waalwijkse en UnqstRAAtse couRarrt PurolhpuddlehS3 Russisch Nederlandse bezoek aan schoenindustrie ook voor jongens- kleding... altijd naar Kalterl voordeel aanbieding jongenscoats en windjacks 42.- IR. THIJSSEN ONTWIERP STRUCTUURPLAN OPENLUCHTRECREATIE IN DUINENGEBIED OPEN OOG v.v.v. van Ook de Klinkaert wordt uitgebreid P. van Assen DRUNEN De vele recreatiemogelijkheden worden in Drunen ten volle benut. Het gemeentebestuur zorgt er wel voor bij te blijven en de toerist die voorzie ningen te bieden, die nodig zijn om als recreatiege meente in trek te blijven. Want behalve als woon- gemeente (ruim 10.000 inwoners) is Drunen ook als tijdelijke verblijfplaats ieder jaar bij duizenden ont spanning-zoekenden in trek. Burgemeester mr. H. Stieger weet dat er voor al die duizenden vakantie gangers ook ontspanningsmogelijkheden moeten zijn. Het gemeentebestuur heeft dan ook twee grote pro- jekten op stapel staan. Er komt aan de rand van de Caravan-terrein Geen chaos bossen, ten noorden van de recreatieweg Distelberg- Duinweg een modern caravanterrein waar in eerste fase plaats is voor 150 sta-caravans. Bij de aanvang van het vakantieseizoen 1968 moet ook de fraaie roeivijver gereed zijn. Dan heeft Drunen naast het aantrekkelijke bos- en duinengebied de beschikking over een sportpark, zwembad en roeivijver, terwijl ook het kampeercentrum „De Klinkaert" volop ont spanningsmogelijkheden biedt. Met het nieuwe cara vanpark zal Drunen heel wat toeristen kunnen op vangen. Burgemeester Stieger hoopt verder dat de hotel- en pensionaccomodatie wordt uitgebreid. Hier van is de gemeente niet al te weelderig voorzien. Structuurplan Roeivijver wmm smetteloos zuiver Fusie van de Oranjeboom Kalter heeft voor jongens van élke leeftijd precies de kleding, die past bij hun wensen en... bij de wensen van moeder. Modern-vlot - toch ouderwets-degelijk. En véél voordeliger. Daarom ook voor jongenskleding naar Kalter. leeftijd 10 jaar ook met bont en wattine gevoerd citeren kiecling WAALWIJK bEREN- EN JONGENSKLEDING Heuvelstraat 24 - Tilburg VRIJDAG 8 DECEMBER 1967 o x„u, 88e JAARGANG No. 98 De echo VAD het Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit olad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) 1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) 3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beupdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Orunen krijgt in 1968 roeivijver en modern caravanpark rfrtp-. (Van onze verslaggever) ,,De gunstige ligging van Drunen ten opzichte van het natuurgebied is er de oorzaak van geweest, dat onze gemeente al vroeg met recreatiepro blemen te maken had. Hieruit is in 1955 het kampeercentrum „De Klin kaert" gegroeid. Een centrum dat in de afgelopen 12 jaar zijn nut ivel heeft bewezen", zo vertelde ons bur gemeester mr H. Stieger, toen wij bij hem eens gingen informeren naar de recreatieplannen van het gemeente bestuur. Een gemeentebestuur dat zorgt bij te blijven en dat in de re creatievoorzieningen een flinke vin ger in de pap heeft. Dat is een ge zond streven dat zeker zijn vruchten afwerpt. Een ander voorbeeld daar van is wel het natuurgebied „De Beekse Bergen", dat van de gemeen ten Tilburg en Hilvarenbeek is. 'Hoewel de stichting die de ge meente in het leven riep met het doel De Klinkaert te exploiteren, uiter aard commercieel is ingesteld streeft men er niet naar het centrum als maar uit te breiden. „Het moet be slist geen massacamping worden. Wel streven we er naar het park te per fectioneren". De Klinkaert is overi gens een kampeercentrum voor be perkt gebruik. Bewust laat het ge meentebestuur niet toe dat caravans voor een heel jaar worden gestald. Wel is de laatste jaren gebleken dat hier een grote behoefte aan bestaat. Ook hieraan wil men aandacht beste den. Vandaar dat de gemeenteraad in de laatste vergadering het besluit ge nomen heeft 13 ha landbouwgrond aan te kopen en dit