waaiwijkse en UnqstRaatse counant RWB schoot in Boxtel danig uit haar slof: 1-5 SSC in middelmatige wedstrijd bij Ter Leede ten onder 1-0 WSC en Hilvaria komen niet tot doelpunten RKC in mist-strijd tegen TSC ten onder 0-1 Baardwijk behaalt kostbare zege bij Sarto: 2-3 Waspik geeft 2-0 voorsprong prijs tegen Oirschot Vooruit NE0 en Roda Boys delen de punten: 1-1 Berkdijk-Groen Wit 4-4 FA. W. HENS ZN, 163 Uno Animo ziet 2—0 voorsprong verloren gaan tegen Zeeland Sport: 2—3 10°/o korting Volleybal Sprang-Capelle Jaarvergadering zaalsportvereniging „Zidewinde" Biljarten Waspik MAANDAG 22 JANUARI 1968 89e JAARGANG No. 7 De lcHo vad het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Abonnement p. week (0,30+ 2 ct. inc.k.) 0,32 p. mnd. (1,30 10 ct. inc.k.) 1,40 p. kwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 h^Yrt- P- P°st 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Bureaus Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167- Telegram-adres „ECHO" In een min of meer spectaculaire wedstrijd lieeft RWB haar eerste overwinning in dit seizoen in een uitwedstrijd behaald. Spectaculair in het doelpunten, in aanvechtbare beslissingen en iii het tot tweemaal toe gegeven strafschoppen over te laten nemen. Dit alles begon pas toen na een klein half uurtje spe len Huub Bruurmijn, na zich van enkele tegenstanders te hebben ont daan, met een prachtig doelpunt de keeper van Boxtel geen schijn van kans gaf. Voordien was de wedstrijd ook het aanzien ten volle waard. Boxtel speelde een wat hoger tem po dan de RWB-ers en hun aanval len waren gevaarlijk van opzet, maar aan de afwerking ontbrak het. Ook RWB liet zich in de beginfase van de goede kant zien en kwam met goed opgezette aanvallen af wisselend voor het doel van Boxtel, waarbij de keeper zijn talenten ten volle moest laten zien. Vijf minuten na het eerste doel punt kwam het tweede RWB-doel- punt tot stand. Weer was 't Huub Bruurmijn op de rechtervleugel opererend, die de bal in zijn bezit kreeg en in de aanval ging. Na de eerste tegenstander te zijn ontweken kwam hij alleen voor de uitgelopen doelman van Boxtel, speelde de bal langs deze heen, maar het leder had geen vaart en rolde traag in de rich ting van het verlaten doel. Tot ont steltenis van Boxtel en vreugde van de RWB-supporters, rolde de bal nog net binnen de paal het doel in. Enkele minuten later kreeg Box tel een strafschop te nemen, omdat een speler van Boxtel ten val zou zijn gebracht. Door de gladheid van het terrein was er een onbeteke nende botsing geweest met een ach terspeler. De genomen strafschop werd door doelman Avontuur met een goede reactie uit het doel ge stompt. Tot verbazing van iedereen werd de strafschop overgenomen en benut. Alle protesten van RWB werden afgewimpeld en ging men even daarna rusten. RWB bleek niet aangeslagen te zijn en ging weer vlot van start, wat reeds 3 minuten later resul teerde in een derde doelpunt, uit een goed opgezette aanval Maijers- Bruurmijn. Weer even later brak Huub Bruurmijn door de Boxtelse verdediging, maar werd in 't straf schopgebied onderuit gehaald. De strafschop werd door Huub Bruur mijn keihard in de handen van de doelman geschoten. Ook deze straf schop werd tot ieders verbazing voor de tweede maal overgenomen, maar niet benut. RWB bleef het spel in handen houden en het verweer van Boxtel werd soms keihard. Toen kwam het vierde doelpunt van RWB. Boxtel kreeg een vrije schop te nemen, de bal werd klaargelegd en de scheids rechter beduidde het spel te hervat ten. De speler van Boxtel die de vrije trap moest nemen, speelde de bal nadien voor hem uit om meer terreinwinst te behalen. De attente Timmermans van