wAAlwijkse en LvnQstRAAtse couRAnt Minister mr L. de Block opende nieuwbouw Bureau Van Spaendonck Boerengezinsdag In Loon op Zand dinsdag uitstekend geslaagd een NIEUWJAARSADVERTENTIE de echo van het zuiden meubelen Herkent u ons...? 1 Veel belangstelling voor openbaar lessen LTS W'wijk HAZEPEPER OMEGA Bfonchiletten (J!> ampe jOampe ORGANISATIES EN INSTELLINGEN NU AAN HET REITSEPLEIN uitsluitend verkrijgbaar bij 'ImTj2 Levensverzekering Spaarkas Sparen in effecten Hypotheekaflossing Spaarbewijzen PREMIE SPAAHPLAN N.V. Copac opgericht van Wontar lürkbtiaf Waspik Basis voor persoonlijk bezit lUpp HAZEPEPER FAZANT KOUDE SCHOTELS Café-Restaurant „De Gecroonde Leersse" Nu ook in Sprang-Capelle muziek-onderwijs Hoestdrank In tabl«tvorm.95cfr In Tilburg: I I I I I I VRIJDAG 15 DECEMBER 1967 88e JAARGANG No. 100 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2ct. inc.k.) 0,88 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,86 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) 3,00 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 78 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 B creaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" De Minister van Economische Zaken, Mr. L. de Block, heeft donderdag de openingsplechtigheid verricht van het nieuwe kantoorgebouw van de N.V. Corpac aan het Reitseplein te Tilburg, waar de vele organisaties en instel lingen in de secretariële en administratieve sector, die samenwerken in het kader van het Bureau Mr. Dr. B. J. M. van Spaendonck, en die tot voor kort gehuisvest waren in de Willem II straat te Tilburg, een nieuw modern tehuis zullen vinden. De groei van dit op onderlinge samenwerking gebaseerde kan toor van een tiental medewerkers tot een personeelsbestand van^over de 200 en de noodzakelijke uitbreiding in verband met het aanpassen aan de tijd van de dienstenverlening en belangbehartiging van het Bureau van Spaendonck ten behoeve van de verschillende organisaties, maakte, dat er in 1960 voor het eerst gesproken werd over een nieuwbouw voor dit kantoor in plaats van over het steeds weer aanbrengen van nieuwe voorzieningen in de binnenstad, waardoor men ten nadele van goede communicatie en samenwerking moest opereren vanuit een zestal aparte kantoorgebouwen. Daarom werd op 30 december 1964 een naamloze vennootschap in het le ven geroepen „ter oprichting en fi nanciering van een kantoorgebouw" dat de bestaande in de Willem II straat verspreide lokaliteiten zou kun nen vervangen. Deze naamloze ven nootschap werd opgericht door de Vereniging van Tilburgse Fabrikan ten van Wollen Stoffen, de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Tilburg en omstreken, het Centraal Pensioenfonds voor de Nederlandse Textielindustrie, het Algemeen Pen sioenfonds voor de Schoenindustrie en de Lederwarenindustrie 'en de Be drijfsvereniging voor de Leder- en Le- derverwerkende Industrie. De direc tie kwam in handen van het Bureau Mr. Dr. B. J. M. van Spaendonck. Deze naamloze vennootschap kreeg de naam van N.V. Corpac, de afkor ting van het devies van het Bureau van Spaendonck „Concordia Res Par- vae Crescunt", door eendrachtige sa menwerking worden kleine zaken groot. Een groot aantal andere orga nisaties wetden aandeelhouders in de ze naamloze vennootschap. In april 1965 werd de opdracht voor de nieuwbouw verleend aan het Ar chitectenbureau Van den Broek en Bakema te Rotterdam en in januari 1966 werd de bouw van 3.900.00,- opgedragen aan het bouwbedrijf H. Pellikaan N.V. te Tilburg, dat op 1 december j.l. de bouw 2Vi maand voor het verlopen van hét contract kon opleveren. Dit ingebruiknemen van een nieuw modern gezamenlijk kantoorgebouw is ongetwijfeld een hoogtepunt in het bestaan van de verschillende organisaties, die met 't oprichten van deze naamloze vennoot schap weer duidelijk opnieuw uiting gaven aan hun wil om de bestaande samenwerking te handhaven, uit te breiden en in concreto meer vorm te geven. Het is ook een belangrijke dag in de bijna 50-jarige geschiedenis van het Bureau van Spaendonck, genoemd naar Mr. Dr. B. J. M. van Spaen donck, de stichter van dit organisa