WAALWIJK veRwiel's leöeRWARenhuis Vlijmense Boys heer en meester op zwak spelend Gemert 4-1 cunen VER WIEL ideale cadeaux zijn: f Prof. P. Kwant hield lezing over Marxisme in Dr. Mollercollege 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 27 NOVEMBER 1967 7 Zilveren jubilaris bij Hoilandia ouderwetse feestkoek, slagroomborstplaat. Smaakvolle dozen bonbons van één tot vijfiig gulden LUXE BAKKERIJ ANWB-verlschtings- actie in Waalwijk alge mene vergadering K.O.B. Waalwijk— Heusden Qnza „Opslagplaats van ha tewensen" helpt U kiezen! concert Padvinders kerk dienst in Gerefor meerde kerk I ©®k dit jaar SftD Nicolaas met Zwarte Piet Waspik behaalt verdiende zege op Dongen2—0 Uno Animo en Longa delen de punten: 2-2 Waspik Capelle Vrijdag j.l. was de heer P. L. Meijers uit Dussen 25 jaar in dienst bij de N.V. Ned. Schoenenunie Bloch Stibbe Hollandia te Waalwijk. Tijdens een bijeenkomst op het di rectiekantoor werd de jubilaris al lereerst toegesproken door de pre sident-directeur, de heer D. Stibbe, die de accuratesse en ijver van de heer Meijers prees. Deze is thans werkzaam op de economische afdeling van het be drijf. Hij bood hem een geschenk onder couvert aan en de zilveren Hollandia-legpenning met een oor konde. Bovendien kreeg de jubila ris een getuigschrift van de Ned. Mij. voor Handel en Nijverheid, waarvan hem een draaginsigne werd opgespeld door de directeur, de heer Tabbers. Namens de ondernemingsraad werd de jubilaris hulde gebracht door de heer P. van Zon, die even eens. een geschenk onder couvert aanbood. De heer S. Wentink, voor zitter van de Zilverkring, bood ge lukwensen aan, waarna ten kantore de jubilaris nog werd toegesproken door de heer Th. Linssen, procura tiehouder, en de heer K. Varossieau namens de kantoorpersoneelsvereni ging De Molenwieken. GOUDEN JUBILEUM Op 1 december a.s. zal het 50 jaar geleden zijn dat de heer W. van Roon in dienst trad bij de_„Verenig- de Schoenmachine - Maatschappij", Taxandriaweg te Waalwijk. Op ge noemde datum zal dit jubileum worden herdacht met een feestelij ke bijeenkomst in de kantine van Van Gent Co. te Waalwijk, om 15.30 uur. raditiegetrouw koopt St Nicolaas reeds 100 JA AH bij ons de echte met gember, met kandy, met vruchten, met fon dant. Hij komt er elk jaar op terug, net als op onze overbekende eigen werk Want Sinterklaas is een fijnproever 1 J Grotestraat 309 Waalwijk Tel. 2617 Van dinsdag 28 november tot en met zaterdag 2 december komt de A.N.W.B. met zijn verlichtingsactie in Waalwijk, Oss en Veghel. Waalwijk en Oss werden reeds in het eerste seizoen 1964/'65 van de verlichtingsactie door de A.N.W.B. bezocht. Toen bleken er in Waalwijk van de 522 onderzochte auto's niet minder dan 494 (94,5%) te zijn met onjuist afgestelde koplampen. Ver der waren er 142 wagens, waarvan andere verlichtingspunten niet in orde waren. De équipes van de A.N.W.B. worden in Waalwijk ge stationeerd op het Vredesplein. De verlichtingscontrolestations zijn ge opend op werkdagen van 11.00 uur tot 19.00 uur en op zaterdagen van 10.00 uur tot 16.00 uur. Deze verlichtingsactie begint in Waalwijk en wel op dinsdag 28 no vember ai. BAARDWIJK ONTVING DE SINT Traditiegetrouw heeft Baardwijk dit weekeinde weer het Sinterklaas feest gevierd. Het begon zaterdag met een bezoek van de H. Man aan alle. scholen in Waalwijk-oost. Van af het kanaal kwam hij zondagmid dag via het Hoogeinde Baardwijk ingereden, vergezeld van 20 zwarte Pieten en muzikaal begeleid door harmonie St. Jan en Jachthoorn- koros Cornu Copiae. Na het meer oude gedeelte van Baardwijk ging de route door de nieuwe uitbrei dingsplannen Laageinde I en II. Op cie pastorie kon St. Nicolaas weer van de vermoeiende rit bekomen. Bij 25 Baardwijkse zieken werden gelijktijdig fruitmanden bezorgd. Vanavond (maandag) is er in St. Clemenshof voor de bejaarden het St Nicolaasfeest met de gebruike lijke tractatie. „DE POSTDUIF" WAALWIJK Zondag 3 december a.s. zal Sint Nicolaas met zijn gevolg weer zijn jaarlijks bezoek brengen aan de kinderen van onze leden. 