wAcilwijkse en UnqstRAAtse coupant Geen verschuivingen arbeidsmarkt gewest Nieuwe Triumph-garage in Grotestraat in Waalwijk op de Waalwijk Gilde St." Ambrosius uit Baardwijk hield statiedag KAATSHEUVEL Bfonchileffen Waalwijk 12 AfgeSopen jaar vraag naar personeel toegenomen In het afgelopen jaar is de vraag naar personeel fors toegenomen, n.l. van 390 eind januari tot 502 eind december. In de schoen- en ledersec tor steeg de vraag met 77 personen, hetgeen voornamelijk stikkerij-perso neel betreft. In deze sector zijn maar moeilijk nieuwe arbeidscontracten te maken. Het aanbod in de sector me taal steeg met 37 personen. In 1967 kreeg deze sector een forse injectie, doordat N.V. Lips in Drurien nieuw personeel aantrok voor de nieuwe aluminium walserij. Uit de cijfers die het Gewestelijk Arbeidsbureau beschikbaar stelde, bleek, dat het aanbod van de manne lijke werkkrachten in de maand de cember '67 steeg van 579 naar 689. Voor een belangrijk deel moet deze toename in de bouwnijverheid wor den gezocht. Men zag hier het aan bod toenemen van 138 naar 202 per sonen. Zowel in het rayon Waalwijk als in het rayon Dongen van het G.A.B. speelde deze groei af. Wat de andere sectoren betreft, in enkele hiervan steeg het aanbod iets. In schoenen en leder b.v. met 7, in de metaalsector met 10, personeel alge mene dienst met 14 en kantoorperso neel met 9 personen. Met 15 man nam het aanbod in de groep M.G. - M.V. af. Hieruit blijft echter geen onderbrenging van personen uit deze groep in het vrije bedrijf. Hoewel het voor het G.A.B. noodzakelijk was, deze mensen, die geen kans meer heb ben op een functie in het vrije be drijf, uit de statistiek te halen, vin den deze echter nog wel werk in de Sociale Werkplaats. In de afgelopen maand bleef het aanbod vrij stabiel. In het Gewest steeg het totale aan bod van 495 eind november naar 502 eind december. De grootste vraag was die in de metaalsector n.l. van 154 naar 163 personeelsleden. In de schoenen- en ledersector liep de vraag op van 266 naar 169. In de sector schoenen en leder heeft deze geringe stijging wel enige verwondering ge wekt. In de laatste periode van 1967 kende men n.l. twee bedrijfssluitin gen, waarbij in totaal ca 100 perso neelsleden vrij kwamen. Het betrof hier de bedrijven van „Moka" in Kaatsheuvel en Van Loon in Gilze. Evenals in het verleden kon het be drijfsleven ook nu deze mensen nog steeds opnemen. Arbeidsreserve Hoewel het toenemen van het aan tal mannelijke iverknemers in decem ber, het percentage van de arbeids reserve aan mannen t.o.v. de manne lijke beroepsbevolking iveliswaar na delig heeft beïnvloed, is het in het Gewest nog niet tot die hoogte geko men, als b.v. in de Provincie Noord- Brabant. Voor deze provincie is het percentage 5,1 procent. Voor Neder land is die cijfer 3,6 procent. Voor het Gewest Waalwijk is het nog al tijd maar 1,3 procent. Voor het eerst is het rayon Waalwijk met 3,1 pro cent lager dan het rayon Dongen met 3,3 procent. Het ongunstige cijfer van de Provincie wordt beïnvloed door de percentages van Etten-Leur (13,3 procentTilburg (5,7 procent en van Helmond (7,4 procent Vooral voor vrouwen, heeft de rea lisatie van de aanvragen tot werktijd verkorting in de maanden oktober en Dit weekende auto-show (Van onze verslaggever WAALWIJK - Vrijdagmorgen