waalwijkse en LanqstRAAtse couRarrt R.K. Boerenbond afdeling Waalwijk hield een geslaagde Gezinsdag Meubelzaak Anton Timmermans opende fraai pand in Stationsstraat faC ampe X Th. Witteveen 40 jaar in dienst bij CO-OP Brabant DafflP°breeM Q Dansschool Ednard Grijsbach De nieuwe DANSLESSEN ampe (assette HAZELNOOTTAART Vee! deelnemers uit de Langstraat voor Shetland Pony Hengstenkeuring IR VAN SCHENDEL BESPRAK ACTUELE LANDBOUWPROBLEMEN VAN MIL Financiën Feestvergadering Tilburg Onderscheiding BANKETBAKKERIJ - Weekend idee nu voor I 3,25 de kracht van een verkoudheid bij Vader. Moederen Kind. hmh Handenen Lippen ruw-PUROL 'n precisie horloge mei infernalionale Omega-garanlie VRIJDAG 19 JANUARI 1968 A""° 89e JAARGANG No. 6 De ucho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredakteurJAN TIELEN' Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p week (0,30+ 2 ct. inc.k.) 0,32 p mnd. (1,30+10 ct. inc.k.) 1,40 p.kwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 p. kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" De zesde Gezinsdag, die dinsdag j.l. door de afdeling Waalwijk van de N.C.B. werd gehouden is wederom voor de volle 100 procent geslaagd. De dag werd ingezet met een gezongen H. Mis in de St. Clemenskerk voor de levende en overleden leden van de afdeling, opgedragen door de Eerw. ad viseur kapelaan Dekkers. Deze H. Mis werd ook bijgewoond door verschil lende leden van de plaatselijke afdeling van de R.K. Boerinnenbond. Vanaf de St. Clemenskerk begaven de leden zich naar café H. van Heesbeen te Waalwijk waar een smakelijke koffietafel gereed stond, die alle eer werd aangedaan. Om ca half 12 begon daarna de jaarvergadering, tijdens welke de Weled. Heer Ir van Schendel, direc teur-secretaris van de NCB een spreekbeurt hield over 't onderwerp: „Actuele Landbouwproblemen Deze deskundige bij uitstek hield een hel der betoog over de verschillende pro blemen, die zich in de land- en tuin bouwsector voordoen, waarbij hij de nadruk legde op het feit, dat de boe ren moeten zorgen zich op tijd aan te passen en op tijd te investeren, daar men anders in het produktiepro- ces achteruit gaat en hieruit zou ver dwijnen. Men zal een hoge produktie per man moeten zien te krijgen en zich moeten aanpassen, hervormen en moderniseren om zich in deze tijd te kunnen handhaven. Hoewel er nog wel geld is aan te trekken, zou het echter voorkeur ver dienen dat een boer die winst maakt, hiervan iets belastingvrij zou moeten kunnen serveren, hetgeen altijd nog beter zou zijn dan vreemd geld aan te trekken. Of de organisatie fiscaal nog iets voor de boeren zal kunnen doen, zal nog moeten worden afge wacht, hoewel er toch al wel het een en ander is bereikt. Er zijn echter ex terne factoren waar men geen in vloed op heeft. Hierna besprak Ir v. Schendel de problemen ook in EEG- verband en in het organisatorisch vlak. Volgens spreker is er in 1967 voor zeven miljard geproduceerd, waarvan vier miljard naar buiten is gegaan. Tenslotte raadde Ir v. Schen del de aanwezige boeren aan meer te produceren per man waardoor de prijzen kunnen worden beïnvloed. Dat het betoog van de heer Van Schendel bij de aanwezige boeren en tuinders was ingeslagen, bewees het daverend applaus. Het was in elk op zicht een leerzaam en verhelderend betoog. Hierna gaf de secretaris penningmeester, de heer A. van Ley- den, een uitgebreid