's Middags om 12 uur precies zal hij hiervoor arriveren in het club lokaal bij de heer H. Heesbeen. Zorgt dat u allen op tijd bent, want de Goede Sint heeft dan een zeer drukke dag. OPENSTELLING WINKELS IN DE SINTERKLAASTIJD De winkels in Waalwijk hebben onderstaande openingstijden in ver band met de St. Nicolaasverkoop: van dinsdag 28 november tot en met vrijdag 1 december zijn zij geopend tot 21.C-0 uur 's avonds. Op zaterdag 2 december zijn zij geopend -tot 18.00 uur. Op maandag 4 december tot 21.00 uur en dinsdag 5 decem ber de hele dag tot 18.00 uur. Op donderdag 30 november a.s., des avonds om 19.00 uur, zal de afd. WaalwijkHeusden van de K.O.B. bisdom 's-IIertogenbosch, in hotel „Royai" op het Raadhuisplein te Drunen, een algemene ledenverga dering houden. Tijdens deze vergadering zal ver slag worden uitgebracht van de ge houden kernvergadering op 3 no vember j.l., terwijl tevens de agen da voor de Verbondsvergadering op 27 en 28 december 1967 in Arnhem zal worden besproken, waarvoor 3 afgevaardigden zullen worden ge kozen. Door de weled. heer W. Schoen- j makers zullen deskundige en bruik- bare adviezen worden gegeven om trent verzekering van de leden te gen operatiekosten en ziekenhuis kosten. Ook voor de gepensioneer den zijn deze adviezen van groot belang. Voor leden die tesamen op één adres wonen en die tot hetzelf de gezin behoren, hoeft maar één K.S. betaald te worden. De secreta ris moet dan echter vóór 1 januari 1968 bericht ontvangen: a. welke leden op dat adres wo nen; b. op wiens naam voortaan het K.S. moet worden verzonden. Voortaan kunnen de leden ook contributie per bank laten over schrijven. VROUWENBEWEGING VAN HET N.K.V. afdeling Waalwijk Nu de maand november weer is aangebroken, komen we vertellen wanneer we de St. Nicolaasavond houden binnen de Vrouwenbewe ging; deze zal zijn woensdagavond 29 november om 8 uur in de zaal van de Teresiaschool. We hebben gehoord dat men graag aan het begin van de verga dering een kopje koffie gebruikt en zullen daarom zorgen dat de koffie om 8 uur wordt geschonken. Wil men er dan voor zorgen dat men op tijd is en de vergadering om kwart over acht kan beginnen? Men kan dan eerst luisteren naar de heer E. Hardesmeets, directeur van de Levensschool, die graag iets wil vertellen over de vormings-in- stituten in Waalwijk. Naast de Le vensschool is er ook de jongeren cursus, waar mevr. Jennekens de. leiding heeft en die ook aanwezig zal zijn en dan de Mater-Amabilis- school, waar juffr. Hofmans werk zaam is. Mijnheer Hardesmeets wil een indruk geven van het vormings werk en het ook met enkele dia's toelichten. Daarna is er gelegenheid tot vragen stellen. Het tweede gedeelte van de ver gadering is aan de Sint gewijd. Hoe???, dat weet de Sint. geloof ik, zelf nog niet; maar het komt zeker voor elkaar, samen met zijn knechten. ST. NICOLAAS KOMT BIJ R.W.B. Op vrijdag 1 december zal de goede Sint weer in het sportpark „Elzenhoven" aanwezig zijn om z'n sportvriendjes weer een gezellige avond te kunnen aanbieden. Dit jaar zullen er ±90 pupillen in het clubhuis van RWB gaan genieten van dit St. Nicolaasfeest, dat weer alles zal bieden wat de kleinsten er van mogen verwachten. We ho pen dat ook vele ouders en verdere familie aanwezig zal zijn om mee te kunnen genieten van dit kinder