wMlwijkse en LanqstRaatse couRanrt Uitgaan in het weekend Gemeenschapshuis Zidewinde u fcis Sacrum Apollo Lido Romantica CITROENCAKE El Mas Berg en Dal Bijzonder geestige nieuwjaarswensen van Thomasvaer en Pieternel Taxandria-Bar VAN MIL Agent 3-S-3, pas poort naar de hel ,,De organisatie" is de naam van een zeer gevreesde privé spionage-onder- neming, die overal ter wereld afde lingen heeft welke betrokken zijn bij allerlei soorten industriële, politieke en militaire spionage. De leider van deze organisatie is alom gevreesd. Zijn werkwijze schept veel onrust. De Amerikaanse en Russische Geheime diensten besluiten dan ook om samen te gaan werken ten einde ,,Mr A", zoals hij genoemd wordt, te vangen. Als men Mr A. denkt te hebben vindt men zijn lijk, ingemetseld in de muur van zijn groot huis. Donderdag, vrijdag en zondag. De zondares van Athene Tijdens een noodweer zoeken twee toeristen, wier auto kapot is, onder dak in een Grieks dorp. Als de een, Paul, onderdelen in Athene gaat ha len, komt de ander, Demps, in kon- takt met de knappe Innes, die hem in haar exotische netten strikt. Het meisje gaat Demos gebruiken voor 'n inbraak. Het resultaat is dat de po litie hem zoekt. Na spannende scenes wordt hij gearresteerd. Hij blijft ver liefd op Innes, die een nachtclub danseres blijkt te zijn. Deze wil niet met hem trouwen. Zondag, maandag en dinsdag. IMachtelsjk spel Deze film vertelt het verhaal van één nacht in het leven van een rijke jon geman, Louis Augusto, die samen met een vriend het buitenrechtelijk genot zoekt, omdat hij gelooft, dat de omgang met meisjes en lichte vrou wen iets van onbekende sensatie te bieden zou hebben. De nacht die hij meemaakt onthult veel. Plotseling vragen beiden zich af, of dit allemaal wel toelaatbaar is. De vroege morgen geeft het antwoord. Vrijdagavond 11 uur. De schrik der Mongolen Hulagu Khan, de machtige leider der Mongolen, veroverd in 1258 de stad Nagdad. De Kalief weet te ontvluch ten naar het huis van een vriend. De jonge zoon van de Kalief belooft aan het dochtertje van de vriend van de Kalief, Amara, eeuwige trouw. Als de Kalief wordt vermoord ontkomt zijn zoontje. Hij komt terecht bij de oude Baba met zijn 40 rovers. Ali krijgt de leiding. Hij vindt Amara te rug, die door haar vader gedwongen wordt met de wrede Khan te trou wen. Ali verstoort het huwelijksfeest. De Mongolen worden verdreven. Ali en Amara hebben elkaar weer gevon den, voor eeuwig. Zondagmiddag 3 uur. W Geen woorden, maar daden Een beruchte bende steelt in Parijs 'n grote hoeveelheid diamanten. Ter wijl de mannen feest vieren neemt een andere bende hun de diamanten af. Als de FBI deze tweede bende op het spoor is, vlucht de leider Gre- gori (Eddie Constantine). Er zijn heel wat avonturen voor nodig eer men hem op het spoor is. De bendeleider ondergaat door operatief ingrijpen 'n gelaatsverandering. Dit maakt 't niet eenvoudiger maar wel spannender. Het lukt tenslotte de recherche de diamanten te pakken te krijgen. Donderdag, vrijdag en zondag Geheime opdracht in de Balkan Een oorlogsepisode uit 1944, toen in Athene de Duitse troepen zich terug trokken en het Engelse bevrijdings leger binnenrukte. De Engelse ma joor Whitfield is met andere hoge militairen verantwoordelijk voor de bewaking van munitie die opgeslagen ligt in een hotel. De majoor komt er achter dat een van de