wAAlwijkse en LanqstRAAtse couRant Uitgaan in het weekend Gemeenschapshuis i IÖRAIFFEISENBANK Brabantse kampioenendag 9 en 10 december in Tilburg (ÖCa, mpe jét ampe Dampo Musis Sacrum IVOROL Apollo Laat Uw bril van tijd tot tijd eens bijstellen <^Bogaertó Lido Romantica El Mas Berg en Dal LIJFRENTEPREMIE W. Timmermans en Zonen m APPELS n.v. HET KOST U NIETS! waar men véél meer doet dan sparen I spaarbank en alle bankzaken j c Arabesque De charge van de blauwe brigade iPlli Appels zoekt de Finse kou op! WAALWIJK TEL. 04160-4031* De naakte wereld HET BEHOUD VAN UW TANDEN Onbetwist de beste tandpasta De zwarte dood iiik® Noodlanding in de frontlinie Geheim van de gesloten kamer Brillenspecialist Optica Grotestraat 220, Waalwijk Houdt Bogaerts voor ogen Telefoon 3560 Strip-tease des doods Samar hef duivelseiland De Ralffeisenbank doet alle bankzaken, ook reisdeviezen. Gemakkelijk voor u Tilburg J. S. Film Beloning van 14.350 voor uitvinding Loon op Zand BIJ VERKOUDHEDEN r- Sprang-Capelle Nu...: minder belasting Straks: meer inkomen VRIJDAG 8 DECEMBER 1967 88e JAARGANG No. 98 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TULEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week l-iosse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) 0,Sf p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,86 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) 3,60 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 70 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 B jreaus Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Sofia Loren en Gregory Peck heb ben de hoofdrollen in Arabesque, een originele en verrassende spionage- film die in de korte tijd dat zij in de roulatie is in vele landen al bezoe kersrecords heeft gevestigd. Het meestal weinig sensatierijke leven van professor David Pollock (Peck) krijgt een even wonderlijke als ingrijpende draai, wanneer bij geheel onverwacht ontvoerd wordt door enkele diploma ten uit het oosten. Hij krijgt opdracht te spioneren en geheimschriften te ontcijferen. Hij wordt in dit werk ge stoord door Yasmin Azir (Loren) die in zeer intieme relatie tot een der di plomaten blijkt te staan, maar aan de andere kant ook twijfel hierover doet ontstaan. Zij vertelt Pollock dat hij zal worden gedood wanneer hij met zijn werk klaar is. Hij krijgt er dan ook meer dan genoeg van gevangen te worden gehouden en baant zich met een schaal op Yasmins keel een weg naar de vrijheid. Had hij gedacht dat hij nu in aille rust naar huis zou kunnen gaan heeft hij het toch danig mis. Hij en zijn nieuwbakken bond genote zullen genoeg angstige mo menten meemaken alvorens zij zich geheel met elkaar mogen verzoenen. Donderdag, vrijdag en zondag. Hoe een liefdesaffaire rich ontwik kelt in een gevaarlijke oorlogstijd laat deze film zien, waarin een luitenant *1* Met ingang van dinsdag 5 december rijden Appels transportreuzen naar de Finse kou. In Lübeck neemt onze voor treffelijke Finse correspon dent de goederen over. De wagen gaat op de boot en de voorlopige eindbestem ming is Helsinki. Van daar uit worden Uw goederen doorgevoerd naar elke be stemming in Finland. Zaterdagmorgen (dezelfde week) komt de Appels wagen weer in Waalwijk aan. Voor doorvoer en groupage in Nederland zorgen wij zelf. Voor een snel en eco nomisch vervoer hebt U heus Appels nodig. s Wij komen graag langs, om dat te bewijzen! Appels de vriend van uw-goederen-onderweg in een nogal dubieus contact 'komt met de vrouw van de commandant. Samen beleven zij enkele angstige avonturen waarin massale gevechten met Indianen beslist weer niet ont breken. Zondag 3 uur De aardbol heeft reeds lang ge draaid onder het oog van de film camera. In deze film heeft men men sen van alle werelddelen bij elkaar gébracht welke nu allen hun eigen nummer brengen. Zo is er