feest. Sportvriendjes, denk er om dat ge op vrijdag 1 december om 6.30 uur aanwezig bent, om de Sint met zijn Pieten, door gezang, op waardige wijze te kunnen ontvan gen. Opvouwbare parapluies voor dames v.a. 18,95 voor heren v.a. 19,95 Pencil parapluies voor dames in div. fant. dessins en kleuren v.a. 9,95 Goede herenparapluies v.a. 9,95 Moderne leren clippertassen, royaal model, 3-vaks vanaf 29,95 Sterke leren actetassen, dubbelvaks, vanaf 16,50 Modieuze leren damestassen, 'n overvloedige keus, vanaf 20,50 Ook skai-damestassen, kies uit honderden, v.a. 9,95 Damesportemonnaies, écht leer, div. kleuren en mo dellen, vanaf 6,95 Herenportemonnaies, écht leer, in velerlei uitvoering, vanaf 4,95 Leren herenhandschoenen met warme voering v.a. 8,95 Fraaie boodschap- en inkooptassen, tientallen modellen vanaf 6,95 Denkt U ook eens aan: portefeuilles, sleutelhangers en étui's, rijbewijs-auto-étui's, leren fotolij sten, bureau sets, sigaren-sigaretten dozen, bijoudozen, schrijfmap pen, omslagen, nécessaires, mappen, documentkoffer tjes, nagelgarnituren, garderobe-borstels en schoen lepels, tienertassen, bridge-étui's, bril-étui's, weekend tassen, billfolds, kleerhangers, muntenbeursjes enz. enz. GROTESTRAAT 264, WAALWIJK KYNOLOGIE In ons vorig nummer vermeldden wij dat de poedels op de Internatio nale Winner-tentoonstelling in Am sterdam zo'n goed succes behaald hebben. Hierbij vergaten wij San- cho van Erikshof van mevr. Bruur- mijn uit Vlijmen te vermelden. Deze behaalde de kwalificatie 3 Uitmuntend. UITSLAG JEUGDTOTO WSC Alhoewel de laatste weken de jeugd- toto-inzet steeds minder is gewor den. mag de Jeugdcommissie van WSC terugzien op een goed geslaag de WSC-jeugdtoto. De Jeugdcom missie dankt hiermede eenieder, die zijn of haar steentje heeft bijge dragen voor het slagen hiervan. De jeugd zal U hiervoor dankbaar zijn. De laatste trekking is met een inzet van 584,50 zegge: vijfhonderd vier en tachtig, vijftig honderste gulden uit de bus gekomen. De eerste prijs, groot f 87,68, is precies geraden door A. v. Crom- ■"oirt. Laageinde 30. J. van Mierlo, Baardwijksestraat 34, Th. van de Gr'endt, Nieuwstraat 2a uit Waal wijk en. G. Witlox. Hoofdstraat 133 en M Didden. Julianastraat 31 uit Kaatsheuvel, die elk in het bezit komen van 17,54. De 'tweede prijs, groot 58,45. is met 584.55 geraden door J. Wil- mont. Stationsstraat 112, Waalwijk. De derde prijs, groot 29,23. is met 584,42 geraden door Th. van Son. Noordstraat 70 uit Waalwijk en H. Heintzberger. Cath. v. Ren- neslaan 5 uit Utrecht. Prijswinnaars kunnen hun prijzen na a.s. woensdag afhalen bij G. van de Ven, Antoniusstr. 89, Waalwijk. In samenwerking met het Waal- wijks Orkest en solisten, zal de Liedertafel „Oefening en Vermaak" te Waalwijk op donderdag 14 de cember a.s. in de Ned Herv. Kerk aan de Haven een concert geven. Onder leiding van L. Sars zullen worden uitgevoerd: „Vesperae So- lemnes de Confessore" van Mozart en „Lauda Pueri" van Pergolesi. „OPEN DEUR '-DAG IN WAALWIJK In de Herman Broerenschool in Waalwijk zal voor de tweede maal een „Open Deur"-dag worden ge houden. Door het schoolbestuur zijn op dinsdag 28 november voor een H~zoek 'nitgenodigd: Maatschappe lijk werkers (sters), raden en ver enigingen van Kinderbescherming, reclasseringsverenigingen voor ge zinsvoogdij en patronage. Concrete informaties over het werk op deze schoolopvoeding van en onderwijs aan zwakzinnige kinderen, wil men verstrekken via het bezoek aan o.a. de klassen. Na de rondgang zal fra ter Philippus de Kort. pedagogische medewerker van het Katholiek Pe dagogisch Centrum in Den- Haag 'n spreekbeurt houden. Na afloop be staat er gelegenheid tot