RWB nam de bal over en stormde zo snel mogelijk op het Boxtelse doel af. De doel man probeerde hem nog te stuiten, maar met een schijnbeweging ont week hij hem en tekende voor RWB het vierde doelpunt aan. Heel Box tel stormde op de scheidsrechter af om dit doelpunt afgekeurd te krij gen, want de vrije schop zou vol gens hen niet genomen zijn. De scheidsrechter wees alle protesten af. Inderdaad was de vrije schop genomen na de sommatie van de ar biter. Na de aftrap trok Boxtel zo hard van leer, dat de wedstrijd in een bikkelhard duel dreigde te ontaar den. Gelukkig hielden de RWB-ers het hoofd koel en hebben rustig verdedigend alle stormlopen van Boxtel opgevangen, tot die vanzelf wegebden toen beter resultaat uit bleef. RWB trok langs de lijn nog eenmaal ten aanval, maar op de cornerlijn werd deze aanval onder broken door de verdediging van Boxtel. De aan RWB toegewezen vrije schop werd door Maijers voor gezet en door Biaxuimijn omgezet in het vijfde RWB-doelpunt. In een bijzonder goed begonnen wedstrijd heeft Uno Animo tenslot te toch het onderspit moeten del ven van Zeeland Sport. Na 15 mi nuten was het Wim v. Dongen die uit een blunder het eerste doelpunt liet aantekenen. Opnieuw na 15 mi nuten deed hij dat ook weer in het voordeel van van de thuisclub; 2-0. Dit bleef zo tot aan de nast. Ken nelijk was Uno Animo de meerdere op het veld, want het speelde een mooi spel. Na de rust werden de bordjes verhangen en het eerste kwartier ging het eerste doelpunt voor Zeelands voordeel in Uno's goal. Zeer ontmoedigd speelden de Loon- se jongens verder, doch enige fou ten in de achterhoede maakten het mogelijk dat de score in 't voordeel der gasten opliep tot 32. De laat ste schoten waren lange afstand schoten, waarop Uno niet direct had gerekend. In elk geval trachtte Uno gelijk te maken en het zo te houden. Het had gekund. Uno Animo 3Vios3 7—2 De eerste wedstrijd in 't nieuwe jaar heeft voor SSC niet datgene opgeleverd wat men ervan dacht, n.l. een overwinning te behalen bij het toch niet sterke Ter Leede in Sassenheim, Het duurde bij SSC veel te lang. Ter Leede kreeg daar door volop de gelegenheid om ge vaarlijke situaties onmiddellijk de kop in te drukken. Ook het plaat sen liet veel te wensen over. Nadat scheidrechter Brand het sein tot aftrappen had gegeven, trok Ter Leede het eerste ten aan val. Deze werd goed onderbroken door stopper Van Peer en meteen zette hij zijn eigen voorhoede aan het werk. Er volgde nu een periode dat SSC aanval op aanval onder nam op het doel van Ter Leede, maar er werd teveel in de breedte gespeeld om hieruit gevaarlijk te worden. In de 29e min. ondernam SSC weer een aanval. De gebrs. La- grouw trokken mee naar voren. De aanval van SSC werd goed wegge werkt. Aangezien de SSC-ers ver- Het is voor iedere sportverslag gever van jl. zoxxdag een zeer groot probleem hun lezers een objectief verslag voor te schotelen. Wij kuxx- nen het laten doorgaan van een wedstrijd met een maximaal zicht van 40 tot 50 meter niet waarderen en wij geloven ook dat de verant woordelijkheid die de scheidsrech ter hiermee op zich neemt, niet aan vaardbaar is. In ieder geval, de top per WSCHilvaria ging toch door in een wedstrijd, die na 40 meter niet volgbaar meer was, en vraag daarom ook clementie voor de schamele regels, die voor een voet balverslag moet doorgaan. Om half drie trapte Aarts voor WSC af. Na een mislukte combina tie ging de bal naar het WSC-doel, doch we zagen het ronde geval weer op het middenveld, dus was deze aanval afgeslagen. Ook de hierop volgende WSC-aanval had geen nut, want wederom ging de bal hoog de mist in. Naarmate de wedstrijd vor. derde, nam WSC het