kun nen de Triumph-rijders in een 'eigen' garage in Waalwijk terecht. Dan opent de heer Machielsen namelijk zijn op Triumph gespecialiseerde ga rage aan de Grotestraat 88, achter het pand van Verwiel-Van Loon. Aannemersbedrijf G. den Teuling heeft in enkele maanden een ruime hal gebouwd, waarin een volledige, uiterst moderne, garage-apparatuur is aangebracht. De heer Machielsen, die als ver koopmanager bij een groot garage bedrijf in Tilburg, op een jarenlange ervaring kan steunen, gaat met drie monteurs de Triumph-rijders in hun sportief rijgenot bijstaan. Voorlopig is dat in een moderne bedrijfshal. Over enige tijd komt daar 'n service station en showroom bij. Het benzine verkooppunt op de ruime binnen plaats is voornamelijk bestemd voor de klanten. Juist door de besloten heid van de ligging hoopt de Waal- wijkse Triumph-garage voor de klant als een 'eigen' garage te zijn. Het komende weekeinde staan in de nieuwe bedrijfshal de allernieuw ste Triuph-mcd ellen geëxposeerd. Naast de Herald 1200 serie, waaron der de Saloon voor nog geen 6700,- gulden, zal de Vitesse Saloon met 'n 2-liter motor wel in trek zijn. De Vi tesse is een ruime, keurig afgewerkte wagen met 'n enorme krachtbron. 30-60 km/u in 7.7 sec., 64-97 km/u in 8 sec. bewijst voldoende het voor deel van deze nieuwe 2-liter Vitesse. Zoals alle Triumph-modellen is ook de Vitesse uitgerust met schijfrem men op de achterwielen en trommel- remmen, voor. De revolutionaire 1300 ontbreekt ook niet. Een bijzonder luxe afge werkte wagen, in Engelse perfectie en stijl. Een wagen waarbij aan alles is gedacht. Een bijzondere indruk maakt de Triumph 2000. In deze 6- cylinder wagen zijn de zittingen be kleed met geperforeerd echt leer. In deze wagen vindt men ouderwets vak manschap gecombineerd met moderne fabricage-methoden. Alles wat u in deze auto ziet is het bewonderen waard. Daarnaast is het ook een bij zonder praktische wagen die ook met overdrive en als estate-car leverbaar is. Voor top-sportief rijden voor een aanvaardbare prijs (bijna f. 9000, - de Spitfire Mk3. Vooral bij de jeugd een gewilde wagen met een 1296 cc motor, die aan alle eisen voldoet, die aan dit soort wagens wordt gesteld. Dit weekeinde is de Triumph-stal in Garage Machielsen te bewonderen. Tussen januari en december van het vorig jaar is het geregistreerde aanbod van mannelijke werkkrachten in het Gewest Waalwijk van G.A.B. niet toe genomen. Op 689 bleef het eindcijfer gehandhaalfd. Wel deden zich binnen de diverse sectoren echter forse verschuivingen voor. Het aandeel van de bouw b.v. daalde van 285 personen of 41% tot 202 personen of 29%. Daarentegen werd de groep Minder Geschikten/Minder Validen veel groter. Van 116 personen of 17% eind januari liep het cijfer op tot 199 personen of 29%. Hieruit kan de weliswaar voorzichtige conclusie worden getrokken, dat het karakter van de werkloosheid z'n conjunturele aspect goeddeels ver loren heeft. Als oorzaak, kennen de sectoren waarin het aanbod toenam, n.l. minder geschikten - minder validen - kantoorpersoneel en personeel algemene dienst, de zgn. selectie-ontslagen. november van het vorige jaar nogal een stijging van het aantal verlet uren te zien gegeven. In het eerste kwartaal waren dit 7900 uren. In het tweede kwartaal 16.650, in het derde 5880 en in