pulles was woensdag namelijk 40 jaar werkzaam bij deze onderne ming. Direkteur J. de Kort bood de jubilaris naar het gebruikelijke cou vert met inhoud ook een fraai pols horloge aan. In zijn toespraak wees de heer De Kort er op dat het jubileum valt in een tijd dat het economisch leven in Nederland niet zo best marcheert. ,,Het afgelopen jaar is de import weer gestegen. Dit probleem is geen conjunctureel verschijnsel maar een structureel probleem. De concurren tieverhoudingen zijn volkomen ver anderd. Onze concurrenten zijn niet de binnenlandse ondernemingen maar de buitenlandse schoenenconcerns bin nen de EEG. Als in 1970 de tolgren zen weg zijn wordt de concurrentie nog heviger". De heer De Kort be treurde het dat de marktverhoudin gen in de EEG-landen niet overal hetzelfde zijn. Als voorbeeld haalde hij het vooronderzoek aan dat het Bedrijfschap van de Schoenindustrie heeft laten instellen. In de laatste aflevering van het vakblad „Schoenexpress" geeft een schoenwinkelier uit de Kalverstraat in Amsterdam zijn visie op de toe komst van de Nederlandse schoenin dustrie. De heer De Kort ontleende hier enkele uitspraken aan. Zo is de ze winkelier van mening dat de schoenindustrie zich in Italië moet vestigen. Hij ziet de toekomst som her in. Een nadeel vindt hij het ook dat de Nederlandse schoenindustrie te ver van de bronnen (mode) zit. Italië heeft in eigen land leesten en hakkenfabrieken,; terwijl men daar ook direkt de beschikking heeft over nieuwe kleuren. De Amsterdamse winkelier geeft toe, dat er in Nederland nog fabrie ken zijn die goed draaien. De jeugd heeft volgens hem echter geen animo meer om in deze bedrijven te werken. Hij verwijt de Nederlandse werkne mer geen liefde voor zijn vak te heb ben, in tegenstelling tot zijn Italiaan se collega. Achter dit laatste zette de heer De Kort een groot vraagteken. Hij wilde deze vraag ook toespelen aan de vakbonden. „Zolang er in De Langstraat iedere week nog een 40-jarige jubilaris ge huldigd wordt, waarbij steeds de burgemeester aanwezig is, terwijl ook de pers grote aandacht aan deze ju bilea schenkt, is het duidelijk dat on ze industrie werkers telt waarop men kan bouwen. Deze mensen hebben de industrie groot gemaakt. Iemand die geen liefde voor zijn vak heeft houdt het geen 40 jaar vol. U, mijnheer Pulles, hebt lief en leed van deze zaak meegemaakt. Eerst in de stanze- rij later in de hakkenafdeling" ,.U bent een toegewijd werker, die Schoenexpress zou moeten staan in BURGERLIJKE STAND WAALWIJK Beboorten; Antonius L zv A H W van Oorschot van Veldhoven; Johannes H C zv H A van Drunen-Treuren; Jeroen H J C zv J C de Kort-Steenhergen; Hele na C dv J H Scholt-Vos; Ronaldus A M zv M Leijtens-van de Wiel; Ni- colaas F zv N Pol-van Dongen; Ghristianus P J zv C P J Klerkx-van de Bilt; Gerardus M J zv M P C La- ros-van Bavel; Martina C M dv M A Scheutjes-Huijberts te Drunen. Overlijden: Gerrit Bobeldijk, 70 j. echtg. J A Vlasblom; Leonardus Herman, 73 j. echtg. P de Groot; Margaretha Slot boom, 83 j. wed. L van 't Hof; Fran- ciscus T Quaars, 4 weken. Huwelijken: K Verrijt, 27 j. te Vlijmen en G F M van Daelen, 22 j. te Waalwijk; F H van Iersel, 25 j. en J A M van de Ven, 24 j. beiden te Waalwijk; R W Schepers, 27 j. te Mannheim-Secken- heim en A. van Leyen, 25 j. te Waal wijk. Huwelijks-aangiften: M H van den Berk, 22 j. te Den Bosch en F A J van Helvoirt, 23 j. te Waalwijk; H L J M van de Wouw, 23 j. te Enschede en G G C Inper- mann, 22 j. te Waalwijk; T H Ha mers, 25 j. en J A Segers, 24 j. bei den te