Vraag naar personeel in oktober sterk gestegen Expositie Het Landschap in Nederlandse prentkunst u ziet het in een oogwenk Stassar Raad van Waspik gaf krediet voor scholenbouw 40 jaar Chr. gymnastiekver. „Kracht en vlugheid" Veel belangstelling voor contakt- avond Toonkunstenaars VOORAL IN METAALSECTOR IN MISSIEHUIS IN KAATSHEUVEL KLASSIGE SCHOOL IN WASPIK-BOVEN 7- DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 13 NOVEMBER 1967 Kulturele kring Vlijmen biedt leden aantrekkelijk pro gramma Jeugdwerkloosheid onze kollektie brillen is "hip" Volleybal Tafeltennis Capelle Sprang-Capelle Monumentenzorg H.N.C. ÜMHC „Waalwijk Wit Zwart Waspik 9 •Ki In de maand oktober heeft daling van het aanbod en een zeer sterke stijging van de vraag, op de cijfers van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Waalwijk een stempel gedrukt. Er was over de hele linie belangstelling voor nieuwe arbeidskrachten. Op deze veranderingen is vooral de vraag van de N.V. Lips in Drunen naar personeel, o.a. voor haar nieuwe aluminiumwalserij, van in vloed geweest. Van eind september naar eind oktober daalde het aanbod van 55 naar 45 personen. In dezelfde peri ode nam de vraag toe van 60 naar 162. Behalve door de N.V. Lips werd dit hoge vraagcijfer ook beïnvloed door de Verolme Scheepswerf te Heusden. De werkgelegenheid in het Ge west Waalwijk noemde de nieuwe directeur van het Gewestelijk ar beidsbureau beslist niet alarmerend. 'De heer Maas noemde de situatie o.a. in, de,.sector schoenen en, leder op dit ogenblik vrij stabiel. Er is slechts een lichte neiging tot toena me van de werktijdverkorting. Het aanbod bleef ongeveer gelijk, ter wijl de vraag naar personeel hier ipog altijd 245 bedraagt,zodat het ianbod niet mét de vraag overeen stemt. Trouwens een doorzettende sanering zal toch altijd wel een ze ker aanbod te zien blijven geven. In de andere sectoren van aanbod en vraag heeft de maand oktober de gewone situaties te zien gege ven. Het aanbod in de bouw steeg, zoals gebruikelijk van 62 naar 96. Ten aanzien van het aannemen van nieuw personeel spreekt hier met de winter voor de deur wél enige voor zichtigheid uit. In de schoen- en le idersector steeg het aanbod van 47 naar 49. Het totale aanbod steeg van 500 naar 563. Deze stijging /komt behalve, in de bouw ook voor in de groep Minder Validen en Min- der Geschikten. Het aanbod in deze /laatste groep is sinds de conjunctu rele veranderingen eigenlijk iedere maand gestegen, Waren er in sep tember 1966 nog maar- 85, eind sep tember; 1967-waren het er reeds 188 en op net ogenblik reeds 203, het geen in deze sector 40 pet. van het totale ftanbod betekent. Het einde van de|e stijging, waarvan de se- De Kulturele Kring Vlijmen is er voor hét seizoen 1967-1968 wederom in geslaagd haar leden een uitste kend en gevarieerd programma te bieden. In Vlijnien zelf spelen de toneel groepen „Proloog" en „Ernst en Luim" resp. „De Grote Liefde" van André Roussin op 24 november a.s. en „Kantoor aan huis" van Wim Bisehot op 9 februari 1968. Ook in de aula van de abdij Mariënkroon treden op 12 januari 1968 het Trio Pim Jacobs en zangeres Rita Reys op. In de Bossche Stadsschouwburg „Casino" speelt zich de rest van 't programma af. Daar kunnen de Kringleden tegen sterk gereduceer de prijken op 15 november a.s. de musical „De Stunt" van Guus Vleu