hotelbewoners verraad pleegt. Wie dat is blijft tot het einde een raadsel. Stuk voor stuk vallen er slachtoffers. Er worden ge vechten geleverd en in het hotel, dat uiteindelijk opgeblazen wordt, doen zich spannende momenten voor. Zaterdag, dinsdag en woensdag Jonge zondaars Een realistische Zweedse film. De 19-jarige Anders wordt verliefd op een 18-jarig meisje Gerd, dat al we reldwijs genoeg is om te weten hoe zij met mannen moet omgaan. Anders neemt het meisje mee naar een een zame hut, waar het tweetal helemaal in elkaar opgaat. Plotseling ver schijnt de eigenaar van de hut ten tonele. Gerd wordt verliefd op deze - veel oudere - man. Er ontstaat ruzie en de vreemde man raakt ge wond, verdacht van inbraak. Zo ko men Anders en Gerd toch weer bij elkaar. Vrijdag en zaterdag. Maciste, overwinnaar Maciste beschouwd het ook deze keer weer als zijn roeping om onrecht uit te roeien. Deze keer organiseert hij een steeds groeiende beweging om verzet te plegen tegen de Perzen het Koningshuis. Telkens legt hij staal tjes van onverschrokkenheid en on gekende kracht aan de dag. Ook nu wordt hij de grote bevrijder, overal geloofd en geprezen. Zondagmiddag 3 uur. Het overbekende en bijzonder popu laire orkest Duke City Sextet is za terdagavond te vinden in het Lido. Zondagmiddag en -avond speelt daar het Kaatsheuvelse ensemble The Wa- vo's, die uit de omgeving ongetwij feld veel bekijks zullen trekken. Les Copains zijn zaterdagavond weer in Waalwijk te vinden en wel in de zaal van Romantica. Ook dit keer verzorgt John Desmares de zang. Zaterdagavond om 7 u. zijn de Inca's in het Gemeenschapshuis in Baard wijk te vinden. Zondagavond brengt 'het Gemeenschapshuis iets nieuws The Incredible, een orkest dat nog niet in Waalwijk heeft gespeeld. In het Cultureel Centrum Zidewinde in Sprang-Capelle organiseert de ontspanningsvereniging komende za terdagavond een dansavond. Deze keer verleent het orkest The Symp- tones hun medewerking. (Izi W 'wf* (tr* (g? uw* BANKETBAKKERIJ •„Smaak het genoegen, van 't goede te genieten" *w* !->:w*> itr* (&r* Mr* tor* Mr* In de Kaatsheuvelse jongerensoos El Mas is zaterdag, het in de Langstraat zo bekende orkest Bzzzzz te vinden. De El Mas-bestuurderen hopen bin nenkort 't top-orkest After Tea naar Kaatsheuvel te krijgen. Dat belooft wat. In de Roestelberg kan men zondag middag weer rustig genieten van het bekende en trouwe orkest The Blue UITSTEKEND SPEL VAN ONA IN DRUNEN Voor een talrijk publiek en met veel succes gaf ONA vorige week in „De Hoge Braken" haar nieuwjaarsuitvoering. Men kwam voor het voet licht met het toneelspel van A. E. Thomas „Het Huis van ons Leven". Na dit spel kwam tot slot van de avond de traditionele Drunense nieuw jaarswens van Thomasvaer en Pieternel, waarin op geestige wijze de ge beurtenissen van het jaar en de wensen naar voren werden gebracht. Dit jaar werd de nieuwjaarswens geschreven door Mevr. Wassing. A. Robben bracht de wens als Thomasvaer en Pieternel werd gespeeld door Mevr. Wassing. Thomasvaer kwam dit jaar recht uit het Drunense zwembad. Thom. Hier ben ik al mijn lieve vrouw. Ik heb me eens heerlijk in het zwembad laten plompen. Piet. Ja dat zie ik Thomasvaer, maar goeie grutten, je bent gekrompen. Thom. Ja Pieternel, dat is het nadeel hier. Wil je zwemmen gaan dan heb je maar een heel klein stukje om te staan. Dat bad as veel te