Huldiging van Jan van Nnijn te Lnnn np Zand Jan van Eeuwijkrit KAATSHEUVEL Firma J. B. Snels opende tweede sctiilderszaak in de Marktstraat Beatband Static rijst op hitparade omhoog WAALWIJK In schoenindustrie stijgt de vraag en daalt het aanbod GOUD VOOR BIJZONDERE VERDIENSTEN Mustek I DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 11 DECEMBER 1967 3 A. G. F. v. d. Wiel Halfjaarlijkse controles KVP-vergadering drukkerij van engelen ^cho Accordeonist Jan Gorissen Het kader van de afdeling Loon op Zand van de Kath. Bond van Werknemers in de Industriële Bedrijven „St. Wilübro'rdus" heeft haar oud-voorzitter-, de heer Jan van Noije vrijdagavond op een bijzondere wijze hulde gebracht. Het gehele kader was met bestuur en hun echtgenoten aanwezig in de kleine zaal van café „De Spoel". De voor zitter heette allen hartelijk welkom, bijzon der de heer en mevrouw Van Noije en de Districts voorzitter, de heer Van Hilst. Hij sprak over de activiteiten van het kader van deze bond. Ook de heer Van Hilst was verheugd te holten hoe deze mensen hun propaganda voerden in Loon op Zand. Hij zei dat de afdeling wat inboet aan leden, doch dat dit -waarschijnlijk een 'reden was van de ver huizingen uit het kerkdorp naar elders, vooral naar Kaatsheuvel, waar de afdeling een stijgend ledental heeft bereikt. Kortom in de gemeente Loon op Zand is het leden tal van St. Willibrordus bijzonder goed te noemen. Hij vond dat de jeugd gestadig toetrad. Dit was belangrijk in deze een zijdige industrie van Loon op Zand. Spreker duidde op de medezeggingschap van de ar beider in het produktieproces. De vakbewe ging heeft met nuchtere mensen te doen in de Bond, die op haar beurt alles doen om de Bond van dienst te zijn. Lang liet de Bondsvoorzitter, de heer de Grood op zich wachten, dat toe te schrijven was aan de slechte weersomstandigheden. Gelukkig was hij 'nog Iaat op de avond aan wezig om de heer Van Noije en zijn vrouw in de bloemetjes te zdtten. De afdeling heeft het - zo zei hij - vorig jaar al gedaan, maar het hoofdbestuur mocht het nu gaan doen. De goede hoedanigheden - en dat zijn er enorm veel - van deze jubilaris, die 35 jaar lang afdelings-voorzitter was, werden opgesomd. Reeds op zijn 16-jarige leeftijd meldde de heer Van Noije zich als lid van dé Bond (1920) en wist zich op te werken tot lid van de Bondsraad (1947). Vorig jaar september trad hij uit de Bonds raad en het bestuur om de jongeren ook een kans te geven. In 1932 werd hij voor zitter van de Loonse afdeling. De voorzitter GESLAAGD Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het Kandidaatsexamen Sociologie, o.m. de heer A. v. Hest uit Waalwijk. Tandarts in december, gaarne vóór 21 december. POSTKANTOOR OP VRIJDAG AVOND OPEN Vanaf heden is het Postkantoor te Waalwijk voortaan vrijdags geopend van 's morgens 8.30 u. tot 's avonds ook voor stortingen. Van maandag tot en met donderdag is het kantoor ge opend tot 19.00 uur. Deze regeling geldt ook voor het kantoor te Kaats heuvel. AGENDA De repetitie voor het dameskoor van „Oefening en Vermaak" vindt niet plaats in de Muziekschool, maar woensdag om 8 uur in „De Twee Kolommen". De heren worden om 9 uur verwacht. De repetitie zal duren tot 10.30 uur. Jan van Noije van de Bond noemde de heer Van Noije het Hart van de afd. Loon op Zand, die een zeer goede naam in de organisatie had: het was een levendige afdeling. De tijd van de crisis (1933) heeft bijzonder invloed op de heer Van Noije gehad. Naast de vele verdiensten die hij in de gemeente en de diverse instellingen heeft gehad was hef werk en de