gel, met in de hoofdrol Jasperina de Jong, gaan zien; op 21 januari 1968 „Fiësta Guitana"; op 8 maart 1968 de voorstelling van de cabaret groep „Pepijn" met Paul van Vliet en op 16 april een voorstelling van „Ensemble". Uit de voorstellingen reeks yan, de Bossche Filmclub zal nog een keuze worden gemaakt. Men /kan zich als lid aanmelden bij de Boerenleenbanken en bij de afdeling Bevolking van het gemeen tehuis. Voor jongeren, via het Kul- tureel Jongerenpaspoort en voor echtparen geldt daarbij een belang rijke reductie op de contributie. lectie-ontslagen wel de voornaam ste oorzaak zijn, is echter nog lang niet in zicht. De jeugdwerkeloosheid (tussen 14 en 19 jaar) is voor het Gewest Waalwijk van weinig betekenis en betreft nog geen 10 pet van het to tal e aanbod .waarvan een deel hier van dan nog jongeren betreft, die in de bouw thuishoren. Het aantal werkloze jongeren tussen 19 en 24 jaar is iets groter. De geboortegol ven van net na de oorlog spelen hierin mee .10 tot 15 mensen heeft men in het Gewest Waalwijk aan het werk op GSW-objecten. De aanleg van riolering in Heus den waarvoor een Rijkssubsidie van 275.000,werd verkregen zou naar de mening van de heer Maas het aantal weer iets doen toenemen. Dit zijn eigenlijk ook mensen die aan het werk zijn, ondanks zij als werklozen staan ingeschreven. Wat het werkeloosheidpercentage be treft is dit voor Nederland 2,4 pet. t.o.v. de afhankelijke mannelijke beroepsbevolking. Voor het Gewest Waalwijk is dit cijfer 2,6 pet. Eind oktober lag dit voor het rayon Waalwijk op 2,8 en voor het rayon Dongen op 2 pet. Met 3,5 pet. steekt Noord-Brabant hier ver boven uit. De heer Maas sprak er zijn vreug de over uit, dat een commissie Veld kamp de werkgelegenheid in de schoenindustrie onder de loep zal gaan nemen. In samenwerking met de bureaus Beerenschot en Van Spaendonk uit Tilburg zal deze oud minister de zaak doorlichten, niet omdat het in deze sector zo moei lijk gaat, maar uit voorzichtig heid en met het oog op de toe komst. Van het werk van deze com missie wordt over de hele linie veel verwacht. Alle prijsklassen, vele kwaliteiten, kleuren en modellen STATIONSSTRAAT 88 WAALWIJK OWvOc heeft zich na twee ne derlagen goed hersteld. Er werd met 21 van Sarto 3 gewonnen. In de eerste set werd een aanvankelijke achterstand van 9-13 omgebogen in een 15-13 winst. De tweede set was met 15-7 duidelijk voor Sarto 3. De derde set had een bijzonder span nend verloop, via 6-8, 6-10, 8-12 won OWvOC tenslotte met 15-13. In de permanente tentoonstellings zaal van het missiehuis ,,St. Antoni- us" te Kaatsheuvel, welke jaarlijks zo'n drie- a viermaal voor dit doel wordt gebruikt, is van 11 tot 27 no vember een expositie ingericht. De tentoonstelling Het landschap in Ne derlandse grafiek van de 16e - 18e eeuw, is samengesteld uit een kleine particuliere verzameling van ruim 50 prenten. Men vindt erin geen grote namen als Rembrandt, Hercules Se- ghers. Het werk dat van andere kun stenaars aanwezig is, is niet steeds het meest presentatieve, de bladen zijn niet steeds de beste drukken. Toch heeft deze expositie een zin, zelf in versdhillend opzicht. Op de eerste plaats levert zij mogelijkheden tot contact met een onderdeel van de vaderlandse kunst, dat veel te weinig bij het merendeel der mensen bekend is. Juist met deze minder belangrijke