initiatief in handen en aangezien zij het meest op het groen-witte doel zaten, von den wij het raadzaam daar eens te gaan kijken en trachten de mist te doordringen. Wel veel WSC-aanval- len, doch te vermelden was alleen maar een boogballetje van Klee- vens over de uitgelopen doelman, doch op de doellijn werd redding gebracht. Ook een hard schot van Eibers miste zijn doel op een haar na. Wat aan, de overzijde gebeurde op 110 meter afstand, kan ik u helaas niet beschrijven, doch door de hilariteit die ons bereikte, bleek het er ook warm naar toe te zijn gegaan. Toen de rust inging met een 00 stand, hoopte iedereen dat de wedstrijd zou worden afgelast, doch wederom verschenen de beide elf tallen voor de 2de helft. Nu kan ik u ook, geachte lezer, de mist instu ren met mijn vage gegevens, doch dat heeft geen effect. Alleen een paar WSC-schoten die rakelings over gingen en een mooie safe van doelman De Mare, die een schot van 4 meter afstand stopte, en dat op verzoek van WSC de arbiter zijn zwarte jas ging verwisselen voor 'n witte trui, doch alles bijeen een sombere en mistige vertoning in 'n wedstrijd waarin beide aanvallen machteloos waren en de verdedi gingen heer en meester, waardoor deze 00 stand wel de meest juiste is. Wij kunnen alleen maar hopen dat wij nooit meer een wedstrijd behoeven te verslaan waarin we slechts maximaal 50 meter van het veld kunnen overzien, iets waar niemand mee gebaat is, geen spe lers, geen scheidsrechter, doch zeker geen toeschouwers. zuimden de opengevallen plaatsen van de gebrs. Lagrouw aan te vul len wist Oude Veldhuis hiervan 'n dankbaar gebruik te maken. Nadat hij de bal had toegespeeld gekre gen, kon hij in de vrije xoximte op het SSC-doel afgaan. Stopper Van Peer kon het alleen niet redden en doelman Treffers, die het gevaar zag aankomen, kwam nog uit zijn doel om de scoringskans zo klein mogelijk te maken, maar het baatte niet. Op beheerste manier wist Ou de Veldhuis te scoren en zijn club de leiding te geven. Deze 10 voor sprong was wel tegen de verhou ding in. Ook aan de andere zijde kwam het geluk voor SSC. De ge hele verdediging was reeds gesla gen, maar v. Biezen miste voor open doel de kans om de score op 2—0 te brengen. In de resterende minuten voor de rust noteerden we nog drie fraaie kopballen van Kuys. ten, doch zij konden geen genade vinden in de ogen van de Ter Lee- de-doelman. Met de stand 10 brak de rust aan. Wie gedacht zou hebben dat de SSC-ers na de rust het spel meer over de vleugels zou gaan spelen, kwam bedrogen uit. Toch was men deze tweede speelhelft verre de meerdere van de Sassenheimers. In de 16e minuut ging SSC weer ten aanval, die geleid werd door v. d. Broek. Keurig plaatste hij de bal voor het Ter Leede doel; er volgde een fraaie kopbal van Smits, die echter op even zo fraaie wijze werd gestopt door de doelman. SSC ging nu alles op alles zetten om de toch zo begeerde en ook verdiende ge lijkmaker te scoren, doch al hun aanvallen liepen op niets uit. Fel werden andermaal schoten afge- vuui-d op het Ter Leede doel, maar als een duiveltje dook telkens de Ter Leede doelman op om het ge vaar te keren. Met een laatste aan val van SSC kondigde de scheids rechter, die overigens zeer slap leidde, het einde van de wedstrijd aan en moest SSC met een onver diende 10 nederlaag huiswaarts keren. Het was al mistig en het werd steeds mistiger. Er was nauwelijks iets te zien. Alleen degenen die ach ter de beide doelgebieden stonden, konden enigermate het doelgebied ontwaren, maar de rest van de toe schouwers heeft letterlijk niets van de wedstrijd kunnen zien. Het is daarom onbegrijpelijk te noemen, dat scheidsrechter Bruin de wed strijd