wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt Uitgaan in het weekend m Allround Riats op hitparade in opmars SINTER KLAAS IS JARIG Utrechts popfeest ontvangt 45 Nederlandse beatgroepen Musis Sacrum Apollo Bemeenschapshuis El Mas Lido Romantica Zidewinde om antiek^ en charme in goud 8. 8- 8. 8. 8. 8. 8 8. 8. 8.8.8.8.8.8.8.8.8.8.8.8-8.8.8.8.8.8. i Berg en Dal m 500 ENGELSE HIPPIES IN MARGRIETHAL i VAN MIL ;ho Show! JPPELS n V Een man en een vrouw tiet grootste verhaal aller tijden Winnetou Jonge zondaars Een liefde van twee weken Django Zoetwatermatrozen Sprang-Capelle Kaatsheuvel Hockey BANKETBAKKERIJ Ons MARSEPEIN varken is geslacht. Uw MARSEPEIN keurslager I sinterklaas is jarig 30 cm. Stereo langspeelplaat ook Mono afspeel baar. „Sinterklaas is jarig"! met 26 St. Nicolaas- liedjes onderbroken door een St. Nicolaas hoor spel met leuke geluidseffecten, gezongen door het kinderkoor „De Pepernoten" o.l.v. Rutger van Mazijk met begeleiding van Orff Instrumen tarium. Een bijzonder leuke opname voor de kinderen verpakt in luxe album met de volledige teksten van de liedjes. Speelduur ongeveer 45 minuten. Voor de sensationele prijs van Verkrijgbaar in de Discobar van uw Warenhuis. VROOM DREESMANN Volop werk Belangstelling Appels de vriend van uw-goederen-onderweg WAALWIJK TEL. 04160-4031* VRIJDAG 17 NOVEMBER 19G7 88e JAARGANG No.92 De tcho van het Zuióen Uitgever ÏVaalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) 0,3G p. mnd. (1,20+10 ct.inc.K.) f l.SC p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief B .reaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdens'raat 8, teL 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Claude Lelouch's „Un Homme et une Femme", de officiële Franse in zending voor het Eilmlfes'tival te Cannes 1966, deelde samen met Pietro Germi's „Signore e Signo- rini" de eer van de Gouden Palm. „Een man en een vrouw" is een verhaal van een bovenal simpele liefdesgeschiedenis tussen een we duwe en een weduwnaar, een on opgesmukt maar tegelijkertijd speels en geraffineerd verslag over een voudig liefdesgeluk. De man en de vrouw ontmoeten elkaar wanneer zij hun kinderen van de kostschool afhalen Door ingenieuze flash-backs gedurende de lange gesprekken die zij voeren wordt het duidelijk dat de man en de vrouw steeds meer naar elkaar toegroeien. Een ge meenschappelijke maaltijd maakt dat beiden zich tot „ouders" ge vormd zien door hun kinderen. Er volgen in de loop van de film nog meer dergelijke momenten van on uitgesproken geluk, maar de her inneringen van de vrouw aan haar eerste echtgenoot dreigen de idylle tenslotte te verstoren. Of dit dan wel of niet gebeurt blijft nog een open vraag. Donderdag, vrijdag en zondag. Het is niet de eerste maal dat het leven en de werken van Christus worden verfilmd maar met bewuste terzijdestelling van ieder spektakel- fefifect heeft George Stevens dit maal gepoogd een sober, doch vol ledig beeld te geven over dit leven in het Heilige Land van 2000 jaar geleden. Nauwgezet heeft de maker getracht zich tot het onderwerp te beperken en trouw te blijven aan de geest daarvan. De Christusfiguur heeft hij gevonden in de persoon van Max von Sydow, die beroemd is geworden door zijn rollen in de Ingmar Bergman films, de ideale man bleek voor deze moeilijke rol en daarmee zijn Amerikaanse film debuut maakte. Enige andere beken de filmacteurs zijn o.a. nog Charl ton Heston, David MacCullum, John Wayne. Zaterdag, maandag en dinsdag. Old Shatterhand komt in grote moeilijkheden wanneer zijn vriend Winnetou, het opperhoofd van de Apachen, beslist dat hij de martel dood moet sterven omdat Old Shat terhand niet kan bewijzen dat hij eens Winnetou's leven iredde en daardoor mede het plan van enkele blanken kon verijdelen die een spoorweg dwars door het Apachen- gebied wilden aanleggen. Zondag 3 uur. De 19-jarige Anders is verliefd op hét meisje Gerd, de dochter van 'n ongehuwde moeder die moet wer ken om in haar onderhoud te voor zien en daardoor nooit veel tijd heeft zich over