prenten, die geen afstand scheppen door museum-allure, zal het contact makkelijker tot stand komen. Het zijn dit soort prenten als op deze tentoon stelling, welke jong en oud in de Donderdag vertrok het eerste team naar Tilburg om daar De Gras schoppers te bekampen. Alleen Ri- ny van Veldhoven wist 2 van zijn 3 partijen te winnen, alsook het dubbel met Henny v. d. Gouw. TTVW, gehandikapt door het niet meespelen van Henny v. d. Gouw, is zaterdag naar LUTO geweest om daar te trachten om met 2 man de overwinning uit het vuur te sle pen. De wedstrijd werd al snel om gezet in een prachtige overwinning. Riny van Veldhoven won zijn drie partijen met groot vertoon van macht. Bert Wijkmans had er meer moeite mee, maar de wil oip te win nen deed de tegenstander door de knieën gaan. Met deze overwinning blijft het eerste team van TTVW volop in de running. Het is het tweede team weer niet gelukt om de punten in Waalwijk te houden. Er is er wel voor ge werkt. Ook hier werd met een in valler gespeeld voor Sj. Paulides. Hiervoor was C. Dekkers opgesteld. Harry van Veldhoven kon het ook niet winnen, evenmin als B. Hurk- mans. 16e - 18e eeuw in handen kregen, die een deel van hun leven waren. Op de tweede plaats laat deze ex positie zien, dat men ook in deze tijd nog met enig succes pogingen kan doen, met eenvoudige middelen een verzameling van klassieke grafiek tot stand te brengen, mits het gebrek aan middelen evenredig is met de lust tot verzamelen. Tenslotte moet de bezoe ker van deze tentoonstelling er op gewezen worden, dat de aard van de grafische kunst in vroeger dagen we zenlijk anders was dan momenteel. Het eigentijdse grafische werk heeft veelal een dominerende decoratieve functie, het is van groot formaat en is bedoeld aan de wand gezien te worden, waarbij men rustig een flin ke afstand kan bewaren. De formaten van 't oude grafische werk zijn veel al klein, het is niet bestemd voor de wand, maar bedoeld in de hand be keken te worden en eventueel in map pen te worden bewaard. Het detail speelt er een veel be langrijkere rol in. In vele gevallen be gint dit werk eerst tot zijn recht te komen, wanneer men het nauwkeurig in zijn details van zeer nabij en met veel aandacht bekijkt, waardoor het genoegen van de bezoekers aan deze tentoonstelling, die dagelijks van 10 tot 12 en van 14 tot 20 uur geopend is, aanzienlijk zal worden vergroot. Een paar van de voornaamste Neder landse etsers waarvan prenten op de ze tentoonstelling te zien zijn: Esaias van de Velde, Nicolaas Berohem, Karei Dujardin, Paulus Potter, Anto- nie Waterloo, Hendrik Goltzius, Hendrik Goudt, Jan van de Velde, Jacob Ruysdael. 9f Bij de ingekomen stukken voor de vergadering van de raad van Was pik was een goedkeuring van G.S. voor een kredietaanvrage ten be hoeve van de bouw van een 6-kias- sige lagere school in Waspik-Boven, zodat thans met de bouw kan wor den begonnen. Ter uitbreiding van de nieuwe meisjesschool in Waspik- Beneden met twee lokalen, stelde de raad een krediet van 157.200,- beschikbaar. Als de plannen in deze zullen zijn gerealiseerd, zal er in Waspik en Waspik-Boven aan een gemengd publiek lager onderwijs worden gegeven. De jongensschool is n.l. door de inspectie voor verder gebruik on geschikt verklaard. In het bedrag van 157.200,voor de uitbreiding van de meisjesschool met twee lo kalen, is