WAALWIJK Bejaardencentrum St. Antoniushof heeft enorm gebrek aan personeel Het Wijnhuis in Waspik wordt dinsdag heropend Mej.Henkelman vierde 40 jarig jubileum bij Anita-Princess heeft altijd iets voor U! iedereen weet dat! een NIEUWJMRSADVERTENTIE de echo van het zuiden NIET ALLE KAMERS BEWOOND 11 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 8 DECEMBER 1967 11 tandartsendienst „MOEDERS VOOR MOEDERS" P. Hffiaaywee 20 jaar concierge bij huishoudschool „DE BIEKORF" K^Biijnenhouders opgelet Politie arresteerde vijf jeugdige Waalwijkers Voortreffelijk Opname-commissie POSITIEKLEDING BAMBINO, Babyspeciaalzaak In drie maanden is de zaak gemoderniseerd Kors. onderscheiding Onderscheiding Receptie Kerstconcert in Almkerk met Herman Krebbers en Christiaan Bor 25 menu's ZONDAGDIEN3T ARTSEN Zaterdag 9 en zondag 10 december Van zaterdagmiddag 12 uur tot zon dagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen Arts: Dr. van Lennep Vpotheek: Pollmann Zaterdag 9 december Uitsluitend voor spoedgevallen van 17.00 tot 17.30 uur: Tandarts: E. L. Steens, Waalwijk ZONDAGDIENST VOOR WIT GELE- EN GROENE KRUIS Zaterdag 12.00 uur tot maandag 8.00 uur Zr. A. Fuikschot, Mr. van Cooth- straat 52, tel. 3185. Spreekuur diëetiste Medisch Cen trum op donderdag 14 december van 10-10.30 uur. ZONDAGDIENST PASTORIëN Zondag 10 december van 13.00 tot 24.00 uur Pastorie: St. Clemens, Loeffstr 52, tel. 2494. N.H. KERK WAALWIJK Zondag 10 december 10.00 uur v.m.: Ds. Ph. Kroes Heilig Avondmaal 6.30' uur n.m.: Ds. Ph. Kroes Voortzetting H. Avondmaal 2e Advent N.H. KERK BESOYEN Zondag 10 december 10.00 uur: K. J. Jansen, Doeveren 6.30 uur: Ds. D. Broere, Dinteloord Extra kollekte H.G.O.-Fonds N.H. KERK BAARDWIJK Zondag lo december 11.00 uur: Ds. J. J. Kooman Oecumenische zondag GEREFORMEERDE KERK WAALWIJK Zondag 10 december 10 en 5 uur: Ds. H. J. Hoek, Veldhoven PINKSTERGEMEENTE Kloosterweg 62, Waalwijk Zondag 10 december 2.30 uur: A. Nauta, Hilversum HULPDIENST WAALWIJK Voor hulp aanbieden en hulp vra gen: tel. 2778, b.g.g. 2604 of 2126. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU Grotestraat 405, Waalwijk Dagelijks geopend: van 8.30 uur tot 12.30 uur. Uitsluitend voor werkenden boven dien: vrijdagavond van 7.00 tot 8.00 uur. van Organon Oss. Het contactadres voor Waalwijk: Mej. J. M. Wilmont, Stationsstraat 112. Op 1 december 1967 was het 20 jaar geleden dat de heer P. Maaywee (53) in vaste dienst werd aangesteld als congierge van de R.K. Huishoud- en Industrieschool aan de Wilhelmina- straat te Waalwijk. Hoewel aan een 20-jarig jubileum gewoonlijk weinig of geen aandacht wordt besteed, meende het schoolbestuur 'en de leer krachten hierop ditmaal een uitzon dering te moeten maken en aan dit jubileum een feestelijk tintje te moe ten geven. De jubilaris die vergezeld was van zijn echtgenote werd allereerst in zeer waarderende woorden toegesproken door de voorzitter van het schoolbe stuur pastoor Oomens, die hem te vens namens dit bestuur een cadeau aanbood. De directrice van de school, mej. Gedden was de tolk van de le raren en leraressen toen zij de heer Maaywee feliciteerde en hem daar naast enkele geschenken aanbood, terwijl zijn echtgenote in de hulde be trokken werd door de aanbieding van bloemen. Namens de M. A. School wenste mej. Hoffmans de jubilaris geluk en bood eveneens een cadeau aan. Voor al deze blijken van belangstelling