discussie. Zondag speelden de Vlijmense Boys een thuiswedstrijd tegen Ge mert, de ploeg die in de laagste re gionen staat van de ranglijst en die zich in deze wedstrijd voor de volle honderd procent gaf. De eerste aanvallen waren dan ook voor Gemert; enkele goede af standschoten werden op het Boys- doel afgevuurd, maar de Boys werk ten zich van deze druk los en on verwacht kwam het eerste doelpunt voor Vlijmen. Uit een goede voorzet kwam de bal bij K. v. Overdijk, die onhoudbaar inschoof; 10. Gemert kwam nu flink opzetten, maar de Boys-verdediging greep steeds goed in; vooral De Vaan wist van oprui men. Bij een volgende aanval was het de linksbuiten die een goede voorzet gaf en het was K. v. Over dijk die 20 liet aantekenen. Gemert bleef volhouden en enke le malen moest de Boys-doelman zijn kunnen tonen, wat hem goed afging. Maar Vlijmen zat ook niet stil en bij een vrije trap plaatste De Vaan de bal naar de rechtsbui ten, deze zette goed voor en weer was het K. v. Overdijk die scoorde; 3—0. Na de rust pakte Gemert stevig aan en gaf goed spel te zien, doch doelpunten bleven uit. De Boys kwamen zo nu en dan wel opzetten, maar de voorzetten werden niet af gerond. Gemert probeerde het ook nog eens, waarbij hun linksbuiten in het strafschopgebied werd ge vloerd. De strafschop werd in een doelpunt omgezet; 3—1. Dit was even het sein voor de Boys om het wat ernstiger op te nemen en tien minuten voor het einde kreeg Ore mans de bal te pakken en schoot onhoudbaar in; 41. Gemert gaf zich nog niet gewonnen, maar de Boys-verdediging stond geen enkel punt meer toe. Zondag j.l. had ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de Jan cse Rooygroep te Sprang in het ge bouw van de Gereformeerde Kerk te Waalwijk een padvinders-kerk dienst plaats, die naast de welpen en verkenners van de Jan de Rooy groep tevens werd bijgewoond door de „Muggenschansgroep" uit Sleeu- w'jk de Koning Willem II horde uit Raamsdonksveer, en door de Baldewijnhorde uit Heusden. Voorganger was Ds. Kroes, pre dikant van de Ned. Herv. Gemeen te Waalwijk-Centrum. Tijdens deze dienst werd door een tweetal pad vinders de welpen- en padvinders- wet uitgesproken, terwijl Ds. Kroes de Wet van Christus voorlas. Voor zijn predikatie, die met grote aan dacht werd gevolgd, had Ds. Kroes als onderwerp gekozen: „Het raad sel van de Padvinder". Tijdens de gehouden kollekte, zong de Waal wij kse zangeres mej. Nel Dupont op voortreffelijke wijze „Jesus bleibet meine Freude" van Joh. Seb. Bach, t Zij werd daarbij op uitstekende wij ze op 't orgel begeleid door de heer Wachtels-v. d. Berg. Na het geza menlijk zingen van gezang 136 vers 1. 2 en 5, werd de slotzegen gege ven, waarmede deze plechtigheid werd besloten. houdt ZITTING in onze zaak op woensdag 29 november van 2 tot 4 uur. Alle moeders (of vaders) met kinderen zijn welkom. Stationsstraat 24, Waalwijk Telefoon 2809 rSSSi'Ss'SS+'SSSSSSSSs'SS, '>',-,1 ST. NICOLAASFEEST BIJ STAHL Ook dit jaar weer had St. Nico laas alle kinderen van 2 tot 8 jaar een uitnodiging gezonden aanwezig te ziin in de grote zaal van „De Gecroonde Leersse". Na een wel komswoord van de voorzitter der Personeelsvereniging werd de Sint en zijn twee zwarte Pieten een zanghulde gebracht. Hij riep daar na de kinderen één voor één bij zich om vermanende en/of lofprijzende woorden en een mooi cadeautje in ontvangst te nemen. Na een verblijf van ongeveer anderhalf uur te mid den van de kinderen moest de Sint weer afscheid nemen. OPBRENGSTEN De speculaaspoppenactie, ten bate van een nieuw verenigingsgebouw van de Hervormde Gemeente te Besoyen heeft netto opgebracht 2071. De collecte voor het Pro testants Ziekenhuis te