heeft laten beginnen, 't Was onverantwoordelijk dit schimmen spel op te laten voeren. Niemand, noch de scheidsrechter, noch de spelers en het publiek heb ben de voetbalsport 100% kunnen dienen U kunt van ons geen ver slag verlangen, om de doodeenvou dige reden dat wij weinig of niets van het spel heb kunnen bemerken. De beide doelen waren van de tri bune uit nauwelijks te zien in de eerste helft, en in de tweede helft was er helemaal niets meer te zien. Er schijnt toch nog fel gestreden te zijn voor de volle winst, die ten slotte door een kopbal van J. Snoe ren naar TSC ging. A. Eekels moest hierbij uitvallen en werd vervan gen door A. v. d. Heyden. Dit alles vond plaats na een half uur spelen in de tweede helft. De scheidsrechter had deze wed strijd niet mogen laten beginnen, waarbij het feit dat RKC heeft ver loren, hier niets aan verandert. Hier was de factor geluk zeker in het spel. TSC was ditmaal de gelukkige. Verdere uitslagen: De Spechten 2—RKC 2 1—0 RKC 3—Right 'Oh 2 0—4 Rood Wit-jeugdRKC-jeugd 22 Na ongeveer 10 minuten te laat te zijn begonnen vanwege de dichte mist, verwierf Baardwijk al direct een veldmeerderheid. Wegens onge oorloofd aanvallen kreeg Baardwijk een vrije trap te nemen, waarbij de bal keihard tegen de staander werd geschoten; de terugspringende bal werd door Wilhelm in een doelpunt omgezet; 01. Met deze stand brak de rust aan. In de tweede helft ging Baard wijk weer sterk aanvallend spelen. B. v. Cromvoir passeerde na 10 mi nuten de gehele achterhoede van Sarto, waarna hij de bal doorgaf aan de vrijstaande Ad Mulders, die op zijn beurt de doelman met een beheerst schot het nakijken gaf; 02. Andermaal kreeg Ad Mulders de bal in zijn bezit, zette deze goed voor doel, waar v. Helvoirt klaar stond om deze voorzet af te wer ken; 03. Voor Sarto was dit het sein de zaken wat energieker aan te pakken. Het tempo werd verhoogd en haar spel kreeg plotseling meer vaai't. Dit leidde tot enkele benarde situaties voor het Baardwijk-doel. Bij een van deze aanvallen kreeg de linksbuiten van Sarto de bal te pakken, zette goed voor, en de mid- voor maakte er 31 van. Sarto voelde dat het ging en in de 40e minuut kreeg zij een corner te ne- De weinige toeschouwers die de ontmoeting Berkdijk-Groen Wit bij woonden, hebben daarvan maar weinig plezier beleefd. Toen de rust met een 31 voorsprong voor de thuisclub aanbrak, wist feitelijk geen mens hoe deze score tot stand was gekomen, zulks vanwege de dichte mist, waardoor het onmoge lijk was het spelverloop te volgen. Na de hervatting wist Groen Wit terug te komen, met het gevolg dat na een kille, onplezierige wedstrijd een 44 eindstand bereikt werd, hetgeen volkomen in overeenstem ming was met het vertoonde spel. men die goed voor doel werd ge bracht en buiten bereik voor doel man v. Geenen in een doelpunt werd omgezet; 3—2. Baardwijk be gon nu aan het laatste offensief. Ad Mulders was doorgebroken en met nog alleen de doelman voor zich, schoot hij jammerlijk naast. Hierna floot de scheidsrechter voor de laat ste maal. Verf Van Vettewinkel bespannen ramen tijdens de opruiming Grotestraat Tel. 2370 Wat zou 't eerste team van Was pik het laatste kwartier van de wedstrijd tegen Oirschot Vooruit nog eens graag over spelen. Het zag er 15 minuten voor tijd toch zo flo- risant uit: met 20 aan de leiding tegen een club die, evenals Waspik, deel uitmaakt van de top van 4 E. Dat de bezoekers alsnog een 22 gelijk spel zouden afdwingen, had niemand voor mogelijk gehouden. Temeer niet omdat het spel van Oirschot in de tweede helft eerder minder dan beter was dan voor de rust. Overziet men echter de gehele wedstrijd, dan is een puntenverde ling nog niet eens zo'n heel onbe vredigende uitslag, al blijft het een kwalijke zaak dat men een zeker lijkende overwinning uit handen geeft. Was het veldspel van de be zoekers, met name voor rust, iets sterker dan van Waspik, voor het doel van doelman Piet Rekkers kwam Oirschot er aanvankelijk niet aan te pas. Daarvoor was de ver dediging van Waspik te sterk. Na een wegens buitenspel afgekeurd doelpunt van Oirschot, opende r.