belangen van de arbeidende medemens zijn levensdoel en vandaar dat de heer De Grood en het hele Bondsbestuur unaniem hem de gouden speld van de Bond heeft verleend. De heer De Grood speldde deze op en bood aan mevrouw Van Noije bloemen aan. De Bondsvoorzitter zei verder nog dat de heer Van Noije de trots van de afdeling en ook van het Hoofdbestuur was, omdat zijn activiteiten op de medemensen waren ge richt; hij was een voorbeeld van „de stille werker" met sociale bewogenheid. Deze gouden speld was de 8e in de geschiede nis van de Bond van de 48.000 leden. De heer Van Noije kon niet nalaten een hartelijk dankwoord te richten tot de leden en bestuur van de afdeling, maar vooral tot het Hoofdbestuur. Namens zijn echtge note dankte hij eveneens, want zij was het die hem bij al zijn werkzaamheden terdege terzijde heeft gestaan. Tot het afdelingsbe stuur zei hij, dat hij van terzijde de ver richtingen graag wil blijven volgen als lid van de bond, en dat hij steeds zal open staan voor hun werk en steun als het nodig zal zijn. Even memoreerde hij zijn vader die mede oprichter van de Loonse afdeling is geweest en waardoor hij in het werk van deze Bond wérd geïnteresseerd. Tijdens de vergade ring werd een verloting gehouden welke tot resultaat had dat de heren v. d. Griendt en Van Noije met de prijzen voor de ac tiviteiten gingen slepen. Verder was de avond gevuld in uitermate gezelligheid. Een welverdiende huldiging is - de voor Loon op Zand zo populaire - Jan van Noije ten deel gevallen, welke hem hartelijk is ge gund geworden. Na felle debatten, enkele schor singen en druk beraad achter de schermen, is een breuk in de K.V.P. zaterdag op de partijraadsvergade ring voorkomen door deze beslis singen: o de beslissing over de eis van de KVP-radicalen, dat zal worden ge streefd naar samenwerking mef niet-christelijke, vooruitstrevende partijen (als PvdA en misschien D '66) is een jaar uitgesteld. Een studiecommissie zal „alle mogelijk heden" onderzoeken om de kiezers voor de verkiezingen meer duide lijkheid te geven; wel zal worden gestreefd naar samenwerking met ARP en CHU, maar op verzoek van de radicalen is vastgelegd dat partijvorming op christelijke grondslag niet gewenst is als op die grondslag geen „conse quent vooruitstrevende" politiek kan worden gevoerd; e de KVP gaat haar program na der uitwerken, waarbij de inbreng van de radicalen „als een belang rijke bijdrage wordt aanvaard"; o van verschillende kanten werd aangedrongen op vernieuwing van de leiding in februari 1968. Het da gelijks bestuur zal zich daarover spoedig beraden. SLECHTS 48 VAN DE 70 RIJDERS HAALDEN DE FINISH tweede zeine 6a waalwijk telefoon 4173 PASTOOR LUCKER 1 JULI MET PENSIOEN Door de bisschop van 's-Hertogen- bosch is aan pastoor P. Lucker (58) van de parochie St. Pieter op zijn verzoek per 1 juli van het volgend jaar vervroegd pensioen verleend. In het voorjaar van 1968 zal hij echter reeds verhuizen naar een nieuwe woning langs de Vlijmense weg. Van daaruit zal hij tot 1 juli zijn parochie nog blijven bedienen. Voor vele Waalwijkers is pastoor Lucker geen onbekende. Hij was vroeger kapelaan in de parochie van St. Jan. Pastoor Lucker werd in Nijmegen geboren. Burgemeester Van Erp, die in de i Marktstraat een tweede zaak van j schilder J. B. Snels opende noemde het een goede gedachte van de heer Snels, om vóór een besluit te nemen eerst eens een praatje te maken met de burgemeester. Dat burgemeester Van Erp er prijs opstelt, dat in het centrum, dat Kaatsheuvel gaat krij gen rond de bouw van het nieuwe ge meentehuis, ook