en medeleven was de jubilerende con gierge uiteraard zeer dankbaar. Naar hij ons mededeelde is hij reeds vanaf 1943 in tijdelijke dienst als congierge van de school. Hij was toen echter nog werkzaam bij de firma A. en J. de Kort in de Stationsstraat te Waal wijk. Aan het dienstverband bij deze firma kwam echter een einde toen de heer Maaywee op 1 december 1947 in vaste dienst aan de school werd verbonden. Directrice was destijds mej. van Slobbe, later opgevolgd door de huidige directrice mej. Gedden. De heer Maaywee doet zijn werk met veel plezier, knapt zowat alle kar weitjes op, is voor iedereen steeds behulpzaam en is 's morgens de eer ste op de school en de laatste die 's avonds vertrekt. Hij hoopt dan ook dat hij zijn functie tot aan zijn pen sioengerechtigde leeftijd te kunnen blijven vervullen en dat is dan nog 12 jaar. LOTERIJ KANARIE-EXPOSITIE Voor degene, die afgelopen zon dag een steunbon heeft gekocht van de Eerste Waalwijkse Kanariever eniging met het nummer 1087 is 'ri kanarie met kooi beschikbaar. De houder van genoemde nummer kan zich in verbinding stellen met de secretaris van de vereniging, de heer J. L. Maas, Boekelaerstraat 22 te Waalwijk. De vogel zal dan wor den thuisbezorgd. Raadhuisplein - Waalwijk Telefoon 04160 - 2351 MEER DAN 8000 ARTIKELEN Nu Kerstmis nadert wijzen wij de konijnenhouders er weer op dat hun zo lang verzorgde dieren niet altijd op eigen tafel belanden. Laat uw konijnen niet op een open plaats in de tuin hun grote dag afwachten en geef ook vooral niemand de ge legenheid uw tuin binnen te drin gen. Plaats het hok zo dat u bij het minste of geringste geluid meteen kunt zien of er iemand bij de hok ken staat. Vooral tegen de Kersttijd maakt de gelegenheid de dief en wij geloven dat niemand het prettig vindt te weten dat hun konijn het haasje is geworden. TONEELVERENIGING O O G. Met het door OOG in dit seizoen gespeelde toneelspel ,,De Martel gang van Kromme Lindert" werd door de Provinciale Staten van Noord-Brabant een subsidie toege kend van 250,- Naast de subsidies van DVSV en Baardwijks Toneel kunnen we vaststellen dat het de 3 Waalwijkse Toneelverenigingen in het seizoen 1967 er keurig hebben afgebracht. Voor OOG is het een waardering dat de oudere stukken voor deskundige mensen ook nog niet hebben afgedaan. Laten we nu maar praten en schrijven, maar de oudjes doen het nog best. SINT IN NED. HERV. KERK Dat St. Nicolaas de tijd begrijpt, bewees de H. Man door dezer da gen een bezoek te brengen aan de Nederlands Hervormde Kerk aan de Haven, waar in het vergaderzaaltje een 40-tal bejaarden alle millieus en van alle geloof-richtingen wa ren bijeengekomen om de Sint te ontmoeten. Deze samenkomst was door een speciaal damescomité van de Ned. Herv. Gemeente georgani seerd. De mensen, die slecht ter been waren, werden per auto thuis afgehaald en later weer terugge bracht. Voor deze gelegenheid wer den door St. Nicolaas met gulle hand pakjes uitgedeeld, terwijl als onderdeel van deze gezellige mid dag door de heer Louis Schuwer 'n serie dia's werden getoond over het maken van schoenen. Hoewel met enige schroom deze eerste ontvangst v/as georganiseerd is het een der mate groot succes geworden, dat reeds is besloten volgend jaar deze middag te herhalen. AANRIJDING De bejaarde mevr. v. d. H., wo nende in huize „Samarja" is woens dagavond aangereden door de mo torrijder M. v. V. uit