Waalwijk; P L Schulz, 27 j. te Eindhoven en A J van Alphen, 20 te Waalwijk; P D Avontuur, 24 j. J Hol, 22 j. beiden te Waal- 3 en M wijk. als een van de vertegenwoordigers van al die werknemers die weten wat er in hun vak te koop is. Namens de direktie biedt ik U, naast het gebrui kelijke couvert met inhoud, ook een horloge aan", aldus de heer De Kort, die ook voor mevr. Pulles en voor de kleinzoon van de jubilaris een ge schenk had. „Een van de vele getrouwen van dit bedrijf is vanmorgen gehuldigd. U mijnheer Pulles betekent een sterke schakel in deze onderneming. Als ik terugdenk aan de beschouwing van de heer De Kort wil ik bij U de nadruk leggen op de elementen toewijding, zorg en vakbekwaamheid. In de af gelopen 40 jaar hebt u blijk gegeven van grote vakbekwaamheid. Vandaag is het dan ook terecht een feestdag", aldus burgemeester Teijssen, die de heer Pulles als voorbeeld voor de werknemers stelde. Vervolgens speld de hij de jubilaris de ere-medaille op. „Een ere-teken dat u helemaal ver diend hebt". Ingekomen: J M A Stübbe van Loon op Zand; J Liebregts en gezin van Brussel; M Basusta van Eindhoven; H I van Liempt van Breda; C E H M Dinge- mans van Den Bosch; H Kreeft van Utrecht; A J IJzermans van Soest; E A Strikkers van Loon op Zand; J A M van Spijk van Vlijmen; A C Damen van Drunen; L A J van Os van Vlijmen. Vertrokken: A L M Veldkamp naar Heerlen; A A Richters naar Den Bosch; J M Duister naar Vlijmen; D S Waterreus naar Hoogeveen; J M T W Pijnen burg naar Tilburg; J H Kleijn naar Dein Bosch; F H Siebers naar Etten ca; J A Weterings naar Breda; P C A van Delft naar Loon dp Zand; G M van Engelen naar Roermond. APPELS RIJDT 2 x PER WEEK OP DENEMARKEN Nieuwe twijg aan de wijd vertakte Appels boom: met ingang van 1 novem ber rechtstreekse lijndienst op Denemarken. Twee maal per week heen en terug. Vanaf inladen tot en met aflevering houdt Appels uw goederen onder zijn hoede. Vrachten boven 2V2 ton worden van huis tot-huis vervoerd zonder overladen. De organisatie van Appels loopt gesmeerd. Dat geldt voor goederen vervoer naar alle landen van de wereld. Belt u eens met Appels.. Een informa tief gesprek kan de basis zijn voor sneller en goed koper vervoer. staan in onze winkel uitgestald. 't Is nu de beste tijd om uw Sinterklaasgeschen ken te kopen. U kiest rustiger uit een groter assortiment. Drogisterij Parfumerie Stationsstraat 63 Waalwijk BURGERLIJKE STAND Geboorten: Marinus Leo z.v. L. de Haan en A. Christ; Maria Elisabeth d.v. C. N. Schalkwijk en W. voor de Poorte. Huwelijken: j. K. Quirijns en C. J. E. van den Hoven; A. Crezee en A. van Vuuren. Ingekomen: A. A. Stam van Loon op Zand. Vertrokken: J. M. Vos e.v. Esseling naar Loon op Zand; W. J. F. M. Jacobs naar Nijmegen; C. M. C. Heurter naar Raamsdonk. DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de dok- tersdienst worden waargenomen door dok ter Van Tuijn, Vossenbergselaan 21, Kaats heuvel, tel. 04167-2006. KERKDIENSTEN Zondag 12 november 1967: Ned. Herv. Kerk Sprang, 9.30 en 2.30 uur: ds G. Wursten. Geref. Kerk Capelle, 9.30 en 3 uur: ds G. van Duinen van Den Haag. Geref. Kerk Sprang, 9.30 en 4.30 uur: ds W. R. Barkema. Geref. Gemeente Juliamalaan, 9.30 en 3 u.: I ppcH i pp et HERDENKING HERVORMING DOOR JONGEREN Op woensdag 15 november a.s. 