oktober en november liefst 15.225 verleturen. Over decem ber zijn deze cijfers nog niet bekend. Over de eerste elf maanden van '67 levert het aantal uren omgerekend 'n werkloosheid voor ongeveer 20 vrou wen op. Gunstiger Veel gunstiger ontwikkelde zich de realisatie voor werktijdsverkortings- aanvrage voor mannen. Van 33.550 in het eerste, 40.600 in het tweede en 27.160 verleturen in het derde kwartaal, daalde het aantal in de maanden oktober en november naar 7.620 verleturen. Dit totaal van 108.954 verleturen in elf maanden staat gelijk aan een werkeloosheid voor 50 mannen. Eind november tel de het Gewest Waalwijk van het G.A.B. 174 jeugdige werkloze man nen; 54 hiervan zijn afkomstig uit de bouwvakken. Eind december was het aantal jeugdige mannen opgelo pen tot 216, waarvan 71 uit de bouw vakken. In de groep bouwvakkers van 24 tot 41, waarvan er 14 als schilder werkzaam waren. Eind november be droeg het aantal werkloze vrouwen 7 4, waarvan 28 beneden de 25 jaar. De katholieke Volkspartij algemene Eedenvergadering Dinsdag j.l. hield het Gilde St. Ambrosius te Baardivijk de jaarlijkse Statiedag. 's Morgens kwamen de le den in het gildehuis (café ,,'t Vosje") bijeen en vertrokken vandaar met vliegende vaandels en slaande trom men naar de kerk van St. Clemens, waarvan de deuren waren gesloten. Nadat de standaardrijder echter 3 maal een klop op de deur had gege ven, opende de Gildeheer, Pastoor Vos, de deur en vendelend en trom mend trok het Gilde de kerk binnen, waar zij door Pastoor Vos werden verwelkomd. De vendeliers en tambours stelden zich op in het priesterkoor, waarna DOKTERSDIENST Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waargenomen door dokter R. Raaymaakers, Hoofdstraat 68a, Kaatsheuvel, tel. 04167-2050. Zaterdag na 12 uur en zondag zal de praktijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door collega H. Winkelman, Kerk straat 99, Sprang, tel. 04167-2350. Verloskundige M. v. Vlerken, Ru- bensstr. 8, Kaatsheuvel, tel. 04167- 3666, heeft a.s. zaterdag en zondag dienst, tevens voor bevallingen dok ter Van Tuijn. PASTORI EDI ENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's middags 12 uur tot 's nachts 12 uur wenden tot de pastorie van de parochie St. Jan, Hoofdstraat 34, tel. 04167-2515. „VRIENDENCLUB" HIELD ONDERLINGE TENTOONSTELLING De postduivenvereniging „Vrien denclub" heeft zaterdag en zondag haar jaarlijkse onderlinge tentoon stelling gehouden in haar clublokaal, café J. Evers. Deze populaire vereni ging heeft niet over gebrek aan be langstelling voor haar show te kla gen gehad, want menige duivenlief- hebber maakte van de gelegenheid gebruik om een kijk ie te komen ne men. Er was op beide dagen een ge zellige sfeer en de vriendschapsban den werden weer eens wat verstevigd. Voor de keuring van de vogels had men zich van de medewerking verze kerd van de heer W. Laros uit Don gen, die zich tot ieders tevredenheid van deze moeilijke taak heeft gekwe ten. De uitslag van deze keuring was als volgt: Oude doffers: 1. A. Pijnenburg; 2. W. Emmers; 3. H. van der Ven. Oude duivinnen: 1. W. Pijnenburg; 2. W. Emmers; 3. A. van Gorp. Jonge doffers: 1. H. van der Ven; 2. W. Emmers; 3. Th. van Wanrooij. Jonge duivinnen: 1. W. Pijnenburg; 2. P. van Bijnen; 3. A. Pijnenburg. Late doffers: 1. A. van Boxtel; 2. W. van der Ven; 3. Jac. Kemmeren. Late duivinnen: 1. Jac. Kemeren; 2. W. Pijnenburg; 3. B. van Riel. Winnaar van het totaalklasseent werd de heer Hans van der Ven. AGENDA Apollotheater: Donderdag 20.15 uur: „Geen woor den maar daden". 