De Echo van het Zuiden Begroting 1968 vastgesteld en aantal belastingen verhoogd VUURWERK u Gemeentesecretaris P. van Elshout in Drunen groots gehuldigd OPEN OOG KAATSHEUVEL inschrijving nieuwe danslessen li. VAN MIL GEMEENTERAAD LOON OP ZAND Stadsgewest S-lotei ^üerwiei cIDaalwyk oudejaarsavond verrassing Raad Drunen vergadert vrijdag J. S. Film Drunen Vlijmen BANKETBAKKERIJ Voor oudjaar Widelovado wenót cU een voorópoecLig 1968 wegens inventarisatie is onze zaak dinsdag 2 jan. gesloten VRIJDAG 29 DECEMBER 1967 88e JAARGANG No. 103 De gemeenteraad van Loon op Zand heeft vorige week de begroting 1968 en die der bedrijven vastgesteld. Daarvoor was men accoord gegaan, zij het niet zonder slag of stoot, met de verhoging van enkele belastingen, die noodzakelijk waren om die begroting sluitend te maken. Dat betroffen de straatbelasting, de reinigingsrechten en het rioolafvoerrecht. Het ivas met name de invoering van deze laatste belasting, waarover uitvoerig gepraat werd. Speciaal de heren Eijkemans, Beerens en Soeterboek vonden de in voering van het rioolrecht een te zware belasting voor de bevolking en niet genoeg gedifferentieerd, al waren zij van mening dat de hiervoor geschatte opbrengst van f. 160.000, - er zeker moesten komen. De heer Eijkemans was meer geporteerd voor een straataanlegbelasting, maar burgemeester L. van Erp maakte in zijn uitvoerig betoog duidelijk, dat dit een nieuwe zaak is, waarmee men elders nog te weinig heeft opgedaan. Met het rioolafvoer recht, t.w. f. 40, - voor woningen en f. 100, - voor de overige gebouwen, zat men weliswaar aan de hoge kantmaar de heer Van Erp voegde hieraan toe dat het reinigingsrecht slechts op f. 18,- was gehouden, terwijl dit in andere naburige gemeenten (Waalwijk en Heusden) f. 24, - bedraagt. De heer Beerens bleef echter bezwaar maken en vroeg stemming. Slechts de heren IJpelaar en Eijkemans stemden met hem tegen het voorstel. De twaalf anderen gingen met de invoering accoord. De heren J. van Nieuwstadt en Huijbregts hielden algemene beschou wingen over de begroting voor 1968. De heer Van Nieuwstadt wees op de grote bedragen die de gemeente in de toekomst aan de beide stadsgewesten Tilburg en Waalwijk zal hebben te betalen en hij vroeg zich in dit ver band af of de tijd niet gekomen was zich voor een van deze stadsgewesten uit te spreken. Over de plannen van de stichting „De Werft" te Kaatsheu vel voor de bouw van een gemeen schapshuis was hij bijzonder te spre ken, evenals de plannen tot de bouw van een schoolsporthal te Kaatsheu vel en een sportzaal te Loon op Zand. Hij sprak met zorg over de huidige situatie in de schoenindustrie en de onmogelijkheid nieuwe industrieën aan te trekken en vroeg het college of men zich hierbij moest neerleggen. De stijging van de uitgaven van de dienst Openbare Werken met 217- duizend gulden achtte hij weliswaar niet verontrust, maar deze dienst had volgens hem toch te hoge bedragen nodig wanneer hij keek naar het aan zien van de gemeente. Voor een toe ristengemeente moest men er op uit zijn zoveel mogelijk een goede indruk achter te laten. In dit verband wees hij op een nodige verbetering van de entree bij de Vaartstraat en aanleg van fietspaden langs de Van Haes- trechtstraat en de Duinlaan. Nu De Efteling de huur heeft opgezegd aan de daar gehuisveste verenigingen en de gemeente dus vóór 1972 zal heb ben te zorgen voor een vervangende accomodatie, had het volgens hem geen zin te pleiten