Den Bosch bracht in Baardwijk op f 351,-, bij de Gereformeerde Kerk 106,- en bij de Hervormde Kerk te Besoyen 643,30. Een woord van dank aan de dames die kans zagen dit prach tige bedrag bijeen te krijgen, is wel op zijn plaats. OVERWINNING VOOR WAALWIJKSE SCHAKERS In haar derde competitiewedstrijd heeft Waalwijks tweede schaakteam in Tilburg een 64 overwinning behaald op „Wolstad III". Deze ze ge, de eerste in het seizoen, bewijst dat Langstraat II zich, na een wat moeizame start, thans volledig in de derde klas heeft aangepast. Lang straat kon voor deze wedstrijd over slechts 9 spelers beschikken, zodat het team bij de aanvang tegen een Voor de docenten en leerlingen van het Dr. Mollercollege te Waal wijk, gaf de Utrechtse hoogleraar prof. P. Kwant, vrijdagavond een boeiende, levendige en duidelijke uiteenzetting over het Marxisme. De voorzitter van de debattingsclub, die deze avond had voorbereid, de heer Theo van Willigenburg sprak een kort openingswoord, waarna hij het woord gaf aan prof. P. Kwant. Om de theorieën van Marx voor eenieder zo duidelijk mogelijk te maken, kroop hij als het ware in diens huid. Volgens spreker heeft Marx in zijn ideeën afstand geno men van het statische denken. Marx ontdekte als beslissende factor in de sa'menleving, de ontwikkeling van de productiemiddelen, die dus volgens hem het brandpunt van het leven betekende. Hij ging daarbij uit van het bestaan van twee maat schappelijke groeperingen: een on derbouw die de producten voort bracht en een bovenbouw die ze in handen had. Om de statusstructuur te handhaven, beschikte de elite over geweldmiddelen, waar Marx niets anders tegenover kon stellen dan een gewelddadige proletarische Het eerste elftal van Dongen, dat zondag op het Waspikse Elzenhage aantrad, had geen antwoord op de twee doelpunten waarmee Willy Vervoort zijn thuisclub naar triom fen voerde. De uitslag is volkomen in overeenstemming met de krachts verhouding. Waspik, dat al na vijf minuten door Willy Vervoort aan de leiding kwam toen deze zich goed vrij speel de om vervolgens een welgericht schot af te vuren, bleef de strijd be heersen. Met schaarse uitvallen pro beerden de Dongenaren verwarring te stichten in het Waspikse verdedi- gingsblok, maar aanvallend waren de bezoekers niet sterk genoeg om de Waspikse achterhoede uit haar evenwicht te brengen. Met een ko gel tegen de lat, ver in de tweede helft, kwamen de bezoekers toch nog dicht bij een doelpunt. Toen was de stand echter al 20, want ook direct na de aftrap in de tweede helft scoorde Vervoort. Het tweede elftal van Waspik be haalde een verdiende 53 overwin ning op Riel 2. White Boys 1 was zondag plotse ling vrij, omdat Breda zich uit de competitie heeft teruggetrokken. Een belangrijke voetbalwedstrijd heeft Uno Animo zondag gespeeld. Op het Uno-terrein moest worden aangetreden tegen de grootste ri vaal en wel Longa uit Tilburg. Na 5 minuten spelen maakte Wim v. Dongen uit een afstandschot een doelpunt; 10. Dit zou Longa niet dulden, want beide ploegen speel den met hetzelfde élan. Na 10 mi nuten werd uit een kopbal door 'n Longa-speler de gelijkmaker ge scoord. Fel werd er gevoetbald en vijf minuten voor rust werd uit een misverstand tussen Uno's keeper en Spapens, een achterstand genoteerd; 1—2. Na de rust duurde het lang eer de score werd opgevoerd; toch kon worden aangetoond dat Uno Animo in deze helft er een schepje op heeft gedaan. Tien minuten voor 't einde wist v. Wanrooij helaas niet gelijk te maken, zijn schot was goed, maar geen doelpunt. Even later bracht Broeders de stand op 2—2 door mid del van een strafschop. Eenmaal kreeg K. Pijnenburg nog een kans, doch zijn schot kwam