een bedrag van 20.000, begrepen voor de inrichting, en 2200,voor renteverlies. Burgemeester H. C. Welling zei erg blij te zijn met deze twee nieu we scholen, die aan de meest mo derne eisen zullen gaan voldoen. Het bedrag per leerling als vergoe ding in de kosten van onderwijs werd op advies van B. en W. met 5,verhoogd en gebracht op 75 gulden. In het gebouw van het Willem van Oranje College te Waalwijk Besoijen, vierde de Chr. Gymnas- tiekverjeniging „Kracht en Vlug heid" het 40-jarig bestaansfeest. In de muziekzaal was er 's middags 'n druk bezochte receptie en 's avonds voor leden, donateurs en genodig den een feestavond. Onder de velen, die de jubilerende vereniging kwa men gelukwensen, was ook burge meester J. Teij'ssen, die vergezeld was vÉjn de wethouders J. v. Hees- wijk en C. v. d. Hoven. Veeftig jaar, aldus burgemeester Teijsseai in zijh felïcitatiewoor4,..is een betekenende'leeftijd, een mijl paal om op terug te zien naar alles wat wiérd bereikt, n.l. geest en sa menwerking in eigen gelederen en bereidheid tot medewerking aan al gemene festiviteiten. U waart een belangrijke noot in de Waalwijkse samenleving, aldus burgemeester Teijssen. die 't bestuur dank bracht voor 411es wat dóór „Kracht én Vlugheid" voor de Waalwijkse ge meenschap is gedadrfI Gij hebt een belangrijke bijdrage geleverd tot de vorming van uw leden en hen iets meegegeven voor hun latere leven. De burgemeester hoopte dat „Kracht en Vlugheid'! hr de.: kamende jaren zal groeien èh bloeien. Met dezfe woorden besloot hij zijn gelukwens namens de vereniging „Koninginne dag". Hierna sprak de heer Wachtels- v. d. Berg, die vooral de positieve bijdrage tot vrijetijdsbesteding me moreerde. De voorzitter van de Kon. Ned. Christ. Gymnastiekbond, de heer Boeft, roemde het zeer belangrijke werk dat „Kracht en Vlugheid" in Brabant heeft verricht en dat heeft gedaan op verantwoorde wijze, zon der sportverdwazing. Namens de Bond overhandigde hij een couvert met inhoud. Namens de Sportraad van Waal wijk voerde de heer W. Snels het woord en voegde bij zijn gelukwen sen een bijdrage voor aanschaffing van nieuwe uniformen voor de Drumband van „Kracht en Vlug- i heid". Verder kwamen gelukwensen aanbieden: Kunst en Kracht, Baard wijk; ONI, Sprang-Capelle; Kring Brabant-LimburgVeteranenvéreni- ging „Ons Huis"; de directie van 't Willem van Oranje College; de oud leider, de heer Hurkmans; oud-voor- zitter, de heer Vrij; de leidster, mej. L. Vos; Jeugdvereniging Ichlus; Hallelujah; Kerkvoogdij; K.V. Jo- ,zua: Diaconie van de Ned. Herv. Kerk Besoijeri; E.lVLS. Almkerk; N.C.V.B.; Cornu Copiae; Ds. Vink; W.J.K.; „Pro Patria" Sprang-Capel le en; harmonie St. Jan. Van N.V. Scheepswerven Ruiten berg kocht de raad een stukje grond aan de Havendijk van 236 m- voor 3,per m2. Omdat dit grenst aan een perceeltje van 231 c.a., werd hier éen bouwperceeltje verkregen. Tegen enkele bepalingen, waaronder het gemeentebestuur een gedeelte van de oude Veerweg aan 't open baar verkeer had onttrokken, maak te G.S. geen bezwaren, reden waar om een nieuw en gewijzigd besluit in deze kwestie werd genomen. Naar aanleiding van het ontwerp van de lijst van beschermde monu menten in Waspik, zoals dit door monumentenzorg werd vastgesteld, geven de bestuurderen van Waspik de minister van cultuur in overwe ging de boerderijen Benedenkerk straat 85, 't Vaartje 12 en Vrouw- kensvaartsestraat 22 van deze lijst af te voeren, omdat óf sloopver gunningen zijn afgegeven, öf de oorspronkelijke toestanden van de panden niet meer bewaard zijn ge bleven, öf deze panden in zeer slechte staat verkeren, öf zij een obstakel voor het verkeer vormen. Tevens stellen zij de minister er van in kennis dat 't voor 't behoud van de panden Benedenkerkstr. 