voor verbetering van de sportaccomodatie in de Efte ling. De heer Huijbregts bracht een compliment aan B. en W. dat zij on danks het krappe budget toch nog zoveel had weten te realiseren. Hij hield een pleidooi voor het scheppen van meer werkgelegenheid in de ge meente en voor het verlenen van zo veel mogelijk faciliteiten aan hen die in de gemeente een bedrijf willen stichten of zulks willen vergroten. Ook hij was bezorgd dat al verschil lende bedrijven de productie hadden moeten stoppen, terwijl van de rege ring volgens hem weinig te verwach ten was qua bescherming. Hij zou 't bijzonder toejuichen wanneer de ge meente er aan zou meewerken dat in Kaatsheuvel een permanente exposi tieruimte zou komen voor de schoen en lederbedrijven. De heer Huijbregts vond dat er meer samenwerking moest zijn tussen de plaatselijke mid denstand. Hij vond het al te gek dat het in het toeristenseizoen kan voor komen dat van de tien slagerijen in een week maar liefst acht gesloten zijn. Verder vond hij het gewenst dat er meer openheid komt op het gebied van gemeentezaken. Een goede voor lichting vond de heer Huijbregts zeer belangrijk. Tenslotte besteedde hij nog aandacht aan de woningbouw en de bijstandwet. Wat betreft de stadsgewesten merk te burgemeester Van Ejrp in zijn ant woord op, dat er voor de gemeente een structuurplan gemaakt zal worden in stadsgewestelijk verband, hetgeen veel minder geld zal kosten. Boven dien wordt dat plan gemaakt door zeer deskundige mensen, die het ge- De burgemeester van Loon op Zand en Mevrouw van Erp- Thomassen zullen ter gelegenheid van de jaarwisseling ontvangen, ten raadhuize te Kaatsheuvel, op 1 januari 1968 van 12.30 tot 13.30 uur. hele gebied overzien en in dat ver band ook voor Loonopzand de schets voor de toekomst ontwierpen. Hij was van mening dat het stadsgeweste lijk werk in Tilburg ook iets harder van stapel liep dari in Waalwijk. In het komende jaar zouden naar zijn mening al wel grote beslissingen ge nomen worden. In het kader van de regionale samenwerking vrjcg de burgemeester of het particuli er initia tief zich niet beter wat kon matigen. In dit verband noemde hij de plannen voor een muziekschoolopleiding in Waalwijk voor de Kaatsheuvelse jeugd. Als die plannen werkelijkheid worden, dan is het dorp Loon op Zand daarvan uitgesloten, aldus de heer Van Erp, en we zijn toch één gemeente. Een van de grootste zorgen van het gemeentebestuur noemde hij de nood zaak tot aanleg van een sportpark. Hij achtte het in het belang van „De Efteling", even goed als van de ge meente, dat deze stichting de kwestie van de sportbeoefening eens met het gemeentebestuur bespreekt. 'Dit moet niet op de ruggen van de jongelui worden uitgevochten'. Het zou een langdurige zaak worden als besloten zou worden tot de aanleg van een ge meentelijk sportpark. Daarvoor zullen onteigeningen nodig zijn en die ver gen alleen al minstens twee jaren. De gemeente en met name Kaats heuvel verkeert in een onmogelijke positie wat betreft industrievestigin gen. Volgens burgemeester Van Erp was de ligging daarvoor te ongunstig. Het huidige terrein is zo goed als uit verkocht en aan de overkant van de Jan de Rooijstraat zal een nieuw ter rein moeten komen. Structureel ge zien is de industrievestiging een re gionale zaak. Hij was blij dat Tilburg zo duidelijk leiding gaf in deze en dat Waalwijk zulke formidabele be dragen durfde te investeren in een nat industrieterrein. De burgemeester voelde veel voor de overplaatsing van rijksbureaus naar deze streek. 