de man met de degen die zonder een spiertje te vertrekken zijn lichaam op allerlei plaatsen doorboort. Twee Duitsers nemen een eeuwenoud spelletje op, dat ten doel heeft eikaars gezicht te verminken inplaats van elkaar te do den zoals in vroeg eeuwen. Tja, ieder een heeft zo zijn spelletjes! Vrijdag 11 uur. De plotselinge, geheimzinnige dood van zijn broer is voor Harry Spalding aanleiding om met zijn vrouw Valerie het kleine dorp te bezoeken in Corn wall, waar dit gebeurde. Bij hun aan komst merken zij dat de dorpelingen hen uit de weg gaan en niet met hen willen praten. Een even geheimzinnig volgend sterfgeval is voor Harry een aanleiding de lijken op te graven. Hij ontdekt bij beiden bijtwonden in de keel, als waren ze door een slang ver oorzaakt. Het raadsel zal door hem en zijn vrouw moeten worden opge lost zo besluit hij. Zaterdag en maandag Internationaal centrum voor transport, expeditie douane en opslag Op een eenzaam eiland in de Zuid zee ligt een peloton Japanse soldaten. Hun radio is vernield en zij trachten de buitenwereld te bereiken door mid del van een kleine boot die ze wil len bouwen. De rust op het eiland wordt verbroken doordat een Ameri kaans vliegtuig een noodlanding moet maken, waarhij ook hun radio wordt vernield, zodat ook zij voorlopig geen contact met de buitenwereld kunnen krijgen. Hoe de twee groepen in de loop van enkele dagen tegenover el kaar komen te staan is uitzonderlijk gefilmd. Akteurs o.a. Frank Sinatra, Clint Walker en Tommy Sands. Donderdag, vrijdag en zondag. De dochter van een illusionisten echtpaar wordt opgevoed door huis houdsters en tantes. Wanneer zij 20 jaar is en hoort dat haar ouders zijn overleden, denkt zij eindelijk 'n eigen wereldje op te bouwen met plaats Maandag de gehele dag geopend, dinsdag de gehele dag gesloten voor een lieve man. De grote erfenis krijgt zij echter niet zo maar via de advocaat. Haar vader heeft vastge steld dat zij het geld pas krijgt wan neer zij 7 dagen en 7 nachten in een afgelegen landhuis heeft doorge bracht. Dat landhuis verbergt vele lu gubere werktuigen en schilderijen die somens tot leven schijnen te kernen. Een pas-verworven vriend zegt haar toe haar te zullen vergezellen, maar zelfs dat blijkt niet genoeg te zijn. Ze maken er tenminste ontzettend veel mee. Zaterdag, dinsdag en woensdag. Miss Ames en Mister David, beide agenten van de FBI, krijgen de op dracht een verdwenen professor op te sporen. Het spoor leidt naar 'n strip tease tent waar twee meisjes plotse ling zijn gestorven. David en Ames willen dit onderzoeken, maar worden gestoord door een jonge vrouw die David in een kelder opsluit. Het is dan eerst aan Ames om David vrij te krijgen, waarna beide in de gelegen heid komen hun onderzoek af te slui ten en een uitgebreide gangsterbende te achtervolgen. Vrijdag 11 uur, zaterdag 11.45 uur. Samar is een eiland waar banne lingen hun levenjaren verslijten. Men komt er vreemdsoortige figuren te gen, van moordenaars tot diplomaten. Enkele van deze bannelingen beslui ten de nederzetting te verlaten en het binnenland in te trekken waar ergens een plaats moet zijn die voor onbe kenden ontoegankelijk is en waar zij denken in vrijheid en vrede te kunnen leven. Voordat zij daar echter zullen arriveren hebben zij een lange barre tocht vol gevaren af te leggen. Zondag 3 uur. Zaterdag treden The All Stars op met de all-round zanger Frank Scott die de taak van zijn voorganger op uitstekende wijze heeft overgenomen. Zondagmiddag hebben The Electric Brothers de eer de aanwezigen op ge zellige dansmuziek te onthalen, ter wijl de avond voor de Wavo's is ge reserveerd. Les Copains met zanger John Des- mares zullen zaterdagavond het dans- festijn muzikaal omlijsten. Zij danken hun grote populariteit niet op de laatste plaats aan het feit dat zij er vanaf het begin