73 en Vrouwkensvaartsestraat 11 9 noodzakelijk is terstond maatrege len tot herstel te treffen. De fraaie boerderij in Waspik-Boven, van de kinderen Kemmeren, wordt thans niet meer bewoond. Aan de panden die op de ontwerplijst voorkomen, op het voorbereidend voorstel dus, kan vanaf dit moment niets meer worden ondernomen zonder toe stemming. De gemeenterekening 1965 werd ter nader onderzoek in handen ge geven van de heren H. de Bont, A. Kools en Th. Smits. Vóór de ver gadering riep de voorzitter een wel kom tot de heer A. v. d. Broek, die wegens ziekte lange tijd afwezig was. De belangstelling bij mijn ziek te ondervonden, aldus1 dé heer V, d. Broek, zal voor mij een stimulans zijn mij nog meer voor de belangen van de gemeente in te zetten. Westerterp bezorgde Rust Roest in de 18e minuut de leiding: 10. Even tevoren schoot dezelfde spe ler, tegen de paal. HNC herstelde zich en wist met een fraaie kopbal van Kees Mandemakers gelijk te maken. Eén: minuu; .later echter had Rust Roest opnieuw de leiding toen Hoekstra een voorzet vdn Wes terterp benutte: 21. In de tweede helft begonnen de HNC-ers een fel offensief. Er ontstonden gevaarlij ke momenten voor het Eindhoven- se „del:: Maar doelpunten bleven Uit. Rüst Roest had geluk toen kort voor het einde De Bie tegen de paal schoot. Het heeft tot 10 minuten in de tweede helft geduurd, voordat in de wedstrijd Waalwijk 1Rapide 1 de grote ommekeer kwam. Op dat ogenblik pas schoot rechtsbinnen Fr. de Jongh zijn ploeg naast die van de Hulstenaren. Voor die tijd waren de Waalwijkse heren wel voortdurend in de aanval geweest, maar de Waalwijkse ploeg étaleer- de een zo grote machteloosheid, dat men eerder zou denken met een degradant dan met een kampioens pretendent te doen te hebben. In de eerste helft was Rapide bijna de gehele tijd in het defensief, maar een uitval bezorgde de Hulstenaren eën kostbare voorsprong, terwijl KMHC zich maar systeemloos bleef vastdraaien in de Rapide-defensie. Na de thee aanvankelijk hetzelfde spelbeeld, maar na de gelijkmaker was het „feu sacré" er ineens weer. KMHC begon veel beter te draaien en na 5 minuten kon R. Petit KM HC op winst zetten, terwijl enkele seconden voor tijd dezelfde speler de marge iets ruimer maakte: 31. De concurrenten DES en Liberty speelden tegen elkaar in Kaatsheu vel. DES trok aan het langste eind en de stand aan kop is nu: Waalwijk 8 6 1 1 13 199 Liberty 8 6 0 2 12 219 DES 8 6 0 2 12 15—9 De Waalwijkse dames verloren voor de achtste maal in successie. Ditmaal delfden zij met 03 het ACTIE VERBOUW CHR. VOLKSBOND Het bestuur van de Vereniging Chr. Volksbond heeft een actie op touw gezet om medewerking van de ingezetenen van voormalig Sprang te verkrijgen om te ko men tot realisering van de plannen tot uit breiding en modernisering van het vereni gingsgebouw Chr. Volksbond. In een cir culaire worden de plannen uiteengezet en wordt er door het bestuur op gewezen dat het