tiekantoor, die door zijn combinatie secretariaten en directeurschappen en die een jaar geleden nog op 1 novem ber 1966 de vlag mocht hijsen op het hoogste punt van het gebouw. Dat hij deze belangrijke dag, in feite toch de bekroning van zijn werk, niet mee heeft mogen maken - hij stierf in het voorjaar van dit jaar - stemt zijn medewerkers en medewerksters, die zijn werk onder leiding van zijn zoon Mr. Barend J. van Spaendonck, voorzetten, ondanks de grote vreugde om het samenbrengen van alle organi saties en instellingen onder één dak, toch tot droefheid. Met de opening van dit prachtige nieuwe gebouw van de N.V. Corpac op het Reitseplein te Tilburg, heeft het Bureau van Spaendonck en de daarin samenwerkende organisaties de lang begeerde mogelijkheid in han den gekregen om de daar samenge bundelde deskundigheid en outillage op allerlei gebied aan te wenden ten behoeve van het gehele bedrijfsleven. Dit moderne, uitstekend geoutilleer de kantoorgebouw met onder andere nu een eigen computercentrum nodigt ongetwijfeld alle belanghebbenden in het bedrijfsleven uit kennis te maken met de vele mogelijkheden, die het dienstenpakket van dit Bureau aan de belangstellenden zal kunnen bieden. In het Cultureel Centrum heeft dins dag voor 160 deelnemers de z. g. Boe rengezinsdag voor het gebied Kaats heuvel, Loon op Zand en De Moer plaatsgehad. Na de inleiding heeft Ir. Korte, Rijkslandbouwconsulent, de problemen van de landbouw behan deld welke betrekking hebben op Ne derland, Europa 'en de EEG-landen. Hij wijdde uit tot het hele landbouw probleem over heel de wereld. De fi nanciële zijde werd belicht met de prijzen aanpassingen alsook dc iverk- gelegenheden die hiermee verband houden. Na de lezing kwamen de vra gen los, welke naar tevredenheid be antwoord werden. Tegen 11 uur sprak Ir. van Schen- del, algemeen secretaris van de NCB over Gezin en organisatie. Het gezin werd uitvoerig besproken en uit diver" se cijfers bleek, dat de leden van de NCB een machtig apparaat vormden met betrekking tot de scholing van de kinderen. Tegelijk sprak hij over de zeer lage contributie van de NCB, waaruit zoveel moet worden bekos tigd, doch ondanks dat zijn de resul taten bijzonder hoog. In de Organisa tie duidde hij op de NCB, de Neder landse Tuinbouwcentrale, etc., welke allemaal meewerken de agrarische be volking van ons land een positie te geven, welke kan wedijveren, met die van andere landen. Op de middag werd de koffietafel in zaal Vermeulen alle eer aangedaan. Hierop volgde een forum (schriftelij ke vragen), dat geleid werd door me vrouw Bekker-Galema over Levens vreugde. Ook hier kwam het gezin, het bedrijf, de opvoeding, de verma kelijkheden en feesten in het huishou den en daarbuiten ter sprake. Een le vendige discussie volgde hiema. Om de dag te besluiten sprak nog de Kringvoorzitter van de kring Til burg, de heer Van Roessel. Hier kwamen de algemene zaken ter tafel, b.a. de ruilverkaveling, de onteige ning, de financiën en de gemeente belangen. Dit had betrekking op het nieuwe verkavelingsgebied tussen Til burg, Loon op Zand en Udenhout. In een openhartig gesprek werd hier veel uit de doeken gedaan. Pastoor J. Si mons sloot de rij van sprekers. Hij schetste de verhouding van de Boe renstand tot de parochie en zei dat uit deze groep heel veel gqeds is tot stand gekomen. Zeer tevreden zijn al le deelnemers over deze intieme Boe rengezinsdag huiswaarts gekeerd. Te midden onder alles wat zich wijzigt, blijft een goede gewoonte bestaan: elkaar bij de jaarwisseling geluk te wensen. Daarom stelt onze krant dit jaar de mogelijkheid weer open tot het plaatsen van Geef uw annonce liefst spoedig op aan onze colporteurs, bijkantoor of hoofdkantoor „De krant van en voor de Lang straat" Grotestraat 205, WAALWIJK Telefoon 04160 - 2621 - 2746 TILBURG PIU8PLEIN te SS UL Busdiensten ltyn I m •toppen voor de deur. Volop parkeergelegenheid officieel TOP-FORM advtaeur BARAKCONCOURS De Uuttekiekers hebben hun eerste wed strijddagen van het barakconcours achter de rug. De dagprijzen gingen naar resp. A. Kuyten en A. van Tilborgh met achtereen volgens 94 en 95 punten. De poedelprijzen waren voor J. Zwaans sr. en H. Grijsbrechts met resp 31 en 27 punten. 