klein, dat heb ik al zo vaak gezegd. Piet. Maar kan je dan niet aan de overkant in de roeivijver terecht Thom. Die is me te diep. Maar Piet niet zo pessimistisch er komt een stuk bij aan zqdat wij beiden niet meer om beurten hoeven te gaan. Piet. Maar is dat zeker? Is het al in de raad besproken Ik heb wel de 'burgemeester bij het zwembad zien lopen. Thom. Maar zonder gekheid lieve Pieternel, die plattelandsvrouwen die rooien het wel; zij gaan naar Den Bosch zwemlessen halen. De kwestie ,,Hoge Braken" is iets waar men ook steeds geen raad mee weet. Piet. Je zegt Hoge Braken. Zeg hoe zit dat hier toch in elkaar; wil je een avond bespreken, dan verwijzen ze je naar het een of ander bestuur, die van elkaar niets afweten. Ze wisten niet eens, dat volgens Deken Werner, het M.C.C.D. een jaar geleden al werd opgeheven. Thom. Wat zeg je nou, en ik was nog wel van plan om een zaterdagavond te reserveren; voor Romantica, die willen zo graag weer eens 'n voorstelling organiseren. Piet. Toe mijne hereri geef ze één zaterdag per jaar; tenslotte staat er toch op het gebouw Jeugdcentrale nietwaar. Alle aandacht krijgt de sport en vooral ook D.V.C. Maar ook de andere takken van sport worden niet vergeten. Piet. We hebben niet alleen een R.K.D.V.C. Wat zeg je wel van onze handbal dames en heren. Thom. Ja, met het nationaal tournooi wist Avanti de compleetste vereniging te presenteren. Piet. Al wonnen ze niet een eerste prijs, toch mogen ze er wezen. Thom. Jammer genoeg is er voor Quos Ego nog steeds geen sporthal verrezen. Piet. Die moeten hun wedstrijden spelen in Vlijmen of Den Bosch, je hoeft niet te vragen wat dat allemaal kost. Thom. Voor het eerst hebben ze dit jaar een jeugdteam geformeerd. Piet. Je snapt zeker wel, deze vereniging loopt gesmeerd. Thom. Zouden ze niet kunnen spelen in de veilinghallen Piet. Ja, die is groot genoeg om te volleyballen en trouwens ze gaan toch een nieuwe veiling bouwen. Thom. Misschien kunnen ze van die oude veiling een nieuwe sporthal overhouwen Piet. En wat had je van die sportparade gedacht. Thom. Wie had er zoveel deelname verwacht. Meer dan 300 hebben er aan meegedaan. Nadat de Heemkundedagen nog eens waren vernoemd, de wijze van straatnamen geven en de brandweer, zei Thom: Thom. Zeg Pieternel, wie waren die inbrekers die Drunen belaagden Piet. Ja, dat is waar, wanneer is dat precies geschied; was 't voor of na tijd dat Rombouts met zijn speurhond ons verliet. Thom. De politie kan ook niet voorkomen, dat ons Drunens Lieverdje er weer tussen werd genomen. Piet. Helemaal beklad werd er de spot mee bedreven. Thom. Zeg Piet wie heeft eigenlijk dat bordje met luxe hondenpiste geschreven Je weet wel dat het met carnaval in de Stationsstraat hing. Piet. Och ja, wat was precies de bedoeling van dat ding Thom. Nou ja je weet toch wel het oude voetbalveld lag daar stil en verlaten, dus een ideale plaats op je hond uit te laten. Ook de zaken in Elshout werden uitvoerig belicht, zoals wandelpad, W.G.K.