de opvoeding van Gerd te bemoeien. Gerd is daardoor met haar 18 jaar al een vrijgevoch ten meisje dat precies doet waar zij zin in heeft. Anders daarentegen heeft andere bedoelingen dan alleen maar een liefdesavontuurtje. Hij zou dolgraag Gerd weghalen uit haar millieu om samen aan een toekomst te kunnen bouwen. Het heeft echter heel wat voeten in de aarde voordat Gerd ervan over tuigd is dat het beter is voor haar en Anders' geluk Vrijdag 11 uur. Brigitte Bardot als Cecile, foto model en vrouw van een Parijse uitgever die in Londen een jonge man ontmoet waarop zij verliefd wordt. Vincent op zijn beurt stelt vanaf het begin dat hij Cecile niet kan missen en volgt haar overal. Tenslotte komt het er op neer dat Cecile toestemt met Vincent op va kantie te gaan naar Schotland. Ze hebben er enige heerlijke dagen, maar de echtgenoot van Cecile hoort er van en bericht haar dat hij haar in Londen komt ophalen. Zij verkeert in twijfel omdat zij aan de ene kant een nieuwe grote lief de ervaart en aan de andere kant maar moeilijk van haar echtgenoot kan scheiden. Vincent tenslotte hakt de knoop door, door 2 tickets naar Hong-Kong te kopen en zelf alvast naar het vliegveld te ver trekken, zodat Cecile even rustig kan overdenken wat zij zal doen. Het einde is dan nogal dramatisch. Zaterdag, dinsdag en woensdag. Django is de zoon van een vogel vrijverklaarde. Wanneer deze door een premiejager is vermoord neemt Django wraak door het lijk te ne men om voor de premie een graf te kopen. Dan blijkt dat de helft van het dorp Django's bezit is gewor den, want zijn vader blijkt door de bankdirekteur misleid te zijn en dus geen misdadiger zoals aanvan kelijk iedereen dacht. Django neemt dan het vaste voornemen Kluster en zijn hele bende uit de weg te ruimen zodat hij ongestoord kan verder leven, want het is wel dui delijk dat Kluster geen rust heeft zolang Django leeft. Donderdag, vrijdag en zondag. Stan en Oliver hebben nog nooit zoveel rare moeilijkheden onder vonden als in „Zoetwatermatrozen" waarin blijkt dat de dikke een twee lingbroer heeft die precies op hem lijkt en dat de dunne ook een twee lingbroer heeft die nogal veel van hem wegheeft. Het mooiste is nu wel dat zij beiden ook vrienden zijn zodat we op een gegeven mo ment twee precies dezelfde vrien denstelletjes tegenkomen die niet erg snugger blijken. Stan Laurel en Oliver Hardy worden er ten minste flink door in de puree ge holpen. Zondag 3 uur. Zaterdagavond treden Bloody Opus op na enkele maanden van afwe zigheid. Zondagavond is het Un chained die de dansavond muzikaal zal verzorgen Club El Mas in Kaatsheuvel heeft ditmaal een heel bijzondere groep gecontrakteerd n.l. The Sir Dallas Group met de nieuwste beat etc., recht uit Amerika. Zaterdag- en zondagavond zijn het The All Stars die de avond mu zikaal opluisteren terwijl zondag middag The Electric Brothers op de planken staan om de jeugd een ge noegen te doen. The Sound Specials zijn er komende zaterdag weer om de vele fans een genoeglijke avond te bezorgen. Zaterdagavond wordt er in Zide winde te Sprang-Capelle een dans avond georganiseerd waaraan The Rowdies uit Waalwijk hun mede werking zullen verlenen. Geef dit jaar een geschenk dat met geen ander is te W, vergelijken: een sieraad. W Blijvend symbool van ■W. genegenheid. W DESLiberty Deze strijd tussen twee van de drie grootmachten in de 3e klasse was voor beide teams zeer belang rijk. De bovenste plaats van Liberty en de aansluiting van DES bij de kopgroep was de inzet. Het werd een spannende, sportieve strijd. DES nam na een fel offensief reeds na 5 minuten de leiding uit een mooie combinatie tussen B. v. Box tel en J. Schalken. Liberty kwam goed terug en wist een dekkings- fout in de DES-achterhoede af te straffen. Het pleit voor DES dat het na dit tegendoelpunt door bleef vechten en na 30 minuten spelen ontstond na een fraaie solo-aktie van W. Wijtenburg een scrimmage voor het Liberty-doel, waaruit B. van Boxtel beheerst wist te scoren. Met de stand 21 brak de rust aan. In de