Waalwijk, toen zij plotseling de Besoyense- straat overstak. Het slachtoffer werd met een gecompliceerde on derarmbreuk en een hoofdwond naar het St. Nicolaasziekenhuis overgebracht. De motorrijder werd niet gewond. RADIO-UITZENDING Vanuit de Ned. Herv. Kerk te Waalwijk zal op donderdag 21 de cember a.s. om 18.00 uur het Ge mengde Koor „Zang en Vriend schap" te Hank o.l.v. de heer H. Nieuwkoop, enkele liederen zingen in he NCRV-programma „Tijd vrij" voor muziek in Vrije tijd. KONIJNEN-DIEFSTAL In de afgelopen dagen werden reeds 'n vijftal konijnen ontvreemd. Nu het weer tegen Kerstmis loopt kunnen houders van deze dieren gerust op hun hoede zijn voor meer dere diefstallen. OUD-PAPIER AKTIE KRACHT EN VLUGHEID Zaterdagmiddag 9 december a.s. haald in het stadsdeel Besoyen Daar iedereen waarschijnlijk veel oud papier heeft, wordt er vriendelijk verzocht dit tijdig klaar te zetten. De ophalers zullen u hiervoor dank baar zijn. TAFELTENNISKAMPIOENSCHAP VAN WAALWIJK De Tafeltennisvereniging RKC zal op zondag 17 december a.s. de ta feltenniskampioenschappen van de gemeente Waalwijk organiseren. Hieraan kunnen alle Waalwijkse in gezetenen deelnemen, alsmede de leden van alle Waalwijkse vereni gingen. De inschrijving kan ge schieden bij de heer A. IJpelaaer, van Berckenrodelaan 55 te Waal wijk. Deze vereniging speelt in de Taxandriahal, doch de kampioen schappen hebben plaats in de sport zaal van het gebouw „Dukdalf" aan de Blijde Incomstelaan te Waal wijk, omdat de Taxandriahal op die dag in gebruik is voor de handbal wedstrijden. Men wordt dus ver zocht er goede notitie van te nemen dat het is in „Dukdalf". Door de politie werden enkele dagen geleden een vijftal personen gearresteerd, die werden verdacht betrokken te zijn in minstens tien diefstallen in winkels, kantoren, fa brieken en woningen. Volgens de politie werd in twee groepen geopereerd beide los van elkaar. Het zijn allen Waalwijkse jongens tussen de 17 en 21 jaar. Na onderzoek werden drie hunner in vrijheid gesteld en werden er twee jongens ingesloten in het huis van bewaring te 's-Hertogenbosch. Daar de politie de indruk heeft dat bij deze affaire nog meer per sonen zijn betrokken, kunnen in verband hiermee nog meerdere ar restaties worden verwacht. BURGELIJKE STAND Geboren: Nicole L. G., dv. L. F. Slaats-Dumoulin; Gerardus J. M., zv. M. H. v. Engelen-Akkermans; Gerrit, zv. G. Roosenbrand-v. Zui- dam; Wilhelmus A. J., zv. J. W. M. Verschuren-v. Lier; Cornelia P. J. M., dv. A. v. Geene-v. d. Kolk; Ro- landus A. M., zv. A. J. C. v. Bek hoven-Hoosemans; Catharina H. M., dv. G. F. P. M. de Croon-v. Loon; Cornelia W. L., dv. P. G. IJpelaar- v. Gestel: M. L., dv. S. S. Wong- Cheung; Dorothea C. J. M., dv. J. C. M. Kolsteren-Trimbach; Miriam W., dv. M. A. J. Wilmont-Lübbe- ring. Overleden: Cornelis Stam 78 jaar, weduwn. van C. Schalken, echtg. van H. v. d. Anker; Henricus J. Pullens 59 j., echtg. van J. A. W. Verhoeven; Petrus C. v. Esch 55 j., echtg. van A. v. d. Hoek; Johannes J. van de Wiel 54 j., echtg. van H. J. de Vaan; Johannes W. Roubos 66 jaar, weduwn. van M. M. Rosen- brand, echtg. van M. Koens. Gehuwd: H. M. v. Heeswijk 25 j. te Drunen en E. J. M. de Jong 22 j. te Waalwijk; L. G. v. d. Broek 22 j. te Waspik en J. M. E. de Werd 21 j. te Waalwijk; L. H. H. Heijink 25 j. te Eindhoven en J. A. L. Hen driks 25 jaar te Waalwijk; P. L. Schulz 27 j. te Eindhoven en A. I. v. Alphen 20 j. te Waalwijk; A. F. P. Baijens 27 j. en M. W. G. v. d. Meijden 26 j., beiden te Waalwijk; P. D. Avontuur 24 j. en M. J. Hol 22 j., beiden te Waalwijk; P. C. M. v. Hees 25 j. te 's-Bosch en M. A. A. Hoog Antink 23 j. te Waalwijk; F. M. v. Hoek 25 j. te Vught en B. C. S. Hoog Antink 21 j. te Waal wijk. Huw.