tegen de paal. SINTERKLAAS DEED INTOCHT Zondagmiddag werd St. Nicolaas om 2 uur door een grote kinder schare opgewacht toen zijn stoom boot via het Zuiderafwateringska naal bij de brug in de Benedenkerk straat arriveerde. De heer C. Fitters, voorzitter van het St. Nicolaas-co- mité, verwelkomde de kindervriend, waarna de Spaanse bisschop op zijn schimmel en begeleid door de har monie en de ponyclub een tocht door het dorp maakte. Later op de middag sprak burgemeester H. C. Welling vanaf het bordes van het gemeentehuis er zijn vreugde over uit dat de volkswagen van vorig jaar was verwisseld voor de boot en de schimmel. De grootste wens van Waspiks eerste burger was, dat de bevolking daadwerkelijke be langstelling zou gaan tonen voor de jeugd en voor het jeugdwerk, dat 600 kinderen onder haar hoede heeft. De Sint zei te hopen, volgend jaar met een nog grotere boot Was pik te kunnen bezoeken. Waarde ring had hij ook voor het gemeen tebestuur, dat de bevolking als eer ste in de omtrek ging informeren over gemeentelijke aangelegenhe den en binnenkort met deze mate rie als onderwerp een teach-in gaat houden. Baanbrekend werk, aldus de Sint, die 5 december de scholen en de zieke kinderen thuis zal be zoeken. reglementaire 10 achterstand aan keek. Voor de Langstraat wonnen hun partij: B. Reiber, R. Ekhart, J. Kooy, W. Postema en A. van Hui ten. A. van Bladel en J. Hol speel den remise. revolutie. Volgens hem, kon hier door een einde wiorden gemaakt aan de z.g. aliënatie, hetgeen wil zeggen, dat de nieuwe productie middelen op een geforceerde ma nier ingeklemd bleven, binnen een voorbij productiekader. Hiertegen nam Marx stelling en bond een papieren strijd aan met het 19e eeuwse kapitalisme, dat in de prak tijk een uitbuiting van een enorme onderlaag betekende door een klei ne elite. Marx zag religie als opium voor het volk, doch concrete toekomst beelden zijn er volgens Professor Kwant door Marx niet ge geven. Marx verwachte in een eerste periode de dictatuur van het proletariaat over niet proletariërs die zouden verdwijnen. Volgens prof. Kwant behelst de grondwet van |het qommunistische systeem, de dingen daar thuis te brengen, waar ze door hun structuur thuis horen. Tussen deze lezing en de discussie was er een koffiepauze, tijdens welke een tentoonstelling te bezichtigen was over het onder werp: „50 jaar Sowjet-Unie". Deze tentoonstelling was door de deba- tingsclub uitstekend verzorgd. Hier na volgde een korte discussie, waar bij prof. Kwant het verschil in het communisme aantoonde in theorie en praktijk. Het was volgens deze professor voldoende gebleken dat Marx, idealen utopieën zouden blij ven. Aan het slot van deze discus sie sprak Theo van Willigenburg een dankwoord. JUBILEUM-SHOW 'DE VOGELVRIEND' In zaal „Havenzicht" van de heer Ph. v. Tilborgh, heeft de vogelvereniging „De Vogelvriend", een grote jubileum-show ge houden, op vrijdag en zaterdag 24 en 25 november j.l. Als keurmeester was aange zocht de heer Pennings uit Den Bosch, die zich van zijn moeilijke taak op keurige wijze heeft gekweten. Het was soms zeer lastig om de juiste vogel aan te wijzen die een prijs verdiende, want het ingezonden vogel materiaal was van zeer hoge kwaliteit. De heer Pennings was dan ook zeer tevreden over deze tentoonstelling en ook over de wijze van inrichting. Alles bij elkaar geno men kan de Vogelvriend terugzien op een zeer geslaagde show, die vooral vrijdag- en zaterdagavond grote belangstelling trok. Als bijzondere aardigheid moeten wij nog ver melden, dat de heer J. de Jong voor de 10e maal de vogels voorbracht bij de keurmees ter. Het bestuur bood de heer De Jong voor deze werkzaamheden, die