16 en 17 decem ber wordt het concours voortgezet. v.W; 'V 'V-- 'N HHH9HHËHMMB8S8E8839H9HK8B&& VV ^88S8S8HB8BBMNNNM8 j|P piWi .JImk Wij doen mee aan het Premie Spaarplan. Wij krijgen straks elk jaar 100 gulden. Belastingvrij! Geïnteresseerd? Als u snel bent kunt u dit jaar ook nog gaan deelnemen. Des te eerder hebt u recht op uw belastingvrije premie. (Maximaal f 50,- per persoon of f 100,- per echtpaar per jaar). Alle inlichtingen: Postbus 51, Den Haag tv Aan de LTS-Nijverheïdsschool voor Waalwijk en omstreken werden dins dag en woensdag j.l. openbare lessen gegeven voor de ouders der leerlin gen en verdere genodigden. Na aan de hoofdingang te zijn ver welkomd weïden de genodigden op gevangen in de lerarenkamer waar de muziekleraar de heer Döll een over zicht gaf van het muziekonderwijs, dat agn de sdhool wordt gegeven. Vervolgens werden de bezoekers door de leraren rondgeleid in groepen en werden praktisch alle afdelingen be zocht om hen een gehele indruk van de school te geven. Tevens werd ge legenheid gegeven om de klasselera ren van de voorbereidende klas te spreken. De ouders en verdere ge nodigden konden hun jongens aan het werk zien en hun werkstukken in ogenschouw nemen. Allen spraken hun bewondering uit over de veelheid mogelijkheden van de school. Bij de verwelkoming waren ook de voorzit ter en secretaris van 't schoolbestuur resp. de heren J. de Kort en J. van Nijnatten, aanwezig. Al met al zijn deze openbare lessen een groot suc ces geworden, waardoor de Nijver- heidschool voor Waalwijk en omstre ken, wederom in het middelpunt van de belangstelling is geplaatst. Een be langstelling die ongetwijfeld dubbel en dwars is verdiend. Gedurende het Jachtseizoen, verkrijgbaar in onze zaak voor LIEFHEBBERS van WILD Gelieve voor de feestdagen tijdig te bestellen. WAALWIJK, Grotestraat 202 Verhuur van zalen voor partijen Tentoonstellingen, Shows, enz. tel. 04160-3179 grote en kleine, JUWELIER 'n precisie horloge met internationale Omega-garantie COMPLETE COLLECTIE Vanaf 1 januari zal er in de ge meente Sprang-Capelle gelegenheid worden geboden muziekonderwijs te volgen. Dit initiatief gaat uit van de Waalwijkse muziekschool die hiermee haar streekfunctie daadwerkelijk gaat uitoefenen. Er is al meerdere malen gebleken dat voor muziekonderwijs ter plaatse grote belangstelling be staat. De lessen zullen zich voorlopig be perken tot klassikaal basisonderwijs, de zgn. Algemene Muzikale Vorming (AMV). Dit onderwijs is er op de eerste plaats op gericht de verschil lende, veelal nog sluimerende muzika le eigenschappen bij het kind te acti veren en tot ontwikkeling te bren gen. Vast staat dat ieder kind in meer dere mate ontvankelijk is voor muziek- Het kweken van musiceervreugde aan de hand van het kinderlied en het volkslied staat bij het AMV-onderwijs voorop. De cursus bereidt enerzijds voor op instrumentaal onderwijs maar kan anderzijds ook worden gezien als een afgeronde en zelfstandige oplei ding. De lessen in Sprang-Capelle zullen vermoedelijk op woensdagmid dag gegeven worden en wel in de Prinses Wilhelminaschool, Zuid-HoT landsedijk 71. Bij voldoende deelna me zal het lesgeld 18,- per leerling en per-jaar bedragen, voor 45 minu ten les per week. Met haar activitei ten in Sprang-Capelle wil de Waal wijkse Muzieksdhool de plaatselijke muziek- en zangverenigingen de hel pende hand toesteken. De basis wordt gelegd om de amateuristische muziek beoefening te stimuleren en op te werken. Leerlingen kunnen zich op geven bij de lagere school die zij be zoeken. Nadere inlichtingen bij de directeur van de muziekschool, de heer H. C. Timm, tel. 04160-3890. Spreekuur 's woensdags van 2 tot 3 uu en van 7 tot 8 uur in de Muziek school, Wilhelminastraat, Waalwijk. i i mag U niet links (of rechts) laten liggen, als U in TIL BURG op zoek bent naar iets ENIGS-EN APARTS VOLOP KEUS jumpers, pantalons, nylons, vesten, blouses, rokken, kraagjes, shawls enz. enz. ONZE LEUS kwaliteit, service en exclusiviteit. Heuvelstraat 14

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 9