naar gestreefd heb ben een geheel eigen stijl te ontwik kelen en daaraan vast te blijven hou den, zonder zich te laten beïnvloeden door groepen die met bepaalde songs de hoogte in zijn geschoten. Zeker is wel dat hun succes van langere duur zal zijn. Zaterdagavond treden Bzzzzz uit Tilburg op, die sinds hun succes bij soos St. Denis vaste gasten zijn ge worden in Waalwijk en naaste omge ving. Zondagavond zijn er de P. J. L. Loving Works die voorheen naar de naam Kingstones luisterden. Met de nieuwe betiteling hopen zij de jeugd op een andere wijze aan te spreken' wat hun beslist geen windeieren zal gaan leggen. In Kaatsheuvel heeft de Sir Dal las Group enorm succes geoogst, rede waarom het bestuur van club El Mas hen nog eens naar zaal P. van Dun laten komen. Zondag a.s. aanvang 7 uur. Aan de Roestelberg zijn er nog steeds The Blue Birds om de belang stellenden met muziek op te wachten. Zondagmiddag dus weer de Kaats heuvelnaren. IN HOIUND SM EEN HUIS "7— Zaterdag 9 en zondag 10 decem ber wordt in de Stadssporthal in Tilburg de 28e Brabantse kampioe nendag gehouden, welke zondag om 12 uur officieel geopend zal worden door burgemeester Becht. In de voorafgaande jaren werd alleen op de zondag de tentoonstelling gehou den, maar nu heeft men dit uitge breid tot de zaterdag. Zaterdag n.l, worden de duiven gekeurd. In totaal zullen er zo'n 1600 duiven aanwe zig zijn, afkomstig uit diverse Bra bantse gemeenten w.o. Loon op Zand, Kaatsheuvel en Waalwijk. 's Avonds om half negen is er 'n contactavond in de sporthal. Iedere duivenliefhebber is hierbij van har te welkom. Er wordt geen entree geheven. Deze avond is vooral op gezet ten behoeve van de buiten landse gasten, die voor een groot gedeelte uit België komen. Zondag, direct na de opening, vindt de hul diging plaats van de Z- en B-kam- pioen en, die ieder jaar gehouden wordt. Dit keer is het de „Witte Molenclub" uit Meeuwen. Daarna vindt er een verkoop van duiven plaats in een speciaal daarvoor aan wezige stand. Er zullen 86 duiven voor de verkoop worden aangebo den. Uit de 19 gemeenten rond Til burg, die lid zijn van de Fond Uni on en uit België, komen deze dui ven. De opbrengst van de verkoop komt ten goede aan het Blinden instituut te Grave, de Krabbenbosse te Rijsbergen en Kleuter heil te Til burg. Vorig jaar bracht dit f 2.200 op, terwijl men nu op een groter bedrag rekent. Er zijn verder vele stands op dui- vengebied, variërend van voer voor de duiven tot duiventillen. De twin- HEEFT HET blouses, rokken, shawls, vesten, jumpers, pantalons, zakdoeken, kraagjes, nylons enz. enz. DOET HET: plisseren, ajouren, stoppen, borduren, repareren, vermaken, inkorten enz. enz. Ook voor stofknopen, ceintuurs, gespen enz. in naar: Heuvelstraat 14 tig standhouders, die uit het gehele land komen, zullen iedereen de no dige inlichtingen geven, terwijl er tevens gekocht kan worden. Vooral uit Midden-Brabant verwacht men veel belangstelling. Gezien het ka rakter van deze Brabantse Kam pioenendag, zal een bezoek zeer de moeite waard zijn en zal iedere „duivenmelker" aan zijn trekken kunnen komen. Peperstraat 25, Kaatsheuvel VERHUUR van normaal en super 8 films. Tevens verhuur van PROJECTORS De chef van de rollenslijperij van de IBM-fabriek aan de Johan Hui- zingalaan in Amsterdam, de heer C. Warnawa (45), heeft de Amerikaanse en de Nederlandse produktie-afdelin- gen van het bedrijf aan een besparing van 72-duizend gulden geholpen. Hij ontving maandagmiddag een cheque van 7150 gulden. Dit gebaar bracht de som, die de heer Warnawa in to taal voor zijn suggestie ontving, op 14.350 gulden. SJDit is voor één idee de hoogste beloning die tot nu toe in het Nederlandse bedrijfsleven is uit gekeerd", aldus de IBM-directie. BOERENGEZINSDAG 1967 Traditiegetrouw organiseren de drie afde- Inigen van de NCB in „de kring