-gebouw, Boerenleenbank en verenigingen in dit kerkdorp. De woningbouw en de bouwactiviteit in Drunen, alsmede de uitbreidingen kregen de aandacht, zodat Thom zei Thom. Als het zo doorgaat is ons Drunen het eerst waar echt geen woningnood meer heerst. Aan jong en oud wordt aandacht geschonken, want er is nu ook in de raad beklonken dat er een nieuw bejaardenhuis wordt gezet. Thom. Maar het zal niemand verbazen dat het komt te staan waar nu de herten grazen. Die herten moeten verhuizen; die gaan naar de Oranjestraat. Het ds natuurlijk wel zo dat er dan 'n stuk van de speeKvei afgaat. Wat komt er dan weer van onze jeugd terecht. O ruimte genoegwerd in de gemeenteraad gezegd. Piet. Piet. Thom Piet. Thom Ook Jo Manders werd met zijn koren niet vergeten Thom. Hij stampt hier de koren aan alle kanten uit de grond. Piet. Met „Romantica" draaide hij vele keren het jaartje rond. Wensen waren er ook genoeg. Piet. Zeg is er nu nog wel wat te wensen. Thom. Jazeker wel mijn beste mensen. Laten we maar eens beginnen bij R.K.D.V.C., daar zat het dit jaar weer echt niet mee. Hopelijk gaan ze het nog eens beter doen, dan worden ze heus nog wel eens kampioen. Piet. Meer subsidie voor de toneelclubs hier; tenslotte spelen ze toch ook voor hun plezier. Thom. Dat het Drunens contact nog lang zal blijven bestaan. Piet. Wie weet krijgt het dan nog eens een ander kleur jasje aan. Een overdekt zwembad voor mijnheer Portier Thom. En een goede samenwerking van de middenstand hier. Piet. Dat de zwemvereniging in het komende jaar nog meer prijzen zal halen Thom. En dat we in de Hoge Braken niet meer zoveel huur hoeven te betalen. Piet. Maar je krijgt toch waar voor je geld, hoe heb ik het nou Thom. Ach hou op met de repetities zitten we te verrekken van de kou. Thom. Dat we eindelijk in Drunen eens 'n goede straatverlichting krijgen Piet. En dat de auto's in de Duinen niet meer over de fietspaden rijden. Riolering in heel Drunen, daar vraag ik nog eens om. Thom. En nog menige prettige raadsvergadering. Stoplichten in de Hoofdstraat. PietJa Thom dat is een geweldig plan en atoomvrije kelders, waar heel Drunen in kan. Thom. Meer speelplaatsen voor de kinderen en niet alleen voor het vee, want dat brengt alleen maar veel onkosten met zich mee. Piet. 10.000 pop wordt er even voor neergeteld en dan is het nog maar semi-permanent. Nadat ook de wensen in groter verband voor een betere wereld waren uitgesproken, brachten Thom en Pieternel hulde aan de heer en mevrouw Noyons. De heer Noyons heeft 7 jaar de regie gevoerd over ONA en gaf deze toneelgroep veel bekendheid in Drunen en daarbuiten. Tevens was hij 6 jaar geleden de initiatiefnemer voor de Nieuwjaarswens. Hem werd aan het einde van deze avond een passend geschenk overhandigd. Tot slot dankte ook burgemeester Stieger voor de wijze waarop ONA ook nu de heer Noyons heeft verlaten; zijn traditie van een Nieuwjaarsuit voering met een Drunense Nieuwjaarswens voortzet. Birds, die telkens opnieuw bewijzen 'in' te zijn. In het restaurant van de sporthal Taxandria is het iedere zondag gezel lig druk. Men kan er rustig dansen en van de muziek genieten. Vlijmen Sprang-Capelle Soos Mikpunt - Drunen laat opnieuw topband komen Na het fenomenale optreden van Les Baroques uit Baarn op 2e Kerst dag in Soos Mikpunt, heeft het be stuur gemeend dat het niet bij een topgroep mag blijven. Derhalve verwachten wij zaterdag a.s. vanaf 19.30 uur een band die zeer grote bekendheid geniet in Zee land en Zuid-Holland. Deze beat- groep, genaamd The Mooch, gaat zeer excentriek gekleed en heeft de eigenaardigheid om elkaar tijdens 't optreden met verf te bekladden. VRIJDAG 12 JANUARI 1968 89e JAARGANG No 4 De rcho van het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Koofdredakteur