- buiten Piet Smits de score met een fraai ingeschoten bal over de doel man van Oirschot heen. Tegen het einde van de eerste helft zagen we voorts nog een goede solo van Jan Bi-oeders in de mist opgaan. Ondanks de hevige mist waren zaterdagmiddag toch nog talloze toeschouwers aanwezig om de ver richtingen van de NEO-ploeg te kunnen volgen. NEO was daarbij van het begin af aan de sterkere ploeg en de ploeg met de meeste kansen. Hoewel NEO lange tijd met 10 heeft voorgestaan, wisten de hardwerkende spelers van Roda- Boys in de tweede helft gelijk te maken. Het harde werken van de Roda-jongens en het af en toe har de spel van deze forse knapen, ver hinderde de NEO-ploeg om de stand in hun voordeel om te zetten. Direct na de aftrap ging NEO in de aanval en drong door tot het vijandelijk doelgebied. Na 3 minu ten was het dan ook al raak. Piet Paulides kreeg de bal via het mid denveld doorgespeeld; hij drong op tot voor hte doel en trok de bal dan schuin voor, waar Wim de Rooy klaar stond om in te schieten, maar de keeper stopte de bal. Het terug komende leder werd dan weer door De Rooy ingeschoten, nu echter kansloos voor de keeper; 10. NEO bleef nu aanvallend spelen en met goede combinaties wist de NEO- voorhoede het de keeper van Roda. Boys zeer lastig te maken. Bij een van die aanvallen gaf Ad Vos de bal voor en kopte Piet Paulides hard tegen de lat. Hoewel de mist steeds dichter werd, bleef NEO de sterkere ploeg. Slechts af en toe kregen we een gevaarlijke Roda- aanval, maar de hele NEO-achter- hoede was op haar hoede en wist het gevaar te keren. Het mooie spel van de NEO-voorhoede via de vleu gels leverde voor de rust nog enke le prachtige kansen op, maar doel punten vielen er in de eerste helft niet meer. Avanti 1 heeft zaterdag j.l. vanuit Tilburg weer 2 winstpunten mee naar huis gebracht door een over winning te behalen od VCH 2. De ze punten heeft Avanti hard nodig om zich te handhaven bij de koplo pers zoals Favorita en Hurry Up. Het was overigens geen lange en moeilijke wedstrijd. Dit blijkt wel uit de standen: 15-3. 15-9. De volgende wedstrijden voor Avanti zijn als volgt vastgesteld: zaterdag 27 jan.: 16.00 uur speelt de jeugd tegen Paulis 1. Dinsdag 30 jan.: 21.30 uur Pendragon Avanti 2 en dinsdag,30 jan. om 10 uur: Dionysius 1Avanti 1. Na de hervatting konden de kee pers elkaar nog maar net onder scheiden. NEO ging weer in de aan val en na 8 min. kwam er een hard schot van Pijl, dat juist over ging. NEO kwam goed terug en bij een voorzet van Vos, kopte P. Paulides in, maar de keeper werkte de bal tot corner. Het spel werd nu harder en Roda bleef vechten om gelijk te maken. Dat gebeurde dan in de 30e minuut; 11. NEO probeerde nog tot een over winning te komen, maar het lukte niet. Onder voorzitterschap van de heer L. Stein heeft op 18 januari j.l. de jaarveragdering van de zaalsportver eniging plaatsgehad. Uit de verslagen van de secretaris en de penningmees ter bleek dat de sportvereniging goed bestaansrecht heeft verworven. Een half jaar na de oprichting telt de vereniging namelijk 60 leden, ver deeld over de sporten badminton, judo en tafeltennis. Het batig saldo bedraagt ruim f. 300, - Daar het voorlopige bestuur geheel aftredend was, hebben nieuwe ver