verenigingsgebouw voor dit deel van de gemeente onmisbaar is en nu reeds bijna vijftig jaar in een behoefte heeft voorzien. Uitbreiding en modernisering is echter ge wenst, waarvoor de fininciële steun van de bevolking wordt gevraagd. Ook met het verlenen van arbeid door metselaars, tim merlieden, sohilders enz. is het bestuur zeer blij. In de week van 13-18 november zal de actie plaatsvinden, die naar wij hopen niet zonder resultaat zal blijven. Naast een hy potheek die bij het C.N.V. kon worden ver kregen, is nog een bedrag van f. 20.000, - nodig om tot uitvoering van de plannen te geraken. Voor de rust gaven beide partij en elkaar niet veel toe. maar in de tweede helft was Wit-Zwart ster ker. De uitstekend spelende kee per J. Polak van Zwaluwsë Boys keerde verschillende gevaarlijke ballen. Na een half uur kwam Wit- Zwart op 10 toen G. Dorremans een fraaie sombinatie met J. Ie Sa ge besloot met een doelgericht schot. Twee minuten voor het ein de moest het beter spelende Wit- Zwart toch nog een gelijkspel toe staan. B. Beversluis kopte de bal uit een hoekschop van P. Polak in het Capelse doel: 1—1. VOETBALCLUB VERGADERDE In de cantine bij Elzenhage vergaderden de leden van de voetbalclub „Waspik". De aangekondigde bestuursverkiezing, aftredend Zijn W. Baaten en P. v. d. Elshout, werd aangehouden. Een financieel verslag en opening van zaken omtrent de stichting van de cantine. waren de volgende agenda punten. Het bestuur zal de'volgende verga dering met een ontwerp voor een nieuiwe contributieregeling komen. De intreegelden voor de wedstrijden op Elzenhage werden van f. 0.75, gébracht op f. 1, - De volgen de vergadering zal worden belegd op don derdag 23 november a.s. VERKEERSONGELUK Op de weg tussen Waspik en 's Graven moer is de heer A. Treffers uit Waspik- Botven donderdagavond met zijn volkwagen- busje omgeslagen. Verblind door het licht van een tegenligger raakte de heer Treffers met het rechter voorwiel van zijn wagen een paaltje naast de weg. Hierop sloeg dé auto over de kop waarbij de heer Tr. uit de wagen werd geslingerd. Met ingedrukte borstkast en kneuzingen werd hij op de weg gevonden. Dokter Wijffels, geassisteerd door EHBO-er J. Rekkers, verleende me dische hul.p. Een brancard van een EHBO- post werd gehaald waarop het slachtoffer naar het ziekenhuis in Waalwijk werd over gebracht. De toestand was niet levensge vaarlijk. De auto werd zeer zwaar bescha digd. De bestuurder van de tegemoetkomen de auto, waardoor de heer Treffers werd verblind, heeft kennelijk, niets van het on geluk gemerkt. RAADSLEDEN GAAN DAGJE UIT Dinsdag 14 november gaan de leden van de gemeenteraad met hunne dames een dagje uit. De analen wijzen uit dat het elf jaar is geleden dat de vroede vaderen van Waspik bij hun jaarlijkse uitstapje zich door hun ega's lieten vergezellen. De reis gaat naar het nieuwe Schiphol. In de avonduren zal men een bezoek brengen aan het Amsterdamse Carré waar een jubileum revue van Snip en Snap wordt opgevoerd. Tussen de bedrijven door zal men aan éen diner aanzitten. AARDGASMEDEDELING Vanaf maandag 13 november tot en met vrijdag 17 november zal in de Raadhuis straat tegenover de Boerenleenbank het voorlichtingscentrum van het aardgascen trum Oosterhout zijn opgesteld. Maandag en donderdag zijn de openingstijden van 10 tot 12, van 2 tot 3 en van 7 tot 9 