en goed gedocu menteerd jaarverslag, waarin een overzicht werd gegeven van het wel en wee der afdeling over het afge lopen jaar. Aan het einde van zijn jaarverslag vroeg de heer Van Leijden echter graag meer belangstelling voor vergaderingen en lezingen. Wat het financiële gedeelte der afdeling betreft. De inkomsten be droegen f. 5.160,25 en de uitgaven f. 4.487,55 zodat het jaar kon wor den afgesloten met een batig saldo van f. 672,70. De voorzitter, de heer C. W. Pullens, bracht we functiona ris dank voor zijn uitstekend jaarver slag, dat onder dankzegging werd goedgekeurd en vastgesteld. De periodiek aftredende bestuurs leden de heren M. Klekx, J. v. Dalen Grotestraat 407 - Waalwijk - Tel. 04160 - 3708 Hoogstraat 33 -35 - Oisterwijk - Tel. 04242 - 2457 DANSSCHOOL voor beginners, gevorderden, ge huwden en privé-lessen starten zaterdag 20 januari aanstaande. Speciale clubs voor middelbare soholieren. Gelegenheid tot inschrijven dagelijks van 19.00 tot 20.30 uur. (Van onze verslaggever) WAALWIJK De Stationsstraat is een bijzonder fraai pand rijker ge worden. Een winkel die afwijkt van de confessionele voorgevelbouw, die naar lijnbaanidee is gebouwd. Het is de Meubelzaak Antoon Timmer mans die donderdag vanaf 2 uur voor het publiek is opengesteld. De heer Timmermans heeft het voor malige fabriekspand aan de Sta tionsstraat 84 omgetoverd tot een warenhuis in het klein. Architect Verhagen uit Drunen heeft eer van zijn werk. De 750 m2 winkeloppervlakte, die geheel als expositieruimte wordt gebruikt, zal bij het publiek wel aanslaan. Voor de winkel ligt een overdekt plein tje, dat nog zal worden opgesierd met een bloementuin met fontein. De zaak past, met het oog op de toekomst, bijzonder goed in de op zet van het nieuwe City-plan. In de meubelzaak is een enorme collectie meubelen, vloerbedekking, tapijten, lampen, vitrage te vinden. Voor de klant te veel om op te noe men. Winkelchef wordt de heer P. Dekker, die als all-round meubel maker de cliënten ongetwijfeld een goede service kan geven. Naast de meubelzaak heeft de heer Timmermans een grote handelson derneming, oorspronkelijk in de le derbranche maar later overgescha keld op meubelen. Handelsonderne ming Anton Timmermans is im porteur van plastic stofferingsmate rialen en stijlmeubelen. De stoffe ringsmaterialen worden vooral uit Oost-Europese landen betrokken Het ingebruik nemen van de zaak aan de Stationsstraat 84 betekent ook het verdwijnen als meubel ver koopruimte van de magazijnen aan de Burg. Smeelelaan. Deze ruimte is nu bestemd voor de importhan- del, terwijl men als opslagloods ook de voormalige magazijnen van Van Loon's Import gebruikt. In de nieu we zaak zijn zowel moderne, klas sieke als importmeubelen verkrijg baar. Van de receptie die de firma Timmermans donderdag in café Old Dutch hield werd een druk gebruik gemaakt. Talloze bloemstukken ge ven de meubelzaak een bijzonder fraai gezicht. en A. van Leijden werden met grote meerderheid herkozen. Na nog enke le mededelingen van huishoudelijke aard en nadat van de rondvraag een druk gebruik was gemaakt, sloot de voorzitter deze vruchtbare, behoorlijk bezochte jaarvergadering met een speciaal dankwoord tot Lr v. Schen del voor zijn leerzaam en verhelde rend betoog. In de zaal van café 't Vosje' had 's avonds de feestvergadering plaats, waarbij naast de leden van de afde ling met hunne