tweede helft begon Liberyt met een fel offensief, dat door de uit stekend spelende DES-achterhoede keurig werd opgevangen. Na dit begin-offensief een wisselend spel- beeld, maar de stand bleef onge wijzigd.. Een compliment voor het DES-team, dat op een bijzondere Groteitraat 234, Tel. 231 2 Waalwijk de hammen, het spek, de varkenspootjes en div. worstsoorten van MARSEPEIN liggen voor U gereed. faire wijze zijn laatste kans heeft weten waar te nemen en dat nog een goede gooi naar het kampioen schap kan doen. Dames: DES 1Uden 1 Zondag j.l. trad het eerste dames- elftal van DES voor de tweede maal in deze competitie aan tegen de da mes van Uden. Reeds spoedig bleek dat de gastvrouwen fel gebrand wa ren op een revanche voor de zware nederlaag die zij in het begin van de competitie in Uden geleden had den. Gedurende de eerste helft had DES vrijwel voortdurend een veld- overwicht, waardoor er |reel -ge vaarlijke situaties voor het doel van Uden ontstonden, echter zonder re sultaat. Hierbij dient ook vermeld, dat de uitvallen van de Udense dames eveneens veel gevaar ople verde. Na de hervatting werden de aanvallen van de gasten talrijker. Dit veroorzaakte geheel onnodig paniek in de achterhoede van DES en spoedig keek de thuisclub tegen een 01 achterstand aan. Dit doel punt van Uden, stimuleerde DES echter om met een grote inzet te trachten de opgelopen achterstand te niet te doen. Dit lukte dan ook dankzij een mooi doelpunt van Bri gitte Noordhuyzen en hoewel er aan beide zijden nog kansen ontstonden, werd er niet meer gedoelpunt, waardoor DES 'n alleszins verdiend gelijkspel behaalde. w Stijlvolle ring met diepglanzende cultivé parels 105. The Blue Birds zijn er ook zon dag a.s. weer om de dansmiddag op passende wijze te verzorgen. ducofoon DEN BOSCH - EINDHOVEN - TILBURG - HELMOND 6.- Ex Down Town Jazz Band banjoïst ICo van der Hoeven, jazzslagwerker Louis Debij, Hawaii steelgitarist Frans Doolaard en zanger Steve Bie- sot groepeerden zich op 1 januari '65 als The Riats. Vrijwel onmiddellijk contracteerde het Polydor label de groep met twee composities van lei der Ko ,,The Riatsshake" en Forget Her". Verkoop had de plaat nauwe lijks en aangezien de groep op be roepsbasis wilde werken staat de win ter '65 - '66 te boek als de honger winterNa enige maanden kregen ze vaste voet in cabaret voorstellingen voor land- en luchtmacht in Neder land, Duitsland en Frankrijk. In het najaar '65 contracteerde DURECO de groep 'en produceerde part-time producer Rob Aardse een instrumen tale single in een speciale bewerking voor steel-gitarist: Khatchaturian's ,,Sabeldans"op het OMEGA label, het label waarop ze nu uitkomen. In de zaal doet dit nummer het nog steeds goed maar resulteerde slechts in een 1000 ex. verkoop. Op de manifestatie „Flight to low lands' paradise" ,die op 24 november van 8 uur's avonds tot 8 uur's mor gens in de Margriethal van de Jaar beurs in Utrecht wordt gehouden, zal een groot aantal beatbands en andere groepen optreden. De organisatoren verwachten ruim 10.000 beatfans in Utrecht, onder wie 500 Engelse hippies. Deze populair- culturele manifestatie, die 't groot ste hippiesfeest in N'ederland be looft te worden, staat in het teken van het hippies-evangelie „lief zijn voor elkaar", aldus één der organi satoren, de 23-jarige Utrechtse kun stenaar Bunk Bessels. Engeland vaardigt vijf beatgroe pen naar ons land af, n.l. The Crazy World of Arthur Brown, The So cial Deviants, The Exploding Gala xy (experimenteel vallet), The In credible Stringband en de UFO Lightshows (gekleurde lichtprojek- ties). Uit Amerika komt de San Fran- disco Lightship, 'terwijl uit |An,t- werpen The Pebbles en Adams Re cital acte de presence zullen geven. Nederland is vertegenwoordigd met 45 beatgroepen, waaronder Cuby and the Blizzards, Les Baroques, Ro-d-ijs, Gloria, Rhythmes, Moez Moez and the Apples, Ruby and Dave en Living Kick Formation. Ook drie zgn. free jazz-groepen ko men naar Utrecht, waaronder het Misja Mengelberg Trio. Het publiek kan voorts getuige