uur. DANKSTOND VOOR HET GEWAS In de Ned. Herv. Kerk, alhier, zal a.s. dinsdagavond een dankstond voor het ge was worden gehouden. In deze dienst zal voorgaan Ds. Huizinga. Dit jaar is het 60 jaar geleden dat de Algemene Bedrijfsgroepen Centrale werd opgericht. De afd. Sprang-Capelle van deze bond zal dit feit herdenken op a.s. vrijdag avond, 17 november in het cultureel cen trum Zidetwinde. De heer in 't Veld, lid van het hoofdbestuur van de A.B.C. zal een kort propagandistisch woord voeren, waar na de avond verder zal worden opgeluisterd door het dans-orkest het „Ba-He-Na"-trio. De afd. Sprang-Capelle zal er zeker in sla gen hun leden een' genoeglijke avond te be zorgen. DIENSTJUBILEUM Óp 24 november a.s. zal de heer Vos, besteller bij de P.T.T. alhier, het feit her denken, dat hij voor 25 jaren bij de poste rijen werd aangesteld. Het zal de jubilaris deze dag zeker niet aan belangstelling ont breken. BALAVOND Op zaterdag, 18 november a.s. zal in het cultureel centrum een balavond worden ge organiseerd waarbij de muziek zal worden verzorgd door het dansorkest „The Row dies" uit Waalwijk. BARAK-CONCOURS De biljartvereniging H.M.S.gevestigd in café De Witte Brug, aan de Nieuwevaart, alhier, zal van 16 tot en met 19 november groot barak-concours houden. De i woensdag en vrijdag zal het voor - ic.htmrfPoontrnTYi 7iin rfoninon/l xmn I I I ior I hoofdprijs van dit concours is een vet ko nijn, terwijl er elke dag een dagprijs be schikbaar is. Liefhebbers van barakken kunnen dus hun hart ophalen in café De Witte Brug. VOLLEYBAL Zaterdagavond werd te Tilburg de wed strijd Sarto 6 - Explosie '67 (2e klas da mes) gespeeld. De dames van Explosie '67 hebben zich hier uitstekend hersteld van de nederlaag van hun eerste com petitiewed strijd. De uitslag was 1 ij2 in het voordeel van de Sprang-Capelse dames. De setstan den waren 15 - 2, 7 - 15 en 13 - 15. Dinsdag a.s. wordt in de sporthal Zidewinde de wed strijd Explosie '67 - Dionysiys 2 (dames) onderspit tegen de dames van For- I gespeeld. Iedereen is van harte welkom a.s. ward. - dinsdag. In de aula van de Waalwijkse Mu ziekschool hield de afdeling Oost- Brabant van de Kon. Nederlandse Kunstenaarsvereniging vrijdagavond een contactavond die grote belang stelling trok. Deze contactavond was belegd om een inzicht te krij gen in het werk van de Muziek school. Nadat de genodigden door de di recteur van de Waalwijkse Muziek school, de heer H. C. Timm, wa ren verwelkomd, stelde de heer W. v. d. Heuvel zijn samenspeelgroep aan zijn gehoor voor. Deze groep, samengesteld uit leerlingen van de Muziekschool, bespeelt velerlei soor ten instrumenten. Het eerste num mer „Vogels in het bos" werd op zeer lofwaardige wijze uitgevoerd, waarbij wel mag worden vermeld, dat dit werkje werd gecomponeerd door Maite Breurkens, leerlinge van de Muziekschool. Deze speelde de melodie aan de piano voor en het schoolórkest werkte verder het ge geven instrumentaal uit. Hierna werd nog dè Spaanse dans van Hal ter ten gehore gebracht. Met beide nummers oogstte de samenspeel groep veel succes en kreeg van de volle zaal een hartelijk, verdiend applaus. Vervolgens voerde Bert v. Zoest (viool) tesamen rhet Noortje van Woerden (piano) op zeer ver dienstelijke wijze de sohate in F van A. Vivaldi uit, terwijl Jqanne- ke van Esch (fluit) met Joop van Gemert aan de