van KLM- Kaatsheuvel, Loon op Zand en De Moer - dit jaar weer hun boerengezinsdag. Deze zal in Loon op Zand worden gehouden op dinsdag 12 december a.s. in het Cultureel Centrum. Het programma ziet er als volgt uit: Om half tien is de opening door de voorzittep van de afdeling Loon op Zand, de heer 'A. v. d. Loo. Dit zal worden ge volgd door een causerie door Ir. Korte, Rijkslandbouwconsulent, over actuele pro blemen de landbouw betreffende. Om plm. 11 uur zal Ir. van Schendel, algemeen se cretaris van de NCB een inleiding gaan hou den over „Het gezin en de Organisatie". Om en op het middaguur is het een koffie tafel. Na de middag zal mevr. de Bekker- Galema over „Levenvreugd" spraken. Wellicht zullen er op deze dag hier en daar vragen worden gesteld, die dan zullen worden beantwoord door de heer J. van Roessel, de voorzitter van de Kring Til burg, welke ook op deze dag vertegen woordigd zal zijn. Om ongeveer 4 uur zal de dag gesloten worden. De gezamenlijke afdelingen verwachten een goede deelname aan deze gezinsdag, die echt een gemoede lijk karakter draagt en een gezinvolle sfeer. PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP BILJARTEN TE LOON OP ZAND Het persoonlijk kampioenschap biljarten van Loon op Zand zal plaatsvinden te Loon op Zand in de Poule B van vrijdag 8 de cember tot en met maandag 11 december. Hieraan zullen deelnemen de volgende spe lers: A. Snoeren (49), J. Hebing (48), M. Vastree (45), H. Ripzaad (42), H. v. d. Nieuwenboer (41), K. v. d. Velden (38), R. Hoesen (35), J. v. Vught (32) en C. Hooijmaijers (32). Op vrijdag 8 december zullen in zaal Freijters spelen: 7 uur Hoesen-Ripzaad; 8 uur: Hebing-v. d. Velden; 9 uur: v. Vught- Hooijmaijers; 10 uur: Snoeren- Nieuwen boer en 11 uur: v. d. Velden- Nieuwenboer. Zaterdag 9 december in zaal Freijters: 3 uur: Vastree-Hoesen; 4 u.: Nieuwenboer - Hoesen; 5 uur: Hebing-v. Vugbt; 7 uur: Hooijmaijers-Snoeren; 8 uur: Vastree-Rip- zaad; 9 uur: Hoesen-Hebing; 10 uur: Nieu- wenboer-v. d. Velden. Zondag 10 december in zaal Freijters: 11 uur: Hoesen-Hooijmaijers; 12 uur: Rip- zaad-Nieuwenboer; 7.30 uur: Nieuwenboer- Hooijmaijers; 8.30 uur: v. d. Velden-Vas- tree; 9.30 uur: Hoesen-v. Vught; 10.30 uur: Snoeren-v. d. Velden. Maandag 11 december in zaal Freijters: 7.30 uur: Hebing-Vastree; 8.30 uur Snoe- ren-Hoesen; 9.30 uur: Ripzaad-v. d. Vel den; 10.30 uur: Nieuwenboer-v. Vught. Tegelijk spelen in zaal Concordia op za terdag 9 december: 3 uur: v. d. Velden- Hooijmaijers; 4 uur: Ripzaad-Snoeren; 5 uur: Vastree-Hooijmaijers; 7 uur: Habing- Nieuwenboer; 8 uur: J. v. Vught-v. d. Vel den; 9 uur: Hooijmaijers-Ripzaad; 10 uur: Vastree-Snoeren; 11 uur: Hebin-Hooijmaij- ers. Op zondag 10 december in Concordia: 11 uur: v. Vught-Vastree; 12 uur: Snoeren- Hebing; 7.30 uur: Ripzaad-Hebing; 8.30 u: Snoeren-v. Vught; 9.30 uur: Vastree- Nieu wenboer. Poule A zal spelen van vrijdag 15 de cember tot maandag 18 december a.s. in de zalen van Gompel en De Finatie. Deze wed strijden zijn volgens loting vastgesteld. De Hoofdwedstrijdleiders zijn J. v. d. Velden en C. Schoenmakers. De organisatoren van deze kampioenschappen wensen de deelne mers een sportieve wedstrijd. BURGERLIJKE STAND Elisabeth Cbristina Maria Francisca dv A J de Cloe en J H Hommel. Huwelijks-aangiften: J J M van de Kerkhof en M. Hulst; W J van der Ven en C van Dongen. Overleden: H Broeks, ev Snijders, 71 jaar; R. v. Heu- men, 85 jaar. Vertrokken: A. Verhagen naar Heemstede; G A W Jeb- 'bink naar Amsterdam; J van 't Huil en echtgenote naar Arnhem; A A van Achter berg en gezin naar Waalwijk; F H Steffers en gezin naar Rozenburg. Ingekomen: J de Jonge en gezin van Goirle; Y Sahin van Waalwijk. b i: Makelaars in Assurantiën Grotestraat 341, Waalwijk tel. 04160 - 4131 "Mi P P

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 5