zaken gevestigd wor den is begrijpelijk. Hij noemde het daarom een prijzenswaardig besluit dat de heer Snels genomen had hier naast zijn schilderszaak in de Dr. van Beurdenstraat een winkel te openen, waar de man, die het devies „Doe het Zelf" volgt de materialen kon inko pen, die hij met een deskundig advies van de vakman gebruiken kan om zijn woning in een nieuw kleedje te ste ken. Hij twijfelt er niet aan of het initi atief door de heer Snels genomen zal de resultaten opleveren, die hij er van verwacht. De inrichting getuigt van een praktische zin en van bijzondere smaak. De heer Prins, die ontwerper is, zowel van het exterieur als van het interieur, bewees opnieuw, dat hij niet alleen beschikt over smaak en praktische zin, doch tevens over een zakelijke kijk voor wat dit soort be drijf eist. De blikvangende witte voorgevel met zwarte onderpui is 'n aantrekkingspunt; 't interieur, waar in minstens tweeduizend artikelen, niet opgestapeld, doch handig en ge makkelijk bereikbaar staan geëtaleerd is een gezellige verkoopruimte. De heer Snéls heeft zich niet uitsluitend bepaald tot wat de „doe-het-zelf"- schilder behoeft, doch biedt daarnaast alles wat de huisvrouw voor de was en de dame voor haar make-up, de PERSOONLIJK SCHAAKKAMPIOENSCHAP In de strijd om het persoonlijk schaakkampioenschap van Waalwijk en omstreken, gaat na 4 ronden W. Goedhart alléén aan de leiding. Hij behaalde 4 punten. Hij wordt op de voet gevolgd door B. Reiber, die slechts een half punt minder verzamelde. Uitslagen van de vierde ronde: J. NijmanB. Reiber 01 M. de WitD. Pullens 01 A. van BladelJ. Hol 01 W. GoedhartM. Goudberg 10 heren niet uitgezonderd, nodig heeft, in de ruimste sortering aan. De heer Snels dankte in een kort, keurig woord de burgemeester, het college van B. W., de Gemeentewer ken, architect Prins en speciaal aan nemer L. van Geel met de andere me dewerkers voor wat zij hier tot stand brachten. Er was een zeer grote be langstelling en bloemen en attenties van vele belangstellenden getuigden van de sympathie, die naar deze ope ning uitging. KOMEND WEEKEND IN MEEUWEN EXPOSITIE KLEINDIERENSPORT Op 14, 15 en 16 december a.s. hoopt de KPV ,,Nut en Sport" te Meeuwen, haar poorten weer te openen voor de liefhebbers van de diverse pels- en pluimveerassen. Deze 26e konijnen en pluimveetentoonstelling zal gehou den worden in ,,Ons Dorpshuis" 'en Garage De Graaf te Meeuwen. Voor al de laatste jareri mag de vereniging zich in een zeer goede belangstelling verheugen, gezien plm. driehonderd dieren van diverse pluimage de kooien zullen bevolken. Zoals reeds vele jaren het geval is, staat ook dit jaar de tentoonstelling weer onder de bepaling van de Raad van Beheer en Toezicht op het gebied van de Pluimvee- en Pelsdierenteelt in Nederland. De laatste jaren bestaat voor deze liefhebberij een toenemend animo. Dit blijkt wel daar j.l. oktober in Wijk en Aalburg en in november in Andel en Dussen een show werd gehouden, terwijl a.s. januari 1968 de KPV „Waalwijk en Omstreken" een landelijke show zal organiseren in verband met haar 45-jarig bestaan. Het verheugt de deelnemers van deze show, dat zij voor deze evenementen veel medewerking van de plaatselijke overheid mogen ondervinden en hun bezigheden inderdaad als een nuttige vrijetijdsbesteding worden gezien. Reeds meerdere malen is een fraaie sportbeker door het gemeentebestuur beschikbaar gesteld, in handen van een winnaar overgegaan. Tevens is 't een vaste gewoonte geworden, dat de tentoonstelling door de plaatselijke burgemeester of een der wethouders wordt geopend, hetgeen