piano eéh zeer mu zikale vertolking gaf van de sonate in G van G. F. Handel. Tijdens het tweede gedeelte van de uitvoering, die werd verzorgd door leerkrach ten van de Muziekschool, speelden Dick MoOy (fluit) én Kees v. Ba- vel (pianp) op voortreffelijke wijze de sonate „für Flöte und Klavir" van Paul Hindesmith, terwijl Lydg Verhoeven-van Gent en Kees vari Bavel eveneens veel succes oogst ten met een drietalwerken voor 2 piano's n.l. sonate van B. Pasquini Valse uit de 2e suite van van S. Rachmaninoff en Jamaican Rumba van A. Benjamin. De voorzitter van de Toonkunste naarsvereniging, de heer van den Berg, spfak aan het slot/van deze contactaVond een woord van dank tot de medewerkers van deze muzi kale avond, waarvan de, aanwezi gen zeer hebben genoten. Op uit nodiging van de heer Timm zullen de leden van de vereniging de con tacten verder voortzetten. lichtingscentrum zijn geopend van 10 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Hier kunt u alle mo gelijke inlichtingen krijgen en kenbaar ma ken wat er met uw gastoestellen moet ge beuren, ombouwen of vernieuwen; dit i.v.m. de overschakeling van mijngas op aardgas. WASPIK - RAAMSDONK Waspik en Raamsdonk benutten hun vfije zondag door op Elzenhage een oefenpar- tijtje te spelen. Veel meer hield de ontmoe ting ook niet in. De wedstrijdinzet was niet bij alle spelers even groot. Raamsdonk ging duidelijk het best van start. Toch moest het tot in de 35e minuut op een doelpunt wachten. Een foutieve terugspeelbal bracht Rienus Oomens ,in de gelegenheid te scoren, 0-1. Ook het doelpunt waarmee Waspik in de 30e minuut van de tweede helft naast Raamsdonk kwam was een fout van de ver dediging. Een schot van Kees Smits ging tussen handen en benen van de doelman van Raamsdonk naar het net. Het plaatsen liet in deze wedstrijd nogal wat te wensen over. Goede aanvalsacties waren te zeld zaam. En met name de verdediging van Waspik kwam enkele malen goed weg. ATAK WON VAN SARTO Bijzonder enerverend is de volleybalwed strijd Atak-Sarto in de Taxandriahal te Waalwijk verlopen. Middels setstanden 15 - 11 en 15. - 3 kwam Atak met 2 - 0 vóór te staan. Kennelijk maakte de gedachte „we zijn er" zioh van de Waspikkers mees ter. Sarto dacht daar kennelijk anders over. Het team kwam verrassend terug. Met 11 - 15 tastten de Tilburgers het moreel van Atak duidelijk aan zodat de 4e set voor hen een walk-over werd: 2-15. 2-2 dus. Onder hoogspanning verliep de beslissende slag waarbij Atak met 18-16 op het nip pertje aap bet langste eind trok. Twee kost bare winstpuntjes dus voor Atak. Atalc 2 verloor met 2 - 0 van Minenco. Atak'3 Versloeg eveneens met 2 - 0 de man nen van Madju. De B-jeugd ging met de zelfde cijfers tegen Sarto ten onder. GESLAAGDE 11 -11-VIERING In de zaal van Het Nieuwe Centrum te Waspik-Boven waar de carnavalsvereniging De Hooglanders bij gastheer Van Etten het 11 -11-feest vierden ging bet er buitenge woon gezellig aan toe. Het BaHeNa-trio uit Baarle Nassau had hierin een wezenlijk aandeel, maar ook de Hooglanders zelf hebben kennelijk de ware carnavalssfeer te pakken. Uitbundig werd om 11 over 11 de verenigingsprins Alfred Schorwinsky binnen géhaald. Secretaris Jos Gommers stak nog een welverdiende pluim op de féêstmutsen van de heer en mevr. van der Velden.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 3