dames, aanwezig wa ren de leden van de plaatselijke boe rinnenbond - van de KPJ - als mede het personeel van de Boeren leenbank en van de C.A.V. De voorzitter heette allen welkom, speciaal de Eerw. heer Dekkers, diens broer Pater Dekkers, missiona ris in Afrika en de. heer Kamp uit Drunen. Pater Dekkers vertelde hier na, aan de hand van fraaie dia's, een en ander over zijn missiegebied in Tanzania, in de rimboe waar hij 8 jaren lang heeft gewerkt als missio naris, waar nog onvoorstelbare toe standen heersen, waar hij werd ge confronteerd met tovenaars, huwe lijksproblemen onder de negers en vooral met het daar nog heersende heidendom, dat oorzaak is van he meltergende toestanden, die voor mensen uit ontwikkelde gebieden on denkbaar zijn. Men moet dan ook grote bewondering hebben voor de missionarissen die in deze gebieden werkzaam zijn en in deze toestanden verandering ten goede trachten te brengen. Het Christendom heeft ech ter reeds een behoorlijke greep op de negers en de werkzaamheden van de missionarissen zijn reeds op verschil lende terreinen merkbaar. De lezing van Pater Dekkers was dan ook spe ciaal bedoeld, om meer sympathie op te brengen voor de missie en de mis sionarissen. En dat de woorden en de beelden waren ingeslagen, bewees de HEEFT HET blouses, rokken, shawls, vesten, jumpers, pantalons, zakdoeken, kraagjes, nylons enz. enz. DOET HET: plisseren, ajouren, stoppen, borduren, repareren, vermaken, inkorten enz. enz. Ook voor stofknopen, ceintuurs, gespen enz. in naar: Heuvelstraat 14 4 opbrengst van de collecte, die ten be hoeve van de missie van Pater Dek kers onder de aanwezigen werd ge houden en die de mooie som van f. 221,54 opbracht, welk bedrag door de plaatselijke Boerenleenbank werd verdubbeld. Ook de collecte die 's morgens in de kerk was gehouden, werd verdubbeld door een tweetal bestuursleden van de afdeling. Als men Pater Dekkers nog een gift wil schenken kan men dat doen op giro nummer 979407 t.n.v. kapelaan Dek kers, Loeffstraat 52, Waalwijk. De voorzitter dankte de pater na mens alle aanwezigen voor de kijk die hij op zijn missie had gegeven en waarvan allen onder de indruk waren. Hierna volgde het amusante gedeelte van de avond, dat op uitstekende wij ze werd verzorgd door het Gezel schap Oremans (7 personen) uit Vlij- men, die dan ook een hartelijk ver diend applaus in ontvangst mochten nemen. Met trots en voldoening kan de afdeling Waalwijk van de N.C.B. op deze in alle opzichten zeer ge slaagde zesde Gezinsdag terugzien, die door de voorzitter onder dank werd besloten. alles voor Baby's huidje STOFVRIJ AFGESLOTEN Op dinsdag 16 januari herdacht de heer Witteveen zijn 40-jarig dienst jubileum bij CO-OP. Al die jaren was hij werkzaam in de bak kerij van CO-OP Brabant te Kaats heuvel. Tijdens de huldiging was de heer J. C. van Valen, voorzitter van CO-Op Brabant, de eerste in de lange rij van sprekers. Hij dankte de heer Witteveen voor de trouw die hij door zijn ijver en plichtsbe trachting al die jaren aan CO-OP betoond had. De heer J. Beerens, voorzitter van de districtscommis sie Kaatsheuvel, memoreerde in zijn felicitatie de ontwikkeling van de CO-OP gedurende de 4o jaar dat de heer Witteveen zijn bijzondere krachten aan het bedrijf gegeven had. Daar spreker toen ook al be moeienissen met de plaatselijke Coöperatie had, kan hij zich goed herinneren, dat de jubilaris 