een goede sa menwerking ten zeerste bevordert. De Jan van Eeuwijk-rit heeft zich gedurende de zeven jaren van be staan een goede naam verworven. Ook nu had de auto-, motor- en bromfietsclub „De Vrolijke Brom mers" met de organisaties van deze rit, weer veel lof geoogst. De leden van deze Waalwijkse vereniging hadden een 65 km lang parcours uitgezet dwars door het besneeuwde natuurgebied in de Loonse en Dru- nen. Dit parcours moest twee maal worden afgelegd. De uitslag telt mee voor het nederlands kampioen schap betrouwbaarheidsritten. Zaterdag j.l. is weer eens over duidelijk gebleken dat de crossers voor geen kleintje vervaard zijn. Er lag een flink pak sneeuw en 't was behoorlijk koud, toen vanaf tien uur zaterdagmorgen regelmatig een rijder vertrok van de Roestelberg het uitgestrekte zand- en bosgebied in. Voor de eerste rijders was deze opgave het zwaarst, daar het bos toen nog maagdelijk wit was, met op markante punten een rood of blauw verfteken in de sneeuw. Toen echter eenmaal een aantal de juiste route hadden gevonden was 't voor de overige van de 70 rijders niet moeilijk meer het spoor te volgen en naar de finish (eveneens aan de Roestelberg) te snellen, waarna men de omloop nogmaals moest maken. Dat van de crossers veel werd ge vergd bleek hieruit dat van de 70 rijders er slechts 48 de finish haal den. De overigen kregen materiaal- pech of raakten de weg kwijt. Uitslagen: Eerste prijswinnaars: Junioren: Klasse 50 cc: J. Wernink 1 strafp.; Klasse F 51-100 cc: A. Le- claire op Zündapp met 25 strafp.; Klasse G 101-175 cc: J. v. Dijk op Zündapp met 1 strafp.; Klasse H. boven 175 cc: W. Bildeman op Mar co met 1 strafp. KNMTP AFD. WAALWIJK EN OMSTREKEN Kerststukjes-avond Op dinsdag 12 december a.s. wordt in de St. Michael Ulo School, Hade- wychstraat te Waalwijk de traditio nele Kerststukjes-avond gehouden van de Kon. Nederlandse Maat schappij Tuinbouw en Plantkunde afd. Waalwijk en omstreken. Er zal ditmaal niet worden gewerkt met hyacinten en Kersttulpjes, doch met materiaal dat goed blijft tot en met Kerstmis, zodat het een tafel stukje wordt dat men op de Kerst tafel kan gebruiken. Plankje, mos, kaars, draad etc. wordt door de af deling verstrekt. Men behoeft al leen zelf schaar en mes mee te bren- De avond begint om 20.00 uur pre cies. Senioren: Bij de senioren verschenen beken de rijders aan de start, waaronder cracks, die regelmatig deel uitma ken van de V.A.A.S.-teams. Hiervan waren de uitslagen: Klasse 1 50 cc: J. Beukhof op Sachs 0 strafp.; Klasse J 51-100 cc: S. v. d. Mey op Batavus met 3 strafp.; Klas se K 101-175 cc: A. de Boet met 17 strafp.; Klasse L boven 175 cc: J. Wieman op Husqvarna met 0 strafp. Zijspan: Streekers op Greeves met 55 strafp. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU Het aanbod van personeelsleden is in de maand november terugge lopen van 49 naar 38. De vraag daarentegen liep iets op namelijk van eind oktober 245 naar 266 in eind november. Dit blijkt uit de cijfers van het gewestelijk arbeids bureau in Waalwijk. Een bijzonder gunstige gang van zaken dus en volgens direkteur Maas „hoopvol voor de toekomst. De eerste Russische order van één miljoen paar is intussen klaargeko men, terwijl het jongste bezoek van de delegatie van de Sovjet-Unie aan de Langstraat de hoop rechtvaar- digd, dat er waarschijnlijk nog meer orders uit Rusland zullen komen. STIJGING MINDER GESCHIKTEN EN MINDER VALIDEN In het rayon Waalwijk daalde 't aanbod in de schoen- en lederbran che het sterkst, namelijk van 41 eind oktober naar 29 eind novem ber. Wat het aanbod