JAN TIELEN' Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Abonnement p week (0,30+ 2ct. inc.k.) ƒ0,32 p mnd. (1,30 10 ct. inc.k.) 1,40 p kwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 p. kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Bureaus Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Grotestraat 234. Tel. 231 2 Waalwijk iedereen houdt er van. BEKRONING HONDEN Mevr. Bruurmijn uit Vlijmen nam met haar White Sanck van Erikshoff deel aan een hondententoonstelling in Brummen en met succes. De witte Dwergpoedel werd eerste en kampioen in haar klasse. De kort- harige teckels van de heer Van Esch uit Vlijmen kwamen in de open klasse goed voor de dag. Odet van Erikshoff werd 3 uitmuntend. Troff werd 2 uitmuntend. De kortharige teckel Basje en Punkie werden 1 en 2 in de jeugdklasse. Basje werd te vens de beste jachthond. VOLLEYBALVERENIGING „EVER READY" De Vlijmense volleybalvereniging „Ever Ready" speelt een uitwedstrijd tegen DPC. Ever Ready 2 speelt thuis tegen Atak en zal haar uiterste best doen zich wat op te werken, anders is degradatiegevaar moge lijk. BILJARTWEDSTRIJDEN DISTRICT DEN BOSCH VAN DE VLIJMENSE BILJARTVERENIGINGEN Klasse C 1, poule A: NAO Wapen van Liempde; Poedelvrees - EBBC. Klasse C 1, poule B: ONA-OBK. Klasse C 2, poule A: KOT—NAO 2. Klasse C 2, poule B: OBK 2Rijnpoort. Klasse C 3, poule A: OverhandNAO 3: OBK 3 - Lukraak. Klasse C 3, poule B: Rijnpoort - Poedel vrees. BILJARTKAMPIOENSCHAP GROOT VLIJMEN KLASSE B In café Van Beijnen, Meliestraat Vlijmen, worden woensdag 10, donderdag 11, zater dag 13 en zondag 14 januari biljartwedstrij den gehouden voor het persoonlijk kam pioenschap klasse B. Voor deze wedstrij den, die georganiseerd worden door de Vlijmense biljartvereniging DVS, hebben 8 deelnemers ingeschreven. De wedstrijden beginnen om half acht. Deelnemers zijn: M. v. d. Wiel (De Knoeiers); W. v. Bok hoven ('t Hoekje); J. van Asseldonk ('t Hoekje); B. Kuys (BW); J. v. Beijnen (De Muntel); B. van Kuijk ('t Centrum); R. v. Dal (Avanti) en H. v. Weert (DSS). RIKCONCOURS In café H. Boom-v. d. Wiel wordt een rikconcours gehouden over 4 zaterdagen. Zaterdag 13, zaterdag 20 en zaterdag 27 januari en zaterdag 3 februari. Deze wed strijden worden georganiseerd door de bil jartvereniging „De Missers" en de carna valsvereniging „De Tierelantijnen". De wedstrijden beginnen om half 8. DAMVERENIGING DVS De Vlijmense damvereniging DVS zal met 8 leden deelnemen aan de kampioen schappen van De Langstraat. Deze kampi oenschappen worden gehouden bij gelegen heid van het 40-jarig bestaan van de Heus- dense Damvereniging. De wedstrijden wor den gespeeld in hotel „De Gouden Leeuw". 15 JAAR „DE VOGELVRIEND De kleurkanarievereniging „De Vogel vriend" bestaat 15 jaar. Zaterdag houdt „De Vogelvriend" een receptie in café Ha venzicht van half 4 tot 5 uur. 's Avonds is er voor de leden een koffietafel. Voor za terdag 19 januari staat een cabaret op het programma. In het Cultureel Centrum treedt dan op het gezelschap Johnny Hoes. Ook degenen die geen lid zijn van de ka narievereniging kunnen de voorstelling bij wonen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de he ren J. Timmermans, Hoofdstraat 40 en H. A. Metzke, Heistraat 6; en bij mevrouw Okkers-Treffers, Van der Duinstraat 18.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 5