-aangiften: C. B. Dingemans 26 j. te Loon op Zand en J. M. H. (Van onze verslaggever) WAALWIJK De bewoners van het nieuwe bejaardencentrum St. Antoniushof beginnen zich thuis te voelen. Er heerst een gezellig sfeer in het huis, ook al is het slechts voor de helft bewoond. De direk- trice mej. Broere zou graag de gas ten ontvangen voor alle 76 kamers. Het personeelsgebrek steekt daar echter een stokje voor. Men heeft slechts de beschikking over amper de helft van de noodzakelijke staf, die uit 18 gediplomeerde en leer ling bejaarden- en ziekenverzorg- ster en werkmeisjes moet bestaan. Vooral aan gediplomeerde krachten is een groot tekort. Mej. Broere hoopt in de loop van volgend jaar het centrum zijn volledige bestem ming te geven. De officiële opening van St. An toniushof zal half januari geschie den. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de afwerking Van het gebouw, dat steeds leefbaarder en dus gezelliger begint te worden. Vorige weëk is ook de telefoniste receptioniste, mej. Van Rooy, in dienst getredën. De direktrice is bij zonder tevreden over de 36 gasten die aan haar hoede zijn -toever trouwd. „Iedereen werkt bijzonder goed mee om het zo gezellig moge lijk te maken. Ook het personeel past zich uitstekend aan. Vooral van de jeugdige, ongedi plomeerde krachten betekent het werk in een bejaardencentrum een hele omschakeling. De meisjes doen het voortreffelijk", zo vertelde mej. Broere, die zelf de leerlingen theo rielessen geeft. Daarnaast moeten de meisjes één middag per week naar Tilburg de cursus bejaarden helpster of -verzorgster volgen. In de loop van het komende jaar hoopt mej. Broere ruim 7 jaar werk zaam geweest in Huize Zevenber gen voldoende gediplomeerde krachten te kunnen aantrekken. Dit is nog steeds de grootste zorg van de direktie van St. Antoniushof. Van de zijde van de bejaarden was er een enorme belangstelling voor een plaats in het centrum. Een opname-commissie heeft iedere aan- 'rhélding1 terdege bekeken. Er is een urgentielij st opgemaakt met perso nen die het eerst in aanmerking ko men, zodra men weer kamers uit geeft. De personeelsbezetting in ogenschouw genomen heeft men tot nu toe uitsluitend vitale bejaarden, zondere medische indicatie opge nomen. Wanneer straks meer ge diplomeerd personeel beschikbaar is, zullen ook deze bejaarden in aanmerking komen, om als gast in het huis te gaan wonen. Stevens 20 j. te Waalwijk; L. L. M. Valks 26 j. te Boxtel en M. P. Ver- hoofstad 22 j. te Waalwijk; A. J. v. Halder 23 j. te Loon op Zand en G. H. H. M. Hurkmans 22 j. te Waal wijk; H. de Waal 38 j. te Oostflak- kee en T. J. Castelijns 38 j. te Waal wijk; K. G. C. Wijnands 30 jaar te 's-Bosch en A. J. E. M. v. Loon 28 j. te Waalwijk; H. P. M. Bool 24 j. en H. Leijtens 23 j., beiden te Waal wijk; J. M. K. Junggeburth 27 j. te Drunen en J. W. v. Boxtel 21 j. te Waalwijk. Ingekomen: J. J. de Haan en ge zin van Lisse; F. Heijmans en gezin van Drunen; J. L. Neijenhuis en ge zin van Roosendaal ca.; A. A. van Achterberg en gezin van Sprang- Capelle; G. Thuis