in het rayon Dongen betreft ,is dit veel kleiner dan in rayon Waalwijk. Hier nam het aanbod in de afgelopen maand slechts met 1 persoon toe nl. van 8 naar 9. De hele nationale arbeidsmarkt noemde direkteur Maas bijzonder gunstig. Het aanbod eind november bedroeg 82.227 mensen of 2,8 pro cent van de afhankelijke manne lijke beroepsbevolking. Naar de me ning van de heer Maas tekende een zelfde beeld zich in de Langstraat af. Het aanbod steeg slechts van 563 naar 579 personeelsleden. De stijging in de bouwsector bedroeg maar liefst 42 mensen, van 96 naar 138. Van het aantal werklozen in het gewest Waalwijk (579) zijn er maar liefst 212 onder te brengen in de sector minder geschikten-minder validen, in de afgelopen maanden vielen hier vooral klappen. Nog steeds neemt hier het aanbod toe. Het aangroeien van dit aanbod moet worden gezocht in de zgn. selectie ontslagen. BUITENOBJECTEN Voor een deel vinden de minder- geschikten en minder-validen werk in de Gemeentelijke Sociale Werk plaats te Waalwijk en op enkele buitenobjecten, namelijk de voltooi ing van de zgn. Eftelingstraat in Kaatsheuvel aan een bosobject in dezelfde gemeente. Begin volgend jaar zal ook 'n aantal mensen kun nen worden ingezet voor riolerings werk te Heusden. Circa 100 mensen van de 212 vallen binnen de Ge meentelijke Sociale Werkvoorzie ning. Zij staan als werklozen inge- VRAAG schreven. In de afgelopen maanden bleef de vraag naar personeel vrij stabiel. In de schoen- en ledersec tor liep de vraag iets op van 245 naar 266, hetgeen een herstel bete kent t.o.v. de eerste maanden van dit jaar. Omdat men in de afgelo pen weken vrijwel direct kon vol doen aan aanvragen van personeel liep de vraag in de metaalsector iets terug. Het totale aanbod liep hier op van 474 naar 495. GUNSTIG BEELD De geregistreerde arbeidsreserve aan mannen vertoond weinig schom melingen. De provincie Noord-Bra bant steekt met 4 pet. een heel eind boven het landelijke cijfer (2,8 pet) uit. De provinciale cijfer wordt nog al sterk beïnvloed door Tilburg en Helmond. Met 2,6 pet. is het beeld in het Gewest Waalwijk vrij gun stig. Het rayon Waalwijk vertoond het cijfer 2,8 pet. en het rayon Don gen 2,2 pet. Hiervan betreft 1 pet. minder-validen en minder-geschik- ten. STICHTING „ST. ANTONIUSHOF" Bejaardencentrum St. Clemenshof Loeffstraat 72, tel. 3445. Bejaardencentrum St. Antoniushof Burg. Smeelelaan 116. tel. 3400. Secretariaat: W. Cox, Weth. Smol- dersstraat 22, tel. 4238, Waalwijk. STEDELIJK SOCIAAL CARITATIEF CENTRUM Par. St. Clemens en H. Bernadette: Maatsch. werkster A. C. M. Hoff- rr.ans. Bureau Loeffstraat 54, teL 3410. Spreekuur Bernadette in de kleu terschool Hummeloord: maandag 6.30 - 7.30 uur, tel. 4588. Far St. Jan en O. L. Vrouw: Maatsch. werkster M. A. M. Hoff- mans. Bureau Grotestraat 23». tel. 2882. Spreekuür in Besoyen in de Ber- nadetteschool: maandag van 4-5 uur Burg. Verwielstraat 2a. Par. St. Antonius: Maatsch. werker E. J. v. d'. Stoop. Bureau Grotestraat 238, tel. 2882. Dinsdag 2-3 uur Muloschool, Hade- i wychstraat, tel. 3412. Op een steenworp afstand van on ze nog steeds niet swingende Ooster buren ontstaat onder invloed van de diverse stromingen in de huidige pop muziek een geheel eigen sound. Ne derland ontwaakt tot in zijn verste uithoeken. Ook hier rijst uit 't fraaie en gemoedelijke Limburgse grotten- land een soort „static-stalagmiet" om hoog, een muzikale kegel wiens punt onverbiddelijk in de richting van de hoogste hitregionen wijst. Ook Gol den Earring's, George Kooymans, ge voelige gehoororganen spitsen zich bij het