kiezingen plaatsgehad. Het bestuur wordt nu gevormd door de heer L. Stein (voorzitter), L. van Dommelen (secretaris), P. v. d. Mei (penning meester), A. Konings en J. L. van Oosterhout. Tijdens de bespreking van enige vraagpunten bleken de ver langens uit te gaan naar het aantrek ken van een trainer voor tafeltennis en badminton en naar het instellen van een onderlinge competitie. De vereniging zal worden opengesteld voor jeugdige judoleden van 8-14 jaar, die op vrijdagavond van 7.00 tot 8.00 uur zullen worden getraind door de judo-trainer, de heer Goedhart. Nieuwe leden zijn van harte welkom. De aanmelding kan elke vrijdagavond plaatshebben van 7.00 tot 11.00 uur in de sporthal en voorts bij de secre taris de heer L. van Dommelen, Mar grietstraat 13, Sprang-Capelle. Vlak na de hervatting kreeg Was pik een reële kans de voorsprong te vergroten met kort daarop een goe de aanvalsactie van Willy Ver voort. In de 20e minuut leidde een goede combinatie tussen Paul Smits en linksbuiten Jos Smits tot Waspiks tweede treffer, middels de schoen van Paul Smits. Voor de laatste scènes uit dit wegens de dichte mist moeilijk te volgen kijkspel, moest doelman Piet Rekkers zich laten vervangen door Theo Gijsman. De twee doelpunten die deze reserve doelman moest laten passeren, mo gen echter beslist niet op zijn debet worden geschreven. Tot het laatste werd er enthousiast en snel gevoet bald. KNBB DISTRICT WAALWIJK Uitslagen van de districtsronde voor de landscompetitie in het district Waalwijk. Klasse Cl: 't Vosje 1—BSV 2 2—7 HMS 1—HBS 1 5—4 't Bruggetje 1—N. V. 2 7—2 N. V. 1—OOG 1 7—2 BSV 2't Zwaantje 7 72 Klasse C2: 't Zwaantje 2BVO 1 72 KOT w 1—HMS 2 2—7 Centraal 1—KOT e 1 3—6 Keesje 1't Vosje 2 54 WIK l—O. G. 2 0—9 Klasse C3: BVO 2KOT w 2 geen form. HBS 2Keesip 2 54 KOT e 2—HMS 3 5—4 OOG 3—'t Vosje 3 4—5 Klasse C4: BSV 3—KOT e 4 7—2 't Vosje 4Centraal 2 27 KOT e 3—BVO 3 2—7 KNA 2—O. G. 3 5—4 HBS 3—OOG 4 6—3 KOT w 3Keesje 3 36 Op 24. 25. 26 en 27 januari a.s. wordt de finale Hoofdklasse libre gespeeld in het clublokaal van de B.V. Nooit Volleerd, café L. van Cromvoirt, Hoogeinde te Waalwijk De deelnemers zijn als volgt: C. Teurlings, Nooit Volleerd A. Vosselaers, OOG C. v. d Sanden. Ons Genoegen A. Pullens, 't Vosje A. van Munster. BSV W. Vink. 't Zwaantje W. Kuijs, 't Bruggetje De eerste ronde woensdag 24 jan.: 7.00 u.: W. Vink-A. Pullens 8.15 u.: C. v. d. Sanden-A Vosselaers 9.30 u.: A. v. Munster-W. Kuijs 10.45 u:. C. Teurlings- verl le ronde Het programma wordt volgens het A.V.-systeem verspeeld. Ons Genoegen, die nog steeds de leiding heeft, gaf HKS 2 geen en kele kans. waarbij de partij van v. Mierlo. 50,5 gem., wel opviel. HGL 2 stuurde Poedelvrees zonder een winstpunt naar huis. OJS won vrii gemakkelijk van Centrum. HGL 3 haalde in Loon op Zand bij Brandaris 7 punten mee, ook een goede prestatie. De uitslagen waren: Ons Genoegen 1HKS 2 90 HGL 1Poedelvrees 2 90 Brandaris 1HGL 3 27 OJS 1Centrum 1 72 EUROPEES KAMPIOEN Do heer P. Coesmans uit Waspik, lid van de kanarievereniging Vogellust, heeft op de Europese kampioenschappen, welke momenteel in het Rotterdamse Blijdorp worden gehouden, beslag gelegd op de 2 eerste plaatsen bij de kleurkanaries in de rubriek Stam. Met zijn stam Goud-agaat behaalde hij de Europese titel. Om het suc ces volledig te maken sleepte hij met zijn Stam Goud-Isabel nog de tweede prijs in de wacht. In totaal werden er zo'n 2300 vogels gekeurd waarvan plus-minus 1500 kleurkanaries. In de weck van 21 tot 27 januari is de tentoonstelling voor het pu bliek geopend. Vrijdag en zaterdag vonden de prijsuitreikingen plaats.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 5