en gezin van Eer- sel; J. G. C. Kuijpers van Loon op Zand; A. H. M. Mulders van Den Bosch; J. A. M. v. d. Hurk van Den Bosch; E. J. Q. L. Beens en gezin van De Bilt; J. C. G. Viveen van Eethen; G. Kassen van Nijmegen; W. Wilhelm van Veen; C. P. M. Embrechts van Dongen; L. J. Kete laar van Doetinchem; J. M. P. Hooij- maijers van Dongen; M. J. L. van Weert van 's-Bosch; P. Bergholt en gezin van Gilze ca.; G. C. M. Mul ders van Made ca. Vertrokken: J. A. Meulemeesters naar Breda; K. T. de Joode naar Dussen; B. Muhuttin naar 's-Bosch; N. Akdogu naar Loon op Zand; A. Saebu naar 's-Bosch; J. W. I. de Beijer naar Vlijmen; W. H. C. An- thonijsz en gezin naar Nieuw-Gin- neken; E. J. M. de Jong naar Dru nen; P. A. J. M. Hensen naar Al phen ca.; J. A. v. d. Akker en ge zin naar Hilversum; I. Zengin naar Drunen. 5.— 7.50 o.a. model Modart TERLENKA ROKKEN vanaf BLOUSES JAPONNEN v vanaf 19.95 Diverse pakjes, zeer laag in prijs. Grotestraat 142144, Waalwijk Telefoon 4147 Dinsdag 12 december a.s. zal het van ouds bekende horecabedrijf in het centrum van Waspik, tegenover de Bartholomeus- kerk worden heropend. Dit pand werd drie maanden geleden door de heer A. v. d. Wassenberg uit Waspik aangekocht. Voor dien stond deze zaak geruime tijd leeg, na dat achtereenvolgens de heren v. d. Schoot, Van Lieshout en Van Helvert er de scepter zwaaiden. Grote bekendheid had de zaak gedurende vele tientallen jaren, eerst toen de heer Theunen en met name toen de heer H. v. Iersel en weer later diens zonen dit hotel exploiteerden. Lange tijd wat 't 'n be- Maandag vond te 10 uur in het direktiekantoor van „Anita" de huldiging plaats van mej. P. JM. Henkelman, die gedurende 40 jaren werkzaam was bij de samenwerkende bedrijven Anita Schoenfabriek H. Vesters N.V. en Princess H. J. v. Bladel N.V. De bijeenkomst werd geopend door de Per soneelschef, de heer Van Tol, die de jubilaresse vergezeld van haar zuster mevr. Van Delft, hartelijk welkom heette en in het bijzonder zijn vreugde uitsprak over de aanwezigheid van de Edelachtbare heer J. Teijssen, burge meester van Waalwijk. Na de grote verdiensten van mej. Henkelman te heb ben belicht, gaf hij het woord aan de president-directeur van Anita, de heer H. C. Vesters. De heer Vesters memoreerde dat mej. Henkelman gedurende 40 jaren haar beste krachten heeft gegeven aan de nu samenwerkende bedrijven Anita-Princess, welke samenwerking de rechten van het personeel, waar onder begrepen de arbeidsduur voor een jubileum als het Uwe, ten volle gehandhaafd blijven. Zo vieren wij derhalve gezamenlijk Uw 40-jarig ju bileum als hoog gewaardeerde mede werkster bij Anita-Princess. Namens mijn broers en de directie van Anita kan ik alleen maar woor den vinden van lof, erkentelijkheid en dankbaarheid waarop U de U toege wezen taak in ons bedrijf vervuld. Met Uw rijke ervaring en gedegen vakkennis vervult U een uiterst be langrijke functie bij de voorbereiding van onze monstercollectie. Uw jaren lange ervaring als cheffin-controleu- se in de stikkerij van Princess is daar aan zeker niet vreemd. Ik wens U na mens de directie van Anita om al de ze redenen van harte geluk met Uw jubileum, wat een unicum is in de vrouwelijke personeelssector en spreek de hoop uit, dat wij nog ge ruime tijd van Uw ijver, toewijding en prestatie getuigen moge zijn. Hierop overhandigde de heer Ves ters haar het gebruikelijke jubileum geschenk