zijn van het optreden van twee Ne derlandse lightshows, vier dans groepen, acht happeninggroepen en zeven dichters (onder wie Simon Vinkenoog en Jan de Zelfkikker). Het hele twaalf uur durende pro gramma wordt geregisseerd vanaf een centraal geplaatste regietoren. Drie grQte podia zullen constant in gebruik zijn, terwijl op de wanden continu de meest uiteenlopende films worden geprojekteerd. Tussen al deze bedrijvigheid door kan het hippe bezoek in verschillende kraampjes wierook, papieren bloe men, sieraden, feest- en andere ar- De in die tijd free-lance voor DURECO werkende D. J. Cees van Zijtveld probeerde het daarna met 4 composities van leidei Ko echter ook weer zonder resultaat. De zakelijke leiding van Ko had er inmiddels voor gezorgd dat de jongens volop in het werk zaten. Die bewuste 'Sabeldans', blijkt achteraf, is de springplank ge worden voor het vele T.V. begelei- dingswerk. Tony Schifferstein plaat ste de groep in een Nationaal Pro gramma, van waaruit The Riats 'be landden in Studio Stalles, N.C.R.V.'s Jeugdland en Ralph Inbar's VARA Fanclub, nu reeds voor het derde sei zoen als „hacking" voor life optre dens van vele top popartisten. Niet vreemd overigens want The Riats zijn één van die weinige groepen die lezen als een trein, onvermijdelijke voor waarde voor het professionele T.V.- wefk. In '66 werd „Hold Tight" ge coverd, ook nu weer zonder resultaat, daarentegen wel een contract voor 'n tweede luchtmachttournee en zo vlo gen ze o.a. naar NATO haedquarters Fontainebleau en werden in dat jaar door Bargie Ball, Shirley, Ria Valk e.v.a. als dé ideale begeleidingsgroep ontdekt. Voorjaar '67 produceerde Rob Aardse opnieuw twee nummers, covers van de Velvet Underground Nico L.P. „Sunday Morning" en „Run Run Run" op aanraden van Golden Farrings producer Fred Haayen. Ondanks enorme enthousiaste ont vangst in vakkringen, geweldige plugging, geen oplagecijfers. Intus sen is de belangstelling voor C. W. enorm toegenomen en de steel-gitaar van Frans speelt daarbij een grote rol vandaar dat The Riats onder de naam „Nashville Strings" een single heb ben uitgebracht met de titels „Buck's Polka" en „Wired for sound". 1 september j.l. heeft Louis de groep verlaten voor een Duitse toernee met Ester en Abraham Ofarim. Slagwer ker, clarinettist en tenorist Lex Cohen is de „new comer" en hij wisselt re gelmatig met Steve hetgeen de klank kleur-mogelijkheden enorm heeft uit gebreid. Attente clubeigenaren zoals The Riats veelvuldig, zo zullen zij in januari, maart en mei terugkeren in Zandvoort. Recentelijk namen zij in de Decca studio's te Brussel een ste reo L.P. op voor de Duitse markt, met gast-steel-gitarist Frans van Oir- schot en Henk de Fretes op U'kelele (tokkelinstrument met vier stalen sna ren). Deze L.P. zal ook verkrijgbaar zijn op de Nederlandse markt (The golden strings of Hawaii OMEGA stereo/mono L.P. 333.032 11,90). De laatste (zevende single) „Oh Mary don't you weep" blijkt nu voor deze Haagse groep een ,,sure" shot te zijn, eindelijk kan verkoopmaatschappij DURECO deze plaat met behoorlijke aantallen bij de handel plaatsen van daar de aanhef „allround Riats in op mars". Wellicht zit er dit keer een „vierdaagse" in tikelen en zgn. undergroundlitera- tuur tegen goedkope prijzen aan- die van Pam Pam te Scheveningen en schaffen. i de Beat Note te Zandvoort boekten APPELS RIJDT 2 x PER WEEK OP DENEMARKEN Nieuwe twijg aan de wijd vertakte Appels boom: met ingang van 1 novem ber rechtstreekse lijndienst op Denemarken. INvee maal per week heen en terug. Vanaf inladen tot en met aflevering houdt Appels uw goederen onder zijn hoede. Vrachten boven 2xk ton worden van huis tot-huis vervoerd zonder overladen. De organisatie van Appels loopt gesmeerd. Dat geldt voor goederen vervoer naar alle landen van de wereld. Belt u eens met Appels.. Een informa tief gesprek kan de basis zijn voor sneller en goed koper vervoer. Internationaal centrum voor transport, expeditie douane en opslag

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 13