's avonds om half 8, wordt in het Hervormd Jeugd centrum te Sprang een herdenkingssamen komst van de hervorming gehouden door de jongeren uit de hele streek, onder het motto: „Zingt een nieuw lied". Het pro gramma voor deze avond luidt: opening; meditatie over 'Hervorming en lied'; zang; verhaal; pauze; voordracht; opdrachtspal; film: 'De 95 stellingen'; sluiting. De jon geren uit de hele omgeving worden hier verwacht, van Heusden tot Tilburg en de Langstraat. NUTS LEZING Voor de maatschappij tot nut van 't al gemeen, departement Waalwijk, zal op dinsdag, 14 november, in zaal Hotel Ver- wiel te Waalwijk, een lezing met lichtbeel den worden gehouden door de heer D. v. d. Meulen over „Israël gezien uit Arabisch land". Gelet op de gebeurtenissen die zich thans in het Midden-Oosten afspelen is het wel zeer belangrijk om deze lezing bij ie wonen. Aanvang 8 uur. Internationaal centrum voor transport, expeditie douane en opslag s In de zaal van café 't Vosje kwamen vrijdagavond de leiders en leidsters van diverse jeugdgroepen, verenigd in de Stichting Jeugdbelangen, van de pa rochies St. Jan en Bernadette bijeen voor hun jaarlijkse Sjeba-appel. Het hoofddoel van dit appel was een kleine tegenprestatie voor het vele belange loze werk, dat door de leiders van de hobbyclubs ,,De Terp" en van de ver kenners voor de jeugd wordt gedaan. De heer J. de Waal, voorzitter van Jeugdbelangen, constateerde in zijn openingswoord dat vooral door de groei der Bernadetteparochie de belangstelling onverwacht groot is geworden. Het Terpgebouw is, al dus de heer De Waal, eigenlijk ai te klein geworden. De instelling noemde de heer De Waal een rijk bezit. Bijna honderd oudeïen zetten zich als bestuursle den, stafleden en leiders of leidsters in voor de vrije tijdsbesteding van de jeugd .Niet alleen is dit zeer verheugend, doch tevens een be wijs, dat goed georganiseerd jeugd werk, waar een beetje felheid en enthousiasme thuis hoort, zichzelf uit eigen waarden en krachten continueert. De heer De Waal had veel waar dering voor de grote financiële steun van het kerkbestuur van St. Jan, bij de investeringen fn het hoofdkwartier van de Verkenners en in het Terpgebouw. Tegenwoor dig, aldus de heer De Waal, noe men we dit projecten op het ter rein van het welzijnsbeleid. In de toekomst echter zal er wel een wet telijke regeling komen om voor dit soort projecten subsidies te kunnen krijgen. De directeur van de R.K. Levensschool, de heer Hardesmeets, vertelde hierna het een en ander over de totstandkoming van de Commissie Werkende Jeugd. Door een groep dames en heren, voor 95 pet. afkomstig uit 't vor mingswerk voor de Werkende Jon geren werd in januari j.l. het initi atief genomen om te komen tot een zgn. „Open Huis" voor jongens en meisjes van 14 tot 18 jaar, die daar dan pretentiloos bij elkaar kunnen zijn. Straks hoopt deze commissie, die uit 4 dames en 4 heren bestaat, te kunen starten. De commissie ziet deze instelling als een voortzetting van het jeugdwerk voor de kinde ren die te groot zijn geworden voor Maandag vierden de heer en me vrouw A. van Wezel-Haarbosch, wo nende Grotestraat 130 in Drunen, hun gouden huwelijksfeest. De buurtbewoners van het gouden paar hadden ervoor gezorgd de dag voor het bruidspaar en hun familie tot een onvergetelijke te maken. Tus sen hun woning en de St. Lamber- tuskerk was op tal van plaatsen een fraaie versiering aangebracht. In een door een aantal bruidjes voortgetrokken auto, werd het gou den paar naar de St. Lambertuskerk gereden, waar ter hunner intentie een plechtige H. Mis van dank baarheid werd opgedragen. In café gez. Elshout werd 's middags een druk bezochte receptie gehouden. Onder de velen die gelukwensen kwamen aanbieden waren o.a. bur gemeester Mr. H. Stieger en ge