14 jaar. Vrijdag 20.15 uur:,,Geen woorden maar daden". 23. uur: „Jonge Zondaars". Geest. volw. Zaterdag 18.45 en 21.- uur: „Ge heime opdracht in de Balkan". 18 j. 23.45 uur: „Jonge Zondaars". Zondag 15.- uur: „Maciste Over winnaar". Alle leeftijden. 20.15 uur: „Geen woorden maar daden". Dinsdag 20.15 en woensdag 20.15 uur: „Geheime opdracht in de Bal kan". BILJARTCOMPETITIE DISTRICT KAATSHEUVEL Bij HGL - De Efteling rekende J. Damen af met B. Dekkers met een gem. van 11.66. M. Klijn kreeg slechts 11 beurten tegen H. Dekkers. Henk noteerde een gemiddelde van 24.54. NAS KTO. Hier waren wei nig hoogtepunten te zien. J. v. Ber- kel van NAS was met een gemiddelde van 9.70 De beste van KTO was M. v. d. Linden die met een gemiddelde van 4.03 speelde. Euphonia - HKS. Hier gaven H. Soeterboek en J. Kem meren elkaar geen duimbreed toe. Met 9.26 moesten G. Snoeren en W. Mandemakers het onderspit delven. Uitslag eerste klas: HGL - De Efteling 2-5 NAS -KTO 7-0 Euphonia - HKS 5-2 Poedelvrees 2 heeft laten zien dat ze als eerste op de ranglijst staat door van hun derde viertal alle pun ten op te eisen. DJS wist in eigen huis de baas te blijven over HKS, die met 1 gewonnen partij genoegen moest nemen en wel door T. v. Wan- rooy, 2.52. Nooit Volleerd moest thuis zijn meerdere erkennen in NAS, die met het extra punt de schaal in hun voordeel liet doorslaan. Uitslagen 4e klas: Poedelvrees 3 - Poedelvrees 2 0-9 DJS 2 - HKS 3 7-2 Nooit Volleerd 2 - NAS 2 4-5 door de Gildeheer een plechtige Gil- demis werd opgedragen. Een plechtig moment was het toen tijdens de con secratie de vaandels neigden en de trommels roffelden en naar oud ge bruik hierdoor een groet werd ge bracht aan de Koning der Koningen. Na de plechtigheid sprak de Gilde heer de Gildebroeders toe, tenvijl men zich vervolgens opstelde voor de pastorie, waar de vendelgrcet werd gebracht voor de Gildeheer en voor de Koning van het Gilde, de heer J. van Daelen. Dit plechtige gebeuren trok van de zijde der bevolking grote belangstelling. Hierna vertrok het Gilde in optocht naar café L. van Cromvoirt, waar enige tijd gezellig werd doorgebracht, om vandaar we derom naar café ,,'t Vosje" te ver trekken, waar een door de heer en mevr. Heeren uitstekend toebereide koffietafel gereed stond, die alle eer werd aangedaan. Tijdens deze koffie tafel werden de Gildebroeders toege sproken door de hoofdman, die een overzicht gaf van de feestelijkheden van de dag. Met biljart en kaartspel werd de dag verders genoeglijk door gebracht, totdat om half zes werd aangezeten aan de gildemaaltijd, die weer uitstekend was verzorgd. Tijdens een feestvergadering a.s. vrijdagavond zullen een zestal jubi larissen worden gehuldigd, n.l. de 'heer N. Klerks (60 jaar lid), Jef v. Huiten (50 jaar lid), J. Bayens, A. Bayens en C. de Jong (40 jaar lid) en H. de Jong (25 jaar lid). Na deze huldiging zal een cabaretgezelschap de verdere avond verzorgen. Sprang-Capelle Vrijh.