40 jaar geleden uit de West-Brabantse klei naar Kaatsheuvel was gekomen. Direkteur de heer W. Broek, schet ste de jubilaris als een man met groot plichtsbesef, die zijn werk steeds met groot verantwoordelijk heidsgevoel doet. Hij beklemde daarbij vooral de taak die een me dewerker van CO-OP heeft ten op zichte van de leden van CO-OP. Hij dankte de jubilaris bijzonder hartelijk welke dank vergezeld ging van het gebruikelijke couvert. Burgemeester v. Erp die met de gemeente-secretaris eveneens aan wezig was, zei zich gelukkig (te voelen dat hij een inwoner van zijn gemeente kon feliciteren met een dergelijke staat van dienst Aan het slot van zijn gevoelvolle speech deed hij de mededeling dat het H.M. de Koningin had behaagd de jubi laris te onderscheiden met de zil veren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, en speldde hem de versierselen hiervan op. Namens het personeel werd als afgevaardigde van de ondernemings raad het woord gevoerd door de heer A. Stevens. De heer Terhorst sprak namens de chefs-collega's, de heer G. Stello namens de bedrijfs leiding bakkerijen en de heer C. v. Baardwijk namens het plaatselijk bakkerij personeel. Bij dit alles wer den fraaie caudeaux aangeboden. Uit de hartelijke woorden die door allen werden gesproken, kwam dui delijk tot uitdrukking dat de heer Witteveen in alle opzichte 'n goede collega is, die indien nodig te allen tijde klaar staat om iedereen te hel pen. Ook mevrouw Witteveen deel de volledig in de huldiging van haar echtgenoot en haar werden daarbij fraaie bloemen aangeboden. Tot slot sprak de jubilaris enkele krachtige dankwoorden waarmee hij zijn grote erkentelijkheid betuig de. 's Avonds werd het een gezellig samenzijn van het plaatselijke bak kerij personeel de dag besloten. ?i> Grotestraat 234. Tel. 231 2 Waalwijk CQ q -X -o (roomboter) Q) Ook ditmaal weer trokken fokkers en liefhebbers van shetlandpony s naar Den Bosch, waar dinsdag j.l. m de moderne, veel comfort Dieden- de Brabanthal, voor de 30e maal de premiekeuring van de Shetlandpony- hengsten werd gehouden. Terwijl er overal nog z'n best gewerkt werd aan het toilet van de hengsten, werd om lo uur, onder grote belangstel ling van enkele honderden toeschou wers, met de keuring aangevangen. Men begon met de tweede bezich tiging van de driejarige hengsten. De eerste keuringen voor deze ru briek werden verleden week maan dag gehouden en van de kleine 100 aangeboden jonge hengsten, waren er slechts 21 overgebleven. Ér werd gekeurd in twee maten, de kleine maat onder de 95 cm en de grote maat van 95 cm. tot 1.05 m. Van de 9 hengsten grote maat viel er nog een al, terwijl twee pony's werden aangewezen voor de premiekeuring. Van de 19 kleine hengsten werden er nog 3 afgekeurd, met 5 pony's voor de premiekeuring. De nieuwe jaargang driejarige hengsten be staat dus uit 17 pony's, waaronder 7 premie-hengsten. De kampioen uit deze 7 hengsten werd „Axel van Stal Wïlhelmina", een veelbeloven de bruin-bonte van de gebr. Mar tens uit Groot-Linden. Een volle broer van de later op de dag uitge roepen dagkampioen, beide gefokt door mevr. Wed. Timmers uit Don gen. Reserve-kampioen werd de zweetvos „Arend van Hedel", van de heer W. J. Monshouwer te Sleeu- wijk, gefokt door K. v. d. Bogert te Hedel. Na de lunchpauze werd de keu ring voortgezet met de rubriek 4- en 5-jarigen, van de grote maat. Een