'De Veluwe - en ze moge dan mooi zijn - tussen de Berg se Maas en Tilburg liggen grote mo gelijkheden tot goed werken en wo nen. De schoen- en lederindustrie was vol gens hem een afgeschreven zaak. Die industrie is met een interne sanering doende en heeft nog grote kansen. Wat betreft de woningbouw wees de heer Van Erp op de pogingen het plan Molenwijck in Loon op Zand bouwrijp te maken. Particuliere bou wers hebben veel belangstelling om hier te bouwen. Bejaardenwoningen in het plan Pannehoef te Kaatsheuvel achtte hij haalbaar. In Loon op Zand (dorp) doet men pogingen eerst be jaardenwoningen te bouwen en daar na een nieuw bejaardentehuis, waar voor een particuliere stichting met de plannen bezig is. Het winkelcentrum aldaar is niet te hoog gegrepen maar te vroeg gekomen; er is thans weinig animo tot investeren in de bouw. Na het antwoord van de burgemeester werden de begrotingen vastgesteld. Zorg op voor een smakelijke Doe een keuze uit onze zeer gevarieerde KOUDE SCHOTELS 7.50 p. p. 5.— p. p. 3.25 p. p. 2.50 p. p. 5.50 p. p. Bestellingen tot uiterlijk 12 uur. Hors d'oeuvre riche Uitgebr. Russ. Eieren Russische Eieren Salade Verwiel Crab-Cocktail Grotestraat 208 Tel. 04160 - 2330 voor ic OUDEJAARSAVOND Vindt U GROOTS GESORTEERD bij Stationsstraat 51a, Waalwijk De raad van de gemeente Drunen komt vrijdag in een openbare vergadering bijeen. De agenda luidt: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van burgemeester en wethou ders tot wijziging van de studietoelage- regeling. 4. Voorste] tot wijziging I.Z.A.-regeling. 5. Voorstel tot verkoop van bouwterreinen. 6. Voorstel tot aankoop van grond met op stal. 7. Voorstel tot ruiling bouwterrein. 8. Voorstel inzake grondtransacties i.v.m. de aanleg van de weg Distelberg-Giers- bergen. 9. Voorstel tot verwerving grond tJb.v. de Lipsstraat. 10. Voorstel inzake algemeen kasgeldbesluit voor 1968. 11. Voorstel tot benoeming van een com missie van onderzoek voor de rekenin gen over het dienstjaar 1965. 12. Voorstel tot benoeming van een „Ad viescommissie Straatnamen". 13. Voorstel tot aanvulling van een vacature bij het College van Bijstand. 14. Voorstel tot het voteren van credieten voor: uitbreiding waterleiding t.b.v. het nieu we veilingcomplex; het nemen van een proef met betrekking tot de straatver lichting in de Grotestraat; voorzienin gen t.b.v. het kampeercentrum „De Klinkaert; aanleg straatverlichting in „Braken-West II". 15. Voorstel tot verhoging kampeertarieven kampeercentrum „De Klinkaert". DOKTERSDIENST Zondag a.s, zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raay- maakers te Kaatsheuvel, worden waargenomen door collega A. de Vries, Van Rijckevorselstraat 6, Loon op Zand, tel. 04166-250, terwijl op maandag 1 januari de dienst wordt waargenomen door dokter R. Raay- maakers, Hoofdstraat 68a, Kaatsheu vel, tel. 04167-2050. Zaterdag en zondag wordt de prak tijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel waargenomen door col lega H. Winkelman, Kerkstraat 99, Sprang, tel. 04167-2350. Verloskundige M. v. Vlerken, Ru bensstraat 8, Kaatsheuvel, tel. 3666, heeft a.s. zaterdag en zondag dienst. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag vanaf 12 uur 's mid dags tot 's nachts 12 uur vervoegen op de pastorie van de parochie St. Jozef, Wilhelminaplein 3, tel. 4167- 2516. BEKROOND De heer P. J. Elshout te Kaatsheu vel behaalde op de grote tentoonstel ling O.N.E.T.O. te Enschede met zijn Minorca-krielen de volgende bekro ningen haan oud 1 Z.G., hen oud 2 G.G., haan jong 1 Z.Z.G. en een 3 Z.G., hen jong 1 Z.Z.G. en een Z.G. Peperstraat 25, Kaatsheuvel VERHUUR van normaal en super 8 films Tevens verhuur van PROJECTORS WAALWIJK Grotestraat 407, tel. 04160 - 3708 OISTERWIJK Hoogstraat 33-35, tel. 04242 - 2457 Vanaf heden voor beginners, gevorderden, gehuwden en privé-lessen, dagelijks van 7 tot 8.30 uur. Speciale lessen voor middelbare scholieren. Onze clubavonden, bals en gecostumeerde carnavalsavonden zijn een attractie Wij wensen onze vrienden, kennissen, leerlingen en oud-leerlingen een voorspoedig nieuwjaar. DANSSCHOOL ZONDAGSDIENST Vanaf zaterdag 30 december 11 uur tot dinsdagmorgen 2 jan. 8 uur, uitsluitend voor spoedgevallen, dienst: dokter Over- gaag. AGENDA Hoge Braken: Zaterdag 8.30 en maandag 8.30 uur: „Frankenstein schiep een Vrouw". 18 jaar. Zondag 4 uur: „Revolverhelden". Alle leef tijden. Zondag 6.15 uur: „18e Spion' 14 jaar^ Maandag 6.15 uur: „Tarzan en Tanya". 14 jaar. NIEUWJAARSBAL Op Nieuwjaarsdag oTganiseerd de volley balclub „Quos Ego" een bal-avond in de zaal van Hotel Royal. CONDITIE-TRAINING Onder leiding van de heer Van Doren- malen houdt zich reeds enige tijd een groepje mensen bezig met conditie-training. Deze training vindt plaats zaterdagsmorgens van 8 tot 9 uur in de gymnastiekzaal. Voor deze training kan men zich opgeven: Burg. v. d. Heydenstraat 79, tel. 2791. MET HET OOG OP DE KLOK Het is stil geweest in de kerstnacht, buiten en binnen. We hadden niet zoveel te zeggen. We hebben maar wat geluisterd. Verbouwe reerd hebben we schichtig om ons heen gekeken. Het was allemaal niet zonetEn nu staat de klok op twaalf en tikt ongestoord van oud op nieuw. 1967 wordt afgeklopt en 1968 is aan de beurt. Er is geen terug, alleen maar vooruit. Het is te laat of nog precies op tijd. Het ligt er maar aan waar je staat. „Al blaffen de honden, de karavaan trekt door", zegt een Arabisch spreekwoord. Leven vraagt afscheid nemen en opnieuw beginnen. De trein vertrekt, het vliegtuig stijgt op en de boot vaart weg. Wij blaffen en bijten ons vast; maar het leven scheurt zich los. Vader sterft en de boreling lacht. Het toneel is uit en een nieuw spel begint. De karavaan trekt door. Iedereen wil iets heel moois zeggen voor het nieuwe jaar; en de ene wens overbluft de andere. En toch kómen we er niet, zoals we ook de vorige ronde niet haalden. We kunnen maar het best niet al te groots beginnen, niet te wereldwijd. Laten we maar dicht in de buurt beginnen, bescheiden en wat kleintjes: bij een kind en een buur en een maat en een moeder. Vrede bij elkaar 'en een paradijs om je heen. Het is een geven en nemen vlakbij huis. We krijgen de kans; de lei is n'og schoon en het blad nog onbe schreven. De keus is aan ons. Liever maar niet blaffen naar wat geweest is; maar meetrekken naar wat komen gaat en speuren naar de beste koers. Want het roer is van jou en van hem en van haar. Behouden vaart L. VAN BERKEL li li li Groteitraat 234. Tel. 2312 Waalwijk 'n Vreugde-Toast op het nieuwe jaar Zoutjes met amandelen Kaassoufflé's Gember-zoutjes Gevulde kaaskoekjes, •soesjes Hamhoorntjes Zoute krakelingen Wij wensen U een voorspoedig 1967 In een overvolle raadzaal werd Vrijdag middag te Drunen gemeentesecretaris P. Elshout gehuldigd bij zijn 40-jarig dienst- jubileum. Het gehele gemeentepersoneel, de