-Capelle Waspik, Handbalsport VRIJDAG 12 JANUARI 1968 89e JAARGANG No 4 Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredakteurJAN TIELEN" Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 - Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,30+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,32 p. mnd. 1,30 10 ct. inc.k.) 1,40 p. kwrt. (3,65 10 ct. inc.k.) 3,75 I'- kwrt. P- Post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO' afdeling Waalwijk, houdt op dinsdag 16 januari 1968 in „De Gouden Leeuw" (Hotel Verwiel), Grotestraat 208 een Aanvang 19.30 uur. Agenda: 1. opening 2. notulen 3. bestuursverkiezing 4. financiën 5. inleiding over „partij-vernieuwing" door de heer P. van Engelen, directeur Romme- Instituut, Baarn rondvraag en sluiting. Kandidaten voor een bestuursfunctie kunnen zich tot voor de vergadering bij het bestuur opgeven. Het Bestuur Hoestdrank in tablefvorm.95ct DOKTERSDIENST Zaterdag en zondag a.s. zal de dokters- dienst worden waargenomen door dokter H. Winkelman, tel. 04167-2350. KERKDIENSTEN Zondag 14 januari 1968: Ned. Herv. Kerk Sprang, 9.30 en 2.30 u.: ds G. Wursten. Geref. Kerk Sprang, 9.30 en 4.30 u.: ds G. van Duinen van Den Haag. Geref. Gemeente, Julianalaan, 9.30 en 3 uur: leesdienst. GESLAAGD Onze plaatsgenoot L. van Zutphen slaag de voor het examen Tekenonderwijs - vrij tekenen en schilderen en reclametekenen - aan de Eerste Nederlandse School voor Te kenonderwijs te Groningen. FEESTAVOND VRIJWILLIGE BRANDWEER De plaatselijke Vrijwillige Brandweer hield in café Pruijssers haar jaarlijkse feest avond, die werd bijgewoond door het vol tallige college van Burgemeester en Wet houders en de gemeente-secretaris met hun echtgenoten. De voorzitter van de Brand weervereniging, de heer J. van Wijlen, sprak een welkomstwoord, waarin hij zich in het bijzonder richtte tot het college van B. en W. Hij wees er op dat er een goede sfeer en prettige geest in het korps heerst en wenste allen een voorspoedig 1968. Burgemeester M. van Prooijen sprak na mens het gemeentebestuur een woord van dank tot de brandweerlieden voor hun voortreffelijke werk en goede organisatie. Uw activiteiten, aldus de burgemeester, komen de gemeenschap van Sprang-Capelle ,ten goede. De regionale brandweerdag, vo rig jaar mei in onze gemeente gehouden was ook uitstekend geslaagd. De leden J. Rosenbrand, L. Kuijsten en P. Timmermans, die 25 jaar lid van de brandweer waren, 6pelde de burgemeester met een toepasselijk woord de ere-medaille op en overhandigde hen de draagspeld met oorkonde, terwijl de dames dezer leden bloemen ontvingen. Aan de heren J. van Wijlen, J. Evertsen, H. Bosch, A. Rosen brand, A. Wagemakcrs, M. Rosenbrand, P. Wagemakcrs, H. de Jong en J. Ophorst werd een oorkonde met draagspeld uitge reikt voor hun 12V^-jarig lidmaatschap. De burgemeester feliciteerde de geridderden en wekte hen op tot blijvende trouw aan het prachtige brandweerkorps. De heer L. Kuysten dankt namens de jubilarissen het college van B. en W. en de gemeenteraad van Sprang-Capelle voor het prachtige ma teriaal waarmede de brandweer haar taak kan verrichten. BURGERLIJKE STAND Geboorten: Cornelis Johannes Willem zv W G van Caem en van E A van Son; Jurgen Ger- ben zv H Weistra en van G van Dronge- len; Jan Wouter Albertus Pieter Comelis zv P C Nieuwenhuizen en van M J Dona; René zv P Pruijssers en van MAT van den Elshout; Pieter Hendrik Jasper Anto- nie zv P N