zeer matige rubriek met aan de kop „Wouter van de Kit" met een tweede premie van de gebr. Vink te Groot Ammers. De kleine maat was aanmerkelijk beter. Aan de kop stond de schimmel „Wald- heer uit de Heuvel" met een sterke premie van de gebr. Martens uit Groot-Linden, gefokt door H. Hen driks te Druten. Eveneens met een eerste premie de hengst „Xerxes van het Groenwoud". Deze hengst ontving de wisselbeker voor de bes te in Nederland gefokte 4-jarige hengst. Een mooie zwart-bonte van C. van Arkel te Kerk-Azaath, ge fokt in Alverna. Zeer mooie successen voor Bra bant werden behaald door de gebr. Bekkers uit St. Oedenrode, die met hun hengst „Stanley van Stal Ro- dichem" eerste werden in de ru briek voor 6- t.m. 8-jarige, grote maat. Deze goed gelijnde hengst met zeer veel soort en uitstekende gangen, stal de harten van het pu bliek. Een zoon van „Spotlight of Marshwood", zoals bijna alle kop- nummers van deze keuring. Verder werden er nog vijf eerste premies in deze rubriek uitgereikt. Tweede was „President of Marshwood" uit Bra- kel, gefokt door Mrs. Cox in Enge- land, eigenaresse van de Marsh wood stoeterij. Derde werd „Ubris van Offem" van de heer D. Groe- newoud te Eist, gefokt door Gravin van Limburg Stiram. Vierde was „Udo van Dijkzicht" van de gebr. Santema te Wijtgaard. Deze rij van vier zwarten werd besloten, wat de eerste premies betreft door „Union van Opheusden" een vos met bles van de gebr. Bekkers uit St. Oeden rode, gefokt door de heer H. v. d. Bijl uit Opheusden. Bij de kleine maat voor 6- t.m. 12-jarige stond de latere kampioen van de dag: „Timmy van Stal Wil helm ina" eerste. Een bruin-bonte van de gebr. Martens uit Groot- Linden, gefokt in Dongen. Nog twee eerste premies werden uitgereikt aan „Siem van de Sluipenberg", eveneens uit Groot-Linden en aan de zwarte hengst „Thor of North Wells", weer een van de gebr. Bek kers uit St. Oedenrode. Uit de laatste rubriek 9- t.m. 12- jarige, grote maat, kwam als eerste „Firkin of Luckdon" uit de bus. Eigenaar de heer A. Bos uit St. An- thonis. De reserves-kampioen, we derom een zwarte, welke toch wel de overheersende kleur was op de keuring. Nog drie eerste premies voor de zwarte „Roland van St. Rodichem" uit Groot Ammers, ge fokt te Brakel. Voor „Oral van Oud Crailo" eveneens zwart, uit Bus- sum en voor „Stelmor of Transy" van de heer G. v. Malenstein uit Putten. De eigenaren van de Algemeen Dagkampioen en de reserve-kam pioen ontvingen hun wisselbekers uit handen van Mrs. Cox, die spe ciaal voor deze keuringen uit En geland was overgekomen. Een ere prijs ontving mej. Riek Bouman voor haar keurig verzorgd voor brengen van de hengsten. De alge mene indruk over de keuring was, dat er weer vele goede hengsten zijn geprimeerd, terwijl de kopnum- mers van de nieuwe jaargang veel belovend zijn. Groot succes voor fokkers en eigenaars van shetland- pony-hengsten, uit Brabant en Gel derland. die toch wel bijna alle kop- nummers op hun naam konden zet ten. Met name de gebr. Bekkers uit St. Oedenrode, die op verzoek, ook hier in de Langstraat aan huis is te ontbieden. Zijn adres is: Gro te Doelen 5, St. Oedenrode, tel. 04138-2582. Mej. M. W. C. Schapendonk Burgemeester Van Erp feliciteert de heer Th. Witteveen met zijn on derscheiding. Links mevrouw Witteveen kijkt toe. JUWELIER COMPLETE COLLECTIE

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 9