vernemen van de „static sound", welke hij voor het eerst ver nam toen hij met zijn Earring's op trad in Venlo's beatclub '65. Al spoe dig werden afspraken gemaakt en zo kon het gebeuren, dat de Sound Push Studio's 20 uur lang bevolkt werden door „Static" alwaar George hoogst persoonlijk zijn eigen eerste plaat produceerde: „What you gonna do to my heart", nota bene nog een eigen compositie ook Na het beluisteren van de master- tape signaleerde een enthousiaste Joost de Draayer in Bob Rooyens „Moef Ga Ga" van 29 september j.l. het binnenkort verschijnen van deze fantastische produktie. Dat de eigen lijke release nog drie weken op zich zou laten wachten is te danken aan de technische jongens ener phonogra- fische industrie die zo netjes bij het snijden te werk gingen, dat de op de mastertape overduidelijk aanwezige sfeer er zonder meer afgesneden werd. Op de flipside van deze Ome ga single treffen we een compositie aan van de 18-jarige leider Hans Saris, getiteld: ,,I love you girl", een fijne meestamper. Hans, tevens zanger en pianist, componeert overigens alle nummers van de groep zelf, liefst zo ingewik keld mogelijk. Zegt Hans: „Ik zou het liefst in een platenstudio wonen". Drummer Tod Heunbern, een 19-ja- rige typograaf noemt als lichtend voorbeeld Ginger Baker, is doods bang om alleen te zijn, hult zich bij voorkeur in Oosterse kleren en is een felle tegenstander van rassendiscrimi natie. Paul Bernard, basgitarist, slachtoffer van de regionale structu rele jeugdwerkloosheid heeft een bloedhekel (hoe vreemd in deze stre ken) aan Duitse platen, maar vindt Jimmy Hendrix enorm. (Overigens tamme hobby van deze 19-jarige is langslapen). Harry Gout, zang, fluit, piano en begeleidingsgitarist, is 20 jaar, zou graag op een onbewoond eiland met een flinke „tante" van 150 kilo naar een kleurentelevisieprogramma over valse gitaren willen kijken. Om dit laatste te realiseren zal meer tijd no dig zijn dan om deze geweldige kra ker in de TOP 40 te spelen. Twee jaar geleden introduceerde Jan Gorissen het wonderlijk samen gaan van hedendaagse electronica en het oude schippersklavier, ook wel „Wonderaccordeon" genoemd. Het geluid laat zich moeilijk typeren, het is een mengeling van draaiorgel, hammondorgel en accordeon met daarnaast nog vele geluidseffecten. Het eerste plaatje wat meester- accordeonnist Gorissen opnam is de inmiddels zo bekend geworden „klok- kenwals", gebaseerd op het thema van „Kloeke Roelandts". In Neder land stond de „klokkenwals" binnen enkele weken op Veronica's Top 40, elders in Europa, met name in Duits land bracht de B kant „Barcarolle" het in de Duitse Top 50 tot een 7e plaats. Zijn opname van „Romance '67" (gebaseerd op het thema van 'Plaisir d'Amour') bracht het ook tot ongekende populariteit, met name in Zwitserland, Oostenrijk, België en Duitsland, in welk laatste land hij ook deze keer weer in de hitlijsten belandde. Op het ogenblik werpt iedere grammofoonplatenmaatschap pij zich op het heerlijke nummer „La Bostella", ook van Jan Gorissen is zojuist een sterk ritmische versie ver schenen en het zal niet lang duren of ook deze plaat zal zich in een gewel dige populariteit kunnen verheugen, want na de „Three Jacksons" is ac- cordeonmuziek niet meer zo actueel geweest als juist nu, het ogenblik waarop in Veronica's hitlijsten het accordeonnummer 'Melodia' de Top- 10 frequenteertWe mogen daar bij rustig stellen dat de totaal nieuwe klankrijkdom en verfrissende aanpak van een Jan Gorissen hiertoe het no dige heeft bijgedragen.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 3