van Anita onder couvert en een handboeket. De heer J. van Bla del greep terug naar de tijd dat hij met haar mocht samenwerken in het bedrijf van Princess en waar ook steeds een beroep op haar vakkennis en werklust is gedaan en dankte haar voor het betoonde medeleven in het wel en wee van het bedrijf en de fa milieverhoudingen. Namens de fam. Van Bladel bood hij haar een gouden polshorioge aan en sprak de hoop uit nog vele jaren met haar te mogen samenwerken. Vervolgens verkreeg burgemeester J. Teijssen het woord, die in een boeiend betoog de levensloop en de verdiensten van de jubilaresse in het juiste licht stelde en bijzonder de na druk legde op het feit dat een vrou welijk lid van het omvangrijke perso neel gedurende 40 jaren trouw haar vakbekwaamheid en werklust in dienst van de beide bedrijven had ge steld. Begonnen onder aan de ladder op zeer jeugdige leeftijd, groeiend naar de langdurig bezette functie van cheffin-controleuse en sedert de sa menwerking van de genoemde bedrij ven, naar een zeer belangrijke func tie op de modellenkamer bij Anita. Het verheugde de burgemeester te kunnen mededelen, dat het H.M. de Koningin had behaagd de jubilaresse op van alle reeds eerder genoemde verdiensten te begiftigen met de on derscheiding van de ere-medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Hierna speldde de burgemeester haar de medaille op, en sprak de hoop uit dat deze hoge on derscheiding haar, met de andere aangeboden geschenken een blijvende herinnering zou opleveren. De jubilaresse dankte, diep onder de indruk, in bewogen woorden de directies van beide bedrijven en ook de burgemeester voor de waarderen de toespraken en verzocht ook H.M. de Koningin haar dank over te bren gen voor de verleende hoge onder scheiding. Daarna werden onder het genot van verfrissingen nog vele ou de herinneringen opgehaald. Aansluitend op deze meer in de intieme sfeer gehouden huldiging had in de namiddag een officiële recep tie plaats in café Heibloem van de heer Passier, waar zeer vele perso neelsleden, door de directie daartoe in staat gesteld, hun opwachting kwa men maken en nog vele geschenken en bloemstukken werden aangeboden. Op zaterdag 16 december a.s. zal de Culturele Kring ,Land van Heus- den en Altena' wederom in de Ge- ref. Kerk te Almkerk haar traditio nele Kerstconcert houden. Evenals vorige jaren zal dit Kerstconcert ook nu weer op hoog muzikaal peil staan. Medewerkenden zijn: Het beroemde Amsterdamse Kamerorkest o.l.v. Marinus Voorberg met als concert meester Herman Krebbers. Als so- langrijk dorpscentrum, niet in het minst op cultureel gebied. Harmonie, kerkkoor en toneelvereniging Entre Nous hadden hier hun tehuis met daarnaast nog ontelbare andere verenigin gen en organisaties. Hoe dan ook, toen de zaalaccomodatie voor het hotel-café-restau rant verloren ging omdat de heren v. Ier sel deze bij hun steeds groeiende wijnhan del gingen betrekken, werd dit voor Was pik als een groot gemis gevoeld. Het Wijn huis kon haar functie en betekenis van wel eer maar gedeeltelijk meer waar maken. De zaak dreigde zelfs geheel te verdwij nen. Toen echter greep de heer v. d. Was senberg in. En wat er nu de laatste 3 maan den in deze zaak is veranderd, verbeterd en gemoderniseerd is verbluffend. Oude stamgasten zullen het intefieur niet terug kennen, maar wat belangrijker is, ook zij zullen er zich, evenals een latere