hij geheel belangeloos doet, een fraaie vogelkooi aan en een der geshowde vogels. ST. NICOLAAS OP BEZOEK Vrijdag a.s. zal St. Nicolaas met zijn knecht een bezoek brengen aan de open bare kleuterschool „Prinses Beatrix" en aan de openbare lagere school, de Kon. Juliana- school beide te dezerplaatse. Om 1.30 uur zal de Sint bij de kleuterschool arriveren, alwaar hij wordt verwelkomd door de hoofd leidster mej. Stieger en de leden van de Oudercommissie. Te ongeveer 2.45 uur ver trekt de Sint dan naar de Kon. Juliana- sdhool. Hier zal hij worden ontvangen door het Hoofd der school, de heer Poldervaart en eveneens door de Oudercommissie. Kin deren, die in 1968 de openbare school zul len gaan bezoeken, en niet op de kleuter school gaan, mogen het feest op de Kon. Julianasdhool mee maken, 's Morgens van 9.30 tot 11 uur zal voor de klassen 4, 5 en 6 een vertelling plaats vinden over Zweden, toegelicht met prachtige kleurendia's, door mevrouw De Beer-Lindqvist uit Sprang, Zweedse van geboorte, die vertelt over ge bruiken en levenswijze van de Zweedse be volking in deze tijd. CONTACT-AVOND De contact-avond van de Kon. Juliana- school zal plaats hebben op donderdag 7 december a.s., aanvang 8 uur. De ouders kunnen dan het schriftelijke werk van hun kinderen bezichtigen en eventuele proble men met het onderwijzend personeel be spreken. Deze contact-avond wordt gehou den in een der lokalen van de school. SINT OP BEZOEK Bil DE KINDEREN VAN HET NVV Op zaterdagmiddag 2 december a.s. óm 2.30 uur, zal de Sint met zijn gevolg een bezoek brengen aan de kinderen van de be sturenbond van het N.V.V. De plaats van samenkomst zal zijn in het cultureel cen trum „Zidewinde". De goedheiligman zal hier worden ontvangen door de leden van het St. Nieolaascomité. De Sint heeft reeds laten weten, dat hij voor de kinderen prach tige cadeautjes zal meebrengen. 30 JAAR PLATTELANDSVROUWEN Op donderdagavond, 23 november j.l. herdacht de afdeling Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen het 30- jarig bestaan. Dit jubileum werd geheel door eigen leden verzorgd. Na 't openings woord van de presidente, mevr. De Rooij. wefd het feestlied gezongen. Mevr. de Rooij had tot taak ook enkele dames te huldigen i.v.m. het 30-jarig lidmaatschap, n.l. de dames Maijers-v. d. Hoven, Stam-Verhagen, RijkenJRijken en Timmermans-van Dongen. Zij ontvingen uit handen van de presidente een corsage alsmede een hondskop en scho tel. Voorts werd nog gehuldigd het ere-lid mej. P. J. Rijken en het-oudste lid der ver eniging mej. Uythoven. Door de dames Florijn, Hoevenberg en De Jong werd een éénactertje gespeeld „Ik wil trouwen". Me vrouw v. Drongelen-Breure droeg het stuk je „Kleren kopen" voor van Annie M. G. Schmidt. Door de dames Van Tilburg en De Rooij werd het stukje gespeeld „De oude en de nieuwe tijd". Mevr. van Tilburg was gekleed in een oud Brabants costuum Het provinciaal bestuurslid -mevr. Winkel man hield een praatje over haar reis naar Engeland. Koffiepraatjes werden verzorgd door de dames v. d. Laan-Kuysten; Ver'ha- gen-de Bie en v. d. Schans. Als gast was aanwezig het hoofdbestuurslid mevr. Hen driks. Dat de dames de goed verzorgde koffietafel alle eer aandeden behoeft geen nader betoog. Het is voor de jubilerende afdeling een zeer geslaagde avond geweest. LEDENVERGADERING De ijsclub „Het Eendennest" houdt he denavond in zaal De Ruijter een algemene ledenvergadering. Naast de diverse jaarver slagen komt o.m. op de agenda voor be stuursverkiezing. Aftredend zijn de heren A. H. Kerst en J. Rozenbrand. De heer Kerst stelt zich niet meer verkiesbaar Aanvang 8 uur.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 7