Nieuwenhuijzen en van A J Schoondermark. Huwelijken: Wilhelmus J van der Ven en C van Don gen; H van Os en A G C Brouwers; J M T van Beek en H M Muis; J H Rijksen en H G van Borgen; J van Wijk en C A Timmers. Overlijden: A Schot wv Hageman, oud 80 jaar; T A Rijken oud 56 jaar; A C Michaël wv Oer- lemans oud 86 jaar; P A Snijders oud 72 jaar; R A van Oosterhout oud 52 jaar; A T M Verhoeven oud 79 jaar; H H Rosen brand oud 7 jaar; W M A Heijmans oud 60 jaar. Vertrokken: A P Blom naar Waalwijk; J G van Boven en gezin naar Dinteloord; J E van Drunen naar Rotterdam; C van Dongen ev v. d. Ven naar Brakel; B van Willigenburg naar Schijndcl; A A van der Schans naar Weert; J M T van Beek en echtg. naar Loon op Zand; A J Hoefnagel naar Den Bosch; A M van Tiggelen naar Waalwijk; G van de Wijngaard en gezin naar Leiden. Ingekomen: C T H Bergmans ev Waarts van Loon op Zand; H van Os van Loon op Zand; H M i Spierings en echtg. van Waalwijk. Vrijdag 12 januari is er weer een van de rikconcoursen georganiseerd door bil jartvereniging „Het Bruggetje" bij W. Kuijs. (Zie verder advertentie). KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk Waspik, zondag 14 januari: 9.30 en 18.30 de heer Hartkamp uit Rotterdam. MEDISCHE DIENST Zaterdag 13 en zondag 14 januari zal in Waspik waarnemen dokter R. F. Wijf fels, tel. 250. VOETBAL Zondag a.s. staat er voor Waspik weer een belangrijk duel op het programma. Op eigen terrein moeten de blauw-witten dan de strijd aanbinden met Oirschot Vooruit, een ploeg die vooral in het begin van de competitie grote overwinningen behaalde en momenteel met Waspik en nog 4 andere ploegen de 4e klasse E aanvoert. Wil Was pik haar fraaie positie op de ranglijst be houden, slechts 2 punten scheiden haar van lijstaanvoerder WSC. dan zal Oirschot zon dag met lege handen naar huis moeten worden gestuurd. De wedstrijd begint om half drie. TACHOS Het handbalprogramma voor zon dag luidt als volgt: 3.0o uur: dames-jun. Tachos-Beatrix 3.50 uur: heren-sen. Tachos-Internos 5 00 uur: heren-jun. Tachos-Internos Alle wedstrijden worden, zoals ge woonlijk. in de Taxandria-sporthal te Waalwijk gespeeld. Speciale aan dacht mag gevraagd worden voor de wedstrijd van 3.50 uur, van de heren-senioren van Tachos tegen Internos uit Etten. Zowel Tachos als Internos staan boven aan de ïanglijst en dus zal deze wedstrijd uit moeten maken wie de sterkste is. Internos is Tachos twee weken geleden al een slag voor geweest. Zij behaalde toen een overwinning op de Waal wij kers. Hieruit volgt onvermijdelijk dat. wil Tachos kam pioen worden, deze wedstrijd een overwinning zal moeten worden. We verwachten dan ook een wed strijd vol spanning en concentratie, met volledige inzet van beide ploe gen. Weliswaar zijn er vóór het einde van de competitie voor Tachos nog enkele wedstrijden te spelen, voor namelijk returnontmoetingen. Deze behoeven echter niet gevreesd te worden, omdat Tachos op deze ploe gen al ruime overwinningen be haald heeft. Internos is voor Ta chos de gevaarlijkste ploeg uit de competitie. Ze hebben goede schut ters en veel zeer technisch bekwa me spelers. Dat er dus voor de Waalwijkers a.s. zondag een harde noof te kraken valt, staat wel vast. Dan zal blijken hoe hard die noot wel is.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 13