gemeenteraad en tal van genodigden wa ren bij deze huldiging tegenwoordig. Na afloop vond een druk bezochte receptie plaats. Burgemeester Stieger opende de rij van sprekers. Hij schetste op een duidelijke wijze de rol en de taak van een secretaris, „Tijdens de raadvergadering bent u de man die zwijgt, maar in het college van B. en W. bent u de man die zonder het beleid mede te bepalen, adviezen geeft. Uw jarenlange ervaring en enorme kennis van plaats en streek maken U bijzonder geschikt voor het geven van deze adviezen. Burgemeester Stieger bood een geschenk onder couvert aan. Namens de raad sprak mevrouw Bosman. Zij liet bijzonder uitkomen de waardering, welke de raad heeft voor de wijze waarop de secretaris zijn taak verricht in deze steeds sneller groeiende gemeente. De lieer Kop, die namens het secretarie-personeel sprak, had bijzondere lof voor de wijze waarop de jubilaris, die toch al 40 jaar meeloopt, zijn werk verricht. Bij mensen met een 40-jarige diensttijd zou men een zekere verstarring verwachten. Bij U, aldus de heer Kop, is het tegenovergestelde het geval. In uw werk bent U een modern man, die steeds weer opnieuw alle mogelijkheden aangrijpt om het bestuursapparaat te mo derniseren. Als voorbeelden noemde hij het inschakelen van een computer bij het bere kenen van de salarissen, de vereenvoudi ging en modernisering van de bevolkings- en belastingadministratie. U bent, aldus spreker, de man die bewijst dat er ook bij de overheid efficiënt gewerkt kan worden. U bepaalt de sfeer op het gemeentehuis en als mens hebt U ons iets te vertellen. Ook de heer Kop liet zijn woorden verge zeld gaan van enkele mooie geschenken. Het woord werd ook nog gevoerd door de direkteur gemeentewerken, de heer Hons- ten en de heer Van Dun, als oudste mede werker van de jubilaris. De jubilaris zelf sprak een dankwoord waarin hij vele oude herinneringen ophaal de toen hij naast de secretaris het enige personeelslid was ter secretarie. Hij wees hierbij ook op het verschil van werken dat er bestond tussen vroeger en nu. Zelf schetste hij zich, lachend, als een eenzaam man, die steeds overbleef. Burgemeester en wethouders gingen, maar de secretaris blijft eenzaam en alleen zitten. Voor de receptie, welke hierna volgde, was een overweldigen de belangstelling. Cidre grand cadille 2.75 4 flessen 10. Slijterij Wijnhandel G. Ber.gmans-de Louw Besoyensestraat 62 A Waalwijk - tel. 2776 GESLAAGD Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaag de voor dierenarts onze dorpsgenoot de heer C. Achter. BILJARTEN De uitslagen van de elfde ronde van de biljartcompetitie Groot Vlijmen is als volgt: Klasse A: DVS-BVV, 10-2; DSS-'t Hoekje, 8 - 4; De Muntel - DeKnoeiers,8-4; 't Centrum - DPL, 8 - 4; Avanti - Onse noord, 8-4. Klasse B: De Muntel 3 - 't Centrum, 7-3; De Knoeiers 3 - DSS 2, 2-8; BW 2 - DVS 2, 6 - 4; DPL 2 - 't Centrum 2, 4-6; Onsenoort 2Avanti, 6 - 4. PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP KRUISBOOG Op de banen van het kruisbooggezelschap NOO te Haarsteeg weid een wedstrijd ge houden voor 'het Persoonlijk Kampioenschap afd. De Langstraat. In klasse A werd A. v. Beijnen, Rozenjacht 3, kampioen. Afd. B: A. v. Esch, NOO, Haarsteeg. Jeugdkampi oen: J. Kivits, Rozenjacht, Vlijmen. «Ste W Secretaris Elshout bekijk met zijn echtgenote en dochter een van de geschenken JUWELIER - OPTICIEN - HORLOGER STATIONSSTRAAT 88 WAALWIJK

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 13