meentesecretaris Elshout, evenals deken Werner vergezeld van één zijner kapelaans. De bruidegom is in Drunen geboren en getogen, de bruid is Kaatsheuvelse van geboorte De heer A. van Wezel (77) en zijn echtgenote (74) wonen nog maar 9 jaren in de kom van de gemeente Drunen, Hun werkzame leven brachten zij voor het grootste ge deelte door in de omgeving van Fel- lenoord, aan de rand van hef na tuurgebied, waar zij een boerderij hadden. Hoewel het echtpaar het nu in het hart van Drunen uitste kend naar zijn zin heeft, noemt de heer van Wezel de overgang van zijn boerderij in Fellenoord naar 't hart van Drunen groot. de hobbyclubs. Tijdens een onder houd met deken P. Maessen en de heer J. de Waal was het de heer Hardesmeets gebleken, dat de fi nanciële basjis voor deze (nieuwe loot .van het jeugdwerk: .reeds vei lig is gesteld, zodat we met de plan nen klaar zijn en zo vlug mogelijk hopen te kunnen beginnen. De heer A. de Kort gaf namens De Terp een beknopt overzicht van de sport-, spel- én hobbyclubs, waar 30 lei ders en leidsters wekelijks 350 kin deren op aangename, wijze bezig houden. Met genoegen kon de heer S. Hooy- mayer constateren dat de Andreas Zijlmansgroep na 33 jaar nog prima draait. Momenteel zijn er 6 afdelin gen n.1. kabouters, twee welpenhor des, junior-verkenners, wilde vaart, loodsen en de staf. Een afdeling Gidsen wordt binnenkort opgericht. 22 leiders en leidsters gaan de 150 leden voor. De beschikbare ruimte, begint voor de Andreas Zijlmans groep echter precair te worden en ernstige vormen te gaan aannemen. Nadat deze overzichten de gang van zaken bij het jeugdwerk had den belicht, was het het trio Jan Mol. Bart Bergmans en Co. dat bij het nu volgend samenzijn voor het gezellig ammusement zorgde, waar in dit trio volkomen slaagde. Zaterdag 18 november zal St. Ni- colaas, de grote kindervriend, weder om zijn traditionele bezoek aan Waal wijk brengen. Direct na zijn intocht in Amsterdam, zal de Sint naar Waal wijk vertrekken, om daar om 14.30 uur met zijn boot, die de fraaie naam draagt van „Rodrigo da Triana", te arriveren aan de oostkade van de ha ven. Vanaf de sluis in de Waalwijkse haven waar de boot om 14.15 uur ar riveert, zal de harmonie St. Crispijn zich eveneens aan boord begeven en op de tonen van dit muziekkorps, gaat de tocht dan verder voor het laatste eind door de haven naar de oostkade. De Sint zal eveneens ver gezeld worden door de zeeverkenners en een groot aantal' Zwarte Pieten. Aan de oostkade gaat het gezelschap aan land. Evenals in het verleden hebben de Katholieke jonge midden standers van Waalwijk wederom de organisatie van de intocht voor hun rekening genomen. Voor hun om vangrijke taak hebben zij de mede werking gekregen van de zeeverken ners van de Andreas Zijlmansgroep. De tocht van St. Nicolaas en zijn Zwarte Pieten door Waalwijk, zal door twee muziekgezelschappen wor den opgeluisterd, n.l. door de harjno- niet St. Crispijn en door het japht- hcornkorps Cornu Copiae. Tevens zullen een aantal reclamewagens mee rijden. De route van de stoet is als volgt: Emmikhovensestraat; Grotestr.; Sta tionsstraat; Wilhelminastraat; Grote straat 'en Raadhuisplein. De Sint zal op het bordes voor het stadhuis door burgemeester J. Teijssen worden be groet 'en toegesproken. Ook St. Nico laas zal het woord voeren en $ich evenals de burgemeested tot de onge twijfeld talrijke aanwezigen richten. Na deze plechtigheid zal de heilige man zich terugtrekken om enige rust te nemen.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 23