terrein te bestem men voor een caravanpark. Ir W. Thijssen van Staatsbosbeheer ont wierp een schetsplan dat in de moge lijkheid voorziet om in eerste aanzet 150 caravans te plaatsen. Het wordt een goed geoutilleerd terrein met alle moderne voorzieningen. Men wil dit nieuwe park zo aantrekkelijk mogelijk maken. De caravanbezitters kunnen de kavels voor een jaar pachten en zijn dan ook gerechtigd om geduren de deze periode hun caravan in het park te plaatsen. Het gehele caravan terrein komt ten noorden van de re- creatieweg, aan de rand van de bos sen die de afscheiding van de duinen vormt. DE LOPENDE BAND Ik sta al jaren aan de band op 'n elektriekfabriek. Daar buig ik steeds een wijzertje in drie stukken knik knak knik en schroef het aan een wijzertje, geen mens zo vlug als ik. Maar je moet secuur zijn hoor, en je kunt niet achter komen. Want de band gaat rustig door als je even staat te dromen. Laatst vroeg ik eens aan de baas wat ik nou eigenlijk deed. „]ij schroeft non-magnetic ijzer uit een draaistroomzekering vast op een potentiemeter van een hoogfrekwentiekring" Dat zei de baas en ik zei „O". Verder heb ik maar gezwegen. Ik heb van verstand en zo niet zo heel veel meegekregen. Het is heus een beste baan en je krijgt een goed pensioen. Ik buig maar weer mijn ijzertje in drie endjes knik knak knik, in mijn rijk een keizertje want geen mens kan dat als ik. Een gedicht van R. van Ginneken, dezer dagen verschenen in een blad voor werkende jeugd. N.B.: Vanaf heden woon ik niet meer boven de Boerenleen bank. Ik ben verhuisd naar een flat boven boekhandel Cools. Adres: Markt 4a, telef. ongewijzigd 3716 L. VAN BERKEL De nieuwe roeivijver in Drunen die begin 1968 ingebruik wordt genomen. Het caravanpark is het alternatief dat B. en W. stellen ten aanzien van de snipperverkaveling. Ook de ge meenteraad ziet dat er iets moet ge beuren. Door de stichting van dit park wordt een verdergaande snip perverkaveling onmogelijk gemaakt. B. en W. zijn van mening dat de oor spronkelijk voorgestelde verordening, die wel in Kaatsheuvel en Udenhout van kracht is, te veel bezwaren op levert. Het doorvoeren van deze ver ordening is, gezien de situatie, niet meer mogelijk. Men hoopt nu dat de caravanbezitters die in het bosgebied nu een kleine kavel ter beschikking hebben, naar het nieuwe park ver huizen. Nieuwe gevallen worden door dit park definitief de pas afgesneden. De verordening die dit moet regelen hoopt het college de raad zo spoedig mogelijk te kunnen aanbieden. Dat er in het natuurgebied sprake van een chaos zou zijn, zoals wel eens wordt gesuggereerd spreekt burge meester Stieger definitief tegen. 'Het plaatsen van bungalows en andere bouwsels is in onze gemeente al lang onmogelijk. Dit hoeft de gemeente niet toe te staan. In dit opzicht zijn we altijd rigoreus te werk gegaan. Zodra er iets komt dat op een bouw sel lijkt wordt dit onmiddellijk ge rapporteerd en verplichten we de eigenaar het af te breken. Gebeurt dit niet, dan neemt de gemeente zelf maatregelen, zoals enkele jaren ge leden is voorgevallen toen op last van het gemeentebestuur enkele „woon- bussen" werden verwijderd". „De snipperverkaveling is overi gens wel aan zijn einde", zo vervolgt burgemeester Stieger. „Er zijn nu meer dan 200 gevallen aan de rand van het gebied. De meeste percelen zijn niet verder te verdelen. Het lief ste hadden we deze snipperverkave ling in 1966 een halt toegeroepen. Nu zitten we met de erfenis die we langzaam liquideren". Drunen's eer ste burger wijst er op dat de methode die wordt gevolgd geheel past in het beleid van de werkgroep Loonse en Drunense Duinen. Deze werkgroep houdt zich in het bijzonder bezig met het probleem van de snipperverkave ling. De werkgroep Loonse en Drunense Duinen heeft Ir Thijssen opdracht gegeven een structuurplan te ont werpen van de openluchtrecreatie bin nen het grondgebied van de vier bij de werkgroep betrokken gemeenten, te