generatie, beslist thuis voelen. De heer v. d. Wassen berg is er in geslaagd de sfeer van weleer te handhaven door een erg gelukkig samen spel van een bepaalde Hollandse gezellig heid en een interieur dat het op de dag van vandaag goed doet. De fraaie eikenhouten betimmering bij de oud-Hollandse balklaag van het plafond doet het geweldig. Een wol len vloerbedekking en massale Tsjecho-Slo- waakse stoelen, zowel in het café als het restaurant waar een keurige parketvloer ligt, brengen gezelligheid. De heer v. d. Wassenberg heeft het groots aangepakt en er werkelijk iets goeds van gemaakt. Eet zaal en café kunnen van elkaar worden ge scheiden. Appart is er nog een vergader zaaltje. Zonder dit laatste is er plaats voor 100 gasten. Toiletten, sanitaire voorzienin- igen, bedrijfskeuken e.d. werden sterk uit gebreid en verbeterd. Vanachter een kolossaal buffet zullen de bezoekers worden bediend. Bijzondere ver zorging geeft de heer v. d. Wassenberg aan zijn keuken. Een speciale kok zal van af .de eerste dag in dienst zijn die een 25-tal menu's zal kunnen voorschotelen. Ook de naam „Wijnhuis" zal alle eer worden ge daan. Een 40-tal verschillende wijnen wor den op de wijnkaart genoemd, voor iedere fijnproever is er wel iets bij. De heer v. d. Wassenberg gelooft met vele anderen dat er in Waspik beslist behoefte is aan een goed restaurant. Hij ziet de toekomst dan ook optimistisch tegemoet. En in die toe komst heeft hij al weer verschillende nieu we plannen met en rondom zijn nieuwe zaak. Maar eerst gaat dinsdag a.s., als de laatste hand aan de verfraaiing van het in terieur is gelegd, het vernieuwde café-res taurant open, 's middags voor genodigden en 's avonds voor het publiek. listen treden op: Herman Krebbers (viool), Christiaan Bor (viool) en Hermine Emmery (mezzo-sopraan), allen vooraanstaande figuren in de muziekwereld. Het programma ver meldt werken van Bach, Vivaldi, Corelli, Dvorak, Mendelssohn, Bart- holdi en enige Kerstliederen. De toegangsprijzen bedragen voor niet-leden van de Culturele Kring 7,50, houders van een CJP (jon geren) kunnen voor 4,- een kaart bekomen. Er zal een extra bus rij den vanaf Heusden (Burchtplein) vertrek 19.00 uur n.m. Vorig jaar trok dit concert uit de gehele om trek bezoekers (ca. 550 muziekmin naars). Ook nu weer trekt 't Kerst concert de volle aandacht en het be stuur van de Culturele Kring hoopt dan ook, dat vele inwoners van het Land van Heusden en Waalwijk zul len komen, om dit grandioze mu ziekfestijn bij te wonen. In Waal wijk zijn kaarten verkrijgbaar bij: Boekhandel Eij kelenburg, Grote straat 233, tel. 04160-3034. STICHTING WELZIJN GEESTELIJK GEHANDICAPTEN OOSTERHOUT, WAALWIJK Sociaal Pedagogische dienst. Rayon: Drunen Heusden, Kaatsheu vel, Loon op Zand. Sprang-Capelle, Waalwijk, Waspik, Soc. Pedagoog J Leeuwenberg, Grotestraat 238, Waalwijk, tel. 04160-2283. Spreek uren: maandag tot en met vrijdag 9-10 uur, maandagavond van 19.00 tot 20.30 uur. Te midden onder alles wat zich wijzigt, blijft een goede gewoonte bestaan: elkaar bij de jaarwisseling geluk te wensen. Daarom stelt onze krant dit jaar de mogelijkheid weer open tot het plaatsen van Geef uw annonce liefst spoedig op aan onze colporteurs, bijkantoor of hoofdkantoor „De krant van en voor de Lang straat" Grotestraat 205, WAALWIJK Telefoon 04160 - 2621 - 2746

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 11