weten Kaatsheuvel, Helvoirt, Udenhout en Drunen. In december gaan deze gemeenten zich over het structuurplan beraden, waarna het aangeboden wordt aan de besturen van de drie betrokken stadsgewesten, Tilburg, Den Bosch en Waalwijk. In het kader van het concept struc tuurplan van Ir Thijssen is er in de direkte nabijheid van het Zuideraf wateringskanaal een roeivijver aange legd. Hierbij komt een paviljoen, zo dat alle mogelijkheden dienstbaar aan de dagrecreatie, worden benut. De vijver, ontstaan door afgravingen voor de Langstraatweg, is nagenoeg gereed. Volgend jaar hoopt men de ■nodige voorzieningen te kunnen tref fen. De roeivijver voorziet in belang rijke mate in de uitbreiding van de dag- en verblijf recreatie. Burgemees ter Stieger verwacht dat het een leuk object wordt, waar ook van particu liere zijde veel belangstelling voor zal bestaan. Nu de recreatiemogelijkheden in Drunen steeds groter worden ia het een gelukkige omstandigheid dat qni- ge maanden geleden de VVV-Drunen is opgericht. Voor deze vereniging ligt een grote taak. Niet op de laatste plaats in het kweken van belangstel ling van hotel- en pensionexploitan ten voor de vestiging van een derge lijk bedrijf in Drunen. Want hierin bestaat in Drunen een grote behoefte. De fusie van d'Oranjeboom Bier brouwerijen met de Britse groep Al- lied Breweries zal geen nadelige ge volgen voor 't personeel met zich mee brengen. Deze samenwerking in gro ter verband kan eerder de mogelijk heden voor de 600 aan de bierbrou werij verbonden mensen vergroten. Dit heeft de directie van de Oranje boom maandag in een persconferen tie, waarin de fusie nader werd toe gelicht, meegedeeld. De winst van d'Oranjeboom is in het afgelopen boekjaar 1966-'67 iets hoger ge weest dan in 1965-'66, zo werd ver der gezegd. DONDERDAG EN VRIJDAG IN WAALWIJK - KAATSHEUVEL - DRUNEN Een driemans-delegatie uit de Sov jet-Unie bezichtigt thans na Zwe den in Nederland de schoenindus trie. Het zijn de heren Prokofjev direkteur-generaal van buitenland se handel), Bezrukov (direkteur- generaal van razno-export, een in stantie die o.a. schoenen in Rus land importeert) en Bolshakov( een der Russische vice-ministers van binnenlandse handel). „Wij vervaardigen in Rusland weliswaar zelf meer dan 90 pet. van onze schoenen, maar wij willen 'n rijk assortiment hebben en betrek ken daartoe ook schoenen uit het buitenland", aldus de hfer Prokof- Voor al Uw BINNENSCHILDERWERK EN BEHANGWERK Boekelaerstr. 60, Waalwijk Tel. 04160 - 3945 Bedrijfsleider Verweij Schildersbedrijf Leerdam, Gorinchem, Waalwijk 'jev na zijn aankomst. „We hebben in het afgelopen jaar veel schoenen in Nederland gekocht en het is mo gelijk, dat zich dit volgend jaar gaat herhalen". Met nadruk voegde hij er zakelijk aan toe, dat daarbij speciaal op kwaliteit en prijs zal worden gelet. Ook elders in Euro pa wordt naar schoenen uitgekeken. Begonnen met het initiatief van een enkeling uit Tilburg, zijn binnen 2 jaar belangrijke transacties tussen razno-export tot stand gekomen. Dit jaar zijn in totaal al 1 miljoen schoenen naar de Sovjet-Unie ge ëxporteerd. De glimmend opgepoet ste Nederlandse schoenindustrie staat thans gereed om zich te pre senteren. Deze week zal de dele gatie, begeleid door bestuursleden van de Federatie van Nederlandse Schoenfabrikanten in Brabant en in Nijmegen grote en middel-grote schoenfabrieken bezichtigen. In Til burg en in Nijmegen zullen de Rus sische gasten tevens door het ge meentebestuur worden ontvangen. Donderdag brengt de handelsmis sie een bezoek aan de schoenfabrie ken „Diana" en Vesters in Kaats heuvel en aan „Anita" in Waalwijk. Ook zal donderdag een bezoek wor den gebracht aan het Lederinstituut TNO en de Middelbare Vakschool in Waalwijk. Vrijdag trekt men nog naar de N.V. Ned. Schoenunie Bloch en Stibbe-Hollandia in Waalwijk en Kinderschoenfabriek „ïtex" in Dru nen.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 1